رفتن به مطلب

اخبار، بحث و بررسی اینترنت شرکت مخابرات

Analyser
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 25 دقیقه قبل، amir_amd گفته است :

من فعلا td-lte مبین نت گرفتم.

قبلش از خود مخابرات ADSL داشتم فاجعه بود.مخصوصا جدیدا سرعت دانلود شبانه 110 شده بود.

این شبانه سرعتش 512 هست و روزانه سرعت 5 مگا بایت.

عزیز این td-lte مبین نت خوبه؟

شما راضی هستی؟

شما چه طرحی برداشتی که سرعتت انقدره؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 1.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 51 دقیقه قبل، amir_amd گفته است :

من فعلا td-lte مبین نت گرفتم.

قبلش از خود مخابرات ADSL داشتم فاجعه بود.مخصوصا جدیدا سرعت دانلود شبانه 110 شده بود.

این شبانه سرعتش 512 هست و روزانه سرعت 5 مگا بایت.

هر چی دانلود کنی شبانه محدود تر میشه .ولی بعضی isp ها هستن همون اول سرعت شبانه رو محدود میکنن.

کلا من دیگه چشمی به شبانه ندارم چون بخوام دانلود حجیم انجام بدم همیشه همراه اول یا ایرانسل هست...

لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، AssassiN HAWK گفته است :

عزیز این td-lte مبین نت خوبه؟

شما راضی هستی؟

شما چه طرحی برداشتی که سرعتت انقدره؟

فقط خواهشی که دوستان دارم بگذارید این تاپیک مخصوص تانوما بمونه سوالات این طوری رو PM کنید.

تاپی راهنمایی برای خرید اینترنت با کیفیت و پر سرعت جدید FTTH هست...

لینک به دیدگاه

دنیا فقط همراه اول ! تا 100 مگابیت ماکسیمم . و مینیمم همیشه روی 50 مگابیت سرعت دارم ! 

شبا از ساعت 1 تا 11 صبح رایگان هستش ! با توجه به طرحی که 29 تومن سالانه دادم

پینگمم عالیه ! سرعت پیج لودر وحشتناکه. این مسخره بازیه سرویس های حجمی و وی دی اس الو اینارو ول کنید 

لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، sisaco گفته است :

دنیا فقط همراه اول ! تا 100 مگابیت ماکسیمم . و مینیمم همیشه روی 50 مگابیت سرعت دارم ! 

شبا از ساعت 1 تا 11 صبح رایگان هستش ! با توجه به طرحی که 29 تومن سالانه دادم

پینگمم عالیه ! سرعت پیج لودر وحشتناکه. این مسخره بازیه سرویس های حجمی و وی دی اس الو اینارو ول کنید 

شما تا حالا  ١٠٠ مگابيت گرفتي؟ اپلودت چقدره؟ پينگ چند؟

تانوما من پرسيدم گفتند تا ٢٠٠ بازه ولي بايد در عمل ديد ...

راستي 4g هستي يا 4.5g ؟؟؟

ویرایش شده توسط K1lleR
لینک به دیدگاه

دوستان منم میخوام تانوما بگیرم، هرچی تو سایتش میزنم نمیاره چیزی... حالا زنگ بزنم ببینم چی میگه

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، K1lleR گفته است :

شما تا حالا  ١٠٠ مگابيت گرفتي؟ اپلودت چقدره؟ پينگ چند؟

تانوما من پرسيدم گفتند تا ٢٠٠ بازه ولي بايد در عمل ديد ...

راستي 4g هستي يا 4.5g ؟؟؟

همراه اول 4 جی 

vvvvv.thumb.jpg.6b5a1117a4702fd490017a5c2252d91e.jpg

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، sisaco گفته است :

همراه اول 4 جی 

خيلي هم عالي

پينگتون به 4.2.2.4 چنده؟؟

و اينكه مودم داريد يا با گوشي شير ميكنيد؟

لینک به دیدگاه

در 52 دقیقه قبل، amirff1 گفته است :

دوستان منم میخوام تانوما بگیرم، هرچی تو سایتش میزنم نمیاره چیزی... حالا زنگ بزنم ببینم چی میگه

سلام کدوم شهر هستید؟

باید تماس بگیرید 2020 داخلی 6 بخش فروش و مشاوره اونجا مشخصات رو بدید و پیش ثبت نام کنید.

من هفته بعدش زنگ زدم ببینم چی به چیه اصلا پیش رفته یا نه تا زدم داخلی شش فامیلم رو گفت و گفت تیر باهام تماس میگیرن. مشعوف شدم.:D

لینک به دیدگاه

در 43 دقیقه قبل، sisaco گفته است :

همراه اول 4 جی 

البته شکی نیست بر سرعت و قدرت اینترنت شما ولی سعی کنید با IP خارجی هم تست سرعت قرار بدهید.

