رفتن به مطلب

چرا با پایین آمدن قیمت ارز قیمت قطعات پایین نمیاد

asghar212
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

مشکل فروشنده های این چنینی و خریدار های این چنینی هست
یعنی از دو حالت خارج نیست
اگر فروشنده باشه فاسد به تمام معنا
اگر خریدار باشه جاهل به قیمت و تائید کننده هر جفنگی که فروشنده بگه
من میگم قیمت ها رو جوری حساب میکنن که اصلا با هیچ معیاری نمیخونه نه قیمت ارز الان بلکه بسیاری از قیمت ها حتی با زمان ارز ۳۱ تومنی هم نمیخونه
به هر حال مال حرام چشم و گوش آدم رو میبنده داداش دلال و گرون فروش مطمئن باش اصلا فهمشون دیگه از بین رفته و درک نمیکنن که کارشون هیچ فرقی با بالارفتن از دیوار مردم برای دزدی نداره.
شکم که توش مال حرام رفت چشم و گوش و ذهن آدم منجمد میشه بسته میشه
لینک به دیدگاه

سلام. من خیلی اتفاقی گذرم خورد اینجا. نوشتم طولانیه. حقیقتش هنوز بچه ها رو میبینم که دنبال سیستم و گیمینگ هستن روحیشونو تحسین میکنم.من هم زیاد با استارتر تاپیک اختلاف سنی ندارم و 28 سال و خورده ای هستم. قبلا هم تو فروم های بازیسنتر و این ها فعال بودم وقتی مشکلات کمتر بود و گیم و آنلاین گیمینگ با کنسول رو دنبال میکردم. یادمه کنسول 360 خریدم 240 هزار تومن  یا پی اس تی ری نزدیک به 500 تومن اون اوایل تا زمانی که دلار سقف 5 6 تومن و 10 رو رد کرد کلا گیم رو گذاشتم کنار😅 آخر هفته های وقتی باشه مدرن وارفیر 3 کرکی بازی میکنم.😂 البته اگر درامد خوبی دارید یا دلار در میارید ادامه بدید ولی یک چیز کلی طبق تجربه خودم میگم تو ایران هیچ وقت حقوق بگیر قدرت خرید یه حقوق بگیر خارجی رو نداشته و نداره. یعنی شما از زمان دلار 1000 تومنی هم قدرت برابر نداشتی تا این اواخر که دیگه ساده ترین لوازم مثل مودم Adsl هم قیمت شخمی پیدا کرده. یکی میگه نخرید گرون نشه. نمیشه واقعا من مثلا برنامه نویسم تا کی میتونم نخرم. بخدا لپتاپ وایوم  برای ده سال پیش تا خرتناق آپگریدش کردم و همون رم و ssd هم بالاخره مجبور بودم بخرم همینم نمیدونم تا کی جواب بده. الان یه سیستم قدیمی دارم تو خونه دیدم خرابه باید بگردم مادربورد سوکت قدیمیشو پیدا کنم چون برام ارزش نداره برم 2 3 تومن بدم برای وب گردی و فیلم پلی کردن تو این مورد مثلا میتونم تازه نو نخرم با شما موافقم.

حالا یکی میگه چرا اینجوری شده. نظرم رو بگم 

1- ایران بیماری اقتصادی داره. مثل بیماری اقتصادی هلندی. سرچ کنید گوگل و بخونید. چرا الان بدتر شده ؟ چون دیگه نه میتونه مثل قدیم نفت بفروشه و نه نفت مثل قدیم چند فروشنده انحصاری داره و نه ارزش قدیم رو داره و دنیا به سمت انرژی تجدید پذیر هم داره میره. 2- مشکل خلق نقدینگی که همیشه داشته و دیگه نمیتونن کاریش کنن. بسیار مدیران مسئول مفت خور بدون خروجی با فیش های حقوقی صد میلیون در ماه. چاپ و پخش بدون پشتوانه اسکناس و پول. سود های عجیب بانکی طی ده سال گذشته. 3- و در آخر این تحریم هایی که گاه و بی گاه یه دفعه سر و کلشون پیدا میشه و دلار هاشون رو بلوکه میکنن. مثل کره و عراق...

یعنی صرفا تحریم ها نیستن چون مدیریت و اقتصاد و سیاست کشور را با هم بلد نبودند.

