رفتن به مطلب

بحث، بررسی و راه‌های بهبود کیفیت و نویز خط

haghjo
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 33 دقیقه قبل، godofgame7985 گفته است :

سلام  من این مشکلو چند روزی میشه که دارم هرچی هم میزنگم میگن که مشکل از خطتونه که نویز داره بعدش گفتن 3 ساعت وصلش کن به سر خط مودمو بعد که زنگ زدم گفتن مشکل از سیم کشی های تو خونه اس ، بعد از سر خط سیم کشی کردم تا تو اتاق بازم همین مشکلو دارم چ کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اگه کسی ts داره ادرس بده بشینیم بحرفیم چون اونطوری سرعت کارم بیشتر میشه 

تو دانلودم سرعت یهو میشه 1 مگ یهو میشه 10 kb کمکککککککککککککک

تا قبل عید مشکل شما رو داشتم..3ماه زنگ زدن و فحش دادن و بررسی پشتیبانی کاری نکرد...اول رفتم 5 متر سیم تلفن مفتولی با عایق نویز گرفتم.مستقیم به سیم تلفن وصل کردم بدون 2 شاخ و.... 

2تا اسپلیتر سر راهش گذاشتماز خروجی تلفن اسپلیتر اول برای گوشی خونه گرفتم از مودم اسپلیتر دوم برای مودمم

قبل این کار snr زیر 10 بود وAttenu.. بالای 30 اما الان snr بالای 30  و Attenu زیر 25

برای دیدن مقدار پکت لاست این کد تو cmd بزن ping 8.8.8.8 -n 50  بعد 50 بار پینگ کردن نتیجه رو میده

لینک به دیدگاه

• ارسال 416
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 37 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

ودم

یعنی شما سر خط مشکلی نداشتین ؟؟ و شاتل مشکلی نداشت ؟؟

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام

شاید موضوع تاپیک کمی احمقانه به نظر بیاد اما خب چیزی بهتر از این به ذهنم نرسید و بجاش در متن تاپیک واضح و مفهوم میگم ! (  البته امیدوارم ).

ببینید طرح سرویس بنده به شرح ذیل است:

اینترنت 6 ماهه ، سرعت سرویس 8 مگابیت بر ثانیه ، ماهیانه 90 گیگ بین الملل یا 360 گیگ داخلی ( درواقع هرماه 360 میاد که به ازای هر 1 مگ مصرف داخلی ، 1 مگ و به ازای هر 1 مگ مصرف خارجی یا بین الملل ، 4 مگ از حجم ترافیک کسر میشه ).

هر بایت 8 بیته پس بنابراین سرعت سرویس به واحد بایت ، میشه 1 مگابایت بر ثانیه.

خب ، اما بنده از تمام سرعت سرویس بهره نمیبرم و سرعت دانلود حدقل 500 و حداکثرا 700 کیلوبایته که در اکثر مواقع 600 کیلوبایت . با تحقیق و متوجه شدم کیفیت خط تلفن پایینه ، تا اینجام تقریبا میشه گفت مشکلی وجود نداره.

من میخوام بدونم آیا راهی سراغ داره بتونم از حداکثر سرعت اینترنت استفاده کنم ؟ به عبارت دیگه ، چطور میتونم کیفیت خط تلفن افزایش بدم که تا 8 مگابیت یعنی 1 مگابایت رو ساپورت کنه ؟

ضمنا مودم به تلفن وصل نیست بلکه با یه اسپلیتر ، به خط اصلی تلفن متصله ( قبلا یه پورت اسپلیتر سیم مودم و یک پورت دیگه سیم تلفن بوده که الان فقط سیم مودم وصله و تلفن به خط دیگه ای متصله به دلیل عدم استفاده ).

امیدوارم منظورمو مفهوم و واضح رسونده باشم و راه حلی برای این مسئله وجود داشته باشه.

باتشکر از لیون.

ویرایش شده توسط Amir-Jamali-123
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به پشتیبانی زنگ زدین ؟ یه اسکرین از قسمت status بزارید

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

به پشتیبانی زنگ زدین ؟ یه اسکرین از قسمت status بزارید

به پشتیبانی نه .

