رفتن به مطلب

راهنمایی در مورد خرید کارت گرافیک برای(( ریگ کردن))

mehdi2092
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت همه دوستان که من میخوام استخراج اتریوم انجام بدم با استفاده از کارت گرافیک میخوام 250میلیون هزینه بکنم که چند عدد کارت کرافیک بخریم میخوام جوری ریگ رو ببندم که در ماه Hash بالای حدودن 1000 گیرم بیاد

AMD Radeon VII   Hash 83

AMD RX Vega 56  Hash 39

AMD RX Vega 64 Hash 41

NVIDIA GTX 1080 Hash 34

NVIDIA GTX 1080 Ti Hash 49

NVIDIA RTX 2070 Hash 36

Nvidia RTX 2070 Super Hash 40

NVIDIA RTX 2080 Ti Hash 52

AMD RX 580 8GB Hash 30

خوب از نظر قیمتی همه قیمتی داریم میشه کارت گرافیک گرون قیمت بست اما Hash بالایی در ماه نمیشه ازش گرفت اما میشه کارت گرافیک قیمت مناسب بست به تعداد بالا Hash بالایی هم دریافت کرد

خوب وقتی کارت گرافیکی Hash 30 هست من باید 30عدد کارت گرافیک RX580 بگیرم که در طول روز هر کارت گرافیک 30 هش قدرت داده در طول میشه میشه 900 هش یعنی 30عدد RX580  هر ماه 900هش استخراجش هست  قیمت هر کارت گرافیکم 8میلیون هست میشه 240میلیون تومان

نمیدونم چکار کنم راهنمایی کنید میخوام جوری ریگ ببندم که 250میلیون هزینه کنم ماهی 1000هش به بالا داشته باشم شما دوستان  چه کارت گرافیکی رو با چه تعداد پیشنهاد میدین برای 250میلیون

و هش دریافتی اون ها  در ماه بالای 1000هش باشه

برای خونه اپارتمانی (برق شو گفتم) مرسی تشکر

لینک به دیدگاه

سلام عزیز بهت پیشنهاد میکنم ۱۷عدد کارت 5700xt بخری که حدود همون ۲۵۰ ملیون در میاد و قیمتش توی بازار حدود ۱۵ملیون میتونی گیر بیاری میتونی هم اگر اشنا داری از دبی بخری که حدود ۱۳ برات میوفته

هش هم بین ۵۷تا ۶۲ بهت میده

لینک به دیدگاه

شما به توصیه دوستمون 
حتما rx5700 بخر. حتما نسخه سافایر نیتروپلاس یا رددویل رو بخر. 
در مقایسه با کارتهای ۵۸۰ تعداد کمتری مادربرد و پاور و سی پی یو و رم و هارد و رایزر هم خرج می کنی. 

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Negrasombra گفته است :

شما به توصیه دوستمون 
حتما rx5700 بخر. حتما نسخه سافایر نیتروپلاس یا رددویل رو بخر. 
در مقایسه با کارتهای ۵۸۰ تعداد کمتری مادربرد و پاور و سی پی یو و رم و هارد و رایزر هم خرج می کنی. 

سری ازراک هم تست کردم هش خوبی میدن

لینک به دیدگاه

در در 7 آذر 1399 در 23:31، Soheil_vkh گفته است :

سری ازراک هم تست کردم هش خوبی میدن

دمای مموری سری ازراک چطوری هست؟

لینک به دیدگاه

در در 7 آذر 1399 در 21:10، Soheil_vkh گفته است :

سلام عزیز بهت پیشنهاد میکنم ۱۷عدد کارت 5700xt بخری که حدود همون ۲۵۰ ملیون در میاد و قیمتش توی بازار حدود ۱۵ملیون میتونی گیر بیاری میتونی هم اگر اشنا داری از دبی بخری که حدود ۱۳ برات میوفته

