رفتن به مطلب

گرانی بی سابقه کارت گرافیک در مدت زمان کمتر از 4 ساعت؟؟؟!!!!!!!!!

arash_aria
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام علارقم اینکه دلار 300 تومنم ارزان شده ولی کارتهای گرافیک حداقل در لیون کامپیوتر ظرف مدت بسیار کوتاه چند ساعت کمتر از یک روز 4 بار افزایش قیمت خورد

مثلا یک 1660 بسیار ضعیف و بدرد نخور از 8 میلیون رفت رو 11 تا 13 میلیون دلیلشو کسی میدونه به ماها هم بگه .الان تکلیف منی که میخواستم بفروشم 

کارتمو چیه؟؟؟با 6 تومن میشد یه 2060 بخرم (با گزاشتن 6 میلیون رو کارت خودم)الان همونو بزارم روش 1660 هم نمیدن نوشو میتونستم بخرم

الان دست دوم 1660 هم نمیده کسی .واقعا کجا هستیم ما؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!از لیون بعیده ظرف 24 ساعت 4 بار افزایش قیمت بده 

دلال ارزان شد گرافیک گران شد وای بحال اینکه دلار گران بشود چه میشود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!

فکر کنم دلار بشه 26 تومن گرافیک 1660 رو بکنن 20 میلیون .قیمتگزاری مسخره در ایران ..

لینک به دیدگاه

• ارسال 147
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

ماین دوست عزیز

یاد سال 96 بخیر

همین لیون یه جوری قاتحه خوند توی قیمت گرافیک که هنوز بعد از 4 سال داریم میبینیم !

اینقدر تبلیغ ماین کرد همون مثل معروف که زمان جویندگان طلا تو امریکا سود اصلی فروشندگان ابزار الات کردند

تازه شما یادتون نمیاد یه مدت میتونستی با بیت کوین هم جنس بخری از سایت :)))))

الانم دوباره تب ماین راه افتاده ملت هم که خوب همه متخصص و پولدار سریع با تبلیغ یه پیج اینستاگرام میریزن میلیونی گرافیک میخرن ریگ میبندن ماین میکنن

یه سری ها هم هستن فقط تو فکر اینکه اگه فلان قیمت بیت کوین خریده بودیم الان فلان قدر پول داشتیم اینا دیگه جز احمق ترین ادمان :D

احتمالا سال دیگه این موقع باز توی همین انجمن یوزر هایی پیدا میشه مثلا تاپیک میزنن فروش 50 عدد 2060 50 عدد 2070 - 100 عدد چمیدونم 5700xt :)))

ویرایش شده توسط hosin
  • لایک 5
لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، hosin گفته است :

ماین دوست عزیز

یاد سال 96 بخیر

همین لیون یه جوری قاتحه خوند توی قیمت گرافیک که هنوز بعد از 4 سال داریم میبینیم !

اینقدر تبلیغ ماین کرد همون مثل معروف که زمان جویندگان طلا تو امریکا سود اصلی فروشندگان ابزار الات کردند

تازه شما یادتون نمیاد یه مدت میتونستی با بیت کوین هم جنس بخری از سایت :)))))

الانم دوباره تب ماین راه افتاده ملت هم که خوب همه متخصص و پولدار سریع با تبلیغ یه پیج اینستاگرام میریزن میلیونی گرافیک میخرن ریگ میبندن ماین میکنن

یه سری ها هم هستن فقط تو فکر اینکه اگه فلان قیمت بیت کوین خریده بودیم الان فلان قدر پول داشتیم اینا دیگه جز احمق ترین ادمان :D

احتمالا سال دیگه این موقع باز توی همین انجمن یوزر هایی پیدا میشه مثلا تاپیک میزنن فروش 50 عدد 2060 50 عدد 2070 - 100 عدد چمیدونم 5700xt :)))

داداش یا ما ملت نیستیم یا اونا ملت نیستن .میلینونمون کجا بود که کارت بخریم .یدونه زور زدیم پول جمع کردیم بی صاحاب موندمونو بفروشیم با کمک اون یه 2060 

بخریم الان 1660 هم نمیدن دیگه .

لینک به دیدگاه

ماینرای عزیزتر از  همه چیز ریختن باز به جون بازار

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

ماینرای عزیزتر از  همه چیز ریختن باز به جون بازار

جالبه فقط 1660 و 2060 مثل اسب رم کردن .بقیشون در حد 1تومن 

خوب منم مجبورم 1060 رو بدم 7 میلیون تا بتنوم یه 1660 سوپر بخرم اگه ثابت بمونه.

