رفتن به مطلب

بحث و بررسی ارتباط و پینگ در شبکه و بازی‌های آنلاین

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

دوستان من روی سرور euro west  چند وقتیه از 7 درصد تا 12 درصد packet loss  دارم. کس دیگه هم هست این مشکل رو داشته باشه؟

از 8.8.8.8  پینگ میگیرم packet loss ندارم

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، T_L_O_T_D گفته است :

سلام

دوستان من روی سرور euro west  چند وقتیه از 7 درصد تا 12 درصد packet loss  دارم. کس دیگه هم هست این مشکل رو داشته باشه؟

از 8.8.8.8  پینگ میگیرم packet loss ندارم

نت ات چیه؟ واینکه یه مدته بعضی نت ها پکت لاس دارند.

لینک به دیدگاه

همه دارن

من شاتل دارم تهران هستم

شب بین ساعت 8 تا 1-2 صبح به 15% هم میرسه

صبح ها تا 4-5 بعد از ظهر روی 1-3% بد ترینش هم  جمعه ها هست که شب بع 25% میرسه کلا بازی لگ میشه

شاتل  هم زیر بار نمیره

ایرانه دیگه کاریش نمیشه کرد

لینک به دیدگاه

1 hour ago, surena said:

نت ات چیه؟ واینکه یه مدته بعضی نت ها پکت لاس دارند.

داتک‌ دارم ، سرویس های کاهش پینگ چه طورن ؟ تست کردین؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، T_L_O_T_D گفته است :

داتک‌ دارم ، سرویس های کاهش پینگ چه طورن ؟ تست کردین؟

سرویسا افتضاح شدن. سه سال پیش خوب بودن الان هیچ تاثیری ندارن. دقت کنید اکثرا سرویس تست رو برداشتن که نتونید تست کنید یا پولیش کردن یا باید به پشتیبانی تیکت بدی تا بهت بدن.

پک لاس از بعد از قطعی اینترنت کشور شروع شد . بعضیا بیشتر داشت بعضیا کمتر بعضیا بعضی ساعات مشکل دارن. 195 هم شکایت کردم فایده نداشته. از موضوع باخبر هستن ولی فعلا زوده بهش اعتراف کنن! هنوز گندش در نیامده چی شده اون پشت موشتا.

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام

خیر از مودمتون نیست از این قبیل مشکلات ۹۰ درصد به آی اس پی مربوط میشه ولی در کل یبار مودم رو ریست فکتوری کنید مجدد راه اندازی کنید و هنگام بازی مطمئن باشید کسی از اینترنت استفاده نمیکه چون پایداری رو بهم میزنه اگه بتونید از کابل شبکه استفاده کنید پایداری بهتری دارید

لینک به دیدگاه

دوستام منم یه مشکل عجیب دارم
تا چند روز پیش پینگم تو دوتا سرور دوبی حدودا 90 بود الان شده 230 سرورای دیگه اوکین مثلا اروپا همون 150-160 هستش
به نظرتون مشکل از کجاست؟؟

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان

از 2 روز پیش پینگم فقط تو سرور دوبی زیاد شده قبلا حدود 90 بود الان شده 230-220 کسی میدونه مشکل از کجاست؟؟

image.thumb.png.a2cc3383d6799c9d25193e014edf3cb2.png

image.png.1acec8431311a1a0ddd95b779f2a8651.png

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، o0shahin گفته است :

دوستام منم یه مشکل عجیب دارم
تا چند روز پیش پینگم تو دوتا سرور دوبی حدودا 90 بود الان شده 230 سرورای دیگه اوکین مثلا اروپا همون 150-160 هستش
به نظرتون مشکل از کجاست؟؟

مورد شما بستگی به مسیری داره که آی اس پی شما ترافیک رو دریافت و به مشترکانش به اشتراک میذاره ولی عزیزم کلا اینترنت نابوده . پینگ بالا نوسان زیاد پکت لاس بالا ...

اینترنتا از خودش مشکل داشت بخاطر کمبود پهنای باند و فیلترینگ هوشمند مدتی هم هست که بخاطر ویروس همه خونه نشین شدن و یا دور کاری میکنن بنابراین با توجه به مشکلات اینترنت ایران قابل پیشبینی بود که شرایط به این افتضاحی بشه .

بعید هم میدونم اینا کاری برای حل مشکل بکنن .

