رفتن به مطلب

اخبار، بحث و بررسی اینترنت شرکت مخابرات

Analyser
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با 2020 تماس گرفتم گفتن به شما  VDSL و  FTTH نمی دیم.

اگه بخواین با هزینه خودتون سیم میکشیم میشه دوتا سه میلیون .

مودم مخصوصش هم 700 تومن به بالاست.

گفتن بهم 8 مگ ADSL میدن سه ماهه 158 تومن .

استفاده من هم برای گیم نت و تعداد 6 تا از سیستم هام هست که Atinad : Warcraft DOTA بازی میکنن.

در حال حاظر هم سرویس 2 مگ  مخابرات رو دارم  وبه شدت از سرعت پایین و پینگ بالا و قطعی فراوانش ناراضی هستم.

به من پیشنهاد دادن IP Static بخرم ماهی 7 تومن .

آِیاتوی پینگ و قطعی  تاثیری داره ؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 1.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در ۱ ساعت قبل، nemisis6 گفته است :

به من پیشنهاد دادن IP Static بخرم ماهی 7 تومن .

من قبلا مشتری مخابرات بودم.به منم گفتم ای پی بخر،خریدم و هییییچ تاثیری نداشت.دروغ میگن

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

از ۲۰۲۰ برام اس ام اس اومده که سرویس vdsl به شما تعلق میگیره با هزارتا جو و بزرگ نمایی ، زنگ زدم ۲۰۲۰ میگم این داستانش چیه، میگه قرارداد ۳ ساله میبندن مودم رایگانم میدن سرعت ۸ مگ ماهی ۲۰ گیگ ماهانه ۵۰ تومن .

میگم خانوم من برام سرعت مهم نیست کیفیت خط و پینگ برام مهمه ، میگه سرعتش عالیه 😑 نمیدونست پینگ چی هست😐

دوستان کسی از این vdsl استفاده کرده؟

من الان پینگم با شاتل عالیه بچه ها کشتن منو اینقدر سرزنش کردن 😅 توی رینبو ۷۰ توی بتل ۸۰ تا ۹۰ میگیرم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

واسه خط دیگه شاتل سفارش دادم که از شاتل زنگ زدن گفتن فیبرنوری شده نمیتونیم سرویس بدیم ، 70 تومن فعلا از اونجا رو هواست

امروز رفتم مخابرات منطقه که ازشون نت بگیرم گفتن فعلا جا ندارم باید منتظر بشی !

اونیکی خط بنده هم از 8 مگ شده 3 مگ به خاطر گندکاری مخابرات ، به دیده بان میگم میگن دست مخابراته و اونا گند زدن باید خودشون درست کنن ، مخابرات هم میگه ما بهت نت ندادیم هر کی نت داده کارشناس بفرسته درست کنه ، مخابرات گند زده الانم نمیخواد گندشو درست کنه ، اولشم کلی با حرف میخواست دس به سرم کنه که فکر میکرد بنده از این افرادی هستم که هیچی حالیش نیست آخرش بهم میگه 8 تا همسایه داری اونا چرا شکایتی ندارن تو داری !

اینا تو همین adsl معمولی موندن ، این مملکت چه به برسه به این حرفا این طرحها هم فقط روش جدید برای خالی کردن جیب مردم

لینک به دیدگاه

4 ماهه نت من به خاطر نویز شدید خط تلفن قطعه !

بعد از 3 ماه مامور اومد بررسی کرد گفت مشکل از سیم مخابرات هست و باید بیان درستش کنن ! هنوز هیچ اتفاقی نیافتاده ! 4 ماهه اشتراکم پرید با کلی حجم که خریده بودم ! دو سال پیش با سرعت 6 مگابیت وصل میشدم ! الان میگن به خاطر فاصله زیاد با مخابرات 1 مگابیت هم برات زیاده ! فکر کنم زمین کش او.مده فاصله مون از مخابرات زیاد شده وگرنه من همون جای قبلیمم که 6 مگابیت نت میگرفتم !

