رفتن به مطلب

سوالات و مشکلات سیستم و کارت گرافیک من

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان من یه کارت گرافیک بایوستار 2 گیگابایتی مدل nvidia gt740 دارم که خیلی عجیب و قریب رفتار میکنه....  قضیه از این قراره که من بعد از خرید این کارت تونستم تو بازی های نه چندان معروفی مانند Brass Brigade_Spinti_The Ghost Train_Airmen و بازی های معروفی مثل euro Truck Simulator 2وTeam Sonic Racing با تنظیمات medium پنجاه تا شصت fps بگیرم و تو بعضی هاشون با تنظیمات high بالای 30 یا 40 fps بگیرم و باتوجه به بودجه ای که گذاشته بودم کاملا راضی بودم ولی این مربوط میشد به یک ماهه اول که خریده بودمش ولی بعد از یک ماه میخواستم برم سراغ بازی های خیلی معروف خب اول رفتم سراغ Microsoft Flight Simulator ولی چون حجمش زیاد بود از خیرش گذشتم و رفتم سراغ نسخه ی قدیمیش یعنی Microsoft Flight Simulator X Steam Edition ولی موقع اجرا ارور has stooped working داد رفتم سراغ battlefield v نسخه فیتگرل ولی موقع اجرا اون هم ارور has stopped working داد!!! رفتم از یکی از سایت های ایرانی که خیلی بهش اعتماد دارم نسخه 456.38 درایور انویدیا مخصوص ویندوز خودم رو که 8.1 هست (و کارت گرافیکم رو هم ساپورت میکنه) رو ریختم ولی موقع نصب یک دفعه صفحه سیاه شد (میدونم که موقع نصب طبیعیه که تصویر قطع و وصل بشه ولی موقعی که سیاه شد موس رو میشد دید و حرکت داد و علامت لودینگ کنار موس مونده بود و به سرعت برق و باد چشمک میزد)بعد صبر کردم درست نشد و مجبور شدم سیستم رو با دکمه ی کیس ریست کنم بعدش که ویندوز بالا اومد battlefield v رو که زدم بدون مشکل اجرا شد و چند روز بازی کردم ولی Microsoft Flight Simulator X Steam Edition هنوز همون ارور رو میداد بعد به سرم زد برم یه نسخه ی جدیدتر درایور انویدیا رو که چند روز بعد از زمانی که بتلفیلد به کار افتاده افتاده بود منتشر شده بود رو نصب کنم که شاید Microsoft Flight Simulator X Steam Edition به کار بیفته خب رفتم دانلود و نصبش کردم ولی Microsoft Flight Simulator X Steam Edition که به کار نیفتاد هیچ بتلفیلد هم از کار افتاد!!!! دوباره این درایور رو حذف کردم و قبلی رو نصب کردم ولی بازهم به کار نیفتاد! الان من چیکار کنم دارم روانی میشم هرکاری میکنم درست نمیشه

لینک به دیدگاه

سلام

پیش از هر چیزی

1. مشخصات کامل و ریز قطعات کیستون رو بفرمایید (خصوصا مدل دقیق پاور)

2. در اسرع وقت یه ویندوز 10 نصب کنید، ویندوز 8 اصلا برای گیم مناسب نیست

3. کارت گرافیک شما خیلی قدیمیه و تجربه نشون داده با به روز کردن درایور روی کارت‌های قدیمی انویدیا، نه تنها عملکرد کارت بهتر نمیشه بلکه بدتر هم میشه. پس با همون درایورهای قدیمی کار کنید

لینک به دیدگاه

خیلی از بازی های جدید فقط روی ویندوز 10 کار میکنن و خود ویندوز 8 هم مشکلات زیادی داشت و اصلا مناسب نیست

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Sandor گفته است :

سلام

پیش از هر چیزی

3. کارت گرافیک شما خیلی قدیمیه و تجربه نشون داده با به روز کردن درایور روی کارت‌های قدیمی انویدیا، نه تنها عملکرد کارت بهتر نمیشه بلکه بدتر هم میشه. پس با همون درایورهای قدیمی کار کنید

سلام مشخصات سیستم:مادربرد:asus prime h310 plus رم:cpu:corei3 3.6 ghz 8gb ddr4 حافظه هم ssd هست ولی پاور رو بخوام بگم قضیش طولانیه....خلاصش اینه که پاور دست دومه و حدود 4 الی 5 سال بعد از خریدن ازش کار کشیدم مدلش هم gp250 s4 هست و خروجیش 400 وات هست

در 2 ساعت قبل، Yosef Faraji گفته است :

خیلی از بازی های جدید فقط روی ویندوز 10 کار میکنن و خود ویندوز 8 هم مشکلات زیادی داشت و اصلا مناسب نیست

ویندوز 10 رو هم امتحان میکنم ممنون

ویرایش شده توسط amirali.
اضافه کردن توضیحات تکمیلی
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، amirali. گفته است :

