رفتن به مطلب

اخبار، بحث و بررسی اینترنت شرکت شاتل

reza-hatami
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

افتخاری دیگر...

پینگ 4.2.2.4 و آمریکا از 90 به 194ms رسیده

اما پینگ 8.8.8.8 تقریبا مثه سابقه

ping_10_azar.jpg

و باز هم سرعت بین الملل پایینه

لینک به دیدگاه

درود دوستان / امیدوارم حال تک تکتون خوش باشه.

خیلی سریع میرم سر اصل مطلب.

--------------------------------------------------

اگه اشتباه نکنم من از سال 95 تا به الان نت شاتل دارم و تو این همه سال خدای همیشه راضی بودم !

و تا به حال منو اذیت نکرده ...

---------------------------------------------

میخوام بخشی از تجربه های که تو این سال ها از این ISP بدست اوردم رو با شما به اشتراک بذارم.

امیدوارم تجربه هام بدردتون بخوره.

تجربه اول / کی باورش میشه هر دو این عکس وضعیت اینترنت من تو بازی (اشغال بازی) اپکس هستش !!!
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

خب سوالی که واسه همه پیش می یاد اینه ! مگه میشه ؟ مگه داریم ؟! خب میبینین که شده !!!

Ping 01.jpg

Ping 02.jpg

لینک به دیدگاه

شاتل دیگه مثل قبل نیست! تو این یه سال خیلی اذیت کرده! از پهنای باند گرفته تا پینگ و قطع وصلی های مکرر! قبلا تا 10 مگ پهنای باند ساپورت میکرد و پینگ هم تو بازی ها معمولا بین 80 تا 100 بود. الان هم چندین ماهه که بالای !!140

بعضی وقت ها میاد روی 120 اگه اونم شانس بیاری! پهنای باند هم که بیشتر از 5مگ بالا نمیره!!

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، RED گفته است :

شاتل دیگه مثل قبل نیست! تو این یه سال خیلی اذیت کرده! از پهنای باند گرفته تا پینگ و قطع وصلی های مکرر! قبلا تا 10 مگ پهنای باند ساپورت میکرد و پینگ هم تو بازی ها معمولا بین 80 تا 100 بود. الان هم چندین ماهه که بالای !!140

بعضی وقت ها میاد روی 120 اگه اونم شانس بیاری! پهنای باند هم که بیشتر از 5مگ بالا نمیره!!

دوست عزیز میشه محبت کنین سر خود قضاوت نکنین !!!

--------------------------------------------------------------------------------------

من بیش از 15 ساله دارم بازی انلاین میکنم ! اینقدی که من با نت سر و کله زدم که دیگه پوست انداختم !!!

یه جمله کلیدی میگم / امیدوار تا ته مطلب رو گرفته باشی !

--------------------------------------------------------------------------------------------

داشتن نت خوب / تجربه / حال و حوصله و صد البته تهجیزات خوب میخواد. که الان نت من شده این !!!

در اخر / چرا شما مشکل دارین چرا من تو این همه سال نداشتم و ندارم !؟

اگه اجازه بدین و عجولانه قضاوت و حرف نزنین من دلیل تمام این چیزارو مو به مو بهتون میگم !!!

من این تاپیک رو زدم که بتونم کمکی کرده باشم به شم دوستان ... پس محبت کنین فقط به چیزایی که مینویسم دقت کنین و عمل !

اگه اوضاع نتتون خوب نشد / هرچی میخواهین بگین.

--------------------------------------------------------------------------------

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، invoker گفته است :

دوست عزیز میشه محبت کنین سر خود قضاوت نکنین !!!

--------------------------------------------------------------------------------------

من بیش از 15 ساله دارم بازی انلاین میکنم ! اینقدی که من با نت سر و کله زدم که دیگه پوست انداختم !!!

یه جمله کلیدی میگم / امیدوار تا ته مطلب رو گرفته باشی !

--------------------------------------------------------------------------------------------

داشتن نت خوب / تجربه / حال و حوصله و صد البته تهجیزات خوب میخواد. که الان نت من شده این !!!

اگه اجازه بدین و عجولانه قضاوت و حرف نزنین من دلیل تمام این چیزارو مو به مو بهتون میگم !!!

من این تاپیک رو زدم که بتونم کمکی کرده باشم به شم دوستان ... پس محبت کنین فقط به چیزایی که مینویسم دقت کنین و عمل !

--------------------------------------------------------------------------------

یجوری میگین که انگار فقط من مشکل دارم با شاتل! 😂 باشه شما 15ساله نت داری.. من خودم هم بیشتر از 10 ساله آنلاین میزنم. تو خود همین apex وضعیت با شاتل افتضاحه! همراه اول رو که تست میکنی مشکل کمی حل میشه! 😂 تو فروم بگردین میبینن اوضاع خوب نیست با شاتل! البته همشون یکین ولی بیشتر شاتل بدتر شده..

