رفتن به مطلب

استفاده از تلویزیون به جای مانیتور، بررسی، مزایا و معایب

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 1 ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

اتفاقا بنده هم یه تلویزیون ال سی دی سونی 32 اینچ رو تور کردم واسه اتاقم (به عنوان مانیتور و تلویزیون هردو چون تو اتاقم آنتن هم کشیدم)

یکی از دوستان که اولین شخص در فامیل بوده که ال سی دی خریده به زودی ردش میکنه بره و احتمال زیاد قسمت من بشه این تلویزیون عروسک

فقط یکی دو ردیف از پیکسلاش سوختن که امیدوارم زیاد اذیت نکنه

حالا به نظر شما LG Flatron W2053S خودمو که 20 اینچ و 1600*900 هست رو بچسبم یا همچنان به تور کردن اون سونی 1080*1920 ادامه بدم؟ |:

مسلما مورد خوبی به تورتون خورده;)

لینک به دیدگاه

• ارسال 191
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 1 ساعت قبل، M-yousef گفته است :

اصلا پیشنهاد نمیکنم همچین کاری کنین واقعا به چشم فشار میاد و فکر هم نمیکنم بشه به pc وصلشون کرد

وصل که میشه اما اینکه چشم رو اذیت کنه یکی از سؤالهای اصلی بود که پاسخ دادید.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، sepehrariaee گفته است :

اگه میخواین تا رزولیشن فول اچ دی استفاده کنید اصلا توصیه نمیکنم به شخصه . چون مانیتور استوک خیلی راحت پیدا میشه و کیفیت به مراتب بالاتری داره . خودم یه 4K 49X9000E خریدم . واقعا از مانیتور های 4K یه سروگردن بالاتره ... قبلا 2214H برند dell داشتم اونم خیلی خوب بود . حدود 300 تا 400 میتونی پیدا کنی . ولی با فیش AVI و تبدیل و ... اصلا توصیه نمیشه . بشدت به چشمات فشار میاره

ظاهرا این گزینه ی آینده نگرانه تری هست

ممنونم از همه عزیزان

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

سلام به همه دوستان

میخوام مانیتور یا تلویزیون تهیه کنم که بالای 27 اینچ و 4k باشه اگه از usb-c هم پشتیبانی کنه که عالیه

قیمتش مناسب باشه 
اول از همه در هر اینچ بیشترین پیکسل ممکن رو داشته باشه تا کیفیت تصویر از نزدیک پایین نیاد یعنی پیکسل هارو نمیخوام با چشم ببینم اصلا

من صرفا برای کد نویسی میخوام استفاده کنم اونم کدنویسی با فونت نرم بنابراین این خیلی مهمه که 4k باشه

حالا نمیدونم تلویزیون یا 4k تفاوتی دارن یا نه برای من ؟
قیمت هم با 2 تومن میشه تلویزیون 50 اینچ گرفت و 2 تومن میشه مانیتور 27 اینچ گرفت
ممنون میشم دوستانی که میتونند راهنمایی کنند خیلی ازدوستان میدونم بجای مانیتور از تی وی استفاده میکنند

لینک به دیدگاه

سلام دوست من

تو پست یه دوست دیگه هم که سوال شما رو پرسیدن گفتم که اگه محدودیت فاصله نداری تلوزیون 4k بد نیست ولی  مانیتور از هر لحاظ بهتر از tv خواهد بود . من چند روزی از تلوزیون استفاده کردم الان برگشتم به مانیتور 27 اینچی چون برای فیلم دیدن خیلی خوبه اما اینترنت و برنامه نویسی و کارای دیگه فقط مانیتور .  

مانیتور هم 27 اینچی از مارک بنکیو  http://lioncomputer.ir/product/11668/مانیتور+بنکیو+ZOWIE+XL2735/ رو شدیدا پیشنهاد میکنم چون واقعا عالیه .