هش هم بین ۵۷تا ۶۲ بهت میده

داداش من اطلاعاتی در مورد ریگ ندارم ممنون میشم راهنمایی کنی

تو سایت دیوار با شخصی که ریگ میفروشه اشنا شدم باهاش صحبت کردم بهش گفتم میخوام ریگ ببندم ریگ رو جوری ببندم که ماهی 8/10میلیون بازدهی داشته باشه برام گفت از کارت گرافیک RX580 استفاده کن گفتم چرا گفت به دو دلیل 1.قیمت مناصبی داره من بهت 7/5میلیون میفروشم بعد اگر خراب بشه ایسی بسوزونه شما  7/5 ضرر دادین اگر بیاید مدل بالاتر ببندین مثل 5700 درسته هش 60مگاهش داره یعنی 1دستگاه 5700 برابری میکنه با دوتا دستگاه RX580 اما خرابی هم در نظر بگیر اگر خراب بشه یعنی اگر 5700 خراب بشه 15میلیون از دست دادین اما اگر 580 خراب بشه 7/5میلیون بهم گفت من یک ریگل کامل برای شما میبندم 13عدد کارت 580 ماهی بین 8/10میلیون بازگشت پول داشته باشی یک ریگ 13تایی کامل با همه وسایلش بهتون میفروشم 120میلیون

این عکس رو برای من فرستاد ببینید میگه اگر اتریوم کلاسیک استخراج کنید 13عدد کارت گرافیک 580 بازدهی ماهی 396$ هست ببینید تو عکس 396 دلار در ماه ما به دلار 25تومان هم بگیریم میشه ماهی 9میلیون برگشت پول

نمیدونم والا بهش گفتم 580 قدیمی هست یک جورایی امکان داره 2/3سال دیگه جواب گو ریگ کردن نباشه گفت نه مشکلی نداره شما میتونید راحت باهاش ریگ کنید درسته هاوینگ میشه درسته استخراج سخت میشه اما دستگاه 580 شما از کار نمیوفته نمیدونم چکار کنم ممنون میشم راهنمایی کنید مشکلی با خرید تهران یا دبی ندارم میخوام 120تومان هزینه بستن یک ریگ کامل بکنم که ماهی بین 8/10میلیون بازگشت پول داشته باشم خرابی دستگاهم کم باشه نمیدونم از چه مدلی استفاده کنم شما باشید با 120تومان چه ریگی میبندین که بازگشن پول بین 8/10تومان داشته باشید کاری ندارم قیمت اتریوم امکان داره ریزش کنه یک ماه بیشتر بده یک ماه کمتر اینو میدونم

نظر شخصی شما چه کارت گرافیکی هست که عمری باشه و کار کنه برام

نمیدونم دروغ گفت یا راست گفت گفت کارت گرافیک ها تو دو نوع زده میشن یکی مخصوص بازی یکی مخصوص ریگ کردن

نظر شخصی شما چی هست 580 ببندم 13عدد یک ریگ کامل بهم گفته 120میلیون قیمت داده بهم یا کارت گرافیک مدل دیگه ای بگیرم؟ اخر هش بالا قیمت گرون تر هست اگر بسوزه ادم حالش گرفته میشه

نظر شخصی شما چی هست گه نوعی ببندم که 120تومان هزینش بشه ماهی 8/10 تومان برگشت پول داشته باشم؟؟

index.jpg

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Negrasombra گفته است :

دمای مموری سری ازراک چطوری هست؟

بایوس فابریک توی فورمارک تا ۹۵ میره با فن اوتو

توی ماین هم دوروبر ۸۰ ۸۵هست

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، mehdi2092 گفته است :

تو سایت دیوار با شخصی که ریگ میفروشه اشنا شدم باهاش صحبت کردم بهش گفتم میخوام ریگ ببندم ریگ رو جوری ببندم که ماهی 8/10میلیون بازدهی داشته باشه برام گفت از کارت گرافیک RX580 استفاده کن گفتم چرا گفت به دو دلیل 1.قیمت مناصبی داره من بهت 7/5میلیون میفروشم بعد اگر خراب بشه ایسی بسوزونه شما  7/5 ضرر دادین اگر بیاید مدل بالاتر ببندین مثل 5700 درسته هش 60مگاهش داره یعنی 1دستگاه 5700 برابری میکنه با دوتا دستگاه RX580 اما خرابی هم در نظر بگیر اگر خراب بشه یعنی اگر 5700 خراب بشه 15میلیون از دست دادین اما اگر 580 خراب بشه 7/5میلیون بهم گفت من یک ریگل کامل برای شما میبندم 13عدد کارت 580 ماهی بین 8/10میلیون بازگشت پول داشته باشی یک ریگ 13تایی کامل با همه وسایلش بهتون میفروشم 120میلیون

