رفتن به مطلب

راهنمایی لطفا برای حل مشکل سیستم

yasin1380
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام .

این مشکل رو خیلی وقته دارم یه بار درست شد اما دوباره این مشکل پدیدار شد (یه ربطی به هارد داره بنظرم ولی دقیق نمیدونم مشکل از چیه)

ویدویو و عکسی که برام به نمایش درمیاد رو قراردادم بررسی کنید ببینید چیکار باید بکنم

اطلاعات سیستم هم در پروفایلم موجوده

پیشاپیش از راهنماییتون ممنونم

IMG_20201119_135040.jpg

لینک به دیدگاه

سلام من از فیلم چیز زیادی نفهمیدم سیستم روشن نمیشه؟بوق میزنه؟اگه اره چندتا؟

بایوس رو به تنظیمات پیشفرض برگردوندید؟

لینک به دیدگاه

خیر طبق ویدیو سیستم وقتی به برق متصل میشه و کلیک استارت زده میشه سیستم روشن میشه بعد خاموش میشه 2-3ثانیه بعد دوباره روشن میشه (خودکار) و اروری که روی صفحه هست میاد بعد از انتخاب بوت هارد وارد سیستم میشم.واگرم بعدم خاموش کنم و برق کیس رو قطع نکنم بدون اون ارور و حالت اولی که توضیح دادم روشن میشه ولی وقتی برقش قطع میشه (یعنی سیار رو وقتی دوشاخش رو از پریز برق جدا میکنم)  و دوباره وصل میکنم دوباره این حالت به وجود میاد/ یه دور ریست بایوس کردم تاثیری نداشت.

..............

لینک به دیدگاه

سلام یادمه یک دوستی مشکلی تقریبا مثل مال شما رو داشت بعد از بررسی مشخص شد از دکمه ی پاوره کیسش بوده از سلامت پاور و دکمه ی پاور مطمعن هستید؟

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، amirali. گفته است :

سلام یادمه یک دوستی مشکلی تقریبا مثل مال شما رو داشت بعد از بررسی مشخص شد از دکمه ی پاوره کیسش بوده از سلامت پاور و دکمه ی پاور مطمعن هستید؟

بله .بنده هم اوایل این فکرو میکردم بخاطر همین پین دکمه پاور رو خارج کردم ودستی روشنش کردم و مشکل پابرجابود/کلا بعدش که فکر کردم فهمیدم هیچ ربطی به این موضوع نداره چون فقط این اتفاق تو هنگام راه اندازی سیستم هست نه مثلا وسط گیم یا هرکار دیگه ای .

لینک به دیدگاه

سلام خب اگه به هارد مشکوک هستید یکبار بدون هارد تست کنید و به جز سلامت دکمه ی پاور حتما از سلامت خود پاور مطمعن بشید یادمه قبلنا پاور سیستم خراب شده بود همینطوری میشد البته برای شما تضمینی نیست که حتما از پاور باشه در ضمن بدون هارد هم حتما چک کنید چون تو بعضی فروم هاهم این مشکل یه ربطی به هارد داشته

لینک به دیدگاه

سیستمتون باید روی ssd بوت کنید

برین داخل تنظیمات بایوس الویت بوت بدین به ssd

لینک به دیدگاه

در 54 دقیقه قبل، amirali. گفته است :

سلام خب اگه به هارد مشکوک هستید یکبار بدون هارد تست کنید و به جز سلامت دکمه ی پاور حتما از سلامت خود پاور مطمعن بشید یادمه قبلنا پاور سیستم خراب شده بود همینطوری میشد البته برای شما تضمینی نیست که حتما از پاور باشه در ضمن بدون هارد هم حتما چک کنید چون تو بعضی فروم هاهم این مشکل یه ربطی به هارد داشته

بدون هارد مشکل ارور رفع میشه اما این خاموش رو روشن شدن ناگهانی که در استارت سیستم هست رفع نمیشه/قبلا این هم تست کردم /یه بار ارور مربوط به سلامتی هارد از منوی بایوس رو غیر فعال کردم و این وضعیت رفع شد اما بعد از چند وقت دوباره برگشت/هارد رو عوض کردم واون هارد قبلی رو از سیستم خارج کردم ولی مشکل رفع نشد

