رفتن به مطلب

کارت گرافیک نه بخرید نه بفروشید(من کارت گرافیکم رو میخوام)

The King
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

اگر میخواین وضعیت از این افتضاح تر نشه نه کارت گرافیک تون رو بفروشین نه کارت گرافیک بخرین .

اخه خدا لعنت کنه باعث و بانی هاشو خرید کارت گرافیک الان برای من و امثال من یه ارزو و رویای دست نیافتنی شده چند ماه پیش یه کارت ۵۸۰ داشتم که بخاطر نیاز و پول بی ارزش این خراب شده فروختم ۴۳۰۰ از اون روز به هر درو دیواری که میزنم نمیتونم همون کارت خودم رو زیر ۱۰ میلیون بخرم این چند روز گذشته هم که بخاطر ماین کوفتی که زیر سر همین سه پاه و تعدادی تنبل که میخوان با روشن کردن ماینر با چند عدد گرافیک پول دار بشن که شدت افتضاح قیمت کارت دوبرابر شده و واقعا رویای خرید کارت ۵۸۰ خودم رو دارم که تنها سرگرمیم تو این کشوره بدردنخور بود .

واقعا دل به چی خوش کردیم تو این کشور این از زندگیمون اون از سرگرمی مون که حتی اونم بخاطر شرایط موجود ازمون گرفتن . من یه کارت گرافیک متوسط میخوام و رو اعصابمه که کی بتونم بخرم خدا لعنت کنه باعث و بانی هاشو که فقط گردن کلفت میکنن و خدا هم کاری به کارشون نداره.

ویرایش شده توسط The King
  • لایک 8
  • ممنونم 4
  • قلبم گرفت 12
لینک به دیدگاه

کارتای ۴ گیگ rx الان خوش قیمت شدن یکی بگیر چون دیگه با ۴ گیگ نمیشه اتر ماین کرد

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، The King گفته است :

سلام

اگر میخواین وضعیت از این افتضاح تر نشه نه کارت گرافیک تون رو بفروشین نه کارت گرافیک بخرین .

اخه خدا لعنت کنه باعث و بانی هاشو خرید کارت گرافیک الان برای من و امثال من یه ارزو و رویای دست نیافتنی شده چند ماه پیش یه کارت ۵۸۰ داشتم که بخاطر نیاز و پول بی ارزش این خراب شده فروختم ۴۳۰۰ از اون روز به هر درو دیواری که میزنم نمیتونم همون کارت خودم رو زیر ۱۰ میلیون بخرم این چند روز گذشته هم که بخاطر ماین کوفتی که زیر سر همین سه پاه و تعدادی تنبل که میخوان با روشن کردن ماینر با چند عدد گرافیک پول دار بشن که شدت افتضاح قیمت کارت دوبرابر شده و واقعا رویای خرید کارت ۵۸۰ خودم رو دارم که تنها سرگرمیم تو این کشوره بدردنخور بود .

واقعا دل به چی خوش کردیم تو این کشور این از زندگیمون اون از سرگرمی مون که حتی اونم بخاطر شرایط موجود ازمون گرفتن . من یه کارت گرافیک متوسط میخوام و رو اعصابمه که کی بتونم بخرم خدا لعنت کنه باعث و بانی هاشو که فقط گردن کلفت میکنن و خدا هم کاری به کارشون نداره.

سلام.من همیشه سعی میکنم اول چیزی که میخوام رو بخرم بد مال خودم رو بفروشم مگر اینکه چیزی باشه گوشه خونه افتاده باشه.

لینک به دیدگاه

خوب ۱۰ تومن چرا میخوای rx 580 بگیری؟

تو پرشین تولز gtx 1080 زدن زیر ۱۲ تومن که حداقل دو برابر قدرتش بیشتره

همیشه به گزینه های دیگه هم فکر کن.

ویرایش شده توسط Rexpowercolt
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Rexpowercolt گفته است :

خوب ۱۰ تومن چرا میخوای rx 580 بگیری؟

تو پرشین تولز gtx 1080 زدن زیر ۱۲ تومن که حداقل دو برابر قدرتش بیشتره

همیشه به گزینه های دیگه هم فکر کن.

۵۸۰ مثال بود داداش والا کل پس اندازم در حد یه ۱۶۵۰ هم نیست که اونم ۳ تومن گرون شده از هفته پیش

لینک به دیدگاه

بازار پی سی دیگه واقعا داره حال بهم زن میشه، هر روز یک قیمت تو تمام قطعات. یه روز میگن سیلیکون کمه، یه روز میگن ویفر نیست، یه روز تب ماین میزنه بالا، یه روز دلال‌ها انبارو خالی میکنن یه روز ماینرا. تا الان که دلار رو هوا بود، حالا که داره وضع دلار بهتر میشه گرفتار یه بدبختی دیگه شدیم. انگار تمومی نداره. 

