رفتن به مطلب

انتخاب بین این دو پردازنده (کمک کنید)

Recommended Posts

در 3 ساعت قبل، mo-hammad گفته است :

بچه ها من یه جا پیدا کردم تکی میفروشه ولی موجودیش تو رده تا 4 میلیون و خورده ای AMD Ryzen 5 3500X BOX CPU  هست .

خواستم ببینم این مدل از razen 3 4350 g  بهتره ؟ البته میدونم گرافیک نداره اونو شاید بتونم یه گرافیک کارکرده رده پایین بگیرم فعلا تا کارم راه بیوفته

بین این دو مدل اگه گرافیک داخلی رو در نظر نگیریم، 3500x ارزش بیشتری داره.

ولی شما نهایت یدونه ۴۳۵۰ با یه مادربورد ارزون قیمت بگیری و دیگه نهایت ۳۰۰ ۴۰۰ زیر قیمت خریدت فکر کنم مغازه دار برداره مادربورد رو.

جایی دیدم ۳۵۰۰ تومان هم میدن پردازنده ۴۳۵۰g رو.

اجازه بدید تا فردا ظهر شاید بتونم براتون بصورت تک گیر بیارم چون دارم میرم بازار.

یک شماره تماس خصوصی بفرستید تا اگه پیدا کردم، با شما تماس بگیرم.

ویرایش شده توسط Blueman6
لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، Blueman6 گفته است :

بین این دو مدل اگه گرافیک داخلی رو در نظر نگیریم، 3500x ارزش بیشتری داره.

ولی شما نهایت یدونه ۴۳۵۰ با یه مادربورد ارزون قیمت بگیری و دیگه نهایت ۳۰۰ ۴۰۰ زیر قیمت خریدت فکر کنم مغازه دار برداره مادربورد رو.

جایی دیدم ۳۵۰۰ تومان هم میدن پردازنده ۴۳۵۰g رو.

اجازه بدید تا فردا ظهر شاید بتونم براتون بصورت تک گیر بیارم چون دارم میرم بازار.

یک شماره تماس خصوصی بفرستید تا اگه پیدا کردم، با شما تماس بگیرم.

ممنون که کمک میکنید .. خوشبختانه بالاخره تونستم یه کارکرده پیدا کنم با قیمت مناسب با باکس و همه متعلقات . فردا قرار گذاشتیم فعلا رو سیستمش بسته اس برم کارکردشو ببینم. :) 

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

بچه ها این پاور برای سیستمم مناسب هست (با توجه به بودجه محدود) ؟

مشخصات سیستم :

مادربرد : asus tuf b450 pro gaming

رم : t.force - vulcan ddr4 - tuf 8g*2 - cl 16-18-18-38 1.35v - 16cbk

سی پی یو :Ryzen 3 PRO 4350G

ssd :اس اس دی سامسونگ 870EVO 250GB

اینم پاور :

https://www.lioncomputer.com/product/wp4n5/GREEN-GP450A-ECO-Rev3-1-450W-Power-Supply

یه فن  سی پی یو نسبتا ارزون و یک خمیر سی پی یو ارزون هم ممنون میشم با توجه به سی پی یو که گفتم معرفی کنید ممنون عزیزان.

و اینکه (با توجه به محدودیت بودجه ) ترکیب سیستمم خوبه ؟ ممنون.

راستی کیس دیگه نمی تونم بخرم کیس فعلیم الان با خط کش سانت زدم حدود 35 سانتی متر ارتفاعشه 40 - یا چهل و خورده ای کمتر یا بیشتر هم پهناش هست به نظرتون مادربرد میخوره بهش ؟ مارکش elegance هست جای فن زیادی هم داره دو تا روی درش یکی بالاش یکی هم پشت.

ویرایش شده توسط mo-hammad
لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، mo-hammad گفته است :

بچه ها این پاور برای سیستمم مناسب هست (با توجه به بودجه محدود) ؟

مشخصات سیستم :

سی پی یو :Ryzen 3 PRO 4350G

ssd :اس اس دی سامسونگ 870EVO 250GB

اینم پاور :

https://www.lioncomputer.com/product/wp4n5/GREEN-GP450A-ECO-Rev3-1-450W-Power-Supply

یه فن  سی پی یو نسبتا ارزون و یک خمیر سی پی یو ارزون هم ممنون میشم با توجه به سی پی یو که گفتم معرفی کنید ممنون عزیزان.

و اینکه (با توجه به محدودیت بودجه ) ترکیب سیستمم خوبه ؟ ممنون.