لینک به دیدگاه

من یک لحظه هم به فساد مخابرات ایران شک ندارم ولی الان چیکارش کنم ؟!  از دزد به یه دزد دیگه شکایت کنم ؟

ویرایش شده توسط bighero7
لینک به دیدگاه

تبدیل سرویس ADSL مشترکان شرکت مخابرات به سرویس VDSL به صورت خودکار انجام می‌گیرد.

آن‌گونه که وزیر ارتباطات اعلام کرده سرویس ADSL خانگی به سرویس‌های پرسرعت VDSL تبدیل خواهند شد. ماجرا از این قرار است که شرکت مخابرات ایران می‌خواهد سرویس حدود ۲‌ میلیون کاربر و مشترک اینترنت ADSL خود را به‌طور رایگان و بدون دریافت هزینه‌ای به اینترنت VDSL و FTTH تغییر دهد.

سرعت سرویس‌های VDSL نسبت به سرویس‌های ADSL بسیار بالاست و حداقل سرعت 40 مگابیت بر ثانیه در اختیار مشترکان می‌گذارد.

همین سرعت بالا سبب شده تا بسیاری از مشترکان، برای تبدیل سرویس خود به VDSL با مخابرات تماس گرفته و به مراکز این شرکت مراجعه کنند. مراجعه‌ای که بیهوده به نظر می‌رسد چرا که عملیات شناسایی مشترکان و تبدیل سرویس آنها، به صورت خودکار صورت می‌پذیرد.

به مراکز مخابراتی برای VDSL مراجعه نکنید
ساعتی پیش شرکت مخابرات منطقه تهران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد سیستم شناسایی و تشخیص مشترکین فعال اینترنت پرسرعت در استان تهران، به‌منظور ارائه طرح سرینو توسط مخابرات منطقه تهران به صورت خودکار انجام می‌گیرد.

براساس این گزارش طرح سرینو با هدف ارائه سرویس بهتر برای مشترکان فعال اینترنت پرسرعت در نظر گرفته ‌شده است و شناسایی مشترکان فعال و اختصاص این طرح توسط مخابرات منطقه تهران انجام می‌شود.

با استفاده از طرح سرینو، ۲ میلیون کاربر فعال سرویس‌های اینترنت مخابرات، به‌صورت رایگان از امکانات VDSL یا فیبر نوری شرکت مخابرات ایران (تانوما) با حداقل سرعت ۴۰ مگابیت بر ثانیه بهره‌مند ‌می‌شوند.

در این اطلاعیه تاکید شده است که «با توجه به شناسایی خودکار مشترکان فعال به‌منظور ارائه سرینو، از تمام مشترکان اینترنت مخابرات ایران تقاضا می‌شود به‌منظور تسهیل در خدمت‌رسانی، از تماس با سامانه‌های پاسخگویی و پشتیبانی مخابرات شامل ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ و یا مراجعه به مراکز امور مشترکین در مورد طرح سرینو خودداری کنند».
itmen

لینک به دیدگاه

لعنت به دزد

این از وضعیت حجم دزدی،این از وضعیت پشتیبانی،اینم از وضعیت قطعی مداوم و پبنگهای بالا  و پکت لاستشون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

امروز رفتم پیش رئیس مخابرات منطقه میگم خط منو pcm کردید نمیتونم adsl بگیرم چرا ؟ میگه درخواست بود و خط شما خالی دادیم به یکی دیگه رفت چرا آخه ؟ میگه توی اتوبوس وقتی صندلی خالی میشه یکی دیگه جاش میشینه میگم این خط تلفنه نه خط اتوبوس واحد ، با عصبانیت میگه همینه که هست شما هم نهایت میتونی درخواست بدی و بشینی تو نوبت تا برات جا باز کنیم !

