رفتن به مطلب

تاپیک جامع بحث‌ها و مشکلات مربوط به گلوگاه سیستم و قطعات

اشتراک گذاری

Recommended Posts

ولی به نظرم صبر کن و RTX 2060 Super رو بخر یا همین الان سفارش بده از سایت خرید از آمازون و 1 ماهه میرسه دستت

لینک به دیدگاه

• ارسال 1.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

در 40 دقیقه قبل، Game World گفته است :

مورد اول سی پی یو رواشتباه زدید core i5 660 خیلی قدیمیه باید بزنید core i5 6600

بله حق با شماست اشتباه زدم

لینکو الان ویرایش کردم

در 33 دقیقه قبل، Game World گفته است :

در ضمن این سایت ها خیلی خوب نیستن نوشته 7700 کا با 2060 فوق العاده هستند ولی با 2070 به شدت ضعیف خوب این اصلا با عقل جور درنمیاد

https://pc-builds.com/calculator/Core_i7-7700K/GeForce_RTX_2060/0Km137lu/16/

https://pc-builds.com/calculator/Core_i7-7700K/GeForce_RTX_2070/0Km12xlu/16/

نه نتایج خوب و نسبتا دقیقی نشون میده

اختلاف که زیاد نیست! اولی حدود 10 و دومی حدود 17!

17 که به شدت ضعیف محسوب نمیشه و در محدوده سبزه و تفاوت 7 تا هم با توجه به محدوده امتیازی خیلی کمه!

شاید یه چیزی رو اشتباه وارد کردید!

ویرایش شده توسط (Naughty boy)
لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، centenario گفته است :

ی کوچولو ایراد داشت جسارتا

من با فرض ماکزیم فریمی که میشه گرفت این حرف رو زدم(فقط یادم رفت بگم):12_slight_smile:

در 2 ساعت قبل، (Naughty boy) گفته است :

اینجا هرکی یه حرفی میزنه!

یکی میگه فول اچ دی گلوگاه میشه یکی میگه نه 4kگلوگاه میشه 

اون یکی میگه نه مشکلی نیست

https://pc-builds.com/calculator/Core_i5-6600/GeForce_RTX_2060/0FQ137lu/16/

اینجا که خوب نیست نتیجه  و بهتره سی پی یو رو هم تعویض کنی

https://pc-builds.com/calculator/Core_i7-6700K/GeForce_RTX_2060/0Fn137lu/8/

اینو نگا خوبه

بهترین کار اینه که کارت گرافیکو بخری و با تنظیماتی که خودت بازی میکنی تست کنی و اگه دیده اختلاف فریم با تست های جهانی بازی ها خیلی زیاده بعدش به فکر تعویض سی پی یو بیوفتی و اگر اختلاف فاحشی نداشت که چه بهتر و نیازی به تعویض نیست

دوست عزیز دقیقا به خاطر وابسته بودن گلوگاه اول از دوستمون پرسیدم رو چه رزولوشنی و با چه فریمی بازی میکنه چون در شرایط مختلف این پردازنده گلوگاه میشه و نمیشه!

به صورت کلی اینطور میشه گفت

1080p

تو این رزولوشن اگر ۶۰ فریم بازی میکنن(روی ۶۰ فریم قفل میکنند) خیر این پردازنده گلوگاه نمیشه البته گرافیک هم به ماکزیم توان نمیرسه

اگر ۱۲۰ و ۱۴۴ فریم بازی میکنند اونوقت این پردازنده گلوگاه میشه

4K 

تو این رزولوشن غیر از زمانی که بازی رو در کمترین حالت جزئیات بازی کنن باقی موارد گلوگاه نمیشه!(درضمن گرافیک ایشون در 4K اصلا به ۱۲۰ فریم نمیرسه)

ویرایش شده توسط MojArch
لینک به دیدگاه

نذارین کلماتی مثل "گلوگاه" باعث بشه از قطعات‌تون لذت نبرین و کاری که می‌خواین رو به خاطر وسواس بیش‌ازحد انجام ندین...

زیاد درگیر این مسائل نباشین، سیستم اگر از لحاظ تهویه و پاور اوکی باشه بذار چنددرصدی گلوگاه بشه مهم نیست، مهم لذتی هست که می‌برین...