ولی خب شما راه حلتون رو بگید.. اگه راه حلی باشه! 😉 موفق باشی.

لینک به دیدگاه

من از سال 91 شاتل دارم

این دو سال اخر مخصوصا 8-9 ماه اخیر واقعا خستم کرده

پینگم که همیشه 90-100 بالا نمیرفت الان باید برای رسیدن به 150خیلی تلاش کنم و با ریستارت مودم و دردسر های فراوان

سرعت هم پرنوسان

لینک به دیدگاه

من که اصلا راضی نیستم برام سرویس با سرعت نا محدود دادن سرعت دانلودم از ۲۰۰ کیلو بایت بیشتر نمیره هی هم قطع و وصل میشه زنگ میزنم به شاتل میگم سرعتم چرا اینقدر کمه میگن فاصله مرکزی داری همسایه طبقه بالامون هم شاتل داره سرعت دانلودش ۶ مگ هست  واقعا برا شاتل متاسفم😪😪😴😴

لینک به دیدگاه

منم که راضیم 
البته این مسئله که نتم شاتل نیست خیلی تاثیر داشته رو راضی بودنم😁

لینک به دیدگاه

دوستان برای بار هزارم هر شهری اینترنت متفاوت هست تازه همون شهرم هر کسی یک پینگی می گیره حالا معلومه یک عده راضین و یک عده ناراضی حالا هر سرویس دهنده اینترنتی که باشه فرقی نمی کنه بازی apex هم تا جایی که من یادمه پینگم بین 120 تا 150 بوده روی سرور فرانکفورت بحرینم میاد زیر 100 که شخصا بازی نمی کنم پر از پلیر trash هست به نظرم البته نت من شاتل نیست اما استارتر عزیز شما وقتی پکت لاس 50 درصد داری در بازی با ریست مودم و بازی برطرف میشه بازی apex سروراش جالب نیستن و این به کسی پوشیده نیست معجزه ای نشده من با این اینترنتم هم پکت لاس 50 درصد رو روی apex دیدم با ریست مودم و بازی برطرف شد

758852979_ApexLegends12_3_20208_53_09PM.png.9cb4a49c8012d5ffea031dc1c0de6722.png

91866426_ApexLegends12_3_20209_04_33PM.png.ae1d9f67c865c33e65088c35cd093930.png

ویرایش شده توسط matrix.trixx
لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، RED گفته است :

یجوری میگین که انگار فقط من مشکل دارم با شاتل! 😂 باشه شما 15ساله نت داری.. من خودم هم بیشتر از 10 ساله آنلاین میزنم. تو خود همین apex وضعیت با شاتل افتضاحه! همراه اول رو که تست میکنی مشکل کمی حل میشه! 😂 تو فروم بگردین میبینن اوضاع خوب نیست با شاتل! البته همشون یکین ولی بیشتر شاتل بدتر شده..

ولی خب شما راه حلتون رو بگید.. اگه راه حلی باشه! 😉 موفق باشی.

مشکل شما تنها تو یه جمله خلاصه میشه ! اونم تمسخرتون جای خوندن چند کلمه و فهمیدن مفهوم اون هستش !!!

مجدد متن رو بخونین خودتون به جواب خودتون میرسین ! و میفهمین مشکل از کجاس !

ممنون میشم. محبت کنین کمی صبوری بفرمایید من کامل توضیح بدم بعد شما به مسخره بگیرین !

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

در غیر این صورت اگه نمیتونین و همچنان فکر میکنین مشکل از جای دیگه اس . لطفا" تاپیک رو ترک کنین و  جای دیگه دنبال رهکار بهتری باشین !

در 18 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است :

من که اصلا راضی نیستم برام سرویس با سرعت نا محدود دادن سرعت دانلودم از ۲۰۰ کیلو بایت بیشتر نمیره هی هم قطع و وصل میشه زنگ میزنم به شاتل میگم سرعتم چرا اینقدر کمه میگن فاصله مرکزی داری همسایه طبقه بالامون هم شاتل داره سرعت دانلودش ۶ مگ هست  واقعا برا شاتل متاسفم😪😪😴😴

در 6 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

دوستان برای بار هزارم هر شهری اینترنت متفاوت هست تازه همون شهرم هر کسی یک پینگی می گیره حالا معلومه یک عده راضین و یک عده ناراضی حالا هر سرویس دهنده اینترنتی که باشه فرقی نمی کنه بازی apex هم تا جایی که من یادمه پینگم بین 120 تا 150 بوده روی سرور فرانکفورت بحرینم میاد زیر 100 که شخصا بازی نمی کنم پر از پلیر trash هست به نظرم البته نت من شاتل نیست اما استارتر عزیز شما وقتی پکت لاس 50 درصد داری در بازی با ریست مودم و بازی برطرف میشه بازی apex سروراش جالب نیستن و این به کسی پوشیده نیست معجزه ای نشده من با این اینترنتم هم پکت لاس 50 درصد رو روی apex دیدم با ریست مودم و بازی برطرف شد

758852979_ApexLegends12_3_20208_53_09PM.png.9cb4a49c8012d5ffea031dc1c0de6722.png

91866426_ApexLegends12_3_20209_04_33PM.png.ae1d9f67c865c33e65088c35cd093930.png

درود

طلفا" کمی صبوری بفرمایید من در حال تایپ و توضیح دادن کامل این مساعل هستم !

