رفتن به مطلب

بحث و بررسی ارتباط و پینگ در شبکه و بازی‌های آنلاین

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 2 ساعت قبل، RED گفته است :

سلام

چند مدتی میشه مثل اینکه اسپلیتر مودم adsl دچار مشکل شده. میخوام به چیزی بخرم که کاملا نویز رو 100% از بین ببره. قیمتش مهم نیست فقط میخوام از دست این نویز راحت بشم و SNR بره بالا!

سلام 
دوست عزیز اون هزینه ای رو که میخواین برا اسپلیتر بکنین رو  برا کابل بکنین چون کیفیت کابل رو کم یا زیاد شدن نویز خیلی بیشتر از اسپلیتره

لینک به دیدگاه

سلام

من خیلی وقت پیش این مدل رو خریدم که کاملا راضی بودم ولی الان اصلا به قیمتش نمیرزه! اگر اسپلیتره فعلی شما سالمه و مشکل خاصی نداره نیاز به تعویض نیست چون هیچ اسپلیتری قرار نیست snr رو افزایش بده فقط باعث ایجاد پایداری هنگام زنگ خوردن تلفن و قطع و وصل شدن بوق میشه

https://www.digikala.com/product/dkp-397616/اسپلیتر-هوآوی-مدل-hwsp-368

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، Aydin گفته است :

سلام 
دوست عزیز اون هزینه ای رو که میخواین برا اسپلیتر بکنین رو  برا کابل بکنین چون کیفیت کابل رو کم یا زیاد شدن نویز خیلی بیشتر از اسپلیتره

سلام. چه کابلی؟

در 11 ساعت قبل، hellbrain666 گفته است :

سلام

من خیلی وقت پیش این مدل رو خریدم که کاملا راضی بودم ولی الان اصلا به قیمتش نمیرزه! اگر اسپلیتره فعلی شما سالمه و مشکل خاصی نداره نیاز به تعویض نیست چون هیچ اسپلیتری قرار نیست snr رو افزایش بده فقط باعث ایجاد پایداری هنگام زنگ خوردن تلفن و قطع و وصل شدن بوق میشه

سلام نه سالم نیست.

ویرایش شده توسط RED
لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، Aydin گفته است :

سلام 

کابل چه برندی خوبه؟

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، RED گفته است :

سلام. چه کابلی؟

در 6 ساعت قبل، alirezapishraft گفته است :

کابل چه برندی خوبه؟

تو کابلای ایرانی برند خمطرحی نداریم ولی همون کابلی که خود مخابرات استفاده میکنه بهترین کابل موجوده 
سعی کنید کابل تلفنتونم کنار سیم برق نباشه که اونم نویز میندازه رو خط

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، Aydin گفته است :

تو کابلای ایرانی برند خمطرحی نداریم ولی همون کابلی که خود مخابرات استفاده میکنه بهترین کابل موجوده 

کابل مخابرات از کجا میشه خرید؟

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، alirezapishraft گفته است :

کابل مخابرات از کجا میشه خرید؟

بعضی از کابل فروشی ها دارند ولی اگه نداشتن هم به کابل فروشه بگین بهترین کابل بیرونی تلفن رو بده احتمالا همونم جواب بده ولی اگه بتونی که کابل مخابرات گیر بیاری عالی میشه

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، Aydin گفته است :

من از سر خط وصل کردم نمیدونم شما چه کابلی رو میگین؟

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، RED گفته است :

من از سر خط وصل کردم نمیدونم شما چه کابلی رو میگین؟

این که از سر خط وصل کردین خوبه و تا حدی نویز خط تلفن رو کاهش میده
این کابل هم کابل خوبیه و کیفیت قابل قبولی دارهhttps://www.digikala.com/product/dkp-1595358/کابل-4-رشته-ای-تلفن-سیلترون-مدل-ttck-31-طول-915-متر

لینک به دیدگاه

تو خرید سیم تلفن دقت کنید هر سیمی بدرد نمیخوره من 5 سالی میشه از این مدل دارم عالیه

https://www.itbazar.com/p_66772.aspx

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، Aydin گفته است :