این عکس رو برای من فرستاد ببینید میگه اگر اتریوم کلاسیک استخراج کنید 13عدد کارت گرافیک 580 بازدهی ماهی 396$ هست ببینید تو عکس 396 دلار در ماه ما به دلار 25تومان هم بگیریم میشه ماهی 9میلیون برگشت پول

نمیدونم والا بهش گفتم 580 قدیمی هست یک جورایی امکان داره 2/3سال دیگه جواب گو ریگ کردن نباشه گفت نه مشکلی نداره شما میتونید راحت باهاش ریگ کنید درسته هاوینگ میشه درسته استخراج سخت میشه اما دستگاه 580 شما از کار نمیوفته نمیدونم چکار کنم ممنون میشم راهنمایی کنید مشکلی با خرید تهران یا دبی ندارم میخوام 120تومان هزینه بستن یک ریگ کامل بکنم که ماهی بین 8/10میلیون بازگشت پول داشته باشم خرابی دستگاهم کم باشه نمیدونم از چه مدلی استفاده کنم شما باشید با 120تومان چه ریگی میبندین که بازگشن پول بین 8/10تومان داشته باشید کاری ندارم قیمت اتریوم امکان داره ریزش کنه یک ماه بیشتر بده یک ماه کمتر اینو میدونم

نمیدونم دروغ گفت یا راست گفت گفت کارت گرافیک ها تو دو نوع زده میشن یکی مخصوص بازی یکی مخصوص ریگ کردن

نظر شخصی شما چی هست 580 ببندم 13عدد یک ریگ کامل بهم گفته 120میلیون قیمت داده بهم یا کارت گرافیک مدل دیگه ای بگیرم؟ اخر هش بالا قیمت گرون تر هست اگر بسوزه ادم حالش گرفته میشه

نظر شخصی شما چی هست گه نوعی ببندم که 120تومان هزینش بشه ماهی 8/10 تومان برگشت پول داشته باشم؟؟

index.jpg

سلام عزیز

من خودم ریگ ندارم ولی دوستام توی کار ماین هستن و همشون ۵۷۰۰ رو توصیه میکنن مگر بودجه خیلی کم باشه

بنظر حرفایی ک ایشون گفتن درست میاد ولی من هنوزم توصیه میکنم ۵۷۰۰ببندی رفیق هم دارم از دبی میاره نیتروپلاس رو ۱۵ تعداد بخای کمتر حساب میکنه

بهر حال از کسایی ک توی کار ماین هستن و هردو گرافیک رو داشتن بپرسی بهتره که فکر میکنم نظر اون هاهم روی ۵۷۰۰باشه چون جدید تره و بعدن برای فروش هم راحت ترید

لینک به دیدگاه

کارت ۵۷۰۰ ایکس تی red dragon power color از ایردراپ بخر دو شب پیش ۱۳۸۰۰ بود الان بالای ۱۴ هست ولی از سافایر و بقیه ارزونتره در ضمن اختلاف دمای ۱۰ درجه با سافایر و راگ داره فریم هم دو تا سه تا در هس تفاوتی وجود نداره بهترین مدل همینه قیمت دلاری هم ۳۸۰ هست فروشنده خود امازون و کالا هم پرایم هست رایزر هم از خود ایران بخر ارزونتره رایزر ۰۰۹ بخر حتما و از تبدیل ساتا به شیش پین واسش استفاده کن از مولکس به هیچ عنوان استفاده نکن واسه پاور هم برند کورس ایر و evga عالی هستن گواهی ۸۰ پلاس هم بهتره تیتانیوم باشه پاور سرور هم بخری خوبه کابل هارو دست نزن کابل های اصلی خوبن ریگ ماین رو میتونی خارجی بگردی تو بازار پیدا کنی یا اینکه از مالتینا یا ایگرد بخری که پیشنهاد نمیشه بهتره یا ریگ معمولی از فروشگاه فونتیک بخری که هشت تا جا داره با اینکه سفارش ساخت بدی رم و سی پی یو مهم نیست یه رم هشت سازگار با برد با سی پی یو چهار هسته ای که با برد بخونه و واسه کار کردن با سیستم عامل کند نباشه بخر حافظه هم اس اس دی بخری به صرفه تره یه ۱۲۸ بخر ارزونتر و سریعتر و مقاوم تر از هارد هست همچنین اگر بیش از ۸ تا میخوای بریزی روی یدونه مادربرد باید لینوکس بریزی ویندوز فقط هشت تا ساپورت میکنه بهترین نرم افزار ماین claymore هست و بهترین استخر هم ethermine کیف پول هم هر چی دوست داری پیشنهاد خودم روی ویندوز یا لینوکس اگزودوس هست کوینومی هم خوبه