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

و بعد از اتمامش نظره همه شما دوستان تغییر میکنه ! چونکه واسه من چنین بودش !

کمی صبر و صبوری بفرمایید لطفا" و خواهشا" ....

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، invoker گفته است :

مشکل شما تنها تو یه جمله خلاصه میشه ! اونم تمسخرتون جای خوندن چند کلمه و فهمیدن مفهوم اون هستش !!!

مجدد متن رو بخونین خودتون به جواب خودتون میرسین ! و میفهمین مشکل از کجاس !

ممنون میشم. محبت کنین کمی صبوری بفرمایید من کامل توضیح بدم بعد شما به مسخره بگیرین !

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

در غیر این صورت اگه نمیتونین و همچنان فکر میکنین مشکل از جای دیگه اس . لطفا" تاپیک رو ترک کنین و  جای دیگه دنبال رهکار بهتری باشین !

من نمیدونم شما چرا فاز دفاعی گرفتین واسه خودتون و شاتل؟ من کسی رو مسخره نکردم و اونایی که من رو میشناسن تو این فروم میدونن همچین آدمی نیستم! متنتون رو کامل خوندم و باز هم میگن بیشتر مشکلات پینگ و پکت لاست و بقیه بیشترشون برمیگرده به isp تا تجهیزات و غیره..!

شما خودتون دارین با گقتن: نمیتونین مفهموم رو درک کنین من و بقیه افرادی که تو این تاپیک به شاتل ایراد میگیرن رو مسخره میکنین! پیشنهاد من اینه که اول رفتار خودتون رو اصلاح کنید و با آرامش به افراد جواب بدید! بعد به بقیه ایراد بگیرید و داستان تعریف کنید! اونم بدون دلیل که تاب شنیدن حقایث رو ندارین!

مردم جای دیگه حالشون خورد شده میان اینجا عقدشون رو به به ما خالی میکنن..

خوش باشی دوست عزیر. دیگه جواب نده.

لینک به دیدگاه

تجربه دوم / تاثیر تهجیزات بر ( نویز / کشش خط / و در اخر پینگ خوب )

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

واقعا" شاید فکر کنین که نداره ولی من تمام این موارد رو در طول سال های که بازی انلاین میکنم تست کردم و داشته و خواهد داشت !!!

به زبالن ساده :

اولین کاری که لازمه یه سیم کشی کاملا مناسب ( نوع سیم به شدت تو کیفیت تمام این موارد تاثیر گذاره !!! )

به شخصه کابل خوده مخابرات که سیم زمینی 0.6 با مغزی تمام مس هستش میپسندم ! ( هر سیمی به جز این بیشتر از 2 ماه دووم نمیاره یا شایدم همون لحظه هم تاثیری نداشته باشه )

کابل رو مستقیم از خوده پست تو کوچه بیارین داخل خونه و اصلا قطعش نکنین تا جای که اتاق شماست و مودم اونجا قرار داره ! همونجا یه پریز نصب کنین ( سعی کنین روکار و با کیفیت باشه )

و واسه تلفن هم از همون پریز بگیرین . استفاده از یک اسپلیتر مرغوب به شدت لازمه ( تو نویز و کشش خط بسیار بسیار تاثیر داره )

بعد از نصب اسپلیتر سعی کنین از سیم تلفن داخل خوده مودم ( واسه خوده مودم استفاده کنین دلیلش هم مرغوبیت مغزی مس که داره هستش )

بعد از اتمام این مراحل میرسیم به اصل کاری ! خوده مودم

-----------------------------------------------------------------------------------------

شاید فکر کنین بعد از گذشت تمام این مراحل و با استفاده از هر مودمی / یه نت خوب و یه پینگ خوب رو تجربه میکنین ! باید گفت سخت در اشتباه هستین !
( سند با مدرک در پست دوم موجوده تست دو مودم با همون خط با همون کیفیت یکی پینگ بالاتری بدون پکت لاس و یکی پینگ کمتر با پکت لاس )

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

تست بدون پکت لاس با مودم Tp-Link 8968 انجام شده

و تست با پکت لاس با مودم معروف Asus N14u

خب دلیل این امر چیه !؟ ( من این مورد رو مستقیم از تکنسین کانفینگ تهجیزات پرسیدم )

80% بخاطره سرور این بازی هستش ( به دلیل تحریم ها و ... )

و 20% مابقی بخاطره تهجیزات ISP در مرکز مخابرات و دیتا سنتر هاشونه !

