رفتن به مطلب

بحث، بررسی و راه‌های بهبود کیفیت و نویز خط

haghjo
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان منم مشکل نویز دارم.من مستقیما از دم در تا مودم مستقیم کشیدم اون با کابل Cat5!!

اما بازم نویز دارم و SNR پایین نشون میده از دم در زدم 11.5 تا 12 بود و تو خونه 9.5 به نظرتون چیکار کنم بهتره؟
اگه زنگ بزنم به مخابرات یه نفر بفرسته دمشو ببینم درستش میکنه؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 416
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در در 12 فروردین 1398 در 19:25، Sabertooth گفته است :

در مورد خراب کردن قوطی مخابرات خیابون هم نظری ندارم! نکنین این کارو یهو میبینی 1 ماه طولش دادن درستش کنن

سلام

شما نمی دونید بایستی چه مراحلی رو برای باز بینی جعبه توسط مخابرات طی کرد ؟

ویرایش شده توسط dmcmrk
لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، wachmen گفته است :

دوستان منم مشکل نویز دارم.من مستقیما از دم در تا مودم مستقیم کشیدم اون با کابل Cat5!!

اما بازم نویز دارم و SNR پایین نشون میده از دم در زدم 11.5 تا 12 بود و تو خونه 9.5 به نظرتون چیکار کنم بهتره؟
اگه زنگ بزنم به مخابرات یه نفر بفرسته دمشو ببینم درستش میکنه؟

فقط با شکایت اونم تو سایت مخابرات یکی رو میفرستن! جوابی هم که بهم داد طرف خنده دار بود! گفت نویز داری برو از اسیاتک شکایت کن با مخابرات چیکار دارید؟ همچین موجوداتی رو استخدام میکنن

در 1 ساعت قبل، dmcmrk گفته است :

سلام

شما نمی دونید بایستی چه مراحلی رو برای باز بینی جعبه توسط مخابرات طی کرد ؟

شکایت پر کنید تا یه نفر(واقعا زور داره متخصص رو گذاشت روشون) رو بفرستن بازدیدهیچ هزینه نمیگیرن راست و دروغش رو نمیدونم اما میگن یدونه نویز گیر هم تو مخابرات هست ممکنه اونم ایراد داشته باشه..دنبال بند پ و اینا نباشید که خبری نیست!

یکی از دامادهای گرامی خود مخابرات کار میکنه اون یکی متخصص فیبر نوری زیرساخت هست...اونقدر که من و شما از پینگ و نویز میدونیم اونا کمتر میدونن

یه نکته دیگه خود مودم هست.با مودم قدیمی تی پی لینک 8811 پینگ بالای 95 هست با 890n وایرلس 85 میانگین ولی یه مودم جدیدتر از دوستان قرض کردم پینک بالای 82 نمیومد..4.2.2.4.....شاتل

در صورت قطع شدن اینترنت موقع زنگ خوردن تلفن خونه مشکل 100% بخاطر سیم کشی خونه و اسپلیتر هست..بهتره خط تلفن اول به اسپلیتر وصل شه و از دو خروجی به کامپیوتر و تلفن وصل بشه

با دستکاری 2 گزینه زیر ممکنه کمی پینگ بهتر شه

000.jpg

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

فقط با شکایت اونم تو سایت مخابرات یکی رو میفرستن! جوابی هم که بهم داد طرف خنده دار بود! گفت نویز داری برو از اسیاتک شکایت کن با مخابرات چیکار دارید؟ همچین موجوداتی رو استخدام میکنن

شکایت پر کنید تا یه نفر(واقعا زور داره متخصص رو گذاشت روشون) رو بفرستن بازدیدهیچ هزینه نمیگیرن راست و دروغش رو نمیدونم اما میگن یدونه نویز گیر هم تو مخابرات هست ممکنه اونم ایراد داشته باشه..دنبال بند پ و اینا نباشید که خبری نیست!

