رفتن به مطلب

سوال در مورد هارد.

amir.t.1261
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه
در 10 ساعت قبل، amir.t.1261 گفته است :

از کجا بفهمم که اینی که میخرم ریفر نباشه؟و لیون هارد ریفر یا دست دو داره که نگه؟

و مادربرد من ep45-ud3r هست.دو هارده کردن مشکلی ایجاد میکنه؟الان یه 160 گیگ دارم.یه یک ترا بندازم کنارش میخونه؟مشکلی نداره؟

هارد با گارانتی معتبر از شرکت های معتبر بگیرید...

از لیون هیچی بعید نیست، یه موقعایی من میگم صد رحمت به دیجی کالا و سلر هاش که لیون دست اونارو هم از پشت بسته(نمیگم جنس مورد دار به مشتری میده، ولی کلا یه خرید از لیون داشتم و اونم پشیمون شدم، اجناسی بهم دادن که فقط  5-6  ماه از گارانتیشون مونده بود و قبل خرید هم مدعی بودن که تمام مدت گارانتی معتبره ولی هیچی به هیچی)

دو هارده کردن هیچ مشکلی پیش نمیاره. هر چند تا پورتی که مادر برد داره، میتونید هارد اضافه کنید.

اینکه برد ساتا2 هست هم مشکلی پیش نمیاره، مثل این میمونه که شما یه گوشی 3g داری و سیم کارت 4g میندازی، این موضوع این معنی رو نمیده که شما نمیتونی از اینترنت استفاده کنی. فقط اگه انتن دهی و پوشش 4g خوبی داشته باشید، نمیتونید از تمام اون سرعت اسفاده کنید.

و یه مورد خیلی مهم تررررررررررررررر:

اگه سلامت هارد براتون مهمه، یه هارد 1 ترا ب بالا با گارانتی معتبر و از فروشگاه معتبر تهیه کنید.

اگه دنبال جنس ارزون و استوک هستید، بهتره نگران سلامت دستگاه نباشید، چون بدون شک معیوبه.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، amir.t.1261 گفته است :

سلام.ببین وضعیت سلامتی و مقدار کارکردش چقدره.

چجور میشه فهمید با یه برنامه سلامتیش تست کردم 100% بود ولی کار کردش چجور ؟

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ariarko گفته است :

چجور میشه فهمید با یه برنامه سلامتیش تست کردم 100% بود ولی کار کردش چجور ؟

نرم افزار hd sentinel رو بریز هم کارکرد رو نشون میده هم سلامتی.هارد کارکردش بشه بالای 1000 روز به صدا میفته.

در 2 ساعت قبل، Hadi MP گفته است :

دوست عزیز این تحلیل رو کجا خوندین؟!؟!! من روی کنسول و سیستم توشیبا استفاده میکنم و هیچ مشکلی از لحاظ دما و سرعت نداشتم. 

من هارد های توشیبا رو که دیدم دماشون بالای 50 هست که کمی ادم رو نگران میکنه.البته اگه قیمتشون مناسب باشه میخرم نهایتا یه فن میزنم زیرش.

ویرایش شده توسط amir.t.1261
لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، Hadi MP گفته است :

هاردی که شما دیدیدن حتماً مشکل داشته یا ریفر بوده. چنین چیزی صحت نداره! این هارد که عکسشو میزارم 250 گیگ لبتابیه که سالها رو کنسول کار کرده بود الان با 1 ترا توشیبا عوضش کردم رو PC استفاده میکنم، دماش حوالی 30 درجست! هر برندی سیگیت یا وسترن یا توشیبا کیفیت محصولاتشون واقعاً عالیه بعضی از خریداران با پاور فیک یا استفاده نامعقول(ضربه،اسمبل غیر اصولی و...) باعث خراب شدنش میشن بعد انگشت میگیرن سمت برند که هارد فلان برند خوب نیست! :| 

toshiba.JPG.03112d024a6ed14c40b3711a8ff49326.JPG

خیلی خوبه.یکی یه عالمه هارد توشیبا داشت عکس همین hd sentinel رو گذاشته بود دماش 55 درجه بود.پس ایراد داشتن.