این که از سر خط وصل کردین خوبه و تا حدی نویز خط تلفن رو کاهش میده
این کابل هم کابل خوبیه و کیفیت قابل قبولی دارهhttps://www.digikala.com/product/dkp-1595358/کابل-4-رشته-ای-تلفن-سیلترون-مدل-ttck-31-طول-915-متر

این کابل رو از سرخط وصل کنیم به منزل؟ من خودم مودم رو چند وقت پیش برده بودم مستقیم کنار خط وصل کنم بدون سیم اضافی که ببینم تاثیری داره یا نه که نداشت.. همون بیشتر از8مگ خط پشتیبانی نمیکرد. مشکل من فکر نکنم از کابل ها باشه. یا از باکس تلفنه که من نمیتونم دستی بزنم یا از اسپلیتر.

لینک به دیدگاه

در در 8 شهریور 1399 در 02:31، hellbrain666 گفته است :

سلام

سلام. با اجازه استارتر محترم ، این اسپلیتر تفاوتی با اسپلیترهای داخل خود جعبه مودم ها داره؟

ارزش داره ای هزینه برای اسپلیتر؟

ویرایش شده توسط Mu3tang
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، RED گفته است :

این کابل رو از سرخط وصل کنیم به منزل؟ من خودم مودم رو چند وقت پیش برده بودم مستقیم کنار خط وصل کنم بدون سیم اضافی که ببینم تاثیری داره یا نه که نداشت.. همون بیشتر از8مگ خط پشتیبانی نمیکرد. مشکل من فکر نکنم از کابل ها باشه. یا از باکس تلفنه که من نمیتونم دستی بزنم یا از اسپلیتر.

همیشه هم این موارد نیست من فاصلم با مخابرات 1400 متر هست

مشکل داشتم سر خط بردم درست نشد گفت برسی میکنیم بعد گفت سیم کشی بین خونه شما تا مخابرات فرسوده شده

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Mu3tang گفته است :

سلام. با اجازه استارتر محترم ، این اسپلیتر تفاوتی با اسپلیترهای داخل خود جعبه مودم ها داره؟

ارزش داره ای هزینه برای اسپلیتر؟

سلام

اسپلیتر های داخل جعبه هم کیفیت خیلی خوبی دارند ولی مدل های دی لینک و تی پی لینک که جداگونه برای فروش هستند اکثرا اصلی نیستند و فقط یه مدل روش خورده

این مدلی هم که معرفی کردم کمی از اسپلیتر داخل جعبه ای بهتر بود در حد 0.5 SNR . چون کیفیت خط با زنگ خوردن تلفن و یا برداشتن گوشی افت زیادی داشت این مدل رو گرفتم که مشکلی نداشته باشم

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام من یک مشکلی جدیدا پیدا کردم، ,وقتی با 4.2.2.4 پینگ میگیرم پینگم 80 ولی توی بازی رینبو پینگم 140 لطفا اگر کسی بلده کمکم کنه

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام دوستان عزیز،

تقریبا میشه گفت 2 ماهه که csgo رو پاک کردم و تنها دلیلش این بود که پینگ زیاد بود. الان از بی کاری دارم نابود میشم.

چند تا روش برای کاهش پینگ هست که هیچ کدوم توی ایران جواب نمیده یا به قیمت خون باباشون هست.

1. تغیر isp : این روش هم طولانی و هم سخت و غیر قابل اطمینان است.

2. تعویض سیم کشی ساختمان: فوق العاده پر مشکل.

3. سرویس های گیمینگ: بدون تفاوت زیاد و کاهش پینگ کم.

4. خرید نت 4g: این بهترین روشه اما الان به دلیل قیمت مودم ها دست نیافتنی هست.

5. تغیر dns و استفاده از سرویس تغیر ای پی خصوصی: این روش هم جواب نمیده.

6. استفاده از سرویس کاهش پینگ: بدون تفاوت.

7.مک آدرس فیلتر برای جلوگیری از دسترسی افراد ناشناس به نت: این روش هم روی سرعت دان حدود 5 درصد و سرعت آپلود 1 درصد تاثیر گذاشت.

