رفتن به مطلب

تفاوت باورنکردنیه تست سرعت بین الملل با داخل کشور !!

King Arc s
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

من کاربر VDSL شاتل هستم و یک شب که سرعت نت پایین بود تصمیم گرفتم تو Speedtest.net از سرور خارجی تست سرعت بگیرم

بعد گفتم بذار از داخلم یه تست بگیرم و اختلاف شگفت انگیز بود 😲 😬

net_hide_the_pain.jpg

فیلم مقایسه تست سرعت --- > لینک ویدئو

از مدیران خواهش میکنم این پست رو ادغام نکنن ، تا کاربرای دیگه بتونن به طور خاص درموردش بحث کنن

مشکل افت شدید سرعت شبا رو من قبلا با ADSL هم داشتم که خب اون موقع بهونه کشش خط میاوردن ولی الان که VDSL هست و در طول روز از همون سرور لندن که توی فیلمه تست میگیرم سرعتم مثل داخلی عالیه

مخصوصا در طول شب ظاهرا پهنای باند بین الملل کشور فوق العاده محدود میشه در حالی که تست داخل کشور مثل هیمشه ست.

جهرمی کجایی؟ چیکار دارن میکنن بنظرتون؟ 🥺😳

اگر تجربه مشابهی دارین لطفا تو این تاپیک اعلام کنید

ویرایش شده توسط King Arc s
لینک به دیدگاه

فکر میکنم اینترنتم دارن صادر میکنن به عراق و ... 

یا اینکه اختلاس اینترنتی

لینک به دیدگاه

شاتل خاک تو سر همیشه از ساعت 8 شب تا 1-2 صبح نابوده اصلا نمیشه استفاده کرد

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، ATER گفته است :

شاتل خاک تو سر همیشه از ساعت 8 شب تا 1-2 صبح نابوده اصلا نمیشه استفاده کرد

آره

شاتل اکثرا شبا به فنا میره

البته تو همین روزا من یه نفر دیگه رو هم دیدم که آسیاتک بود (شهر دیگه) و از ساعت 8 تا 12 پکست لاست میگرفت و نتش خراب میشد

تازه td ایرانسل هم داشت و اون هم سرعت آپلودش پایین میومد

از چند نفر دیگه هم شنیدم که مشکل داشتن این روز ها

لینک به دیدگاه

اصن منی ک رو سرور europe توی بازی DOTA 2 پینگم زیر 100 بود و خصوصا رو دوبی 64... نتم مخابرات. خودمم اردبیل!! الان 140-160 متغییر شده!

هم پکت لاست میدم، هم نمیشه بازی کرد راحت مث قبل...

جالبششششششش اینجاس ک اینستام میری خرابه و کلا وضعیت خرابیه_(ADSL)... با نت گوشی بهتر میره.

ADSL رو اینستا وقتی شبکه شخصی انتقال داده باز میکنم روش اینستا رو هم مث ماست میاره. بدون پروکسی کلاً اینستا خرابه :|

ترکیه هم دوسه تا پکت و تست و ... بازم خرابه.

نت ایران مشکل دار شده انگار دوستان!

لینک به دیدگاه

اینم تستها:

ایران:

Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test

لندن:

Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test

تفاوتی نیست ولی ترمینال های خروجی مشکل دارن انگار. خصوصا از طرف ترکیه :/

لینک به دیدگاه

منم مشکل پیدا کرده تو کال اف هر سروری میرم دوباره تا 12 تا 15 درصد پکت عین قدیم ..

خسته شدم .

لینک به دیدگاه

موشکول ندارم من،شیتیلیت خرابه

داخل

https://www.speedtest.net/result/10492655907

----

همون سرور لندنی که خودت زدی

https://www.speedtest.net/result/10492663439

تازه من با سیمکارتم پینگشم از شاتل پایینتره🤣سرعت داخلی هم به نظر چرت زده از هر سایتی میگیرم 100مگ رو رد میکنه

لینک به دیدگاه

در 51 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

همون سرور لندنی که خودت زدی

https://www.speedtest.net/result/10492663439

تازه من با سیمکارتم پینگشم از شاتل پایینتره🤣سرعت داخلی هم به نظر چرت زده از هر سایتی میگیرم 100مگ رو رد میکنه

جناب پرفسور

منم نگفتم که همیشه اختلاف اینقدر زیاد هست ، داخل متن هم سه بار تاکید کردم که بعضی شب ها پهنای باند بین الملل شدیدا افت میکنه و در روز خوبه

من هم از سرور لندن شده 60 مگابیت تست گرفتم ( در ساعات روز) یا از آلمان تا 93 مگابیت 

بعد تو اومدی خوشحال ، تسته همراه اولتو میذاری 😃

در 2 ساعت قبل، Sbamin گفته است :

منم مشکل پیدا کرده تو کال اف هر سروری میرم دوباره تا 12 تا 15 درصد پکت عین قدیم ..