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، Hadi MP گفته است :

خیلی مسئله تاثیر میزاره دوست عزیز، چندتا هارد رو پیش هم اسمبل کنید تو یک کیس معمولی بدون تهویه مناسب حتماً دما بالا میره! در کل به برند حساس نباشید همونطور که گفتم همشون معتبرن هرکدوم مناسبتر بود اونو بگیر :D 

فرق بین وسترون گرین و بلو چیه؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، amir.t.1261 گفته است :

نرم افزار hd sentinel رو بریز هم کارکرد رو نشون میده هم سلامتی.هارد کارکردش بشه بالای 1000 روز به صدا میفته.

من هارد های توشیبا رو که دیدم دماشون بالای 50 هست که کمی ادم رو نگران میکنه.البته اگه قیمتشون مناسب باشه میخرم نهایتا یه فن میزنم زیرش.

الا چک کردم سلامتش 100% کارکدشتم 8 روز 

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، ariarko گفته است :

الا چک کردم سلامتش 100% کارکدشتم 8 روز 

هارد رو به صورت نو گرفتید؟اگه صدا خیلی زیاده کمی به فکر باش اگه خیلی زیاد نیست یعنی جوریه که درب کیس باید باز باشه و فن ها هم سایلنت باشن صداش میاد مشکل زیادی نیست کلا هارد صدا میده.

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، amir.t.1261 گفته است :

هارد رو به صورت نو گرفتید؟اگه صدا خیلی زیاده کمی به فکر باش اگه خیلی زیاد نیست یعنی جوریه که درب کیس باید باز باشه و فن ها هم سایلنت باشن صداش میاد مشکل زیادی نیست کلا هارد صدا میده.

تشکر دوست من صدا جوریه که اگر اتاق ساکت باشه و در کیس باز باشه میاد بله نو گرفتم

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، ariarko گفته است :

تشکر دوست من صدا جوریه که اگر اتاق ساکت باشه و در کیس باز باشه میاد بله نو گرفتم

سعی کن اطلاعاتت که مهم هستن یه چند وقتی روی اون یکی هاردت نگه داری.هر چند وقت یبار هم با همین برنامه سلامتیو نگاه کن.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، amir.t.1261 گفته است :

فرق بین وسترون گرین و بلو چیه؟

سرعت وسترن سبز ۵۴۰۰ دور

سرعت وسترن آبی و بنفش ۷۲۰۰ دور

یادمه چند سال پیش یه هارد وسترن گرین خریدم و روش ویندوز ریختم و بعد از ۳۰ ساعت استفاده فروختمش رفت !!

سرعت هارد وسترن گرین و کلا هاردهای دور پایین برای اجرای ویندوز اصلا مناسب نیستند

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، aVaOMi گفته است :

سرعت وسترن سبز ۵۴۰۰ دور

سرعت وسترن آبی و بنفش ۷۲۰۰ دور

یادمه چند سال پیش یه هارد وسترن گرین خریدم و روش ویندوز ریختم و بعد از ۳۰ ساعت استفاده فروختمش رفت !!

سرعت هارد وسترن گرین و کلا هاردهای دور پایین برای اجرای ویندوز اصلا مناسب نیستند

ابی 5200 هم داریم که فرقی با همون گرین نداره ولی بلک ها همه 7200 هستن بافر هم مهم هست بعضی گرین ها 32 مگ بافر دارن

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، YUNKI گفته است :

ابی 5200 هم داریم که فرقی با همون گرین نداره ولی بلک ها همه 7200 هستن بافر هم مهم هست بعضی گرین ها 32 مگ بافر دارن

اگه بخوام دست دوم بگیرم کارکردش زیر 500 روز باشه و سلامتیش 100 خوبه؟یه 500 بلو دیدم اینطوریه.

لینک به دیدگاه

اگه بخوام دست دوم بگیرم کارکردش زیر 500 روز باشه و سلامتیش 100 خوبه؟یه 500 بلو دیدم اینطوریه.

و برای ادغام مثلا درایو d و e با c باید با ابزار خود ویندوز این دو درایو رو پاک کنم و روی درایو c کلیک راست کنم و با گزینه اکستند ولوم حجم اون درایوارو بدم به c با این کار که ویندوز نمیپره؟و هارد جدید بندازم اولش باید کاری کنم؟(به جز پارتیشن بندی)و بعد از ساخت پارتیشن ها با همون ابزار ویندوز میشه اسم درایو c,d,e,... رو تغییر داد؟(بدون پاک شدن اطلاعات.)

