رفتن به مطلب

استفاده از تلویزیون به جای مانیتور، بررسی، مزایا و معایب

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام و عرض ادب؛
طاعات و عباداتتون قبول ، بنده الآن یک عدد مانیتور lg 22mp55 دارم ، 
سوالم اینه که گذشته از سایز یک این مانیتور و این تلویزیون : https://www.digikala.com/Product/DKP-202089/تلويزيون-ايکس-ويژن-مدل-43XK550-سايز-43-اينچ#!/tab-techspecs/ 
تفاوت های دیگری هم دارند یا خیر؟
مثلا اینکه رفرش ریت این تلویزیون چند هرتزه و ...
(اینکه تی وی ، اسپیکر و رابط هوشمند داره مهم نیست)

با تشکر

لینک به دیدگاه

• ارسال 191
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

اگه قصد استفاده از تلویزیون به عنوان مانیتور رو داری باید 2 تا نکته اصلی رو توجه کنی

1- tv های ارزون قیمت اصلا مناسب این کار نیستن و تجربه خوبی نمیدن

2- فاصله ات از یک صفحه 43 اینچی با رزلوشن 1080p باید حداقل 2 متر باشه تا پیکسل هارو نبینی

اگر صرفا برای بازی یا فیلم دیدن می خوای مشکل خاصی نیست

اما برای وبگردی و کارهای روزمره معمولا نوشته ها در تلویزیون های این  رده چندان شارپ نیستن چشم رو اذیت می کنن

لینک به دیدگاه

من همین تلویزیون رو دقیقا دارم چند ماهی هست باهاش بازی میکنم مشکل خاصی توش شاهد نبودم ، با کنسول که واقعا خوبه و با PC هم رضایت بخشه  البته باید Sharpness رو روی صفر قرار بدی و گاما رو دقیق تنظیم کنی تا تصویری خوب داشته باشی . راستی اگر قصد خرید داشتی من میخوام سایز بالاتر بگیرم این رو میفروشم .

لینک به دیدگاه

سلام.
راستش بیشتر سوالم در مورد رفرش ریت و رسپانس تایم این تلویزیون ها بود و کیفیت ساختشون ، 

در 2 دقیقه قبل، OmidArash گفته است :

من همین تلویزیون رو دقیقا دارم چند ماهی هست باهاش بازی میکنم مشکل خاصی توش شاهد نبودم ، با کنسول که واقعا خوبه و با PC هم رضایت بخشه  البته باید Sharpness رو روی صفر قرار بدی و گاما رو دقیق تنظیم کنی تا تصویری خوب داشته باشی . راستی اگر قصد خرید داشتی من میخوام سایز بالاتر بگیرم این رو میفروشم .

سلام همشهری ، من شاید اواخر خرداد بخوام بخرم

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Daniel110 گفته است :

سلام.
راستش بیشتر سوالم در مورد رفرش ریت و رسپانس تایم این تلویزیون ها بود و کیفیت ساختشون ، 

سلام همشهری ، من شاید اواخر خرداد بخوام بخرم

زمان پاسخ دهی تصویر مانیتور قطعا بهتره ولی تو کار با این هم مشکلی نخواهید داشت که بخواد روی لذت بازی تاثیری بزاره ، اگر VSync استفاده کنید هیچوقت شاهد شکستگی نخواهید بود ، من دستی روی 59 هرتز گذاشتم .

کیفیت ساخت متوسطی دارند ، البته واقعا با سامسونگ و ال جی ساخت وطن تفاوت چشمگیری مشاهده نخواهی کرد اما خوب اگر در کنار سونی باشند تفاوت کیفیت ساخت در همه چی خودشو نشون میده .

لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

سلام خدمت دوستان

از اسم تاپیک مشخصه ، سوالم اینه تفاوت میان مانیتور و تلویزیون تو چی هست و ایا تلویزیون 4کی با مانیتور 4 تفاوت زیادی داره ؟

برای بازی و یا کار های گرافیکی 

چون از لحاظ قیمت خیلی تفاوتی نیست ولی ابعاد خیلی فرق داره

لینک به دیدگاه

من تلویزیون رو شاید بر خلاف نظر دوستان ترجیح میدم بنا به دلایلی. بین تلویزیون و مانیتور در سرعت پاسخ دهی تصویر تفاوت وجود داره. اما آیا این تفاوت مهم هست؟ برای بعضی بله برای بعضی خیر!