یا : http://lioncomputer.ir/product/5580/مانیتور+بنکیو+32+اینچ+BL3200PT+CAD/

یا : http://lioncomputer.ir/product/9983/مانیتور+بنکیو+GW2765HT+2K/

ویه مدل LG خیلی توپه 34 اینچی :

http://lioncomputer.ir/product/9960/مانیتور+ال+جی+LG+34UC98/

ویرایش شده توسط Majidi
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Majidi گفته است :

سلام دوست من

تو پست یه دوست دیگه هم که سوال شما رو پرسیدن گفتم که اگه محدودیت فاصله نداری تلوزیون 4k بد نیست ولی  مانیتور از هر لحاظ بهتر از tv خواهد بود . من چند روزی از تلوزیون استفاده کردم الان برگشتم به مانیتور 27 اینچی چون برای فیلم دیدن خیلی خوبه اما اینترنت و برنامه نویسی و کارای دیگه فقط مانیتور .  

مانیتور هم 27 اینچی از مارک بنکیو  http://lioncomputer.ir/product/11668/مانیتور+بنکیو+ZOWIE+XL2735/ رو شدیدا پیشنهاد میکنم چون واقعا عالیه .

یا : http://lioncomputer.ir/product/5580/مانیتور+بنکیو+32+اینچ+BL3200PT+CAD/

یا : http://lioncomputer.ir/product/9983/مانیتور+بنکیو+GW2765HT+2K/

ویه مدل LG خیلی توپه 34 اینچی :

http://lioncomputer.ir/product/9960/مانیتور+ال+جی+LG+34UC98/

داری اشتباه میزنی داداچ

گفته خیلی مهمه که 4k باشه حالا تو داری 2k معرفی میکنی؟!!

در 4 ساعت قبل، Extreme Plus گفته است :

قیمت هم با 2 تومن میشه تلویزیون 50 اینچ گرفت و 2 تومن میشه مانیتور 27 اینچ گرفت
ممنون میشم دوستانی که میتونند راهنمایی کنند خیلی ازدوستان میدونم بجای مانیتور از تی وی استفاده میکنند

فک نکم با دو تومن چیز خوب گیرت بیاد

باید بودجه رو افزایش بدین

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، farzad35 گفته است :

داری اشتباه میزنی داداچ

گفته خیلی مهمه که 4k باشه حالا تو داری 2k معرفی میکنی؟!!

فک نکم با دو تومن چیز خوب گیرت بیاد

باید بودجه رو افزایش بدین

سلام علیک

خسته نباشید

بنده تلویزیون 4k دارم یک سال جای مانیتور دارم استفاده می کنم

قیمت پارسال بندرعباس ۱۵۵۰

مدل LG 651 4k 2016 web os 3 43 inche HDR فقط قابلیت سه بعدی نداشت که اونم زیاد مهم نبود

من راضی هستم کیفیت و اینترنت و گیم جوابگو هست نسبت به قیمت

یه سری جدیدتر هست سری ۷۰۰ اف اون رو به نگاه بندازید

لینک به دیدگاه

سلام منم همین میخواستم.یک تلویزیون 40 اینچ 4K قیمتش 2 میلیون و یک بنکیو 27 اینچ.ولی وقتی من با تلویزیون 38 اینچ داداشم ( رزولوشن 1920*1080 ) برای کامپیوتر کار کردم واقعا توچشمم اثر گذاشت .البته فاصله بین پیکسل کاملا واضح بود و خیلی میخواستم دوباره کار کنم.تو اینترنت تحقیق کردم اینم لینک بهترین تلویزیون 4K و اندازه 40 اینچ

http://www.rtings.com/tv/reviews/best/by-size/40-42-43-inch

حالا فقط بانه داره

ttps://momtazkala.com/تلویزیون/450-تلویزیون-سامسونگ-40mu7000-mu7000.html

ویرایش شده توسط BehrouzSedigh
لینک به دیدگاه

اول از همه حواستون باشه که مثلا برای 50 اینچ فاصله خیلی زیاد تری رو با صفحه نمایش لازم دارید تا 27 اینج