لینک به دیدگاه

در 42 دقیقه قبل، amir.t.1261 گفته است :

و برای ادغام مثلا درایو d و e با c باید با ابزار خود ویندوز این دو درایو رو پاک کنم و روی درایو c کلیک راست کنم و با گزینه اکستند ولوم حجم اون درایوارو بدم به c با این کار که ویندوز نمیپره؟و هارد جدید بندازم اولش باید کاری کنم؟(به جز پارتیشن بندی)و بعد از ساخت پارتیشن ها با همون ابزار ویندوز میشه اسم درایو c,d,e,... رو تغییر داد؟(بدون پاک شدن اطلاعات.)

نه مشکلی نداره میتوین راحت اکستند کنی اگر دیدی ارور میده که حجم کافی نیست با easeu اون هارد رو به بیسیک تغییر بده و دوباره امتحان کن من اینکارو کردم مشکلی پیش نیومد اسم درایو و حرف که میخوای واسش بذاری مثل e,c,f,h رو هم میشه تغییر داد اطلاعات هم پاک نمیشه هارد هم اگر میخری بجز پارتیشن بندی یه تست بگیر بدسکتور نداشته باشه

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، YUNKI گفته است :

نه مشکلی نداره میتوین راحت اکستند کنی اگر دیدی ارور میده که حجم کافی نیست با easeu اون هارد رو به بیسیک تغییر بده و دوباره امتحان کن من اینکارو کردم مشکلی پیش نیومد اسم درایو و حرف که میخوای واسش بذاری مثل e,c,f,h رو هم میشه تغییر داد اطلاعات هم پاک نمیشه هارد هم اگر میخری بجز پارتیشن بندی یه تست بگیر بدسکتور نداشته باشه

با اینکه تغییراتی که گفتم روی درایو c هست یعنی ویندوز نمیپره؟و با همین hd sentinel تست بد سکتور بگیرم؟

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، amir.t.1261 گفته است :

با اینکه تغییراتی که گفتم روی درایو c هست یعنی ویندوز نمیپره؟و با همین hd sentinel تست بد سکتور بگیرم؟

نه مشکل نداره با سیستم دوستم تست کردم اسم درایو رو تغییر دادم مشکلی نبود واسه خودم هم بیش از دو بار درایو سی رو و درایو های دیگه رو هم روی اس اس دی و هارد تست کردم مشکلی پیش نمیاد از همون نرم افزار ویندوز استفاده کن مگر اینکه مجبور باشی از نرم افزار های دیگه استفاده کنی 

لینک به دیدگاه

در 23 ساعت قبل، YUNKI گفته است :

نه مشکل نداره با سیستم دوستم تست کردم اسم درایو رو تغییر دادم مشکلی نبود واسه خودم هم بیش از دو بار درایو سی رو و درایو های دیگه رو هم روی اس اس دی و هارد تست کردم مشکلی پیش نمیاد از همون نرم افزار ویندوز استفاده کن مگر اینکه مجبور باشی از نرم افزار های دیگه استفاده کنی 

من شنیدم هارد های 3 ترا مشکل دارن.به جز سه ترا چه ظرفیت هایی مشکل دارن؟میخوام دست دو بگیرم فکر کنم اطمینانی تر از نو هست.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، amir.t.1261 گفته است :

من شنیدم هارد های 3 ترا مشکل دارن.به جز سه ترا چه ظرفیت هایی مشکل دارن؟میخوام دست دو بگیرم فکر کنم اطمینانی تر از نو هست.

مشکل ندارن فقط زیر 1 ترا نخر 3 ترا هم نخر بقیشون اوکی هستن این هم عکس میزان خرابی هارد های مختلف

1088211918398259014.jpg

لینک به دیدگاه

در در 16 آذر 1399 در 22:22، YUNKI گفته است :

مشکل ندارن فقط زیر 1 ترا نخر 3 ترا هم نخر بقیشون اوکی هستن این هم عکس میزان خرابی هارد های مختلف

1088211918398259014.jpg

1 ترا خوبه یا مثلا 2 ترا؟

در در 16 آذر 1399 در 22:22، YUNKI گفته است :

و وضعیت این هارد چطوره؟

9746639_1602748915_194.jpg9746639_1602748928_008.jpg9746639_1602748887_005.jpg

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، amir.t.1261 گفته است :