پاور دست دومه و حدود 4 الی 5 سال بعد از خریدن ازش کار کشیدم مدلش هم gp250 s4 هست و خروجیش 400 وات هست

پاورتون حتی برای این سیستم کم مصرف هم مناسب نیست و با توجه به مدت کارکرد طولانی، سریعا عوضش کنید پیش از اینکه به کل قطعات آسیب بزنه. مشکل مربوطه شما لزوما از پاور نیست ولی حتما در اسرع وقت تعویض کنید

لینک به دیدگاه

در در 10 مهر 1399 در 19:25، Sandor گفته است :

سلام

پیش از هر چیزی

سلام دوست عزیز من تمام راهکار هایی رو که شما گفته بودید امتحان کردم ولی بازهم با ارور stopped working مواجه میشوم تمام راهکار هایی که در اینترنت بود رو امتحان کردم ولی مشکل برطرف نشد راه حل دیگری وجود نداره؟

//////////

سلام دوستان من هنگام اجرای بازی battlefield v و چند بازی دیگر با ارور stopped working مواجه میشوم ولی بقیه بازی ها (که معروف نیستن)درست اجرا میشن . بنچمارک هایی مثل furmark هم درست اجرا میشن فقط با بازی های معروف این مشکلو دارم مشخصات سیستم:cpu core i3 3.6 ghz tray ram:8gb کارت گرافیک هم بایوستار مدل gt740 این هم فیلم ارور دادن و بنچمارک

///////////

سلام دوستان من یه جایی خوندم که میشه کد برنامه رو برای استفاده از gpu همراه cpu برای رفع کندی برنامه تغییر داد ولی رو همه برنامه ها نمیشه این کارو انجام داد حالا من موندم چجوری این کارو انجام بدم؟من برنامه نویس نیستم ولی قراره بزودی شروع به یاد گیری کنم حالا کسی درباره ی این کار اطلاعاتی داره و میدونه چجوری میشه این کارو انجام داد؟واین که کار پیچیده ای هست یا فقط عوض کردن یه کده؟

///////////////

سلام دوستان من فقط یک سوال دارم : پردازنده گرافیکی مجتمع cpu وقتی کارت گرافیک هست کمکی میکنه؟ یعنی همراه کارت گرافیک میتونم روی پردازنده گرافیکی مجتمع cpu حساب کنم؟

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، amirali. گفته است :

سلام دوستان من فقط یک سوال دارم : پردازنده گرافیکی مجتمع cpu وقتی کارت گرافیک هست کمکی میکنه؟ یعنی همراه کارت گرافیک میتونم روی پردازنده گرافیکی مجتمع cpu حساب کنم؟

سلام فقط یکیشون

قبلا میشد apu های amd رو با مثلا r5 240 کراس فایر کرد ،ولی الان چنین چیزی نیست

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، amirali. گفته است :

کسی اطلاعی نداره؟

ببین اینی که میگی یه قاعده کلی نداره 

عملکرد پردازنده با کارت گرافیک زمین تا آسمون فرق داره

از گرافیک به عنوان پردازش موازی یا هوش مصنوعی بیشتر استفاده میکنن

مثلا برای شکستن hash ها یا brute force بعضا از گرافیک استفاده میشه چون اونجا کاراییش از سیپیو بهتره

شما باید دست کم ۲ سال کدنویسی(تو هر زمینه ای) کار کنی تا به سطحی برسی که بخوای در این مورد تصمیم بگیری

ویرایش شده توسط Nova Black
لینک به دیدگاه

سلام دوستان من تازگیا به task manager زیاد سر میزنم و تازه امروز اولین بار رفتم تو قسمت performance و با اینکه سیستم تحت فشار بود 99 درصد cpu درگیر بود و فرکانسش حداکثر تا 3/56 گیگاهرتز میرفت درحالی که فرکانس باید 3/6 گیگاهرتز باشه الان مشکل از چی میتونه باشه؟مشخصات سیستم: cpu: core i3 3.6 ghz tray gpu:biostar 2gb ddr5 gt740 مادربرد:prime H310plus R2.0 این هم فیلم اینکه cpu رو با cpu burner تحت فشار میزارم:

سلام دوستان من از دیروز وقتی میرم تو بازی یا هر چیزی که به کارت گرافیک ربط داره یه چیزی چشمک میزنه مثلا تو furmark خزه ها چشمک میزنن اینم فیلمش:udl6.png مشخصات سیستم:Cpu: core i3 3.6 ghz tray
Ram: 8gb 2400mhz
Mother board : prime h310 plus R2.0
Graphics: gt740 2gb ddr5

مشکل از چی میتونه باشه؟

ویرایش شده توسط amirali.
لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، amirali. گفته است :

سلام دوستان من از دیروز وقتی میرم تو بازی یا هر چیزی که به کارت گرافیک ربط داره یه چیزی چشمک میزنه مثلا تو furmark خزه ها چشمک میزنن اینم فیلمش:udl6.png مشخصات سیستم:Cpu: core i3 3.6 ghz tray
Ram: 8gb 2400mhz
Mother board : prime h310 plus R2.0
Graphics: gt740 2gb ddr5