بنظرتون تا کجا میره؟؟2060 میرسه به 2070 قیمتش؟؟

لینک به دیدگاه

جالب هست که قدرت خرید بازار هم بسیار ضعیفه

بنده همین هفته پیش ۳۰۸۰ رو قیمت دادم با گارانتی ۴۲ کسی نخرید

الان باید با ۴۲ کارت ۲۰۸۰‌ تی ای بخرن

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، arash_aria گفته است :

جالبه فقط 1660 و 2060 مثل اسب رم کردن .بقیشون در حد 1تومن 

خوب منم مجبورم 1060 رو بدم 7 میلیون تا بتنوم یه 1660 سوپر بخرم اگه ثابت بمونه.

بنظرتون تا کجا میره؟؟2060 میرسه به 2070 قیمتش؟؟

منم میخاستم 580 بفروشم 2060 بگیرم ولی دیگه مهم نیس با همین سر میکنم نهایتش میفروشم سریز ایکس میخرم 

تو این مملکت هیچی حد و مرز نداره.

لینک به دیدگاه

یادم میاد یک سال قبل همین وقت ها gtx 1660 s قیمتش 5 میلیون تومان بود نمی دونم چرا این جوری شده 

ما مسلمانیم باید قیمت ها رو طوری زیاد کنیم که کسی نتونه بخره

نمی دونم چرا اینقدر بدبختیم به یکدیگر رحم نداریم به غربی ها و شرقی ها میگیم کافر در حالی که ..........

هیچی ندارم بگم......

ویرایش شده توسط mohammad osmani
لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Nima.Rampage گفته است :

جالب هست که قدرت خرید بازار هم بسیار ضعیفه

بنده همین هفته پیش ۳۰۸۰ رو قیمت دادم با گارانتی ۴۲ کسی نخرید

الان باید با ۴۲ کارت ۲۰۸۰‌ تی ای بخرن

همه چیز همینه خودرو هم که افتضاحه میخام ماشینو بفروشم کسی نداره بخره البته ماشین من بدم برم 

یک دو و نصفی 2080 تی ای میدن خخخخخخ

مشتریی نیست اونجوری ولی ...

فرق نداره دلار کم بشه زیاد بشه گرون میشه قطعات تازه سال دیگه بودجه با دلار پایه 11 یا 17 تومن بستن (4200 بای بای)یه سری دیگه قطعات سال دیگه 

هم یه 80 % همون فروردین گرون میشه .پیش بینی میکنم فروردین 1400 اگر زنده بودم فکر کنم 2080 تی ای رو باید بگین یه چیزی تو مایههای 70 میلیون تومن 

یه ده تومن کمو زیاد حال یا تا فروردین یا تا اواسط خرداد به این رقم میرسیم مگر معجزه بشه 

حالا همین الان دارن دلار 30 هزارتومن پامون حساب میکنن تموم قطعات رو ولی سال دیگه میبرن بالا بشدت زیاد 

در 5 ساعت قبل، mohammad osmani گفته است :

یادم میاد یک سال قبل همین وقت ها gtx 1660 s قیمتش 5 میلیون تومان بود نمی دونم چرا این جوری شده 

ما مسلمانیم باید قیمت ها رو طوری زیاد کنیم که کسی نتونه بخره

نمی دونم چرا اینقدر بدبختیم به یکدیگر رحم نداریم به غربی ها و شرقی ها میگیم کافر در حالی که ..........

هیچی ندارم بگم......

اشتباهت همین جاست ما فقط به غربیها میگیم کافر وگرنه شیجین و کیم رو نمیگیم کافر که دوست هم میگیم به اونها

در 5 ساعت قبل، ho3einsa گفته است :

منم میخاستم 580 بفروشم 2060 بگیرم ولی دیگه مهم نیس با همین سر میکنم نهایتش میفروشم سریز ایکس میخرم 

تو این مملکت هیچی حد و مرز نداره.

منم همین هدفرو داشتم ولی الان نه میتونم بفروشم .یعنی چند بدم بره ؟؟؟باید 7 میلیون بدم 1060 اونم 3 گیگو .همه کارتها 4 تومن رفتن بالا

یه 1050 شده 7700 من بدم 7 میلیون میگیم دست دو ایراد نداره ولی چقدر بزارم روش ؟؟؟میخاستم بدم 5500 با 6500 میشد 12 تومنبیدردسر 

یدونه 2060 میخریدم اما در عرض یه 48 ساعت کن فیکونمون کردن باید 9 تومن بزارم روش و مجبورم کارتمو بدم 7 یا 7500 اگر بخرن تازه یدون 1050 بخرم 

یا 1650 معمولی که از کارت خودم خیلی خیلی بد بخت ترن یا اینکه 6 تومن بزارم روش اگر گرون نکنن تا بتونم یدونه 1660 معمولی تک فنه بخرم یا نهایتش یه 1660 سوپر

بخرم برند گیگا بایت اونم .