که تو مودم اول باعث میشه از اون IP های که خودشون برای تبادل دیتا با سرور بازی در نظر گرفتن استفاده شه

و تو مودم دوم این امکان غیر فعاله و یجورایی از مسیر طولانی تر و شلوغ تر در حال تبادل دیتا هستش که باعث میشه درصد پکت لاس رو همیشه بزنه و مشخص باشه !

( جالبه بدونین و برای اثبات این گفته ها ) این مشکل فقط و فقط برای سرور اشغال بازی ApeX هستش !!! و تو سرور هیچ بازی دیگه ای مشکل رو ندارم ( دوتا 2 و وارزون )

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

مجدد برگردیم به موضوع مودم

واسه اینکه بتونین مطالب رو بهتر درک کنین و به زبان ساده تر توضیح داده باشم بهتره یه شرح کامل از نوع تعرفه ای که دارم داده باشم

تعرفه ام 8 مگ نقره ای هستش با پنل گیمینگ به اضافه سرعت اپلود 2 مگ

( داشتن همه این موارد در کنار هم واقعا" یه خط با کشش بالا نیازه پس لطفا" قبل از هر چیزی تمام توضیحات من رو بخونین )

تست اول با مودم Tp-Link 8968

مودم به اینصورت بالا امده و تو اون حالت پایدار شده

ولی امکان استفاده از تمام پهناه باند اپلود رو نداشته و بخاطره پایداری SNR بجای 2 مگ اپلود از 1700KB استفاده میکنه !

و اما تست پینگ

4.2.2.4 بین 108 تا 135 / 8.8.8.8 ثابت فیکس رو 55 تا 58

سرور اروپا دوتا 2 بین 108 تا 115 سرور سنگاپور بین 143 تا 148

بازی Apex  بحرین بین 85 تا 90 (پکت لاس به کل صفر !!! ) فرانکفورت بین 110 تا 117

بازی وارزون بین 85 تا 140 (بنا به دیتا سنتر)

تست دوم با مودم Asus N14U

مودم به راجتی بالا امده و برعکس مودم قبلی تونست از تمام پهناه باند اپلود گیره !!! و حتی بیشتر از اون !

و جالبتر با SNR پایدار تر (9.5 تا 10)

و اما تست پینگ

4.2.2.4 بین 100 تا 108 / 8.8.8.8 ثابت فیکس رو 55 تا 58

سرور اروپا دوتا 2 بین 108 تا 115 سرور سنگاپور بین 140 تا 148

بازی Apex  بحرین بین 85 تا 88 (پکت لاس برای تمام سرور ها بیش از 40% ) فرانکفورت بین 110 تا 117

بازی وارزون بین 85 تا 140 (بنا به دیتا سنتر)

لینک به دیدگاه

با سلام دوست عزیز

شما تجربه ای در زمینه ی اینترنت رادیویی یا پوینت تو پوینت شاتل ندارین؟

متاسفانه ای دی اس ال در منطقه ما درست جواب نمیده.

لینک به دیدگاه

تجربه سوم و کلام آخر

-----------------------------------

جدا از تمام موارد در بخش تجربه دوم

نیاز به یک ISP غول هم هست !!!

به جرعت میتونم بگم شاتل تو این موضوع حدامکان تو هیچ شهری کم و کسری نذاشته !
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

من طرف کسی رو نمیگیرم کافیه فقط تجربه اش رو داشته باشی و کارنامه اش رو داخل سایت معتبر تنظیم مقررات ببینین !!!

در اخر میبینین ضعف نداشتن یک اینترنت خوب 85% بخاطره شماست نه ISP !!!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

بنا به توضیحات بالا. راهکارش رو هم عرض کردم ...

و کمی هم بپردازیم به این موضوعات که اینترنت شهر به شهر فرقه مرکز تا مرکز مخابرات فرق تر ... ( تا جدی موافق ام تا حدی خیر ) دلیلش هم باز برمیگرده به توضیحات بالا ...

و درصدی هم به اختصاص پهناه باند کلی واسه اون مرکزه ! ( یعنی اینکه شهر هر چه کوچیکتر و کاربر شاتل کمتری داشته باشه نت شما در طول روز پایدار تر هستش !!! )

و اما دلیل افت snr در طول روز و شب ؟!

-------------------------------------------------------------

این رو مستقیم از خوده تکنسین خوده شاتل و دیگر ISP ها پرسیدم.

یکی از دلایل اصلیش بخاطره استفاده بیش از حد پهناه باند اختصاصی اون منطقه اس که موجب میشه snr شما افت کنه یا به معنای دیگه پهناه باندتون کاهش پیدا کنه !