گند کاری های دیگه هم بوده. سال های سال بانک ها با پول کارآفرینی و اشتغال جوان های پول های مردم رو گرفتن رفتن مال و پاساژ و برج ساختن تو شمال شهر تهران و الان متری خدا تومن شده. خونه هایی که الان هیچ کدوم از جوون های کشور برای زندگی قدرت اجاره اش رو هم ندارن! حالا که رانتشو استفاده کردن بانک مرکزی دستور داده بعد این همه سال همه رو باید بفروشید بانک نمیتونه بساز بفروش کنه. 🙂 باز هم بدتر سود های بالا میدادن که گفتم. ما زمان اون نادان احمق دوره قبل ریاست جمهوری نفت میفروختیم بشکه صد دلار! با یه حساب سر انگشتی الان ایران باید جای چین سرمایه گذاری میکرد تو کشور های دیگه. درامد 8 سال از فروش نفتمون فقط معادل پول سرمایه گذاری چین تو ایران هست برای بیست سال که پیشنهاد دادن. این پول ها چی شده نمیدونم. یه ذرش رو ماشین خارجی آوردن یه ذرش هم گوشی و اقلام تکنولوژی بقیش رو نفهمیدیم چی شد. به جای ساخت زیر ساخت و همکاری با کشور های پیشرفته ... البته نه که بقیه شون خوب بودند نه. کلا تو هیچ دولتی ما شفافیت مالی نمیبینیم.

بعد هم الان مردم و جامعه و حکومت ایران کاملا به هم میخورن. رو در بایستی نداریم. این همه مدیر مسئول نماینده وجود داشتن که از مردم و با انتخاب جامعه بودند. وقتی اصلا من که سال هاست بهبود تو هیچی ندیدیدم باز هم برم مشارکت کنم برای منفعت خودم و فاملیم یا برم دلالی کنم احتکار کنم مسبب این شرایط هستم. دیگه نمیتونم حرف بزنم. 

ارزش ها در ایران چیه ؟ هر کی با کمترین میزان کار و تولید به بیشترین درامد برسه میشه آدم زرنگ و بیزینس من. دلالی ملک و زمین و ماشین هست. اگر وضع مالی معمولی خوب و تخصص خوبی دارید و آدمی هستید که سرتون تو زندگی خودتون هست و از موارد بالا و رانت سود نمیبرید بدترین جا برای شما از نظر مسائل اقتصادی ایران هست. ایران کشور خیلی خوب آب و هوای عالی و منابع طبیعی غنی و انرژی های تجدید پذیر و فراوان ولی خب نمیخواهند از داخل و خارج یا نمیشود در حال حاظر هیچ کدوم از این ها به منفعت عمومی مردم و کشور استفاده نمیشه. مثلا این منابع  گازی یا نفتی و این ها آرزوی کشور های اروپایی و سرد سیر هست. تازه با اینکه رو گاز خوابیدیم هنوز بعد چهل سال بعضی مناطقمون از کشور های اروپایی بدتره.

اگر هم کار آزاد دارید و درامدتون از تورم جلو تره و راحت پول در میارید ایران بهترین جا برای شماست. هیچ کجای دنیا نمیتونید انقدر راحت پول دربیارید جنس انبار کنید سرمایه تون طی یه مدت چند برابر شه. چهار تا پراید بخری صد در صد سود بگیری. کسی نبود این ها رو به من بگه. بر می گشتم قبل انتخاب رشته ام اگر میخواستم ایران بمونم یه مغازه اون موقع میگرفتم و ساده ترین کار رو میکردم. واردات و فروش مثلا عطر و ادکلن که علاقه هم دارم و سعی میکردم فیک هم نندازم به مردم. بعد ده سال الان هم مشتری هام رو داشتم خاکش رو خورده بودم و هم احتمالا یه جا از خودم و یه خودرو خوب. 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، sajad-tnt گفته است :

قیمتتون اشتباه هست مرجعتون رو عوض کنید دوست عزیز

همین الان نرخ دلار 23700ت هست

bonbast.com

Screenshot_2021-01-24-12-25-38_1.thumb.jpg.b1993f6acf1bf4ba7b9bf7c7d105fc3a.jpg

قیمت لحظه ای #مثقال

1399-11-05

12:21:33

قیمت #دلار #صرافی_آزاد 23,600 تومان 

100 تومان افزایش نسبت به قیمت قبل

برابر با قیمت اول وقت امروز

انتظار دارید برای کاهش 1300تومانی چقدر قیمت اجناس بیاد پایین ؟ ممنون میشم اینو جواب بدید...

این کاهش رو نمیگه اون کاهش رو میگه که از 30 تومن به اینجا رسیده و یک ماه هم هست و تفاوتی نکرده ..... فهمیدید؟

لینک به دیدگاه

در 40 دقیقه قبل، nIMaaZx گفته است :