کدوم قسمت رو فرمودین ؟ منظورتون اینه :
Capture.thumb.PNG.4e8ec1ddeca6016767eef592355f8ff8.PNG

لینک به دیدگاه

ترجیحا سیم کشی منزل باید طوری باشه که از کنار سیم های برقی با فشار قوی رد نشده باشه

شما باید از سر خط تست کنید ببینی snr و line attention تو مودم روی چه اعدادی هست.اگر تفاوتی ایجاد شد و دیدید وضعیت snr بهتره باید سیم کشیتون رو از رو انجام بدید

اگر نه هم که من خودم 3 سال این مشکل رو دارم و مشکل نه از سر خطمه و نه از سیم کشی.بسته به فاصله تا مرکز مخابراتی 1000 عامل وجود داره که باعث نویز میشه.و شاید هیچوقت درست نشه

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، rubbish_mh3 گفته است :

ترجیحا سیم کشی منزل باید طوری باشه که از کنار سیم های برقی با فشار قوی رد نشده باشه

شما باید از سر خط تست کنید ببینی snr و line attention تو مودم روی چه اعدادی هست.اگر تفاوتی ایجاد شد و دیدید وضعیت snr بهتره باید سیم کشیتون رو از رو انجام بدید

اگر نه هم که من خودم 3 سال این مشکل رو دارم و مشکل نه از سر خطمه و نه از سیم کشی.بسته به فاصله تا مرکز مخابراتی 1000 عامل وجود داره که باعث نویز میشه.و شاید هیچوقت درست نشه

دقیقا همینی که دوستموون گفتن ! من خونه قبلی این مشکل رو داشتم دنبالش نرفتم ! با این حال یکبار از ورودی سیم تلفن به ساختمون مودم رو وصل کنید و snr رو چک کنید اگر تفاوتی داشت که مشکل از سیم کشی هستش و اگر نه مشکل از فاصله تا مرکز مخابراتی یا حتی جنس نامرغوب زوج دوسیم هایی که مخابرات بکار برده یا هر عامل دیگه است که حل نشدنی هستش 

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، Amir-Jamali-123 گفته است :

به پشتیبانی نه .

داداش شما که سرعتت 2مگابیته؟؟

راجب نویز و این چیزا من خودم یبار 1ماه پیگیری کردم اخرش جوابم شد این که فاصله از مخابرات زیاده! کاریش نمیشه کرد. بهتره سرعتیو انتخاب کنین که خطتون کشششو داشته باشه.

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، Amir-Jamali-123 گفته است :

سلام

شاید موضوع تاپیک کمی احمقانه به نظر بیاد اما خب چیزی بهتر از این به ذهنم نرسید و بجاش در متن تاپیک واضح و مفهوم میگم ! (  البته امیدوارم ).

ببینید طرح سرویس بنده به شرح ذیل است:

اینترنت 6 ماهه ، سرعت سرویس 8 مگابیت بر ثانیه ، ماهیانه 90 گیگ بین الملل یا 360 گیگ داخلی ( درواقع هرماه 360 میاد که به ازای هر 1 مگ مصرف داخلی ، 1 مگ و به ازای هر 1 مگ مصرف خارجی یا بین الملل ، 4 مگ از حجم ترافیک کسر میشه ).

هر بایت 8 بیته پس بنابراین سرعت سرویس به واحد بایت ، میشه 1 مگابایت بر ثانیه.

خب ، اما بنده از تمام سرعت سرویس بهره نمیبرم و سرعت دانلود حدقل 500 و حداکثرا 700 کیلوبایته که در اکثر مواقع 600 کیلوبایت . با تحقیق و متوجه شدم کیفیت خط تلفن پایینه ، تا اینجام تقریبا میشه گفت مشکلی وجود نداره.

من میخوام بدونم آیا راهی سراغ داره بتونم از حداکثر سرعت اینترنت استفاده کنم ؟ به عبارت دیگه ، چطور میتونم کیفیت خط تلفن افزایش بدم که تا 8 مگابیت یعنی 1 مگابایت رو ساپورت کنه ؟

ضمنا مودم به تلفن وصل نیست بلکه با یه اسپلیتر ، به خط اصلی تلفن متصله ( قبلا یه پورت اسپلیتر سیم مودم و یک پورت دیگه سیم تلفن بوده که الان فقط سیم مودم وصله و تلفن به خط دیگه ای متصله به دلیل عدم استفاده ).