لینک به دیدگاه

والا کارت گرافیک الان قطعه لوکس و لاکچری شده ما که نمی تونیم هیچی بخریم بخاطر این قیمت های اشغال من به تمامی دوستان میگم برای خرید صبر نکین نگین فردا ارزون میشه هر وقت فرصت شد زود بخرید چون فردا گرون تر هم خواهد شد 

ما باید فقط نگاه کنیم هیچ وقت نمی تونیم چیزی داشته باشم من مثل تمامی دوستان خسته شدم و برام خیلی عادی شده اگه بگن 1650 سوپر 15 تومان شده 

لینک به دیدگاه

دوستان زیاد قیمت ها رو نگاه نکید، آدم سردرد میگیره و حالش خراب میشه.

به دوستان گیمر نیازمند کارت گرافیک توصیه میکنم دنبال گرافیک های RX570 و RX580 نسخه ۴گیگ بگردند و از فروشنده معتبر خرید کنند. قیمت حدودی شون ۴تومنه

لینک به دیدگاه

مارکت دست دوم روی بازار آکبند تاثیر میزاره. هیچ کشوری این طوری نیست...! خارج گرافیک کارکرده رو شاید زیر 50% هم قیمت بزنن. اینجا 90 % قیمت آکبنده!

به نظر 1650 چهار گیگ زوتک بد نیست قیمتش 5790 بعدش مدل های 570 چهار گیگ که بقیه پیشنهاد داد تا وقتی اوضاع بهتر بشه میتونه مفید باشه. که احتمالا آخر 2021 باشه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

متاسفانه ملت حالیشون نیست که چقدر پولشون بی ارزشه،

طرف فکر میکنه 1 میلیون پول هنوز هم ارزش قدیمشو داره، به این فکر نمیکنه که کلا میشه 40 دلار! در آمد 1 ساعت یه نگهبان در کشور های دیگه میشه این رقم!

اول بورس، بعدشم این، نمیفهمن که بخش مهم این سود دهی، بخاطر گرونی دلاره و بی ارزش بودن پول،

4 سال پیش که بیت به 40 هزار رسید وضعیت این نبود، الان یه چند روز اومد رو 40 هزار، تازه اونم با سختی 2 برابر نسبت به 4 سال پیش، ملت خودشون رو خفه کردن!

بد بختی جامعه اینه که همه دنبال پول مفتن،

انگاری هیشکی خوشش نمیاد پول زورشو بخوره،

خدا به داد ملت برسه! یه بخش زیادی از مردم ماین هم نمیکنن، فقط عین بورس میان خرید و فروش میکنن،

لینک به دیدگاه

امروز تو خبرا اومده بود که ماینتر چین تو منطقه اقتصاد ویژه رفسنجان 40 میلیارد، در مجموع بدهی برق داره. تو یک ماه هم بالای 58 میلیون kwh مصرف برق داشته!!1😑

لینک به دیدگاه

نمی دونم چرا ما ایرانیا اینقدر عجیب هستیم هر کسی چیزی گفت خیلی زود باور می کنیم یه عده امدن گفتن ماین خوبه و پر درامد نمی دونم ازش تعریف و تمجید کردن همه رفتن به سمتش برادر من چیزی که دربارش نمی دونی به سمتش نرو چیزی که دربارش نمی فهمی انجامش نده اچار فرانسه که نیستی

لینک به دیدگاه

خدا کنه راهی برای ماین با لپتاپ پیدا نشه 

لپتاپای rtx30 اگه کمیاب نشن ارزش خریدش از پی سی تو ایران بالاتر میره

لینک به دیدگاه

ماینر ها رو تو رفسنجان خاموش کردن خیلی کم سهمش تو برق کل کشور زیاد نبوده که برق بره . به خاطر مصرف برق کل کشوره که مردم ریختن برا ماین کردن

Screenshot_20210114-114245_Chrome.jpg

Screenshot_20210114-114234_Chrome.jpg

لینک به دیدگاه

یادتون هست اوایل تب ماینینگ یه تایپیگ زدم و گفتم اهای مردم اینقدر کیلو کیلو کارت نخرید 

اینکارو نکنید 

کسی گوشش بدهکار نبود 

اما نمیدونسین شما خودتون یه موج درست کردین که همزمان قیمت قطعات کامپیوتر  برد بالا 

