رفتن به مطلب

تاپیک جامع بحث‌ها و مشکلات مربوط به گلوگاه سیستم و قطعات

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 14 ساعت قبل، SilverclaW.HHH گفته است :

حاجی پست من زیر خاک داشت میخابید درش اوردی گناهش گردنت

درضمن منه بدبخت نت ندارم برام لینک گذاشتی خخخخ

😅شرمنده داداش

ایشالا نتت هم وصل شه 

لینک به دیدگاه

• ارسال 1.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

در 10 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

.

منظورمو متوجه نشدین ! من در جواب کاربر SilverclaW.HHH گفتم که فشار در رزولیشن 4k بر روی سی پی یو ها کمتره ! دلیلش هم اینه کارتها گرافیک ضعیفن دقیقا مثه حالتی گرافیک قوی رو با یه سی پی یو ضعیف کارکنه ! الان تو رزولیشن 4k کاملا برعکسه گرافیکا برای 4k ضعیفن وسی پی یو ها قوی ! تقریبا نصف سی  پی یو های موجود تو نسل 8 و 9 اینتل و نسل 2 3 رایزن تو 4k با کارت 2080 نتایج یکسانی دارن(زیر5 درصد اختلاف دارن) چون اکثر کسانی که جدید وارد مقوله سخت افزار می شن فک می کنن که رزولیشن 4k نسبت به FHD فشار بیشتری به سی پی یو میاره !!

لینک به دیدگاه

در 18 ساعت قبل، Divine گفته است :

دوست عزیز درسته طبیعی اعداد و ارقام مختلف اما اسمش گلوگاهه !!!1f60a.png در حالت کلی 1 فریم کمتر بده می شه گلوگاه !  بعدش مبحث قیمت و ارزش خرید پیش میاد که اون یه بحث کاملا جداس در حالت کلی گلوگاه یه مبحث نسبی هست یه زمانی به جای 8700 و 9700 اینها از 4790 و 6700 و 7700 استفاده می شد اون زمان به عنوان مثال 6700 نسبت به 7700 گلوگاه می شد ! و 7700 قوی ترین بود ! اما خب الان وضعیت جور دیگس ! در جواب دوست عزیزمون در مورد گلوگاه 2060 با i5 6600 به طور میانگین 30درصد گلوگاه می شه ! تو بعضی بازی ها بیشتر تو بعضی کمتر 

😕

من الان میتونم تو موتور بازی سازی nتا پردازش سمت سیپیو وارد کنم که i9 9900k با 2080 گلوگاه بشه پس یعنی i9 ضعیفه برای 2080؟ نه من تکنیک بازی سازی رو درست اجرا نکردم و الگوریتم هایی که نوشتم اوردر زمانی بالایی داره ! چه فلسفه ایه شما داری ، وظیفه پردازشی گرافیک و سیپیو متفاوت از هم هستن ولی مکمل همن تا یکی پایان عملیاتش نرسه اون یکی عملیات جدید رو شروع نمیکنه

گلوگاه یه امر نسبیه و همیشه هم وجود داره همین الان که شما داری با هارد و رم سیستم رو بالا میاری گلوگاه داری چون سیپیو برای اینکه بیکار نمونه باید سرعت دسترسی به اطلاعاتش حداقل پهنای باندی نزدیک به حافظه کش1 داشته باشه ( چیزی نزدیک به 1ترابایت بر ثانیه و در کش امروزی به 4ترابایت هم رسیده ) خوب میزان حافظه کش شما در حد مگا بایته و جوابگو نیست و هزینشم بسیاررر بالاست پهنای باند رمتونم در بهترین حالت که دوال چنل باشه و فرکانس بالای 4000 هم باشه زیر 64 گیگابایت هست هاردم که نهایت 200 مگابایته! پس سرعت پر شدن رم 200 مگ بر ثانیست سپس سرعت پر شدن کش نهایت 64گیگ برثانیست و رسیدن اطلاعات به سیپیو هم 1ترابایت هست خوب پس شما گلوگاه خالص رو تجربه میکنی برا همینم هست رم بال فرکانس بالاو دوال چنل و ssd داشته باشی سرعت پاسخ دهی سیستم رو بالا میبره و فریم بازی بالا میره 

به طور کلی معلومه که سیپیوی i5 از i3 برتره 

معیار ما بازی های روزه نه اینده

تو بازی های امروزی برای حداقل 60 تا 90 فریم در fhd سیپیو 4هسته ای i5 نسل 6یا 7 و نهایت 6هسته ای نسل 8 یا 9 کافیه اگه فرض دنبال فریم بالای 90 و 120 باشی و مانیتور هرتز بالا داشته باشی باید دنبال حداقل 6هسته ای باشی (البته تا الان شاید 1سال دیگه همه چی عوض شه)

در بازی های امروز i5 6600 هیچ گلوگاهی تا 90 فریم با 2060 نداره  حتی بازی های یوبی سافت که معروف به سیپیو خور هستن  به راحتی اجرا میشن

در بازی های سیپیو محور شاید دراپ فریم یا بی ثباتی در فریم های بالا پیش بیاد ولی تا محدوده ای که گفتم ، هیچ مشکلی وجود نداره

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، mَd گفته است :