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

با سلام
دوستان به علت اینکه تو خونه تلویزیون همش مشغوله و هر کسی برای خودش یه تلویزیون داره و من ندارم و من نمیتونم به راحتی فوتبال یا سایر برنامه ی دیجیتالی رو  ببینم ... م یه گیرنده دیجیتال ستاپ باکس مدل جدید دارم با ساپورت کابل hdmi 1.3   و به وسیله hdmi به مانیتور تلویزیون وصل کروم 
اما هر کاری کردم نمیشه... گیرنده دیجیتال رو با کابل hdmi به مانیتور وصل کردم  و آنتن رو میزی هم زدم برای پشت گیرنده دیجیتال ولی  بعضی وقت ها که هیچ ، هر وقت وصل میکنم  no signal میده بعضی وقت  ها هم هیچی نمید . در واقع زور میزنه یه چیزی نشون بده ولی نمیتونه .

جالبه همه ی کار هم درست انجام دادم نمیشه که نمیشه !!!!

مدل مانیتور ام (   LG FDH 22MP57HQ )  

مدل مانیوترم فول اچ دی هست و سه تا کابل داره  اولی HDMI  و دومی VGA و  سومی خروجی هد فون . 

میشه کامل راهنمایی ام کنید ؟؟؟؟؟!!!!

چه کار کنم خب ؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

با سلام
دوستان به علت اینکه تو خونه تلویزیون همش مشغوله و هر کسی برای خودش یه تلویزیون داره و من ندارم و من نمیتونم به راحتی فوتبال یا سایر برنامه ی دیجیتالی رو  ببینم ... م یه گیرنده دیجیتال ستاپ باکس مدل جدید دارم با ساپورت کابل hdmi 1.3   و به وسیله hdmi به مانیتور تلویزیون وصل کروم 
اما هر کاری کردم نمیشه... گیرنده دیجیتال رو با کابل hdmi به مانیتور وصل کردم  و آنتن رو میزی هم زدم برای پشت گیرنده دیجیتال ولی  بعضی وقت ها که هیچ ، هر وقت وصل میکنم  no signal میده بعضی وقت  ها هم هیچی نمید . در واقع زور میزنه یه چیزی نشون بده ولی نمیتونه .

جالبه همه ی کار هم درست انجام دادم نمیشه که نمیشه !!!!

مدل مانیتور ام (   LG FDH 22MP57HQ )  

مدل مانیوترم فول اچ دی هست و سه تا کابل داره  اولی HDMI  و دومی VGA و  سومی خروجی هد فون . 

میشه کامل راهنمایی ام کنید ؟؟؟؟؟!!!!

چه کار کنم خب ؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

مانیتور no signal میده یا گیرنده؟

تاپیکم جای اشتباه زدی

ویرایش شده توسط M-yousef
لینک به دیدگاه

• 5 هفته بعد...

سلام دوستان من تمام تایپیکهای در این مورد رو مطالعه کردم و به هیچ نتیجه ای نرسیدم خواهشا دوستانی که از هر دو هم مانیتور وهم تلویزیون 4k در گیم استفاده کردند نظراتشون رو بدن لطفا که من هم یه جمع بندی بکنم وتصمیم بگیرم ممنون

لینک به دیدگاه

عزیز معلومه که مانیتور بهتره اصن تی وی گندست تو میخوای به کجای صفحه نگاه کنی باید همه جا رو داشته باشی تا کسی اتک نزنه بهت مخصوصا تو شوترها که هم هرتزشون و نرخ بروزرسانی مهم هست هم میدان دید

من خودم سونی x438000d  دارم که خدایی خوبه ولی اگه بخوام باهاش گیم بزنم فقط واسه کنسول که دو متر حداقل باهاش فاصله داشته باشم

مانیتور هم که مدلای خوبش ماشالله خیلی گرونه اما برای گیم به نظرم 22 تا 24 اینچ عالی هست

من مانیتور 4k نداشتم اما تلویزیون 4k hdr دارم که خدایی خوبه اما اگه محتوی باشه اونم برای فیلم یا بازی های کنسولی

ویرایش شده توسط mokh1999
لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

درود دوستان

قصد خرید مانیتور 4K داشتم که قیمت‌ها بسیار بالا رفتن و متاسفانه بودجه جور نمیشه برای خرید یه مانیتور خوب و با کیفیت.