یکی از دامادهای گرامی خود مخابرات کار میکنه اون یکی متخصص فیبر نوری زیرساخت هست...اونقدر که من و شما از پینگ و نویز میدونیم اونا کمتر میدونن

یه نکته دیگه خود مودم هست.با مودم قدیمی تی پی لینک 8811 پینگ بالای 95 هست با 890n وایرلس 85 میانگین ولی یه مودم جدیدتر از دوستان قرض کردم پینک بالای 82 نمیومد..4.2.2.4.....شاتل

در صورت قطع شدن اینترنت موقع زنگ خوردن تلفن خونه مشکل 100% بخاطر سیم کشی خونه و اسپلیتر هست..بهتره خط تلفن اول به اسپلیتر وصل شه و از دو خروجی به کامپیوتر و تلفن وصل بشه

با دستکاری 2 گزینه زیر ممکنه کمی پینگ بهتر شه

000.jpg

سلام مجدد

ممنون از توضیحات شما

دقیقا دم عیدیه دیدم تلفن های منزل پس از یک بار فشرده شدن شاسی قطع کن تلفن ، هر کاری که بکنم تلفن ها روی بلندگو میرن. تا زمانی که یک بار سیم تلفن رو از دوشاخه کشید و دومرتبه جا زد.

گفتم لابد از شبکه هست که به غیر از اون دیدم پینگم از 120 رفته روی 160 تا 180.

رفتم توی کوچه اتفاقی جعبه مخابرات رو دیدم که باز شده و حتی درست بسته نشده و باز هست و پذیرای باریدن باران و سایر چیز های دیگر.

از این خاطر بود که پرسیدم باید چطور راضی به بازدیدشون کرد تا سیم کشی ها بازرسی و دومرتبه درست ببندنش

ویرایش شده توسط dmcmrk
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، dmcmrk گفته است :

سلام مجدد

ممنون از توضیحات شما

دقیقا دم عیدیه دیدم تلفن های منزل پس از یک بار فشرده شدن شاسی قطع کن تلفن ، هر کاری که بکنم تلفن ها روی بلندگو میرن. تا زمانی که یک بار سیم تلفن رو از دوشاخه کشید و دومرتبه جا زد.

گفتم لابد از شبکه هست که به غیر از اون دیدم پینگم از 120 رفته روی 160 تا 180.

رفتم توی کوچه اتفاقی جعبه مخابرات رو دیدم که باز شده و حتی درست بسته نشده و باز هست و پذیرای باریدن باران و سایر چیز های دیگر.

از این خاطر بود که پرسیدم باید چطور راضی به بازدیدشون کرد تا سیم کشی ها بازرسی و دومرتبه درست ببندنش

سعی کنید اشاره ای به اون جعبه نکنید...اینترنت شما مشکل داره تو اون محل..فقط شمایید که زنگ زدید بیان بازدید...تنها متهم باز شدن اون جعبه شما میشی

شانستون چهارشنبه سوزی هم تموم شده!یه لیتر بنزین و....😅

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

سعی کنید اشاره ای به اون جعبه نکنید...اینترنت شما مشکل داره تو اون محل..فقط شمایید که زنگ زدید بیان بازدید...تنها متهم باز شدن اون جعبه شما میشی

شانستون چهارشنبه سوزی هم تموم شده!یه لیتر بنزین و....1f605.png

ای بابا ... گرفتار شدیما...:48_weary::4_joy:

لینک به دیدگاه

منم مشکل قطع و وصل شدن دایم اینترنت رو داشتم روزی 100 بار ..تا مامور مخابرات امد اون باکس تلفن بیرون از خونه رو سولفاده گیری کرد . سر کابل های تلفن رو برید لخت کرد و دوباره وصل کرد ..اس ان ار خطم از 6 شد 14 قطع و وصل شدن از روزی 100 بار به 10 بار کاهش پیدا کرد مودم های زیر رو تست کردم

