رفتن به مطلب

سوال در مورد هارد.

amir.t.1261
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام.کامپیوتر من از چند روز پیش متوجه شدم که سرعتش به شدت افت کرده رفتم تو تسک منیجر توی اون صفحه اول مقدار دیسک ندیدم از 40 درصد بیاد پایین و از 50 بالاتر بره که عجیبه.توی قسمت پرفورمانس دیسک 100 درصد اشغاله اینم عجیبه چرا با هم متفاوتن.یه فولدر بزور باز میشه لودینگ بازی ها بسیار کنده و یه لگ هایی میزنه قبلا اینجور نبود سلامت هارد 97 درصد هست اما قبلا هم همین بود ولی مشکلی نداشتم کار کرد هم حدودا 700-800 روزه.روی درایو d تست سرعت گرفتم که متفاوت باشه با c سرعت 17 مگ بود.چراغ مربوط به هارد جلوی کیس هم همیشه روشنه.مشکل از چیه؟

لینک به دیدگاه

در 47 دقیقه قبل، شکار تاریکی گفته است :

معلومه که هاردت خیلی درگیره خب - البته که باید دمای بردازنده هم مد نظرت باشه - ولی اول از همه چند تا بارتیشن داری - چند  درصدشون فوله - مخصوصا درایوه سی باید به اندازه حجم ویندوزت حداقل 5 گیگ همیشه فظای خالی داشته باشه -  شما با نرامفزار tune-up utility 2019 سیستم بهینه  سازی کن و بعد نصبه ویندوز شاید سیتمت بهتر بشه در غیر این صورت هاردت مورد داره - مطمینی که بردازنده سیستمت خیلی داغ نکرده - با نرمافزار  cpuz دماش چک کن خبر بده

روی اون هاردی که ویندوز روشه 3 درایور روی هارد دوم هم 3 درایو از هارد ویندوز یه درایو خیلی پر شده ولی c دقیق یادم نیست ولی بیشتر از ده گیگ خالی داره.من دماهارو با hwmonitor چک میکنم که توی بازی هم 50 ندیدم بشه.در حالت بیکاری هم حدودا 28 درجس.

در 9 ساعت قبل، Elderado گفته است :

ویندوز عوض کن.

ویندوز رو بخوام عوض کنم اطلاعات دوتا هارد رو برمیدارم و جابجا میکنم چون اون یکی عکسش هم هست توی این تاپیک سرعت بیشتری داره ولی وقت عوض کردن تا حالا نداشتم.

ویرایش شده توسط amir.t.1261
لینک به دیدگاه

این فیلم مشکل هست و اون عکس که آخرش هست سرعت قبلا هارد هست.تست سرعتی که الان میگیرم از درایو d هست که با c متفاوت باشه.

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، شکار تاریکی گفته است :

دایی تا ویندوز عوض نکردی نمیشه مطمین بود -  این ویندوز ده که کلا همش هنگ باگه و کلی نرمافزار مخرب و سرویسهای نامطلوب داره و  تازه با ابدیتهایی که تحت کنترل ما نیست بدتر میشه - من این مشکلب داشتم تو ویندوز 10 و تو سربرگه resource monitor چند تا تیک ابی بود  که اصلا حذف نمیشد و همونها کله هاردمو درگیر کرده بود و همش جچراغ هاردم روشن بود - بعده نصب  ویندوز  و مهاجرت به 8.1 حل شد و راحت بالا میمود - شما از resource monitor عکس بزار ببینیم لانه خرگوش چقدر عمیقه

من الان 8.1 دارم.داشتم وسوسه میشدم برم سمت 10.خودم کارکردم خیلی مضخرفه ولی گفتم شاید رو کامپیوترم خوب باشه.انگار که نیست.یه مشکل دیگه هم دارم بعد مثلا 4 ساعت کار نیمه سنگین کامپیوتر بسیار کند میشه جوری که منو استارت هم بزور میاد.این ایراد از چیه؟اطلاعات هم برداشتم برا تعویض پارتیشن و ویندوز عصر عوض میکنم.

در 10 ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

مشکل شما با خرید ssd حل میشه

درسته خیلی سرعت بالا میره ولی تا الان مشکلی نداشتم.یه مشکل دیگه هم دارم بعد مثلا 4 ساعت کار نیمه سنگین کامپیوتر بسیار کند میشه جوری که منو استارت هم بزور میاد.این ایراد از چیه؟

ویرایش شده توسط amir.t.1261
لینک به دیدگاه

دوستانی که که روی هارد هم ویندوز 8.1 دارن هم 10 نظرشون رو بگن کدوم بهتره؟

لینک به دیدگاه

در 36 دقیقه قبل، شکار تاریکی گفته است :