حداقل پولی که برای خرید مانیتور 4K باید کنار بذارین 3.5 میلیون هست که واقعا هزینه‌ی کمرشکنی هست برای خیلی افراد ...

همچنین نیم نگاهی هم به تلویزیون‌های 43 اینچ 4K داشتم که موارد مناسبی توی اون‌ها گیر میاد ولی خب تجربه استفاده از این تلویزیون‌ها برای کامپیوتر به خصوص برای مطالعه، گیم، تماشای فیلم و کارهای گرافیکی نداشتم...

با توجه به فضای اتاق تلویزیون هرچقدر جمع و جورتر باشه بهتره ولی خب ظاهرا 4K زیر 43 اینچ توی ایران وجود نداره...

تاپیک رو ایجاد کردم تا دوستانی که صاحب نظر هستن و "تجربه واقعی" دارن لطف کنن و نظر بدن، خواهش میکنم کسانی که فقط شنیدن یا توی اینترنت مطالعه فرمودین پست نذارن چون ممکنه باعث ضرر هنگفتی به بنده یا سایر دوستانی که قصد خرید دارن بشن...

مانیتورهایی که الان بین 2 تا 2.5 قیمت دارن و رزولوشن 4K دارن: (مد نظر بنده قیمت زیر 2.500 هست)

Asus 4K VP28UQG با پنل TN و سه سال گارانتی رسمی (حدود قیمت 2.400)

LG 4K 27UD59P با پنل IPS و یک سال گارانتی رسمی (حدود 2.300)

LG 4K 27UD59 با پنل IPS و یک سال گارانتی رسمی (حدود 2.400)

LG 4K 27UD69-W با پنل IPS و یک سال گارانتی رسمی (حدود 2.600)

Asus 4K PB287Q با پنل TN و سه سال گارانتی رسمی (حدود قیمت 2.900)

ASUS 4K MG28UQ با پنل TN و سه سال گارانتی رسمی (حدود قیمت 2.800)

و البته تلویزیون هم که حدود 2 میلیون موردی با نام LG 43UJ752V توجهم رو جلب کرده که نمیدونم نسبت به مانیتورهای بالا و یا حتی مانیتورهای بالای 3 میلیون ارزش خرید داره یا نه...

آیا تلویزیون دیگه‌ای به جز این مورد یا مانیتورهای دیگه‌ای به جز این موارد با این رنج قیمت سراغ دارین یا خیر!؟

دوستان عزیز لطفا در صورت امکان تجربیات‌تون رو اینجا به اشتراک بگذارین و اگر پیشنهادی دارین اعلام بفرمائین

سپاس

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام ، روزتون بخیر

من چندباری سیستم رو به تلویزیون (LG 49UF770T) وصل کردم و تجربه که بدست اوردم اینه که از tv مخصوصا توی سایز بزرگ شاید بشه برای فیلم و بازی استفاده کرد که اونم همچین تعریفی نداره ولی عمرا نمیشه برای کارهای روزمره (وب گردی ، مطالعه و ... ) استفاده کرد ، مخصوصا هم که فاصلتون باهاش کم باشه.

لینک به دیدگاه

درود

شخصا زیاد پای رایانه‌ام و با تصویر تلویزیون نمی‌توانم کنار بیایم، جز برای دیدن فیلم.

برای بهره بردن از مزیتهای هر دو یک تلویزیون و یک نمایشگرips ( ارزان یا میانرده، بسته به بودجه) بگیر و هر دو را به کارت گرافیک بزن.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، rahmanshahi گفته است :

سلام ، روزتون بخیر

من چندباری سیستم رو به تلویزیون (LG 49UF770T) وصل کردم و تجربه که بدست اوردم اینه که از tv مخصوصا توی سایز بزرگ شاید بشه برای فیلم و بازی استفاده کرد که اونم همچین تعریفی نداره ولی عمرا نمیشه برای کارهای روزمره (وب گردی ، مطالعه و ... ) استفاده کرد ، مخصوصا هم که فاصلتون باهاش کم باشه.