اگر قرار باشه بر مبنای تشخیص درصدی گلوگاه برین جلو مطمئناً هر سال باید یه بار پردازنده و یه بار گرافیک و احتمالا دو سه سالی یه بار پاور رو عوض کنین!

این کار رو نکنین و از سیستمی که دارین استفاده کنین، اگر افت فریم‌تون زیاد هست و واقعا به چشم میاد اون‌موقع بیفتین تو فکر، نه اینکه تیک نمایش فریم در بازی رو بزنین و بگین ای داد چرا اومد پایین یه لحظه یا چرا اینطور شد. این چیزها جلوی لذت بردن از بازی و کارتون رو می‌گیره. اگر واقعا نتونستین یا با مشکل تونستین بازی کنین یا کاری انجام بدین بعد به فکر قطعه یا قطعات جدید باشین... چه بسا عدم تنظیم مناسب Bios و ایرادات نرم‌افزاری هم باعث این موارد بشه.

لینک به دیدگاه

در در 28 مرداد 1398 در 02:46، amir44 گفته است :

دوست عزیز یه نکته خیلی ساده رو فراموش نکن. اینکه می گن گلوگاه می شه یعنی چی؟ واقعا انقدر بد و خطرناکه؟

وقتی پردازنده شما ضعیف باشه و برای کارت گرافیک گلوگاه بشه، یعنی کارت شما می تونه توی بازی فریم بیشتری بده ولی پردازنده نمی تونه به سرعت اون حرکت کنه و باعث می شه فریم شما از یه حدی بالاتر نره و از همه قدرت کارت گرافیک استفاده نشد. حالا واقعا این چیزی خیلی بدیه؟

همون طور که دوستان هم گفتن باید ببینی می خوای روی چند فریم بازی می کنی، که وابسته به مانیتور شماست. اگه 60 فریم باشه، شما فقط به 60 تا احتیاج داری و اون موقع دیگه  پردازنده می تونه راحت اون تعداد فریم رو تهیه کنه و برای همین عوض هم نکنی مشکلی نیست. توی این حالت گرافیک با حداکثر قدرت کار نمی کنه که خیلی هم بد نیست، باعث می شه دماش پایین تر باشه، فنش آروم تر بچرخه و عمرش طولانی تر باشه. ضمنا می تونی تنظیم های بازی رو بالا ببری و روی high  و ultra بازی کنی.

برای همین تا فریم رو مشخص نکنی گول این بحث گلوگاه رو نخور. اگه واقعا می خوای مثلا 120 یا 144 فریم بگیری، بله پردازنده قوی تر می خوای ولی اون موقع بازم نمی تونی با این کارت گرافیک و تنظیم های بالا، بازی کنی و کارت قوی تر می خوای. این چرخه است که آخرش می شه برای بازی با تنظیم های بالا  و فریم بالا، باید بهترین کارت گرافیک  و پردازنده روز ( 2080 ti , و 9900k/3900x ) رو داشته باشی. 

به نظر من کارت رو بگیر و استفاده کن و هر موقع پولش جور شد، پردازنده و مادربرد رو عوض کن. چون شما می خوای جدید بخری، تبدیل به نسل های قدیمی خیلی به صرفه نیست، هر موقع تونستی به نسل 8 یا 9 اینتل یا رایزن سری 3000 برو. 

پیرو سخنان دوست حرفه‌ایمون (کنایه نمیزنم، واقعا نکات خوبی رو گفتن)؛

20190826_230654.thumb.png.94cd018fbc893f35f232edd6048401c4.png

همینطور که میبینین به‌طور میانگین حدود 28.7 فریم ضعف پردازنده‌تون باعث افت فریم کلی‌تون میشه. اما هنوزم بخاطر قدرت کارت گرافیک میتونین انتظار ۶۰فریم رو روی ۱۴۴۰p داشته باشین. 

(اعداد و ارقام همگی درحالت Ultra هستند)

اگه هدفتون بدست آوردن 60فریم اولترا روی 4K هست، متاسفانه هرچه‌قدرهم خرج سی‌پی‌یو کنین، نهایت توی 4K اولترا حدود 45 فریم نسیب‌تون میشه.

یه‌جورایی انگار این‌کارت برای به‌دست آوردن اون‌تنظیمات ساخته نشده و قدرت بیشتری میخواین.

