رفتن به مطلب

مشکلات کارت گرافیک من!

.km
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خسته نباشید 

مشخصات سیستم من 

cpu : intel i3 7100@ 3.9Ghz

Ram : 8gb

graphics card : rx 470

تمام قطعات سیستم رو دست دو خریدم .و سیستم رو خودم جمع نکردم 

بعد از یک ماه متوجه شدم که توی بازی های مختلف و gta v تصاویر براق دور با حرکت من برق برق میزنند و کم کم این زیاد شد. و اینکه کلا احساس میکنم رزولیشن پایین اومده یا بهتر بگم انگار توی صفحه دسکتاپ هم انگار تصاویر ریز پله پله شدن و انگار msaa پایین اومده و تصاویر نرم نیست و برق هم میزنه .

توی تصاویر دسکتاپ افت رزولیشن یا نرم نبودن معلومه اما برق زدن معلوم نیست

اما توی ماینکرافت ترکیبی از برق زدن و تیزی معلومه 

توی gta v هم fxaa روشنه . msaa روی هشت هست و گرافیک روی آخرین حد . اما قبلا این طور برق نمیزد و تصاویر نرم تر بود و واظح تر بود .

من قبلا درایور کارت گرافیک رو هم تعویز کردم . درست نشد 

و راستی .... با گرافیک آنبورد سیستمم هم تست کردم .همینطور بود دقیقا همینطور برق میزد نرم نبود و واظح نبود .

مشکل از چیپست GPU هست آیا ؟

فکر نکنم چون آنبورد هم همینطور بود 

مشکل از محل اتصال گرافیک به مادربورد هست آیا ؟ ؟؟؟

مشکل از خود مادربورد هست آیا ؟؟؟

مشکل از کابل تصویر هست آیا ؟؟؟

مشکل از مانیتور هست آیا ؟؟؟ 

کمک کنید . ممنون 😟

۲۰۲۰۱۰۱۹_۱۲۴۱۱۷.jpg

۲۰۲۰۱۰۱۹_۱۲۴۰۴۶.jpg

۲۰۲۰۱۰۱۹_۱۲۰۲۳۹.jpg

۲۰۲۰۱۰۱۹_۱۲۰۲۰۶.jpg

۲۰۲۰۱۰۱۹_۱۲۰۲۰۰.jpg

۲۰۲۰۱۰۱۹_۱۲۰۲۲۲.jpg

۲۰۲۰۱۰۱۹_۱۲۰۹۳۷.jpg

۲۰۲۰۱۰۱۹_۱۲۰۹۵۳.jpg

۲۰۲۰۱۰۱۹_۱۲۴۱۴۹.jpg

۲۰۲۰۱۰۱۹_۱۲۴۲۰۷.jpg

۲۰۲۰۱۰۱۹_۱۲۴۲۴۹.jpg

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
  • ارسال 75
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

ممنون مشکل مانیتور بود تعمیر شد درست شد ..

راستش هنوز مانیتور رو نبردم تست و تعمیر الکی گفتم چون اتمینان داشتم از مانیتوره اما بازی rdr2 رو نصب کردم و اون گفت درایور کارت گرافیکت رو آپدیت کن منم آپدیت کردم بعد این مشکل توی rdr2 بد تر شد افتضاح . ممکنه یعنی حتی با آنبرد هم تست کردم همینتور بوده ولی از مانیتور نباشه و چون با تعویض درایور کارت گرافیک بد تر شده از گرافیک باشه ؟؟؟ کمک لطفا

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام من یک کارت گرافیک rx 470 mining 4gbدارم و مدتی هست که دماش توی فول لودینگ در بازی رد دد 2 دماش با 70 درصد سرعت فن بین 70 الی 71 درجه میرسید . میدونم این تا 70 درجه مجازه اما انگار خود کارت گرافیک با این راحت نیست چون تصاویر رو بعد از بیست دقیقه بازی روی 71 درجه با فن های 70 درصد تصاویر رو پشت زمینه برفکی ارسال میکنه و تصاویر چرتیه و این یعنی زیادی داغ شده بود . من خاک اون رو خوب گرفتم تهویه کیس رو هم چک کردم خوب بود اما باز هم همون دما رو داشت و خنک تر نشد . تا اینکه به فکر خمیر سیلیکون افتادم .... این کارت رو دست دو گرفته بودم و خمیر تعویز نشده بود ... باز کردم و دیدم خمیرش پاک شده و خمیر خاصی روش نیست بردم خمیر رو تعویز کردن و دو باره بستم روش و امید وار بودم پنج درجه الی ده درجه خنک تر بشه اما...