در 51 دقیقه قبل، hosin گفته است :

سیستمتون باید روی ssd بوت کنید

برین داخل تنظیمات بایوس الویت بوت بدین به ssd

وضعیت به این صورته

IMG_20201119_150106.jpg

IMG_20201119_150123.jpg

در 54 دقیقه قبل، amirali. گفته است :

بعضیا میگفتن این حالت سیف مود خود مادربرد هست که با دستکاری درست میشه/پاور که نمیتونم عوض کنم چون کسی نیست که داشته باشه بتونم با یه پاور دیگه تست کنم/البته اینم بگم حتی 16 ساعتم گیم زدم و سیستم حتی یه بارم مثلا خاموش بشه یا ریست بشه یا ... موارد مشکل رو نداشته و نداره و فکر نمیکنم به پاور ربطی داشته باشه /هرچی هست این مربوط به ستینگ بایوس هست بنظرم

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

شما Bios رو روی RAID تنظیم کردین، در صورتی که فقط یک هارد دارین، خود ارور صفحه‌ی ابتدایی هم به همین موضوع اشاره کرده و گفته بعد از تنظیم روی حالت RAID مطمئن باشین تنظیمات هم به صورت RAID انجام شده باشن

اگر در Bios هر عنوانی روی RAID تنظیم هست اون رو Disable کنین

همچنین Sata Mode رو به AHCI تغییر بدین و نتیجه رو اعلام بفرمائین

لینک به دیدگاه

رم ها رو چرا دوال نصب نکردی؟

ویرایش شده توسط masooyan
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، masooyan گفته است :

رم ها رو چرا دوال نصب نکردی؟

سیستم حقیقت خودم نبستم و برام بسته بودن/ متوجه دوال نبودنش شدم بعد تغییر دادم جای رم رو ولی رم رو شناسایی نکرد/بنظرتون کلا یه دور ریست بایوس کنم و دوباره ستاپ کنم بهتر نیست؟!

در هم اکنون، EHSANRF گفته است :

سلام دوست عزیز

شما Bios رو روی RAID تنظیم کردین، در صورتی که فقط یک هارد دارین، خود ارور صفحه‌ی ابتدایی هم به همین موضوع اشاره کرده و گفته بعد از تنظیم روی حالت RAID مطمئن باشین تنظیمات هم به صورت RAID انجام شده باشن

اگر در Bios هر عنوانی روی RAID تنظیم هست اون رو Disable کنین

همچنین Sata Mode رو به AHCI تغییر بدین و نتیجه رو اعلام بفرمائین

حالت رو به ahci تغییر دادم ولی رو حالت raid به قولا قفل شده نمیدونم چیکارش کنم 

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است :

بعد تغییر دادم جای رم رو ولی رم رو شناسایی نکرد

اگر شناسایی نمیشه ممکنه پین های زیف پردازنده که مربوط به اسلات رم هست آسیب دیده باشن.

ویرایش شده توسط masooyan
لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است :

حالت رو به ahci تغییر دادم ولی رو حالت raid به قولا قفل شده نمیدونم چیکارش کنم

احتمالا فقط یک جا روی RAID نیست، شاید تو بخش بوت، شاید بخش‌های دیگه هم روی این مورد تنظیم شده

بهتره آخرین نسخه از Bios رو بگیرین و نصب کنین تا این مورد رفع بشه

همچنین این موارد رو به این صورت تنظیم کنین:

اگر چیزی روی IDE تنظیم هست اون رو Disable کنین

SATA Express PCIE Storage RAID Support = [Disabled]

M.2 PCIE Storage RAID Support = Disabled

SATA Mode Selection = AHCI

همچنین سعی کنین SSD رو به SATA0 مادربرد وصل کنین (اگر SATA هست)

بعد از انجام این کار، اگر بوت نشه یا ویندوز بالا نیاد باید هارد (به هر تعداد که دارین) رو خارج کنین، SSD رو توی خود محیط نصب ویندوز با دستور DISKPART فرمت و تبدیل به GPT کنین، سپس ویندوز نصب کنین

