رفتن به مطلب

سوال در مورد هارد.

amir.t.1261
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام.میخوام یه هارد بگیرم بندازم کنار هارد خودم.اول که دو هارده کردن که اذیت نمیکنه؟

بعد هاردی که دیدم نو هست ولی روی هارد تاریخ ساخت رو زده 2017.یکم برام عجیبه از اینا نباشه که اسمارتشون رو دستکاری میکنن که سلامتیو 100 نشون بده و کارکرد رو صفر.این از عکسش:

1545406070_OperaSnapshot_2020-12-04_192838_esam_ir.png.7b5491d93e55999a1285b81e85345334.png

به ترتیب کدوم رنگ وسترون خوبه و مارک خوب چیه؟رنگ سبز خوبه؟

ویرایش شده توسط amir.t.1261
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

رنگ هارد سبز، به دلیل داشتن دور پایین و سرعت کمتر، بیشتر برای آرشیو به کار برده میشه.

رنگ آبی هم بخاطر 7200 rpm بودن و سرعت بیشتر برای هارد ویندوز و سیستم استفاده میشه...

وابسته به نوع کاربرد و جیبتون میتونید از بین این دو مدل انتخاب کنید.

هارد های 500 گیگ خیلی وقته که منسوخ شدن و از طرف کارخونه های سازنده هم به ندرت تولید میشن، احتمال اینکه این هارد ریفر باشه نسبتا زیاده.

اگر بودجه کافی دارید، 1 ترا بگیرید

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

درود

رنگ هارد سبز، به دلیل داشتن دور پایین و سرعت کمتر، بیشتر برای آرشیو به کار برده میشه.

رنگ آبی هم بخاطر 7200 rpm بودن و سرعت بیشتر برای هارد ویندوز و سیستم استفاده میشه...

وابسته به نوع کاربرد و جیبتون میتونید از بین این دو مدل انتخاب کنید.

هارد های 500 گیگ خیلی وقته که منسوخ شدن و از طرف کارخونه های سازنده هم به ندرت تولید میشن، احتمال اینکه این هارد ریفر باشه نسبتا زیاده.

اگر بودجه کافی دارید، 1 ترا بگیرید

الان این ریفره؟https://www.digikala.com/product/dkp-1818029/هارد-دیسک-اینترنال-وسترن-دیجیتال-مدل-wd-blue-wd5000aakx-ظرفیت-500-گیگابایت#/tab-questions/&page=2&order=newest

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 4 دقیقه قبل، amir.t.1261 گفته است :

نمیشه قطعی گفت، اما بعید میدونم دیجی کالا، کالای مورد دار بفروشه.

همین مدل تو هارد سرا ارزون تر پیدا میشه

https://hardsara.com/product/هارد-دیسک-وسترن-دیجیتال-500-گیگابایت-آبی/

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

نمیشه قطعی گفت، اما بعید میدونم دیجی کالا، کالای مورد دار بفروشه.

همین مدل تو هارد سرا ارزون تر پیدا میشه

https://hardsara.com/product/هارد-دیسک-وسترن-دیجیتال-500-گیگابایت-آبی/

فروشنده های دیگه دیجی کالا هم ارزون میدن.بعضی هارد ها رو تو دیجی میگن دست دومه میترسیم شانس من از اونا بفرسته.

لینک به دیدگاه

هارد های 500 گیگ خیلی وقته تولید نمیشن آخرین سری که به صورت آکبند در ایران موجود بود  مربوط به toshiba p300  با گارانتی ماتریکس بود.

------------------------------------

شما سعی کن 1 ترا بخری با گارانتی اصلی (سازگار،آواژنگ،لایف سرویس،الماس ایران،فیوچر ...) این شرکت ها هارد ریفر گارانتی نمیکنن.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، amir.t.1261 گفته است :

سلام داداش این هارد ریفر میباشد حالا ممکنه بد سکتور داشته باشه و یا نداشته باشه همه این ها ریفر و استوک هستن که از خارج از کشور وارد میشن از این هارد ها نخر بخری پشیمون میشی

لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است :

سلام داداش این هارد ریفر میباشد حالا ممکنه بد سکتور داشته باشه و یا نداشته باشه همه این ها ریفر و استوک هستن که از خارج از کشور وارد میشن از این هارد ها نخر بخری پشیمون میشی

سلام.از کجا باید فهمید که ریفر هستند یا غیر ریفر؟خرید هارد هم بدبختیه ها.حیف اون 500 گیگه که داشتم پاوره زد نابودش کرد.

و مادربرد من ep45-ud3r هست.دو هارده کردن مشکلی ایجاد میکنه؟الان یه 160 گیگ دارم.یه یک ترا بندازم کنارش میخونه؟مشکلی نداره؟

در 1 ساعت قبل، masooyan گفته است :

هارد های 500 گیگ خیلی وقته تولید نمیشن آخرین سری که به صورت آکبند در ایران موجود بود  مربوط به toshiba p300  با گارانتی ماتریکس بود.

------------------------------------

شما سعی کن 1 ترا بخری با گارانتی اصلی (سازگار،آواژنگ،لایف سرویس،الماس ایران،فیوچر ...) این شرکت ها هارد ریفر گارانتی نمیکنن.