جالبه واسه خط خودم باید بشینم تو نوبت ! فردا ببینم میتونم حضوری برم بازرسی شکایت نشد از طریق سایتش پیگیری میکنم 

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

امروز رفتم پیش رئیس مخابرات منطقه میگم خط منو pcm کردید نمیتونم adsl بگیرم چرا ؟ میگه درخواست بود و خط شما خالی دادیم به یکی دیگه رفت چرا آخه ؟ میگه توی اتوبوس وقتی صندلی خالی میشه یکی دیگه جاش میشینه میگم این خط تلفنه نه خط اتوبوس واحد ، با عصبانیت میگه همینه که هست شما هم نهایت میتونی درخواست بدی و بشینی تو نوبت تا برات جا باز کنیم !

جالبه واسه خط خودم باید بشینم تو نوبت ! فردا ببینم میتونم حضوری برم بازرسی شکایت نشد از طریق سایتش پیگیری میکنم 

بازرسم از خودشونه از رو که نمیرن خود سازمان امواج پمواج رادیویی هم از دستشون کلافه دن زورشونم بهشون نمیرسه اینقدر شکایت و بازرس بازی کردم تا حالا یه کوهن مثبت نگرفتم فقط اتلاف وقته

لینک به دیدگاه

در در 19 تیر 1398 در 16:32، MSF_SE7EN گفته است :

درود 

همینه حساب و کتابشون معلوم نیست فعلا دارن ملت و می دوشن و عملا هم با این طرح باصطلاح منصفانه اینترنت و دارن به 4 برابر قیمت میفروشن 

منم مخابرات دارم طرح غزال ماهی 360 گیگ داخلی 90 گیگ بین الملل 6 ماه اول بد نبود ولی الان 20 ام میزنه حجم تمومه تازه باید 40 گیگ هم تا سر ماه اضافه حجم بگیریم 

لینک به دیدگاه

سلام 

من هم از مخابرات نت دارم تا ماه قبل راضی بودم اما این ماه دیدم بیستم ماه سرعت نت خیلی کم شده زنگ زدم پشتیبانی میگه ترافیک تموم شده در صورتی که این ماه من استفاده خیلی کمتری از نت داشتم، سرویس پس پرداخت داشتم رفتم طرح سرویس رو عوض کردم یه حجم بالاتری رو انتخاب کردم هدفشون همین هست، همون گرونش بکنن بهتره تا اینجوری بپیچونن

لینک به دیدگاه

درود

دوستان این بحثها و در اینجا سودی ندارد. سرچشمه آلوده است: 

به گزارش خبرگزاری کار (ایلنا) مهدی میرمهدی کمیجانی، رئیس اتحادیه فناوران رایانه اعلام کرد برخی از مدیران رده‌بالا با «خودتحریمی» بیشتر از آمریکا در ایجاد شرایط تحریم برای این صنف نقش داشته‌اند و رئیس جمهوری آمریکا باید تحریم را از آن‌ها بیاموزد. میرمهدی کمیجانی گفت: «آمریکا نتوانست ما را تحریم کند اما ما خودمان، خودمان را تحریم کردیم، خود تحریمی دارد پدر کشور را در می‌آورد، ترامپ باید تحریم را از برخی مدیران رده بالای ما یاد بگیرد که چگونه تحریم کند تا تولیدکننده و کاسب نتوانند کمر راست کند». رئیس اتحادیه فناوران رایانه همچنین ا ز وجود «کانال قاچاق» خبر داد و گفت فساد و مسئله رشوه در واردات کالا و تخصیص ارز منتهی به سودآوری بیشتر از طریق قاچاق شده است. او توضیح داد: «تجهیزات کامپیوتری در کشور ما تولید نمی‌شود و بخش عمده‌ای از آن وارداتی است و متاسفانه اگر چیزی به عنوان زیرمیزی ندهیم هیچ کاری صورت نمی‌گیرد، این را من با صراحت بیان می‌کنم. هزینه پرداختی بابت رشوه به حدی افزایش پیدا کرده است که اگر بخواهیم کالا را به صورت قاچاق وارد کنیم ارزان‌تر تمام می‌شود».

