رفتن به مطلب

مشکل Cooler Master MasterLiquid ML240L RGB

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خسته نباشید.
من CoolerMaster MasterLiquid ML240L RGB رو تهیه کردم و موقع نصب سیم پمپ رو به CPU_OPT و فن هارو به CPU_FAN زدم.
اما وقتی سیستم روشنه صدای خر خر میده و خیلی صدای رو مخ و غیر عادی هست تا جایی که من شنیدم واتر کولر باید بی صدا باشه و طبق کاتالوگ فقط موقع استارت تا 15 دقیقه صدای مایع میاد و بعد قطع میشه ولی این صدای خر خر نسبتا زیاد اصلا قطع نمیشه. (وقتی یخورده کیس رو تکون میدم صدای مایع میاد و صدای خر خر برای چند ثانیه قطع میشه اما باز شروع میشه صدا)
صداشو هم آپلود کردم براتون
بنظرتون از چیه و چه باید کرد؟

Cooler Master noise.rar

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Legend0_0 گفته است :

سلام خسته نباشید.
من CoolerMaster MasterLiquid ML240L RGB رو تهیه کردم و موقع نصب سیم پمپ رو به CPU_OPT و فن هارو به CPU_FAN زدم.
اما وقتی سیستم روشنه صدای خر خر میده و خیلی صدای رو مخ و غیر عادی هست تا جایی که من شنیدم واتر کولر باید بی صدا باشه و طبق کاتالوگ فقط موقع استارت تا 15 دقیقه صدای مایع میاد و بعد قطع میشه ولی این صدای خر خر نسبتا زیاد اصلا قطع نمیشه. (وقتی یخورده کیس رو تکون میدم صدای مایع میاد و صدای خر خر برای چند ثانیه قطع میشه اما باز شروع میشه صدا)

Cooler Master noise.rar 85.33 kB · 3 downloads

سلام

رادیات رو کجای کیس نصب کردید ؟ 

رادیات aio ها باید جوری نصب بشه که هوایی که لوپ هست تو رادیات بمونه و تو پمپ نباشه 

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، chaning گفته است :

سلام

رادیات رو کجای کیس نصب کردید ؟ 

رادیات aio ها باید جوری نصب بشه که هوایی که لوپ هست تو رادیات بمونه و تو پمپ نباشه 

جلوی کیس وصل کردم, کیسم mb500 cooler master هست و بالاش جا نشد که وصل کنم

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، Legend0_0 گفته است :

جلوی کیس وصل کردم, کیسم mb500 cooler master هست و بالاش جا نشد که وصل کنم

مشکل از همین هست میشه 

در کل باید پمپ از رادیات پایین تر باشه پس حالا که جلو هست اگر بتونید رادیات رو طوری نصب کنید جلوی کیس که لوله ها از پایین وارد رادیات بشه اوکی میشه ولی شاید لوله ها به اندازه کافی بلند نباشه

نمیدونم راه حل دیگه ای داره یا نه شاید دوستان تجربه داشته باشند کمک کنند 

اون 15 مین هم برای وقتی هست که درست نصب بشه و تو این چند دقیقه هوا از پمپ خارج بشه

من از اینجا متوجه شدم خودم هم نمیدونستم 

download.jpg

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، chaning گفته است :

مشکل از همین هست میشه 

در کل باید پمپ از رادیات پایین تر باشه پس حالا که جلو هست اگر بتونید رادیات رو طوری نصب کنید جلوی کیس که لوله ها از پایین وارد رادیات بشه اوکی میشه ولی شاید لوله ها به اندازه کافی بلند نباشه

اون 15 مین هم برای وقتی هست که درست نصب بشه و تو این چند دقیقه هوا از پمپ خارج بشه

download.jpg

به این صورت وصل کنم مشکل حل میشه؟

در 1 ساعت قبل، chaning گفته است :

مشکل از همین هست میشه 

download.jpg

به همین صورت هم تست کردم اما متاسفانه باز هم صدای خر خر نسبتا زیاد میاد

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Legend0_0 گفته است :

به این صورت وصل کنم مشکل حل میشه؟

به همین صورت هم تست کردم اما متاسفانه باز هم صدای خر خر نسبتا زیاد میاد

چند دقیقه به همین صورت گذاشتین کار کنه ؟ 

اگر اینطور حل نشده دیگه اطلاعی ندارم امیدوارم دوستان بتونن کمک کنن 

چند وقت کارکرد داره کولر ؟ 

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، chaning گفته است :

چند دقیقه به همین صورت گذاشتین کار کنه ؟ 

اگر اینطور حل نشده دیگه اطلاعی ندارم امیدوارم دوستان بتونن کمک کنن 

چند وقت کارکرد داره کولر ؟ 

تازه گرفتم, حدود یک ماه

لینک به دیدگاه

چرا این مدت اینقدر از خرابی واترکولرهای کولرمستر زیاد میشنویم؟!!

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، Legend0_0 گفته است :

سلام خسته نباشید.

Cooler Master noise.rar 85.33 kB · 12 downloads

سلام.

این صدا کاملا غیر عادیه. مادربرد شما سوکت پمپ واتر کولر نداره؟

سرعت پمپ کم کنید ببینید صداش میوفته یا نه.