راستی کیس دیگه نمی تونم بخرم کیس فعلیم الان با خط کش سانت زدم حدود 35 سانتی متر ارتفاعشه 40 - یا چهل و خورده ای کمتر یا بیشتر هم پهناش هست به نظرتون مادربرد میخوره بهش ؟ مارکش elegance هست جای فن زیادی هم داره دو تا روی درش یکی بالاش یکی هم پشت.

پاور ۴۵۰ وات مناسبه ولی اگه بخواهید گرافیک مجزا اضافه کنید، به مشکل برمیخورید. اگر میتونید بودجه رو افزایش بدید ۵۵۰ وات بگیرید چون شاید حداقل ۵ سال بخواید از این پاور استفاده کنید.

ترکیب سیستم هم مناسبه، مادربورتون پردازنده های قدرتمندتر رو براحتی پشتیبانی میکنه.

کولر  green tinycool بنظر مناسب ترین هست و خمیر هم داخل جعبه هست.

از کیستون شناختی ندارم.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Blueman6 گفته است :

پاور ۴۵۰ وات مناسبه ولی اگه بخواهید گرافیک مجزا اضافه کنید، به مشکل برمیخورید. اگر میتونید بودجه رو افزایش بدید ۵۵۰ وات بگیرید چون شاید حداقل ۵ سال بخواید از این پاور استفاده کنید.

ترکیب سیستم هم مناسبه، مادربورتون پردازنده های قدرتمندتر رو براحتی پشتیبانی میکنه.

کولر  green tinycool بنظر مناسب ترین هست و خمیر هم داخل جعبه هست.

از کیستون شناختی ندارم.

ممنون از  راهنماییتون - متاسفانه بودجم دیگه نمیرسه برای پاور - مدل پاوری که گذاشتم خوب هست ؟  الان که فکر میکنم میبینم کیس هم ممکنه نیاز بشه - کیس مناسب با این قطعات و مادربرد تو رنج پایین (که بتونه به همه امکانات مادربرد دسترسی داشته باشه و استفادشون کرد ) چی پیشنهاد میدین ؟ (جای اس اس دی هم داشته باشه)

در مورد خنک کننده منظورتون این مدل هست ؟ 

https://meghdadit.com/product/8300/green-tinycool-90-cpu-cooler/?utm_medium=PPC&utm_source=Torob 

آیا بدون مشکل روی این مدل مادربرد و سی پی یو من سوار میشه ؟ چون تو مشخصاتش am4 نزاشته 

FM1
FM2
+FM2
AM2
+AM2
AM3
+AM3

بازم مممنون 

ویرایش شده توسط mo-hammad
لینک به دیدگاه

در در 14 اسفند 1399 در 01:09، mo-hammad گفته است :

ممنون که کمک میکنید .. خوشبختانه بالاخره تونستم یه کارکرده پیدا کنم با قیمت مناسب با باکس و همه متعلقات . فردا قرار گذاشتیم فعلا رو سیستمش بسته اس برم کارکردشو ببینم. :) 

عزیز سی پی یو 4350 رو چند خریدید؟ از دیوار پیدا کردید؟

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، mo-hammad گفته است :

ممنون از  راهنماییتون - متاسفانه بودجم دیگه نمیرسه برای پاور - مدل پاوری که گذاشتم خوب هست ؟  الان که فکر میکنم میبینم کیس هم ممکنه نیاز بشه - کیس مناسب با این قطعات و مادربرد تو رنج پایین (که بتونه به همه امکانات مادربرد دسترسی داشته باشه و استفادشون کرد ) چی پیشنهاد میدین ؟ (جای اس اس دی هم داشته باشه)

در مورد خنک کننده منظورتون این مدل هست ؟ 

https://meghdadit.com/product/8300/green-tinycool-90-cpu-cooler/?utm_medium=PPC&utm_source=Torob 

آیا بدون مشکل روی این مدل مادربرد و سی پی یو من سوار میشه ؟ چون تو مشخصاتش am4 نزاشته 

FM1
FM2
+FM2
AM2
+AM2
AM3
+AM3

بازم مممنون 

اون پاور کاملا استاندارد و جوابگو هست ولی اگه به سایت زیر هم اعتماد داشتید، صرفا این مدل رو قیمت خوبی داره و حداقل استاندارد bronze رو هم داره و ارزش بهتری داره:

http://faraz-system.com/کامپیوتر/قطعات-اصلی-2/منبع-تغذیه-power/پاور-gp480a-es-گرین-detail

اکثر کولرهایی که از fm2+ پشتیبانی میکنن، از AM4 هم پشتیبانی میکنن و نباید مشکلی باشه.

