رفتن به مطلب

اخبار، بحث و بررسی اینترنت شرکت مخابرات

Analyser
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

جدیدا اینطوری شده؟

من توی تهران یه روز یهو نت قطع شد 2 بار زنگ زدم فرداش که می شد 5 شنبه صبح یه نفرو فرستادن خطو چک کنه که نتیجه گرفتیم مشکل از سیم کشی داخل خونست ... سیم کشی رو که خودم ردیف کردم ولی اون کسی که فرستاده بودن یه دستی هم به سیما و اتصالات تلفن دم در کشید ...

بعدشم رفت بدون هیچ هزینه یا چیزی...

*:اون 2 بار زنگ زدن هم من خودم یه بار صبح زنگ زدم برادرم یه بار بعد از ظهر همون روز...

**:طبق تجربه ی من با مخابرات اگر به شخص ساپورت هم وصل  نشی و تلفنی بزنی ثبت برای تعمیر پی گیری می کنن ... البته اگر عجله هست یا یه چیزی مثل اینکه خطو از حالت بدهی در بیارن همون با پشتیبانی صحبت کنید سریع تره...

لینک به دیدگاه

• ارسال 1.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام دوستان... اینو می دونم که ممکنه مرکز مخابراتی و شهر ها از نظر کیفیت اینترنت مخابرات فرق بکنن.. ولی من واقعا از مخابرات راضیم... توی این 4سال شاید کلا 1هفته قطعی داشته برای من و از لحاظ قیمت واقعا به صرفه هست نسبت به انتخاب های دیگه ای که میتونم داشته باشم... الان من 100گیگ ترافیک اضافه رو میخرم 90 تومن یا 30گیگ ترافیک 15 روزه رو میخرم 14تومن که برای خانواده ی ما که خیلی پر استفاده هستن خیلی خوبه.. کنار اینا شبانه هم داره بعضی از سرویساش که برعکس بقیه شرکتا که خط مشی مصرفو این حرفا دارن کاملا نا محدوده... ولی امیدوارم که مشکل شما حل بشه داداش ... من 2بار مشکل شما واسم پیش اومد که از طرف مرکز مخابراتی تماس گرفتن و اومدن رایگان مشکلو حل کردن...

ویرایش شده توسط shayan.vampire
لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، ATA MAHMOODI گفته است :

سلام خدمت جناب بهمنیان 

امیدوارم هیچ وقت چنین تصمیماتی تو شهرتون گرفته نشه 

در دیگر انجمنها مثل شهر سخت افزار هم تایپیک زدم ولی در پرشین تولز نه متاسفانه چون جای مشخصی نداره برای چنین تایپیکهایی 

برخی تصمیمات رو دورهمی میگیرین موقع صرف صبحانه !! مثل همین تصمیم نوع جدید چاپیدن که باید جلوش وایستاد و اعتراض کرد 

ولی خب تصمیماتی که دستورالعملش از طرف وزیر صادر میشه کاری نمیشه کرد به جز اعتراض سراسری که تو ایران مثل خواب و خیاله 

عطا جان

از یکی از آشنایان که مخابرات اینجا کار می کنه پرسیدم، گفت گرفتن هر مبلغی برای رفع ایراد غیرقانونی ه. می دونم که در عمل فرق می کنه، اما به نظرم پی بگیر، در کل من مقاومت رو از تن سپردن به وضعیت بهتر می دونم، شاید خودت کمی دردسر بکشی اما در هر حال خیرش به جامعه می رسه.

لینک به دیدگاه

درود.

عطا جان ناراحت نشی ها. ولی جای شما بودم بیخیال این ISP میشدم. کوچ کن به سمت ISP های دیگه  /

به عنوان مثال شاتل میشه با سرویس 8 مگش 600 گیگ در ماه دانلود کرد.

پارس آنلاین فوق العاده پینگ خوبی داره.

LTE ایرانسل برای آپلود فایل فوق العاده هست و  و و و...

ارزش  نداره اعصابتو خورد کنی.

