رفتن به مطلب

بحث، بررسی و راه‌های بهبود کیفیت و نویز خط

haghjo
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

Attenuation بیشتر به فاصله شما تا مرکز مخابراتی بستگی داره و نمشه کاریش کرد و بیشتر هم آپ استریم رو محدود میکنه

البته فاکتور اصلی SNR هست که برای شما زده 26 هرچند عالی نیست ولی خیلی خوبه و نباید مشکلی داشته باشید

الان شما مشکلی دارید؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 416
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

Attenuation بیشتر به فاصله شما تا مرکز مخابراتی بستگی داره و نمشه کاریش کرد و بیشتر هم آپ استریم رو محدود میکنه

البته فاکتور اصلی SNR هست که برای شما زده 26 هرچند عالی نیست ولی خیلی خوبه و نباید مشکلی داشته باشید

الان شما مشکلی دارید؟

درود

دوست عزیز 26 عالی نیست ؟!؟!

بالای 6 زیر خط فقره !

بالای 13 استیبل هست

بالای 15 خوبه

روی 20 ایده آل

بالای 25 عالی !!!

لینک به دیدگاه

سلام

دوستان اگر امکانش هست خط بنده رو هم یه نگاه بندازید

راستش خود اکانت رو جای دیگری ک رانژه همین شرکت بود تست کردم چند بار سرعت دانلود 1 مگابایت در ثانیه رو به راحتی میده که میشه 10 مگابیت

منتهی

تو خونه خودمون نمیدونم چشه سرعت بیش از 150 الی 170 کیلوبایت نمیده

حدس میزنم نویز خط بسیار زیاده

post-4573-0-95933800-1457091122_thumb.png

ویرایش شده توسط Mahdi8063
لینک به دیدگاه

سلام

راستش خود اکانت رو جای دیگری ک رانژه همین شرکت بود تست کردم چند بار سرعت دانلود 1 مگابایت در ثانیه رو به راحتی میده که میشه 10 مگابیت

منتهی

درود

SNR شما هم خوبه 41 به 24 

پهنای باند شما هم 2 مگابیت به 512 کیلوبیت هست

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز 26 عالی نیست ؟!؟!

بالای 6 زیر خط فقره !

بالای 13 استیبل هست

بالای 15 خوبه

روی 20 ایده آل

بالای 25 عالی !!!

عالی یه مفهموم نسبیه :D

درسته برای سرعت یه مگ این مقدار نویز خیلی ناچیزه و نباید اصلا مشکلی داشته باشن

ولی الان سرعت های بالاتر هم خیلی از ای اس پی ها میبندن (تا 5 مگ و 10 مگ) که خط ایشون با اینکه آتنیوشن مناسب داره ولی بخاطر نویز امکان دریافت همچین سرعتی رو نداره برای همین از نظرم عالی نیست

سلام

منتهی

شما هر دو فاکتور آتنیوشن و نویز عالی هستن....این خط باید تا بیست مگ هم بکشه ولی ظاهرا سرعت رو از طرف آی اس پی محدود کردن

اکثر شرکتا رو میتونی با صحبت با پشتیبانی پهنای باند بیشتری از مقدارسرویس بگیری بعضی هم که خسیس هستن و کاربرا رو اذیت میکنن سر پهنای باند

لینک به دیدگاه

آخه دوستان باید اکانت رو سرعتش رو محدود کنن دیگه ...

من با همین اکانت جای دیگه سرعت 1 مگ میگیرم و اینجا 150 تا :|

لینک به دیدگاه

هر چند خودم استادم ولی نظر دوستان چیه؟

post-19769-0-84939500-1457095098_thumb.png

لینک به دیدگاه

والا راستش رو بخوای 2.3 روزی که انتخابات بود پینگ من رو همه سرورای dota2 چه آمریکاش یا هرجای دیگه 80 بود ! بعد یه دفعه اینطوری شد. گفتم یه نگاه بندازم ببینم شاید نویزه که شما دوستان میگین خوب هست همه چی. پس مثل اینکه اون 2. 3 روز از دستشون در رفته بود و شیر فلکه رو باز کرده بودن یه خورده...  :|

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

میشه یه نگاه به این عکس بندازین و ببینین آیا این خط مشکل داره یا نه؟ چون شنیدم اگر مقدار  Attenuation بالا باشه خط نویز داره...

olwhp2r277poamvdwuzg.jpg

لطفا عنوان درست حسابی بزارید واسه تاپیک...

snr عالیه و attenuation افتضاح و واسه من یه همچین line state ی واقعا جای تعجب داره... من فکر می کنم این لحظه ای باشه اگه میشه یه بار دیگه اسکرین شات بگیرید ضمنا چرا مدلاسیون ای دی اس ال رو روی T1 گذاشتید؟!!! 