لینک به دیدگاه

در در 28 مرداد 1398 در 15:36، Game World گفته است :

در ضمن این سایت ها خیلی خوب نیستن نوشته 7700 کا با 2060 فوق العاده هستند ولی با 2070 به شدت ضعیف خوب این اصلا با عقل جور درنمیاد

در همین وبسایت PC-Build صفحه‌ای با عنوان "سلب مسئولیت" وجود داره که توش به‌صراحت نوشته "لطفا با این راهنما مثل کتاب مقدس و وحی منزل رفتار نکنین، بهتره که فقط ازش برای مقایسه استفاده بشه و هدف گذاری خرید قطعات براساس این‌ابزار گذاشته نشه".

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سیستم رو چن مدت پیش ارتقا دادم .....تاثیری خیلی زیادی تو پرفرمنس دیدم.گفتم یه تصویر مقایسه بزارم. 

cpu i5 2500 بود ارتقا دادم به i5 8400.

http://uupload.ir/files/zsm_untitled1.png

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، *ghost* گفته است :

سیستم رو چن مدت پیش ارتقا دادم .....تاثیری خیلی زیادی تو پرفرمنس دیدم.گفتم یه تصویر مقایسه بزارم. 

cpu i5 2500 بود ارتقا دادم به i5 8400.

http://uupload.ir/files/zsm_untitled1.png

به سلامتی مبارک باشه .🌷

قطعات قبل و بعد از ارتقاء رو می نویسی . گرافیک چی هست فریم ۴۵ هست ؟

البته شده خودم برا یک بازی سیستم رو ارتقاء دادم ، ولی نه برا اساسین کرید😉

لینک به دیدگاه

والا سیستم قبلی دیگه اخرای عمرش بود.تو بازیای جدید بد جور مشکل داشتم.

سیستم اولش این بود 

i5 2500

770 gtx 

12 gb ram

بازی ها رو به سختی اجرا میکرد مخصوصا گرافیک چون رمش 2 بود بد جور لگ مینداخت تو بازیای که vram زیادی میخوردن.

گرافیک رو به 1060 ارتقا دادم سیستم خیلی بهتر شد......ولی بازی هایcpu محور مثل این بازم جواب نمیداد.

عکس اولی گرافیک 1060 هست همراه cpu i5 2500

عکس جدید 1060 هست با i5 8400

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، *ghost* گفته است :

البته فریم رو قفل کردم رو 45 وگرنه بیشتر میده

مبارک باشه ، عالی . یه فریم ثابت بگری بس هست ، حالا ۳۰ باشه ۶۰ یا ۴۵ ، ثابت باشه فقط .

سوالم برا این بود چون گرافیک ۱۰۰ درصد نبود ، حدود ۶۰ درصد درگیر بود

ما داریم با ۳۵۷۰ و ۴۸۰ داریم می ریم جلو ، فعلا جوابگو بوده

لینک به دیدگاه

بازی Control بشدت لگ داره و نوسان فریم شدید. مقدار لود GPU بین 30 تا 50 درصد متغیره CPU هم 20 یا 30 درصد زیر لوده و توی درگیری و تیر اندازی فریم تا زیر 30 میاد پایین و اصلا نمیشه هدف گرفت و شلیک کرد

vsync خاموشه تنظیمات روی Low رزولوشن 1440 در 900 هست. cpu تا 3.9Ghz اور شده رم هم 3000Mhz با XMP 2

تمام بازی ها بدون مشکل و روان اجرا میشن . حتی بازی Wolfenstein - Youngblood دیروز نصب کردم با حداکثر تنظیمات روان اجرا میشه

کارهایی که تا الان انجام دادم:

بازی رو دو بار پاک کردم و جای دیگه نصب کردم - بایوس رو سه چهار بار بار ریست کردم -درایو گیم رو از شب تا صبح گذاشتم Deep Defragment  شد - اسلات رم رو عوض کردم - هارد رو توسط HD Tune Pro تست کردم - درایور کارت گرافیک رو در safe mode  با DDU پاک کردم و جدیدترین درایور رو نصب کردم 436.15 ویندوز روی SSD نصبه و بازی روی هارد دیسک توشیبا 7200 دور

سیستمی که بازی کنترل روش نصبه :

ryzen 1800x

MSI B350 Gaming Pro Carbon

8GB 3000Mhz

GTX 980

لینک به دیدگاه

خب این مشکل چه ربطی به 1800X داره ؟

..................