فعلا حتی قبول هم نمیکنن که مشکلی هست .

دوست من که هنوز در NOC یکی از این آی ای پی های بزرگ ایران کار میکنه رسما بهم گفت با این شرایط حال حاضر و مشکلات مالی آی اس پی ها انتظار بهبود نمیشه داشت .

بحثش خیلی مفصله و از حوصله تاپیک خارجه .

پشتیبانی هم یا قبول نمیکنه یا میگه طبیعی هست یا سعی میکنه به هر بهونه ایی مشکل رو گردن کاربر بندازه .

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Monk گفته است :

داداش اگر حوصله داشتی بگو جریانش چیه. همیشه این قضیه اینترنت و isp برام جالب بوده 😃

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، ARMAN - H گفته است :

داداش اگر حوصله داشتی بگو جریانش چیه. همیشه این قضیه اینترنت و isp برام جالب بوده 1f603.png

باشه عزیز فقط اگر اشکال نداره امشب خیلی خسته هستم فردا در همین تاپیک (اگر تا فردا این تاپیک باشه) پستتون رو نقل قول میکنم و تا جایی که قوانین انجمن اجازه بده سعی میکنم توضیح بدم خدمتتون .

فعلا شبتون بخیر .

لینک به دیدگاه

در 45 دقیقه قبل، o0shahin گفته است :

با سلام خدمت دوستان

از 2 روز پیش پینگم فقط تو سرور دوبی زیاد شده قبلا حدود 90 بود الان شده 230-220 کسی میدونه مشکل از کجاست؟؟

اره یکم برا من بدتر شده

image.png

image.thumb.png.d8d1b7cb9118c72f4f9c6612998f2c4e.png

ویرایش شده توسط SaeedReDLiNe
لینک به دیدگاه

بیشتر سایت های خارجی حتی 4jok.com  برا من باز نمیشه برا شما هم اینجوری شده ؟؟‌: 

لینک به دیدگاه

جناب از کدوم شهر هستید؟؟
پینگ 61 برا دوتا بده؟؟

قبلا چند بود که الان 61 زیاد شدش هست؟؟

در 20 دقیقه قبل، SaeedReDLiNe گفته است :

بیشتر سایت های خارجی حتی 4jok.com  برا من باز نمیشه برا شما هم اینجوری شده ؟؟‌: 

ماله من که نمیره

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Monk گفته است :

مورد شما بستگی به مسیری داره که آی اس پی شما ترافیک رو دریافت و به مشترکانش به اشتراک میذاره ولی عزیزم کلا اینترنت نابوده . پینگ بالا نوسان زیاد پکت لاس بالا ...

اینترنتا از خودش مشکل داشت بخاطر کمبود پهنای باند و فیلترینگ هوشمند مدتی هم هست که بخاطر ویروس همه خونه نشین شدن و یا دور کاری میکنن بنابراین با توجه به مشکلات اینترنت ایران قابل پیشبینی بود که شرایط به این افتضاحی بشه .

بعید هم میدونم اینا کاری برای حل مشکل بکنن .

فعلا حتی قبول هم نمیکنن که مشکلی هست .

دوست من که هنوز در NOC یکی از این آی ای پی های بزرگ ایران کار میکنه رسما بهم گفت با این شرایط حال حاضر و مشکلات مالی آی اس پی ها انتظار بهبود نمیشه داشت .

پشتیبانی هم یا قبول نمیکنه یا میگه طبیعی هست یا سعی میکنه به هر بهونه ایی مشکل رو گردن کاربر بندازه .

بحث همینه دیگه من تا 2 روز پیش مسیرم درست بود الان چرا باید مسیر طولانی انتخاب کنن
زنگم زدن گفت معیار ما سرور گیم شما نیست ما با گوگل چک میکنیم

لینک به دیدگاه

در 36 دقیقه قبل، o0shahin گفته است :

بحث همینه دیگه من تا 2 روز پیش مسیرم درست بود الان چرا باید مسیر طولانی انتخاب کنن

من تو این وضعیت دقت کردم 2 تا 10 صبح بهترین زمان برای بازیه!