امیدوارم منظورمو مفهوم و واضح رسونده باشم و راه حلی برای این مسئله وجود داشته باشه.

باتشکر از لیون.

منم مشکل شمارو داشتم  بعد از کلی پیگیری و هزینه کردن به جایی نرسید بهترین راه اینه زنگ بزنید به ISP تون  و در خواست کارشناس کنید البته همین کارایی که دوستان گفتن رو انجام میده و چنتا چیز دیگه رو هم امتحان میکنه هزینشم زیاد نیست 15 یا20 تومن میگیره اگه مشکل از سمت شما باشه تا پست تلفن قابل حله در غیر این صورت  باید مثل بنده قید ADSL رو بزنید یا با همون سرعت بسازید 

پیشنهاد:    اگه برای گیم انلاین نیاز دارید یک مودم 4g یا tdlte بخرید و جدیدا همرا اول nat tayp رو از 3 به 2 تغییر داده  (نه همه جا)که برای گیم مناسبه 

اگر هم برای دانلود نیاز دارید از نت شبانه نا محدود همرا اول از 1 تا 11 صبح با سرعت 2 تا 20 مگ یا بیشتر بسته به مکان میتونید دانلود کنید 

یا اگه هزینه همرا اول زیاده  براتون میتونید از مبین نت بگیرید اگه تو شهرتون سرویس میدن که برای مصرف روزانه به غیر از دانلود مناسبه 

فقط قبل هر گونه مودم اگه میتونید امکانش هست اول تست کنید مودم جوابگو هست بعد هزینه کنید که دچار ضرر نشید

دوستان ببخشید اگه بنده جسارتی کرم 

ویرایش شده توسط DARK8719
لینک به دیدگاه

اگه میتونید صفح اول مودم که اس ان ار هست رو عکس بگیرید اینجا پست کنید

ویرایش شده توسط DARK8719
لینک به دیدگاه

اگه به عکس دقت فرمایید متوحه این مورد میشید : سرعت سرویس چهار برابر . یعنی یه طرحی اومده بود که سرعت 2 مگ ماهانه 360 گیگ ( 6 ماه ) و سرعت سرویس چهار برابر که میشه 8 مگ .

در واقع یه جور حراج بود که جهت متنوع بودن میان سایر حراج ها ، اینطوری زدن .

در این مورد حضوری سوال کردم . ممکنه یکم گیج کننده باشه اما با کمی تفکر میشه راحت متوجه شد . به هرحال شما سرعتو 8 مگ در نظر بگیرید .

به راه حلی که دوستان rubbish و فرشادو سایرین فرمودن عمل میکنن ولی خب راستش من معنی این اصتلاحات رو نمیدونم . یکی از فامیلام مهندس کامپیوتره . فرمایش های شمارو به ایشون میگم واسم درست کنن .

ویرایش شده توسط Amir-Jamali-123
لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، DARK8719 گفته است :

منم مشکل شمارو داشتم  بعد از کلی پیگیری و هزینه کردن به جایی نرسید بهترین راه اینه زنگ بزنید به ISP تون  و در خواست کارشناس کنید البته همین کارایی که دوستان گفتن رو انجام میده و چنتا چیز دیگه رو هم امتحان میکنه هزینشم زیاد نیست 15 یا20 تومن میگیره اگه مشکل از سمت شما باشه تا پست تلفن قابل حله در غیر این صورت  باید مثل بنده قید ADSL رو بزنید یا با همون سرعت بسازید 

پیشنهاد:    اگه برای گیم انلاین نیاز دارید یک مودم 4g یا tdlte بخرید و جدیدا همرا اول nat tayp رو از 3 به 2 تغییر داده  (نه همه جا)که برای گیم مناسبه 

اگر هم برای دانلود نیاز دارید از نت شبانه نا محدود همرا اول از 1 تا 11 صبح با سرعت 2 تا 20 مگ یا بیشتر بسته به مکان میتونید دانلود کنید 

یا اگه هزینه همرا اول زیاده  براتون میتونید از مبین نت بگیرید اگه تو شهرتون سرویس میدن که برای مصرف روزانه به غیر از دانلود مناسبه 

فقط قبل هر گونه مودم اگه میتونید امکانش هست اول تست کنید مودم جوابگو هست بعد هزینه کنید که دچار ضرر نشید

کاربرد بنده صرفا یکی از این گزینه هایی که فرمودین نیست . بلکه مصرف روزانه مانند وب گردی ، تلگرام و ... ؛ دانلود و گیم آنلاین در کنارهم . با ADSL راحت ترم ممنون .