سلام. من خیلی اتفاقی گذرم خورد اینجا. نوشتم طولانیه. حقیقتش هنوز بچه ها رو میبینم که دنبال سیستم و گیمینگ هستن روحیشونو تحسین میکنم.من هم زیاد با استارتر تاپیک اختلاف سنی ندارم و 28 سال و خورده ای هستم. قبلا هم تو فروم های بازیسنتر و این ها فعال بودم وقتی مشکلات کمتر بود و گیم و آنلاین گیمینگ با کنسول رو دنبال میکردم. یادمه کنسول 360 خریدم 240 هزار تومن  یا پی اس تی ری نزدیک به 500 تومن اون اوایل تا زمانی که دلار سقف 5 6 تومن و 10 رو رد کرد کلا گیم رو گذاشتم کنار😅 آخر هفته های وقتی باشه مدرن وارفیر 3 کرکی بازی میکنم.😂 البته اگر درامد خوبی دارید یا دلار در میارید ادامه بدید ولی یک چیز کلی طبق تجربه خودم میگم تو ایران هیچ وقت حقوق بگیر قدرت خرید یه حقوق بگیر خارجی رو نداشته و نداره. یعنی شما از زمان دلار 1000 تومنی هم قدرت برابر نداشتی تا این اواخر که دیگه ساده ترین لوازم مثل مودم Adsl هم قیمت شخمی پیدا کرده. یکی میگه نخرید گرون نشه. نمیشه واقعا من مثلا برنامه نویسم تا کی میتونم نخرم. بخدا لپتاپ وایوم  برای ده سال پیش تا خرتناق آپگریدش کردم و همون رم و ssd هم بالاخره مجبور بودم بخرم همینم نمیدونم تا کی جواب بده. الان یه سیستم قدیمی دارم تو خونه دیدم خرابه باید بگردم مادربورد سوکت قدیمیشو پیدا کنم چون برام ارزش نداره برم 2 3 تومن بدم برای وب گردی و فیلم پلی کردن تو این مورد مثلا میتونم تازه نو نخرم با شما موافقم.

1- ایران بیماری اقتصادی داره. مثل بیماری اقتصادی هلندی. سرچ کنید گوگل و بخونید. چرا الان بدتر شده ؟ چون دیگه نه میتونه مثل قدیم نفت بفروشه و نه نفت مثل قدیم چند فروشنده انحصاری داره و نه ارزش قدیم رو داره و دنیا به سمت انرژی تجدید پذیر هم داره میره. 2- مشکل خلق نقدینگی که همیشه داشته و دیگه نمیتونن کاریش کنن. بسیار مدیران مسئول مفت خور بدون خروجی با فیش های حقوقی صد میلیون در ماه. چاپ و پخش بدون پشتوانه اسکناس و پول. سود های عجیب بانکی طی ده سال گذشته. 3- و در آخر این تحریم هایی که گاه و بی گاه یه دفعه سر و کلشون پیدا میشه و دلار هاشون رو بلوکه میکنن. مثل کره و عراق...

گند کاری های دیگه هم بوده. سال های سال بانک ها با پول کارآفرینی و اشتغال جوان های پول های مردم رو گرفتن رفتن مال و پاساژ و برج ساختن تو شمال شهر تهران و الان متری خدا تومن شده. خونه هایی که الان هیچ کدوم از جوون های کشور برای زندگی قدرت اجاره اش رو هم ندارن! حالا که رانتشو استفاده کردن بانک مرکزی دستور داده بعد این همه سال همه رو باید بفروشید بانک نمیتونه بساز بفروش کنه. 🙂 باز هم بدتر سود های بالا میدادن که گفتم. ما زمان اون نادان احمق دوره قبل ریاست جمهوری نفت میفروختیم بشکه صد دلار! با یه حساب سر انگشتی الان ایران باید جای چین سرمایه گذاری میکرد تو کشور های دیگه. درامد 8 سال از فروش نفتمون فقط معادل پول سرمایه گذاری چین تو ایران هست برای بیست سال که پیشنهاد دادن. این پول ها چی شده نمیدونم. یه ذرش رو ماشین خارجی آوردن یه ذرش هم گوشی و اقلام تکنولوژی بقیش رو نفهمیدیم چی شد. به جای ساخت زیر ساخت و همکاری با کشور های پیشرفته ... البته نه که بقیه شون خوب بودند نه. کلا تو هیچ دولتی ما شفافیت مالی نمیبینیم.

بعد هم الان مردم و جامعه و حکومت ایران کاملا به هم میخورن. رو در بایستی نداریم. این همه مدیر مسئول نماینده وجود داشتن که از مردم و با انتخاب جامعه بودند. وقتی اصلا من که سال هاست بهبود تو هیچی ندیدیدم باز هم برم مشارکت کنم برای منفعت خودم و فاملیم یا برم دلالی کنم احتکار کنم مسبب این شرایط هستم. دیگه نمیتونم حرف بزنم. 

