رفتن به مطلب

OverClocking AMD PHENOM II 1055t Stability Problem with the new version of prime95 64bit

linux
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

من واقعا گیج شدم و نمی دونم چه جوری باید این رو عنوان کنم. من این سی پی یو رو 1 سال قبل اور کلاک کرده بودم و پرایم هم تست گرفته بودم و استیبل بود فرکانس برروی 3611 تنظیمش کرده بودم و قصد هم نداشتم بیش از این اور کلاک بشه. روی ولتاژ 1.400 و فرکانس 2322 NB استیبل بود. و دما هم زیر 67 در حالت فول لود.

مدت ها با هاش کار می کردم و مشکلی نداشت، اما امروز به طور اتفاقی داشتم تاریخچه Prime95 رو تو wikipedia می دیدم، دیدم که تستی که من گرفته بودم با نسخه استیبل پرایم نبود ورژن 25.11. من هم نسخه استیل 64 بیتی رو که ورژن 26.6 ه دانلود کردم و گفتم مجددا تست بگیرم اما متاسفانه به هیچ صورتی رو این فرکانس استیبل نمیشه و همش Hardware ERROR میده.

من ولتاژ رو هم 2 استپ بالا بردم ولی باز هم همون مشکل داشت، حتی با فرکانس های NB زیر 2000 تست کردم ولی هم چنان مشکل پا برجاست. من تعجبم از این است که چطور قبلا استیبل بود ولی الان به هیچ عنوان استیبل نمی شه؟

خودم این احتمال رو میدم که نسخه ی قبلی احتمالا مشکل محاسباتی داشته و به طور غلط استیبل بودن رو نشون داده بوده و شاید خیلی های دیگه هم که تست کردن فکر کردن سیستمشون استیبل است در حالی که این طور نبوده است.

پیشاپیش از راهنمایهاتتون تشکر می کنم.

لینک به دیدگاه

• ارسال 68
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

• کاربر ویژه

دو تا احتمال داره :

1-پردازنده شما دیگرید کرده.نمیدونم چه کسی دمای 67 درجه رو براتون توصیه کرده.کلا فنوم دو ها بالای 60 درجه جونشون در میاد.

2-برنامه مشکل داشته باشه که بعید میدونم.چون اگر شما چندین ماه با این اورکلاک کار کردید و مشکلی نبوده و هنگ و یا صفحه آبی نداشتید خوب این خودش میشه استیبلیتی.

چند تا پیشنهاد :

1-اگر بایوستون به آخرین ورژن آپدیت نیست حتما آپدیت کنید.

2-دما رو کنترل کنید که خیلی بالا نره.

3-با ورژن قبلی پرایم هم الان امتحان کنید ببینید بازهم ارور میده؟

4-نهایتا قطعات رو بیرون بریزید و تمامی وسایل اضافی مرتبط با مادربرد رو جدا کنید.کیلر سیموس کنید و دوباره اورکلاک کنید.

5-با یک پاور دیگه چک کنید.

لینک به دیدگاه

ممنونم از پاسختون،

1)در مورد دما توی حالت فول لود با پرایم این طور است؛ این دمای واقعی سی پی یو است. HWMonitor دما رو درست بیان نمی کرد بنابراین با خود بایوس هم چک کردم تا متوجه درست بودن نرم افزار شوم.

درست دما بالااست در مدت تست ولی بالاتر نرفته یعنی در خالت ماکزیمم 67 و در حالت متوسط 65 درجه هست.

فکر نمیکنم دما به حد بدی رسیده باشه که لازم باشه نگران باشم، چون قبلا راجع به این موضوع سرچ کردم بالای 80 مشکل زا میشه اگر واقعا این طور است لطفا راهنمایی کنید.

2) الان تست هایی که گرفتم با قبلی پایدار ولی با ورژن جدید پایدار نمیشه ولی با افزایش ولتاژ با اندازه یک استپ پایدار میشه.