لینک به دیدگاه

عزیز من مشکل شمارو هم دارم سرعت 8 مگابایت سرعتم هم 400 کیلوبایت ثابت هست نه زیاد میشه نه کم به عبارتی قفله که این مشکل ای اس پی هست که به هیچ وجه زیر بار نمیره....

اما شما باید سر خط مودمو تست کنید کافیه به مسئول مخابرات بگین یا پشتیبانی زنگ بزنید که از سر خط تست انجام بدن اگه سرعت رو 1 بود که مشکل نویز خط بوده و باید سیم کشی رو عوض کنید ولی اگر سر خط 700 ثابت بود بازم مشکل نویز بوده که باید برطرف کنید اگر بالاتر نرفت دیگه مشکل isp هست که فک نکنم درست کنن مگر منطقه ای شما کشش لازم رو داشته باش که دانلودستریم رو 8 براتون بزارن اگر این کارو هم کردن درست نشد دیگه باید بیخیال بشین مثل من 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فکر کنم واسه وبسایتهای داخلی سرعت 4 برابر همون 8 مگ میده با توجه به حجم واسه بین الملل همون 2 مگ با حجم 90 گیگ میده

در 11 ساعت قبل، Amir-Jamali-123 گفته است :

به پشتیبانی نه .

10.thumb.JPG.d813d9a095dc940f4fb042c31b64fd9b.JPG

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، DARK8719 گفته است :

دوست عزیز چرا پولتون رو پس نگرفتید؟؟

برا من هم یه کارشناس فرستادن روز اول نت خوب بود از روز بعد خراب شد زنگ زدم پولو ندادن به ۱۹۵ شکایت کردم پولو پس گرفتم

بحث سر پول نیس سر اینه اگه مردم اینجوری بیخیال باشن دزدیا بیشترم میشه

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

فکر کنم واسه وبسایتهای داخلی سرعت 4 برابر همون 8 مگ میده با توجه به حجم واسه بین الملل همون 2 مگ با حجم 90 گیگ میده

10.thumb.JPG.d813d9a095dc940f4fb042c31b64fd9b.JPG

نویز خط داری عزیز

حتی شده کابل برق مودم رو از کابل تلفن دور کنید...با پشتیبانی تماس بگیرید تا ببینن مشکل از کجاست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 34 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

نویز خط داری عزیز

حتی شده کابل برق مودم رو از کابل تلفن دور کنید...با پشتیبانی تماس بگیرید تا ببینن مشکل از کجاست

خطم ایراد داره اگه تنظیماتو بزارم روی adsl+ ، اس ان آر میاد روی 6 اینا

لینک به دیدگاه

در 45 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

خط شما عزیز فک نکنم کاری بشه کرد چون از مرکز مخابرات خیلی دور هستین ولی کیفیت خططون اصلا خوب نیست پیشنهاد من اینه که سر خط شما هم تست کنید. 

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، mr mega گفته است :

خط شما عزیز فک نکنم کاری بشه کرد چون از مرکز مخابرات خیلی دور هستین ولی کیفیت خططون اصلا خوب نیست پیشنهاد من اینه که سر خط شما هم تست کنید. 

تاپیک اصلا مشکل ایشون نیست

عکس گذاشتن تا اون دوستمون متوجه بشن از کجا باید کیفیت خط و چک کنن 

?

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، M-yousef گفته است :

تاپیک اصلا مشکل ایشون نیست

عکس گذاشتن تا اون دوستمون متوجه بشن از کجا باید کیفیت خط و چک کنن 

1f604.png

خطشون خرابه ولی من که عکس فرستاده بودم هیچکس جواب نداد چون جای جوابی نبود ?

