رفتن به مطلب

تاپیک جامع بحث‌ها و مشکلات مربوط به گلوگاه سیستم و قطعات

اشتراک گذاری

Recommended Posts

عزیز مطمئن باشید سخت افزاری نیست و مشکل با عوض کردن ویندوز درست خواهد شد . مگه میشه مشکل سخت افزار فقط در یک گیم خودشو نشون بده ؟ کرک و ........ هم گزینه های بعدی هستن . به احتمال خیلی زیاد یه سری فایلهاتون پاک شده که با تعویض ویندوز مشکل حل خواهد شد . 🌷

لینک به دیدگاه

• ارسال 1.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

من یه سووتی دادم 😁

دوستمون big vulture گفتن هسته ی مجازی رو خاموش کنم که میشه SVM یا system virtual machin که  خودش از قبل خاموش بود.

ولی من به اشتباه simulation multi-Threating رو خاموش کردم سیستم از 16 هسته شد 8 هسته ولی در کل  با 8 هسته اجرای نرم افزارها و حتی بازی ها و تب های فایر فاکس خیلی روان تر و سریع تر شد چراش رو نمیدونم.

ولی بعدا که متوجه اشتباهم شدم رفتم توی بایوس SVM که از قبل خاموش بود روشنش کردم و simulation multi-Threating مثل قبل گذاشتن روی Auto

الان کاملا مشکل بازی Control حل شده با 16 هسته فریم حدود 120 شده. خیلیجالبه که بازی control تا این حد محتاج SVM باشه ولی بازی های دیگه نه

در 42 دقیقه قبل، babak_11 گفته است :

عزیز مطمئن باشید سخت افزاری نیست و مشکل با عوض کردن ویندوز درست خواهد شد . مگه میشه مشکل سخت افزار فقط در یک گیم خودشو نشون بده ؟ کرک و ........ هم گزینه های بعدی هستن . به احتمال خیلی زیاد یه سری فایلهاتون پاک شده که با تعویض ویندوز مشکل حل خواهد شد . 1f337.png

دقیقا حق با شماست مشکل خرابی سخت افزار نبودبلکه تنظیمات سخت افزاری بود 😀

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Mantel گفته است :

من یه سووتی دادم 😁

دوستمون big vulture گفتن هسته ی مجازی رو خاموش کنم که میشه SVM یا system virtual machin که  خودش از قبل خاموش بود.

ولی من به اشتباه simulation multi-Threating رو خاموش کردم سیستم از 16 هسته شد 8 هسته ولی در کل  با 8 هسته اجرای نرم افزارها و حتی بازی ها و تب های فایر فاکس خیلی روان تر و سریع تر شد چراش رو نمیدونم.

ولی بعدا که متوجه اشتباهم شدم رفتم توی بایوس SVM که از قبل خاموش بود روشنش کردم و simulation multi-Threating مثل قبل گذاشتن روی Auto

الان کاملا مشکل بازی Control حل شده با 16 هسته فریم حدود 120 شده. خیلیجالبه که بازی control تا این حد محتاج SVM باشه ولی بازی های دیگه نه

دقیقا حق با شماست مشکل خرابی سخت افزار نبودبلکه تنظیمات سخت افزاری بود 😀

خب به سلامتی .

لینک به دیدگاه

لطفا مشکل و راه حل رو اینجا :

قرار بدید تا در آینده بقیه دوستان هم استفاده کنند .

ممنون .

ویرایش شده توسط big VULTURE
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

لطفا مشکل و راه حل رو اینجا :

قرار بدید تا در آینده بقیه دوستان هم استفاده کنند .

ممنون .

والا حوصله نمیکنم :(

اگه میخوای شما بگو از طرف من

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Mantel گفته است :

هنوزم داری اشتبا میزنی

Svm مال ماشین مجازیه چه ربطی به هسته مجازی داره؟ 

هسته مجازی همونی بود که شما غیرفعال کردی شد 8 هسته و 8ترد

اگه فعال کنی میشه 8 هسته و 16 ترد که به 8تای اضافه ترد ها میگن هسته مجازی 

^_^

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، mَd گفته است :

هنوزم داری اشتبا میزنی

^_^

سلام

الان یه بار دیگه متن ایشون رو خوندم .

ایشون نوشتن :

ته کار ایشون هسته مجازی رو خاموش نکردن !