در نتیجه اینترنت شما پینگش میره بالا و پکت لاس میگیره (و گاهی هم لینک میپره و باعث قطعی (بخاطره کاهش شدیدsnr و ناپیداری اون تو بعضی از مدل های مودم این موضوع دیده میشه ))

واقعا" نمیدونم توضیحاتم کامل بودش یا نه ولی امیدارم منظورم رو خوب رسونده باشم که 80% مشکلات اینترنت واقعا" برمیگرده به خودمون و بعدش ISP و ...

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

لینک به دیدگاه

باتشکر ازتون به نظرم خیلی کامل بود جواب خیلی از سوالتم رو گرفت اما اگه ممکنه همشون رو توی یه پست قرار بده

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، Mhjch گفته است :

با سلام دوست عزیز

شما تجربه ای در زمینه ی اینترنت رادیویی یا پوینت تو پوینت شاتل ندارین؟

متاسفانه ای دی اس ال در منطقه ما درست جواب نمیده.

سلام از بنده اس

بله ولی نه شاتل

خیلی گذشته ...

تو ایران کمترین پینگی که دیدم و تحربه کردم با همین اینترنت رادیویی بوده !
( بازی دوتا 2 سرور Dubai پینگ 30 !!! )

-----------------------------------------------------------

راسش واسه من اون زمان بدی هاش به نسبت خوبی هاش بیشتر بود !

مثلا" تعرفه هاش محدودیت سرعتی نداشت بجاش هر یک گیگ استفاده ازش 7 هزار تومان بود !!!
( بخاطره همین سرعتش اصلا محدود نمیکردن چه دانلود چه اپلود )

و مشکل بعدیش استفاده از مودم های نامرغوب اون دوره که گاه با وجود اینکه سگنالش میزد عالی ولی بازم Lag و Dly میداد ( بیش از حد پکت لاس میکزد !!! اونم بخاطره فناوری زغالی اون دوره بودش )

اما جدیدا" تا حد بسیار زیادی این مشکلات برطرف شده ولی بجاش تعرفه هاش رو محدود کردن !

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جدا از اون این اینترنت یه زمان واقعا" حرف نداره اونم استفاده از یک مودم کاملا مرغوب هستش که PackeT هارو Lose نکنه !

در 6 دقیقه قبل، 4790k گفته است :

باتشکر ازتون به نظرم خیلی کامل بود جواب خیلی از سوالتم رو گرفت اما اگه ممکنه همشون رو توی یه پست قرار بده

ممنون از اینکه وقت گذاشتین و مطالب رو کامل خوندین

راسش بازم من خیلی جاهارو از قلم انداختم ...

داستان اینترنت ایران خیلی خیلی پیچیده اس ! تاجای که من تونستم تجربه اش کنم !

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، invoker گفته است :

سلام از بنده اس

بله ولی نه شاتل

خیلی گذشته ...

تو ایران کمترین پینگی که دیدم و تحربه کردم با همین اینترنت رادیویی بوده !
( بازی دوتا 2 سرور Dubai پینگ 30 !!! )

-----------------------------------------------------------

راسش واسه من اون زمان بدی هاش به نسبت خوبی هاش بیشتر بود !

مثلا" تعرفه هاش محدودیت سرعتی نداشت بجاش هر یک گیگ استفاده ازش 7 هزار تومان بود !!!
( بخاطره همین سرعتش اصلا محدود نمیکردن چه دانلود چه اپلود )

و مشکل بعدیش استفاده از مودم های نامرغوب اون دوره که گاه با وجود اینکه سگنالش میزد عالی ولی بازم Lag و Dly میداد ( بیش از حد پکت لاس میکزد !!! اونم بخاطره فناوری زغالی اون دوره بودش )

اما جدیدا" تا حد بسیار زیادی این مشکلات برطرف شده ولی بجاش تعرفه هاش رو محدود کردن !

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جدا از اون این اینترنت یه زمان واقعا" حرف نداره اونم استفاده از یک مودم کاملا مرغوب هستش که PackeT هارو Lose نکنه !

من  تحقیق کردم

از لحاظ قیمت تقریبا مناسبه حجماش

شاتل سالانه ۱۰۰۰ گیگ بین الملل و ۲۰۰۰ گیگ حجم داخل رو یه تومن میده حتی نامحدود ماهیانه ۲۳۰ تومن هم دارن.

و‌ حداقل سرعت تضمینیشون هم ۸ مگابیته

اسیاتک هم هست در منطقه ما اینترنت رادیویی میده نرخاشون تقریبا یکسانه با شاتل.و سرعت ۴ تا ۵۰ مگ(احتمال زیاد منظورشون مگابیته!)رو اعلام کردن.

من حقیقتا قبلا که شاتل داشتم از پشتیبانیشون راضی بودم حداقل.ولی خب اسیاتک زیاد پاسخگویی و رسیدگی خوبی احساس میکنم در شهر ما نداره

با توجه به توضیحاتی که دادم

به نظر شما از کدوم یکی از شرکت های بالا اینترنت رادیویی تهیه کنم؟

لینک به دیدگاه

هرکی تونست این دو تصویر رو درک کنه / واقعا" متوجه صحبت های من شده !!!