ارزش ها در ایران چیه ؟ هر کی با کمترین میزان کار و تولید به بیشترین درامد برسه میشه آدم زرنگ و بیزینس من. دلالی ملک و زمین و ماشین هست. اگر وضع مالی معمولی خوب و تخصص خوبی دارید و آدمی هستید که سرتون تو زندگی خودتون هست و از موارد بالا و رانت سود نمیبرید بدترین جا برای شما از نظر مسائل اقتصادی ایران هست. ایران کشور خیلی خوب آب و هوای عالی و منابع طبیعی غنی و انرژی های تجدید پذیر و فراوان ولی خب نمیخواهند از داخل و خارج یا نمیشود در حال حاظر هیچ کدوم از این ها به منفعت عمومی مردم و کشور استفاده نمیشه. مثلا این منابع  گازی یا نفتی و این ها آرزوی کشور های اروپایی و سرد سیر هست. تازه با اینکه رو گاز خوابیدیم هنوز بعد چهل سال بعضی مناطقمون از کشور های اروپایی بدتره.

اگر هم کار آزاد دارید و درامدتون از تورم جلو تره و راحت پول در میارید ایران بهترین جا برای شماست. هیچ کجای دنیا نمیتونید انقدر راحت پول دربیارید جنس انبار کنید سرمایه تون طی یه مدت چند برابر شه. چهار تا پراید بخری صد در صد سود بگیری. کسی نبود این ها رو به من بگه. بر می گشتم قبل انتخاب رشته ام اگر میخواستم ایران بمونم یه مغازه اون موقع میگرفتم و ساده ترین کار رو میکردم. واردات و فروش مثلا عطر و ادکلن که علاقه هم دارم و سعی میکردم فیک هم نندازم به مردم. بعد ده سال الان هم مشتری هام رو داشتم خاکش رو خورده بودم و هم احتمالا یه جا از خودم و یه خودرو خوب. 

درود بر شما دوست عزیز بنده معتقدم باید این چیزا فقط به اندازه و فقط به حد نیاز خرید بشه. کسی با نداشتن سیستم گیمینگ گشنگی نمیکشه. من خودم همین الان سیستمم برای چند سال پیش هست که  مجبور شدم یک رم براش بگیرم چون رمش خراب شده بود. باید از غیر ضروریات زده بشه و مردم قبل از خرید چیزی سایت ها رو زیر و رو کنن و قیمت رو در بیارن داخلی و خارجی و با تعرفه و ارز و همه چیز مقایسه کنند.

الان مثلا میگن فلان قطعه کمه با این که خدا شاهده همشون هم دارن ولی میگیم اوکی

قطعات دیگه چطور؟ الان سی پی یو رم مادر برد کلا بقیه چیزا رو ببینید

سی پی یو ۴۰۰ دلاری رو میذارن بالای ۱۷ تومن.

همین چند روز پیش یه سر زدم به مغازه ها یکیشون دیدم ۳۰۹۰ هم داشت قیمت پرسیدم البته من عادت دارم وقتی برای بررسی بازار هم میرم جوری میرم انگار میخوام بخرم.

خدا شاهده تو اولین چونه زدن ۵ تومن کم کرد آخر کار ۱۰ تومن کم کرد ولی من قیمت خیلی پایینتر گفتم که میدونستم قبول نمیکنه.

بازم مغازه دارها اگه بگردی توشون با انصاف تر از این سایت ها پیدا میشه.

شکی نیست این چندتا سایت که الان بزرگ بازار هستن دستشون با وارد کننده ها تو یه کاسست (البته اگر به فرض خودشون جزئی از وارد کننده ها نباشن)

اینا باید توسط مردم گوشمالی داده بشن

توی هر صنفی ما نیاز به آگاهی مردم داریم

ویرایش شده توسط asghar212
لینک به دیدگاه

در 52 دقیقه قبل، nIMaaZx گفته است :

بخش توضیحاتتون درمورد مدیریت و اقتصاد ایران بسیار جالب و ارزنده بود وبه نظر بنده هم همینطوره.

ولی به هرحال نباید ساکت موند کوچکترین حرکت ها هم تاثیر خودشو می ذاره هرچند اندک باشه (هرچند شاید به نظر برخی بی فایده و وقت تلف کردن باشه)

لینک به دیدگاه

حال و احوال دلار

خوش آیند 

نیست.

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

سلام این تاپیک فقط و فقط برای بحث در مورد عنوان تاپیک هست و کسانی که میان و بحث های متفرقه می کنند به احتمال زیاد عوامل خود دلال ها و سایت ها برای به حاشیه بردن اصل موضوع هستند

لینک به دیدگاه

در در 3 بهمن 1399 در 00:50، ARMIN گفته است :

کاهش قیمت ارز ..