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

درود. ایشون فکر کنم svm و smt رو قاطی کردن توی نوشتار

اول فرمودن که svm که هسته‌ی مجازی هست رو خاموش کردن در صورتی که svm برای Virtualization هست و SMT برای هسته‌ی مجازی یا رشته...

نقل قول

بعد اینطور فرمودن که درسته:

نقل قول

سپس این کار رو کردن که به صورت پیشفرض ویندوز میاد و SMT رو غیرفعال می‌کنه مگر در شرایط خاص فعال بشه که حداقل بنده ندیدم:

نقل قول

و بعد نتیجه گیری فرمودن که محتاج SVM هست! در صورتی که می‌بایست می‌نوشتن SMT، چون در نهایت SMT رو فعال کردن که تونستن با 16 رشته بازی کنن

نقل قول

در کل به صورت پیشفرض در اکثر مادربردها قابلیت SMT غیرفعاله که می‌بایست فعال بشه

لینک به دیدگاه

سلام

الان یه بار دیگه متن ایشون رو خوندم .

ایشون نوشتن :

میگم که اشتبا زد ولی درست شد😂😂😂

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، mَd گفته است :

هنوزم داری اشتبا میزنی

^_^

سلام .والا من نمیدونم کدوم هسته ی مجازیه کدوم رشته ی مجازیه کدوم ماشین مجازیه😀 فقط گزینه ی SVM توی مادربرد MSI خاموش شده بود بنده روشنش کردم مشکل حل شد.

ولی قبلش simulation multi-Threating  رو اشتباه خاموش کرده بودم که باز هم مشکل حل شده بود ولی با 8 هسته سیستم کار میکرد.

در 58 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است :

درود. ایشون فکر کنم svm و smt رو قاطی کردن توی نوشتار

اول فرمودن که svm که هسته‌ی مجازی هست رو خاموش کردن در صورتی که svm برای Virtualization هست و SMT برای هسته‌ی مجازی یا رشته...

بعد اینطور فرمودن که درسته:

سپس این کار رو کردن که به صورت پیشفرض ویندوز میاد و SMT رو غیرفعال می‌کنه مگر در شرایط خاص فعال بشه که حداقل بنده ندیدم:

و بعد نتیجه گیری فرمودن که محتاج SVM هست! در صورتی که می‌بایست می‌نوشتن SMT، چون در نهایت SMT رو فعال کردن که تونستن با 16 رشته بازی کنن

در کل به صورت پیشفرض در اکثر مادربردها قابلیت SMT غیرفعاله که می‌بایست فعال بشه

سلام .خوبی ؟ نه درست نوشتم در هر دو صورت مشکل حل شده بود.

1- simulation multi-Threating  خاموش کردم (120 فریم با 8 هسته) مشکل حل شد ولی سیستم 8 هسته ای شد

2- simulation multi-Threating دوباره روشن کردم و SVM خاموش (30 فریم فول لگ با 16 هسته) باز فریم کشید پایین و فول لگ

3- simulation multi-Threating رو روشن کردم SVM هم روشن کردم (120 فریم با 16 هسته) توی این مرحله مشکل کاملا حل شد

4- simulation multi-Threating  خاموش SVM روشن (120 فریم با 8 هسته) این مرحله رو برای تست انجام دادم ببینم چی میشه

یه چیز جالبی که متوجه شدم وقتی سیستم 8 هسته ای شد. سرعت سیستم عامل بیشتر و روان تر شده بود ویندوز زودتر لود شد روی فیلم دابل کلیک میکردم اصلا فکر نمیکرد خیلی سریع اجرا میشد . فایر فاکس که همیشه 2 یا 3 ثانیه طول میکشید بالا بیاد (به علت تب های باز زیاد) زود اجرا شد.اینستاگرام و تلگرام سریع بدون درنگ باز میشدن.