خسته شدم .

آره امروز کلا پینگ سرور خاورمیانه فورتنایت (157.175.10.11) هم 10 تا رفته روش

ویرایش شده توسط King Arc s
لینک به دیدگاه

سلام دوستان . کلا شب حدود 8 الی 1 صبح اختلال شدید تو اینترنت داریم . چند ماهی میشه به این صورته .

نصفش پنهای باند هست بقیه اش کار سیستم فیلترینگ .

راه حلی هم نیست . مسئولین که هرچی وضع بدتر باشه راضی تر هستند .

بنظرم کم کم باید به این وضعیت عادت کنیم . حالا اگر بهتر شد که چه بهتر اگر هم نشد حداقل کمتر اذیت بشیم .

پشتیبانی ها هم که به لحاظ بار علمی به شدت نابود و نهاتیتا یا میگن پینگ 8.8.8.8 ملاک شده یا مراکز مخابراتی کشور congested شده یا خرابی کلی وجود داره .

بیشتر شهر ها وضع به این صورت هست .

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، Monk گفته است :

راه حلی هم نیست . بنظرم کم کم باید به این وضعیت عادت کنیم . حالا اگر بهتر شد که چه بهتر اگر هم نشد حداقل کمتر اذیت بشیم .

این بدترین حرفه ممکن بود که شما زدین

ساکن ایران هستین ؟

اختلال سراسر ایران هست ، شاهد از تهران ، قم ، تبریز ، کاشان ، اصفهان و... همینطور از انواع isp ها : شاتل ، مخابرات ، آسیاتک ، TD ایرانسل و... داریم که همه میگن دو ماهیه وضعیت اینترنت خرابه

اگر عمدا دارن اینترنت رو مختل میکنن ، اتفاقا سیل اعتراض مردم باید به توییتر وزیر جوان و مسئولین روانه بشه

اینترنت تنها خوشیه مردم تو این کشوره 🥴

لینک به دیدگاه

در 49 دقیقه قبل، King Arc s گفته است :

این بدترین حرفه ممکن بود که شما زدین

ساکن ایران هستین ؟

اختلال سراسر ایران هست ، شاهد از تهران ، قم ، تبریز ، کاشان ، اصفهان و... همینطور از انواع isp ها : شاتل ، مخابرات ، آسیاتک ، TD ایرانسل و... داریم که همه میگن دو ماهیه وضعیت اینترنت خرابه

اگر عمدا دارن اینترنت رو مختل میکنن ، اتفاقا سیل اعتراض مردم باید به توییتر وزیر جوان و مسئولین روانه بشه

و اگر بخوان اینترنت رو به فنا بدن ، باید جلوی وزارت ارتباطات حتی تجمع کنن مردم

اینترنت تنها خوشیه مردم تو این کشوره ، اگه اینم بخوان بگیرن ، نباید بشینیم تماشا کنیم🥴

ارادت عزیز .بله ساکن همین کشور هستم .
والا فرمایشتون درسته اما من تو این 40 سالی که عمر کردم خیلی تلاش برای بهتر شدن وضع اینترنت کردم و دیگه واقعا خسته هستم . امیدوارم امثال شما در نسل جوان بیشتر بشن و بتونن کاری کنن .

