رفتن به مطلب

3600xt یا 3700x یا 3800x کدوم؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام عزیزان وقتتون بخیر

از بین پردازنده های 3700x،3600xt و 3800x کدوم رو پیشنهاد میدین؟

پردازنده 3600 ایکس تی یکی تو گیم بهینه شده و عملکرد تک هسته ای کمی بهتری داره

6 هسته و 12 رشته و  مصرفش 95 وات

از اون ور دو تا پردازنده 3700 و 3800 ایکس 8 هسته و 16 رشته دارن و کمی فرکانساشون متفاوته

منتهی 3700 یه پردازنده 65 واتی و 3800 یه پردازنده 105 واتی و از نظر عملکرد بسیار به هم نزدیکن

نظر شما چیه؟ کسی از دوستان تجربه داره؟

و اینکه فن استوک خنکشون میکنه یا نه باید یه فن مناسب گرفت، فن های 3700 و 3800 ظاهرا بهترن

لینک به دیدگاه

به نظرم دیگه الان هزینه رو پردازنده 6 هسته ای نکنید و بدون شک 8 هسته ای رو مد نظر قرار بدید

بین 3700 و 3800 هم تقریبا هیچ فرقی وجود نداره غیر فرکانس کمی بالاتر که به نظرم اصلا توجیه نیست ! 

همون 3700 گزینه بسیار عالی هستش چه برا گیمینگ چه کارای دیگه!

لینک به دیدگاه

سلام وقت بخیر من الان قصد خرید پردازنده دارم خیلی تحقیق کردم نهایت به 3700 رسیدم به نظر من انتخاب بهتریه هم نسبت به 3800 هم 3600xt خنک کننده استوک 3700 خوبه و کار رابنداز و قشنگ هم هست ولی قطعا محدود میکنه صداش هم تا حدی رو مخ میره من کولر استوک 3700 از دوستم که خریده بود ازش استفاده نمیکرد گرفتم و روی 3600 برادرم نصب کردم خوب بود مشکلی نداشت به نظر من اگر شما بودجه تون میرسه 3800X که لیون بدون باکس میفروشه و هم قیمت 3700X  باکس دار هست بخرید و 1 تومن روی اون تقریبا 700 تومنی که 3800X باکس دار گرون تر هست بزارید و Air cooler خوب مثل این https://www.lioncomputer.com/computer/computer-peripherals/fans-and-heatsinks-and-coolers/cpu-cooling/deepcool-gammaxx-gte-cpu-air-cooler-222939.html  تهیه کنید که بعدا هم بیشتر به کار میاد اگر خرید بعدیتون احیانا پردازنده اینتل باشه محکم کاری میشه یه جورایی ولی اگه بودجه هزینه کردن رو خنک کننده رو ندارید قطعا 3700x بهتره حدود 200mhz فرکانس پایه یا بوست بیشتر 3800x ارزش هزینه اضافه اش رو نداره 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

درباره این موارد بالا تجربه ای ندارم،

اما با 3900x و فن استوک، بدون دستکاری فرکانس و همون دیفالت مادربرد، بعد از یکساعت توی فول لود، حداکثر دما 87 درجه بود که برای یه سیپیو 24 رشته ای واقعا خنک محسوب میشه!

توی نرم افزار های بنچمارک هم، مارکی که میگرفت، از دیتا های توی نرم افزار برای 3900x بالاتر بود، یعنی محدود نشده بود و از حالت پایه هم کمی بهتر عمل میکرد...

لینک به دیدگاه

در 22 ساعت قبل، Sbamin گفته است :

به نظرم دیگه الان هزینه رو پردازنده 6 هسته ای نکنید و بدون شک 8 هسته ای رو مد نظر قرار بدید

بین 3700 و 3800 هم تقریبا هیچ فرقی وجود نداره غیر فرکانس کمی بالاتر که به نظرم اصلا توجیه نیست ! 

همون 3700 گزینه بسیار عالی هستش چه برا گیمینگ چه کارای دیگه!

مرسی

در 21 ساعت قبل، Fencer گفته است :

سلام وقت بخیر من الان قصد خرید پردازنده دارم خیلی تحقیق کردم نهایت به 3700 رسیدم به نظر من انتخاب بهتریه هم نسبت به 3800 هم 3600xt خنک کننده استوک 3700 خوبه و کار رابنداز و قشنگ هم هست ولی قطعا محدود میکنه صداش هم تا حدی رو مخ میره من کولر استوک 3700 از دوستم که خریده بود ازش استفاده نمیکرد گرفتم و روی 3600 برادرم نصب کردم خوب بود مشکلی نداشت به نظر من اگر شما بودجه تون میرسه 3800X که لیون بدون باکس میفروشه و هم قیمت 3700X  باکس دار هست بخرید و 1 تومن روی اون تقریبا 700 تومنی که 3800X باکس دار گرون تر هست بزارید و Air cooler خوب مثل این https://www.lioncomputer.com/computer/computer-peripherals/fans-and-heatsinks-and-coolers/cpu-cooling/deepcool-gammaxx-gte-cpu-air-cooler-222939.html  تهیه کنید که بعدا هم بیشتر به کار میاد اگر خرید بعدیتون احیانا پردازنده اینتل باشه محکم کاری میشه یه جورایی ولی اگه بودجه هزینه کردن رو خنک کننده رو ندارید قطعا 3700x بهتره حدود 200mhz فرکانس پایه یا بوست بیشتر 3800x ارزش هزینه اضافه اش رو نداره 

تنکس

در 18 ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

درود

درباره این موارد بالا تجربه ای ندارم،

اما با 3900x و فن استوک، بدون دستکاری فرکانس و همون دیفالت مادربرد، بعد از یکساعت توی فول لود، حداکثر دما 87 درجه بود که برای یه سیپیو 24 رشته ای واقعا خنک محسوب میشه!

توی نرم افزار های بنچمارک هم، مارکی که میگرفت، از دیتا های توی نرم افزار برای 3900x بالاتر بود، یعنی محدود نشده بود و از حالت پایه هم کمی بهتر عمل میکرد...

دمت گرم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...