سلام

منتهی

زمانی که شما از isp یه اشتراکی رو میگیرید وقتی که قرار هست خط شما رانژه بشه از سمت isp به صورت دستی یا سیستماتیک در dslam برحسب تعرفه ای که خریداری کردید ریت خطتون لحاظ میشه،  اینکار رو isp های رده پایین انجام میدن بخاطر اینکه دانش فنی یا تجهیزات لازم رو ندارند و درواقع امروزه دیگه بوسیله برنامه های اکانتینگ پیشرفته و خود پروتکل pppoe اینکار انجام میشه و ریت خط هم بصورت دینامیک هست... حالا ظاهرا isp شما هم از این دست هست با توجه به محدود نبودن حوزه اشتراک اکانت که شما میتونی از جای دیگه هم وصل بشی... و من فکر می کنم احتمالا شما روی خط خودت اشتراک 2mb داری و اونطرفی که سرعت بالا میگری اشتراک 8 mb  یا بالاتر داره روی خطش.

هر چند خودم استادم ولی نظر دوستان چیه؟

attachicon.gifnoooois.png

بابا استاد :D خطت خوب نی ولی مودمت خوبه :-?

والا راستش رو بخوای 2.3 روزی که انتخابات بود پینگ من رو همه سرورای dota2 چه آمریکاش یا هرجای دیگه 80 بود ! بعد یه دفعه اینطوری شد. گفتم یه نگاه بندازم ببینم شاید نویزه که شما دوستان میگین خوب هست همه چی. پس مثل اینکه اون 2. 3 روز از دستشون در رفته بود و شیر فلکه رو باز کرده بودن یه خورده...  :|

نویز خط هیچ ربطی به پینگ تایم نداره و فقط باعث قطع و وصل شدن ADSL شما میشه، این ترافیک شبکه هست که روی پینگ تاثیر میزاره مثلا صبح ها که ترافیک کمه پینگ خوبه و ظهرها که اوج ترافیک پینگ در بالاترین حد خودش هست  ^_^

لینک به دیدگاه

بابا استاد :D خطت خوب نی ولی مودمت خوبه :-?

مودمم برای گیم هست مارک asus

نگا من سرویس 8مگ روش راه اندازی کردم  دانلودم نویز نداره ولی آپلود که روی 1مگ هست نویز داره به نظرم برای خط ایران خوب باشه الان خیلی ها خطتشون بزور 512جواب میده :D

ویرایش شده توسط Lord_Crusader
لینک به دیدگاه

نگا من سرویس 8مگ روش راه اندازی کردم  دانلودم نویز نداره ولی آپلود که روی 1مگ هست نویز داره به نظرم برای خط ایران خوب باشه الان خیلی ها خطتشون بزور 512جواب میده :D

اره به نظرم asus بهترین مودم ها رو تولید میکنه در حال حاضر هم از نظر طراحی و کیفیت سخت افزار و هم نرم افزار

خطت واسه این سرویسی که داری جواب میده و مشکلی نداره تا زمانی که قطعی نداشته باشی، تو اسکرین شاتی هم که گذاشتی مشخصه زده max 14 mb یعنی تا اون حد رو جواب میده... ولی اگه میخوای ببینی یه خط خوب یعنی چی اسکرین شات MAHDI8063 رو ببین خودت متوجه میشی...

اینکه میگی آپلود نویز داره و دانلود نداره من نمی فهمم یعنی چی؟! یعنی نوسان داری موقع آپلود یا قطع میشه وقتی میخوای چیزی رو آپلود کنی یا اینکه بخاطر اینکه snr آپلود کمتره اینو میگی؟ اگه بخاطر دومیه مدلاسیون adsl رو بزار روی adsl 1 یا g.dmt درست میشه.

لینک به دیدگاه

با سلام دوست عزیز مودلاسیون خطط در حال حاضر روی T1-413است اینو تغییر بده به ADSL2PLUS سپس یک عکس بگذارید تا نتیجه گیری کنیم ظرفیت را خط تو این حالت فعلی به طور اتومات کم میشه اگر توجه کنی به پارامترها میبینی خطط روی 1.5 مگ است.