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان.

بحث قیمت کلا تو ایران ی موضوعی پیچیدست.

بصورت کلی عرضه و تقاضا اصلی ترین پارامتر های قیمت گذارین. وقتی عرضه زیاد بشه قیمت میاد پایین. وقتی تقاضا زیاد بشه قیمت میره بالا با ثابت بودن پارامتر دیگه.

اما این برای ی کشور نرمال با وضعیت نرماله.

ایران هیچیش نرمال نیست دلیلش هم اون پولاییه ک هر چند وقت خبرش میاد ک بالا کشیدن و رفتن و دارن میخورن بلخره از یه جایی باید بیاد. 3.000.000 میلیارد دلار از بودجه فروش نفت ایران بیشتره! باید از ی جایی بکنه.

مملکتم ک بی قانونه بهترین جا میشه جیب ما مردم.

سخت در اشتباهید اگر فکر کنید افزایش قیمت همش کار لیونه و سودش میره تو جیب لیون.

اگر مغازه داشته باشید میدونید ک وقتی جنسی رو میخرید 2 تومن  فروشش حالت عادی هست 2.6 حالا افزایش قیت میخوره و خریدش میشه 6 تومن! پس فروشش میشه 7.5. شما اگر قیمت فروش قدیمت بدی جای اون قطعه باید 6 ملیون پول بدی تا بتونی بخری و بزاری تو مغازت!! اینجا ادما 2 دسته میشن. یه عده میگن نه ما وجدان داریم و ب قیمت قدیم میدیم! نتیجش میشه بنده ک مجبور شدم مغازم رو جم کنم چون داشتم ضرر میکردم! ولی وجدانم رو نگه داشتم ک هزار تومنم برام سود نداشت.

یه عدم میگن نه ب ما ربطی نداره و به قیمت روز میدیم ک درستش همینه شما باید بتونی مغازت رو پر نگه داری و کاسبی کنی.

اما این سود کجا میره؟!

اول میره جیب دولت. دوم میره جیب دولت. سوم میره جیب دولت. چهارم میره جیب دولت. پنجم میره جیب وارد کننده ششم میره جیب دلال. هفتم میره جیب مغازه دار.

این دولت دیگه کاری از دستش بر نیومده برای چاپیدن مردم وگرنه اونم انجام میداد. ینی مشکل دولت نیستا **** مشکل داره از بیخ.

کلا ما داریم ب **** پول میدیم ک مارو بیشتر تحقیر کنه محدود کنه و بدبخت تر از بدبخت کنه.

ب لیون گیر ندید ک چرا قیمتا فلانه بساره. لیون ی فروشندس با سیاست های خودش. الان شما قیمتای لیون رو با بقیه جاها مقایسه کنید.

مقداری بیشتره و دلیلش رو وقتی ازشون خرید کنید متوجه میشید.

ی زمانی تو این مملکت وفور نعمت بود این برای سال 89 و 84 نیست. چون ما بعد از بیگ بنگ تاریخی 57 دچار مشکلات بزرگی شدیم.

اره ی زمانی میشد 1660 رو خرید 5 تومن الان شده 11 تومن خب عزیز من اون موقعم اون گرافیک گرون بود! اینکه الان این قیمت شده ینی فهمیدن ما رو باید مرگ بدن ک به تب راضی شیم.

در کل برای این قیمتا تاپیک زدن و غر زدن ب لیون بیهوده ترین کاره از نظر من.

بهترین کار نخریدنه.

موفق باشید دوستان.

• لایک 2
  • ممنونم 2
لینک به دیدگاه

سلام فکر کنم به خاطر ماینینگه چون اخیرا ارز ها گرون شدن . 

لینک به دیدگاه

یه

در 1 ساعت قبل، hosin گفته است :

این موضوع فقط در مورد ماینرها و مافایای بازار صدق نمی‌کنه، تا حد خیلی زیادی به خودِواردکننده‌ها و فرومشنده‌ها هم ربط داره. برای اثبات این حرف، یه موردِ تاریخیِ دیگه رو هم من به حرف شما اضافه کنم.