درود،اونطور که مشخصه با حذف ارز 4200 (البته نظرها متفاوت هست)به همین شرکتهای وارد کننده (مثل ...بوق)در سال اینده و جایگزین شدنش با 11/5شرایط بهتر نمیشه بلکه ممکنه بدتر هم بشه اگر غیر اینه بیزحمت یه توضیحی میدین تشکر.حذف دلار4200 تومانی و کاهش قدرت خرید مردم

در در 6 بهمن 1399 در 08:53، asghar212 گفته است :

سلام دوست عزیز،به نظرم این تاپیک حتی اگر یک ذره هم باعث اگاهی خریدار بشه میتونه مفید باشه،یاداین تاپیک افتادم اون زمان سر و صدای زیادی به پا کرد و درنهایت با کمک م ل ت غیور ویا...بسته شد.

در در 5 بهمن 1399 در 16:46، Sabertooth گفته است :

درود،یه مقدار مهم هست که...!

2021-01-25_112051.jpg.62f4437ad96407679c2085bcaaa2d2d4.jpg

ویرایش شده توسط ahmadsa
لینک به دیدگاه

سلام بخشید یه سوال داشتم . ماینینگ تو ایران ممنوعه ؟ صرافی ها بیت کون نمیخرند ؟ 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ahmadsa گفته است :

درود،اونطور که مشخصه با حذف ارز 4200 (البته نظرها متفاوت هست)به همین شرکتهای وارد کننده (مثل ...بوق)در سال اینده و جایگزین شدنش با 11/5شرایط بهتر نمیشه بلکه ممکنه بدتر هم بشه اگر غیر اینه بیزحمت یه توضیحی میدین تشکر.حذف دلار4200 تومانی و کاهش قدرت خرید مردم

درود بر شما

دلار هیچ وقت 4200 نبوده حداقل توی سفره مردم. البته بعضیا(............) تونستن بگیرن کم هم نگرفتن وارد هم کردن فقط هم مواد غذایی یا ضروریات نبود از موبایل گرفته تا وسایل منزل و رایانه که به ارز آزاد فروخته شد. حتی بعضی وقت ها خود ارز فروخته شد.

قطعات کامپیوتر و لوازم خانگی البته از حق نگذریم همیشه حتی با دلار آزاد هم حساب نشدن و خدا میدونه سایت ها و دلال ها چه فرمولی رو با هماهنگی همدیگه میسازن و تو پاچه ملت میکنن.

البته دولت چند نرخ برای ارز داده که پایینترینش 11500 هست و بقیش تا بالای بیست و چند هزار میرسه که همه میدونن در اون صورت جنس چند تومنی قراره برسه دست ملت و کلا یک نرخ نداده اما مجلس گفته همه رو یکسان کن 17500 و با یک سری برنامه های دیگه ارز آزاد رو توی همین رنج کنونی نگه دار. خدا میدونه چه اتفاقی میوفته آخر ولی بدترین شرایطی که میشه تصور کرد چند نرخی بودن ارز هست یعنی همون چیزی که الان داریم. دقیقا چیزی که الان داری حس میکنی و گردن کلفتی و قلدری این فروشنده ها و دلال ها مثل کارد توی استخون مردم نشسته یکی از دلایلش همین چند نرخی بودن ارز هست

ویرایش شده توسط asghar212
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 15 دقیقه قبل، asghar212 گفته است :

دلار هیچ وقت 4200 نبوده حداقل توی سفره مردم. البته بعضیا(............) تونستن بگیرن کم هم نگرفتن وارد هم کردن فقط هم مواد غذایی یا ضروریات نبود از موبایل گرفته تا وسایل منزل و رایانه که به ارز آزاد فروخته شد. حتی بعضی وقت ها خود ارز فروخته شد.

قطعات کامپیوتر و لوازم خانگی البته از حق نگذریم همیشه حتی با دلار آزاد هم حساب نشدن و خدا میدونه سایت ها و دلال ها چه فرمولی رو با هماهنگی همدیگه مسازن و تو پاچه ملت میکنن.

البته دولت چند نرخ برای ارز داده که پایینترینش 11500 هست و بقیش تا بالای بیست و چند هزار میرسه که همه میدونن در اون صورت جنس چند تومنی قراره برسه دست ملت و کلا یک نرخ نداده اما مجلس گفته همه رو یکسان کن 17500 و با یک سری برنامه های دیگه ارز آزاد رو توی همین رنج کنونی نگه دار. خدا میدونه چه اتفاقی میوفته آخر ولی بدترین شرایطی که میشه تصور کرد چند نرخی بودن ارز هست یعنی همون چیزی که الان داریم. دقیقا چیزی که الان داری حس میکنی و گردن کلفتی و قلدری این فروشنده ها و دلال ها مثل کارد توی استخون مردم نشسته یکی از دلایلش همین چند نرخی بودن ارز هست.