ببینم چی میشه.

و مادربرد من ep45-ud3r هست.دو هارده کردن مشکلی ایجاد میکنه؟الان یه 160 گیگ دارم.یه یک ترا بندازم کنارش میخونه؟مشکلی نداره؟

لینک به دیدگاه

هارد نو نیست 100 در 100 دسته دو یا ریفر هست و مورد بعدی این هارد ها را ریست میکنن. بهتر یه هارد یک ترا نو  بخری. 

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، zen گفته است :

هارد نو نیست 100 در 100 دسته دو یا ریفر هست و مورد بعدی این هارد ها را ریست میکنن. بهتر یه هارد یک ترا نو  بخری. 

از کجا بفهمم که اینی که میخرم ریفر نباشه؟و لیون هارد ریفر یا دست دو داره که نگه؟

لینک به دیدگاه

هارد زیر 1 ترا هارد سه ترا نخر اصلا هارد گرین هم واسه ویندوز اپ سنگین و بازی اصلا پیشنهاد نمیشه در بین هارد های ابی فقط 7200 دور بخر 5200 با هارد گرین فرقی نداره هارد ابی واسه بازی خوبه نیاز به خرید هارد بلک نیست چون خیلی گرونه دیجی کالا هم به دلیل شیره مالیدن سر مشتری بهتره که یکم هماهنگ باشیم ازش چیزی نخریم ولی اگر میخوای بخری به نظر خریدرا ها دقت کن ببین چی گفتن به این هم دقت کن که کنار اسمش برچسب خریدرا هست یانه (البته ممکنه این اپشن رو که خریدرا فیک بسازی توی پنل فروشنده ها گذاشته باشن ولی خودم که خواستم هارد 500 گیگ بخرم به نظر خریدار ها دقت کردم پشیمون شدم.

نه مشکلی هم نداره که هارد ها کنار هم باشم اگر مادربرد ساتا 3 پشتیبانی کنه مشکلی نداره ولی رید فکر نکنم بشه انجام داد واسه رید باید ببین هارد از چه نوع رید پشتیبانی میکنه و همچنین بهرته همه مشخات هارد یکی باشن

ویرایش شده توسط YUNKI
لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، amir.t.1261 گفته است :

از کجا بفهمم که اینی که میخرم ریفر نباشه؟و لیون هارد ریفر یا دست دو داره که نگه؟

کلا 99 درصد این هارد ها ریفر هستن با نرم افزار هم قابل تشخیص هست مدت کارکردشون و شما هیچ مشکلی در انداختن هارد جدید با هارد قبلی ندارین خود من 3 تا هارد انداختم باهم مچ شدن

ویرایش شده توسط kiarash917
لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، YUNKI گفته است :

هارد زیر 1 ترا هارد سه ترا نخر اصلا هارد گرین هم واسه ویندوز اپ سنگین و بازی اصلا پیشنهاد نمیشه در بین هارد های ابی فقط 7200 دور بخر 5200 با هارد گرین فرقی نداره هارد ابی واسه بازی خوبه نیاز به خرید هارد بلک نیست چون خیلی گرونه دیجی کالا هم به دلیل شیره مالیدن سر مشتری بهتره که یکم هماهنگ باشیم ازش چیزی نخریم ولی اگر میخوای بخری به نظر خریدرا ها دقت کن ببین چی گفتن به این هم دقت کن که کنار اسمش برچسب خریدرا هست یانه (البته ممکنه این اپشن رو که خریدرا فیک بسازی توی پنل فروشنده ها گذاشته باشن ولی خودم که خواستم هارد 500 گیگ بخرم به نظر خریدار ها دقت کردم پشیمون شدم.

نه مشکلی هم نداره که هارد ها کنار هم باشم اگر مادربرد ساتا 3 پشتیبانی کنه مشکلی نداره ولی رید فکر نکنم بشه انجام داد واسه رید باید ببین هارد از چه نوع رید پشتیبانی میکنه و همچنین بهرته همه مشخات هارد یکی باشن

منم تا جای ممکن از دیجی چیزی نمیخرم.مادربرد ساتا 2 هست میشه؟و یکی دیگه مادربرد من هم حجم بالا مثل 1 ترا و 2 ترا رو ساپورت میکنه؟فردا زنگ میزنم به یه کامپیوتری هست هم من اونو میشناسم هم اون منو میشناسه ببینم دست دوم سالم داره.اینی که ازش گرفتم 3 تا بد سکتور داره اما سالمه.

در 7 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است :

کلا 99 درصد این هارد ها ریفر هستن با نرم افزار هم قابل تشخیص هست مدت کارکردشون و شما هیچ مشکلی در انداختن هارد جدید با هارد قبلی ندارین خود من 3 تا هارد انداختم باهم مچ شدن

اگه کارکرد داشته باشه یعنی ریفره؟سر این میگم که هارد ها ساتا 3 هستند و مادربرد من ساتا 2 هست.از این بابت میشه؟و یکی دیگه مادربرد من هم حجم بالا مثل 1 ترا و 2 ترا رو ساپورت میکنه؟

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، amir.t.1261 گفته است :

منم تا جای ممکن از دیجی چیزی نمیخرم.مادربرد ساتا 2 هست میشه؟و یکی دیگه مادربرد من هم حجم بالا مثل 1 ترا و 2 ترا رو ساپورت میکنه؟فردا زنگ میزنم به یه کامپیوتری هست هم من اونو میشناسم هم اون منو میشناسه ببینم دست دوم سالم داره.اینی که ازش گرفتم 3 تا بد سکتور داره اما سالمه.