و وضعیت این هارد چطوره؟

9746639_1602748915_194.jpg9746639_1602748928_008.jpg9746639_1602748887_005.jpg

ببیین از ایسام خرید نکن اعتبار نداره چرا؟

معمولا در دیوار ایسام و سایت هایی که کاربر ها جنس میفروشن جنس ریفر ماین شده و تعیراتی فراوونه و چون خیلی از این مشکلات بعد یه چند وقت ممکنه خودشون رو نشون بدن از جایی خرید کن که فرونشده معتبر باشه و بدوین که جنس اکبند و سالم تحویلت میده در مورد هارد های توشیبا اطلاعی ندارم  

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، YUNKI گفته است :

ببیین از ایسام خرید نکن اعتبار نداره چرا؟

معمولا در دیوار ایسام و سایت هایی که کاربر ها جنس میفروشن جنس ریفر ماین شده و تعیراتی فراوونه و چون خیلی از این مشکلات بعد یه چند وقت ممکنه خودشون رو نشون بدن از جایی خرید کن که فرونشده معتبر باشه و بدوین که جنس اکبند و سالم تحویلت میده در مورد هارد های توشیبا اطلاعی ندارم  

یه ترا خیلی گرونه.جایی نمیشناسید 500 گیگ غیر ریفر داشته باشه؟

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، amir.t.1261 گفته است :

یه ترا خیلی گرونه.جایی نمیشناسید 500 گیگ غیر ریفر داشته باشه؟

همین کار رو همساده کرد به حرفم گوش نداد بعد 1 ماه هارد داره هندل میزنه!

اصلا سمت هارد 500 و 1 ترا ریفر یا شرکتی نرو

500 تومن میخوای بدی هارد خراب بخری خوب چه کاریه 1 ترا اصل با گارانتی معتبر بگیر

لینک به دیدگاه

الان این نو که تو ایسام هست هم به من گفت هم زیر آگهیش نوشته ریفر نیستن.توی عکس تاریخش هم 2017 هست.به نظرتون خوبه؟1 سال هم گارانتی داره.

در 2 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

همین کار رو همساده کرد به حرفم گوش نداد بعد 1 ماه هارد داره هندل میزنه!

اصلا سمت هارد 500 و 1 ترا ریفر یا شرکتی نرو

500 تومن میخوای بدی هارد خراب بخری خوب چه کاریه 1 ترا اصل با گارانتی معتبر بگیر

از کجا معلوم یه ترا هم که بگیری ریفر نباشه؟خیلی بازارش پیسه.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، amir.t.1261 گفته است :

الان این نو که تو ایسام هست هم به من گفت هم زیر آگهیش نوشته ریفر نیستن.توی عکس تاریخش هم 2017 هست.به نظرتون خوبه؟

اگر ریفر باشه باید بگه؟ رو ایسام حساب نکن طرف کارت گرافیک خریده همه چی اوکی بوده دما اوکی بازی هارو راحت اجرا میکنه بعدش دیگه کارت تصویر نمیده چون واسش هم تایید زده هیچی تو دستش نیست حالا اگر مشکل هارد مثلا یه ماه بعد معلوم شه دیگه هیچ کاری نمیتونی بکنی چون ایسام بیشتر از 24 ساعت مهلت تست بهت نمیده من خودم هارد داشتم چند ماه باهاش گیم زدم استفاده کردم مشکل نداشت اومدم گفتم ببینم مشخثات هارد چیه یه اپ نصب کردم دیدم بد سکتور داره خواستم از اطلاعاتش بکاپ بگیرم و بعد فرمت سطح پایین کنم که دیگه دیر شد و الان وصل میکنم به سیستم بلک اسکرین میده دقت کن بعد دو ماه معلوم شد 

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، amir.t.1261 گفته است :

الان این نو که تو ایسام هست هم به من گفت هم زیر آگهیش نوشته ریفر نیستن.توی عکس تاریخش هم 2017 هست.به نظرتون خوبه؟1 سال هم گارانتی داره.

از کجا معلوم یه ترا هم که بگیری ریفر نباشه؟خیلی بازارش پیسه.

نوشته ریفر هست یا نه

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/hard-disk-drive.html?product_list_dir=asc

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...