اینم خط خودم

دانلود روی 1200کیلو در ثانیه

post-7805-0-12428700-1457173734_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

اره به نظرم asus بهترین مودم ها رو تولید میکنه در حال حاضر هم از نظر طراحی و کیفیت سخت افزار و هم نرم افزار

خطت واسه این سرویسی که داری جواب میده و مشکلی نداره تا زمانی که قطعی نداشته باشی، تو اسکرین شاتی هم که گذاشتی مشخصه زده max 14 mb یعنی تا اون حد رو جواب میده... ولی اگه میخوای ببینی یه خط خوب یعنی چی اسکرین شات MAHDI8063 رو ببین خودت متوجه میشی...

اینکه میگی آپلود نویز داره و دانلود نداره من نمی فهمم یعنی چی؟! یعنی نوسان داری موقع آپلود یا قطع میشه وقتی میخوای چیزی رو آپلود کنی یا اینکه بخاطر اینکه snr آپلود کمتره اینو میگی؟ اگه بخاطر دومیه مدلاسیون adsl رو بزار روی adsl 1 یا g.dmt درست میشه.

بخاطر SNRمیگم

اگه مدلاسیون رو دست کاری کنم سرعت دانلود هم میاد پایین نمیاد؟فکر کنم رو اونم تاثیر بزار

الانم پینگم 59هست با گوگل، فقط کافیه مودم یکبار قطع و وصل بشه پینگم میشه 120،فعلا جرات دست زدن ندارم چند وقته درست و حسابی آنلاین بازی نکردم :D

اون عکسی رو که mahdiگذاشته اگه سرویس اینترنتش رو ارتقا بده و درخواست پروفایل گیم بکنه همه چیز مودمش بهم میریزه مطمئن باش!خط خودم همینجوری فقط کافیه

بگم پروفایل گیم رو بردارید اونوقت تا 20مگ هم جواب میده

ویرایش شده توسط Lord_Crusader
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان به ما هم توضیح بدن که چه شرکتی استفاده میکنن که پروفایل میده بهشون بابت پایین اوردن پینگ؟؟؟

چند سالی هست که در کف یه بازی آنلاین درسته حسابی هستم... :(

پینگ بنده در بهترین حالت بین 130- 120 هستش در سرورهای اروپایی اوریجین:

post-10788-0-73775600-1457175327_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

بخاطر SNRمیگم

اگه مدلاسیون رو دست کاری کنم سرعت دانلود هم میاد پایین نمیاد؟فکر کنم رو اونم تاثیر بزار

الانم پینگم 59هست با گوگل، فقط کافیه مودم یکبار قطع و وصل بشه پینگم میشه 120،فعلا جرات دست زدن ندارم چند وقته درست و حسابی آنلاین بازی نکردم :D

اون عکسی رو که mahdiگذاشته اگه سرویس اینترنتش رو ارتقا بده و درخواست پروفایل گیم بکنه همه چیز مودمش بهم میریزه مطمئن باش!خط خودم همینجوری فقط کافیه

نه اگه بزار روی adsl1 یا g.dmt تا 8 مگابیت رو جواب میده که سرویس فعلیت هست، اینکه snr آپلود پایینه بخاط اینه که adsl2+ اینطور سیگنال رو تخصیص میده و در واقع پهنای باند بیشتری واسه دانلود فراهم میکنه و این یه مشکل به حساب نمیاد.

دوستان به ما هم توضیح بدن که چه شرکتی استفاده میکنن که پروفایل میده بهشون بابت پایین اوردن پینگ؟؟؟

attachicon.gifCapture.JPG

آره راست میگه بگو ما هم بگیریم من تو cs go بخاطر وضع بد نت تو این مدت از lem به mg2 رنک دان شدم :crying:

لینک به دیدگاه

دوستان اگه میشه نحوه تنظیم این مودلاسیون رو یه توضیح بدن همینجا که کجا هست و چه تیک هایی رو باید زد و یا نزد...

لینک به دیدگاه

دوستان اگه میشه نحوه تنظیم این مودلاسیون رو یه توضیح بدن همینجا که کجا هست و چه تیک هایی رو باید زد و یا نزد...

نمی خواد اونا رو دستکار کنی ولش کن :D

اگه  مودممون یکی بود میتونستم تو بحث نویز کمکت کنم چون با مارک های در پیت تی پی لینک و دی لینک فرق داره یه گزینه برای رفع نویز داره

برای خط خودم تغییر مودلاسیون هیچ تاثیری نداشت بیخود پهنای باند رو کم میکنه اصلا دست بهش نزنید،حالا شاید یکی بیاد راهنماییت کنه ولی من انجام دادم تاثیر نداشت

لینک به دیدگاه

مارک و مدل مودمت رو بگو تا راهنماییت کنم.