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، amirreza گفته است :

سلام 

من هم از مخابرات نت دارم تا ماه قبل راضی بودم اما این ماه دیدم بیستم ماه سرعت نت خیلی کم شده زنگ زدم پشتیبانی میگه ترافیک تموم شده در صورتی که این ماه من استفاده خیلی کمتری از نت داشتم، سرویس پس پرداخت داشتم رفتم طرح سرویس رو عوض کردم یه حجم بالاتری رو انتخاب کردم هدفشون همین هست، همون گرونش بکنن بهتره تا اینجوری بپیچونن

آره والا نت رو دو برابر کردن منتهی برای تبلیغ نمیگن و اینجوری میکنن واقعا که خیلی جالبن

من هم آخر مجبور شدم همینکارو کنم چون هیچ شرکت معتبری نزدیک ما نت نمیداد تازه این که مخابراته اینجوریه وای به حال شرکتیا

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

مهدی میرمهدی کمیجانی، رئیس اتحادیه فناوران رایانه 

این اقا همونیه که زیر بار نمیرفت که تو  صنف کامپیوتر با ارز 4200 وارد کردن و بالاتر از ارز ازاد فروختن قطعات رو و اخر سر با کلی مدرک و شواهد دستش رو شد و مجبور شد اعتراف کنه

معمولا همیشه اینایی که بیشتر شکایت دارن از اینجور فساد ها خودشون از همه بدتر هستن

طرف دیده قیمتا رو خیلی بالا بردن و یه سری قطعات و اجناس با دلار بالای 20 تومن محاسبه شده حالا اومده میگه به فلان و فلان باید رشوه بدیم واسه همین قیمت بالاس

اول از همه با خود این افراد باید برخورد جدی بشه!دو سه سال پیش هم که شرایط عادی بود تقاضا زیاد میشد میگفتن تقاضا زیاده قیمت رفته بالا!تقاضا و مشتری کم میشد میگفتن مشتری کمه و فروش پایین و قیمتا میره بالا

بعد دلار دولتی دادن به دروغ گفتن نمیدن و قیمتارو بردن بالا!حالا هم دیگه بهانه ای جز پرداخت رشوه و متهم کردن همه جز خودشون ندارن

لینک به دیدگاه

در در 19 تیر 1398 در 19:23، Alirezatha گفته است :

با خرید از شرکت های معتبر مثل شاتل و فن اوا و دیده بان نت و اسیاتک خیالتون رو راحت کنید

الان 24 ترابایت اینترنت یک ساله خریدم با سرعت 16 مگ 500 هزار تومن و واقعا هیچ مشکلی ندارم

واقعا برادر؟ اینترنت بینل؟ یا داخلی؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

باز خوبه شما میتونید اینترنت از جاهای دیگه بگیرید
مخابرات مشهدی مهدی در منطقه 15 الان حدود 3 سال هست به هیچ شرکتی به بهانه کابل برگردان اجازه نمیده اشتراک بدن به مردم و به انحصار خودش دراورده
هیچکسی هم جوابگو نیست
برید خداتون رو شکر کنید

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، mInI_ClockEr گفته است :

باز خوبه شما میتونید اینترنت از جاهای دیگه بگیرید
مخابرات مشهدی مهدی در منطقه 15 الان حدود 3 سال هست به هیچ شرکتی به بهانه کابل برگردان اجازه نمیده اشتراک بدن به مردم و به انحصار خودش دراورده
هیچکسی هم جوابگو نیست
برید خداتون رو شکر کنید

اینا تو ۳ سال اگه تا امریکا میخاستن کانل بکشن الان دیگه باید بهره برداری میکردن

جالبه پابجی پینگم ۱۳۰ شده بود داشتم کیف میکردم از افغانیا پرسیدم پینگ شما تو افغانستان چنده داری بازی میکنی گفت ۵🤒

تازه به خودم اومدم که چه کلاهی سرمون گذاشتن با منت

درد مجبوریه دیگه با این قیمت بالای اینترنت تو ایران مجبوریم زیر بار ارزونترین سرویس اشغال تو کشور بریم ،البته ارزون نسبت به بقیه ای اس پی ها 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

کلا اوضاع خیلی داغونه شرکت گاز میگه لوله نداریم شرکت برق کنتور نداره مخابرات کیفیت نداره اصلا مملکت کلا کسی رو نداره بی صاحب همینه دیگه هرجا میری کارت به این دولت گیر میکنه باید دست از پا درازتر برگردی...