لینک به دیدگاه

شرکت مخابرات استان تهران، اینترنت با سرعت ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه مبتنی بر فناوری VDSL۲ را در برخی مناطق تهران، آزمایش کرد.

محمدرضا بیدخام سخنگوی شرکت مخابرات تهران در گفتگو با خبرگذاری مهر ، از ارائه اینترنت پرسرعت ۱۰۰ مگابیتی به عنوان برنامه در دست انجام این شرکت خبر داد و گفت: این سرویس که به تازگی و همزمان با نمایشگاه تله کام رونمایی شد، هم اکنون در برخی مراکز مخابراتی تهران در حال تست است.

وی با بیان اینکه سرویس VDSL۲ امکان دسترسی به اینترنت ۱۰۰ مگابیتی را برای کاربران فراهم می کند، ادامه داد: VDSL۲ در اغلب موارد کارکردی مشابه اینترنت ADSL دارد با این تفاوت که در این سرویس، امکان ارائه سرعت ۱۰۰ مگابیتی حداکثر تا فاصله ۱۲۰۰ متری بر بستر کابل مسی، قابل ارائه است.

بیدخام تاکید کرد: در صورت موفقیت فاز آزمایشی این طرح، سرویس VDSL۲ می تواند برای استفاده‌های تجاری و حتی خانگی کاربرد داشته باشد و سرعت دسترسی چندین برابر بیشتر را برای مشترکان فراهم کند.

منبع:مهر

ویرایش شده توسط ahmadsa
لینک به دیدگاه

در حال حاظر در دو منطقه تهران دارن سرویس میدن دوسته عزیز. ولی دو تا موضوع هست . 

یکی خطوط سیمی شما ! که باید ببینید کشش رو داره یانه. که البته به نظر من توی 99 درصد جای جای این مملکت نمیکشه . خطوط فعلی سرعت 10 مگابیت رو خیلی جاها نمیکشه . و اینکه بارون هم بزنه نوره علی نور میشه ! 

لینک به دیدگاه

قبلا گفته می شد خطوط خونگی نهایتش تا 7 مگ بیشتر کشش نداره

حالا 100 مگ پیشکش همون 7 مگابایت هم بدن عالیه

یه بنده خدایی هم بود می گفت اینترنت 128 کیلوبیت واسه مصارف خانگی زیادم هست !

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، sisaco گفته است :

در حال حاظر در دو منطقه تهران دارن سرویس میدن دوسته عزیز. ولی دو تا موضوع هست . 

یکی خطوط سیمی شما ! که باید ببینید کشش رو داره یانه. که البته به نظر من توی 99 درصد جای جای این مملکت نمیکشه . خطوط فعلی سرعت 10 مگابیت رو خیلی جاها نمیکشه . و اینکه بارون هم بزنه نوره علی نور میشه ! 

اشتباه میکنید. پروتکل ارسال داده روی VDSL فرق میکنه. همین ADSL2+ هم میبایست زیر 900 متر باشید از مرکز تا کل  کشش  24 مگابیتی رو بتوونید استفاده کنید.

پس اینی که میگن 1200 از مرکز تازه خوبه. شما 50 مگابیت هم بگیرید ( اکثرا اینترنت کابلی در کانادا آمریکا که همین مقدار سرعت رو ارائه میدن برای  کاربران خانگی). برای استریم کردن فیلم های 4K هم زیاده.

بحث بعدی اینه اول  که بخوان این سرعتو بدن به ملت(که با وجود فراگیر شدن LTE کاملا محتمل هست)

دوم اینه خرده فروش ها همون ISP های دیگه هم رضایت بدن این هزینه رو متحمل بشن.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، saeed0c گفته است :

اشتباه میکنید. پروتکل ارسال داده روی VDSL فرق میکنه. همین ADSL2+ هم میبایست زیر 900 متر باشید از مرکز تا کل  کشش  24 مگابیتی رو بتوونید استفاده کنید.

پس اینی که میگن 1200 از مرکز تازه خوبه. شما 50 مگابیت هم بگیرید ( اکثرا اینترنت کابلی در کانادا آمریکا که همین مقدار سرعت رو ارائه میدن برای  کاربران خانگی). برای استریم کردن فیلم های 4K هم زیاده.