با پیج کولرمستر تو اینستاگرام هم مطرح کنید حتما به نتیجه میرسید. https://www.instagram.com/coolermaster.ir/

@cooler master support

به این تاپیک هم سر بزنید.

ویرایش شده توسط Mu3tang
لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، Mu3tang گفته است :

سلام.

با پیج کولرمستر تو اینستاگرام هم مطرح کنید حتما به نتیجه میرسید. https://www.instagram.com/coolermaster.ir/

@cooler master support

مادربردم Asus rog strix z390 f gaming هست.

سوکتای AIO_PUMP و W_PUMP+ هم داره

در 9 ساعت قبل، Mu3tang گفته است :

سلام.

@cooler master support

Water Cooleram دوتا سیم داره که یکی از فن ها میاد و یکی دیگه از خود پمپ.

سیم پمپ رو زدم به CPU_OPT

بزنم به AIO_PUMP?

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، Legend0_0 گفته است :

مادربردم Asus rog strix z390 f gaming هست.

سوکتای AIO_PUMP و W_PUMP+ هم داره

Water Cooleram دوتا سیم داره که یکی از فن ها میاد و یکی دیگه از خود پمپ.

سیم پمپ رو زدم به CPU_OPT

بزنم به AIO_PUMP?

بله.

سیمی که از پمپ میاد باید وصل کنید به َAIO_PUMP. بعد از این که وصل کردید تست کنید صدا میده یا نه. اگه باز صدا بود با نرم افزار مادربرد دور پمپ کم کنید ببینید صدا قطع میشه یا خیر.

به CPU_OPT میتونید فن دوم خنک کننده رو وصل کنید. من خودم فن دوم واترو به CPU_OPT وصل کرده بودم.

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

در در 15 آذر 1399 در 00:50، Legend0_0 گفته است :

سلام خسته نباشید.

Cooler Master noise.rar 85.33 kB · 20 downloads

طبق تجربه واتر کولر مشکل اساسی داره و با این کارا مشکل حل نمیشه بهتره اگر گارانتی داره بفرستیدش گارانتی 

و با جابجا کردن و حتی تعویض فن ها تغییری ایجاد نمیشه

لینک به دیدگاه

من چند ماه قبل cooler master 240 pro rgb خریدم به دلیل اینکه از مدل استارتر محترم بهتر اومد به نظرم!

اما متاسفانه فن هاش روی دور خاصی صدای بسیار نا هنجاری داشتند. مثل اینکه انگار یه چیز چوبی داره به فن در حال چرخش میخوره!!! یه چیزی شبیه صدایی که این دوستمون رکورد کردن اما کمی سریع تر

به اواژنگ تماس گرفتم گفتن باید بیاری اینجا!!

منم کلا قیدشو زدمو دو تا فن rgb دیپ کول داشتم بستم روش و کاملا صدا برطرف شد.

کلا همین تجربه باعث شد اخرین خرید از کولر مستر باشه حداقل برای واتر کولر و فن

امیدوارم مشکلتون حل بشه اما احتمالا اگر سقف کیس جا داشت صداش بر طرف میشد. مطمئن هستید صدایی که میگید از فن نیست؟

ویرایش شده توسط xXxHO3EiNxXx
لینک به دیدگاه

سلام خسته نباشید.

Cooler Master noise.rar 85.33 kB · 31 downloads

شما مطمعنی صدا از سمت بلاگ هستش؟ چون صدایی که من شنیدم شبیه برخورد تیغه های فن به بدنه کیس هستش! من خودم ML360R دارم و رادیات هم جلو کیسه و هیچ صدایی هم نیست و بدون مشکل داره کار میکنه شما اول بررسی کن اگر از فن نیست و مطمعنی از بلاگه نهایت میدی گارانتی برات چک میکنه اگر هم مشکل داشت تعویض میکنن

لینک به دیدگاه

سلام پمپ رو چه rpm کار میکنه موقع این صدا؟ به aio وصلش نکن . چون میبره رو حداکثر دور که معمولا بیشتر از چیزی که خود پمپ طراحی شده براش و اون موقع صدای پمپ در میاد مگر با fan xpert دستی تنظیم کنی که بهترین کار هست مخصوصا رو سیستم oc شده. اول به همون opt بزن ببین رو جه دوری پمپ داره کار میکنه. و بعدشم اینکه میگی تکون میدی صداش میره اب به اندازه داخلش هست؟ 

ویرایش شده توسط ...ALI...
لینک به دیدگاه

سلام خسته نباشید.

Cooler Master noise.rar 85.33 kB · 38 downloads

نمی‌دونم این چندمین مورده که از صدای هوای واترهای کولرمستر شکایت شده توی این فروم

و قابل توجه اینه که این افراد یه جامعه آماری کوچیک از خریدارهاش بودن

تو کل بازار چند تا پیش اومده؟

و نمی‌دونم نماینده دلسوز کولرمستر چند تاشو می‌خواد عوض کنه

فقط امیدوارم تو خریدای بعدیمون بیشتر دقت کنیم

ویرایش شده توسط MasoudK96
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...