اگه کارکرد داشته باشه یعنی ریفره؟سر این میگم که هارد ها ساتا 3 هستند و مادربرد من ساتا 2 هست.از این بابت میشه؟و یکی دیگه مادربرد من هم حجم بالا مثل 1 ترا و 2 ترا رو ساپورت میکنه؟

مدل برد رو بگو

در مورد حجم اطلاع ندارم ولی فکر نمیکنم مشکلی باشه مادربرد های نسبتا قدیمی هم حج بالا ساپورت میکنن 

در مورد ساتا هم اره ساتا 3 با پورت ساتا 2 سازگاره و فکر نکنم در مورد سرعت انتقال دیتا هم مشکلی باشه چون ساتا دو حدود نصف 3 سرعت داره و هارد هم نداریم بتونه همون رو پر بکنه 

ویرایش شده توسط YUNKI
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، YUNKI گفته است :

مدل برد رو بگو

ep45-ud3r

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، amir.t.1261 گفته است :

ریفر ها تعمیری میباشند و هر مشکلاتی رو میتونن بروز بدن و وقتی میگین از اون طرف هارد گرفتین و بد سکتور داشته دوباره چرا می خواین ازش خرید کنید؟ از بابت ساتا هم مشکلی ندارین توی ساتا 2 هم کار میکنه

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، kiarash917 گفته است :

ریفر ها تعمیری میباشند و هر مشکلاتی رو میتونن بروز بدن و وقتی میگین از اون طرف هارد گرفتین و بد سکتور داشته دوباره چرا می خواین ازش خرید کنید؟ از بابت ساتا هم مشکلی ندارین توی ساتا 2 هم کار میکنه

ولی خدارو شکر تا الان مشکلی نداشتم باهاش.یجورایی استوک فروشیه و با من هم خیلی ارزون حساب میکنه.

در 11 ساعت قبل، kiarash917 گفته است :

از نظر حجمی مادربردم مشکلی نداره؟

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، amir.t.1261 گفته است :

ولی خدارو شکر تا الان مشکلی نداشتم باهاش.یجورایی استوک فروشیه و با من هم خیلی ارزون حساب میکنه.

بدسکتور نرم افزاری داریم سخت افزاری داریم سخت افزاری معمولا  قابل تعمیر نیست اگر دیسک مشکل داشته باشه که فاتحه هارد خوندست

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، YUNKI گفته است :

بدسکتور نرم افزاری داریم سخت افزاری داریم سخت افزاری معمولا  قابل تعمیر نیست اگر دیسک مشکل داشته باشه که فاتحه هارد خوندست

بد سکتور فک کنم سخت افزاریه ولی 9 ماهه که دارمش.از نظر حجمی مشکلی ندارم مثلا یه 160 که دارم با یه یه ترا مادربردم از نظر حجمی میخونه؟

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، amir.t.1261 گفته است :

از نظر حجمی مادربردم مشکلی نداره؟

نه مشکلی نداره

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، kiarash917 گفته است :

نه مشکلی نداره

پس ساتا 3 به ساتا 2 میخوره. یه سوال مادربرد من تا چه حجمی ساپورت میکنه؟

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Hadi MP گفته است :

فقط P300 ظرفیت 500 گیگ ریفر نیست که فکر نکنم تو بازار پیدا کنید! 1 ترا بگیرید توشیبا خودش عالیه.

توشیبا دماش تا جایی که میدونم خیلی زیاده.

لینک به دیدگاه

در 53 دقیقه قبل، amir.t.1261 گفته است :

مشکلی نیست یک 1 ترا سیگیت یا وسترن بخر. 

لینک به دیدگاه

با اجازه صاحب تاپیک 

دوستان بنده یه هارد 4 ترا ابی گرفتم رو سیستم انداختم الا 2 ماه نیست وقتی یه جی روش کپی میکنم غز غز صدا میده مثل صدایه هدرز  در صورتی که هارد قبلیم 1 ترا بنفش 5 سال دارم همچین صدای میده 

مشکل چیه آیا موردی پیش نمیاد ؟

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، ariarko گفته است :

با اجازه صاحب تاپیک 

دوستان بنده یه هارد 4 ترا ابی گرفتم رو سیستم انداختم الا 2 ماه نیست وقتی یه جی روش کپی میکنم غز غز صدا میده مثل صدایه هدرز  در صورتی که هارد قبلیم 1 ترا بنفش 5 سال دارم همچین صدای میده 

مشکل چیه آیا موردی پیش نمیاد ؟

سلام.ببین وضعیت سلامتی و مقدار کارکردش چقدره.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...