رفتن به مطلب

تعویض پردازنده

Recommended Posts

سلام دوستان یه سوالی داشتم من میخوام روی مادربردم پردازنده Q9650 نصب کنم میخوام بدونم برای نصب پردازنده جدید باید بایوس رو آپدیت کنم و وقتی میخوام پردازنده جدید بندازم باید باطری بایوس رو در بیارم مدل مادربرد فاکسکان P45a و میخوام کارت گرافیک GTX650 بندازم میتونه راحت جواب بده یا نه

Screenshot_13.png

لینک به دیدگاه

سلام احتمالا باید بایوس رو اپدیت کنین . احتمالا برنامه تحت ویندوز داره یا اگه نداره رو فلش بریزین از تو بایوس گزینه ای مثل ezflash یا qflash یا شبیه این باید باشه و وارد شین فایل بایوس رو انتخاب و پروگرم کنین

گرافیک هم گرچه زیاد قوی نیست ولی اوکی هست با این مادربورد

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، میلاد بهرامن گفته است :

سلام احتمالا باید بایوس رو اپدیت کنین . احتمالا برنامه تحت ویندوز داره یا اگه نداره رو فلش بریزین از تو بایوس گزینه ای مثل ezflash یا qflash یا شبیه این باید باشه و وارد شین فایل بایوس رو انتخاب و پروگرم کنین

گرافیک هم گرچه زیاد قوی نیست ولی اوکی هست با این مادربورد

اگه آپدیت نکنم مشکلی پیش میاد

لطفا اونایی که اطلاع دارن از نحوه تعویض پردازنده این تاپیک را بی پاسخ نگذارند

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ایمان9883 گفته است :

اگه آپدیت نکنم مشکلی پیش میاد

اگه تصویر میده و تو بایوس فرکانس رو کامل میزنه نیازی نیست

لینک به دیدگاه

سلام دوستان یه سوالی داشتم من میخوام روی مادربردم پردازنده Q9650 نصب کنم میخوام بدونم برای نصب پردازنده جدید باید بایوس رو آپدیت کنم و وقتی میخوام پردازنده جدید بندازم باید باطری بایوس رو در بیارم مدل مادربرد فاکسکان P45a و میخوام کارت گرافیک GTX650 بندازم میتونه راحت جواب بده یا نه

Screenshot_13.png

سلام.توی سایت سازنده چک کن ببین زده که تو چه ورژن بایوسی ساپورت میشه.یه دستوری هم داره سرچ کنی تو اینترنت میاره میزنی تو cmd میگه ورژن بایوس الان چنده.اگه ورژن بایوس از اونی که تو سایت زده برا cpu بالاتره میشه اما اگه ورژنی که تو سایت برا ساپورت q9650 هست از ورژن الانی کمتره یعنی باید آپدیت کنید.(کمی گنگ توضیح دادم.)در مورد گرافیک زیاد اطلاع ندارم.

لینک به دیدگاه

سلام.

عزیز خلاصه داستان اینه:

یه سرچ بکنید توی نت، ببینید که بردتون با بایوس اولیه پردازنده مورد نظرتون رو ساپورت میکنه یا نه.

اگه ساپورت میکنه که هیچی. بخرید و به سلامتی استفاده کنید. ولی اگه ساپورت نمیکنه باید بروزرسانی بایوس انجام بدید. از سایت سازنده جدیدترین نسخه بایوس رو بگیرید و با آموزش هایی که روی نت برای هر بردی هست، بایوس رو آپدیت کنید و بعد پردازندتون رو تعویض کنید.

لینک به دیدگاه

داخل سایت فاکسکان هیچی در مورد مادربرم ننوشته مدل مادربرد رو جستجو میکنم نمیاد 

Screenshot_14.thumb.png.b944bd5f80ca5e68888fc3cae008ffa0.pngScreenshot_15.thumb.png.e328aa4ad947c18beb24a60e444139b7.png

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، ایمان9883 گفته است :

Screenshot_14.thumb.png.b944bd5f80ca5e68888fc3cae008ffa0.pngScreenshot_15.thumb.png.e328aa4ad947c18beb24a60e444139b7.png

چون مارک معروفی نیست و پشتیبانی ضعیفی داره اینطوریه.فقط باید مدل مادربرد رو مو به مو بزنی.سایت های دیگه هم مثل cpu world این اطلاعات رو میزنه.

