رفتن به مطلب

نویز پمپ واتر کولر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان.

من با توجه به تجربه قبلیم از لیکوئید کولرمستر و نشتی و بخاطر پشتیبانی کولرمستر باز هم یه واترکولر کولرمستر این بار مدل ML120RS خریدم که دقیقا فردا میشه هفتمین روز نصبش روی کیس.

امروز از کیس یه صدای نویز جدید و نسبتا زیادی شنیدم که به بررسی قطعات پرداختم که منشاء صدا از کجاس.

یه چی تو مایه های نویز کویل واین.

اول فکر کردم از گرافیک باشه چون گرافیکم کمی کویل واین داره ولی بررسی که کردم دیدم کلا گرافیک زیر بار نیست و حتی فن های گرافیک خاموشه.

با برنامه کنترل فن ایسوز تمام فن هارو خاموش کردم باز هم نویز بود که تو گزینه بعدی دور پمپ واترکولر کم کردم دیدم صدا قطع شد و متوجه شدم صدا از پمپ واترکولره.

دقیقا وقتی دور پمپ از 1250RPM بالاتر میره صدای نویز شروع میشه .

دوستان و پشتیبان کولرمستر لطفا منو راهنمایی کنن این صدا علتش چیه؟ عادیه یا من کلا توی واترکولر شانس ندارم.🥺.

@cooler master support

این هم بگم رو واترکولر قبلی من این صدارو نداشتم.

صدا و فیلمی که از پمپ گرفتم ضمیمه میکنم که دوستان گوش بسپارند به صداش.😁

لینک به دیدگاه

خوب مثل اینکه تا قطعه‌ای از سیستمتون رو نسوزونه دست بردار نیستین کولر مستر رو هم مفتی بهتون دادن به هیچ عنوان قبول نکنید.

لینک به دیدگاه

سلام 

فکر کنم بخاطر air bubble تو لوپ باشه . به این ویدئو یه نگاهی بندازید :

https://www.youtube.com/watch?v=1GcSDODt528

ولی واقعاً حدود 3.5میلیون بابت aio 120 اونم کولر مستر دادید؟ 😐 

لینک به دیدگاه

سلام داداش این نویز پمپ هست و عادیه ولی خب واسه بعضیا بی صداس واسه بعضیا یکم صدا داره. این نویز بستگی به جهت بستن رادیات هم داره. لوله ها باید پایینتر از رادیلتور قرار بگیرن.

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Aimbot گفته است :

سلام 

فکر کنم بخاطر air bubble تو لوپ باشه . به این ویدئو یه نگاهی بندازید :

https://www.youtube.com/watch?v=1GcSDODt528

ولی واقعاً حدود 3.5میلیون بابت aio 120 اونم کولر مستر دادید؟ 😐 

نه حدود یک میلیون ارزونتر از قیمتی که شما گفتید گرفتم. تو این قیمت مارک دیگه ای هم نبود.

در 4 ساعت قبل، Behrouz Molaei گفته است :

سلام داداش این نویز پمپ هست و عادیه ولی خب واسه بعضیا بی صداس واسه بعضیا یکم صدا داره. این نویز بستگی به جهت بستن رادیات هم داره. لوله ها باید پایینتر از رادیلتور قرار بگیرن.

یعنی این صدا طبیعیه؟ خیلی واضح و کاملا قابل شنیدنه.

و قبلا هم این صدا نبود دیروز بوجود اومده. طریق نصب هم رادیاتور جلو نصبه و لوله ها بالاتر از پمپ.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Mu3tang گفته است :

نه حدود یک میلیون ارزونتر از قیمتی که شما گفتید گرفتم. تو این قیمت مارک دیگه ای هم نبود.

یعنی این صدا طبیعیه؟ خیلی واضح و کاملا قابل شنیدنه.

و قبلا هم این صدا نبود دیروز بوجود اومده. طریق نصب هم رادیاتور جلو نصبه و لوله ها بالاتر از پمپ.

رادیاتور رو پشت یا بالای کیس ببند ببین بازم این صدا رو میده یا خیر

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Behrouz Molaei گفته است :

رادیاتور رو پشت یا بالای کیس ببند ببین بازم این صدا رو میده یا خیر

رادیاتو هم بالا نصب کردم و هم پشت ولی تو جفت حالت نویز بود و فرقی تو میزان صدا نداشت.