هسته مجازی رو خاموش کن ببین چی میشه .

چقدر مموری گرافیک مصرف میشه ؟

تغییر تنظیمات تاثیر داره یا نه ؟ ( چه بد چه خوب )

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

خب این مشکل چه ربطی به 1800X داره ؟

..................

چقدر مموری گرافیک مصرف میشه ؟

تغییر تنظیمات تاثیر داره یا نه ؟ ( چه بد چه خوب )

هسته مجازی رو خاموش میکنم نتیجش رو میگم.

مموری گرافیک حدود 1.5 گیگ و رم سیستم 5 گیگ.

تغییر گرافیک بهHIGH  فقط میزان لود GPU رو مقداری بالاتر میبره حدود 70 یا 80 درصد ولی فریم میکشه زیر 30

الان یه چیزی یادم اومد امیدوارم به دل نگیریbig VULTURE عزیز .

روز اول که Control رو نصب کردم GPU کامل 99% زیر لود میرفت و فریم بین 110 تا 120 بود.

مقصر شما هم هستید که سیستم من مشکل دار شده یه نرم افزار گذاشتین برای اورکلاک رم به اسم Ryzen DRAM Calculator 1.6.2 من با توجه به مشخصاتی که داده بود عین همون چیزی که گفته بود رم رو اورکردم 3 یا 4 بار وسط بازی Control سیستم ریست شد یا هنگ کرد یا از بازی پرید بیرون یا بلو اسکرین دادبه خودم گفتم بیخیال همون XMP رو فعال کردم ولی فریم دیگه هرگز برنگشت به حالت قبل بالای 4 - 5 بار بایوس ریست دادم فایده نداشته فکر کنم یکی از سخت افزارهام مشکل دار شده به لطف شما.

3.thumb.png.4608503661ddc424d62fe24682ec2e1c.png

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Mantel گفته است :

تغییر گرافیک بهHIGH  فقط میزان لود GPU رو مقداری بالاتر میبره حدود 70 یا 80 درصد ولی فریم میکشه زیر 30

روز اول که Control رو نصب کردم GPU کامل 99% زیر لود میرفت و فریم بین 110 تا 120 بود.

مقصر شما هم هستید که سیستم من مشکل دار شده یه نرم افزار گذاشتین برای اورکلاک رم به اسم Ryzen DRAM Calculator 1.6.2 من با توجه به مشخصاتی که داده بود عین همون چیزی که گفته بود رم رو اورکردم 3 یا 4 بار وسط بازی Control سیستم ریست شد یا هنگ کرد یا از بازی پرید بیرون یا بلو اسکرین دادبه خودم گفتم بیخیال همون XMP رو فعال کردم ولی فریم دیگه هرگز برنگشت به حالت قبل بالای 4 - 5 بار بایوس ریست دادم فایده نداشته فکر کنم یکی از سخت افزارهام مشکل دار شده به لطف شما.

3.thumb.png.4608503661ddc424d62fe24682ec2e1c.png

ازشون شکایت کنید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با مموتست رمها رو تست کنن ببین سالمن یا مشکل پیدا کردن

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، Mantel گفته است :

با توجه به این که در یه بازی دیگه فریم مناسب میگیرید بعیده مشکل سخت افزاری باشه .

دوتا کار انجام بدید .

اول تست از سرعت رم و CPU .

نصب مجدد ویندوز .

.........................................................

بنده قبلا توی همون تاپیک گفته بودم که :

توی تاپیک مرجع هم صحبت از بروز مشکل سخت افزاری و ... نبود .