الان خیلی وقته 5 مگ و 10 مگ برای سرعت اینترنت هست ولی شبانه میتونید استفاده کنید و درد سرهای خودش رو داره بحث استیبل بودنشه. بنده شنیدم تا 500 مگابیت هم تانوما در اوایل باز هستش.

واقعا اگـــــــــــــــر اجرا بشه تانوما هیچ isp از نظر کیفیت و سرعت حرفی برای گفتن نداره.

لینک به دیدگاه

اره ولی گرونه دیگه... شبانه رایگان که نداره

برای 50 گیگ دانلود باید 50 هزار تومن پول بدی:|

منم شبانه یهمراه اولو استفاده کردم واقعا خوب بوده برای من (سرعت دانلود 4 مگابایت که برای من ارزو بوده)

ویرایش شده توسط amirff1
لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، amirff1 گفته است :

اره ولی گرونه دیگه... شبانه رایگان که نداره

برای 50 گیگ دانلود باید 50 هزار تومن پول بدی:|

منم شبانه یهمراه اولو استفاده کردم واقعا خوب بوده برای من (سرعت دانلود 4 مگابایت که برای من ارزو بوده)

گرون نیست نسبت به سرعت و کیفیتش. واقعا نمیشه با 4G بازی کرد هر لحظه امکان داره قطع بشه.

یک مورد دیگه هم هست گفتن یک هفته اینترنت رایگان داره تانوما. هنوز نمیدونم دقیق منظور چی هست ولی ممکنه به تعداد روز ها اضافه بشه ممکنه هم تمام شبانه ها رو جم کرده باشن شده باشه 1 هفته ترافیک رایگان. باید دید.

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، saeed0c گفته است :

گرون نیست نسبت به سرعت و کیفیتش. واقعا نمیشه با 4G بازی کرد هر لحظه امکان داره قطع بشه.

یک مورد دیگه هم هست گفتن یک هفته اینترنت رایگان داره تانوما. هنوز نمیدونم دقیق منظور چی هست ولی ممکنه به تعداد روز ها اضافه بشه ممکنه هم تمام شبانه ها رو جم کرده باشن شده باشه 1 هفته ترافیک رایگان. باید دید.

اين موردو من شخصا پرسيدم گفتن تو اصفهان اين طرحو ارائه نميتونيم بديم :|

شما هم بپرسيد ببينيد اگه ارائه ميدند به چه صورت هست

لینک به دیدگاه

درود

دوستان الان شبانه همراه اول بهتره یا ایرانسل؟ از نظر سرعت و قیمت

لینک به دیدگاه

دوستان اینکه یک هفته رایگان داره تاتوما منظور ساعت رایگان در طول کل ماه هستش ! 

فکر کنم همون 2 تا 6 صبح باشه رایگانش ! 

ضمنا. تا 500 مگابیت ازاد نیستش . 100 مگابیت لاک هستش . 

در مورد اینکه می فرمائید کی ارائه میشه ! من از یکی از دوستانم پرسیدم که از مسئولین این طرح کشوری هستش گفتن که یک شرکت چینی اومده سرمایه گذاری کرده برای این طرح. یک مبلغی هم بابت این قرار داد گفتن . گفتش که چون کار دست چینی ها هست این اطمینان رو داریم که تا زمستان 96 بتونیم سرویس بدیم !  و از طرفی هم الان در حال طراحی نقشه هستن. 

ولی خب. این رو کاملا مد نظر داشته باشید ! اینترنت که حجمی شد سیاست این بود که از فروش حجم های اضافه روی سرویس های محدود هزینه های مالی خودشون رو در بیارن. درست مثل ازاد راه ها که ساختن ولی هنوز که هنوزه عوارض میگیرن اینم به همین شکله. که هنوز که هنوز بعد از این همه سال دارن پول حجم رو میگیرن ! و الا چیزی به اسم حجمی وجود نداره .

اینکه شبانه رایگان میدن از جیبشون نمیدن که . اون شرکت تامین کننده خارجی اینها ساعاتی رو به عنوان رایگان در نظر میگیره براشون .. و الا دلشون به حالمون نسوخته.

این سرویس تاتوما تا 100 گیگابیت سرعت هم که بره ولی 100 گیگ ترافیک داشته باشه به چه درده من میخوره که ماهی برم 100 تومن بدم براش و بیشتر !