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، 🅰️🅼🅸🅽 گفته است :

😂😂 تو فضا هم تست کنید شاید نویزش قطع بشه

میتونی کمک کنی کمک کن نمیتونی لطفا اسپم نده

---------------------------------------------------------------------------------------------

من خودم هم کم مونده بود کولر مستر بگیرم ولی اگه اشتباه نکنم تو سری های قبلی هم صدای پمپ شایع بود

ویرایش شده توسط Santa Cruise
لینک به دیدگاه

من تو فیلم هیچ صدای نشنیدم. صدا هم زیاد کرده بودم.

بهر حال دوتا حالت داره:

1- هوا گرفته که باید با تغیر محل رادیاتو ، نوع صدا هم تغییر کنه.

2- یه دوماه بزارید کار کنه اگه صدا بیشتر نشد یعنی این صدای طبیعی پمپ است. البته اگه همه فنها خاموش باشن و هارد هم خاموش باشه یه خورده صدای پمپ میشنوی. قاعدتا صدای پمپ نباید از صدای کار کردن هارد بیشتر باشه. البته در سکوت مطلق.

حتما رادیاتور بالا ببندید تا پمپ فشار کمتری متحمل بشه.

لینک به دیدگاه

در در 9 مهر 1399 در 21:21، Mu3tang گفته است :

سلام دوستان.

من با توجه به تجربه قبلیم از لیکوئید کولرمستر و نشتی و بخاطر پشتیبانی کولرمستر باز هم یه واترکولر کولرمستر این بار مدل ML120RS خریدم که دقیقا فردا میشه هفتمین روز نصبش روی کیس.

امروز از کیس یه صدای نویز جدید و نسبتا زیادی شنیدم که به بررسی قطعات پرداختم که منشاء صدا از کجاس.

اول فکر کردم از گرافیک باشه چون گرافیکم کمی کویل واین داره ولی بررسی که کردم دیدم کلا گرافیک زیر بار نیست و حتی فن های گرافیک خاموشه.

با برنامه کنترل فن ایسوز تمام فن هارو خاموش کردم باز هم نویز بود که تو گزینه بعدی دور پمپ واترکولر کم کردم دیدم صدا قطع شد و متوجه شدم صدا از پمپ واترکولره.

دوستان و پشتیبان کولرمستر لطفا منو راهنمایی کنن این صدا علتش چیه؟ عادیه یا من کلا توی واترکولر شانس ندارم.🥺.

@cooler master support

IMG_0186.MOV 18.18 MB · 29 downloads

صدای پمپ که کاملا شنیده میشه.

سی پی یو شما چی هستش؟

دماها رو در زمان  انواع کارکردها رو اعلام کنید.

لطفا یه عکس از سیستم و مان بستن واترکولر بدید

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، ali-0098 گفته است :

من تو فیلم هیچ صدای نشنیدم. صدا هم زیاد کرده بودم.

بهر حال دوتا حالت داره:

1- هوا گرفته که باید با تغیر محل رادیاتو ، نوع صدا هم تغییر کنه.

2- یه دوماه بزارید کار کنه اگه صدا بیشتر نشد یعنی این صدای طبیعی پمپ است. البته اگه همه فنها خاموش باشن و هارد هم خاموش باشه یه خورده صدای پمپ میشنوی. قاعدتا صدای پمپ نباید از صدای کار کردن هارد بیشتر باشه. البته در سکوت مطلق.

حتما رادیاتور بالا ببندید تا پمپ فشار کمتری متحمل بشه.

جای رادیات عوض کردم ولی باز صدا بود.

صدا اونقدری هست  که وقتی تمام فن ها روشنه باز هم صدای نویز شنیده میشه. من دو تا هارد دارم تا به حال صداشونو نشنیدم.

در 1 ساعت قبل، vahidsamaili63@gmail.com گفته است :

صدای پمپ که کاملا شنیده میشه.

سی پی یو شما چی هستش؟

دماها رو در زمان  انواع کارکردها رو اعلام کنید.

لطفا یه عکس از سیستم و مان بستن واترکولر بدید

سی پی یو در حال حاضر 9400

تو استفاده عادی دما بین 35 تا 37 38 .

روی استرس CPU-Z هم بیشتر از 60 نشد.

کیس من MB511 red trim هستش که روی سقف جای دو تا نصب فن داره. رادیاتور که بالا نصب میکنم ، دیگ نمیتونم فن دوم بالا نصب کنم برای همین رادیاتور  جلو نصب کردم.

لینک به دیدگاه

9400 واقعا به واتر نیاز داره؟  به نظرم زیاد حساس نشو هرچقدر حساس بشی بدتره کیستو دور تر از خودت بزار هدفونم بزار با اهنگ همیشه که تو سوکوت نیستی الان چون گوشتو تیز کردی حساس شدی

لینک به دیدگاه

در در 9 مهر 1399 در 21:21، Mu3tang گفته است :

سلام دوستان.