درود و سپاس

هر تلویزیون 4kیی مناسب نیست برای کامپیوتر، اون موردی که درج شده تو پست اول برای گیمینگ و کامپیوتر توسط کاربران تست شده و کارایی و نتیجه‌اش هم براشون عالی بوده...

ولی خب به قول معروف اونا مو می‌بینن و من پیچش مو... من خیلی حساسم روی انتخاب و ...

تلویزیون‌های 4k دیگه رو شخصا تست کردم و باب دلم نبودن ولی اونایی که تاخیر کم و هرتز بالایی دارن رو (مثل اون مورد و موارد مشابه) تست نکردم...

در 2 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

شخصا زیاد پای رایانه‌ام و با تصویر تلویزیون نمی‌توانم کنار بیایم، جز برای دیدن فیلم.

برای بهره بدن از مزیتهای هر دو یک تلویزیون و یک نمایشگرips ( ارزان یا میانرده، بسته به بودجه) بگیر و هر دو را به کارت گرافیک بزن.

درود و سپاس

دقیقا، هیچ چیز مثل تلویزیون بزرگ برای فیلم دیدن مناسب نیست ولی خب بودجه بنده محدود هست و انتخاب هم محدود...

=================================================================

الان دو نکته برام مهم هست:

یکی اینکه Asus 4K VP28UQG یک اینچ بزرگتر هست نسبت به ال‌جی + سه سال گارانتی ولی با پنل TN ( که اطلاع ندارم این پنل با پنل‌های مانیتورهای زیر 1 میلیون برابری میکنه یا نه در حد همون IPS هست و پیشرفته تره)

و مورد دیگه اینکه دو مانیتور LG 4K 27UD59P  و  27UD59  تقریبا یک قیمت هستن با گارانتی 1 ساله و با توجه به بودجه محدود نمیدونم بین این 3 تا کدوم رو انتخاب کنم... از لحاظ مشخصات تقریبا شبیه به همن ولی خب باید تفاوت‌هایی داشته باشن ...

همچنین مدل LG 4K 27UD69-W  توسط یکی از دوستان پیشنهاد شد (تو پست اول هم هست) که با قیمت 2.600 یه خورده برام سنگینه...

مانیتور قبلیم LG IPS226V بود که سلطانی بود برای خودش... چون سیستمم کامل نیست یک سالی هست جمع شده تو کلبه‌ی کارتونیش و داره استراحت میکنه...

لینک به دیدگاه

با سلام

کوتاه و مختصر عرض میکنم خدمتتون

با بودجه زیر 6 تومن بهتره فکر تلویزیون رو از سرتون بیرون کنین

همون مونیتور تهیه کنین خیلی بهتره

من الان نزدیک 7 سال میشه که مونیتور رو گزاشتم کنار

دیگه نمیتونم با تصویر بیکیفیت و رنگ کم مونیتور کنار بیام و دلمو خوش کنم به میلی سکند کمتر

ولی از اونور  هم هر تلویزیونی رو نمیشه گرفت

تی وی های زیر 5-6 تومن الان به نظر من به هیچ دردی نمیخورن

کنتراست پایین

هاله نور

لایت بلیدینگ

و .....

من همیشه سامسونگ سری 8 داشتم

تا اینکه امسال اولد الجی گرفتم

درسته گرونه ولی 10000000% ارزشش رو داره

واسه همین یه توصیه دوستانه دارم براتون

به قول تبلیغ مرسدس بنز

The best or nothing

تو هر بازه قیمتی هستین بهترین رو انتخاب کنین ضرر نمیکنین

لینک به دیدگاه

بهترین تلویزیون تو سایز 49 اینچ که تا حدودی برا گیمم خوبه  x9000e سونی هست

و تو سایز 55 قطعا اول W7 و بعد C7 الجی . البته  B6 الجی هم حرف برای گفتن داره

لینک به دیدگاه

در 56 دقیقه قبل، Santa Cruise گفته است :

با سلام

کوتاه و مختصر عرض میکنم خدمتتون

با بودجه زیر 6 تومن بهتره فکر تلویزیون رو از سرتون بیرون کنین

همون مونیتور تهیه کنین خیلی بهتره

من الان نزدیک 7 سال میشه که مونیتور رو گزاشتم کنار

دیگه نمیتونم با تصویر بیکیفیت و رنگ کم مونیتور کنار بیام و دلمو خوش کنم به میلی سکند کمتر

ولی از اونور  هم هر تلویزیونی رو نمیشه گرفت

تی وی های زیر 5-6 تومن الان به نظر من به هیچ دردی نمیخورن

کنتراست پایین

هاله نور

لایت بلیدینگ

و .....