مشکل از چی میتونه باشه؟

یبار رو safe mod تست کنید ببینید بازم چشمک میزنه

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

در در 20 مهر 1399 در 21:37، Sabertooth گفته است :

یبار رو safe mod تست کنید ببینید بازم چشمک میزنه

بله میزنه چند روز پیش هم کارت رو هم اور کردم میتونه از اون باشه؟

با یه کارت و مانیتور دیگه هم تست کردم بازم چشمک میزد الان من چجوری بفهمم مشکل دقیقا از چیه؟

سلام دوستان یه سوالی داشتم : اگه پاور ضعیف باشه سیستم بدون هیچ نشونه ای مثل کرش کردن و ریستارت شدن میتونه بهش اسیب وارد بشه؟

ویرایش شده توسط amirali.
لینک به دیدگاه

در در 21 مهر 1399 در 20:14، amirali. گفته است :

سلام دوستان یه سوالی داشتم : اگه پاور ضعیف باشه سیستم بدون هیچ نشونه ای مثل کرش کردن و ریستارت شدن میتونه بهش اسیب وارد بشه؟

من هر 6 ماه خروجی های پاور زیر لود با اهم متر تست ولتاژ میگیرم ولتاژ از حد استاندارد کمتر یا بیشتر بود باید به فکر بود

تستر پاور فقط برای زمانی که پاور بیرون از کیس هست که هیچ نرم افزاری به درستی ولتاژ رو نشون نمیده

پاور خیلی ضعیف باشه معمولا خاموشی سیستم اولین گزینست

در در 18 مهر 1399 در 22:00، amirali. گفته است :

سلام دوستان من تازگیا به task manager زیاد سر میزنم و تازه امروز اولین بار رفتم تو قسمت performance و با اینکه سیستم تحت فشار بود 99 درصد cpu درگیر بود و فرکانسش حداکثر تا 3/56 گیگاهرتز میرفت درحالی که فرکانس باید 3/6 گیگاهرتز باشه الان مشکل از چی میتونه باشه؟مشخصات سیستم: cpu: core i3 3.6 ghz tray gpu:biostar 2gb ddr5 gt740 مادربرد:prime H310plus R2.0 این هم فیلم اینکه cpu رو با cpu burner تحت فشار میزارم:

2020-10-09-11-23-33.flv 5.59 MB · 14 downloads

درسته هیچ مشکلی نداره

لینک به دیدگاه

سلام دوستان من تازگیا دقت کردم دیدم بعد از بالا اومدن ویندوز یه صدای سوت و بعد یه صدای جیر جیر میاد اینم فیلمش udl6.pngاین جیر جیر و سوت نشانه ی خطرناکی هستش؟

ویرایش شده توسط amirali.
لینک به دیدگاه

سلام .جاروبرقی بود !!

دقیق چک کن کجا صدامیده ؟!

احتمال داره فن CPU باشه که خمیر زیرش فاسدشده دورش رفته بالا 

لینک به دیدگاه

سلام فن cpu رو چک کردم صدا از اون نیست از مادربرده

لینک به دیدگاه

صدای عایق دی الکریک یه خازنه.وقتی یه خازن میخوادشارژبشه و صفحات رسانای داخلش باردار  میشن همچین صدایی میده.البته بایدخازن  بزرگ باشه تا این صدارو بده.خازنهای صنعتی همچین صدایی میدن نه قطعات مادر برد به این کوچکی.

لینک به دیدگاه

سلام

prime h310 plus r2.0

خیر

سلام.این صدا من میگم از پاوره.حالا اگه به مادربرد بازر وصل هست جداش کن ببین صدا قطع میشه؟خازن به این کوچیکی نمیتونه همچین صدایی بده.

لینک به دیدگاه

سلام با تشکر از همه ی دوستان حق با شماها بود پاور رو دادم فکر کنم یکی از خازنهاش رو تعویض کردن درست شد😊

لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، amirali. گفته است :

سلام با تشکر از همه ی دوستان حق با شماها بود پاور رو دادم فکر کنم یکی از خازنهاش رو تعویض کردن درست شد😊

برا این سیستم یه پاور خوب بگیر.پاوری که خازنش عوش بشه دیگه ریپل پیدا میکنه.یه دفعه نزنه قطعات به این گرونی رو بسوزونه.

لینک به دیدگاه

با توجه به وضیعت فعلی اقتصادی فعلا میشه از خیر پاور گذشت؟ یا یه دفعه میزنه میسوزونه؟

لینک به دیدگاه

با توجه به وضیعت فعلی اقتصادی فعلا میشه از خیر پاور گذشت؟ یا یه دفعه میزنه میسوزونه؟

مدل پاورت چیه؟

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، amir.t.1261 گفته است :

مدل پاورت چیه؟

سلام gp250 s4~d

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...