رفتن به مطلب

مشکلات نصب ویندوز و درایورهای جدید

Sandor
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام بر همه دوستان اهل فن

مشخصات سیستم:

MB: Z390

CPU: Core I5 9400f

RAM: 2*16 Corsair LPX 3000mhz cl15

PSU: 650 OCPT

VGA: Gigabyte GTX 1050ti 4g G1

HDD: 1T 7200 seagate

SSD: sumsung 860 EVO

Windows: 10 Pro build 18363

Nvidia Driver: 441

بنده یه مدتی هست که یه سری مشکلات کوچیک با ویندوز فعلیم دارم، بی‌جهت وسط بازی می‌پره بیرون بدون هیچ اروری (بیشتر هم سرِ بازی دوتا2 این اتفاق می‌‍افته)، گاهی اوقات بلو اسکرین می‌ده، وسطِ کار با ادوبی پریمیر هنگ می‌کنه و ...

البته این مشکلات به صورت رندوم پیش میاد و همیشگی نیست. اگر به مشخصات بیلد ویندوز من دقت کرده باشید، من خیلی وقته ویندوز رو به نسخه بالاتر ارتقا ندادم، حتی درایور کارت گرافیکم رو هم آپدیت نکردم. اما برای نصب بیلدهای جدیدتر ویندوز و درایور به‌روزتر کارت گرافیک کمی شک دارم. چون در این فروم زیاد دیدم که کاربرای زیادی با بیلدهای بالاتر ویندوز مشکل دارن، گاهی اوقات مشکلاتشون بیشتر هم شده یا مثلا اینو زیاد دیدم و شنیدم که برای کارتهای قدیمیِ انویدیا هرچی درایور به‌روزتر نصب کنی، کارت ضعیف‌تر عمل می‌کنه.

حالا سوال من اینه که اولا مشکلات سیستم من (که همیشگی نیست ولی خب گاهی پیش میاد و میره روی اعصاب) آیا یه مشکل نرم‌افزاری به حساب میاد؟ و به نظرتون با ارتقای بیلد ویندوز و درایور باید حل بشه؟

سوال دوم من هم اینه که اصلا فرض کنیم سیستم من مشکلی نداره، من خودم شخصا بخوام برای نصب ویندوز و درایور کارت گرافیک به‌روزتر اقدام کنم، آیا با اون مشکلات شایع برمی‌خورم؟

لینک به دیدگاه

اگه برنامه ها ناگهانی بدون ارور بسته میشه مموری ناپایداره.  اگه xmp روشنه خاموش کنید تست کنید

لینک به دیدگاه

ممکن هست از اپدیتهای ویندوز باشه. نسخه پایدار ویندوز 10 پرو مثل 19H2 و 20H1 یا 20H2 که فکر کنم اخریشون باشه رو امتحان کنید احتمالا مشکلتون برطرف بشه

راجب به سوال دومتون ویندوز عوض کردن که خیلی راحت هست و درایور ها هم دیگه مشکلات قبل رو ندارن راحت میتونید نصب کنید و مشکلات پیش اومده برطرف میشن. احتمالا مشکل از نسخه ویندوزی باشه که درحال حاضر استفاده میکنید

برای مشکل بازی هم قبلش پیش نیازهاشو کامل نصب کنید مثل direct x و net framwork و++visual c و open GL 

امیدوارم مشکلتون حل بشه

لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، 🅰️🅼🅸🅽 گفته است :

اگه برنامه ها ناگهانی بدون ارور بسته میشه مموری ناپایداره.  اگه xmp روشنه خاموش کنید تست کنید

XMP برای من فعاله. واقعیتش اینه که وقتی غیرفعالش می‌کنم فرکانس رم می‌ره روی 2133 که خب خیلی پایینه. از اون طرف هم تنظیماتی توی بایوس پیدا نکردم که بشه فرکانس رو روی 2666 ثابت کرد. یا نمی‌دونم شاید من بلد نیستم.

و اینکه در رابطه با درایور کارت گرافیک نظری ندارید؟

در 25 دقیقه قبل، Primera Espada گفته است :

ممکن هست از اپدیتهای ویندوز باشه. نسخه پایدار ویندوز 10 پرو مثل 19H2 و 20H1 یا 20H2 که فکر کنم اخریشون باشه رو امتحان کنید احتمالا مشکلتون برطرف بشه

شما از این نسخه‌ها استفاده کردید، مشکلی نداشتن؟ و اینکه در رابطه با درایور کارت گرافیک نظری ندارید؟

لینک به دیدگاه

در 56 دقیقه قبل، Sandor گفته است :

XMP برای من فعاله. واقعیتش اینه که وقتی غیرفعالش می‌کنم فرکانس رم می‌ره روی 2133 که خب خیلی پایینه. از اون طرف هم تنظیماتی توی بایوس پیدا نکردم که بشه فرکانس رو روی 2666 ثابت کرد. یا نمی‌دونم شاید من بلد نیستم.

و اینکه در رابطه با درایور کارت گرافیک نظری ندارید؟

شما از این نسخه‌ها استفاده کردید، مشکلی نداشتن؟ و اینکه در رابطه با درایور کارت گرافیک نظری ندارید؟

بله از هر سه مدل استفاده کردم و هیچ مشکلی نداشتن و در حال حاضر نسخه 20H2 نصبه 

لینک درایور کارت گرافیکتون نسخه دقیق کارت شما ولی با شبکه شخصی انتقال داده باید برید سایت اصلی انویدیا

https://www.nvidia.com/content/DriverDownload-March2009/confirmation.php?url=/Windows/457.30/457.30-desktop-win10-64bit-international-dch-whql.exe&lang=us&type=TITANشما فقط دانلودش کنید

لینک نسخه ویندوز 10 پرو رو هم براتون میزارم خودتون هر نسخه ایشو خواستید دانلود کنید

https://www.p30day.com/دانلود-windows-10-19-141594.html

پیشنهاد من نسخه  2020 20H2 v2009 November هست

قبلش نظرات کاربران رو هم بخونید شاید کسی همین مشکل شما رو داشته باشه.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

ممنون

البته کسی تا الان به این سوال من پاسخ نداده که آپدیت کردن درایور کارتهای قدیمی انویدیا آیا عملکرد اونها رو ضعیف‌تر و غیربهینه‌تر می‌کنه یا نه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...