دوست من، برام عجیبه که چرا اینقدر ساده به موضوع نگاه میکنی

قیمت ارز فقط یکی از فاکتورهای موثر در اقتصاد ماست، فرض کن شما کاسب هستی میری سوپری خرید می کنی میبین نرخ نسبت به دیروز بالا رفته

اصلا کاری به بالا پایین دلارم نداریم، واکنش شما به عنوان یک کاسب چیه؟ اینکه این افزایش قیمت رو روی کالای خودت هم اعمال کنی تا افزایش قیمت جبران بشه

اقتصاد ی زنجیره همه به هم وصل هستیم، نمیشه ی کسب و کاری هزینه هاش بالا بره و ازش توقع داشته باشیم قیمت محصول خودش رو کاهش بده مگه شدنیه؟

مشکل اصلی ما تورم افسارگسیخته و وحشتناک این دهه اخیره که از زمان یارانه نقدینگی با شیب تندی در حال افزایشه

حالا دلار بشه 10 تومن وقتی تورم از اونور جبرانش میکنه چه فایده ایی داره؟

من نمیگم کاسبا همه سالم و درست هستن، تو هر قشری آدم ناجور هست ولی اینکه بگیم همه فاسدن هم درست نیست اینکه فکر کنی چندتا دلال و کاسب اوضاع رو به شکل در آوردن سادگیه! سلطان سکه رفت؟ سکه از اون موقع چطوره قیمتش؟

مشکل دیگه مملکت ما دلالیه!  دلالی در همه جای دنیا هست و اتفاقا لازمه اصلا هم شغل بدی نیست و دقیقا کارش کمک به چرخه توزیع هست

ولی ما اینجا هر کدوم برای خودمون ی پا دلال شدیم، وقتی نماینده رسمی فلان شرکت در داخل وجود نداره و این جنسی که دست من و شما میرسه 6/7 بار دست دلال جا به جا میشه معنیش میشه گرونی بیشتر

وقتی درای مملکت و بستیم و 1 دوست تو دنیا نداریم و مرگ بر همه میگیم چه انتظاری داریم؟ جنسی که باید با احترام بیاد تو کشور با خدمات واقعی خودسازنده به دستمون برسه  باید از دست دلال با التماس و گرونتر بخریم ولی خوب... عزت داریم...

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، m!dn!ght گفته است :

دوست من، برام عجیبه که چرا اینقدر ساده به موضوع نگاه میکنی

قیمت ارز فقط یکی از فاکتورهای موثر در اقتصاد ماست، فرض کن شما کاسب هستی میری سوپری خرید می کنی میبین نرخ نسبت به دیروز بالا رفته

اصلا کاری به بالا پایین دلارم نداریم، واکنش شما به عنوان یک کاسب چیه؟ اینکه این افزایش قیمت رو روی کالای خودت هم اعمال کنی تا افزایش قیمت جبران بشه

اقتصاد ی زنجیره همه به هم وصل هستیم، نمیشه ی کسب و کاری هزینه هاش بالا بره و ازش توقع داشته باشیم قیمت محصول خودش رو کاهش بده مگه شدنیه؟

مشکل اصلی ما تورم افسارگسیخته و وحشتناک این دهه اخیره که از زمان یارانه نقدینگی با شیب تندی در حال افزایشه

حالا دلار بشه 10 تومن وقتی تورم از اونور جبرانش میکنه چه فایده ایی داره؟

من نمیگم کاسبا همه سالم و درست هستن، تو هر قشری آدم ناجور هست ولی اینکه بگیم همه فاسدن هم درست نیست اینکه فکر کنی چندتا دلال و کاسب اوضاع رو به شکل در آوردن سادگیه! سلطان سکه رفت؟ سکه از اون موقع چطوره قیمتش؟

مشکل دیگه مملکت ما دلالیه!  دلالی در همه جای دنیا هست و اتفاقا لازمه اصلا هم شغل بدی نیست و دقیقا کارش کمک به چرخه توزیع هست

ولی ما اینجا هر کدوم برای خودمون ی پا دلال شدیم، وقتی نماینده رسمی فلان شرکت در داخل وجود نداره و این جنسی که دست من و شما میرسه 6/7 بار دست دلال جا به جا میشه معنیش میشه گرونی بیشتر

وقتی درای مملکت و بستیم و 1 دوست تو دنیا نداریم و مرگ بر همه میگیم چه انتظاری داریم؟ جنسی که باید با احترام بیاد تو کشور با خدمات واقعی خودسازنده به دستمون برسه  باید از دست دلال با التماس و گرونتر بخریم ولی خوب... عزت داریم...

قبل از قضاوت عجولانه لطف کنید ابتدا کل صحبت هایی که تا به اینجا توی تاپیک من و بقیه دوستان داشتیم رو مطالعه کنید بعد اظهار نظر بفرمایید.

البته اگر قصد دیگری ندارید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 18 دقیقه قبل، asghar212 گفته است :

قبل از قضاوت عجولانه لطف کنید ابتدا کل صحبت هایی که تا به اینجا توی تاپیک من و بقیه دوستان داشتیم رو مطالعه کنید بعد اظهار نظر بفرمایید.