@cooler master support

IMG_0186.MOV 18.18 MB · 36 downloads

سلام مجدد خدمت شما.

محبت کنید این چند کاری رو که میگیم انجام بدید:

1- نمای کامل از سیستم و نحوه نصب واترکولر رو بفرستید.

2-آیا این صدا همیشگی هستش؟ اگر خیر بفرمایید چه مواقعی بیشتر این صدا رو احساس میکنید؟

3- یک فیلم هم از فاصله حدود یک متری و با در بسته کیس بگیرید تا میزان نویز در این حالت هم بررسی بشه.

اما یک قاعده کلی : در هر محصولی که قطعه مکانیکی وجود داره قطعا وجود نویز بسیار طبیعی هست. حتی شما ایر فن هم بخرید میزان مشخصی نویز خواهید داشت. اما این نویز نباید غیر طبیعی و زیاد باشد. اما اینکه انتظار داشته باشید هیچ صدایی وجود نداشته باشه قطعا اشتباه هست. 

در آخر هم اگر محصول شما مشکل داشته باشد باز هم ما اینجا هستیم تا مشکل شما را رفع کنیم. البته امیدواریم بتونیم اینجا حضور مستمر داشته باشیم.چون مثل اینکه برخی از دوستان تمایلی به حضور ما در این فروم ندارند و قطعا ما هم اصراری به این موضوع نداریم.به هر حال ارائه خدمات به کاربران عزیزمون از افتخارات ما محسوب میشه. چه در این فروم باشیم یا نباشیم.

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، saman5949 گفته است :

9400 واقعا به واتر نیاز داره؟  به نظرم زیاد حساس نشو هرچقدر حساس بشی بدتره کیستو دور تر از خودت بزار هدفونم بزار با اهنگ همیشه که تو سوکوت نیستی الان چون گوشتو تیز کردی حساس شدی

من واترو بخاطر وضعیت اقتصادی و تغییر قیمت ها بخاطر آینده نگری خریدم.

بله وقتی هدست میذارم اصلا صداشو متوجه نمیشم. بیشتر مخیوام بدونم واتر مشکلی نداشته باشه و خراب نباشه.

لینک به دیدگاه

در در 10 مهر 1399 در 01:25، 🅰️🅼🅸🅽 گفته است :

خوب مثل اینکه تا قطعه‌ای از سیستمتون رو نسوزونه دست بردار نیستین کولر مستر رو هم مفتی بهتون دادن به هیچ عنوان قبول نکنید.

البته حق دارید اینطوری فکر کنید. چون شرکت ها عادت دارن زیر بار این مسئولیت نرن. البته در ایران. در تاپیک های پیشین که اتفاقا شما هم در اون فعال بودید اعلام کردیم که اگر بر اثر نشتی محصولات ما هر کدام از قطعات دچار مشکل بشن ما خسارت رو پرداخت میکنیم. حتی دوست عزیزمون هم رفتن گارانتی این موضع رو متوجه شدن.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Mu3tang گفته است :

جای رادیات عوض کردم ولی باز صدا بود.

صدا اونقدری هست  که وقتی تمام فن ها روشنه باز هم صدای نویز شنیده میشه. من دو تا هارد دارم تا به حال صداشونو نشنیدم.

سی پی یو در حال حاضر 9400

تو استفاده عادی دما بین 35 تا 37 38 .

روی استرس CPU-Z هم بیشتر از 60 نشد.

کیس من MB511 red trim هستش که روی سقف جای دو تا نصب فن داره. رادیاتور که بالا نصب میکنم ، دیگ نمیتونم فن دوم بالا نصب کنم برای همین رادیاتور  جلو نصب کردم.

دماها عالیه.واتر پمپ درست کار میکنه.

یه عکس از کیس و محل قرار گیری واتر پمپ بدید

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، cooler master support گفته است :

سلام مجدد خدمت شما.

محبت کنید این چند کاری رو که میگیم انجام بدید:

1- نمای کامل از سیستم و نحوه نصب واترکولر رو بفرستید.

2-آیا این صدا همیشگی هستش؟ اگر خیر بفرمایید چه مواقعی بیشتر این صدا رو احساس میکنید؟

3- یک فیلم هم از فاصله حدود یک متری و با در بسته کیس بگیرید تا میزان نویز در این حالت هم بررسی بشه.

اما یک قاعده کلی : در هر محصولی که قطعه مکانیکی وجود داره قطعا وجود نویز بسیار طبیعی هست. حتی شما ایر فن هم بخرید میزان مشخصی نویز خواهید داشت. اما این نویز نباید غیر طبیعی و زیاد باشد. اما اینکه انتظار داشته باشید هیچ صدایی وجود نداشته باشه قطعا اشتباه هست. 

