رفتن به مطلب

سیستم جهت رندر و ادیت ویدئو

Gh-Moradi
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان، قصد دارم یک سیستم ببندم در حدود ۱۸ الی ۲۰ تومن جهت کار با نرم‌افزارهای افتر افکت، پریمیر، داوینچی و فتوشاپ، قبل از هرچیز لطفا راهنمایی کنید که نرم‌افزارهای نام‌برده سی‌پی‌یو محور هستند یا گرافیک محور؟ اگر سی‌پی‌یو محور هستند چه سی‌پی‌یو ای پیشنهاد میکنید و اگر گرافیک محور هستند چی پیشنهاد میکنید؟ درکل با توجه به نرم‌افزارهای نام‌برده پیشنهاد بدید، ممنونم

ویرایش شده توسط Gh-Moradi
لینک به دیدگاه

cpu:ryzen 5 3600xt

motherbboard:x370 f gaming

ram:32 gigabyte 3200mhz corsair

power:coolermaster masterwatt 650

ssd:256g adata su800

case:green striker

این حدود 23 میلون میشه ولی گرافیک نداره اگر بودجه اجازه نمیده میتونید اینتل ببندید ولی فکر کنم عملکرد این باندل بهتر باشه

در مورد نرم افزار ها هم تا جایی که نگاه کردم سی پی یو و رم مهم بود.

لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، amir.nl گفته است :

cpu:ryzen 5 3600xt

motherbboard:x370 f gaming

ram:32 gigabyte 3200mhz corsair

power:coolermaster masterwatt 650

ssd:256g adata su800

case:green striker

این حدود 23 میلون میشه ولی گرافیک نداره اگر بودجه اجازه نمیده میتونید اینتل ببندید ولی فکر کنم عملکرد این باندل بهتر باشه

در مورد نرم افزار ها هم تا جایی که نگاه کردم سی پی یو و رم مهم بود.

خیلی ممنونم ولی AMD قبلا بستم همش دردسره یا هنگ میکرد یا روی بوت می‌موند خیلی رو اعصاب بود ردش کردم رفت، اگه میشه اینتل پیشنهاد بدید

لینک به دیدگاه

سلام

اگر با ای ام دی مشکل دارید، بهترین گزینه‌های شما پردازنده‌های Core i5 نسل 9 و 10 اینتل هست. (ترجیحا نسل 10 باشه بهتره)

رم رو اگر بتونید دو عدد 16 گیگ بگیرید خیلی تاثیر داره، خصوصا تو پریمیر. فرکانس رم در حد 3000 کفایت می‌کنه (که البته در عمل 2666 خواهد بود) مگر اینکه بخواید از پردازنده ای ام دی یا پردازنده‌های سری K اینتل استفاده کنید که در اون صورت میشه از حداکثر فرکانس رم استفاده کرد.

گرافیک رو حتما حتما انودیا بگیرید چون خیلی از نرم‌افزارهای گرافیکی اساسا با Cuda Core کار می‌کنند. کمترین بهترین گرافیک 1650 سوپر هست و همینطوری تا بالاتر

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، Sandor گفته است :

سلام

اگر با ای ام دی مشکل دارید، بهترین گزینه‌های شما پردازنده‌های Core i5 نسل 9 و 10 اینتل هست. (ترجیحا نسل 10 باشه بهتره)

رم رو اگر بتونید دو عدد 16 گیگ بگیرید خیلی تاثیر داره، خصوصا تو پریمیر. فرکانس رم در حد 3000 کفایت می‌کنه (که البته در عمل 2666 خواهد بود) مگر اینکه بخواید از پردازنده ای ام دی یا پردازنده‌های سری K اینتل استفاده کنید که در اون صورت میشه از حداکثر فرکانس رم استفاده کرد.

گرافیک رو حتما حتما انودیا بگیرید چون خیلی از نرم‌افزارهای گرافیکی اساسا با Cuda Core کار می‌کنند. کمترین بهترین گرافیک 1650 سوپر هست و همینطوری تا بالاتر

بسیار لطف کردید ممنونم بابت اطلاعات، اگر شما باشید CPU و مادربرد و گرافیک رو چی میزارید؟

لینک به دیدگاه

CPU : amd 3700x

mb: Asus x470 f

ram:32 gig

power : 650 wat

VGA: gt 710 

اینا خوبن ولی امثر اوندبرنامه ها پردازنده محور هستن .