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، amir.t.1261 گفته است :

چون مارک معروفی نیست و پشتیبانی ضعیفی داره اینطوریه.فقط باید مدل مادربرد رو مو به مو بزنی.سایت های دیگه هم مثل cpu world این اطلاعات رو میزنه.

آره ولی من دنبال اینم که بفهمم آیا برای اینکه برای تعویض پردازنده با Q9650 باید بایوس رو آپدیت کنم یا نه

لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، ایمان9883 گفته است :

نباید این مدلی سرچ کنید خب.

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=foxconn+p45a

الان لینکایی که این صفحه آورده رو یه نگاه بندازید و اطلاعاتی که نیازه رو ازشون استخراج کنید

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

نباید این مدلی سرچ کنید خب.

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=foxconn+p45a

الان لینکایی که این صفحه آورده رو یه نگاه بندازید و اطلاعاتی که نیازه رو ازشون استخراج کنید

ببینید این ورژن بایوس هست برای تعویض پردازنده به Q9650 باید بایوس رو آپدیت کنم یا نهScreenshot_16.thumb.png.5cc89bd7e28ece9242c9a10c13282a33.png

لینک به دیدگاه

ورژن بایوس رو با cpu-z چک کنید اگه مقدوره.

البته نیاز نیست؛ چک کردم من تاریخ بایوس شمارو با تاریخ جدیدترین بایوس موجود برای این مادربرد و متوجه شدم که همین الان هم آخرین نسخه بایوس روی مادربرد شما نصب هست.

فکر کنم بتونید بدون مشکل q9650 رو روش نصب کنید. البته ترجیحاً حضوری خرید کنید که بتونید باز تست کنید در حضور فروشنده

ویرایش شده توسط ali_8114
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

بفرماییدScreenshot_17.png.987ec73f4dc022bc8318c631de0f9b1a.png

در 2 ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

البته نیاز نیست؛ چک کردم من تاریخ بایوس شمارو با تاریخ جدیدترین بایوس موجود برای این مادربرد و متوجه شدم که همین الان هم آخرین نسخه بایوس روی مادربرد شما نصب هست.

فکر کنم بتونید بدون مشکل q9650 رو روش نصب کنید. البته ترجیحاً حضوری خرید کنید که بتونید باز تست کنید در حضور فروشنده

ممنون فقط در حین تعویض پردازنده باید باطری بایوس رو در بیارم

لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، ایمان9883 گفته است :

ممنون فقط در حین تعویض پردازنده باید باطری بایوس رو در بیارم

من که عوض کردم در نیاوردم ولی در بیاری بهتره.چون باید آخرش بایوس ریست بشه.

لینک به دیدگاه

در 37 دقیقه قبل، amir.t.1261 گفته است :

من که عوض کردم در نیاوردم ولی در بیاری بهتره.چون باید آخرش بایوس ریست بشه.

یعنی بدون ریست بایوس نمیشه 🤔🤔

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ایمان9883 گفته است :

یعنی بدون ریست بایوس نمیشه 🤔🤔

چرا ولی انگار اور کلاک کردی یا کلاک رو آوردی پااین.من cpu قبلیم e8400 بود که 3ghz هست.بعد یه q9400 انداختم که 2.66ghz هست میزد از 2.66 تا 3 میتونه بره یجورایی اورکلاک.بایوس رو ریست کردم درست شد.

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، amir.t.1261 گفته است :

چرا ولی انگار اور کلاک کردی یا کلاک رو آوردی پااین.من cpu قبلیم e8400 بود که 3ghz هست.بعد یه q9400 انداختم که 2.66ghz هست میزد از 2.66 تا 3 میتونه بره یجورایی اورکلاک.بایوس رو ریست کردم درست شد.