من خودم کانتر بازی میکردم دوران دانشجویی تو این گیمنت ها بصورت شبکه بود قدیم شش نفر اینور مینشستن شش نفر اونور میزدیم همو له میکردیم  بعد از اون موقع که رو نت دارم گاهی بازی میکنم هرچی با اسنایپ میزنم خطا میرفت در نتیجه مجبور بودم کلاش بدست همش راش بدم... تا اینکه یروز رفتم خونه یکی از دوستان مهمونی دیدم کانتر بازی میکنه منم نشستم یه دست بازی کردم دیدم چقدر خوب اسنایپ می زنه  گفتم شاید من پس رفتم خلاصه یه دست نشستم دیدم نه منم می تونم بزنم خلاصه خیلی پرسو جو کردم ببینم علتش چیه دیدم پینگش 40 هست من پینگ 140 هست تازه مخابرات خیلی برام مرام گذاشته بودن اومدن تست کردن از 300 اورده بودن رو 140 تحویل من داده بودن بازی میکردم که زنگ زدم گفتم اینجوریه گفت برو خدارو شکر کن میتونی بازی کنی منم دیدم چی بگم تشکر کردم ازش بابت لطفی که در حق بنده انجام داده ماهی با مالیاتش 60 تومن بابت نت ازم میگیره این مخابرات 90 گیگ بین الملل میده 8 مگ که بیش از 6 مگ میگه خطت نمیکشه وگرنه پینگت بالا میره ... 😂

لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، MojArch گفته است :

واقعا برادر؟ اینترنت بینل؟ یا داخلی؟

بین المللی

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، Alirezatha گفته است :

بین المللی

از کدوم شرکت؟

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، MojArch گفته است :

از کدوم شرکت؟

دیده بان نت

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام.

وقتی سرویس از مخابرات گرفتم مشکلی وجود نداشت برای 2-3 ماه!

اما بعد یهو لینکم به شدت میپرید و نمیشد اصلا متصل شد.

کارشناس فرمودن که مودم رو عوض کن.

عوض کردم بهتر شد اما حل نشد.

شکایت کردم 195 اومدن گفتن پریز و نویزگیر رو عوض کن.

عوض کردم باز بهتر شد اما حل نشد! بعد یه مدت که پیگیری نکردم خود به خود مشکل حل شد.

اما از اونموقع به بعد به شدت مشکل Time out دارم به طوری که بعضی موقع ها واقعا اذیت کننده میشه و نمیشه مثلا بازی آنلاین کرد یا کلیپ آنلاین دید. مثال از یه موقعی که خیلی اذیت کن شده بود (وقتایی که خط هاشون شلوغه)

2049321839_Screenshot(309).thumb.png.0fb2464e58e851699bc99e274c669149.png

حالا تنها چیزی که من ازش مطمئن نیستم سیم کشی هستش و حتی سرخط که کلا زنگ زده! (مجتمع 6 طبقه)

همسایه ها اینترنت adsl استفاده نمیکنن! توی بلوک فقط منم!

مخابرات هم که کلا هرچی بشه میگه سیم کشیت مشکل داره! الان ما میگیم سیم کشی مشکل داره. مشکلش چیه؟ سرخط سالمه؟ اینارو کارشناساش نمیتونن تشخیص بدن (یکی بود که نمیدونست تایم اوت چیه!)

dns و ip هم ست کردم یه روز خوب شد بعد دوباره برگشت ، در ضمن من خطم فیبر هستش و جز مخابرات نمیتونم از isp دیگه ای سرویس بگیرم.