نمی خواد اونا رو دستکار کنی ولش کن :D

اگه  مودممون یکی بود میتونستم تو بحث نویز کمکت کنم چون با مارک های در پیت تی پی لینک و دی لینک فرق داره یه گزینه برای رفع نویز داره

برای خط خودم تغییر مودلاسیون هیچ تاثیری نداشت بیخود پهنای باند رو کم میکنه اصلا دست بهش نزنید،حالا شاید یکی بیاد راهنماییت کنه ولی من انجام دادم تاثیر نداشت

عزیز خوب نیست آدم فخر بفروشه، هر چند با این نت در پید ایران این مودم ها از سرش هم زیاده و اختلاف چندانی نداره تو کارایی... ضمنا اکثر این مودم ها چیپ های یکسانی دارند و تنها تو طراحی ظاهری اختلاف دارند.

در مورد مودلاسیون هم به این جدول نگاه کن فرقشون رو میفهمی

https://en.wikipedia.org/wiki/Asymmetric_digital_subscriber_line#ADSL_standards

مودلاسیون های قدیمی پایداری بهتری دارند تو شرایط نویز بالای خط و سرعت پایین تری هم ارائه میدن در حالی که استانداردهای جدید سرعت بالاتری ارائه میدن و خب طبیعتا شرایط خط بهتری نیاز دارند برای کارایی درست.

ویرایش شده توسط ZigZag
لینک به دیدگاه

اتفاقا برا من تاثیر داشت ! پینگم تو سروری که قبلا 10 بود و تو این چند روز شده بود 45 50 ، بعد از اینکه گذاشتم روی مود adsl2+ شده دوباره 10 15 ! فقط تنها مشکل اینه که تورنتم دانلود نمی کنه الان ! نمی دونم به هم ربط دارن یا نه ...

لینک به دیدگاه

اتفاقا برا من تاثیر داشت ! پینگم تو سروری که قبلا 10 بود و تو این چند روز شده بود 45 50 ، بعد از اینکه گذاشتم روی مود adsl2+ شده دوباره 10 15 ! فقط تنها مشکل اینه که تورنتم دانلود نمی کنه الان ! نمی دونم به هم ربط دارن یا نه ...

تنها در صورتی میتونه روی پینگ تایم تاثیر بزاره که پهنای باندت از اون حداقل مورد نیاز گیمت کمتر شده باشه و الا مودلاسیون تاثیری روی پینگ تایم نداره... مطمئن باش من بارها روی حالت های مختلف تست کردم، البته این ممکن بخاطر عوض شدن ip ت هم باشه چون هر ای پی رنجی پینگ تایم نسبتا متفاوتی میده.

کلاینت تورنتت چیه اگه bittorrent یا utorrent  داری protocol encryption رو از تو تنظیمات فعال کن و پورت ها رو هم بزار روی حالت random در این حالت isp نمیتونه ترافیک تورنت رو تشخیص بده و بلاک کنه.

dlink dsl 2750u

مگه خودت الان نگزاشتیش روی adsl2+؟

لینک به دیدگاه

درود جواب قسمت اول صحبت شما باید عرض کنم که الان داغونترین مراکز مخابراتی تهران و شاید ایران هم خط های مشترک هاشون تا 5-6 مگ برای پهنای باند رو بکشن

بخاطر SNRمیگم

در مورد این قسمت هم 

شما هرچقدر Downsteam رو افزایش بدی فشار بروی خط بیشتر میشه و باعث افت SNR میشه ... یعنی هرچی پهنای بیشتری داشته باشید SNR به همون نسبت کمتر میشه !

در مورد سرویس و پروفایل گیم هم که عرض کردید ... شرکت ها میان خط شمارو از حالت TCP به UDP تغییر میدن .. برای همین پینگ شما کاهش پیدا میکنه ..

توی حالت TCP پکت ارسال میشه ..و منتظر میمونه از سرور جواب دریافت پکت بیاد و بعدی ارسال میشه .. ولی در حالت UDP دیگه منتظر جواب نمیمونه و همینطوری رگباری ارسال میکنه .. به این دلیل که شما شاهد کاهش پینگ هستید ..

سیم مسی که اکثر ایران روی اون بستر داریم اینترنت میگیریم .. بیشتر از 16 مگابیت پهنای باند رو نمیتونه Stable نگه داره .. شاید تا 20 بره .. ولی DC های مکرر دارید !