در مورد کلیر سیموس مادر بورد این قابلیت رو داره که تنظیمات اورکلاک رو ذخیره کنه من هم همین کار رو کردم و اط همون 14 ماه پیش فقط وفقط این تنظیم رو ذخیره کرده بودم.

بایوس آپدیت نیست ولی سعی میکنم آپدیت کنم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آقا شک نکن که دمات بالاست.من مطمئن هستم که دمای بالای 60 رجه برای فنوم دو ها خوب نیست.

لینک به دیدگاه

TJmax این سی پی یو 62 درجه هست

prime در زمانی که دما به TJmax برسه ارور میده ، OCCT هم دقیقا همین کار رو میکنه

نسخه 32 بیت به طور کامل سیستم رو زیر تست نمیبره و احتمالا دما هم بیشتر از 62 نمیرسه

من با ولتاژ 1.37 فرکانس 3.7Ghz اور کردم دما بشتر از 38 نمیشه

با ولتاژ 1.47 فرکانس 3.9Ghz دما هم 42

ولتاژ 1.5 و فرکانس 4.0Ghz دمای 48

ولتاژ 1.55 فرکانس 4.2Ghz دما 55

زیر تست دما بشتر از این میشه سیستم به صفحه آبی روبرو میشه

بهتر هست شما هم با OCCT تست کنید

http://www.cpu-world.com/CPUs/K10/AMD-Phenom%20II%20X6%201055T%20-%20HDT55TFBK6DGR%20(HDT55TFBGRBOX).html

ویرایش شده توسط sepehrlp
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سپهر جان کولرت چیه؟در کل AMD از یه جایی که اور میگذره باید ولتاژ خیلی بیشتری بدی برای 3.7 ولتاژ 1.37 و برای 3.9 شده 1.47.

tjmax پردازنده های AMD که اصلا درست نیست.با توجه به این TJmax همیشه دماهارو باید 20 درجه بالاتر بدونی در واقیعت.

لینک به دیدگاه

دمای 1055 به شدت بالاست دوست عزیز. اگر1055 برای طولانی مدت دائم رو حوالی 62 درجه بچرخه به سرعت دیگرید میکنه و اینطور که به نظر میاد سی پی یو برای مدت خیلی طولانی رو این دما بود و امکان دیگیرید زیاد هست. ولی او بحث هاردور ارور مربوط به همون رد کردن Tjmax هست . هر وقت از 65 رد شه تو پرایم ارور میگیرید. مدل کولرتون چی هست ؟

لینک به دیدگاه

سپهر جان کولرت چیه؟در کل AMD از یه جایی که اور میگذره باید ولتاژ خیلی بیشتری بدی برای 3.7 ولتاژ 1.37 و برای 3.9 شده 1.47.

tjmax پردازنده های AMD که اصلا درست نیست.با توجه به این TJmax همیشه دماهارو باید 20 درجه بالاتر بدونی در واقیعت.

کولر V8 هست با فن Cougar Vortex

البته این موضوع ولتاژ در بچ های متفاوت فرق میکنه

ولتاژ1.37 و 1.47 در اون فرکانس ، در حالت Auto قرار داشت ، چون قصدم بیشتر این بود که با ولتاژ Auto ماکس اورکلاک رو ببینم چقدر هست

همون طوری که توی سایت زرده TJmax 55-62 درجه هست ، مدل 95W این سی پی یو Tjmax 72 داره ، جستجوی شما هم برای دمای بالای 80 احتمالا برای اون مدل بوده

دمای هسته این مقدار بود که نوشتم ، دمای سطح سی پی یو هم 8-10 درجه بیشتر بود

لینک به دیدگاه

بذارید یک موضوعی رو بیان کنم.