بحث بعدی اینه اول  که بخوان این سرعتو بدن به ملت(که با وجود فراگیر شدن LTE کاملا محتمل هست)

دوم اینه خرده فروش ها همون ISP های دیگه هم رضایت بدن این هزینه رو متحمل بشن.

رفیق شما که اهوازی دیگه چرا ! پرتوکول فرق هم بکنه وضعیت خطوطه مسی افتضاحه ! من فاصلم با مرکز الان 100 متر میشه تقریبا ! بیاید وضعیت خط رو ببینید گریه میکنید. دارم از ایرانسل و همینطوری 4جی های وب استفاده میکنم !

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، SaeedEminem2 گفته است :

قبلا گفته می شد خطوط خونگی نهایتش تا 7 مگ بیشتر کشش نداره

حالا 100 مگ پیشکش همون 7 مگابایت هم بدن عالیه

یه بنده خدایی هم بود می گفت اینترنت 128 کیلوبیت واسه مصارف خانگی زیادم هست !

روی ADSL2+ در فواصل دور(بیشتر از 2 کیلومتر) بله درست گفتن سیگنال بسیار ضعیف میشه.

حالا بهتره زیاد تو حاشیه نریم حرف های جاهلانه زیاد زده شده ولی شک دارم" 128 برای خانگی زیاده"جزشون باشه.

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، sisaco گفته است :

رفیق شما که اهوازی دیگه چرا ! پرتوکول فرق هم بکنه وضعیت خطوطه مسی افتضاحه ! من فاصلم با مرکز الان 100 متر میشه تقریبا ! بیاید وضعیت خط رو ببینید گریه میکنید. دارم از ایرانسل و همینطوری 4جی های وب استفاده میکنم !

بله . همشهری ببین شما داده یی که با USB2 ارسال میکنی که 480MBIT هست با دو عدد کابل مسی خیلی نازک ارسال میشه اون دو تای دیگه برای پاور هست. حالا تصور کن قطعا با ابزار هایی  دقیق تر و قوی تر در اون سر سیم سرعت 100 یا 300 محال نیست.

بحث بعدی کابل های مسی عرض کنم من با یک سیم از زوج سیم 7 مگابیت سرعت میگیرم با مرکز هم 800 متر فاصله دارم دو زوج کامل که بماند. من خطم روی 16 مگ هست حتی بیشتر هم میکشه.

دلایل زیادی میتونه داشته باشه. مشکل در اتصالات منزل اتصالات پست. کافو MDF  قدیمی بوودن سیم ها PCM بودن پست محله شماو و و و.باید وقت بزارید برید مخابرات برسی کنن زوج سیم شما ور از MDF به کافو به پست عوض کنن(مبنی بر این که مشکل از سیم باشه نه فاصله)

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

ما به جای خطوط VDSL خطوط ZSL داریم ! یعنی ذغالی اینترنت کانکشن !

فاصله تا محدوده مخابرات برای سرویس VDSL باید 1200 متر باشه. حالا با یک سری تجهیزات و تقویت کننده ها سره راه تقسیم میان فاصله رو کمرنگ تر میکنن. ولی بیس کار روی خطوط مسی هست ! که مثلا ای دی اس ال تا نهایت 8 مگابیت بده ولی ما داریم 16 مگابیت بارش میکنم. و این خطوط وی دی اس ال هم تا 52 مگابیت بدن . قبلا چند سال پیش یک مقاله جامع توی یک سایت خارجی خوندم . ولی خب بازم میگم. دوستان ایرانسل و کیفیت سرویس هاش رو باید طلا گرفت !

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، saeed0c گفته است :

روی ADSL2+ در فواصل دور(بیشتر از 2 کیلومتر) بله درست گفتن سیگنال بسیار ضعیف میشه.

حالا بهتره زیاد تو حاشیه نریم حرف های جاهلانه زیاد زده شده ولی شک دارم" 128 برای خانگی زیاده"جزشون باشه.