در آخر هم اگر محصول شما مشکل داشته باشد باز هم ما اینجا هستیم تا مشکل شما را رفع کنیم. البته امیدواریم بتونیم اینجا حضور مستمر داشته باشیم.چون مثل اینکه برخی از دوستان تمایلی به حضور ما در این فروم ندارند و قطعا ما هم اصراری به این موضوع نداریم.به هر حال ارائه خدمات به کاربران عزیزمون از افتخارات ما محسوب میشه. چه در این فروم باشیم یا نباشیم.

سلام.

بله همیشه این صدای پمپ هست. دور پمپ وقتی از 1250 به بالا میره صدا شروع میشه و هرچی به 2300 نزدیکتر میشه صدا بیشتر میشه.

فیلمهایی که فرستادم در حالت خاموش بودن تمام فن ها ، حتی فن پاور به جز دو تا فن خود واترکولر هستش . ( دور پمپ هم رو 100 درصد )

ممنون از شما

IMG_0189.JPG

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، Mu3tang گفته است :

سلام.

بله همیشه این صدای پمپ هست. دور پمپ وقتی از 1250 به بالا میره صدا شروع میشه و هرچی به 2300 نزدیکتر میشه صدا بیشتر میشه.

فیلمهایی که فرستادم در حالت خاموش بودن تمام فن ها ، حتی فن پاور به جز دو تا فن خود واترکولر هستش . ( دور پمپ هم رو 100 درصد )

ممنون از شما

IMG_0189.JPG

IMG_0193.MOV IMG_0194.MOV

اگر امکان داره رادیاتور را برعکس نصب کنید. طوریکه لوله ها به سمت پاین کیس قرار بگیرندو یک تست دیگه انجام بدید.در خصوص افزایش نویز در دور های بالا کاملا طبیعی و منطقی هست. هر چه گردش دور واترپمپ بیشتر بشه قطعا میزان نویز هم افزایش پیدا میکند. فیلمی که گرفتید از فاصله بسیار نزدیک است. طبیعی است که حتی اگر از هارد دیسک هم از فاصله نزدیک فیلم بگیرید صدای کلاستر ها رو بشنوید.محبت کنید در حالت طبیعی(در کیس بسته و از فاصله یک متری منظور فاصله صندلی شما تا کیس ) فیلم بگیرید. این حالت استاندارد هست و بهتره میشه در مورد اون نظر داد. 

ویرایش شده توسط cooler master support
لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، cooler master support گفته است :

اگر امکان داره رادیاتور را برعکس نصب کنید. طوریکه لوله ها به سمت پاین کیس قرار بگیرندو یک تست دیگه انجام بدید.در خصوص افزایش نویز در دور های بالا کاملا طبیعی و منطقی هست. هر چه گردش دور واترپمپ بیشتر بشه قطعا میزان نویز هم افزایش پیدا میکند. فیلمی که گرفتید از فاصله بسیار نزدیک است. طبیعی است که حتی اگر از هارد دیسک هم از فاصله نزدیک فیلم بگیرید صدای کلاستر ها رو بشنوید.محبت کنید در حالت طبیعی(در کیس بسته و از فاصله یک متری منظور فاصله صندلی شما تا کیس ) فیلم بگیرید. این حالت استاندارد هست و بهتره میشه در مورد اون نظر داد. 

اون فاصله ای که فیلم گرفتن رو شروع میکنم دقیقا فاصله ای هستش که من میشینم حتی کمی دورتر.

تو یکی از فیلمها درب کیس بسته هستش و از فاصله یک متری.

دور پمپ باید رو چقدر باشه؟ پیش فرض روی 100 درصد و 2300 RPM بود و وقتی میذارم رو 1250 صدا قطع میشه.

نکته دیگ که به تازگی این صدا بوجود اومده. تو یک هفته اخیر این صدا نبود.

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Mu3tang گفته است :

اون فاصله ای که فیلم گرفتن رو شروع میکنم دقیقا فاصله ای هستش که من میشینم حتی کمی دورتر.

تو یکی از فیلمها درب کیس بسته هستش و از فاصله یک متری.

دور پمپ باید رو چقدر باشه؟ پیش فرض روی 100 درصد و 2300 RPM بود و وقتی میذارم رو 1250 صدا قطع میشه.

نکته دیگ که به تازگی این صدا بوجود اومده. تو یک هفته اخیر این صدا نبود.