دقیقا پنج درجه افزایش یافت و رسید به 75 و فن ها هم روی 90 رفتند شاید اگه روی 70 میماندند به 80 درجه دما میرسید ....مشکل از چیه کمک کنید .. فکر میکنم اگه دما روی 60 الی 65 باشه برفکی نشه .. 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، .km گفته است :

سلام من یک کارت گرافیک rx 470 mining 4gbدارم و مدتی هست که دماش توی فول لودینگ در بازی رد دد 2 دماش با 70 درصد سرعت فن بین 70 الی 71 درجه میرسید . میدونم این تا 70 درجه مجازه اما انگار خود کارت گرافیک با این راحت نیست چون تصاویر رو بعد از بیست دقیقه بازی روی 71 درجه با فن های 70 درصد تصاویر رو پشت زمینه برفکی ارسال میکنه و تصاویر چرتیه و این یعنی زیادی داغ شده بود . من خاک اون رو خوب گرفتم تهویه کیس رو هم چک کردم خوب بود اما باز هم همون دما رو داشت و خنک تر نشد . تا اینکه به فکر خمیر سیلیکون افتادم .... این کارت رو دست دو گرفته بودم و خمیر تعویز نشده بود ... باز کردم و دیدم خمیرش پاک شده و خمیر خاصی روش نیست بردم خمیر رو تعویز کردن و دو باره بستم روش و امید وار بودم پنج درجه الی ده درجه خنک تر بشه اما...

دقیقا پنج درجه افزایش یافت و رسید به 75 و فن ها هم روی 90 رفتند شاید اگه روی 70 میماندند به 80 درجه دما میرسید ....مشکل از چیه کمک کنید .. فکر میکنم اگه دما روی 60 الی 65 باشه برفکی نشه .. 

خمیر گرافیک مشکلی نداشته...خمیری که زدن اشغال بوده جنسش (خمیر خوب از 350 تا بالای 1 میلیون قیمتشه)

بهتره خودتون خمیر بخرید و بدید بیرون عوض کنن

در مورد برفکی شدن بهتره عکس با گوشی بگیرید

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

در 45 دقیقه قبل، cyberpolice گفته است :

دماش کاملا عادیه مشکل از چیز دیگست

اخه فقط توی رد دد 2 برفکی میشه که سنگین ترین بازی گرافیکی روی سیستمممه و از تمام توان کارت استفاده میکنه و به همین دلیل داغ تر از همیشه میشه .

در 7 ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

خمیر گرافیک مشکلی نداشته...خمیری که زدن اشغال بوده جنسش (خمیر خوب از 350 تا بالای 1 میلیون قیمتشه)

بهتره خودتون خمیر بخرید و بدید بیرون عوض کنن

در مورد برفکی شدن بهتره عکس با گوشی بگیرید

قبل از تعویز خمیر دما کمتر بود اون موقع تقریبا خمیر نداشت ولی چرا بعد تعویز حد اقل مثل قبل نشن و داغ تر شد؟؟

لینک به دیدگاه

سلام

دما خوبه .

مشکل به احتمال قریب به یقین از مموریه .

میتونید با کاهش فرکانس شانستون رو امتحان کنید .

لینک به دیدگاه

خب رد دد 2 از نظر مموری هم سنگین ترین روی سیستم منه . فرکانس مموری رو کم میکنم و تست میکنم . فرکانس مموری دو چقدر کم کنم ؟؟؟ فرکانس خودش 6000 هست

لینک به دیدگاه

سلام 

احتمال داره موقعی که خمیر کارت رو تعویض کردید پیچ های پشت کارت محکم نشده باشه منم این مشکل برام پیش اومدش بعد از تعویض خمیر کارت دماش بیشتر شد متوجه شدم پیچ های پشت کارت محکم بسته نشدن دوباره خودم بستمشون مشکل برطرف شدش

لینک به دیدگاه

وقتی تصویر آرتیفیکت میده یعنی vram کارت گرافیک خراب شده . بعضی وقتها با  ریبال و هیت کردن میشه درستش کرد 

لینک به دیدگاه

ریبال چیه؟

هیت کردن چیه؟

ممکنه از پیش باشه چون پیچ هاشو خودم سریع بستم . 