و وقتی وارد کننده - دلال - خرده فروش وووو برن موج سواری دیگه ازین موج پایین نمیان چون قوانین ایران متفاوت از کل جهانه 

حالا هم خوش باشید با عواقبش 

دیگه کارو بجایی رسوندن که دولتم دیده نبابا چه جالبه این ماین و چند ارگان که اسم نمیبرم عملا فارم ماینینگ به وسطعت استادیوم برای خودشون راه انداختن 

من میخندم چون اونیکه تیک این موج ماین زد کارش به جایی رسیده که برق خونه های مردمم دیگه دارن ازشون میگیرن 

پس فردا اگر با اکسیژن هم بشه ماین کرد بدونین هوارم براتون جیره بندی میکنن 

اگر نرخ قیمت برق صبح پسفردا رفت بالا یبار نگید عه چرا ؟

بگید خودم کردم که لعنت بر خودم باد 

(طرف صحبتم با اونایی که هیزم ریختن به اتیش این تب ماینینگ هست)

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، Amirhossein Azimi گفته است :

یادتون هست اوایل تب ماینینگ یه تایپیگ زدم و گفتم اهای مردم اینقدر کیلو کیلو کارت نخرید 

اینکارو نکنید 

کسی گوشش بدهکار نبود 

اما نمیدونسین شما خودتون یه موج درست کردین که همزمان قیمت قطعات کامپیوتر  برد بالا 

و وقتی وارد کننده - دلال - خرده فروش وووو برن موج سواری دیگه ازین موج پایین نمیان چون قوانین ایران متفاوت از کل جهانه 

حالا هم خوش باشید با عواقبش 

دیگه کارو بجایی رسوندن که دولتم دیده نبابا چه جالبه این ماین و چند ارگان که اسم نمیبرم عملا فارم ماینینگ به وسطعت استادیوم برای خودشون راه انداختن 

من میخندم چون اونیکه تیک این موج ماین زد کارش به جایی رسیده که برق خونه های مردمم دیگه دارن ازشون میگیرن 

پس فردا اگر با اکسیژن هم بشه ماین کرد بدونین هوارم براتون جیره بندی میکنن 

اگر نرخ قیمت برق صبح پسفردا رفت بالا یبار نگید عه چرا ؟

بگید خودم کردم که لعنت بر خودم باد 

(طرف صحبتم با اونایی که هیزم ریختن به اتیش این تب ماینینگ هست)

حالا میخوای ماین کنی یکی دوتا ۱۰ تا دستگاه ماینر که یه خرج و حقوقی برات بیا نه این که بری فارم راه بندازی ۵۰ تا ۱۰۰ تا ماینر بزاری ( مورد صحبتن مردم عادی هست ) 

لینک به دیدگاه

مثل من باشین

2080Ti بود 20 تومن نخریدم

شد 30 تومن نخریدم

گفتم سری 3000 نزدیکه صبر کنم

2080Ti شد 50 تومن نخریدم

گفتم دلار از 30 اومده نزدیک 25 قیمت دلاری 3080 هم صف 2080Ti هست پس بیاد میخرم

3080 اومد ~65 تومن باز نخریدم

دلار از 30 اومد به 25 قیمتا فقط رفت بالاتر

الآن میگم 3080Ti داره میاد کاراییش در حد 3090 هست اما قیمتش یک سوم از 3090 کمتره

احتمالا وقتی بیاد قیمت 3090 شده 150 تومن و 3080Ti میشه 100 تومن و باز هم نمیخرم...

همش در حالی که این قطعه مورد نیاز من برای کار هست, نه برای بازی.

آقایونی که اینو نمیخونن و دارن پول میشمارن, اینجا زور ما به کسی نمیرسه اما اون دنیا یقه دونه دونه تونو میگیرم.

لینک به دیدگاه

بدون شرح !

سایت معتبر ۸btc در گزارشی آورده است: «از اواخر سال ۲۰۱۸، کشور ثروتمند خاورمیانه، ایران، به نقطه عطفی برای چینی‌ها تبدیل شده است. به دلیل کمبود قیمت برق این کشور روزانه شمار ماینرهای بیت کوین افزایش می‌یابد چرا که هر کیلووات‌ساعت برق در ایران با قیمت ناچیز ۰.۰۰۶ دلار به فروش می‌رسد. در حالیکه هزینه برق ارائه شده در منطقه جنوب غربی چین معمولاً در طول فصل آب در تابستان حدود ۰.۱ یوان (۰.۰۱۵ دلار) در هر کیلووات ساعت می‌رسد و در فصل زمستان نیز تا ۰.۰۴ دلار در هر کیلووات ساعت افزایش می‌یابد. »

با یک ضرب و و تقسیم ساده مشخص است که هزینه برق تولید بیت‌کوین در خاک چین، در فصل تابستان ۲.۵ برابر بیشتر از ایران و در فصل زمستان ۶.۶ برابر ایران است!