لینک به دیدگاه

ما هر چی می‌گیم این داستان نویز و اینا چرت و پرته برا دست‌به‌سر کزدن کاربرا کسی باورش نمی‌شه 😁

بابا کارشناس پارس‌آنلاین جلوی چشم خورم گفت ما یه دستکاری می‌کنیم سر خطو و می‌گیم شرکت چند ساعت سرعتو ببره بالا

لینک به دیدگاه

در در 8 آذر 1399 در 11:40، MasoudK96 گفته است :

ما هر چی می‌گیم این داستان نویز و اینا چرت و پرته برا دست‌به‌سر کزدن کاربرا کسی باورش نمی‌شه 😁

بابا کارشناس پارس‌آنلاین جلوی چشم خورم گفت ما یه دستکاری می‌کنیم سر خطو و می‌گیم شرکت چند ساعت سرعتو ببره بالا

البته خب بحث کشش خط و تاثیر فاصله از مرکز مخابراتی برای ADSL که کلا هم چرت و پرت نیست 😅

اگر فاصله شما بیش از 3 کیلومتر باشه واقعا کیفیت اینترنت پایین میاد برای ADSL

جدای از بحث کشش خط ولی حرف شما ، درسته میتونن از مقداری که باید بکشه هم بدترش کنن و باعث بشن نویز CRC و ES و SES و UAC شما داغون بشه

که این کاملا تقصیره خودشونه

لینک به دیدگاه

جوانی کنید سرعت با سرور های های وب =8 مگ

Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test and 1 more page - Profile 1 - Microsoft Edge 17_09_1399 08_06_14 ب.ظ.png

سرعت با سرور proxar لندن

ویرایش شده توسط YUNKI
لینک به دیدگاه

باسه من که خوبه :

[URL=https://www.speedtest.net/result/10551398483][IMG]https://www.speedtest.net/result/10551398483.png[/IMG][/URL]

10551398483.png

پینگش مالی نیست چون از تهران دوره 

ولی پکت لاست نداره 

سرعت بیشتر از ااینم میره با قند و شکر 

مخابرات ، سال به سال دریغ از پارسال 

ویرایش شده توسط بامداد
لینک به دیدگاه

من مخابرات دارم کال اف وارزون تو هر سروری  میرم لاس دارم واسه بقیه همینه؟؟ رفیقام شاتل و ایرانسل دارن لاس ندارن

لینک به دیدگاه

آقا کاری نکنین دانلود و تست ها رو با فیبر نوری ایران بذارم پشمانتان کِز بخورد ... 50MB/s شات دارم ... هارد میکشید بیشترم میشد!

لینک به دیدگاه

در 41 دقیقه قبل، kakamoon گفته است :

آقا کاری نکنین دانلود و تست ها رو با فیبر نوری ایران بذارم پشمانتان کِز بخورد ... 50MB/s شات دارم ... هارد میکشید بیشترم میشد!

باشه فهمیدیم خیلی وضعت لاکشریه من امروز از گوگل و یوتیوب و کلا هرچیزی که به اینرتنت وصل میشه رو امتحان کردم سرعت انقدر کند بود که واسه یه سرچ حدود 40 ثانیه طول میکشید دانلود اصلا افتصاح 100 کیلوبایت به پایین بعد رفتم از سرور های ایران بگیر تا آلمان و انگلیس تست سرعت گرفتم زیر 13 نبود چطور میشه سرعت 13 باشه ولی اینهمه صفحات کند لود بشن و سرعت دانلود پایین باشه با گوشی تبلت پیسی هم فرقی نداشت کند بود فقط هم خودم به وایفای وصلم|؟

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، YUNKI گفته است :

باشه فهمیدیم خیلی وضعت لاکشریه من امروز از گوگل و یوتیوب و کلا هرچیزی که به اینرتنت وصل میشه رو امتحان کردم سرعت انقدر کند بود که واسه یه سرچ حدود 40 ثانیه طول میکشید دانلود اصلا افتصاح 100 کیلوبایت به پایین بعد رفتم از سرور های ایران بگیر تا آلمان و انگلیس تست سرعت گرفتم زیر 13 نبود چطور میشه سرعت 13 باشه ولی اینهمه صفحات کند لود بشن و سرعت دانلود پایین باشه با گوشی تبلت پیسی هم فرقی نداشت کند بود فقط هم خودم به وایفای وصلم|؟

نه بابا یه مرکزی رفته بودم اونجا تست کردم وگرنه سوپر میزرِبِلیه وضع خخ

اینا دارن یکارایی میکنن ک نمیشه فهمید خصوصا از 11 صبح تا عصر و بعدش تا 9-11 هم همینه و پس از 11-12 همینه.

ترکیه و ...

فقط گاها قاط میزنه :|

با پروکسی های شادو SOCKet Secure خیلی خوب میشه رفت.

دانلود و ... همه چی خوبه برام.