بعد از نصب ویندوز و اطمینان از رفع مشکل، اون موقع هاردها رو وصل کنین

لینک به دیدگاه

بررسی کردم رم همون کناره هم به حالت دوال بود 

چون جاشو که عوض کردم به قولا یک درمیونش کردم از حالت دوال خارج شد(شد به این حالتی که در عکس زیر هست)

IMG_20201119_162257.jpg

IMG_20201119_162402.jpg

در 20 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است :

احتمالا فقط یک جا روی RAID نیست، شاید تو بخش بوت، شاید بخش‌های دیگه هم روی این مورد تنظیم شده

بهتره آخرین نسخه از Bios رو بگیرین و نصب کنین تا این مورد رفع بشه

همچنین این موارد رو به این صورت تنظیم کنین:

اگر چیزی روی IDE تنظیم هست اون رو Disable کنین

SATA Express PCIE Storage RAID Support = [Disabled]

M.2 PCIE Storage RAID Support = Disabled

SATA Mode Selection = AHCI

همچنین سعی کنین SSD رو به SATA0 مادربرد وصل کنین (اگر SATA هست)

بعد از انجام این کار، اگر بوت نشه یا ویندوز بالا نیاد باید هارد (به هر تعداد که دارین) رو خارج کنین، SSD رو توی خود محیط نصب ویندوز با دستور DISKPART فرمت و تبدیل به GPT کنین، سپس ویندوز نصب کنین

بعد از نصب ویندوز و اطمینان از رفع مشکل، اون موقع هاردها رو وصل کنین

نه یه بار میخواستم رید مورد رو انجام بدم ولی دراخر کنسل کردم(زمانی که میخواد همه چیز رو تایید کنی و سیستم رو ریست کنه و رید رو ایجاد کنه بنده کنسل زدم ولی...) /بعد از اون روحالت رید مود مونده و هیچ تغییری نمیکنه

بایوس درضمن اپدیت اخرین نسخه هست (version3805)

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

بدون هارد مشکل ارور رفع میشه اما این خاموش رو روشن شدن ناگهانی که در استارت سیستم هست رفع نمیشه/قبلا این هم تست کردم /یه بار ارور مربوط به سلامتی هارد از منوی بایوس رو غیر فعال کردم و این وضعیت رفع شد اما بعد از چند وقت دوباره برگشت/هارد رو عوض کردم واون هارد قبلی رو از سیستم خارج کردم ولی مشکل رفع نشد

وضعیت به این صورته

IMG_20201119_150106.jpg

IMG_20201119_150123.jpg

بعضیا میگفتن این حالت سیف مود خود مادربرد هست که با دستکاری درست میشه/پاور که نمیتونم عوض کنم چون کسی نیست که داشته باشه بتونم با یه پاور دیگه تست کنم/البته اینم بگم حتی 16 ساعتم گیم زدم و سیستم حتی یه بارم مثلا خاموش بشه یا ریست بشه یا ... موارد مشکل رو نداشته و نداره و فکر نمیکنم به پاور ربطی داشته باشه /هرچی هست این مربوط به ستینگ بایوس هست بنظرم

کابل ساتای هارد بکشین بیرون ببینید بالا میاد

ترجیحا ساتایی که به اس اس دی وصله بزارید sata0 یا sata1

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، yasin1380 گفته است :

نه یه بار میخواستم رید مورد رو انجام بدم ولی دراخر کنسل کردم(زمانی که میخواد همه چیز رو تایید کنی و سیستم رو ریست کنه و رید رو ایجاد کنه بنده کنسل زدم ولی...) /بعد از اون روحالت رید مود مونده و هیچ تغییری نمیکنه

خب پس مواردی که عرض شد رو انجام بدین رفع میشه

اولین مورد آپدیت Bios هست

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، EHSANRF گفته است :

خب پس مواردی که عرض شد رو انجام بدین رفع میشه

اولین مورد آپدیت Bios هست

چشم .

Screenshot (447)_LI.jpg

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است :

چشم .