سوال اینه که به نظر شما VDSL خوبه؟؟ مخابرات میگه روی همین مودم adsl میتونی بگیری این سرویس هارو! اما مودمت vdsl باشه کیفیت یکم بالاتر میره! و میگن که کیفیت vdsl بالاتره اما هیچ تضمینی نیست که مشکلت حل بشه اگه از سیم کشی یا سرخط باشه!

نظرتون درباره ش چیه؟ تجربه استفاده؟!

و درباره TD-LTE هم همینطور. فقط ایرانسل و شاتل موبایل منطقه ما پوشش دارن (ایرانسل جز سایت یه ussd هم داره که میگه من 4G پوشش دارم اما TD نه!)

با اینترنت بازی میکنم ، فیلم آنلاین میبینم ، مصرفم تقریبا بالاست ، سرعت هم 1MB کافیه برای دانلود.

هزینه هم برای مودم حداکثر 700.

باتشکر.

@big VULTURE

ویرایش شده توسط AlirezaGT86
لینک به دیدگاه

سلام.

وقتی سرویس از مخابرات گرفتم مشکلی وجود نداشت برای 2-3 ماه!

اما بعد یهو لینکم به شدت میپرید و نمیشد اصلا متصل شد.

کارشناس فرمودن که مودم رو عوض کن.

عوض کردم بهتر شد اما حل نشد.

شکایت کردم 195 اومدن گفتن پریز و نویزگیر رو عوض کن.

عوض کردم باز بهتر شد اما حل نشد! بعد یه مدت که پیگیری نکردم خود به خود مشکل حل شد.

اما از اونموقع به بعد به شدت مشکل Time out دارم به طوری که بعضی موقع ها واقعا اذیت کننده میشه و نمیشه مثلا بازی آنلاین کرد یا کلیپ آنلاین دید. مثال از یه موقعی که خیلی اذیت کن شده بود (وقتایی که خط هاشون شلوغه) 

1117150554_Screenshot(309).thumb.png.f2729b1677bc98308f62d8c927b63960.png

حالا تنها چیزی که من ازش مطمئن نیستم سیم کشی هستش و حتی سرخط که کلا زنگ زده! (مجتمع 6 طبقه)

همسایه ها اینترنت adsl استفاده نمیکنن! توی بلوک فقط منم!

مخابرات هم که کلا هرچی بشه میگه سیم کشیت مشکل داره! الان ما میگیم سیم کشی مشکل داره. مشکلش چیه؟ سرخط سالمه؟ اینارو کارشناساش نمیتونن تشخیص بدن (یکی بود که نمیدونست تایم اوت چیه!)

dns و ip هم ست کردم یه روز خوب شد بعد دوباره برگشت ، در ضمن من خطم فیبر هستش و جز مخابرات نمیتونم از isp دیگه ای سرویس بگیرم.

سوال اینه که به نظر شما VDSL خوبه؟؟ مخابرات میگه روی همین مودم adsl میتونی بگیری این سرویس هارو! اما مودمت vdsl باشه کیفیت یکم بالاتر میره! و میگن که کیفیت vdsl بالاتره اما هیچ تضمینی نیست که مشکلت حل بشه اگه از سیم کشی یا سرخط باشه!

نظرتون درباره ش چیه؟ تجربه استفاده؟!

و درباره TD-LTE هم همینطور. فقط ایرانسل و شاتل موبایل منطقه ما پوشش دارن (ایرانسل جز سایت یه ussd هم داره که میگه من 4G پوشش دارم اما TD نه!)

با اینترنت بازی میکنم ، فیلم آنلاین میبینم ، مصرفم تقریبا بالاست ، سرعت هم 1MB کافیه برای دانلود.

هزینه هم برای مودم حداکثر 700.

باتشکر

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...