تصویر اول بامودم TP-Link هستش ( البته تعرفه 4 مگ فعاله با وجود اینکه نویز کمتری میندازه ولی بازم مودم نمیتونه از تمام ظرفیت اپلود استفاده کنه ! و Snr دم به دیقه رو به کاهشه )

همین امر باعث میشه نت شما پایدار نباشه

تصویر دو با مودم دوستم Asus N4U

کلا هر کی ندونه انگار خط جدید کشیدم :d

یه نکته جالب تر ... این تغییرات تنها با تعویض مودم بودش !!!

-------------------------------------------------------------------------------------------------

تست با تعویض اسپلیتر (نویز گیر) هم داشتم که پیداش نمیکنم !

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

خب حالا نظرتون عوض شد ؟! که مشکل نت ما مشکل یک چیز دو چیز نیس !!!

SNR 002.jpg

SNR 001.jpg

در 4 ساعت قبل، Mhjch گفته است :

من  تحقیق کردم

از لحاظ قیمت تقریبا مناسبه حجماش

شاتل سالانه ۱۰۰۰ گیگ بین الملل و ۲۰۰۰ گیگ حجم داخل رو یه تومن میده حتی نامحدود ماهیانه ۲۳۰ تومن هم دارن.

و‌ حداقل سرعت تضمینیشون هم ۸ مگابیته

اسیاتک هم هست در منطقه ما اینترنت رادیویی میده نرخاشون تقریبا یکسانه با شاتل.و سرعت ۴ تا ۵۰ مگ(احتمال زیاد منظورشون مگابیته!)رو اعلام کردن.

من حقیقتا قبلا که شاتل داشتم از پشتیبانیشون راضی بودم حداقل.ولی خب اسیاتک زیاد پاسخگویی و رسیدگی خوبی احساس میکنم در شهر ما نداره

با توجه به توضیحاتی که دادم

به نظر شما از کدوم یکی از شرکت های بالا اینترنت رادیویی تهیه کنم؟

داداش هیچی بهتر از این نیس که بری نمایندگی شاتل شهرتون و ازشون بخواهی با یه مودم بیان خونتون و از اونجا وضعیت سگنال به دکلشون رو واست تست کنن !

اگه سیگنال خوب باشه  با استفاده از یه مودم مرغوب شک ندارم یه اینترنت فضایی داری !

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

( فقط سعی کن بهشون بگی واسه گیم میخواهی چون هر مودم رادیویی واسه هر کاری مناسب نیس  )

ویرایش شده توسط invoker
لینک به دیدگاه

در در 13 آذر 1399 در 20:12، invoker گفته است :

خیلی سریع میرم سر اصل مطلب.

یا اکثر امام زاده ها :ck: خوبه شما میخواستین خیلی سریع برین سر اصل مطلب 😅

یه پایان نامه کامل ارائه کردین 

چون فکر میکنم برای کاربر ها ممکنه مفید باشه ، منم مفصل جواب میدم :dz:

در در 13 آذر 1399 در 20:28، invoker گفته است :

من از سال 92 مشترک شاتل هستم و من هم میتونم بگم در کل از شاتل راضی بودم اما خب مشکلاتی هم داره

اول اینکه حاجی اینقدر جوش نزن :bm: ، جهرمی که وزیر مربوطه هست چندان پاسخگو وضعیت فعلی نیست ، شما که مسئول هم نیستی

کرونا مزید بر علت شده و وضعیت اینترنت مخصوصا شب ها به علت استفاده بیشتر مردم خراب شده

بنظر میرسه مشکلات اخیر فراتر از شاتل و شهر خاص باشه و همه شهر های ایران و بسیاری از ارائه دهنده های اینترنت با اخلال مواجه هستن

در در 13 آذر 1399 در 21:35، invoker گفته است :

تجربه دوم / تاثیر تهجیزات بر ( نویز / کشش خط / و در اخر پینگ خوب )

واقعا" شاید فکر کنین که نداره ولی من تمام این موارد رو در طول سال های که بازی انلاین میکنم تست کردم و داشته و خواهد داشت !!!