در 13 ساعت قبل، YUNKI گفته است :

اینا دارن یکارایی میکنن ک نمیشه فهمید خصوصا از 11 صبح تا عصر و بعدش تا 9-11 هم همینه و پس از 11-12 همینه.

ترکیه و ...

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، kakamoon گفته است :

ترکیه و ...

بعضی جاها خوبه ولی اکثر جاها نه همونجاها هم که خوبه میبینه خراب میشه هزارتا مشکل هست فقط سرعت نیست اپراتور ها در برابر افت سرعت و بی کیفیت بودن خدمات هیچ مسئولیتی ندارن بسته میخری 4 تا 40 مگ در حد همون 4 هم نیست نمیشه پسش داد اصلا اینترنت ایران مفتش گرونه حیف که راه دیگه ای نیست الان همه چیز اینترنتی شده اگر نداشته باشی دیگه تقریبا هیچ کاری نمیتونی بکنی انتخابی هم واسمون نیست همشون داداش های همدیگه ان یه نفر گفت مامور پارس انلاین بهش گفته که میان یکم سر خط رو دستکاری میکنن بعد به شرکت میگن سرعتو ببره بالا همه اپراتور ها همینن (بجز اپراتور های همراه ) من سرعتم یه بار داغون بود کلا هیچی باز نیمکرد زنگ زدم پشتیبانی راه حل های همشیگی برو توی تنظیمات ipv6 رو دستکاری کن پینگ بگیر ریسترات بکن بعدش سرعت رسید 10 مگ یعنی اپشن های شیطانی که در اختیار پشتیبانی isp هاست فقط واسه اینه که دو دره بازی در بیارن

در خصوص نت همراه هم همون دستکاری هم نمیکنن بهشون پیام میدم میگه به همکار هام اطلاع دادن در حال رسیدگی هستن الان یه 4 ماه ازون روز گذشته هر موقع بهشون پیام میدن در حال بررسی مشکل هستن همیشه هم اینو میگن که تا حالا هیچکس تو منطقه شما مشکل نداشته بزار مشکل رو بررسی کنیم *.*

ویرایش شده توسط YUNKI
لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، YUNKI گفته است :

چطور میشه سرعت 13 باشه ولی اینهمه صفحات کند لود بشن

سلام دوست عزیز

اینطور مواقع DNS سرور شرکت ارائه دهنده اینترنت شما مشکل داره، با تعویض DNS توی خود تنظیمات مودم این مشکل حل میشه

برای نمونه این Dns‌ها رو ست کنین و نتیجه رو اعلام بفرمایین: (داخلی)

217.218.127.127

217.218.155.155

اگر بهبودی حس نکردین از Dnsهای گوگل استفاده کنین، البته خرج‌تون یه کم میاره بالا:

8.8.8.8

8.8.4.4

حدودا دو ماهی میشه Dns های شرکت پارس آنلاین و های‌وب مشکل دارن، با این کار مشکل احتمالا برای شما حل میشه

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

سلام دوست عزیز

اینطور مواقع DNS سرور شرکت ارائه دهنده اینترنت شما مشکل داره، با تعویض DNS توی خود تنظیمات مودم این مشکل حل میشه

برای نمونه این Dns‌ها رو ست کنین و نتیجه رو اعلام بفرمایین: (داخلی)

217.218.127.127

217.218.155.155

اگر بهبودی حس نکردین از Dnsهای گوگل استفاده کنین، البته خرج‌تون یه کم میاره بالا:

8.8.8.8

8.8.4.4

حدودا دو ماهی میشه Dns های شرکت پارس آنلاین و های‌وب مشکل دارن، با این کار مشکل احتمالا برای شما حل میشه

خیلی ممنون درست شد 

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

و حکایت همچنان باقیست :dy:

10929599909.png

سرعت دانلود بین الملل رو فوق العاده محدود کردن ، تست داخلی که میگیرم 100 مگابیته سرعت ! یعنی تقریبا 100 برابر بیشتره

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، King Arc s گفته است :

و حکایت همچنان باقیست :dy:

10929599909.png

سرعت دانلود بین الملل رو فوق العاده محدود کردن ، تست داخلی که میگیرم 100 مگابیته سرعت ! یعنی تقریبا 100 برابر بیشتره

مشکل از شبکه زیرساخته مثل اینکه یکی از گیت هاشون مختل شده...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...