البته اگر قصد دیگری ندارید.

اینجا اکثر دوستان کاملا بنده رو میشناسن، نه فروشنده ام نه فعالیت دلالی دارم تمام تاپیک هم خوندم 🤚 من الله توفیق

لینک به دیدگاه

چرا همزمان با کاهش قیمت دلار، بهای کالاها پایین نمی آید؟

🌀 هنگامی که قیمت دلار بالا می رود، بهای طلا به سرعت و مسکن و سهام با تاخیر به آن واکنش نشان می دهند و در همین حال کالاها بسته به نوع  آنها (بادوام، نیمه بادوام و کم دوام و مصرفی) با تاخیر زمانی (به عنوان مثال به ترتیب خودرو خارجی، موبایل و پوشاک) دچار افزایش قیمت می شوند. 

🔸بسیاری از فروشندگان همراه با قیمت دلار، قیمتها را بالا می برند، اما در زمان کاهش قیمت دلار به سرعت و سادگی حاضر به کاهش قیمتها نیستند. سودجویی و آزمندی فروشندگان سرعت کاهش قیمتها را کند می کند. 

🔸قیمت دلار نیمایی همچنان بالا می باشد که مانعی جدی برای کاهش قیمتها است.

🔸جهت بررسی تاثیر قیمت دلار بر نرخ تورم کلی کالاها لازم است میانگین متحرک یک ساله، شش ماهه یا فصلی قیمت دلار در نظر گرفته شود. قیمت میانگین متحرک ۶ ماهه دلار در دی ماه همچنان به رشد خود ادامه داده، بنابراین لازم است روند نزولی قیمت دلار به مدت چند ماه حفظ گردد تا تاثیر آن بر قیمتها دیده شود.
تنها راه کاهش نرخ تورم استمرار روند نزولی قیمت دلار است.

#اقتصادایران #نرخ_ارز 
@EconomySoltani

photo_2021-01-25_15-02-19.jpg

پیش بینی قیمت دلار

🌀 پیش بینی می شود تا پیش از انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ قیمت دلار به زیر ۲۰ هزار تومان برسد و پس از آن روند نزولی داشته باشد.

🔸همه شاخص های اقتصادی (تورم، عرضه و تقاضا، قدرت خرید، رشد پول و حتی نقدینگی) دلالت بر قیمت دلار زیر ۱۵ هزار تومان دارد، اما مقاومت خصولتی ها مانع از واقعی شدن قیمت دلار شده است. 

🔸حجم اسکناس دلار نزد مردم از ۲۰ به ۴۰ میلیارد دلار رسیده است. بیش از ۱۰ میلیارد دلار توسط صادرکنندگان به داخل کشور بر نگردانده یا احتکار شده است. حجم منابع ارزی بلوکه شده حدود ۲۰ میلیارد دلار است. بنابراین ظرفیت ورود حدود ۵۰ میلیارد دلار به اقتصاد وجود دارد.

🔸هر چند رفع تحریمها زمان لازم دارد، اما فشار تحریمها رو به کاهش و درآمدهای ارزی رو به افزایش است.

🔸اگر بانک مرکزی اجازه دهد، روند سقوط قیمت دلار سرعت می گیرد.

🔸قیمت کالاها با توجه به قیمت (https://t.me/EconomySoltani/3773) میانگین (https://t.me/EconomySoltani/3773) ۶ (https://t.me/EconomySoltani/3773) ماهه (https://t.me/EconomySoltani/3773) دلار (https://t.me/EconomySoltani/3773) در ماههای آینده کاهش خواهد یافت.

◀️ بازی سفته بازی ارزی به پایان رسیده و به تبع آن بازارهای سهام، مسکن و دارایی ها روندهای نزولی-رکودی را در پیش خواهد داشت.

#اقتصادایران #نرخ_ارز 
@EconomySoltani

photo_2021-01-25_15-03-16.jpg

ویرایش شده توسط maysamsina
لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، .km گفته است :

سلام بخشید یه سوال داشتم . ماینینگ تو ایران ممنوعه ؟ صرافی ها بیت کون نمیخرند ؟ 

هم قانونیش هست هم غیر قانونیش میتونی سرچ کنی.

صرافی های ارز دیجیتال بیت کوین میخرن. صرافی هاش سایت های مختلفی هستن

صرافی های توی شهر فکر نکنم بخرن

لینک به دیدگاه

اتریم یا بیت کوین ؟

سودش خیلی خوبه که ... 

چرا ماین نمیکنید بعد با سودش برید rtx 3090 بخرید بندازید رو سیستمتون؟؟؟؟؟

انقدر میگید ماینر ها باعث شدن گرافیک گرون بشه خب چرا ما هم ماینر نشیم؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 ساعت قبل، .km گفته است :

اتریم یا بیت کوین ؟

سودش خیلی خوبه که ... 