ببین شما میتونید دور واتر پمپ رو بزارید روی اتومات تا خود سیستم بر اساس سناریور های مختلف دور واترپمپ رو تنظیم کنه.قطعا این حالت منطقی هست. چون واقعا همیشه نیاز به 100 درصد دور واترپمپ ندارید و همچنین این موضوع باعث کاهش عمر واترپمپ خواهد شد. دقیقا مانند ایر فن ها. همیشه نیاز به دور فن 100 درصد نیست. 

اما حتی رو دور 100 درصد هم نباید نویز زیادی وجود داشته باشه. محبت کنید همون روشی که گفتم رو امتحان کنید و رادیاتور رو برعکس کنید. اگر باز هم صدا وجود داشت به مرکز خدمات مراجعه کنید تا اونجا به طور دقیق بررسی بشه.اما میزان دما بیانگر این موضوع هست که واترکولر اصلا مشکلی نداره و دماها هم بسیار خوب هستند. 

یک پیشنهاد: لطفا یکبار بایوس خود رو ریست فکتوری کنید و رو اون حالت سیستم رو بوت کنید.سپس دما و صدا رو هم چک کنید ببین همچنان این مشکل وجود داره یا خیر؟

ما هم مثل همیشه در کنار شما هستیم در صورت وجود احتمالی مشکل، این موضوع رو مرتفع کنیم.

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، cooler master support گفته است :

ببین شما میتونید دور واتر پمپ رو بزارید روی اتومات تا خود سیستم بر اساس سناریور های مختلف دور واترپمپ رو تنظیم کنه.قطعا این حالت منطقی هست. چون واقعا همیشه نیاز به 100 درصد دور واترپمپ ندارید و همچنین این موضوع باعث کاهش عمر واترپمپ خواهد شد. دقیقا مانند ایر فن ها. همیشه نیاز به دور فن 100 درصد نیست. 

اما حتی رو دور 100 درصد هم نباید نویز زیادی وجود داشته باشه. محبت کنید همون روشی که گفتم رو امتحان کنید و رادیاتور رو برعکس کنید. اگر باز هم صدا وجود داشت به مرکز خدمات مراجعه کنید تا اونجا به طور دقیق بررسی بشه.اما میزان دما بیانگر این موضوع هست که واترکولر اصلا مشکلی نداره و دماها هم بسیار خوب هستند. 

یک پیشنهاد: لطفا یکبار بایوس خود رو ریست فکتوری کنید و رو اون حالت سیستم رو بوت کنید.سپس دما و صدا رو هم چک کنید ببین همچنان این مشکل وجود داره یا خیر؟

ما هم مثل همیشه در کنار شما هستیم در صورت وجود احتمالی مشکل، این موضوع رو مرتفع کنیم.

رادیاتورو چرخوندم و رو به پایین نصب کردم. باز صدا بود و تغیری ایجاد نشد. فیلمش هم یکم دیگ آپلود میکنم.

دقیقا دما اصلا مشکلی نداره و همه چی نرماله  ( البته واتر قبلی هم که تعویض شد و نشتی داشت هیچ مشکل دمایی نداشتم باهاش )

- بایوس رو هم ریست کردم دما مثل قبله و تفاوتی نکرده ، و صدا هم مثل قبله و هیچ تفاوتی نکرده.

ویرایش شده توسط Mu3tang
لینک به دیدگاه

پس محبت کنید به مرکز خدمات مراجعه کنید تا دقیق تر بررسی بشه.

فقط یک سوال دور واتر رو اتومات گذاشتید؟

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، cooler master support گفته است :

پس محبت کنید به مرکز خدمات مراجعه کنید تا دقیق تر بررسی بشه.

فقط یک سوال دور واتر رو اتومات گذاشتید؟

بله. پیش فرض خودشه. کلا بهش دست نزدم.

حتی اگه دور اتومات هم نباشه و با 100 درصد دور کار ، نباید این صدارو بده. بنظرم صداش یکم زیاده و غیر طبیعی.

باشه پس من فردا میبرم آواژنگ تا ببینم چی میشه.

ویرایش شده توسط Mu3tang
لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Mu3tang گفته است :

بله. پیش فرض خودشه. کلا بهش دست نزدم.

حتی اگه دور اتومات هم نباشه و با 100 درصد دور کار ، نباید این صدارو بده. بنظرم صداش یکم زیاده و غیر طبیعی.

باشه پس من فردا میبرم آواژنگ تا ببینم چی میشه.

IMG_0197.MOV 14.88 MB · 0 downloads

لطفا وقتی رسید کردید به ما هم اطلاع بدید تا پیگیر کار شما باشیم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...