TP-LINK -8970

TP-LINK -8901

TP-LINK -8968

TP-LINK-AC750

ASUS-N10

DLINK-2770L

DLINK-2730U

تنها مودمی که کمترین قطعی رو داشت و اگر قطع میشد بلافاصله وصل میشد مودم 2730U بود به شما پیشنهاد میکنم این مودم رنگ سفیدش رو حتما تست کنید چون رنگ مشکی این مودم برد وایفا خیلی کمتری داره نسبت به رنگ سفید

لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

دوستان سلام،؛

ببینید من وقتی مودم مستقیم به سرخط وصل می کنم روکار از ۸ مگابیت سرعت ۷ مگابیت سرعت بهم میده، تا اینجا مشکلی نیست اما وقتی سیمکشی توکار خانه را وصل می کنم دیگه حتی اون روکار هم سرعت نمیده گاهی اوقات ۲ مگابیت گاهی ۱ مگابیت گاهی یک دهم مگابیت😄.

سر خط تو کار خانه، چه طرف در خانه چه طرف توی خانه اسپلنیتر گذاشتم تاثیر خاصی نداشت.واقعا نمی دونم مشکل از کجا هست ممنون میشم اگر بتونید راهنمایی بدید.

لینک به دیدگاه

adsl-signal-noise-ratio-and-line-attenuation-chart

از مودم بررسی کنیدش

هردو باید در محدوده سبز کمرنگ باشن

اگه نبود احتمال زیاد کابل شما از مسیر های کابل برق رد شده و مشکل نویز  و سیگنال دارید

ویرایش شده توسط _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_
لینک به دیدگاه

سلام عزیز

آیا سیم کشی تلفن و برق، از کنار هم عبور میکنن؟

خونه ما، چهل سال ساخته، و همه سیم کشی تلفنش از کنار برق انجام شده، حقیقت اون موقع اینترنت نبوده که بخوان فکر نویز باشن :)))

و snr من پای پریز، 6 هست :)))))) ولی اگه از دم در، اصولی سیم کشی رو کار کنم این عدد به 30 افزایش پیدا میکنه، که این کار رو هم دارم میکنم.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

adsl-signal-noise-ratio-and-line-attenuation-chart

از مودم بررسی کنیدش

هردو باید در محدوده سبز کمرنگ باشن

اگه نبود احتمال زیاد کابل شما از مسیر های کابل برق رد شده و مشکل نویز  و سیگنال دارید

درسته ولی یک سوال دارم مستقیم به سرخط چند باید بهم بده؟

لینک به دیدگاه

در 38 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

سلام عزیز

آیا سیم کشی تلفن و برق، از کنار هم عبور میکنن؟

خونه ما، چهل سال ساخته، و همه سیم کشی تلفنش از کنار برق انجام شده، حقیقت اون موقع اینترنت نبوده که بخوان فکر نویز باشن :)))

و snr من پای پریز، 6 هست :)))))) ولی اگه از دم در، اصولی سیم کشی رو کار کنم این عدد به 30 افزایش پیدا میکنه، که این کار رو هم دارم میکنم.

Down snr : 8.2

up snr : 20.0

این ماله مستقیم سرخطه احساس می کنم کمه این طور نیست؟😬

زنگ زدم شکایت بکنم از مخابرات.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Codex00 گفته است :

برای 8 مگ خوبه. یه دور اصولی سیم کشی کنید اوکی میشه. دم در میتونید 8 مگ رو پر کنید؟

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، Codex00 گفته است :

عجیبه

نباید از سرخط اینقدر بده

برید مخابرات درخواست بدید بازبینی کنن

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

برای 8 مگ خوبه. یه دور اصولی سیم کشی کنید اوکی میشه. دم در میتونید 8 مگ رو پر کنید؟

آ نه دم در ۷ میده.

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

عجیبه

نباید از سرخط اینقدر بده

برید مخابرات درخواست بدید بازبینی کنن

ممنون بازم از راهنمایی 🙏 ببینم شکایت به کجا میرسه اگر پیگیری نشد میرم.