حتما بدونه محافظ برق عالی و فضای ایزوله داشته باش میتونی کانکس بخری یا با چوب و کارتن پلاس و تهویه و فیلتر فضا بسازی و تمام 

در آخر بگم که در حال حاضر با توجه به قیمت گرافیک و سوددهی اتریوم همچنین ریسک از بین رفتن اثبات کار در اتریوم ۲ و همچنین کم سود بودن گرین واسه ماین بهترین کار خرید ماینر بیت کوین هست سودش باور کن بیشتره

آموزش راه اندازی ریگ

خب اول پاور رو گیر کن بعد مادربرد رو بزار روی یه لوم یا موس پد ضد استاتیک و سی پی یو و رم اس اس دی رو گیر کن بعد کابل ۲۴ پین رو بهش بزن بعد رایزر ها توی جایی که واسش تعیین شده در شاسی ریگ نصب کن حالا تبدیل ساتا به ۶ پین رو به صورت وصل کن که ساتا بخوره به پاور و ۶ پین هم به رایزر حالا کابل یو اس بی رایزر رو به اون رابط pcie1x بزن و یو اس بی رو وصل کن به رایزر و پی سی ای رو به برد حالا کارت گرافیک رو به رایزر وصل کن و کابل برق رو از پاور بزن به گرافیک حالا میخواد هشت پین باشه یا دوتا هشت پین باشه بعدش هم سیستم رو روشن کن و  بسته به تعداد کرافیک هشت تا به پایین ویندوز به بالا لینوکس نصب کن حالا نرم افزار کلیمور رو نصب کن ادرسسرور آسیا اتر ماین رو از سایت گیر بیار و همچنین ادرس کیف پول عمومی بعد برو تو پوشه ای که کلیمور دانلود شده فایل start رو ادیت کن  به جای ادرس پیشفرض ادرس سرور آسیا بزار جلوی ewal هم ادرس رو پاک کن مال خودتو بزار بعدش یه نقطه بزار و اسم ریگتو بزن مثال

ewal (wallet address).myrig

ویرایش شده توسط Arsham mahmoode
لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، mehdi2092 گفته است :