لینک به دیدگاه

در 57 دقیقه قبل، esy2011 گفته است :

CPU : amd 3700x

mb: Asus x470 f

ram:32 gig

power : 650 wat

VGA: gt 710 

اینا خوبن ولی امثر اوندبرنامه ها پردازنده محور هستن .

والا از AMD بدم نمیاد ولی چون قبلا تجربه بدی داشتم دیگه نمیخوام برم سمتش و هزینه کنم.

پس اگر نرم‌افزارهای فوق cpuمحور هستند میتونم از پردازند مجتمع cpu استفاده کنم؟

منظورم اینکه هزینه کارت گرافیک ندم و هزینه‌شو بزارم روی قطعات دیگه که سیستم قویتر ببندم

ویرایش شده توسط Gh-Moradi
لینک به دیدگاه

در 20 ساعت قبل، Gh-Moradi گفته است :

سلام دوستان، قصد دارم یک سیستم ببندم در حدود ۱۸ الی ۲۰ تومن جهت کار با نرم‌افزارهای افتر افکت، پریمیر، داوینچی و فتوشاپ، قبل از هرچیز لطفا راهنمایی کنید که نرم‌افزارهای نام‌برده سی‌پی‌یو محور هستند یا گرافیک محور؟ اگر سی‌پی‌یو محور هستند چه سی‌پی‌یو ای پیشنهاد میکنید و اگر گرافیک محور هستند چی پیشنهاد میکنید؟ درکل با توجه به نرم‌افزارهای نام‌برده پیشنهاد بدید، ممنونم

در 1 ساعت قبل، Gh-Moradi گفته است :

والا از AMD بدم نمیاد ولی چون قبلا تجربه بدی داشتم دیگه نمیخوام برم سمتش و هزینه کنم.

پس اگر نرم‌افزارهای فوق cpuمحور هستند میتونم از پردازند مجتمع cpu استفاده کنم؟

منظورم اینکه هزینه کارت گرافیک ندم و هزینه‌شو بزارم روی قطعات دیگه که سیستم قویتر ببندم

شما برداشتتون از amd  اشتباهه چون قبلا ضعیف بوده ولی بعد رایزن تو خیلی از موارد از اینتل جلو زده بخصوص سری ۵۰۰۰ رایزن کاملا برتری بر اینتل دارن چه از نظر مصرف و قدرت و قیمت همین ۳۷۰۰ تو بازار ۸۲۰۰ میتونی بخری رقیب این که اینتل 9900k  هست ۱۲ میلیون هست 

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، esy2011 گفته است :

شما برداشتتون از amd  اشتباهه چون قبلا ضعیف بوده ولی بعد رایزن تو خیلی از موارد از اینتل جلو زده بخصوص سری ۵۰۰۰ رایزن کاملا برتری بر اینتل دارن چه از نظر مصرف و قدرت و قیمت همین ۳۷۰۰ تو بازار ۸۲۰۰ میتونی بخری رقیب این که اینتل 9900k  هست ۱۲ میلیون هست 

همون رایزن داشتم که همش هنگ میکرد حتی رم مخصوص رایزن هم براش گرفتم کمی بهتر شد ولی در کل هنگ میکرد و روی بوت می‌موند بخاطر همین تجربه‌ی بدی دارم.

جسارتن شما خودتون AMD دارید یا فقط به نتایج بنچمارک‌ها و اخبار بسنده میکنید که AMD پیشنهاد میدید؟

آخه اون موقع بنچمارک و اخبار AMD خیلی داغ بود منم خریدم ولی پشیمون شدم

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Gh-Moradi گفته است :

اگر شما باشید CPU و مادربرد و گرافیک رو چی میزارید؟

MB: B460 or Z490

CPU: core i5 10400

VGA: 1650 Super البته غیر از مدل‌های PH و TUF از ایسوس. ترجیحا گیگابایت

لینک به دیدگاه

10400f 4700t

B460m aorus pro. 4300t

2x8gb 3200 geil 2000t

Power 550w coolermaster 2000t

Case green STRIKER 2100t

Hdd 2tr sky 1700t

Ssd 240 wd 850t

Vga gtx960 gigabyte 3300t اینو دارم. 