میتونید با خودشون هم تماس بگیرید . این برنامه توی Guru3d صفحه داره :

https://forums.guru3d.com/threads/ryzen-dram-calculator-1-5-1-release-overclocking-dram-on-am4.422224/

.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Mantel گفته است :

تمام بازی ها بدون مشکل و روان اجرا میشن

آخر نفهمیدم شما میگی رو بازی های دیگ روون اجرا میشه بعد میگی مشکل سخت افزاریه؟؟؟؟؟ 

ممکنه از کرک بازی باشه یا dll های مورد نیاز بازی باشه ک توسط آنتی ویروس پاک شده یا نصب نشده

البته مشکل باید با any desk  یا دسترسی فیزیکی بررسی بشه. اینجوری نمیشه نظر کلی داد 

ویرایش شده توسط αяιαиχ97
لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، αяιαиχ97 گفته است :

آخر نفهمیدم شما میگی رو بازی های دیگ روون اجرا میشه بعد میگی مشکل سخت افزاریه؟؟؟؟؟ 

ممکنه از کرک بازی باشه یا dll های مورد نیاز بازی باشه ک توسط آنتی ویروس پاک شده یا نصب نشده

البته مشکل باید با any desk  یا دسترسی فیزیکی بررسی بشه. اینجوری نمیشه نظر کلی داد 

احتمالا در بلو اسکرین ها تعدادی فایل از بین رفته .

با نصب مجدد ویندوز به احتمال بسیار زیاد مشکل حل میشه .

بنده هم فکر نمی کنم مشکل سخت افزاری باشه . با این وجود نمیشه 100 در 100 نظر داد .

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، WINNER گفته است :

با مموتست رمها رو تست کنن ببین سالمن یا مشکل پیدا کردن

سلام والا بنده یک استیک رم Crucial 8GB 3000MHz دارم .

این نرم افزار تست محسوب میشه ؟ چون الان فقط همینو توی کامپیوتر دارم

memory.thumb.png.a081103ef16c2e746826c1c156c70b98.png

در 14 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

با توجه به این که در یه بازی دیگه فریم مناسب میگیرید بعیده مشکل سخت افزاری باشه .

دوتا کار انجام بدید .

اول تست از سرعت رم و CPU .

نصب مجدد ویندوز .

میشه اسم نرم افزار بدین با همینpassmark PerformanceTest میشه ؟ ممنون

متاسفانه نصب مجدد ویندوز نمیتونم انجام بدم

در 13 دقیقه قبل، αяιαиχ97 گفته است :

والا خودم هم گیج شدم بقیه بازی ها مشکل ندارن ولی Control کلا از ریشه پاک کردم توی ssd نصب کردم باز هم مثل روز اول که 120 فریم میگرفتم نشد تازه اون 120 فریم رو روی HDD میگرفتم

در 8 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

احتمالا در بلو اسکرین ها تعدادی فایل از بین رفته .

با نصب مجدد ویندوز به احتمال بسیار زیاد مشکل حل میشه .

بنده هم فکر نمی کنم مشکل سخت افزاری باشه . با این وجود نمیشه 100 در 100 نظر داد .

این ویندوز 10 حدود 4 ساله روی سیستم نصبه فقط به صورت آپگرید به روزش کردم کلی نرم افزار و بازی روشه نمیشه مجدد نصب کنم. فرمان chkdsk /f برای من کارایی داره ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

https://www.memtest86.com/download.htm

لینک دانلود

تو فلش نصب میشه و از طریق داس بوت میشه

در همون ابتدا رم مشکل داشته باشه نشون میده

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، WINNER گفته است :

https://www.memtest86.com/download.htm

لینک دانلود

تو فلش نصب میشه و از طریق داس بوت میشه

در همون ابتدا رم مشکل داشته باشه نشون میده

مرسی داداش هسته مجازی رو خاموش کردم درست شد. به احتمال 99% رم سالمه

در ۱ ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

هسته ی مجازی رو خاموش کردم سیستم 8 هسته ای شد . بازی کاملا دوباره روان شد فریم بالای 120 .

ولی الان من با 8 هسته چه کنم ؟تست CINEBENCH گرفتم اسکور از 1680 رسیده 1110

قبلا هسته ی مجازی روشن بودبا همون 16 هسته فریم 120 بود . مشکل از چیه ؟

لینک به دیدگاه

اصلا ویندوز و مالتی مدیا سریع شدن 😐

انگار ویندوز تازه نصب کردم. چرا اینطوری شده پس ؟

اسکور کمتر قدرت بیشتر ؟ مگه میشه ؟

سیستم داره پرواز میکنه تبهای فایر فاکس سریع باز میشن. عجیبه

ویرایش شده توسط Mantel
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...