index.jpg

ایشون احتمالا یه چیزایی گفته اما یه چیزایی هم نگفته تا بتونه کارت های خودش رو بفروشه.
۱. الان کارت صفر گیگا ۵۸۰ هشت گیگ با یک سال گارانتی می تونی هفت تومن تهیه کنی.
۲. کارتهای کارکرده اگر بخری دو سه سال هست که دارن ماین می کنن و مطمئن باش خرابی هاش بعد از این تازه شروع خواهد شد و بنابراین ریسکش زیاد هست.
۳. شما رد دویل ۵۷۰۰ بخر پشیمون نمی شی. اگر رد دویل پیدا نکردی سافایر نیتروپلاس بخر. باز هم پشیمون نمی شی. 
۴. کارتهای سری جدید تازه اول راهشون هست و بعد از این گروههای سازنده و پشتیبانی کننده ی نرم افزارهای ماینر و بقیه افرادی که تو کار مادبایوس وارد هستن مطمئنا رو سری جدید کار خواهند کرد و دیگه نهایت کارکرد سری ۵۸۰ همینی هست که تا الان بوده. اگر بهبودی صورت بگیره مطمئنا رو سری های جدیدتر خواهد بود. همچنان که دیدیم هشریت سری ۵۸۰ از ۲۷ شروع شد و رفته رفته با آپدیت ها و دستورات و غیره ای که هر از چندگاهی داده می شد الان بین ۳۱ تا ۳۲ میشه گرفت. الان هم هشریت کارت های ۵۷۰۰ از ۵۰ شروع شده و الان به حدودای ۵۷ - ۵۸ رسیده و بعد از این هم رو این سری و شاید هم سری جدید ای ام دی (سری ۶۰۰۰) کار خواهد شد. 
۵. شما یا اون شخصی که می خواد ریگ ۵۸۰ براتون ببنده دو چیز رو از محاسباتش از قلم انداخته:
الف) مصرف برق نسبت به هشریتی که می گیرید. شما با دوازده تا ۵۸۰ هشریت ۳۶۰ می گیرید و برقی معادل عدد A مصرف می کنید. با شش یا هفت تا ۵۷۰۰ می تونید همون هشریت رو بگیرید اما برقی که مصرف می کنید خیییلی پایین تر خواهد بود.
ب) لوازم مصرفی دیگه مثل مادربرد ، پاور، رایزر. هر کارتی که وصل می کنید یه رایزر می خواد. مهم تر از اون وقتی تعداد کارتهاتون بالا میره این موضوع خودش رو بیشتر نشون میده. مثال می زنم: شما می خوایید هشریت حدود ۷۰۰ بگیرید. دو تا گزینه دارید. یا ۲۴ عدد ۵۸۰ بخرید و علاوه بر مصرف برق بیشتر ، دو تا پاور بیشتر، یه مادربرد و سی پی یو و رم و هارد بیشتر و ۱۲ تا هم رایزر بیشتر، یه شاسی بیشتر خرج می کنید. اینها کم چیزی نیستن. یا اینکه ۱۲ تا ۵۷۰۰ با یه مادربرد ورم و سی پی یو می گیرید و روی یه شاسی می تونید استفادش کنید و مصرف برق بسیار کمتری هم بابت اون هشریت بدید. درآمدتون یکی هست اما هم فضای زیادی ازتون گرفته میشه هم برق زیادی و هم خرج اولیه بیشتری می کنید. 
علاوه بر این ها اگر مشکل دما هم داشته باشید وضعیت بغرنج تر میشه. یه پارکینگ معمولی رو در نظر بگیرید که ۱۲ تا کارت توش ماین می کنن و مقایسه اش کنید با ۲۴ عدد کارت. دمایی که ۲۴ عدد کارت تولید می کنند به مراتب بیشتر هست و دردسر بیشتری برای تهویه اش هم باید بکشید. 

این ها همون حرف هایی بودن که دوست دیواری به شما نگفته بودن. شاید هم تجربه زیادی در این موارد ندارن و خودشون هم نمی دونن. منتها از هر نظر نگاه کنید ۵۷۰۰ خیلی بهتر هست.
یه مطلبی هم به شما بگم این که دوست دیواری گفته که ۵۸۰ به صرفه هست اصلا اینطوری نیست. شما با پول دو تا از کارتهای ۵۸۰ می تونید به راحتی یه کارت ۵۷۰۰ خوب تهیه و استفاده کنید. حالا بماند که تو بند ب گفتم که پاور و رایزر و بقیه وسایلی هم که استفاده می کنید می مونه تو جیبتون. 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Negrasombra گفته است :