روشن، مهم نیست، شما اگر با دیفالت کردن تنظیمات Bios مشکل تون رفع نمیشه مجدد همین نسخه Bios رو بگیرین و نصب کنین

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

روشن، مهم نیست، شما اگر با دیفالت کردن تنظیمات Bios مشکل تون رفع نمیشه مجدد همین نسخه Bios رو بگیرین و نصب کنین

دیفالت نشد/بایوس هم تغییر پیدا نمیکنه/راحتی هست که بشه پاکش کرد بعد نسخه اولیه خودش رو نصب کنم یا دوباره این نسخه رو نصب کنم؟!

این تاپیک رو بررسی کردم ولی کلمه ای که گفتین رو سیستم اجرا نمیکنه bupdaterمنظورمه

لینک به دیدگاه

دیفالت نشد/بایوس هم تغییر پیدا نمیکنه

مگه میشه؟ سیستم رو خاموش و از برق خارج کنین، کابل‌های هارد رو قطع کنین، باتری سکه ای روی برد رو دربیارین، ده دقیقه صبر کنین سپس باتری رو بزنین و وارد Bios بشین، اینطور دیفالت میشه

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

مگه میشه؟ سیستم رو خاموش و از برق خارج کنین، کابل‌های هارد رو قطع کنین، باتری سکه ای روی برد رو دربیارین، ده دقیقه صبر کنین سپس باتری رو بزنین و وارد Bios بشین، اینطور دیفالت میشه

سلام دوباره.

دیروز که اینکارو کردم تازه یادم اومد که قبلاً هم اینکارو کرده بودم ولی دیفالت نشدودیشبم دیفالت نشد/بعد از این تازه یادم اومد که بایوس رو که به آخرین ورژن آپدیت کردم اینطوری شده (چون قضیه خیلی وقت پیش بود و حوصلم نشد پیشو بگیرم😁

حالا اگر میشه یه راه حلی بدین که بشه بایوس رو به اولین بایوس خود مادربرد یا یه آپدیت قبلی تر ببرم/چون با کارایی که کردم نشد و اجازه نمی‌داد که بایوس قبلی تر به جای آخرین ورزنش نصب کنم

لینک به دیدگاه

سلام دوباره.

دیروز که اینکارو کردم تازه یادم اومد که قبلاً هم اینکارو کرده بودم ولی دیفالت نشدودیشبم دیفالت نشد/بعد از این تازه یادم اومد که بایوس رو که به آخرین ورژن آپدیت کردم اینطوری شده (چون قضیه خیلی وقت پیش بود و حوصلم نشد پیشو بگیرم😁

حالا اگر میشه یه راه حلی بدین که بشه بایوس رو به اولین بایوس خود مادربرد یا یه آپدیت قبلی تر ببرم/چون با کارایی که کردم نشد و اجازه نمی‌داد که بایوس قبلی تر به جای آخرین ورزنش نصب کنم

امکان نداره با این کارها بایوس دیفالت نشه، مگه اینکه یکی از کارها رو انجام نداده باشین...

اصلا به فکر دانگرید بایوس نباشین

البته نیازی هم بهش ندارین

خود ASUS جلوی این کار رو گرفته و روشهای مطرح شده در سطح اینترنت هم اکثراً به خاطر مخرب بودن و آسیب زدن به سیستم کاربران حذف شدن

مجدد سعی کنین دیفالت کنین و کارهایی که عرض کردم رو انجام بدین

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

امکان نداره با این کارها بایوس دیفالت نشه، مگه اینکه یکی از کارها رو انجام نداده باشین...

اصلا به فکر دانگرید بایوس نباشین

البته نیازی هم بهش ندارین

خود ASUS جلوی این کار رو گرفته و روشهای مطرح شده در سطح اینترنت هم اکثراً به خاطر مخرب بودن و آسیب زدن به سیستم کاربران حذف شدن

مجدد سعی کنین دیفالت کنین و کارهایی که عرض کردم رو انجام بدین

متعصفانه تمام کارهایی رو که گفتید صورت گرفته و مشکل رفع نشده /مشکل از خود بایوس بنظرم هست/اگر نخواهیم به قول شما دانگرید بایوس کنیم /اگر بایوس مدشده استفاده کنیم که به z270تبدیل بشه چی؟!احتمال بد تر شدنش بیشتره؟!

ایسوس هم مطمعن هستم برای این مادربرد آپدیت دیگه ای نامیده که بشه با آپدیت رفعش کرد

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...