بله در واقع گفته 56 کیلو بیت کافیه !

http://itna.ir/fa/doc/news/09911/انتقادات-تند-اظهارات-عجيب-وزير-ارتباطات-باره-سرعت-اينترنت-ايران

لینک به دیدگاه

اخوی ما کافو نیستیم. کافو رو الان توی خوزستان باز برگشت سمته مخابرات . ولی نه سمته خطوط مسی .یک زمانی دسته اسی تک بود نمیدونم چرا پس زده دوباره داده گردنه مخابرات. در واقع انحصار اسیا تک بود. گل بگیرن دره خطوط مخابراتی رو . من خط جدید حتی کشیدم. و همه اصول رعایت شد . ولی شما بیاید برید چاه مخابراتی رو ببینید چه وضعی داره ! میگم که. اهواز خدا نکنه بارون بیاد :))))))))))

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، sisaco گفته است :

ما به جای خطوط VDSL خطوط ZSL داریم ! یعنی ذغالی اینترنت کانکشن !

فاصله تا محدوده مخابرات برای سرویس VDSL باید 1200 متر باشه. حالا با یک سری تجهیزات و تقویت کننده ها سره راه تقسیم میان فاصله رو کمرنگ تر میکنن. ولی بیس کار روی خطوط مسی هست ! که مثلا ای دی اس ال تا نهایت 8 مگابیت بده ولی ما داریم 16 مگابیت بارش میکنم. و این خطوط وی دی اس ال هم تا 52 مگابیت بدن . قبلا چند سال پیش یک مقاله جامع توی یک سایت خارجی خوندم . ولی خب بازم میگم. دوستان ایرانسل و کیفیت سرویس هاش رو باید طلا گرفت !

? درست میفرمایید.

جدا از شوخی. حداکثر کشش ADSL2+ مقدار 8 مگابیت نیست و 24 مگابیت هست بدون هیچ دستکاری. خیلی ساده هر چه نزدیکتر تر باشید(بزار این طوری بگم هر چه ارتباط بهتری داشته باشید) میتونید بیشتر حالشو ببری.

شاید این طوری به شما تلقین کردن ISP ها.

در آخر LTE حرف نداره ولی شک دارم جای ارتباط کابلی رو بگیره از نظر زمان تاخیر.

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، saeed0c گفته است :

? درست میفرمایید.

جدا از شوخی. حداکثر کشش ADSL2+ مقدار 8 مگابیت نیست و 24 مگابیت هست بدون هیچ دستکاری. خیلی ساده هر چه نزدیکتر تر باشید(بزار این طوری بگم هر چه ارتباط بهتری داشته باشید) میتونید بیشتر حالشو ببری.

شاید این طوری به شما تلقین کردن ISP ها.

در آخر LTE حرف نداره ولی شک دارم جای ارتباط کابلی رو بگیره از نظر زمان تاخیر.

والا سعید جان ما که بدمون نمیاد سرویس داشته باشیم . سرعتشم خوب باشه ! برای دانلود هیچی بهتر از سرویس LTE نمیتونه باشه فعلا . هاها. حالا شما هی بگو :-) . ولی خب ازونور ببینم چند نفر مثله شما میتونن سرویس بگیرن و تا 24 مگابیت بکشنو قطعی نداشته باشن :-) .

پارس انلاین بعضی مناطق اهواز خوب سرویس میداد از اولش !

من از یکی از دوستام که تامین کننده اینترنت هستش برای یک شرکتی 6 مگابیت نا محدود دارم خونه ! خیلی راضی هستم . سرعتمم همیشه ثابت 750 هستش. نه کم. نه بیش :-) . Untitled.jpg

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، sisaco گفته است :

والا سعید جان ما که بدمون نمیاد سرویس داشته باشیم . سرعتشم خوب باشه ! برای دانلود هیچی بهتر از سرویس LTE نمیتونه باشه فعلا . هاها. حالا شما هی بگو :-) . ولی خب ازونور ببینم چند نفر مثله شما میتونن سرویس بگیرن و تا 24 مگابیت بکشنو قطعی نداشته باشن :-) .