ایشون احتمالا یه چیزایی گفته اما یه چیزایی هم نگفته تا بتونه کارت های خودش رو بفروشه.
۱. الان کارت صفر گیگا ۵۸۰ هشت گیگ با یک سال گارانتی می تونی هفت تومن تهیه کنی.
۲. کارتهای کارکرده اگر بخری دو سه سال هست که دارن ماین می کنن و مطمئن باش خرابی هاش بعد از این تازه شروع خواهد شد و بنابراین ریسکش زیاد هست.
۳. شما رد دویل ۵۷۰۰ بخر پشیمون نمی شی. اگر رد دویل پیدا نکردی سافایر نیتروپلاس بخر. باز هم پشیمون نمی شی. 
۴. کارتهای سری جدید تازه اول راهشون هست و بعد از این گروههای سازنده و پشتیبانی کننده ی نرم افزارهای ماینر و بقیه افرادی که تو کار مادبایوس وارد هستن مطمئنا رو سری جدید کار خواهند کرد و دیگه نهایت کارکرد سری ۵۸۰ همینی هست که تا الان بوده. اگر بهبودی صورت بگیره مطمئنا رو سری های جدیدتر خواهد بود. همچنان که دیدیم هشریت سری ۵۸۰ از ۲۷ شروع شد و رفته رفته با آپدیت ها و دستورات و غیره ای که هر از چندگاهی داده می شد الان بین ۳۱ تا ۳۲ میشه گرفت. الان هم هشریت کارت های ۵۷۰۰ از ۵۰ شروع شده و الان به حدودای ۵۷ - ۵۸ رسیده و بعد از این هم رو این سری و شاید هم سری جدید ای ام دی (سری ۶۰۰۰) کار خواهد شد. 
۵. شما یا اون شخصی که می خواد ریگ ۵۸۰ براتون ببنده دو چیز رو از محاسباتش از قلم انداخته:
الف) مصرف برق نسبت به هشریتی که می گیرید. شما با دوازده تا ۵۸۰ هشریت ۳۶۰ می گیرید و برقی معادل عدد A مصرف می کنید. با شش یا هفت تا ۵۷۰۰ می تونید همون هشریت رو بگیرید اما برقی که مصرف می کنید خیییلی پایین تر خواهد بود.
ب) لوازم مصرفی دیگه مثل مادربرد ، پاور، رایزر. هر کارتی که وصل می کنید یه رایزر می خواد. مهم تر از اون وقتی تعداد کارتهاتون بالا میره این موضوع خودش رو بیشتر نشون میده. مثال می زنم: شما می خوایید هشریت حدود ۷۰۰ بگیرید. دو تا گزینه دارید. یا ۲۴ عدد ۵۸۰ بخرید و علاوه بر مصرف برق بیشتر ، دو تا پاور بیشتر، یه مادربرد و سی پی یو و رم و هارد بیشتر و ۱۲ تا هم رایزر بیشتر، یه شاسی بیشتر خرج می کنید. اینها کم چیزی نیستن. یا اینکه ۱۲ تا ۵۷۰۰ با یه مادربرد ورم و سی پی یو می گیرید و روی یه شاسی می تونید استفادش کنید و مصرف برق بسیار کمتری هم بابت اون هشریت بدید. درآمدتون یکی هست اما هم فضای زیادی ازتون گرفته میشه هم برق زیادی و هم خرج اولیه بیشتری می کنید. 
علاوه بر این ها اگر مشکل دما هم داشته باشید وضعیت بغرنج تر میشه. یه پارکینگ معمولی رو در نظر بگیرید که ۱۲ تا کارت توش ماین می کنن و مقایسه اش کنید با ۲۴ عدد کارت. دمایی که ۲۴ عدد کارت تولید می کنند به مراتب بیشتر هست و دردسر بیشتری برای تهویه اش هم باید بکشید. 

این ها همون حرف هایی بودن که دوست دیواری به شما نگفته بودن. شاید هم تجربه زیادی در این موارد ندارن و خودشون هم نمی دونن. منتها از هر نظر نگاه کنید ۵۷۰۰ خیلی بهتر هست.
یه مطلبی هم به شما بگم این که دوست دیواری گفته که ۵۸۰ به صرفه هست اصلا اینطوری نیست. شما با پول دو تا از کارتهای ۵۸۰ می تونید به راحتی یه کارت ۵۷۰۰ خوب تهیه و استفاده کنید. حالا بماند که تو بند ب گفتم که پاور و رایزر و بقیه وسایلی هم که استفاده می کنید می مونه تو جیبتون. 

دقیقا در حال حاصر برترین کارت 5700 هست از همه لحاظ چون نسبت به نمونه های قبلی یا نمونه های انویدیا مصرف کمتر قیمت کمتری داره هشریت هم بیشتره و اینکه هرکاری میکنی روی خرید جنس دوست دوم ریسک نکن اگر هم دیدی طرف قیمتی میده که بیش از حد خوبه صد درصد این شده و بعد یه مدت کوتاه از کار میفته 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...