این سی پی کاملا آکبند توسط خودم خریداری شد و به صورت حضوری از ابتدای نصب اون دما در حالت عادی بین 53 الی 57 درجه بود اونهم با فن خودش خدود چند روز بعد این کولر رو خریدم و دمای عادی شد 42 تا 45 .

قبلا فن استوک توی یک بازی که یادم نیست دما تا 65 رفت، من خودم فکر میکنم این سی پی یو همین جوریشم از اولا پر حرارت بوده الان بازهم تست گرفتم دما 56 روی فرکانس 3126 , NB هم روی 2025

. این اورکلاک برای مدت طولانی نبوده شاید فقط 10 درصد اوقات استفاده می شده.

الان دمای من از اول هم بالا بوده ، من چه دمایی رو باید داشته باشم؟

لینک به دیدگاه

ممنونم از شما

Deep cool gamer storm

کولر بدی نیست اتفاقا . 920 اینتل رو خوب خنک میکنه و و 1055 رو باید بتونه راحت هندل کنه. خمیر سیلیکنتون از چه برندی هست ؟ زیاد زدید یا کم ؟ ایا کولر خوب روی سکوت تشسته ؟

با ولتاژ اتوماتیک دارید اور میکنید یا رو حالت offset ؟

لینک به دیدگاه

ولتاژ رو خودم براش تعیین می کنم؛ خمیر خودش از اول بود.

الان 14 ماه از نصبش می گذره و برای نصبش بسیار محتاتانه عمل کردم. آخه این اولین بارم نیست که اور می کنم. خمیر هم طوری نه زیاد و نه کم کاملا متوسط و به حد معقول .

بینهایت سپاس گزارم از اینکه پاسخ می دهید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کلا فنهای AMD که برای پردازنده هاش در نظر گرفته افتضاحه و نمیتونه درست دمارو دفع کنه.ولی در مورد گیمر استروم که من بنچ مکارکهای موفقی از این کولر دیدم و در اکثر موارد مقدار خیلی کمی از D14 نوکتوا گرمتر بوده.شما با چه ولتاژ هسته ای به این دماها رسیدید؟البته یک نکته ایس در مورد مین های MSI بگم که اکثر این بردها دما رو روی 1.45 به صورت اتو تنظیم میکنن که ولتاژ استوک پردازنده فنوم کمتر از این مقدار هست.

لینک به دیدگاه

بسیار خوب :

cpu base freq. = 258

North bridge freq. =x9@2322

cpu voltage =1.4000

cpu freq. =3611

دیگه هم از این بالا تر نرفتم.

و یا این تست

cpu base freq = 255

North bridge freq. =x9@2295

cpu vlotage = 1.3875

cpu freq = 3570

هر دو تا شون هم استبل بودند بدون هیچ مشکلی ولی الان اصلا پایدار نمیشن به هیچ وجه ممکن.

ولی روی 250 تونستم استیبل کنم با دمای 61 درجه. قبلا 1.3875 بود ولی الان 1.4000 استیبل شد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به نظر من وقتشه که بعد از 14 ماه خمیر رو هم عوض کنید.فنهای دیپ کول در این رده معمولا بهمراهشون خمیر Z9 هست که کیفیت خوبی هم داره.

برای خمیر زدن میتونید از تاپیک زیر کمک بگیرید.

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=11789&hl=

لینک به دیدگاه

ولی من نمیدونم چرا از اول دمای این سی چی بالا بود؟ من همین برام جای سواله. در همین روزای اول خریدم اینقدر گشتم تا ببینم واقعا برای چی بالا هست ولی می دیدم که بقیه دماهاشون بین 38 الی 42 است.

به نتیجه ام نرسیدم .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

آقا دمات بالاست برای اون کولر. با Vcore 1.4 نباید اینقدر دماتون بالا باشه.

چندتا عامل میتونه این رو باعث شده باشه :

1-دمای محیط اطراف خیلی بالاست.

2-تهویه کیستون نامناسب هست.

3-کولرتون درست نصب نشده.