پارس انلاین بعضی مناطق اهواز خوب سرویس میداد از اولش !

من از یکی از دوستام که تامین کننده اینترنت هستش برای یک شرکتی 6 مگابیت نا محدود دارم خونه ! خیلی راضی هستم . سرعتمم همیشه ثابت 750 هستش. نه کم. نه بیش :-) . Untitled.jpg

بله قطعا LTE رو مقایسه نکنید با ADSL2+ دکل با اون همه پاور روی اون فرکانس با اون پهنای باند. هیچ شکلی هم نیست برش. هیچ جا هم انکار نشده. ولی آیا پینگش خووبه؟ ارتباط مسی جاش همیشه هست چه ADSL VDSL چه کابلی.

در موورد 24 مگابیت خوب  دیگه اوونا بستر همه ملت رو دیدن گفتن به طور میانگین 16 مگابیت همه ی خط های ایران میکشه. دیگه نمیان بگن آقا تو که نزدیکی خط نویز نداره عالیه 24 مگ بگیر تو که دوری 2 مگ بگیر  اون دو مگیه که نمیدونه چی  به چیه انقلاب میکنه اووونم همون قدر  خط  تل ثابت ثبت نام کرده.  همون قدر پوول میده. اینجاست که میگن زیر ساخت نیست. حق دارن.

پارس آنلاین میتونه لینک ثابت بده بهت(یعنی بیاد  خط رو اسما ببنده روی 16 مگ الی بالاتر) همه شرکت ها میتونن ولی کیی  تو بستر شبکه خودش  بتونه توازن برقرار کنه پورت زیاد نفروشه خط 128 کیلو بیتو نبنده روی 8 مگ و افت سرعت نداشته باشه این حرفه...

در مورد عکس :خوب دیگه مشکل از چیه؟ خط شما هم راحت 10 تا 12 مگوو میکشه. چپو راست میکووبید ADSL2+ بنده خدا رو. نوویز 11 دسی بل/ متر جز کمترین نویز ها محسوب میشه.

لینک به دیدگاه

آقا اینا رو ولش کنین ، اینا که دارن همه جا رو فیبر نوری می کنن ، س دیگه روی سیم مسی دادنشون چی بود ؟
ولی خدا کنه که وضعیت اینترنت مشهد هم روبه راه بشه ، مشهد حتی  از چلغوز آباد هم سرعتش پایین تره .

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Daniel110 گفته است :

آقا اینا رو ولش کنین ، اینا که دارن همه جا رو فیبر نوری می کنن ، س دیگه روی سیم مسی دادنشون چی بود ؟
ولی خدا کنه که وضعیت اینترنت مشهد هم روبه راه بشه ، مشهد حتی  از چلغوز آباد هم سرعتش پایین تره .

خدا وکیلی اسمه فیبره نوری رو نیار ادم میترکه از خنده :-) .

کربلایی سعید . بابا من به محض اینکه برم روی 10 مگابیت اینقدر قطعی زیاد میشه که نگو. چند روز دیگه هم که بارون بزنه من عکس میفرستم اوضاع رو ببین :-) . ولی خداییش پینگم با ایرانسل روی 50 هست. با دی اس ال روی 30. پینگه داخلیم

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Daniel110 گفته است :

اوه اوه اوه. دادا شما که مشهد تشریف دارید نفستون از جای گرم بلند میشهه  کلا چیزی نگو ?(  شوخی..) بهترین اینترنت کشور بهترین ارتباط تلفنی   LTE اوولین در همه چیز های مخابراتی.

درست میفرمایید  شما در مورد فیبر نوری. جدید  ترین و پرسرعت ترین و میتونم بگم بدون محدودیت ترین بستر  هستن.(البته اگر منظور شما  PCM نباشه چوون کاملا داستان فرق میکنه :دی).

حتی در کانادا برای تعویض بسترمسی با بستر فایبر آپتیک هزینه یی حدود 10 هزار دلار باید پرداخت کنی تا بتونی نقل مکان کنی بهش و بیاریش توی خونه ی خودت. تصور کن  اونجا  کاناداست...... اینجا ایران....