لینک به دیدگاه

داداش گل چیزی رو که فروختی حسرت شو نخور نگو امروز فلان قدر شده به دلیل فلان فلان 

ما هم قطعاتی فروختیم و خیلی بالا رفت چاره ای نیس 

والا هی گفتن نخرید نخرید پایین تر میاد تنها چیزی که برای ما موند بالاتر بالاتر رفت 

لینک به دیدگاه

در در 24 دی 1399 در 19:29، میلاد بهرامن گفته است :

کارتای ۴ گیگ rx الان خوش قیمت شدن یکی بگیر چون دیگه با ۴ گیگ نمیشه اتر ماین کرد

میگم اقای بهرامن این قضیه برای 1650 و 1660 هم هست یا خیر

لینک به دیدگاه

خدا لعنت کنه کسی که باعث این قیمت ها شده  اخرش من نفهمیدم طرف میبره خاور خاور کارت گرافیک میخره ماین میکنه پول درمیاره ما هم نمیتونیم اون کارت مورد نظر رو که 6 تومن قیمت داره رو بخریم چرا؟ چون قیمتش میشه الله تومن      طرف پولشو درمیاره ما هم حسرت میخوریم     لعنت به ماین کننده ها

لینک به دیدگاه

در در 25 دی 1399 در 17:11، Ali_14 گفته است :

اما اون دنیا یقه دونه دونه تونو میگیرم.

منم هستم 😪

لینک به دیدگاه

در در 25 دی 1399 در 10:17، MAhmoOD Nazari گفته است :

4 سال پیش که بیت به 40 هزار رسید وضعیت این نبود، الان یه چند روز اومد رو 40 هزار، تازه اونم با سختی 2 برابر نسبت به 4 سال پیش، ملت خودشون رو خفه کردن!

دوست عزیز شما کلا در رابطه با بیت کوین حرف نزن لطفا ! 

اولا که 3 سال پیش بود که بیت کوین روند صعودی داشت و تازه به 19800 رسید نه 40 هزار !!! 

این دفعه هم با سختی 2 برابر نیومد خیلی راحت تر اومد و خیلی هم سریع رسید به 40 هزار !!!!

دلیل اینکه ایندفعه همه توجه ها به سمتش جلب شده اینه که خیلی راحت و بی دردسر مثل موشک رسید به 42 هزار و همه از ترس اینکه جا بمونن خودشونو خفه کردن !

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Deadgamer گفته است :

میگم اقای بهرامن این قضیه برای 1650 و 1660 هم هست یا خیر

من بازدهی این دوتا کارت رو توی ماین نمیدونم ولی اگه ۴ گیگ باشن کلا ارور میزنه اتریوم الان حجم بیشتر از ۴ گیگ میخواد و هر چند ماه یک بار زیاد تر میشه .

برای همین کسانی که با کارت ۴ گیگ ماین میکردن الان دیگه نمیتونن بکنن و با قیمت خیلی مناسب دارن رد میکنن ولی خوب این کارتا دیگه جون ندارن اگه مدل های معمولی مثل asus dual یا msi armor یا biostar باشن کم کم فن ها خراب میشن و حتی ممکنه چیپ ها لحیم سردی کنن 

لینک به دیدگاه

اینکه 2 خبر

اول اینکه مشکل برقتون رو حل کردند و گفتند برق رو پلکانی افزایش قیمت میدیم و تا حدی شاید هزینه ماینینگ بره بالا (البته که عزیزان دارن از مرغداری و گاوداری استفاده میکنن برای این کار که تقریبا" برقشون مفتیه

ولی گفتن بیاین ماینر ها رو لو بدید و تا 25 میلیون جایزه بگیرید (این رو توانیر اعلام کرده)

ولی یک مورد بد اینکه گویا کارت گرافیک ها افزایش قیمت پیدا کردن به دلیل شکست مذاکرات تجاری و چین هم تعرفه ها رو برده بالا

asus شروع کننده بوده و بعدش EVGA و ASrock هم افزایش دادن که بیشترین هم مربوط به 3080 بوده گویا

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...