اهل فن بگن راهی نیست سیستم همیشه اینطوری باشه ولی با همون 16 هسته ؟

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Mantel گفته است :

اهل فن بگن راهی نیست سیستم همیشه اینطوری باشه ولی با همون 16 هسته

نه 

من فکر میکنم رایزن تو مدیریت تسک و ترد بندی مشکل داره این سومین باره همچین چیزیو میشنوم

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، Mantel گفته است :

درود . به علت اینه که رم شما روی حالت تک کاناله با cpu در ارتباطه . برای سیستم رایزن رم تک کاناله اصلا جالب نیست و عملکرد کلی سیستم پایین میاد - اما نه در کانورت ویدیو و امثال اون (رندرینگ - اسکور cinebench و غیره)

تنها راهش اینه که یک رم دیگه اضافه کنید روی حالت dual chanel سیستم شما روان تر و اجرای نرم افزارها سریع تر میشه با همون 16 هسته

لینک به دیدگاه

فناوری هسته مجازی تعداد هسته رو 2 برابر می کنه اما پرفورمنس 2 برابر نمیشه . در این حالت پرفورمنس تک هسته کاهش پبدا می کنه .

برای مثال پردازنده ای 4 هسته ای با خاموش بودن هسته مجازی 100 امتیاز داره ،  در نتیجه هر ترد 25 امتیاز داره . حالا هسته مجازی رو روشن می کنیم ، امتیاز پردازنده میشه 160 و تعداد ترد میشه 8 . در نتیجه هر ترد 20 امتیاز داره .

در برنامه هایی که تک هسته اهمیت داره هسته مجازی میتونه تاثیر بد داشته باشه .

............................

نکته دیگه ای که @Farjam خان در یه تاپیک دیگه بهش اشاره کردند شلختگی در اجرای دستورات بود . وقتی یه پردازنده تعداد زیادی ترد داره دستورات بین تعداد زیادی ترد پخش میشه و این موجب تاخیر در پاسخ دهی میشه .

..........................

اما درمورد مشکل شما .

یه برنامه غیر رسمی برای این کار ساخته شده . اما هنوز مورد تائید ای ام دی قرار نگرفته .

شما میتونید فعلا که نیازی به قدرت کامل پردازندتون ندارید هسته مجازی رو خاموش کنید و زمانی که برای رندرگیر و ... به همه قدرت پردازندتون نیاز پیدا کردید دوباره هسته مجازی رو روشن کنید .

لینک به دیدگاه

در 59 دقیقه قبل، Mantel گفته است :

توصیه می‌کنم یه بار دیگه پست بنده رو مطالعه بفرمائید... (مطالعه‌ی دقیق)

ممکنه توی انتخاب قطعات، اسمبل، دما یا حتی تنظیم جزئیات Bios اشکالی وجود داشته باشه و همین دلیلش باشه

در مواردی حتی اتصالی کیس یا کابل‌ها و ... باعث افت و خیز توی سرعت و کارکرد سیستم میشن

ویرایش شده توسط EHSANRF
لینک به دیدگاه

در 38 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

یه برنامه غیر رسمی برای این کار ساخته شده . اما هنوز مورد تائید ای ام دی قرار نگرفته .

.............................

برای توضیحات بیشتر :

افزایش دو برابری کارایی پردازنده AMD Ryzen Threadripper 2990WX با این ترفند ساده

و

واکنش AMD به کارایی ضعیف پردازنده 32 هسته‌ای Ryzen Threadripper 2990WX

.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، 🆆🅰🆁🅲🆁🅰🅵🆃 گفته است :

درود . به علت اینه که رم شما روی حالت تک کاناله با cpu در ارتباطه . برای سیستم رایزن رم تک کاناله اصلا جالب نیست و عملکرد کلی سیستم پایین میاد - اما نه در کانورت ویدیو و امثال اون (رندرینگ - اسکور cinebench و غیره)

تنها راهش اینه که یک رم دیگه اضافه کنید روی حالت dual chanel سیستم شما روان تر و اجرای نرم افزارها سریع تر میشه با همون 16 هسته

دادش من رم ندارم تست کنم بایدجفت  رمهای سیستم دوستم رو بزارم رو سیستم. تا فردا تست میکنم نتیجش رو میگم

در ۱ ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

توصیه می‌کنم یه بار دیگه پست بنده رو مطالعه بفرمائید... (مطالعه‌ی دقیق)

ممکنه توی انتخاب قطعات، اسمبل، دما یا حتی تنظیم جزئیات Bios اشکالی وجود داشته باشه و همین دلیلش باشه

در مواردی حتی اتصالی کیس یا کابل‌ها و ... باعث افت و خیز توی سرعت و کارکرد سیستم میشن