بله منظورم همونه ولی همون tinycool دو سه مدل تو بازار موجوده و مدلی هم داره که رسما از AM4 پشتیبانی کنه، اینو دقیق نمیدونم.

قیمت کیس متاسفانه سر به فلک کشیده و شما بابت حداقل ها هم باید مبلغ زیادی رو خرج کنید که بنظر خودم ارزش خرید ندارن مگر اینکه بخواید مدل های با امکانات بگیرید که چنتایی سرشون به تنشون میارزه مثل گرین g6 griffin که حدود ۲۵۰۰ قیمتشه که باز هم با عقل و منطق انجام همچین هزینه ای برای قوطی کیس جور در نمیاد.

کیس رو فعلا صرف نظر کنید تا ان شالله بودجه برای کیس و ارتقای آینده تامین بشه. نگران جای ssd هم نباشید چون هر جور دلتون بخواد میتونید داخل کیس قرار بدید و مشکلی براش بوجود نمیاد.

لینک به دیدگاه

در در 11 بهمن 1399 در 19:03، mo-hammad گفته است :

سلام دوستان - من با نرم افزار سه بعدی مایا و موتور رندر آرنولد رندر کار میکنم . همینطور با نرم افزار کامپوزیت فاندری نیوک و همینطور کار موشن گرافیک با افتر افکت و البته پرمیر

و میخوام هودینی هم شروع کنم.

بودجه کمی دارم - و قصد خرید کارت گرافیک ندارم فعلا پس گزینه هام محدود به سری پردازنده های گرافک دار هست .

شما بین این دو کدوم رو پیشنهاد میدید با توجه به زمینه کاری بنده ؟

Ryzen 5 3400G

Ryzen 3 PRO 4350G

و اینکه من از کجا میتونم پردازنده بدون باندل بخرم آخه من مادربردم رو از لیون خریدم و رم هم از لیون خریدم یه بار که پرسیدم ازشون که بابا من مادربردو از خودتون خریدم حالا سی پی یو رو جدا بخرم همون یه جورایی باندل به حساب میاد دیگه هر دوشو که از خودتون خریدم - گفتن ظاهرا نمیشه :| ممنون میشم بگید از کجا(اطمینانی باشه) میتونم بدون باندل تهیه کنم.

درود بر شما

دوست عزیز فرصت مطالعه کل تاپیک رو نداشتم ولی این پست اول رو که خوندم گفتم تجربیاتم رو بگم بلکه براتون مفید واقع بشه!

به طور خلاصه برات میگم ، من برای کار با Houdini ورژن  16.5 ( اون موقع این ورژنش تازه لانچ شده بود!) با سی پی یو 4790K با گرافیک مجتمعش که میخواستم کار کنم ارور ضعیف بودن گرافیک رو میداد و کرش می کرد تا نهایتا مجبور شدم کارت گرافیک جدا بگیرم؟!

یه راهنمایی : طبق تجربه و همچنین نظر و پیشنهاد دوستانی که از بزرگان این عرصه ( CG ) هستند ، معمولا برای این گونه فعالیت ها بهتره که سیستم تون رو بر پایه پلتفرم INTEL ببندید؟!

این یک پیشنهاد هست و شما خودتون میتونید راجع بهش بیشتر تحقیق کنید تا تصمیم درست رو بگیرید ولی روی گرافیک مجتمع هم زیاد حساب باز نکنید ،نرم افزار Houdini حسابش از خیلی نرم افزارهای دیگه جداست!

امیدوارم که گفته های بنده برای شما مفید واقع بشه ، موفق و پیروز باشید.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Blueman6 گفته است :

اون پاور کاملا استاندارد و جوابگو هست ولی اگه به سایت زیر هم اعتماد داشتید، صرفا این مدل رو قیمت خوبی داره و حداقل استاندارد bronze رو هم داره و ارزش بهتری داره:

http://faraz-system.com/کامپیوتر/قطعات-اصلی-2/منبع-تغذیه-power/پاور-gp480a-es-گرین-detail

اکثر کولرهایی که از fm2+ پشتیبانی میکنن، از AM4 هم پشتیبانی میکنن و نباید مشکلی باشه.

بله منظورم همونه ولی همون tinycool دو سه مدل تو بازار موجوده و مدلی هم داره که رسما از AM4 پشتیبانی کنه، اینو دقیق نمیدونم.