دایی باور سیستم خیلی داغ نکرده - فنش خوب کار میکنه؟ - شما باید دقیقا موقع هنگ کردن سیستم دمارو چک کنی - دمای بردازنده و وضعیت هارد رو - اگه  سی بی یو باشه که معمولا خاموش میشه سیستم - و اگه از هاردت باشه یا نرمافزاریه {ویروسی} یا هم ماژول هاردت ایراد بیدا کرده که البته خیلی کم بیش میاد - مطمنی که باور دستگاه توانایی لازم داره برای تغذیه سیستمت ؟یه بار سیستم رو حالته safe mode بالا بیار ببین دوباره میشه این حالت - هاردت مظنون اصلیه👉

پاور که بدنش داغ نیست.نسبتا خوب کار میکنه فن.دما ها پایین هستن.انتی ویروس e.s.e.t دارم.اره پاور gp 530ab هست که برا سیستمم کافیه ولتاژ ها هم با برنامه خوبه.سیستم اینه

Q9400 ep45.ud3r ram 2gbx2 هارد دو تا و gt430 یه دی‌وی‌دی رایتر.یه کارت وایفای.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، شکار تاریکی گفته است :

فداتشم سیستمه شا خیلی قدیمیه و رمه 4 هم همیشه در معرض اشغالشدنه توسط نرمافزارهای مخرب دیگه -کافیه یه انتی ویروسی دایم در حال اسکن کردن از هارد دیسکت باشه{بدون اطلاع خودت} تا کلا سیستمت هنگ کنه - بااین سیستم که ارزش ارتقا نداره اگه بنظرم شا فقط ویندوز 7 نصب کن - چون ویندوز Defender که بطور بیشفرض در ویندوز 10 فعاله همیشه 500مگابایت رم میخوره از سیستم و با هر بار ابدیت این حالت بدتر میشه -  اگه با نصب نرمافزار بهینه ساز  مثل  TuneUp Utilitiesو نصب ویندوز بهتر نشه دیگه با ssd نصب کنی -tha end

انتی ویروس دیگه مثل قدیم نیستن و سیستم رو کند نمیکنن من روی لاکپشتیترین سیستم با پردازنده 2 هسته ای سوکت 775 و رم 2 و یه هارد سامسونگ 250 گیگ ویندوز ده ریختم اینقدر که ایشون میگه داغون نیست شما با تعویض ویندوز شاید مشکلت حل بشه همچنین اپدیت بایوس شدیدا پیشنهاد میشه

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، شکار تاریکی گفته است :

فداتشم سیستمه شا خیلی قدیمیه و رمه 4 هم همیشه در معرض اشغالشدنه توسط نرمافزارهای مخرب دیگه -کافیه یه انتی ویروسی دایم در حال اسکن کردن از هارد دیسکت باشه{بدون اطلاع خودت} تا کلا سیستمت هنگ کنه - بااین سیستم که ارزش ارتقا نداره اگه بنظرم شا فقط ویندوز 7 نصب کن - چون ویندوز Defender که بطور بیشفرض در ویندوز 10 فعاله همیشه 500مگابایت رم میخوره از سیستم و با هر بار ابدیت این حالت بدتر میشه -  اگه با نصب نرمافزار بهینه ساز  مثل  TuneUp Utilitiesو نصب ویندوز بهتر نشه دیگه با ssd نصب کنی -tha end

والا سیستم خوبیه.آنتی ویروس eset هم خیلی خیلی سبکه.در ویندوز 8.1 ویندوز دیفندر بعد از نصب آنتی ویروس خاموش میشه و مثل 10 نیست.چرا باید نرم افزار مخرب در گیر کنه سیستم رو؟نرم افزار مخرب کاری به مقدار رم نداره بخواد اشغال کنه 64 گیگ هم اشغال میکنه.ویندوز هفت کار کردم بسیار کند تره.ویندوز 8.1 بنظرم بهترین ویندوزه.با تغییر کامل هارد و نصب مجدد ویندوز فعلا که خوبه.فقط موقع پارتیشن بندی نمیدونم چرا قاتی شدن.یعنی درایو c برا هارد اول درایو d برا هارد دوم.درایو e برا هارد اول و درایو f برا هارد دوم.مشکل ساز میشه این؟

در 2 ساعت قبل، YUNKI گفته است :

تعویض ویندوز شاید مشکلت حل بشه همچنین اپدیت بایوس شدیدا پیشنهاد میشه

اگه منظرتون منم فعلا که با تعویض هارد با هارد دومم و نصب مجدد ویندوز مشکل حل شده.بایوس هم یکی مونده به آخر.(f11 اگه اشتباه نکنم).فقط موقع پارتیشن بندی نمیدونم چرا قاتی شدن.یعنی درایو c برا هارد اول درایو d برا هارد دوم.درایو e برا هارد اول و درایو f برا هارد دوم.مشکل ساز میشه این؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...