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

منم مشکل شما رو داشتم...اما الان وضعیتم عالی شده

از بین بردن نویز در مودم ADSL با اتصال سیم‌ها به هم

سیم تلفن ثابت باید بین مودم و ورودی DSL یا مودم اسپلیتر قرار گیرد. علاوه بر سیم قبلی نیاز به یک سیم بلند تلفن ثابت داریم. طول این سیم باید نسبت به سیم قبلی یک به پنج یا یک به ده باشد. به این معنا که طول سیم سمت مودم باید به اندازه ای باشد که حداقل دو دور تاب بخورد و طول سیم سمت ورودی DSL به اندازه ۱۰ دور پیچیده شود. حال این دو سیم را طوری قرار دهید که کاملا در کنار هم قرار گیرند و هر بخش از آن را با چسب لوله یا چسب برق به هم بچسبانید. دقیقا به شکل زیر:

20Improve-ADSL-broadband-performance (1).jpg

snr 11 بود الان زیر 30 نمیاد

IMG20190118213026[1].jpg

خودم قبل امتحان کردنش خندم گرفته بود که چه کاریه اما وقتی این کار رو کردم و مودم خاموش روشن کردم بعد 12 سال که adsl داشتم برای اولین بار snr بالای 30 رو زیارت کردم

پینگ هم از 145 رسید زیر 100 البته قبلا کلی با پشتیبانی ها احوال فک و فامیل رو میپرسیدیم اما خبری نبود!

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...
در در 26 خرداد 1396 در 14:16، Nezami گفته است :

سلام

بعد از کلی پیگیری متوجه شدم که مشکل از جعبه تلفن ( توی کوچه ) هستش . تا اخر خودم دست به کار شدم و کابل مشکی که زیر جعبه میبینید رو با سنگ فرز بریدم و زنگ زدم مخابرات که تلفن قطع شده.2 روز تلفن کوچه قطع بود! 

سلام دوستان

چه حرکت خفنی زدین شما :)

من adsl شاتل دارم قبلا تا 6 مگ میکشید خطم اما چند روزیه بدتر شده و مجبورم 2 مگ کنم تا قطعی نداشته باشه

این عکس اطلاعات مودم هست:

SNR_now.jpg

من رفتم دم در مودم رو به سیم های ورودی مخابرات وصل کردم ولی شرایط هیچ فرقی نکرد

حالا من هم مشکوکم به همین جعبه مخابرات تو کوچه

jabe_mokhaberat.jpg

از کجا بفهمم مشکل از اینه یا نه ؟ درش رو باچی باید باز کنم ؟

زنگ بزنم 20117 فایده داره؟

شما چه سیمی کشیدن براتون که خوب شده؟ جعبه تو کوچه رو هم عوض کردن؟

اینم عکس کافو مخابرات سر کوچه هست

kafu_small.jpg

الان بخوام برم TD یا فیبر باید بیش از 1 میلیون هزینه کنم. تازه اگر خوب باشه

این رو هم بگم که کابل تلفن تو راه خونه ما چند مترو کنار کابل برق خونه ها طی کرده و از بغل کونتور اومده

dar.jpg

یه دنیا ممنون💗

ویرایش شده توسط King Arc s
لینک به دیدگاه

در در 28 دی 1397 در 21:27، Sabertooth گفته است :

منم مشکل شما رو داشتم...اما الان وضعیتم عالی شده

از بین بردن نویز در مودم ADSL با اتصال سیم‌ها به هم

سلام دادا

منم مشکل نویز دارم

همون سیم تلفن مودم تا اسپلیتر رو دور هم حلقه بزنم یا نه یه سیم جدا بیارم که به هیچ جا وصل نی حلقه بزنم بچسبونم کنارش ؟!

یکم گیج شدم ، توضیح میدی

تو این پست هم مطرح کردم👇

برطرف کردن نویز خط

مرسی 🌹

ویرایش شده توسط King Arc s
لینک به دیدگاه

شما میتونی خط تلفن رو جدا کنی از یه مسیر دیگه بیاری سمت خونه یا اتاقتون..نترس هر کابل برای یک خونه است و دارای چند رشته

من حتی سیمیکه برق مودم رو تامین میکنه با فاصله از خط تلفن ورودی به مودم گذاشتم که نویز نندازه!

در مورد خراب کردن قوطی مخابرات خیابون هم نظری ندارم! نکنین این کارو یهو میبینی 1 ماه طولش دادن درستش کنن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...