8. فیبر نوری و پوینت تو پوینت: این روش هم گرانه هم ریسک دارد. آدم میشناسم رفته پوینت تو پوینت خریده با سرعت آپلود 70 اما پکت لاس وحشتناک داره.

9. تماس با isp: مسخره ترین روش و به جای درست کردن پینگ میان گند میزنن به سرعت آپلود و دانلود. اصلا من موندم پشتیبانی هاشون سواد دارن؟ اصلا مدرک دارن؟

10. ویدیو های خوب دوستان خوب یوتیوبی: این روش ها توی ایران جواب نمیده. فقط توی کشور خودشون کار میکنه.

11. خرید مودم جدید: کار نمیکنه.

12. خاموش روشن کردن مودم: چی فکر میکنید؟🤣

دوستان خیلی ممنون میشوم یک روش بدون هزینه معرفی کنید. توی این ایام قرنطینه واقعا بی کاری بد دردیه. همینطوری سیستمم ضعیف بود 20 فریم میگرفتم هیچ پینگ بدتر هم شد. یادمه پینگم حداقل 150 بود و معمولا مثل ضربان قلب پینگ بالا میرفت. مثلا الان 150 هست بعد 300 بعد 700 و تا 10 ثانیه روی 700 و تمام این جهش پینگ در 15 ثانیه اتفاق میافتد. تازه 10 درصد پکت لاس رو هم اضافه کنید. البته اون با dns حل شد اما از هر گاهی 3 درصد پکت دارم. راستی بگم که isp من پیشگامان- تهران هست.اصلا درخواست سرویس به پیشگامان ندید.

اگر از نظر سیاست های حکومتی یک مقدار بهتر بودیم می تونستیم امضا جمع کنیم و درخواست ساخت سرور ایرانی و ارز تومان در استیم را بدهیم. اما حیف ...😟

(اگر توی استیم ارز تومان بود، الان همه ی دنیا ریجنشون رو به ایران تغیر میدادن بازی رو با نیم دلار بخرن.😂🤣)

پیشاپیش از دوستان سپاسگذارم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوست من

من از ابتدا با نت مخابرات سر میکردم و هنوزم وضعم همینه، البته یه موقعایی بسته ام تموم شه و هنوز زمان داشته باشم، مجبورم به LTE سوییچ کنم...اما LTE زیاد جالب نی، یه سری dns هارو محدود میکنه و یه سری سایتا و... باز نمیشه...

تو بازی هم پینگم معمولا 80-100 هست و قابل قبوله برام...

پکت لاست هم تقریبا صفره...

در 1 ساعت قبل، HosseinRF گفته است :

یه کار کن،مودم رو از سیم ورودی ساختمان وصل کن... وضعیت اونجا رو هم چک کن...

نویز گیر تلفن هم تو جلوگیری از کاهش نرخ snr هم خیلی موثره، اگر دستگاه دیگه ای دارید که از تلفن استفاده میکنه، حتما براش نویز گیر بذارید...

برای جلوگیری از استفاده های بیهوده از اینترنت توسط ویندوز، کانکشن رو روی metered بگذارید...یه سرویس هم داخل ویندوز هست بنام BITS(امیدوارم اشتباه نکرده باشم) یهو بی خبر شروع میکنه به گرفتن پهنای باند و نت رو به فنا میده، اون رو هم دیزیبل کنید تا الکی استارت نشه و پهنای باند رو مشغول کنه.../

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

درود دوست من

من از ابتدا با نت مخابرات سر میکردم و هنوزم وضعم همینه، البته یه موقعایی بسته ام تموم شه و هنوز زمان داشته باشم، مجبورم به LTE سوییچ کنم...اما LTE زیاد جالب نی، یه سری dns هارو محدود میکنه و یه سری سایتا و... باز نمیشه...

تو بازی هم پینگم معمولا 80-100 هست و قابل قبوله برام...

پکت لاست هم تقریبا صفره...

یه کار کن،مودم رو از سیم ورودی ساختمان وصل کن... وضعیت اونجا رو هم چک کن...