Air cool jansbo cr1400 argb 1200tاینم دارم. خواستی 

میشه حدود 22200. میخوای ارزونتر دربیاد. هارد 2 ترا بعد بگیر. 

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Gh-Moradi گفته است :

همون رایزن داشتم که همش هنگ میکرد حتی رم مخصوص رایزن هم براش گرفتم کمی بهتر شد ولی در کل هنگ میکرد و روی بوت می‌موند بخاطر همین تجربه‌ی بدی دارم.

جسارتن شما خودتون AMD دارید یا فقط به نتایج بنچمارک‌ها و اخبار بسنده میکنید که AMD پیشنهاد میدید؟

آخه اون موقع بنچمارک و اخبار AMD خیلی داغ بود منم خریدم ولی پشیمون شدم

بله تو امضام هست ۱۷۰۰ داشتم که اونو فروختم رم هم ژل ۳۰۰۰ و مادربرد ام اس آی ۳۷۰ x carbon  من که موردی نداشتم الان هم اوناییکه برات پیشنهاد دادمو صددرصد می خوام بگیرم منتها منتظر کاهش قیمت هستم

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، zen گفته است :

10400f 4700t

B460m aorus pro. 4300t

2x8gb 3200 geil 2000t

Power 550w coolermaster 2000t

Case green STRIKER 2100t

Hdd 2tr sky 1700t

Ssd 240 wd 850t

Vga gtx960 gigabyte 3300t اینو دارم. 

Air cool jansbo cr1400 argb 1200tاینم دارم. خواستی 

میشه حدود 22200. میخوای ارزونتر دربیاد. هارد 2 ترا بعد بگیر. 

خیلی ممنون لطف کنید مشخصات گرافیک و کولر رو پ.خ کنید

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، esy2011 گفته است :

بله تو امضام هست ۱۷۰۰ داشتم که اونو فروختم رم هم ژل ۳۰۰۰ و مادربرد ام اس آی ۳۷۰ x carbon  من که موردی نداشتم الان هم اوناییکه برات پیشنهاد دادمو صددرصد می خوام بگیرم منتها منتظر کاهش قیمت هستم

اگه ممکنه اینا رو با حوصله جواب بدید 🙏🏻

یعنی من اگه AMD بگیرم هیچ هنگ یا لگ یا کلا اذیت نمیکنه؟ سرعت بوت ویندوزش چطوره؟ دیگه مثل قدیم نیست که حتما باید رم‌های مخصوص خودش رو بگیرم یا مثل اینتل هر رمی میتونم بزارم؟ درکل تجربه بدی دارم و حالا تضمین میخوام که خیالم راحت بشه AMD بگیرم

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Gh-Moradi گفته است :

میتونم از پردازند مجتمع cpu استفاده کنم؟

اگر قصد استفاده از گرافیک مجتمع دارین باید رایزن بخرین میتونین 3400gو یا 3350g بخرین که جدیدتر هستش و به صورت تری هم در بازار هست با قیمت 3250 و اگر به صورت باندل خریداری کنید تخفیف ویژه داره.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Gh-Moradi گفته است :

اگه ممکنه اینا رو با حوصله جواب بدید 🙏🏻

یعنی من اگه AMD بگیرم هیچ هنگ یا لگ یا کلا اذیت نمیکنه؟ سرعت بوت ویندوزش چطوره؟ دیگه مثل قدیم نیست که حتما باید رم‌های مخصوص خودش رو بگیرم یا مثل اینتل هر رمی میتونم بزارم؟ درکل تجربه بدی دارم و حالا تضمین میخوام که خیالم راحت بشه AMD بگیرم

نه دیگه این سری هر رمی رو میتونید استفاده کنید حتی فر کانس  بالا 4000 سرعت بوت هم مربوط به هارد میشه که ویندوز رو رو ssd نصب کنید و اذیتی در کار نیست ضمنا amd  در رندر از اینتل خیلی جلو هست .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...