والا بایوس رو ریست کردم تنظیمات پیشفرض هستن . در حال حاضر سیستم مشکلی نداره. فقط با 8 هسته ویندوز بهتر و سریع تره همین . بازی Control مشکلش حل شد . فکر کنم این دوستمون درست گفت سیستمم سینگل چنل هست باید دوتا رم بزارم ببینم چی میشه. به هر حال ممنون

در 46 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

coreprio دانلود کردم تست میکنم نتیجش رو میگم ولی برای ryzen 7  کار میده آیا ؟

ویرایش: آقا شما همیشه نرم افزار خطرناک پیشنهاد میدی😀 الان اجراش کردم اینو نوشته :General Disclaimer and Liability Release: USE AT YOUR OWN RISK

میترسم به فنا برم . فعلا پول مول ندارم سیستم یه طوریش بشه بدبختم

ویرایش شده توسط Mantel
لینک به دیدگاه

آقا این نرم افزار Coreprio اجرا کردم ولی فرقی نکرد . تنظیمات خواصی داره ؟

ببین داداش یه چیزی بگم شاید کمک کرد.

الان با 16 هسته physics اسکور پردازنده ی بنده اینه: 568

physics.thumb.png.d404c5d62086cc8748d4923905a468df.png

درصورتی که وقتی سیستم 8 هسته میشه فیزیکس اسکو تا حدود 800 میرسه ولی اسکور CINEBENCH خیلی کم میشه. الان با این نرم افزار Coreprio میشه یه کاری کرد اسکور فیزیکس زیاد بشه با همون 16 هسته فعال ؟

و اسکور CINEBENCH هم تغییری نکنه ؟ اصلا Physics مهمتره یا اسکور CINEBENCH ؟ ممنون

متاسفانه + هام تمام شده.

ویرایش شده توسط Mantel
لینک به دیدگاه

نرم افزار coreprio برای TR ها توسعه داده شده . چون از 4 بخش تشکیل شده اند . در حالی که سری Ryzen 7 از 2 بخش ساخته شده اند .

شاید در آینده ای ام دی یا اشخاص و شرکتهای دیگه برای این مشکل اقداماتی انجام بدن .

تمرکز ای ام دی در رفع سخت افزاری مشکلات بوده و سری Zen2 و 3 و .... رو برای این منظور توسعه داده .

.........................

اما در مورد نتایج بنچمارک ها .

بنچمارک ها عموما سیستم رو فقط از یک جهت مورد بررسی قرار میدن و نمره ای هم که میدن فقط در همون مبنا قابل پذیرش هستش . به همین دلیل بنچمارک ها (فقط بنچمارک های معتبر مد نظر هستش )  در حالت کلی به هم دیگه ارجحیت ندارن . یعنی نمیشه گفت کدومشون مهمتره . برای یه کار نمره بنچمارک X مهمتره برای یه کار دیگه نمره بنچمارک Y . اینجا مصرف کننده هستش که باید بدونه کدوم بنچمارک بر اساس نیازش مهمتره .

لینک به دیدگاه

دوستان مشکل هنوز پابرجاست ولی با روشن کردن SVM کمتر شده . در محیط های بسته قبل از شروع درگیری 100 تا 120 فریم میگیرم .

توی درگیریها و تیر اندازی موقع انفجار فریم میکشه زیر 30 و میزان درگیری GPU بین %20 تا 30% میرسه. کل یوتیوب  و گوگل رو گشتم چیی دستگیرم نشد.

لینک به دیدگاه

رم هارو روی حالت دو کاناله قرار دادی ؟  کارهایی که باید انجام بدی

1- دو کاناله کردن رم

2-در صورت تک کاناله بودن با توجه به 8 گیگ رم گزینه ی page file رو روی ssd قرار بده حجمش رو حداقل 2 گیگ و حداکثر 4 گیگ Set کن (یا بیشتر)

3-از device manager>system device>HPET - High Precision Event Timer رو از کار بنداز Disable کن (با توجه به گفته ی شرکت ای ام دی HPET برای پردازنده Ryzen سم محسوب میشه)

4-گزینه ی SVM رو از بایوس خاموش کن چون ربطی به مشکل شما نداره

ویرایش شده توسط 🆆🅰🆁🅲🆁🅰🅵🆃
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، 🆆🅰🆁🅲🆁🅰🅵🆃 گفته است :