احتمالا خیلی‌ها یادشون هست، زمانی که کارت گرافیک‌های سوپرِ انودیا اومده بود، کارایی‌شون خیلی بالاتر و بیشتر از سری معمولی RTX بود و قیمتشون هم بهتر و به‌صرفه‌تر بود. کارت‌های سوپر که وارد بازار جهانی شدن، یه مدت خیلی کوتاه تو فروشگاه‌های ایرانی از جمله همین لیون موجود شده بودن و بعد از چند روز موجودی‌شون به طرز عجیبی به صفر رسید! بعد که پیگیر می‌شدی هزار جور بهونه می‌آوردن که آره موجودی تموم شده، یا موجودی کمه، اصلا سری سوپر تو بازار جهانی کمه! خلاصه یه جوری القا می‌کردن که خودِ سری سوپر موجودیش تو ایران کمه و نایاب شده. در عوض موجودیِ نسل قبلی یعنی سری 1000 و RTX های معمولی تو بازار ایران فراوون بودن.

گذشت و گذشت تا اینکه انودیا سری 3000 رو معرفی کرد، نسلی که از نظر کارایی از سری سوپر هم بهتر بود و از نظر قیمتی کمتر. این سری تو به محض اینکه تو فروشگاه‌های ایران موجود شدن، بعد از چند روز موجودیشون شد صفر! و خیلی جالبه یکدفعه سریِ سوپر به طرز وحشتانکی تو ایران موجودیش زیاد شد! ای بابا! مگه شما نمی‌گفتین سوپر کمه تو ایران؟ نیست اصلا؟ پس این همه کارت سوپر از کجا اومد؟

فرمول اساسا این شکلیه که تا کارت‌های قدیمی و از رده خارج رو نفروشن، اونم با قیمت‌های فضایی، سریِ جدید رو وارد بازار نمی‌کنن و با تزریق قطره‌چکونی و قیمت بالا، طوری القا می‌کنن که مثلا سری 3000 تو ایران کمه. درحالی که من به شما قول میدم انبارشون پر از کارت‌های 3000 هست و فقط منتظرن سری‌های قدیمی رو بکنن تو پاچت، تا آخرین قطره خون از جیبت بمکن، بعدا که انودیا سری 4000 رو معرفی کرد، یدفعه می‌بینی که تو همین لیون کلی کارت 3000 موجود می‌‎شه. این خط، اینم نشون

• لایک 2
لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Ali Subi گفته است :

سلام خدمت دوستان.

بصورت کلی عرضه و تقاضا اصلی ترین پارامتر های قیمت گذارین. وقتی عرضه زیاد بشه قیمت میاد پایین. وقتی تقاضا زیاد بشه قیمت میره بالا با ثابت بودن پارامتر دیگه.

ایران هیچیش نرمال نیست دلیلش هم اون پولاییه ک هر چند وقت خبرش میاد ک بالا کشیدن و رفتن و دارن میخورن بلخره از یه جایی باید بیاد. 3.000.000 میلیارد دلار از بودجه فروش نفت ایران بیشتره! باید از ی جایی بکنه.

اگر مغازه داشته باشید میدونید ک وقتی جنسی رو میخرید 2 تومن  فروشش حالت عادی هست 2.6 حالا افزایش قیت میخوره و خریدش میشه 6 تومن! پس فروشش میشه 7.5. شما اگر قیمت فروش قدیمت بدی جای اون قطعه باید 6 ملیون پول بدی تا بتونی بخری و بزاری تو مغازت!! اینجا ادما 2 دسته میشن. یه عده میگن نه ما وجدان داریم و ب قیمت قدیم میدیم! نتیجش میشه بنده ک مجبور شدم مغازم رو جم کنم چون داشتم ضرر میکردم! ولی وجدانم رو نگه داشتم ک هزار تومنم برام سود نداشت.

یه عدم میگن نه ب ما ربطی نداره و به قیمت روز میدیم ک درستش همینه شما باید بتونی مغازت رو پر نگه داری و کاسبی کنی.

اما این سود کجا میره؟!

اول میره جیب دولت. دوم میره جیب دولت. سوم میره جیب دولت. چهارم میره جیب دولت. پنجم میره جیب وارد کننده ششم میره جیب دلال. هفتم میره جیب مغازه دار.

این دولت دیگه کاری از دستش بر نیومده برای چاپیدن مردم وگرنه اونم انجام میداد. ینی مشکل دولت نیستا **** مشکل داره از بیخ.

کلا ما داریم ب **** پول میدیم ک مارو بیشتر تحقیر کنه محدود کنه و بدبخت تر از بدبخت کنه.

ب لیون گیر ندید ک چرا قیمتا فلانه بساره. لیون ی فروشندس با سیاست های خودش. الان شما قیمتای لیون رو با بقیه جاها مقایسه کنید.

ی زمانی تو این مملکت وفور نعمت بود این برای سال 89 و 84 نیست. چون ما بعد از بیگ بنگ تاریخی 57 دچار مشکلات بزرگی شدیم.