وضعیت پینگ از 7 بعد از ظهر تا العان..ساعت 2 یا 3 بامداد به 130 میرسه

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

اینم پینگ 130  البته تو بازی زیر 100 هست

Screenshot (28).png

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

من پارس آفلاینم و شمال کشور

واقعیتش اینه که چند روزه پکت لاس وحشتانک دارم تو بازی، پینگ اوکیه، حتی به 90 هم رسیده ولی تو همون پینگ 90 هم پکت لاس دارم. دقیقا دو روزه این مدلی شده

لینک به دیدگاه

برای بنده هم شاتل هست پینگ 4.2.2.2 چند روزی هست شده 230 تا 260 قبلا 80 تا 90 بود. کلا لگ هستم تو بازی های آنلاین. 

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، o0shahin گفته است :

بله متاسفانه تو ایران این اتفاق طبیعی هست .

معیارشون اصلا کیفیت نیست .

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، ARMAN - H گفته است :

داداش اگر حوصله داشتی بگو جریانش چیه. همیشه این قضیه اینترنت و isp برام جالب بوده 1f603.png

ببینید مشکل از اونجایی شروع شد که بدون فراهم کردن بستر مناسب بلاحظ پهنای باند الگوی فروش اینترنت تو ایران عوض شد . یعنی ما دیگه پول ترافیک نمیدیم و سرعت خریداری میکنیم . اوایل بد نبود ولی به مرور عدم وجود پهنای باند کافی برای سیاست فروش جدید اینترنت به مرور باعث بروز مشکلاتی از قبیل پکت لاس و سرعت نامناسب و افزایش و نوسان پینگ شد . آی اس پی ها هم که تا قبل از فروش ترافیک پول در میاوردن الان دیگه نمیتونن و تصمیم به تعدیل نیرو گرفتن . مثلا پارس آنلاین کلی نیرو کم کرد یا شاتل پشتیبانی تقربا تمام شهرستان ها رو تعطیل کرد و ...

مشکل پهنای باند همچنان ادامه داره و شرایط کنونی ویروس کرونا که باعث خونه نشینی و یا دور کاری کاربران شده باعث شده مشکل بیشتر از قبل خودشو نشون بده . وقتی پهنای باند منطقه به دلیل استفاده بالا کم بیاد و سیستم هاشون درگیر بار اضافه بشه  پکت لاس و سرعت نامناسب و افزایش و نوسان پینگ اتفاق میوفته و شرکت ها توانایی افزایش پهنای باند رو ندارن همچنین تجهیزات شبکه اکثر شرکت ها بسیار قدیمی و داغونه ... 

مشکل بعدی سیستم جدید فیترینگ هوشمندی هست که در ایران داره استفاده میشه که اون هم مزید بر علت هست .

حالا باید ببینیم راهکار آقایون برای این مشکلات چیه که متاسفانه به شخصه خوشبین نیستم .

بدبختی ما اینه که آی اس پی ها هیچ مسئولیتی در قبال پکت لاس و پینگ تایم قبول نمیکنن و معمولا با جواب های احمقانه ایی مثل " پینگ بالای 200 طبیعی هست " یا " پکت لاس کم طبیعی هست " به کاربر مسئله رو مخدومه میکنن و یا مشکل رو میندازن گردن کاربر مثلا میگن خط شما نویز داره و ... . در واقع هیچ قانونی برای ارائه پینگ تایم خوب و پکت لاس صفر وجود نداره و تو ایران فقط سرعت رو کیفیت اینترنت میدونن در صورتی که پینگ تایم خوب نه فقط برای گیمر ها بلکه برای تمام مصارف اینترتی تاثیر زیادی داره .

کیفیت اینترنت خوب در همه جای دنیا یعنی پینگ تایم پایین و پکت لاس صفر درصد و سرعت مناسب .

خلاصه با این روند امیدی به بهبود اینترنت تو ایران نیست . نهایتا میان ترافیک بین الملل رو هی محدود میکنن که قطعا باز هم به ضرر من و شمای کاربر میشه مثلا الان بیشتر آی اس پی ها یک دوم هست تبدیلش میکنن به یک سوم و ...

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

من تو این وضعیت دقت کردم 2 تا 10 صبح بهترین زمان برای بازیه!

دقیقا درسته . بخاطر اینکه پهنای باند آزاد هست و سیستم های شبکه ها رو حالت بار اضافه نیست .

حالا اگر دقت کنید قدیم که شبانه رایگان  بود داستان برعکس بود الان در طول روز شرایطمون مثل شبانه رایگان قدیمه .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...