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

با سلام . 
چند وقت پیش در تاپیکی مشکل قطع و وصل شدن اینترنت رو مطرح کردم . خلاصه همه کار کردم درست نشد . تا اینکه مامور مخابرات اومد میگر زد (دستگاه رو نشون من داد ولی من خودم ندیدم کار کنه باهاش) گفت هیچ مشکلی نیست روی خط، کافو هم درسته بهتره که دست نزنیم به خطت. مشکل شما از dslam که شرکت های وب داره هستش تو مرکز. اپراتورتو عوض کن یا شاتل بگیر یا مخابرات چون اینا دستگاهاشون بهتره. ما هم رفتم شاتل گرفتیم اما مشکل اصلا حل نشد. تو یه ساعاتی از شبانه روز پالس هایی میاد رو خط و باعث افت لحظه ای اس ان ار میشه و خیلی وقتا هم باعث پریدن لینک میشه.(معمولا از 7 صب شروع میشه که تا 12 ظهر کم هست، ولی از 12 ظهر تا 12 شب بیشتر میشه مشکل اما تو روز جمعه شرایط خط خیلی بهتر هست و قطعی هم خیلی کمتر.) 
خلاصه من که همه چی رو بررسی کرده بودم تو اینترنت گشتم دیدم این مشکل تداخل در ای دی اس ال هستش یا همچین چیزی. یه رادیو قدیمی برداشتم و گذاشتمش روی AM 612 کیلو هرتز، بعد گشتم دنبال نویز. متوجه شدم موقعی که اون پالس نویز میاد رو خط، رادیو هم نویز میفته روش! . بعضی وقتا هم اون نویزه پالسی نیست و ممتد میشه (اس ان ار مثلا از 16 میره رو 11 برای یه مدتی). بعدش رفتم دم در خونه و وقتی رادیو رو نزدیک سیم تلفن گرفتم نویز میفتاد روش. سیم رو دنبال کردم تا برسم به پست مخابراتی، و در تمام طول خط این نویز وجود داشت و وقتی به پست رسیدم دیدم حتی بیشترم شده. یعنی رادیو رو نزدیک رایزری که از تو زمین اومده گرفتم دیدم نویزش زیاد تره. 
بعد اومدم پست های مخابراتی در جاهای دیگه از کوچمون رو بررسی کردم دیدم روی اونا نویز نداره ! 
مشکل پس از نویزی هست که شانس ما روی پست مخابراتی ما میفته. حالا نمیدونم باید چیکار کنم. برم به رئیس مرکز مخابرات چی بگم ؟ چیکار میشه کرد؟ میشه پست مخابراتی رو عوض کرد؟ 
شانس ما چون این نویز هر زمانی نیست، اگر مامور بیاد مثلا تستی بکنه ممکنه اون لحظه خوب باشه شرایط و بگه همه چی خوبه ! :(
خلاصه دیوانه شدم دیگه از دست این اینترنت. اگر این نویزه نباشه روی خط، تا 16 مگ رو هم میتونم دریافت کنم بدون مشکل.

لینک به دیدگاه

سلام

داداش اگه جیگرشو داری این ترفند دوستان زیادی تست کردن جواب گرفتن !

اگه هم نه ... بسوزو بساز !

اگه منظورت از اون پست / پست داخل کوچه اس بزن از جا بکنش بیان یکی دیگه وصل کنن

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

یجوریی که مجبور باشن سر همه سیم هارو کوتاه و مجدد ببندنش !

لینک به دیدگاه

در 39 دقیقه قبل، invoker گفته است :

سلام

داداش اگه جیگرشو داری این ترفند دوستان زیادی تست کردن جواب گرفتن !

اگه هم نه ... بسوزو بساز !

اگه منظورت از اون پست / پست داخل کوچه اس بزن از جا بکنش بیان یکی دیگه وصل کنن

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

یجوریی که مجبور باشن سر همه سیم هارو کوتاه و مجدد ببندنش !

آخه معلوم نیست اون نویزه از کجا میاد. شاید چون چسبیده به دیوار همسایه، نویز مال همسایه باشه.
بر فرض بیاد سر سیم هارو کوتاه کنن. شاید اصن از تو زمین  نویز میفته یا یه جای دیگه . منبعش معلوم نیست اصن. 