لینک به دیدگاه

برای بازی آنلاین و سریع TV نمیتونه به خوبی مانیتور باشه 

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Mansbrz گفته است :

سلام خدمت دوستان

از اسم تاپیک مشخصه ، سوالم اینه تفاوت میان مانیتور و تلویزیون تو چی هست و ایا تلویزیون 4کی با مانیتور 4 تفاوت زیادی داره ؟

برای بازی و یا کار های گرافیکی 

چون از لحاظ قیمت خیلی تفاوتی نیست ولی ابعاد خیلی فرق داره

اگه برات ریسپانس تایم مهم نیست مانیتور 4K با تلویزیون 4K فقط در صورتی که بخای روی 4K پلی بدی تفاوت خاصی ندارن تا کارت 2080. اگه 2080Ti داری مانیتور بهتره

لینک به دیدگاه

من تجربه اینو داشتم مدتی با تلوزیون کار کردم 

تلوزیون مورد استفاده من es7770 سامسونگ بود فول اچدی ۴۸ اینچ با اینکه ۶۰ فریم میداد ولی اونچنان دلچسب و روون نبود مجبور بودم با ۲ متر فاصله بشینم پشتش الان روی مانیتور F24 اچ پی بازم فول اچ دی ۶۰ فریم بازی میکنم خیلی روون تره  ... در کل پیشنهاد نمیکنم tv بگیرین ... 

البته شاید 4k فرق بکنه !؟

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، noname گفته است :

من تجربه اینو داشتم مدتی با تلوزیون کار کردم 

تلوزیون مورد استفاده من es7770 سامسونگ بود فول اچدی ۴۸ اینچ با اینکه ۶۰ فریم میداد ولی اونچنان دلچسب و روون نبود مجبور بودم با ۲ متر فاصله بشینم پشتش الان روی مانیتور F24 اچ پی بازم فول اچ دی ۶۰ فریم بازی میکنم خیلی روون تره  ... در کل پیشنهاد نمیکنم tv بگیرین ... 

البته شاید 4k فرق بکنه !؟

البته اینم بگم من بازی های اوپن ورلد بازی میکنم ! حس راه رفتن و رانندگی تو gta هم حتی روون نبود روی TV

لینک به دیدگاه

• 8 ماه بعد...

دوستان مانیتورم خراب شده و قابل تعمییر نیست مجبورم که یک مانیتور جدید جایگزین کنم. 

با بودجه حدود دو الی 3.5 ت (هر چه ارزونتر بهتر :دی ولی با کیفیتتر خخخ) به نظرتون مانیتور بگیرم یا تلویزیون

اگر تلویزیون  بگیرم چه قدر میتونه به چشم اسیب برسونه به خصوص اینکه کار مدام با کامپیوتر انجام میدم 

درضمن صفحه نمایش بزرگحداقل 22 اینچ به بالا  بسیار بااهمیته 

اگر درصورت تهیه تلویزیون  امکان داره هنگام دیدن فیلم یا گاهی اوقات بازی کردن (اهل بازی نیستم ) تصاویر به صورت لگ در بیاد؟ 

معایب و تلویزیون برای استفاده به عنوان مانیتور چیه؟

راستی کارگرافیکم msi 1050 ti گیمینگه...

ویرایش شده توسط tak11
اضافه کردن مطلب جدید
لینک به دیدگاه

• 7 ماه بعد...

با سلام دوستان و اساتید محترم

بنده میخواستم سوالی رو از خدمتتون بپرسم

دوستان بنده میخوام تلویزیون ال ای دی 49 اینچ سامسونگ خریداری بکنم و به کامپیوترم متصلش بکنم به منظور گیمینگ

و میخوام در کنارش هم از مانیتور خودم هم استفاده کنم

خدمت شما عرض شود که گرافیک کنونی بنده r9 290 x  هستش با 4 گیگ حافظه و 512 بیتی هستش دوتا اچ دی ام ای داره دوتا دی وی ای

اکنون به نظرتون اگر من مثلا بازی gta v  روی تلویزیون بازی کنم آیا دچار مشکل خواهم شد؟؟؟

و آیا کارت گرافیک من جوابگو هستش یا نه

و اینکه کارت گرافیک 1060 گیمینگ چقدر از کارت من بالاتر هست از نظر قدرت

سوالات زیاد شد از محضرتون عذرخواهی میکنم

ممنون میشم اساتید مثل همیشه راهنمایی کنند

لینک به دیدگاه

سلام

براحتی میتونید بازی کنید.

کارت 1060 6G حدود ۵ تا ۱۰ درصد قویتره.

لینک به دیدگاه

دوستان نظراتشون رو در این باره دادند تاپیک هم قدیمیه ولی حالا که آپ شده منم نظرم و تجربه ام رو در این باره عرض کنم.

نمی دونم دوستان در صفحات پیش اشاره کردند یا خیر اما مهم ترین امر در استفاده از تلویزیون به جای مانیتور، سرعت پاسخگویی صفحه نمایش تلویزیون هست که باید حداکثر 3 میلی ثانیه باشه، در غیر این صورت به معنای واقعی کلمه چشم رو کور میکنه🥴

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...