لینک به دیدگاه

درود جواب قسمت اول صحبت شما باید عرض کنم که الان داغونترین مراکز مخابراتی تهران و شاید ایران هم خط های مشترک هاشون تا 5-6 مگ برای پهنای باند رو بکشن

در مورد این قسمت هم 

شما هرچقدر Downsteam رو افزایش بدی فشار بروی خط بیشتر میشه و باعث افت SNR میشه ... یعنی هرچی پهنای بیشتری داشته باشید SNR به همون نسبت کمتر میشه !

در مورد سرویس و پروفایل گیم هم که عرض کردید ... شرکت ها میان خط شمارو از حالت TCP به UDP تغییر میدن .. برای همین پینگ شما کاهش پیدا میکنه ..

توی حالت TCP پکت ارسال میشه ..و منتظر میمونه از سرور جواب دریافت پکت بیاد و بعدی ارسال میشه .. ولی در حالت UDP دیگه منتظر جواب نمیمونه و همینطوری رگباری ارسال میکنه .. به این دلیل که شما شاهد کاهش پینگ هستید ..

سیم مسی که اکثر ایران روی اون بستر داریم اینترنت میگیریم .. بیشتر از 16 مگابیت پهنای باند رو نمیتونه Stable نگه داره .. شاید تا 20 بره .. ولی DC های مکرر دارید !

بستگی به شرایط خط داره، روی خط mahdi8063 من 24 مگابیت میدم تضمینی  :D فک کنم خونشون دیوار به دیوار یا تو خود مخابراته  =))

در مورد پروفایل گیمینگ هم شک دارم صرفا استفاده از پروتکل udp باشه، به هر حال همه ی بازی ها به خودی خود از پروتکل udp استفاده می کنند نیازی نیست حالا isp بخواد بیاد کل ترافیک رو از این طریق انتقال بده... برای کاهش پینگ حداقل باید ترافیک از یه مسیری بره که نودهای کمتری داشته باشه و شلوغ و پر ترافیک نباشه مثل همین کاری که سرویس های کاهش پینگ پولی دارن انجام میدن. :-?

dlink dsl 2750u

اگه نتونستی بزاری روی adsl2+ از این مسیر برو

وارد صفحه تنظیمات که شدی

Advanced setup>DSL

بعد تیک اون T1 لعنتی رو بردار

بعد هم apply

لینک به دیدگاه

بستگی به شرایط خط داره، روی خط mahdi8063 من 24 مگابیت میدم تضمینی  :D فک کنم خونشون دیوار به دیوار یا تو خود مخابراته  =))

در مورد پروفایل گیمینگ هم شک دارم صرفا استفاده از پروتکل udp باشه، به هر حال همه ی بازی ها به خودی خود از پروتکل udp استفاده می کنند نیازی نیست حالا isp بخواد بیاد کل ترافیک رو از این طریق انتقال بده... برای کاهش پینگ حداقل باید ترافیک از یه مسیری بره که نودهای کمتری داشته باشه و شلوغ و پر ترافیک نباشه مثل همین کاری که سرویس های کاهش پینگ پولی دارن انجام میدن. :-?

درود @};- 

به شما میخوره علمتون در این مورد بالا باشه دوست عزیز (*) 

کاهش پینگ میاد روت شمارو بهتر میکنه

مهمترین عامل توی پینگ به نظر من که دارم 10 ساله آنلاین بازی میکنم .. روت هست .. و اینکه مسیری که شما طی میکنه تا به سرور گیم متصب بشی از کجا رد بشه !

متاسفانه اکثر آی پی رنچ های ما دور خودشون پیچ میزنن .. فقط 8-9-10 دور توی ایران و زیر ساخت دور میزنن بعد هم به کشورهایی مثل ترکیه - ارمنستان-کشورهای عربی متتصل میشن بعد میرسن به روت جهانی و اصلی مثل Ucam - telia و .........

این سرعت خط بنده و کیفیت پینگ هست . در بعضی ساعات و آی پی رنج های خاص به 80 هم میرسه .. دوستان شاهد هستند گیم هایی مثل BF4 بنده با پینگ 2 رقمی بازی میکنم .

post-19588-0-64342200-1457190809_thumb.jpg

یک مشکل بسیار خنده دار هم بنده با مودم جدیدم D-link 2740u پیدا کردم که ممنون میشن اساتید عزیز کمک کنن مشکل رو پیدا کنم

لینک به دیدگاه

attachicon.gifCapture.JPG

عزیز ما با پینگ حدود 200 بازی میکنیم اونوقت شما از پینگ 120-130 میلی ثانیه شکوه میکنین؟ :-?

پینگ بگیرید از 8.8.8.8 و 4.2.2.4 متوسط ش چند میلی ثانیه میشه؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...