اره ی زمانی میشد 1660 رو خرید 5 تومن الان شده 11 تومن خب عزیز من اون موقعم اون گرافیک گرون بود! اینکه الان این قیمت شده ینی فهمیدن ما رو باید مرگ بدن ک به تب راضی شیم.

بهترین کار نخریدنه.

موفق باشید دوستان.

نه ما که یه چیزی بخوریم اعتراض کنیم .سوال بود که چرا دلار(همین الان 2299 ریال خورد توسرش)ارزان شدش

ولی قطعات رفتن بالا( صدای خنده کر کننده)به لیون میگیم میگه تعطلات بردن بالاجهانیه 

بچهها میگن ماینیگ بخدا موندیم توش چکار کنیم ؟؟؟؟؟من یدونه کارت دارم میخام بروز کنم سیستمو اونم فقط نهایت 3 سال جواب بده 

ولی دیگه نشدنیه .

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

سلام خدمت دوستان.

اما این سود کجا میره؟!

این دولت دیگه کاری از دستش بر نیومده برای چاپیدن مردم وگرنه اونم انجام میداد. ینی مشکل دولت نیستا نظام مشکل داره از بیخ.

کلا ما داریم ب نظام پول میدیم ک مارو بیشتر تحقیر کنه محدود کنه و بدبخت تر از بدبخت کنه.

بهترین کار نخریدنه.

موفق باشید دوستان.

دقیقا حرف منم اینه

درسته یه زمان لیون مقصر بود اما الان هم نمیشه تمام گرونی هارو انداخت گردنش

اما من نمیدونم ملت این همه دارن مینالن

یعنی خدا شاهده روزی شاید 100 نفر ببینم که هیچ کدومشون راضی نیستند از این وضعیت همه هم دم بی پولی میزنن بعد این پراید های 150 تومنی خونه هایی که میلیاردی شده تو پایین شهر چمیدونم 3090  - 80 میلیونی اینارو کی میخره

طرف میره 60 میلیون میده به ایفون !!!

اصلا این همه پول ایرانی ها از کجا میارن ؟

ولله هرکی تو این مملکت بگه من پولام از راه حلال در اوردم باید بزنی تو دهنش خون بیاد

واقعا کی میخره ؟ بهشونم میگی اقا درسته وضعت خوبه ولی نخر خریدنت باعث میشه بقیه که بد بختن بد بختر شن میگه

خوب پس بگو کلا زندگی نکنیم

من فقط فهمیدم توی این همه سال زندگی در این ممکلت که ایرانی ها فقط خودشون و خودشون مهمن واسه همنیه اصلا تیم ورک نداریم مثل کمونیستا باید ak47 بالا سرمون باشه درست یه کاریو انجام بدیم { پارادووووووووکس}

بعضی وقتا شب که میخوابم ارزو میکنم صبح بیدار شم ببینم توی یه جای اروم و بدون دقدقه  {ترجیحا دانمارک - نروژ - سوئیس - سوئد و ... } توی این دنیای شت دارم زندگی میکنم یه زندگی معمولی !!!

حافظه قبلیم هم به کل دیلیت شده باشه اصلا جایی به اسم این خراب شده با مردم و کلا اداب و رسوم چمیدونم حکومت و ... یادم نیاد😔 متاسفانه اگه قسمت هم بشه بریم بازم وقتی خبری از اینجا برسه فشار روانی رومون هست

لینک به دیدگاه

یه سری آدم که فکر میکنن اگه کارت به ریگشون اضافه نکنن یا ریگ واسه ماین جمع نکنن از دنیا عقب میوفتن شدن باعث این داستان که فقطم توی ایران صدق نمیکنه و کل دنیا کم و بیش وضعیت همینه
ولی خب توی ایران عزیزمون  هموطنان ماینر که تا اتریوم یه کوچولو تکون میخوره حمله میکنن و موجودی کارت ها رو غارت میکنن (مثل ارتش چنگیز خان) ماجرا فرق داره ( گرونی اجناس با توجه به نرخ دلار و موجودی بسیار محدود بخاطر کرونا ) وضعیت رو خیلی بیشتر از قبل خراب میکنه....

عاخه حضرت عباسی RX 580 8gb آکبند چرا باید 15 تومن باشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟  WTF ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

در 36 دقیقه قبل، hosin گفته است :

دقیقا حرف منم اینه

درسته یه زمان لیون مقصر بود اما الان هم نمیشه تمام گرونی هارو انداخت گردنش

اما من نمیدونم ملت این همه دارن مینالن

یعنی خدا شاهده روزی شاید 100 نفر ببینم که هیچ کدومشون راضی نیستند از این وضعیت همه هم دم بی پولی میزنن بعد این پراید های 150 تومنی خونه هایی که میلیاردی شده تو پایین شهر چمیدونم 3090  - 80 میلیونی اینارو کی میخره

طرف میره 60 میلیون میده به ایفون !!!