ببینید من با کولری که تو امضام هست و پردازنده آنلاک شده(که بصورت عمومی از پردازنده های معمولی فنوم X4 گرمتر هست) دمای محیط 30 درجه با ولتاژ 1.43(البته در لود تا 1.46 هم میره)در یک ساعت تست با OCCT دمام از 47 عبور نمیکنه.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

الان داشتم تاپیک خمیر سیلیکون رو می خوندم من دقیقا به شکل درسته گفتم شده خمیر رو روی سی پی یو زدم.

الان چه خمیری رو بخرم؟ آیا کولر رو تعویض کنم؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست من چرا هزینه اضافی؟شما یکی از سه مورد مشکل بالارو دارید که با رفع اون بهبود در خنک کنندگی رو خواهید داشت.

برای خمیر هم کافیه که فقط دوسطح رو کاملا تمیز کنید که عاری از هر جرمی باشه و سپس یک قطره متوسط خمیر در مرکز بزنید و بذارید با فشار کامل کولر خودش گسترش پیدا کنه.مشخصات کامل سخت افزارتون رو اینجا بنویسید.(کیس)

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

اینقدر گفتید که بالاست داره کمکم فکر میکنم این کولر بدرد من نمیخوره . دمای من توی حالت عادی بین 42 تا 45 هست و خودمم نمیدونم چرا.

من برای اورکلاک این همیشه در کیس رو باز و کولر خونه رو هم باد مستقیم داره روشن میکنم . دما همبن جوری بالاست

واقعا کلافه شدم.

لینک به دیدگاه

CPU : AMD PHENOM 1055T

POWER: GREEN 535

RAM: GEIL 1600 DUAL CHANNEL 4G

VGA: HIS 5850 ICOOLER

CPU COOLER : DEEP COOL GAMER STORM

MB: ASROCK 890 GM PRO 3

ویرایش شده توسط linux
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

منظورتون اگر از دمای من دمای محیط هست خوب مشخصا دمای محیط خیلی بالاست که اینقدر دمای پردازنده بالاست.42 درجه بالای صفر شوخی نیست...

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

اینقدر گفتید که بالاست داره کمکم فکر میکنم این کولر بدرد من نمیخوره . دمای من توی حالت عادی بین 42 تا 45 هست و خودمم نمیدونم چرا.

من برای اورکلاک این همیشه در کیس رو باز و کولر خونه رو هم باد مستقیم داره روشن میکنم . دما همبن جوری بالاست

واقعا کلافه شدم.

شما Smart Fan Control روشن هست ؟

چون این دما زمانی که Smart control روشن باشه عادی هست

لینک به دیدگاه

آقا کولر رو در روی سی پی است و دما اینقدره؛ در کیس بازه کولر هم رو به رو کیسه ؛ بازم بالاست...

شما چه پیشنهادی دارید؟ من با این وضعین چیکار کنم

کولر خونه ما تقریبا در اکقر موقع ها روشنه. نمی دونم چرا این اینجوریه؟ آخه از اول خریدن هم همین طوری بالا بود....

لینک به دیدگاه

شما Smart Fan Control روشن هست ؟

چون این دما زمانی که Smart control روشن باشه عادی هست

ممنونم از پاسختون من دیگه هیچ مثبتی ندارم تا به شما بدم.

نه فقط توی مادربورد CPU QUIET FAN ENABLE هست و دمای فعال شدن اون رو روی کمترین مقدار که 45 درجه هست از اول تنظیم کردم .

حتی لول افزایش سرعت فن رو نیز بالاتر بردم تا زودتر خنک شه.

ولی فرقی نمیکنه

الان در حالت عادی داخل مین بورد 45 درجه هست و کم هم نمیشه . از اول خرید روی 53 بود کم هم نمی شد.

فقط یادمه یک بار 48 و اگر اشتباه نکنم 47 شد. در حالت عادی.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...