پس یا باید از طریق تنظیمات پردازنده در بایوس فرکانس رو تنظیم کنیم یا بایوس رو ریست کنیم تا خودش خودکار تنظیم بشه 🤔🤔🤔

ممنون از راهنمایی شما 🌷🌷

ویرایش شده توسط ایمان9883
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، ایمان9883 گفته است :

پس یا باید از طریق تنظیمات پردازنده در بایوس فرکانس رو تنظیم کنیم یا بایوس رو ریست کنیم تا خودش خودکار تنظیم بشه 🤔🤔🤔

ممنون از راهنمایی شما 🌷🌷

ریست بشه که خودش تنظیم کنه بهتره.خود آدم تنظیم کنه ممکنه استیبل نشه.

لینک به دیدگاه

ببینید این ورژن بایوس هست برای تعویض پردازنده به Q9650 باید بایوس رو آپدیت کنم یا نه

آقا ایمان اینجا

https://www.cpu-upgrade.com/mb-Foxconn/P45A-S.html

زده این ورژن بایوس بدون آپدیت میتونه چه مدل پردازنده هایی را ساپورت کنه 

که متاسفانه q9650 داخلش نیست

اما یک مدل دیگه اش رو زده ساپورت میکنه QX9650  حالا نمیدونم چقدر تفاوت داره اما معمولا X کنار شماره مدل ممیاد یعنی مدل بالاتر بنابر این احتمال اینکه ساپورت کنه زیاده

ویرایش شده توسط lvlEhRaN
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، lvlEhRaN گفته است :

آقا ایمان اینجا

اما یک مدل دیگه اش رو زده ساپورت میکنه QX9650  حالا نمیدونم چقدر تفاوت داره اما معمولا X کنار شماره مدل ممیاد یعنی مدل بالاتر بنابر این احتمال اینکه ساپورت کنه زیاده

میتونن به جاش Q9550 خریداری کنن. عملا تفاوت خاصی با Q9650 نداره

لینک به دیدگاه

q9400 خوبه ولی تفاوت قیمت زیدی داره با بعدی ها.ولی عجیبه که این مادربرد p45 هست اما اون cpu رو ساپورت نمیکنه.

لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

میتونن به جاش Q9550 خریداری کنن. عملا تفاوت خاصی با Q9650 نداره

آره خب مجبورم Q9550 بگیرم رفتم مدل QX9770 هم چک کردم که از اون پشتیبانی میکنه ولی زده تا 4 گیگ رم بیشتر ساپورت نمیکنه و توان برق 136 واتتتتتتت😨😨😨😨😨

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ایمان9883 گفته است :

آره خب مجبورم Q9550 بگیرم رفتم مدل QX9770 هم چک کردم که از اون پشتیبانی میکنه ولی زده تا 4 گیگ رم بیشتر ساپورت نمیکنه و توان برق 136 واتتتتتتت😨😨😨😨😨

ولی مدل QX9650 که ساپورت میکنه چیزی در مورد رم نزده ولی اونم 130 وات هست😨😨😨😨😨

ولی باز خوبه رم بالا میتونم بندازم چون مادربرد تا 16 گیگ رم DDR2 پشتیبانی میکنه و خوبه 😃😃😃😃

اگه کسی جایی میشناسه که پردازنده QX9650 میفروشه بگه

با Q9650 اشتباه نگیرید

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، lvlEhRaN گفته است :

آقا ایمان اینجا

آها خوب مچ سایت رو گرفتم توی لیستش پردازنده E5200 رو نزده که مادربرد پشتیبانی میکنه پردازنده فعلی من E5200 هست

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، ایمان9883 گفته است :

آها خوب مچ سایت رو گرفتم توی لیستش پردازنده E5200 رو نزده که مادربرد پشتیبانی میکنه پردازنده فعلی من E5200 هست

ببین                                           Screenshot_19.thumb.png.dbf1f4497df754a3a1e83ae93f09e3ed.png

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...