من همیشه سامسونگ سری 8 داشتم

تا اینکه امسال اولد الجی گرفتم

درسته گرونه ولی 10000000% ارزشش رو داره

واسه همین یه توصیه دوستانه دارم براتون

به قول تبلیغ مرسدس بنز

The best or nothing

تو هر بازه قیمتی هستین بهترین رو انتخاب کنین ضرر نمیکنین

در 38 دقیقه قبل، sepehrariaee گفته است :

بهترین تلویزیون تو سایز 49 اینچ که تا حدودی برا گیمم خوبه  x9000e سونی هست

و تو سایز 55 قطعا اول W7 و بعد C7 الجی . البته  B6 الجی هم حرف برای گفتن داره

سپاس دوستان اما بودجه کم و البته اتاق و میز هم کوچیک هست

ماکزیمم سایزی که میشه انتخاب کرد اون هم با هزار دردسر 43 اینچ هست...

ضمناً تلویزیون LG 43UJ752V که حداقل توی ایران بالای 100 نفر برای گیمینگ ازش استفاده کردن ظاهرا راضی کننده هست ولی خب ممکنه این اشخاص از ایکس‌باکس یا PS4 استفاده کرده باشن و استفاده به‌عنوان pc نداشته باشن...

تلویزیون‌های بالای 5 و 6 میلیون که فرمودین برای استفاده عمومی تمام افراد خونه هست. بنده شخصا برای خودم و برای گذاشتن روی میزم میخوام...

بسیار ممنون میشم اگر با توجه به بودجه و سایز صفحه یاری‌رسان باشین

سپاسگزارم

لینک به دیدگاه

بهترین گزینه برای بودجه تا 2 تومن 43UJ 4k LG هست که هم مدل 2017 هستش و هم فریم 60 تا داره و زمان پاسخگویی خوب . 

داداشم 49 اینچ همین و داره و کیفیت بسیار بالایی داره .

ولی یه نکته ای رو باید مدنظر داشته باشید اونم اینکه بجز پنل OLED که زمان پاسخگویی در حد صفر دارن هیچ TV بدرد بازی های اکشن و اول شخص مثل باتلفیلد و GTAV نمیخورن . چون زمان پاسخگویی در حد 20 تا 30 میلی ثانیه و گاها بیشتر دارن و یمقدار لگ میزنن . برای باقی موارد و بازیهای دیگه کاملا پاسخگو هستن

لینک به دیدگاه

در مورد مدل نسبت به بودجه خودتون مدلهای خوبی انتخاب کردید. ولی اگر بیشتر از 1 ساعت قراره از سیستم استفاده کنید که میکنید حتما مانیتور انتخاب کنید!

چند اینچ بیشتر ارزش صدمه زدن به چشم رو نداره!

لینک به دیدگاه

دادا سمت تیوی نرو. منم درگیر این موضوع بودم تا یه ماه پیش. بعدش دیدم تلویزیون های 4K الجی زیر 55 اینچ دروقع 4K نیستن! اینا از RGBW  استفاده میکنن. یعنی درواقع میتونن برات حداقل 2.8K کیفیت بدن. پس پیشنهاد من اینه بری سمت مانیتور..