لینک به دیدگاه

بنده تخصصی در این زمینه ندارم ولی از لحاظ دما خیالت راحت  این دما کاملا عادیه
بنده هم ماینینگ دارم و تا 76-77 میره

لینک به دیدگاه

اگه این دما تبیعبه پس چرا تصویر بعد از مدتی برفکی و خراب و چرط میشه؟؟

فرکانس مموری رو کم کنم ؟ فرکانس خود مموری 6600 هست 

لینک به دیدگاه

در در 19 آبان 1399 در 17:14، .km گفته است :

اگه این دما تبیعبه پس چرا تصویر بعد از مدتی برفکی و خراب و چرط میشه؟؟

فرکانس مموری رو کم کنم ؟ فرکانس خود مموری 6600 هست 

به خاطر این که مشکل عدم پایداری دارید . بله فرکانس رو کم کنید .

لینک به دیدگاه

سلام من یک کارت گرافیک rx 470 ماینینگ دارم میخاستم بدونم این دما براش عادیه ؟ 

دما 

gpu using 99%

fan duty 100%

vram usage 100%

temp: 87 c

این تبیعیه ؟

اگه نیست بگید 

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، .km گفته است :

دما 

gpu using 99%

fan duty 100%

vram usage 100%

این تبیعیه ؟

اگه نیست بگید 

نه نرمال نیست،خمیر عوض کن،فناشم چک کن

لینک به دیدگاه

سلام اصلا طبیعی نیست دمای بالای ۸۰ ضرر داره خمیر رو تعویض کنید و آیا کارت ماین شده هست؟

لینک به دیدگاه

قطعا طبیعی نیس داداش حتما از یه خمیر خوب استفاده کن 

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، .km گفته است :

دما 

gpu using 99%

fan duty 100%

vram usage 100%

این تبیعیه ؟

اگه نیست بگید 

خیر دوست عزیز طبیعی نیست خیلی هم زیاده خمیر خشک شده باید عوض شه

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، .km گفته است :

چه مدل خمیری بزنم ؟

سلام.

گرین gt4 خوبه، دیپکول g40 هم خوبه. دیپکول g15 هم میتونید بگیرید (همون g40 منتهی 1.5 گرمی)

با توجه به مدل کارت و وضعیت بازار، انتخاب منطقی دیگه‌ای نمیبینم من...

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

سلام کسی که سیستم رو جمع کرده برای من یک عدد شش پین به سمت راست پین های کارت گرافیک وصل کرده و ال ای دی 2 قرمز رنگ همیشه رو شنه اما سوال من اینه که کارت گرافیک هشت پین میخوره چرا شش پین وصل کرده ؟؟؟ واگه همینتور درسته من میتونم به جای این گرافیک rx 580 وصل کنم و همین شش پین رو بهش وصل کنم؟؟؟ 

لینک به دیدگاه

سلام این به مرور به گرافیک اسیب میرسونه چک کنید معمولا باید یدونه دو پین همراه اون ۶ پین باشه در صورتی که پاور جدید باشه مدل پاورتون رو بگید تا بهتر بشه راهنمایی کرد

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، .km گفته است :

مدل پاور green gp 380a eu

سلام.

این پاور رو هرچه زودتر عوض کنین ممکنه به گرافیکتون صدمه بزنه.

لینک به دیدگاه

سلام این پاور لب مرزه و لود و ریپلش زیاد میشه و به مرور به گراف و خصوصا هارد آسیب میزنه . باز ۴۳۰ میزاشتی یکم بهتر بود ولی پیشنهاد من حداقل ۴۸۰ هست .

برق هم حتما ۸ پین وصل کنین اگه گراف ۸ میخوره . 

ویرایش شده توسط میلاد بهرامن
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...