اولین کاری که لازمه یه سیم کشی کاملا مناسب موافقم

استفاده از یک اسپلیتر مرغوب به شدت لازمه ( تو نویز و کشش خط بسیار بسیار تاثیر داره )

از لحاظ تئوری حرف شما کاملا غلط هست چراکه مدار اسپلیتر به گونه ای طراحی شده که هیچ تغییری تو سیگنال اینترنت نده و فقط نویز رو از خط تلفن حذف کنه (سند علمیش هست)

شاید فکر کنین بعد از گذشت تمام این مراحل و با استفاده از هر مودمی / یه نت خوب و یه پینگ خوب رو تجربه میکنین ! باید گفت سخت در اشتباه هستین !
حتما مودم و چیپستی که داره روی کیفیت اینترنت تاثیر میذاره

مثلا چیپست های Broadcom کیفیتشون اثبات شده هست اما

تجربه شخصی من میگه مودم آنچنان هم تفاوت ایجاد نمیکنه (مگر اینکه مودم خراب باشه یا موارد خاص)

من خودم اولین مودمم مودم شما بود Tp-Link 8968 بعد ASUS N10B بعد D-Link 2740U و در حال حاضر ZYXEL 1213

( داشتن همه این موارد در کنار هم واقعا" یه خط با کشش بالا نیازه پس لطفا" قبل از هر چیزی تمام توضیحات من رو بخونین )

تست اول با مودم Tp-Link 8968

اتفاقا مودم Tp-Link 8968 بدترین مودمی بود که داشتم و وقتی بازش کردم دیدم که چیپش TrendChip هست که یه چیپ بی نام و نشونه

و هر چقدر از مزخرف بودن این مودم بگم کمه ، کیفیت پایین و عمر کوتاهی داشت ، اواخر همش داغ میکرد

اما سه مودم بعدی تقریبا کیفیت یکسانی داشتن ، با اینکه چیپ هاشون هم متفاوت بود ، پس مودم اون قدر ها هم تاثیر نداره

در در 13 آذر 1399 در 21:49، invoker گفته است :

نیاز به یک ISP غول هم هست !!! من اگر جای شما بودم به isp ای که حداکثر سرعتی که ارائه میده 100 مگابیته نمیگفتم غول :ab: هرچند تو ایران جزء بهترین هاست

در اخر میبینین ضعف نداشتن یک اینترنت خوب 85% بخاطره شماست نه ISP !!! اصلا اینطور نیست ،مخصوصا جدیدا که بخاطر کرونا رسما مشکل از طرف اون هاست و گند زدن به اینترنت ،در مرحله بعد این زیر ساخت و isp ضعیف کشوره که نمیاد به کافوی محل شما فیبر بکشه و کیفیت مناسب ارائه بده ، بقیش همه مسخره بازیه

الان برای ما vdsl شد و این تکنسین شاتل بود که اومد کافوی مارو راه اندازی کرد ، و الان عالی شده وضعیت خط ما

چرا 8 سال طول کشید تا بیاد ؟؟ ولی باز دم شاتل گرم

و کمی هم بپردازیم به این موضوعات که اینترنت شهر به شهر فرقه مرکز تا مرکز مخابرات فرق تر ... ( تا جدی موافق ام تا حدی خیر ) دلیلش هم باز برمیگرده به توضیحات بالا ...

تا جایی که من دیدم شرایط ADSL تقریبا در اکثر شهر های ایران یکسانه (چه از لحاظ پینگ و چه سرعت)

و درصدی هم به اختصاص پهناه باند کلی واسه اون مرکزه ! ( یعنی اینکه شهر هر چه کوچیکتر و کاربر شاتل کمتری داشته باشه نت شما در طول روز پایدار تر هستش !!! )

سند؟

و اما دلیل افت snr در طول روز و شب ؟!

-------------------------------------------------------------

این رو مستقیم از خوده تکنسین خوده شاتل و دیگر ISP ها پرسیدم.

یکی از دلایل اصلیش بخاطره استفاده بیش از حد پهناه باند اختصاصی اون منطقه اس که موجب میشه snr شما افت کنه یا به معنای دیگه پهناه باندتون کاهش پیدا کنه !

این حرف هم درسته هم غلط ، استفاده همزمان کاربر های یک محله و شهر باعث کاهش سرعت شما نمیشه (این مزیت DSL نسبت به اینترنت CABLE هست اتفاقا)

A/V"DSL Internet gives the users a dedicated line from the central office to their homes, so speed won’t be affected by other users like cable Internet

منبع این حرف Verizon

اما افزایش چند برابری مردم ایران از نت بخاطر کرونا باعث کندی و اختلال شده 

واقعا" نمیدونم توضیحاتم کامل بودش یا نه ولی امیدارم منظورم رو خوب رسونده باشم که 80% مشکلات اینترنت واقعا" برمیگرده به خودمون و بعدش ISP 

مشکل کلی اینترنت که کاملا برمیگرده به ISP های بی خاصیت که تجهیزات رو بروز نمیکنن (به کافو فیبر نمیکشن)

مشکل اخیر نت هم باز به کشش نداشتن پهنای باند ایران برای این همه ترافیک برمیگیرده

در در 13 آذر 1399 در 22:04، invoker گفته است :

داستان اینترنت ایران خیلی خیلی پیچیده اس ! 

واقعا :be:

در در 13 آذر 1399 در 22:28، invoker گفته است :

هرکی تونست این دو تصویر رو درک کنه / واقعا" متوجه صحبت های من شده !!!