لینک به دیدگاه

سلام

منم این مشکل رو دارم دقیقا از بهمن 98 شروع شد.

حتی از دم در تا داخله خونه سیمه مستقیم کشیدم ولی بازم در ساعاته خاصی قطع و وصل میشه.

هر بار که تماس میگیرم با مخابرات میگه خط شما قدیمیه و سیمهای تلفنه خونه شما نویز داره.

بهش میگم داداشه عزیز من مستقیم دم در خونه به مودم وصل میکنم بازم قطع و وصل میشه و با چند تا مودمه مختلف هم تست کردم و مشکل از سمت شماست، یه بار اومدن خودشونو با باکس سرگرم کردن چند روزی درست شد دوباره خراب شد. کلا کاری که به خودشون مرتبط باشه و باید رایگان انجامش بدن رو شونه خالی میکنن. پورتشو یه بار قطع و وصل میکنن و فرار میکنن.

واسه همین مشکله مسخره الان روی همین خط فقط 8 مگابیت میتونم دریافت کنم، تازه همینم در عمل از 7.2 مگابیت بیشتر نمیشه. و طی شبانه روز تا 5 هم پایین میاد. معمولا ساعت 10 شب الی 10.5 چنین بار قطع و وصل میشه. . طی روز هم چند مرتبه قطع میشه که دوباره وصل میشه. مثلا گاهی اوقات که و ی پ ی ا ن رو قطع و وصل میکنم یهو آنتن میپره.

الان چند ماهیه خط جدیدی گرفتم واسه اتاق و سرویس از مخابرات FTTH فیبر نوری میگیرم. اون یکی خط از پارس آنلاین هستش که مشکل داره. هر دو هم از یک مرکز مخابراتی هستن.

ویرایش شده توسط PC Baz
لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، PC Baz گفته است :

سلام

منم این مشکل رو دارم دقیقا از بهمن 98 شروع شد.

حتی از دم در تا داخله خونه سیمه مستقیم کشیدم ولی بازم در ساعاته خاصی قطع و وصل میشه.

هر بار که تماس میگیرم با مخابرات میگه خط شما قدیمیه و سیمهای تلفنه خونه شما نویز داره.

بهش میگم داداشه عزیز من مستقیم دم در خونه به مودم وصل میکنم بازم قطع و وصل میشه و با چند تا مودمه مختلف هم تست کردم و مشکل از سمت شماست، یه بار اومدن خودشونو با باکس سرگرم کردن چند روزی درست شد دوباره خراب شد. کلا کاری که به خودشون مرتبط باشه و باید رایگان انجامش بدن رو شونه خالی میکنن. پورتشو یه بار قطع و وصل میکنن و فرار میکنن.

واسه همین مشکله مسخره الان روی همین خط فقط 8 مگابیت میتونم دریافت کنم، تازه همینم در عمل از 7.2 مگابیت بیشتر نمیشه. و طی شبانه روز تا 5 هم پایین میاد. معمولا ساعت 10 شب الی 10.5 چنین بار قطع و وصل میشه. . طی روز هم چند مرتبه قطع میشه که دوباره وصل میشه. مثلا گاهی اوقات که و ی پ ی ا ن رو قطع و وصل میکنم یهو آنتن میپره.

الان چند ماهیه خط جدیدی گرفتم واسه اتاق و سرویس از مخابرات FTTH فیبر نوری میگیرم. اون یکی خط از پارس آنلاین هستش که مشکل داره. هر دو هم از یک مرکز مخابراتی هستن.

آخه ما دو تا خط خالی که آماده به کار هستش داریم اما وقتی نویز میفته، رو همه میفته دیگه. 
یه بارم رفتم اتاق رئیس مرکز که بگم مامور بفرسته برای بررسی خط. اونجا هم ازش پرسیدم خط جدید بگیرم نوری نمیشه ؟ گفت نه  منطقه قدیمه و از این حرفا.

لینک به دیدگاه

نه به قدیمی بودن ارتباطی نداره. اصلا فیبر نوری به کابل کشیه خط تلفن ربطی نداره. خودش یه چیزه مجزاست.