قیمت کیس متاسفانه سر به فلک کشیده و شما بابت حداقل ها هم باید مبلغ زیادی رو خرج کنید که بنظر خودم ارزش خرید ندارن مگر اینکه بخواید مدل های با امکانات بگیرید که چنتایی سرشون به تنشون میارزه مثل گرین g6 griffin که حدود ۲۵۰۰ قیمتشه که باز هم با عقل و منطق انجام همچین هزینه ای برای قوطی کیس جور در نمیاد.

کیس رو فعلا صرف نظر کنید تا ان شالله بودجه برای کیس و ارتقای آینده تامین بشه. نگران جای ssd هم نباشید چون هر جور دلتون بخواد میتونید داخل کیس قرار بدید و مشکلی براش بوجود نمیاد.

ممنون عزیز - فرق این دوتا چیه ؟ کدومش بهتره ؟ 

همین که شما گفتی :  پاور GP480A-ES

و این مدل

http://sadra-system.com/گرین-green/200-پاور-گرین-مدل-gp480a-eu.html#/رنگ-نقره_ای/گارانتی-36_ماهه_گرین

در 42 دقیقه قبل، DPSYS گفته است :

درود بر شما

دوست عزیز فرصت مطالعه کل تاپیک رو نداشتم ولی این پست اول رو که خوندم گفتم تجربیاتم رو بگم بلکه براتون مفید واقع بشه!

به طور خلاصه برات میگم ، من برای کار با Houdini ورژن  16.5 ( اون موقع این ورژنش تازه لانچ شده بود!) با سی پی یو 4790K با گرافیک مجتمعش که میخواستم کار کنم ارور ضعیف بودن گرافیک رو میداد و کرش می کرد تا نهایتا مجبور شدم کارت گرافیک جدا بگیرم؟!

یه راهنمایی : طبق تجربه و همچنین نظر و پیشنهاد دوستانی که از بزرگان این عرصه ( CG ) هستند ، معمولا برای این گونه فعالیت ها بهتره که سیستم تون رو بر پایه پلتفرم INTEL ببندید؟!

این یک پیشنهاد هست و شما خودتون میتونید راجع بهش بیشتر تحقیق کنید تا تصمیم درست رو بگیرید ولی روی گرافیک مجتمع هم زیاد حساب باز نکنید ،نرم افزار Houdini حسابش از خیلی نرم افزارهای دیگه جداست!

امیدوارم که گفته های بنده برای شما مفید واقع بشه ، موفق و پیروز باشید.

بله شنیدم سری های اینتل رو هودینی بهتر جواب میده و ظاهرا هودینی تو آپدیت هاش قرار برای amd هم بهینه بشه . ولی من فعلا تمرکزم رو میزارم رو مایا و سیستم خود مایا حالا تا بعد پول دستم بیاد و ارتقا بدم ایشالا و کارت گرافیک بهتری بزارم.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، mo-hammad گفته است :

ممنون عزیز - فرق این دوتا چیه ؟ کدومش بهتره ؟ 

همین که شما گفتی :  پاور GP480A-ES

و این مدل

http://sadra-system.com/گرین-green/200-پاور-گرین-مدل-gp480a-eu.html#/رنگ-نقره_ای/گارانتی-36_ماهه_گرین

عملا هیچ فرقی ندارن.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Blueman6 گفته است :

عملا هیچ فرقی ندارن.

این eu  و es  چیه که در این دو تا متفاوته ؟

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، mo-hammad گفته است :

این eu  و es  چیه که در این دو تا متفاوته ؟

منم نمیدونم بهش فکر نکردم تا حالا . یک ذره ظاهری فرق دارن.

لینک به دیدگاه

خدا رو شکر در نهایت سیستم به شکل زیر کامل خریداری  شد : فقط مونده پاور .. با توجه به این سیستم و احتمال ارتقا رم به 32 یا بیشتر آیا این پاور خوب مناسبه ؟ (با توجه به بودجم انتخاب کردم) سیستم هم زیاد ازش کار میکشم و بعضی وقتها قراره زیاد روشن باشه.

https://www.lioncomputer.com/product/mq8zy/GREEN-GP480A-EUD-80Plus-Bronze-PSU

سی پی یو :Ryzen 5 3500 x 

کارت گرافیک 2گیگابایت Asus مدل PH-GT1030-O2G

ssd :اس اس دی سامسونگ 870 EVO 250GB

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...