از طرفی . الان همراه اول تجهیزاتش قشنگ روی 50 مگابیت توی اکثر کشور و 100 مگابیت بعضی جاها جواب گو هست . شما با 29 هزار تومان از ساعت 1 صبح تا 11 صبح دانلود داری. من توی بهترین حالت 300 تا 350 گیگابایت گرفتم ! وقتی میام میذاری کنار این سرویس های مسخره میبینی که خیلی به صرفه تره ! حالا سرعت 5 مگ باشه یا 10 مگ. شما میری میخوابیو لینک هات صبح دانلود شدن .

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

با سلام خدمت دوستان

دیشب دقیقا از ساعت 12 شب تا 6 صبح اینترنت مخابرات تو منطقه ما  قطع شد. هر چقدر هم به پشتیبانی زنگ میزدم مشغول میزد و کسی جواب نمی داد. میخوام ببینم کسی دیگه هم این مشکل رو داشت؟ یا کسی خبر داره دلیل این قطعی چی بوده؟ الان که اینترنت وصل شده تلگرام باز میشه ولی کلا هیچ فیلم و عکسی رو لود نمیکنه.

لطفا اگه از دوستان دلیل این قطعی رو میدونه اطلاع رسانی کنه چون خود مخابرات که پاسخ گو نیست.

لینک به دیدگاه

سلام مخابرات هم سرعتش پایینه هم قطعی زیاد داره هم پینگش افتضاحه-پیشنهاد میکنم اگه سیم کارت ایرانسل دارید اینترنت گوشیتون رو hot spot  کنید روی کامپیوتر و از سرعتش لذت ببرید -بسته شبانه 2 تا 8 صبح ایرانسل نامحدود رو فعال کن و شب 50 تا 60 گیگ رو میتونی دانلود کنی -کلا دور مخابرات رو خط بکش که فقط اعصابت خورد میشه و وقتت هدر میده 

لینک به دیدگاه

دیروز نت مخابرات داخل مغازه ی منم قطع بود.

زنگ زدم پشتیبانی گفت 10 دیقه مودم رو خاموش کن درست میشه.

گفتم تو اون 10 دیقه معجزه قراره رخ بده؟:43_slight_frown:

خلاصه خاموش کردم  دیدم هیچ فرقی نکرد.

دوباره اومدم زنگ بزنم  دیدم  این بار تلفن گویا گذاشتن و خود تلفن گویا همون اول گفت به دلیل مشکلاتی تا اطلاع قانوی اینترنت شما قطع میباشد.

خلاصه 1 ساعت بعد خودش وصل شد.

ولی شب چون مغازه نیستم خبر ندارم دوباره قطع شد یا نه.

کلا مخابرات قطعی زیاد داره واقعا مزخرفه.

لینک به دیدگاه

در 39 دقیقه قبل، nasabam گفته است :

سلام مخابرات هم سرعتش پایینه هم قطعی زیاد داره هم پینگش افتضاحه-پیشنهاد میکنم اگه سیم کارت ایرانسل دارید اینترنت گوشیتون رو hot spot  کنید روی کامپیوتر و از سرعتش لذت ببرید -بسته شبانه 2 تا 8 صبح ایرانسل نامحدود رو فعال کن و شب 50 تا 60 گیگ رو میتونی دانلود کنی -کلا دور مخابرات رو خط بکش که فقط اعصابت خورد میشه و وقتت هدر میده 

مودم 4 جی دارم ولی اینترنت ایرانسل خیلی گرونه توی مخابرات 1 گیگ 1500 تومان هست. ولی توبسته های ایرانسل 5 گیگ 20 تومنه.

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، peto گفته است :

دیروز نت مخابرات داخل مغازه ی منم قطع بود.

زنگ زدم پشتیبانی گفت 10 دیقه مودم رو خاموش کن درست میشه.

گفتم تو اون 10 دیقه معجزه قراره رخ بده؟:43_slight_frown:

خلاصه خاموش کردم  دیدم هیچ فرقی نکرد.

دوباره اومدم زنگ بزنم  دیدم  این بار تلفن گویا گذاشتن و خود تلفن گویا همون اول گفت به دلیل مشکلاتی تا اطلاع قانوی اینترنت شما قطع میباشد.

خلاصه 1 ساعت بعد خودش وصل شد.

ولی شب چون مغازه نیستم خبر ندارم دوباره قطع شد یا نه.

کلا مخابرات قطعی زیاد داره واقعا مزخرفه.

کلا هر وقت به پشتیبانی زنگ میزنی میگه یک ربع مودم رو خاموش کن بعد اگه درست نشد دوباره زنگ بزن!!!!