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

والا ما که یک 60 kb مخابرات داریم اونو آزمون نگیرن 100 مگ پیشکش 

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، saeed0c گفته است :

اوه اوه اوه. دادا شما که مشهد تشریف دارید نفستون از جای گرم بلند میشهه  کلا چیزی نگو ?(  شوخی..) بهترین اینترنت کشور بهترین ارتباط تلفنی   LTE اوولین در همه چیز های مخابراتی.

درست میفرمایید  شما در مورد فیبر نوری. جدید  ترین و پرسرعت ترین و میتونم بگم بدون محدودیت ترین بستر  هستن.(البته اگر منظور شما  PCM نباشه چوون کاملا داستان فرق میکنه :دی).

حتی در کانادا برای تعویض بسترمسی با بستر فایبر آپتیک هزینه یی حدود 10 هزار دلار باید پرداخت کنی تا بتونی نقل مکان کنی بهش و بیاریش توی خونه ی خودت. تصور کن  اونجا  کاناداست...... اینجا ایران....

{ند سال پیش گفتن برای اینکه هر خونه ای فیبر باشه باید حدود 40 میلیون تومن پرداخت شه :)). جماعت. همین سرعت خوبه به خدا. همین 5 6 مگابیت . حتی 2 مگابیت. ولی نا محدود باشهو. شما سرعت اسمون داشته باش. وقتی میان اینقدر محدودیت میکنن و ترافیک فروشی . چه فایده ای داره ! اخه چرا توی دیتا سنتر هر ترابایت 5 تومن میشه ! بعد میاد روی خط زیر ساخت میشه خدا تومن. اخه چقدر مالیات و خدمات و کوفت

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، sisaco گفته است :

خدا وکیلی اسمه فیبره نوری رو نیار ادم میترکه از خنده :-) .

کربلایی سعید . بابا من به محض اینکه برم روی 10 مگابیت اینقدر قطعی زیاد میشه که نگو. چند روز دیگه هم که بارون بزنه من عکس میفرستم اوضاع رو ببین :-) . ولی خداییش پینگم با ایرانسل روی 50 هست. با دی اس ال روی 30. پینگه داخلیم

اینا عمدا میان ماژولیشن رو میزارن روی G LITE بعد میگن لینک  ضعیف هست و از این حرفا . گفتم باید بلد باشی  خییییییییییییییییلی واردن دادا. باید اول بگی ماژولیشن رو بزارن روی ADSL2+  روی همین ده مگ بعد ببینی چی  میگن. چیزی که خط شما نشون  میده با این نویز و این درصد سیگنال(32 دسی بل متر) تخمین مودم که 22 مگ هست میتونید توی تصویر هم ببینید ولی من میگم به شما با توجه به تجربه که 10 تا 12 رو بدن مشکل میشکه.

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Vaderamin گفته است :

والا ما که یک 60 kb مخابرات داریم اونو آزمون نگیرن 100 مگ پیشکش ?

کیلوو بایت با کیلوو بیت؟ نکنه  همن نامحدودای تهرانید؟ یه بار جمعشون کردن سر و صدا کردن دوباره برگشت

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، saeed0c گفته است :

اینا عمدا میان ماژولیشن رو میزارن روی G LITE بعد میگن لینک  ضعیف هست و از این حرفا . گفتم باید بلد باشی  خییییییییییییییییلی واردن دادا. باید اول بگی ماژولیشن رو بزارن روی ADSL2+  روی همین ده مگ بعد ببینی چی  میگن. چیزی که خط شما نشون  میده با این نویز و این درصد سیگنال(32 دسی بل متر) تخمین مودم که 22 مگ هست میتونید توی تصویر هم ببینید ولی من میگم به شما با توجه به تجربه که 10 تا 12 رو بدن مشکل میشکه.

ای ولا حاج سعید. پس من برم زنگ بزنم اینا دهن مهنشونو صاف کنم به دادم برسن لااقل.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...