اصلا این همه پول ایرانی ها از کجا میارن ؟

ولله هرکی تو این مملکت بگه من پولام از راه حلال در اوردم باید بزنی تو دهنش خون بیاد

واقعا کی میخره ؟ بهشونم میگی اقا درسته وضعت خوبه ولی نخر خریدنت باعث میشه بقیه که بد بختن بد بختر شن میگه

من فقط فهمیدم توی این همه سال زندگی در این ممکلت که ایرانی ها فقط خودشون و خودشون مهمن واسه همنیه اصلا تیم ورک نداریم مثل کمونیستا باید ak47 بالا سرمون باشه درست یه کاریو انجام بدیم { پارادووووووووکس}

بعضی وقتا شب که میخوابم ارزو میکنم صبح بیدار شم ببینم توی یه جای اروم و بدون دقدقه  {ترجیحا دانمارک - نروژ - سوئیس - سوئد و ... } توی این دنیای شت دارم زندگی میکنم یه زندگی معمولی !!!

حافظه قبلیم هم به کل دیلیت شده باشه اصلا جایی به اسم این خراب شده با مردم و کلا اداب و رسوم چمیدونم حکومت و ... یادم نیاد😔 متاسفانه اگه قسمت هم بشه بریم بازم وقتی خبری از اینجا برسه فشار روانی رومون هست

ببین داداش من خودمو میگما با بقیه کار ندارم .من گوشیم هاوی وای 7 با بدبختی خریدمش هنوز دارم قسطشو میدم 1800 خریدمش

ماشینمم جواد مخفی گزاشتم برای فروش حالا 50 یا 60 بخرن(کل دار و ندارم پول گوشی مردم معمولیه خخخ )

تا سیستمو اپ کنم و بقیشم یدونه رنو پی کی بخرم ببرای اینکه پول موندم بی ارزشتر ازینی که هست نشه .

چرا سیستممو با ماشینم اپ کنم ؟نه درامد دارم نه زن دارم 40 سالمم هست تنها دل خوشیم سیستممه زن و بچمه .

چی بگم نتونم اینم بروز کنم دیگه چی بگم..بیکاربودن و ....

لینک به دیدگاه

من زیاد از این ماینیگ سر در نمیارم . خب چرا این جماعت تو این چند ماه هجوم نبردن سمت کارت گرافیک ها برای ماین یکدفعه الان این اتفاق افتاده؟؟

الان از کجامیشه ممطمئن شد که کمبود و افزایش قیمت کارت گرافیک کار خود فروشنده ها نیست و کارت ها رو تو انبار احتکار نکردن؟

لینک به دیدگاه

در در 18 دی 1399 در 15:30، Slasher گفته است :

یه سری آدم که فکر میکنن اگه کارت به ریگشون اضافه نکنن یا ریگ واسه ماین جمع نکنن از دنیا عقب میوفتن شدن باعث این داستان که فقطم توی ایران صدق نمیکنه و کل دنیا کم و بیش وضعیت همینه
ولی خب توی ایران عزیزمون  هموطنان ماینر که تا اتریوم یه کوچولو تکون میخوره حمله میکنن و موجودی کارت ها رو غارت میکنن (مثل ارتش چنگیز خان) ماجرا فرق داره ( گرونی اجناس با توجه به نرخ دلار و موجودی بسیار محدود بخاطر کرونا ) وضعیت رو خیلی بیشتر از قبل خراب میکنه....

عاخه حضرت عباسی RX 580 8gb آکبند چرا باید 15 تومن باشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟  WTF ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اون وات د ف منو کشت دمت گرم واقعا wtf .hs.

بگزریم .یکی مثل من با هزار مکافات تا پولش جور میشه میاد بخره یهو میکشه کهکشان فلک .

هیچ کسی تو این مملکت با اون یکی مهربون نیستش .تا وقتی با هم نامهربونیم همینه .

واقعا چرا 300 دلار میشه 7500 رو ما باید بخریم 15000؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!