لینک به دیدگاه

سلام.
من تا 6-7 ماه پیش یه مانیتور 27 اینچ قدیمی با پنل TN داشتم که سالها کار کرد و سوخت. گارانتیش هم تموم شده بود و هزینه تعمیرش هم ارزش نداشت.
این بین پول هم هیچی نداشتم مانیتور جدید بخرم!
در نتیجه تی وی خونه خودمو که یه سامسونگ 6990 ـه 55 اینچ 4K با پنل IPS هست رو از طریق پورت HDMI گرافیک و کابل HDMI ورژن 2.0 وصل کردم به TV و حدود 2 ماه با این روند سر کردم تا مانیتور خریدم.

رزولوشن و خروجی تصویر هم 3840*2160 گذاشته بودم و 60 هرتز.

شما اول از همه باید مطمئن بشی که خروجی گرافیکت 4K و 60 هرتز ساپورت میکنه و بازم باید مطمئن بشی که کابل HDMI که استفاده میکنی حتما ورژن 2.0 باشه نه 1.4.

تو این مدت با این وضعیت بازی کردم. همه سبکی. حتی اول شخص و شوتر. فیلم دیدم. وبگردی کردم. خلاصه همه استفاده های استاندارد PC رو با این TV انجام دادم.

از نظر فاصله هم یه میز کوچیکتر گذاشته بودم پشت میز کامپیوتر که فاصله ام با تی وی زیادتر باشه و حداقل 1.5 متری باشه. چون نزدیک میبودی رو کل تصویر دید نداشتی و البته بزرگی بیش از حد تصویر باعث ایجاد یه حس سرگیجه مانند میشد!

بنده طی این 2 ماه از نظر کیفیت تصویر. کیفیت عکس ها و متن ها و شارپ بودن فونت ها. وبگردی. بازی. هیچ مشکلی نداشتم و اصلا منو اذیت نکرد.

فقط 2 تا مورد هست که این وسط به نسبت مانیتور کاملا مشخص بود که اونم بعد از 24 نهایت 48 ساعت بهش عادت میکنی.

یکی بزرگی بیش از حد تصویر هست که خصوصا تو بازیهای سریع اوایل استفاده و تو 1-2 روز اول باعث ایجاد یه حس سرگیجه خفیف میشه که البته بعد از 1-2 روز از بین میره.

دوم و مسئله مهمتر Input Lag هست. یعنی زمانی که تو موس رو تکون میدی یا تایپ میکنی یه زمان خیلی خیلی کم در حد میلی ثانیه مکث هست بین حرکت دست و عکس العملش رو TV.

روز اول و نهایت دوم معمولا کمی اذیت کننده هست. اما چشم و مغز خیلی سریع عادت میکنن و دیگه متوجهش نمیشی.

البته این مورد روی مانیتور هم وجود داره اما خیلی کمه و معمولا کسی متوجه نمیشه. اما روی TV این زمان بیشتره و متوجهش میشی.

در کل اینکه میشه از تی وی بجای مانیتور استفاده کرد یا نه. بله میشه. شخصا 2 ماه تجربه داشتم و از اونجا که کار منم با سیستم هست حداقل روزی 10 ساعت پشت سیستم و با این TV سر کردم.

منتها 55 اینچ خیلی بزرگ بود. اگر بتونی TV نهایت 43 اینچ و 4K پیدا کنی هم کیفیت تصویر بهتری بهت میده (بخاطر DPI بالاتر) و هم مشکل بزرگی تصویر و سرگیجه رو یا کمتر و کوتاهتر خواهی داشت یا نخواهی داشت.

چند تا نکته رو هم بعنوان نکات پایانی بهت بگم.

بخاطر اینچ بالاتر TV و بزرگی تصویر. فیلم ها رو کمتر از 1080P ببینی حالت بهم میخوره!
بازیها رو کمتر از 1080P بازی کنی کیفیت توی ذوق میزنه!

بازی کردن با رزولوشن 4K اصلا یه دنیای دیگه اس و خیلی بهت حال میده. منتها برای بازی کردن با 4K باید گرافیک خیلی خفنی داشته باشی وگرنه فریم ریت داغونی خواهی داشت.

یعنی حداقل حداقل GTX 1080 معمولی لازم داری.

اینم یه عکس از اون دوران! :دی

qcvl_photo_2017-07-29_10-35-35_thumb.jpg

ویرایش شده توسط Kain
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...