نویز گیر تلفن هم تو جلوگیری از کاهش نرخ snr هم خیلی موثره، اگر دستگاه دیگه ای دارید که از تلفن استفاده میکنه، حتما براش نویز گیر بذارید...

برای جلوگیری از استفاده های بیهوده از اینترنت توسط ویندوز، کانکشن رو روی metered بگذارید...یه سرویس هم داخل ویندوز هست بنام BITS(امیدوارم اشتباه نکرده باشم) یهو بی خبر شروع میکنه به گرفتن پهنای باند و نت رو به فنا میده، اون رو هم دیزیبل کنید تا الکی استارت نشه و پهنای باند رو مشغول کنه.../

سلام دوست عزیز،

خیلی سپاسگذارم، به زودی تست میکنم، اثرش رو اینجا میگم.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان عزیز،

رفتم وسایلی که به خط تلفن خونه وصل هستند رو دیدم. و فهمیدم نه مودم و نه تلفن به نویز گیر وصل نیستند.

توی دیجی کالا نویز گیر های مختلفی هستن. اگر تجربه ی خرید داشتید و راضی هستید ممنون میشوم لینکشو بزارید.

سپاس.

*آیا وصل کردن 3 نویز گیر بهم و اتصال آن به مودم بهتر از 1 نویز گیر است؟

ویرایش شده توسط HosseinRF
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 ساعت قبل، HosseinRF گفته است :

سلام دوستان عزیز،

رفتم وسایلی که به خط تلفن خونه وصل هستند رو دیدم. و فهمیدم نه مودم و نه تلفن به نویز گیر وصل نیستند.

توی دیجی کالا نویز گیر های مختلفی هستن. اگر تجربه ی خرید داشتید و راضی هستید ممنون میشوم لینکشو بزارید.

سپاس.

*آیا وصل کردن 3 نویز گیر بهم و اتصال آن به مودم بهتر از 1 نویز گیر است؟

من مدل های توی دیجی رو نگرفتم، اما یه مدل معمولی هست، چند روز پیش گرفتم 30 تومن.(الکتریکیا دارن) کاملا هم جوابگوعه

وقتی فقط مودم به تلفن وصل بود نرخ snr روی 27.0 بود، وقتی تلفن و وسایل دیگه رو وصل میکردم، میومد روی 6.0، ولی با اضافه کردن همین نویز گیر، snr روی 26.5 میمونه

بعید میدونم سری کردن 3 تا نویز گیر بتونه کاراییشونو بیشتر کنه، چون یه فیلتر ساده هستند و فقط یه بخشی خاصی از فرکانس های روی خط رو حذف، یا تقویت میکنن...

یه سوال؟!تلفن بدون نویز گیر معمولا غیر قابل استفادست، چجوری بدون نویز گیر استفاده میکردید؟

ویرایش شده توسط MAhmoOD Nazari
لینک به دیدگاه

من آخر نفهمیدم اینترنت پوینت تو پوینت بالاخره خوبه یا بده؟

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، mahddi گفته است :

توی همین چند مدت 4یا 5نصب سرویس پوینت تو پوینت داشتم

یکی که قیمت رادیو های وایرلس شدیدا رفته بالا

دوم که مدل های ارزون پهنای خوب نمیدن
سوم تا کارشناس خوده شرکت نیاد و 150تا200تومن بابت امکان سنجی و چیزای دیگه اش نگیره نمیذاره به رادیوی روی پاپ سایتشون وصل شید

اصلی ترینش هم فاصله از پاپ سایت و ارتفاع خونه های اطرافه اما اگه نزدیک باشید خیلی خوبه

مثلا برای یه شرکت با یه رادیو 1500تومنی یوبی کیوتی 16dbi و فاصله 600متری به پهنای 50مگ که حداکثر سرویسش بود رسید با پینگ و وضعیت کاملا مطلوب

اما یه مورد دیگه با رادیو 3500تومنی میکروتیک 23dbi و فاصله 4کیلومتری ساختمان های اطراف هم بلند و درست کردن یه دکل 12متری به سرعت 30مگابیت رسید که با باد و طوفان هم باعث قطع سیگنال یا کاهش کیفیتشون میشه 

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، mahddi گفته است :

فکر کنم بد باشه. چون به نظرم نصب اون دکل بالای خونه میتونه خیلی بد باشه. اما سرعت دانلود و آپلود فوق العاده ای داره.