سرمایه میخواد شرایط و جا میخواد و ...

الانم که قیمت سخت افزار سر به فلک کشیده !

لینک به دیدگاه

نه بابا چقدر مگه سرمایه میخاد ...؟

کلا شش متر مربع جای خنک میخاد 

و الان هم که اینقدر گرون شده بازم برا ایرینیا خوبه .. چون دلار  گرونه . 

فکر کنم با پنج تا rx 580 بشه سه ماهه یک بیت کوین استخراج کرد و به قیمت حدود 800 میلیون تومن فروخت . خب سرمایش زیر صد تومان بوده ولی سودش حدود بیش از ده برابر ..

یک سوال شما اگه سرمایه داشتی این کار رو میکردی ؟؟؟

من میگم . وقتی یک آکواریم رو کج میکنی آبی که یکسان همه جا بوده میره جمع میشه یک طرف و یک طرف دیگر در خشکی میمونه .. ایران هم همینطور دقیقا .. چرا ما نریم توی اون طرف که آب هست ؟ همونطور که ما دعا میکنیم دلار هر چه بیشتر ارزون بشه بعضی ها هم مثل ماینر ها داعما دعا میکنند که هر چه بیشتر گرون بشه و سوووووووووود کنن.

اوه ببخشید اشتباه کردم استخراج بیت کوین با کارت گرافیک هیچ سودی نداره اشتباه کردم ببخشید .... 

اما اتریم سود داره  . اما نه اونقدر که فکر میکردم😀.. . . .

سود خیلی کمی داره .. زود قضاوت کردم .

خب برگردیم سر خر حمالی خودمون و اه و ناله کردن از بی پولی ..

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، .km گفته است :

فکر کنم با پنج تا rx 580 بشه سه ماهه یک بیت کوین استخراج کرد و به قیمت حدود 800 میلیون تومن فروخت . خب سرمایش زیر صد تومان بوده ولی سودش حدود بیش از ده برابر ..

من میگم . وقتی یک آکواریم رو کج میکنی آبی که یکسان همه جا بوده میره جمع میشه یک طرف و یک طرف دیگر در خشکی میمونه .. ایران هم همینطور دقیقا .. چرا ما نریم توی اون طرف که آب هست ؟ همونطور که ما دعا میکنیم دلار هر چه بیشتر ارزون بشه بعضی ها هم مثل ماینر ها داعما دعا میکنند که هر چه بیشتر گرون بشه و سوووووووووود کنن.

اوه ببخشید اشتباه کردم استخراج بیت کوین با کارت گرافیک هیچ سودی نداره اشتباه کردم ببخشید .... 

لطفا بحث خارج از موضوع توی تاپیک نداشته باشید

لینک به دیدگاه

پارسال یا 2 سال پیش بود بنده اینجا تاپتیک زدم برای ایسیک یا ماین ,  ملت کلا سردم کردن 

الان کلی پول داشتم عجببببببببببببب

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، .km گفته است :

اتریم یا بیت کوین ؟

سودش خیلی خوبه که ... 

بیا برو بیرون از این فروم :| اه اه اه

لینک به دیدگاه

اوووووه حالا یه جور میکنن انگار تایپیک رو بستم ... خب برگردید سر مطلب . نکشیدمون 

میگن دوباره دلار میخاد بیاد پایین تر و بره رو یازده تومن . این درسته؟ 

اگه درسته و میاد پایین تر خوبه چون ببینیم این دفعه چه بهانه ای میارن برا پایین آوردن قیمت ... 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 20 ساعت قبل، .km گفته است :

داداش شما داری کلا اشتباه میزنیا 😅 با کارت گرافیک بیت کوین نمیشه ماین کرد اسیک ماینر لازمه با کارت گرافیک ایتریوم ماین می کنن

الان 1 دستگاه اسیک ماینر مثل S19 pro که قیمتش 3800 دلار هست برای اینکه 1 بیت کوین استخراج کنه 1356 روز باید ماین کنه

اگه با 5 تا 580 می شد 3 ماهه 800 میلیون در اورد دیگه 1 ایرانی نمیدیدی کار کنه 😁

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، m!dn!ght گفته است :

داداش شما داری کلا اشتباه میزنیا 😅 با کارت گرافیک بیت کوین نمیشه ماین کرد اسیک ماینر لازمه با کارت گرافیک ایتریوم ماین می کنن

الان 1 دستگاه اسیک ماینر مثل S19 pro که قیمتش 3800 دلار هست برای اینکه 1 بیت کوین استخراج کنه 1356 روز باید ماین کنه

اگه با 5 تا 580 می شد 3 ماهه 800 میلیون در اورد دیگه 1 ایرانی نمیدیدی کار کنه 😁

راس میگی اشتباه گفتم جو گیر شدم 

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...