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

یک سری اطلاعات که  نمایشگاه ازشون گرفتم:
 1. سرویس های فیروزه که فیبر کشی با خود مخابرات هست ماهیانه 60 هزار آبونمان دارن ...
 2. 4 مدل مودم داره که تفاوت اصلیشون تعداد پورت های تلفنشون هست ..(مدل 2 پورت برند هواوی که 4تا هم پورت لن داره+وای فای قیمتش 250 هست )
 3. فعلا سقف سرعت رو زیاد روش حساس نیستن ...همونجا با داخل تست سرعت گرفت تا 800 مگ سرعت میداد...
 4. ازشون پرسیدم حداکثر هزینه چقدر میشه برای راه اندازی (مودم و فیبر و ..) گفتن که 450 با مودم 2 پورت ...
 5.پینگookla با سرور داخل 0 بود ولی هر کاریش کردم نزاشت با cmd از 4.2.2.4 پینگ بگیرم ...
 6.اگر توی مرکز مخابراتیتون امکانات باشه 20 روزه وصل میشه...
 7. اگر آپارتمان باشید ممکنه که بخوان حداقل 3 نفر توی مجموعه درخواست داده باشن تا بیان برای نصب...

لینک به دیدگاه

معاون شرکت مخابرات ایران از اجرای مدل جدید ارائه سرویس اینترنت به مشترکان این شرکت خبر داد و گفت: به زودی میزان مصرف ترافیک داخلی مشترکان مخابرات، نامحدود می شود.

سمیع الله صادقی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اجرای مصوبه «تفکیک ترافیک استفاده از سایتهای داخلی و خارجی در راستای پیاده سازی اهداف شبکه ملی اطلاعات توسط شرکت مخابرات ایران از برنامه ریزی برای اجرای طرحی خبر داد که علاوه بر تفکیک شبکه کشوری از بین الملل، ترافیک داخلی مشترکان مخابرات نیز تفکیک شود.

وی گفت: قصد داریم میزان مصرف مشترکان مخابرات را نامحدود کنیم؛ به نحوی که ترافیک داخلی برای مشترکان مخابرات با پرداخت آبونمان ثابت، نامحدود شود و فقط مشترکان برای اینترنت کشوری و بین المللی هزینه پرداخت کنند. به این ترتیب اینترنت مشترکان مخابرات برای استفاده از شبکه داخلی، هیچ وقت قطع نخواهد شد.

معاون تجاری شرکت مخابرات ایران هدف از اجرای این طرح را افزایش استفاده از محتوای داخلی در راستای شبکه ملی اطلاعات و اهداف اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و گفت: ترافیک داخلی مشترکان مخابرات ( ترافیک TCI ) مربوط به استفاده از سایتهای داخلی می شود که در دیتاسنتر مخابرات ایران، میزبانی می شوند.

وی گفت: به این ترتیب مشترکان در کنار ترافیک کشوری و ترافیک اینترنت بین الملل، امکان استفاده از سایتهای داخلی را خواهند داشت که در دیتاسنتر مخابرات میزبانی می شوند و قیمت ترافیکشان به مراتب ارزان تر از اینترنت بین الملل و اینترنت کشوری محاسبه خواهد شد.

صادقی با اشاره به انعقاد قرارداد با بیش از ۱۰ تجمیع کننده محتوا برای ارائه این سرویس از بستر مخابرات، خاطرنشان کرد: یکی از اهداف شبکه ملی اطلاعات، ایجاد اشتغال در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی است که با ظرفیت درنظر گرفته شده در دیتاسنترهای داخلی، این امکان برای فعالیت استارتاپها فراهم شده است.

معاون مخابرات افزود: برآورد می شود که با اجرای این طرح، تعرفه ترافیک داخلی مخابرات بیش از ۵۰ درصد کمتر از تعرفه ترافیک اینترنت کشوری باشد.

این خبر فقط برای اطلاع رسانی هست دوستان ،یاداوری نظم تاپیک ،با سپاس.

مهر

ویرایش شده توسط ahmadsa
لینک به دیدگاه

تیتر خبر میگه مصرف داخلی نا محدود میشه بعد وقتی خبر رو به دقت می خونی متوجه میشی که فقط برای سایت هایی که در دیتا سنتر مخابرات میزبان هستند ترافیک نا محدود هست اما وقتی ادامه خبر رو میخونی و بیشتر دقت میکنی  میبینی که این ترافیک فقط  ارزان تر حساب خواهد شد!

خلاصه اینکه معلوم نیست نامحدود هست، نیست، ارزونه یا گرونه...?

پ.ن: نکته اصلی در استفاده نامحدود بودن این ترافیک ارزان تر بدون قطعی اینترنت خواهد بود!

پ.ن ۲: از این به بعد اگر خواستید خبری در زمینه اینترنت بخونید برای جلوگیری از سردرگمی توصیه میکنم که حتما قبلش با وکیل تون تماس بگیرید... lol ؟

ویرایش شده توسط Saman Taji
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...