یک استریمر به نام عمو پژی می شناسم که میگه پوینت تو پوینت داره اما با پکت لاس. برای اینکه پکت لاس نداشته باشه باید دکل بهتر بخری که میگه حدود 40 میلیونه! خودشم دکل جدید رو نخریده.

از نظر خودم بهترین روش مودم 4g هست با سیمکارت همراه اول. البته تست نکردم.

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، HosseinRF گفته است :

سلام دوستان عزیز،

تقریبا میشه گفت 2 ماهه که csgo رو پاک کردم و تنها دلیلش این بود که پینگ زیاد بود. الان از بی کاری دارم نابود میشم.

چند تا روش برای کاهش پینگ هست که هیچ کدوم توی ایران جواب نمیده یا به قیمت خون باباشون هست.

1. تغیر isp : این روش هم طولانی و هم سخت و غیر قابل اطمینان است.

3. سرویس های گیمینگ: بدون تفاوت زیاد و کاهش پینگ کم.

4. خرید نت 4g: این بهترین روشه اما الان به دلیل قیمت مودم ها دست نیافتنی هست.

5. تغیر dns و استفاده از سرویس تغیر ای پی خصوصی: این روش هم جواب نمیده.

6. استفاده از سرویس کاهش پینگ: بدون تفاوت.

7.مک آدرس فیلتر برای جلوگیری از دسترسی افراد ناشناس به نت: این روش هم روی سرعت دان حدود 5 درصد و سرعت آپلود 1 درصد تاثیر گذاشت.

8. فیبر نوری و پوینت تو پوینت: این روش هم گرانه هم ریسک دارد. آدم میشناسم رفته پوینت تو پوینت خریده با سرعت آپلود 70 اما پکت لاس وحشتناک داره.

9. تماس با isp: مسخره ترین روش و به جای درست کردن پینگ میان گند میزنن به سرعت آپلود و دانلود. اصلا من موندم پشتیبانی هاشون سواد دارن؟ اصلا مدرک دارن؟

10. ویدیو های خوب دوستان خوب یوتیوبی: این روش ها توی ایران جواب نمیده. فقط توی کشور خودشون کار میکنه.

11. خرید مودم جدید: کار نمیکنه.

12. خاموش روشن کردن مودم: چی فکر میکنید؟🤣

دوستان خیلی ممنون میشوم یک روش بدون هزینه معرفی کنید. توی این ایام قرنطینه واقعا بی کاری بد دردیه. همینطوری سیستمم ضعیف بود 20 فریم میگرفتم هیچ پینگ بدتر هم شد. یادمه پینگم حداقل 150 بود و معمولا مثل ضربان قلب پینگ بالا میرفت. مثلا الان 150 هست بعد 300 بعد 700 و تا 10 ثانیه روی 700 و تمام این جهش پینگ در 15 ثانیه اتفاق میافتد. تازه 10 درصد پکت لاس رو هم اضافه کنید. البته اون با dns حل شد اما از هر گاهی 3 درصد پکت دارم. راستی بگم که isp من پیشگامان- تهران هست.اصلا درخواست سرویس به پیشگامان ندید.

اگر از نظر سیاست های حکومتی یک مقدار بهتر بودیم می تونستیم امضا جمع کنیم و درخواست ساخت سرور ایرانی و ارز تومان در استیم را بدهیم. اما حیف ...😟

(اگر توی استیم ارز تومان بود، الان همه ی دنیا ریجنشون رو به ایران تغیر میدادن بازی رو با نیم دلار بخرن.😂🤣)

پیشاپیش از دوستان سپاسگذارم.

بهترین و بی دردسرترین راه تست پینگ از اینترنت همساده ها و اطرافیان هست هر کدوم خوب بود بگیرید..منی که شاتل دارم شمال شرق ایرانم پینگم خوبه اما ممکنه سمت شما بد باشه اصلا به تجربه کاربرای منطقه های دیگه توجه نکنید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...