یعنی چی واقعا جنس 300دلاری تو ترکیه تو ایران 600 دلاره .حالا سال دیگم دلار دولتی میشه 11 تومن یا 17 تومن که بدبخت هستیم 

فلک زده هم میشیم .واقعا که .بگزریم واقعا این تاپیکها به جایی نمیرسه فقط درد و دله 

در در 18 دی 1399 در 15:57، 19Mojtaba89 گفته است :

من زیاد از این ماینیگ سر در نمیارم . خب چرا این جماعت تو این چند ماه هجوم نبردن سمت کارت گرافیک ها برای ماین یکدفعه الان این اتفاق افتاده؟؟

الان از کجامیشه ممطمئن شد که کمبود و افزایش قیمت کارت گرافیک کار خود فروشنده ها نیست و کارت ها رو تو انبار احتکار نکردن؟

بحث احتکار رو نمیشه ماها بفهمیم اونا متصل به جاهایی نمونشونم ط.ی هستش که من براش کار میکردم و رمهای بگزریم.

ولی تنها دلیل غیر منطقی ,گرون شدن یکباره ارز دیجیتال اونم نه خیلی زیاد بلکه یه مقدار اندکه (همین یه ده روز قبل وحشتناک داشت میریخت )

بعد هجوم که نبود, یه تعداد شرکتها حتی 2070 رو اوردن رو 13 تومن با سه سال گارانتی همین لیونم میداد 13 تومن موجودیشون تموم کردن 

که بگن با دلار بالا خریدیم نه 4200 و بتونن گرون کنن و بحث ماینینگم فقط جنگ روانی وارد کنندها هستش دلیل اصلی کمبود تولید 

به همون خاطر کرونا هستش و بازار مریض سرطانی و زیر ونتیلاتور و با درصد 3% هوشیاری رو به مرگ ایرانه .بله دقیقا یه بازار رو به مرگ 

و نابودی که هر لحظه ممکنه بمیره و طبعاتش افسار پاره کردن همه اجناسه که تا فروردین 1400 قول میدم 10 برابر متورم بشه همه چیز 

دیگه نهایتش خرداد .یعنی کرونا نگیریم نمیریم گرونی میکشمونه خخخ .در کل مشکل بازار این مملکت یک کلمه هست 

دلال 

لینک به دیدگاه

از داخل ایران هیچی نمیشه خرید آشنا دارید از خارج بگید براتون بیاره

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، hosin گفته است :

مدتی که من فرصت مطالعاتی اروپا بودم تا جایی که دیدم با این تفکر که بدون دونستن (هیچ) چیزی از زندگی یک نفر بگن (می‌زنم دهنش خون بیاد) دیپورتی چیزی می‌کننش برگرده همونجا که این تفکر حاکمه. یه مورد دیگه هم که اونور رعایت می‌شه اینه که سعی می‌کنن مشکلات رو از ریشه حل کنن. کلا دو نوع تفکر هست در برابر هر مشکلی

یکیش ماستمالی ئ پاک کردن صورت مسئله هست که احتمالا کمترین هزینه رو برای فرد داره

یکیش اصلاح ریشه هست که این چون خطرناکه هزینه باید داد براش

من نمی‌گم کی چکار کنه البته. ولی اگر مسیر ماستمالی رو پیش گرفتیم دیگه نباید از کسی طلبکار باشیم.

یک نفر که سرطان بدخیم داره باید شیمی درمانی بشه. اگر هر قسمت از بدنش درگیر شد رو بکنیم بندازیم دور (گرون شده، نخریم) در نهایت مریضیش درمان نشده. منطق من البته اینجوری حکم می‌کنه. امیدوارم همه دوستان بهش فکر کنن

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، MasoudK96 گفته است :

مدتی که من فرصت مطالعاتی اروپا بودم تا جایی که دیدم با این تفکر که بدون دونستن (هیچ) چیزی از زندگی یک نفر بگن (می‌زنم دهنش خون بیاد) دیپورتی چیزی می‌کننش برگرده همونجا که این تفکر حاکمه. یه مورد دیگه هم که اونور رعایت می‌شه اینه که سعی می‌کنن مشکلات رو از ریشه حل کنن. کلا دو نوع تفکر هست در برابر هر مشکلی

یکیش ماستمالی ئ پاک کردن صورت مسئله هست که احتمالا کمترین هزینه رو برای فرد داره

یکیش اصلاح ریشه هست که این چون خطرناکه هزینه باید داد براش

من نمی‌گم کی چکار کنه البته. ولی اگر مسیر ماستمالی رو پیش گرفتیم دیگه نباید از کسی طلبکار باشیم.