رم هارو روی حالت دو کاناله قرار دادی ؟  کارهایی که باید انجام بدی

1- دو کاناله کردن رم

2-در صورت تک کاناله بودن با توجه به 8 گیگ رم گزینه ی page file رو روی ssd قرار بده حجمش رو حداقل 2 گیگ و حداکثر 4 گیگ Set کن (یا بیشتر)

3-از device manager>system device>HPET - High Precision Event Timer رو از کار بنداز Disable کن (با توجه به گفته ی شرکت ای ام دی HPET برای پردازنده Ryzen سم محسوب میشه)

4-گزینه ی SVM رو از بایوس خاموش کن چون ربطی به مشکل شما نداره

سلام رفیقم هنوز نیومده رم هاشو بیاره تست کنم ولی hpet رو خاموش کردم پیج فایل هم 4 گیگ ست کردم نه تنها مشکل بازی حل شد کلا سیستم سریع شد مثل همون موقعی که 8 هسته ای شده بود حالا نمیدونم تاثیر پیج فایل بوده یا hpet چون هردو کارو همزمان انجام دادم سیستم رو ریست کردم از این رو به اون رو شد دمت گرم💝

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Mantel گفته است :

سلام رفیقم هنوز نیومده رم هاشو بیاره تست کنم ولی hpet رو خاموش کردم پیج فایل هم 4 گیگ ست کردم نه تنها مشکل بازی حل شد کلا سیستم سریع شد مثل همون موقعی که 8 هسته ای شده بود حالا نمیدونم تاثیر پیج فایل بوده یا hpet چون هردو کارو همزمان انجام دادم سیستم رو ریست کردم از این رو به اون رو شد دمت گرم1f49d.png

خاموش کردن HPET مشکل شما رو حل کرده یه نگاهی به این ویدیو بندازید

HPET ON vs HPET OFF ( WINDOWS 10 ) | Ryzen 5 2600 + VEGA 56 Gaming Benchmarks

https://www.aparat.com/v/Ydi9a

https://www.youtube.com/watch?v=YssdyMOCLQU

HPETدر اکثر بازی ها شاید بین 3 تا 5 درصد تفاوت داشته باشه ولی بعضی از بازیها بالای 50 درصد فرق میکنه مثلا توی همین ویدیو بازی shadow of war با HPET ON نزدیک به 45 فریم گرفته و با HPET OFF بالای 140 فریم

CONTROL جز همون بازی هایی هست که با HPET ON مشکل داره فقط برای سیستم های رایزن نه اینتل چون HPET محصول مشترک ماکروسافت و اینتل هست

لینک به دیدگاه

من تستی دیدم پردازنده های 8 هسته ای 16 رشته ای ای ام دی اگر همه رشته ها فعال باشه توی بازی فریم کمتری میگیرید نسبت به 8 هسته ای کردن اون پردازنده! 

دلیلشم نرفتم ببینم چیه! ولی افت فریم به شدت محسوس بود! به نظر من نکته ضعف ای ام دی هست این مساله که کارایی پردازنده های 16 رشته ای رو فعلا به چالش میکشه...

ویرایش شده توسط jj-191
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، 🆆🅰🆁🅲🆁🅰🅵🆃 گفته است :

HPETدر اکثر بازی ها شاید بین 3 تا 5 درصد تفاوت داشته باشه ولی بعضی از بازیها بالای 50 درصد فرق میکنه مثلا توی همین ویدیو بازی shadow of war با HPET ON نزدیک به 45 فریم گرفته و با HPET OFF بالای 140 فریم

CONTROL جز همون بازی هایی هست که با HPET ON مشکل داره فقط برای سیستم های رایزن نه اینتل چون HPET محصول مشترک ماکروسافت و اینتل هست

این نظر کاملا درسته...

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، 🆆🅰🆁🅲🆁🅰🅵🆃 گفته است :

تا مرز عوض کردن ویندوز چهار سالم با کلی نرم افزار  و بازی داشتم پیش میرفتم 😀

SVM هم از بایوس خاموشه gpu چسبیده 99% فریم هم عالیه. الان گرافیک بازی رو بردم بالا وگرنه فریم از 75 پایینتر نمیاد. دمت گرم داداش

1.thumb.png.9a84fdc153c814ec32f9f5484098efa9.png

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...