واسه من 2 ماه و نیم طول کشید تا اومدن برام فیبر کشیدن. خودشون همه کاراشو تا مکانه مودم انجام دادن. مودمه مخصوص هم نیاز داره که الان خیلی گرون شده. من چهار پورتشو 700 تومن خریدم. فک میکنم الان همون شده 1.300

از سایت مخابرات پیگیری کن.

معمولا فیبر نوری واسه نقاط خیلی دورتر هم شدنیه.

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

دوست عزیز به نتیجه ای رسیدید؟

مشکلتون حل شد. منم مشابه مشکل شمارو دارم.

ویرایش شده توسط Mu3tang
لینک به دیدگاه

یه کابل جدا خودت بگیر بیار تو خونه . از این سیم نازک تلفنیا نباشه اونا کیفیت رو نصف میکنن . کابل کیفیت عالی و کلفت مخصوص اینترنت . اسمش یادم نیست 

از چه شرکتی نت میگیری

مودش رو روی حالت های مختلف مثل gdmt یا +adsl2 یا حالت های دیگه بزار ( dsl mode ) ببین با کدومش وضعیت خط بهتره

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

من تا دو سال گذشته از اینترنت دو مگ مخابرات تهران داشتم که طرحی اجرا کرد به نام غزال که با همون قیمت سرعت 4 برابر (که میشه 8 مگ) و حجم دو برابر ارائه میداد. من هم از فرصت استفاده کردم و به طرح غرال تغییر دادم . اما اینجا تازه شروع مشکلات من بود.😟

طرح غزال فعال شد ولی سرعتی که من میداد از دو مگ هم کمتر بود و به شدت قطع و وصلی داشت. با مخابرات که صحبت کردم گفتن سیم کشی داخلیه و طی بررسی های من متوجه شدم مشکل از آسانسور و سیمکشی داخلیه به نحوی که سیم تلفن و برق کل ساختمان از یک ورودی وارد ساختمان شده و همین باعث شده نویز شدیدی روی خط تلفن بیوفته.

وقتی آسانسور حرکت کنه نویز من منفی میشه و اینترنت تا زمانی که آسانسور توقف نکنه قطع میشه.

تصمیم گرفتم از سر خط سیم بکشم پشت مودم و 70 متر سیم دو زوج با شیلد تهیه کردم و اول سر خط که چک کردم ( با همان 70 متر سیم ) این ( تصویر پایین ) نویز و پهنا باندو نشون داد.

IMG_0894.thumb.PNG.ca19bee4cace5bb01e4d868efce1b6e5.PNG

توی حالت بالا وقتی آسانسور حرکت میکرد نویز من تا 1 یا 2 میومد اما نت قطع نمیشد و برای نهایت 1 دقیقه پینگم بالا میرفت.

اما وقتی از سر خط حدود 70 متر سیم کشیدم به پشت مودم پهنای باند و نویز شد تصویر زیر ، که در حال حاضر هم همینه. و وقتی آسانسور حرکت کنه نویز من منفی 3 یا 4 میشه و نت قطع تا اسانسور توقف کنه.

Capture.thumb.PNG.af7d6cf08e2f128910f3882af961cb87.PNG

نکته ای که به تازگی من متوجه شدم اگر اداپتور تلفن یا هر اداپتوری به پریز های خونه وصل کنم نویز من ( نسبت به تصویر بالا) حدود 5 تا کم میشه و میشه 60 و پهنای باندم هم میشه 6 مگ و کمتر .

دوستانی که تجربه دارن اگه راه حلی دارن لطفا منو راهنمایی کنند چی بر سر این خط و نت بیارم که از این مشکل راحت بشم. اگر اینترنت را به VDSL یا تانوما تغییر بدم تاثیری داره؟ یا کلا بییخال ADSL و اینترنت خطوط ثابت بشم و برم سراغ اینترنت همراه یا TD-LTE ؟

ویرایش شده توسط Mu3tang
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...