یک نفر که سرطان بدخیم داره باید شیمی درمانی بشه. اگر هر قسمت از بدنش درگیر شد رو بکنیم بندازیم دور (گرون شده، نخریم) در نهایت مریضیش درمان نشده. منطق من البته اینجوری حکم می‌کنه. امیدوارم همه دوستان بهش فکر کنن

مواردی که شما فرمودید در ایران هرگز هرگز هرگز جوابگو نیست .چرا؟؟؟

بنده سالها قبل مرغ فروشی داشتم و بد بختم کردند همین ملت .چرا چون تاریخ مرغها 

که میگزشت میبردم خونه که تو مغازه نمونه کسی بخوره مریض بشه و یه دوره زمانی مرغ 400 تومن رفت روش 

و هیچکی نخرید منم ورشکسته شدم ولی الان چی؟؟؟بکنن 30 تومن بعد دولتی بدن 25 تومن( با اینکه من مرغ دولتیم 

میدادم دست ملت هیچکسی نخرید)همین دولتی 25 تومنی رو صف میبندن مثل بنز میخرن  گور بابای کرونا مرغ ارزون میدن

جالب اونجاست که خریداران محترم آشغالترین ماشین زیر پاشون و فقیر ترینشون 207 زیر پاشه ها  خونشون بالای همت 

یکی نیست بگه مرغه برای اونیه که زورش نمیرسه .از قدیم میگن از نخورده بگیر بده به خورده بی صاحابش سیر مونی نداره.

بگزریم این ملت میگه گرون شد برم بخرم .حالا نیازیم نداره ها میگه بخرم پولم ارزشش نره اونوقت منی که نیاز دارم چون اون

احمق ابله رفته مازاد نیاز خرید باید تاوان خرید مازاد اونو با تورم و مالیات ارزش افزوده بدم درحالی که وارد کنننده و تامین کننده

مثل خر نرو منتظر چوشه (از خر نرو معذرت میخوام)و با یک اتفاق ساده وامیسته که یعنی بایه اتفاق ساده مثلا ترامپ عاروق زد

بایدن فلان غلطو کرد سریع افزایش قیمت .کلا منتظره یه بهونن بکشه بالا قیمتاشو همین .ملت ما همه باهم نخرن هم بازم اون 

وارد کننده نچندان محترم بلکه منفور انتقامشو جور دیگه میگه بالاخره

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، arash_aria گفته است :

وارد کننده نچندان محترم بلکه منفور انتقامشو جور دیگه میگه بالاخره

همه اینایی که گفتید درسته. مخصوصا اون بخشی که یه نفر که نیاز نداره بره اون مرغ دولتی رو بخره. این اصلا قابل قبول نیست

ولی یه سوال. چرا باید واردکننده بتونه بدون نظارت هر قیمتی بذاره؟

اصلا واردکننده رو کی تعیین کرده؟

اگر (قانون) این به طور کلی اصلاح بشه، هم ماشین درست می‌شه هم مرغ درست می‌شه هم کامپیوتر درست می‌شه هم میوه درست می‌شه هم هر چیزی از مرز می‌یاد تو کشور درست می‌شه

این بهتر نیست تا هر روز بگیم فلان رو نخریم، فلان رو نخریم تا اینکه یک روز برسه به غذای زنده موندنمون؟

من خودم همیشه وضعم خوب نبوده ها. از یه مدرسه دولتی به جایی که الان هستم رسیدم که توش به یه نفر که از رو ماشین ضبط باز می‌کرد ریاضی یاد می‌دادم. سال آخر که پیش دانشگاهی رفتم مدرسه غیر انتفاعی یک سال کنکور معلمام بهتر باشن از پدرم خجالت می‌کشیدم چون بخاطر شهریه یک سال مدرسه به معنای واقعی تو دردسر افتاده بود.

می‌خوام بگم منم از یک دنیای دیگه نیستم

ولی یه تاپیک باید بزنیم یه بارم درباره این بحث کنیم:

اگر (قانون) این به طور کلی اصلاح بشه، هم ماشین درست می‌شه هم مرغ درست می‌شه هم کامپیوتر درست می‌شه هم میوه درست می‌شه هم هر چیزی از مرز می‌یاد تو کشور درست می‌شه

لینک به دیدگاه

ایسوز شمع اول رو روشن کرد و قیمت سخت افزار رو بالا برد، این طرف هم وارد کننده های عزیز 😎 تا نسیمی بوزه سریعا برای همگام شدن با جهان خودشون رو آپدیت می کنن. داستان قدیمی و تکراری. البته اونور هم همین داستان داره پیاده میشه، دو ماه پیش بعد از اعلام سری 3000 انویدیا کارت های 2080 ti تا 600 دلار هم فروش می رفت، ولی الان همون ها 1200 دلار هم گیر نمیاد، بالا رفتن تب ماین یکی از دلایل اصلی هست.

ویرایش شده توسط Games_OD
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...