این هم همونطور که گفتم بخاطر مودم آشغاله Tp-Link 8968 هست و نمیشه تعمیمش داد به کل

واقعا طولانی شد :4:

پیروز باشید

لینک به دیدگاه

سلام بر تمامی دوستان

خب همانطورکه خیلی هاتون هم میدونین و شاهدش هستین اینترنت شاتل و چندین isp دیگه وضعیتشون خراب شده و اصلا قابل تحمل نیست! ولی بنابه دلایلی شاتل بیشتر بقیه در مرحله نابودیه!

مشکلاتی که من دارم و اصلا درست نمیشه:

پینگ زیاد: بالا 180 با پروفایل گیم!

ست شدن پهنای باند روی 5مگ درحلی که سرویس 8مگ دارم!

لود شدن صفحات مثل دیال آپ!

لود نشدن ویدیو ها در یوتیوب-ایسنتاگرام و..!

قطع وصلی های مکرر اینترنت از طرف شاتل!

و هزاران مشکل دیگه!

حالا یه عده میان با زرنگی میگن با پشتیانی تماس بگیر و یا خطت خرابه و یا یکی میاد میگه من مشکلی با شاتل ندارم!

اول از همه شما دوست زرنگ!

1- با پشتیبانی هزار بار تماس گرفتم و کمکی نمیکنن! سوادشون هم از تو و من کمتره هیچی نمیفهمن! بفهمن هم خودشون رو به کوچه اونوری میزنن!

2- خط وضعیتش خوبه اینا یه کاری مکینن که نویز زیاد بشه و پهنای باند بیاد پایین. چون با isp x تا 12 مگ پهنای باند داشتم!

3- این که شما مشکلی نداری دلیل نمیشه که کلا isp مشکلی نداره! معمولا تو شهرهای پرجمعیت این مشکلات دیده میشه!

خلاصه اینکه من هرکاری که به فکرتون بیاد رو کردم ولی مشکل حل نمیشه!

الان شما بگین من چیکار منم؟ درخواست تخیله بدم؟ آخه چه معلوم isp دیگه همین مشکلات رو نداشته باشه؟

میخوام بخاطر فیبر برم سمت مخابرات ولی نمیدونم.

مخابرات تو تبریز چطوره؟

خسته شدیم دیگه..

لینک به دیدگاه

سلام

سیم های مخابرات و جعبه پست مخابرات رو هم چک کنین یه به یه کاربلد بگین یه نگاهی بهشون بندازه چند روزی به خاطر برف  و بارون ممکنه سیم ها سولفاته بزنه(اگه قدیمیه) یا جعبه پست اتصال به زمین پیدا کنه واسه منم همین مشکل رو داشت که با عوض کردن پست اوکی شد هر بار زنگ میزدم یه دری وری به آدم تحویل میدادن

لینک به دیدگاه

سلام

بنا به تجربه خودم اگه این مشکل شما همیشه گیه /  این مشکل هیچ ربطی به ISP نداره !!!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

این چند مورد رو هم تست کنین سیم تلفن ! اگه امکنش هست تعویضش کنین به سیم زمینی ضد افتاب 0.6 مغزی تمام مس

( همون سیم مشکیه که خوده مخابرات میکشه فقط و فقط هم همین جز این هر کابلی بخری اشغاله )

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

همونطور که دوستمون هم اشاره کردن اغلب سیم های که تو پست تلفن به هم وصل شدن به مرور زمان سولفاته میشن !

و باید اون سر سولفاتشو چید و مجدد لختش کرد تا رسانایی بهتری داشته باشه ! (گاه دادیم سر سیم تو پست تلفن لخته لخت و با بدنه پست اتصالی داره بخاطره همین خط همیشه دچاره نویز هستش )

مورد دوم مودم اینترنتتون هست ! ( گاه دیدم بعضی از مودم ها با اون ISP تداخل داره یا حتی مودم مشکل چیپ داشته )

مورد سوم نویزگیز هستش ( اسپیلیتر )

------------------------------------------------------------

این موارد رو محبت کنین چک کنین و گزارش بدین.

لینک به دیدگاه

اگه شب زنده دارید،با بسته نامحدود ۱ تا ۱۱ همراه اول بگذرونید ،اگه مودمشو هم دارید که بهتر 

لینک به دیدگاه

منم الان وضعیت فوق العاده وحشتناکی دارم...

خیلی از بازی ها اصلا به سرور وصل نمیشن

پینگ توی بازیای دارای سرور میدل ایست به 110 میرسه و اروپا 170 (بهتره بگیم غیرقابل بازی کردن)

دانلود از 700 کیلوبایت تا 30 کیلوبایت متغیره

هر 8 ساعت یه قطعی 10 دقیقه ای

نمیدونم چیکار کنم خیلی داره اذیت میکنه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...