😕

من الان میتونم تو موتور بازی سازی nتا پردازش سمت سیپیو وارد کنم که i9 9900k با 2080 گلوگاه بشه پس یعنی i9 ضعیفه برای 2080؟ نه من تکنیک بازی سازی رو درست اجرا نکردم و الگوریتم هایی که نوشتم اوردر زمانی بالایی داره ! چه فلسفه ایه شما داری ، وظیفه پردازشی گرافیک و سیپیو متفاوت از هم هستن ولی مکمل همن تا یکی پایان عملیاتش نرسه اون یکی عملیات جدید رو شروع نمیکنه

گلوگاه یه امر نسبیه و همیشه هم وجود داره همین الان که شما داری با هارد و رم سیستم رو بالا میاری گلوگاه داری چون سیپیو برای اینکه بیکار نمونه باید سرعت دسترسی به اطلاعاتش حداقل پهنای باندی نزدیک به حافظه کش1 داشته باشه ( چیزی نزدیک به 1ترابایت بر ثانیه و در کش امروزی به 4ترابایت هم رسیده ) خوب میزان حافظه کش شما در حد مگا بایته و جوابگو نیست و هزینشم بسیاررر بالاست پهنای باند رمتونم در بهترین حالت که دوال چنل باشه و فرکانس بالای 4000 هم باشه زیر 64 گیگابایت هست هاردم که نهایت 200 مگابایته! پس سرعت پر شدن رم 200 مگ بر ثانیست سپس سرعت پر شدن کش نهایت 64گیگ برثانیست و رسیدن اطلاعات به سیپیو هم 1ترابایت هست خوب پس شما گلوگاه خالص رو تجربه میکنی برا همینم هست رم بال فرکانس بالاو دوال چنل و ssd داشته باشی سرعت پاسخ دهی سیستم رو بالا میبره و فریم بازی بالا میره 

تو بازی های امروزی برای حداقل 60 تا 90 فریم در fhd سیپیو 4هسته ای i5 نسل 6یا 7 و نهایت 6هسته ای نسل 8 یا 9 کافیه اگه فرض دنبال فریم بالای 90 و 120 باشی و مانیتور هرتز بالا داشته باشی باید دنبال حداقل 6هسته ای باشی (البته تا الان شاید 1سال دیگه همه چی عوض شه)

در بازی های امروز i5 6600 هیچ گلوگاهی تا 90 فریم با 2060 نداره  حتی بازی های یوبی سافت که معروف به سیپیو خور هستن  به راحتی اجرا میشن

در بازی های سیپیو محور شاید دراپ فریم یا بی ثباتی در فریم های بالا پیش بیاد ولی تا محدوده ای که گفتم ، هیچ مشکلی وجود نداره

این گلوگاه نیستا!

این میشه عدم بهینه سازی!

یکم فرق دارن

درکل حرفات درسته

گلوگاه نسبیه و همیشه هست منتها بعضی جاها دیده میشه و بعضی جاها دیده نمیشه

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

این گلوگاه نیستا!

این میشه عدم بهینه سازی!

یکم فرق دارن

درکل حرفات درسته

گلوگاه نسبیه و همیشه هست منتها بعضی جاها دیده میشه و بعضی جاها دیده نمیشه

پیغام خصوصیتو چک کن راستی

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، mَd گفته است :

1f615.png

دوست عزیز وقتی اطلاعاتتون کمه لطف کنین اظهار نظر نکنین عزیز دل 1 فریم هم فرق کنه گلوگاهه بحث ارزش خرید یه مبحث جدایی هست !!!! شما می گی که برای مانیتور 60 فریم بیشتر از 60 فریم نیاز نیست خب اون بحثش با گلوگاه کامل فرق می کنه !!!! دیگه اینکه بگیم تا 60 فریم گلوگاه نمی کنه یا تا 90 فریم گلوگاه نمیکنه از لحاظ مقایسه درست نیست این ها مربوط به بحث ارزش خرید هست 

در طوماری هم که نوشته بودین هم گفتین اس اس دی باعث افزایش فریم بازی می شه ! این مورد هم برین تحقیق کنین به نتایج جالبی می رسین

در ابتدا هم گفته بودین شاید بازی بهینه نباشه خب به هرحال سی پی یو هایی هستن تو همین بازی غیر بهینه بهتر عمل می کنن ! 

در کل قضیه بهترین سی پی یو گیمینگ و گلوگاه بدون توجه به قیمت یا تفاوت سی پی یو ها توسط بنچمارکها انجام می شه! نتایج به دست امده رو در اختیار همه قرار میدن حالا اینجاس که هرکسی برحسب نیاز یا بودجه مالی باید تصمیم گیری کنه 

6600 هم در با 2060 گلوگاهه !!!!!!!!!!!!!!!!!! این صد بار مبحث بعدی اینه که ایا این مقدار گلوگاه باتوجه به مانیتور یا هزینه برای ارتقا سی پی یو و امثال اینها ارزش داره یا نه ؟! که یه مبحث جدا از قضیه گلوگاه هست

امیدوارم منظورمو رسونده باشم 

ویرایش شده توسط Divine
لینک به دیدگاه

در 36 دقیقه قبل، Divine گفته است :

دوست عزیز وقتی اطلاعاتتون کمه لطف کنین اظهار نظر نکنین عزیز دل 1 فریم هم فرق کنه گلوگاهه بحث ارزش خرید یه مبحث جدایی هست

😂😕

من حرفی از ارزش خرید زدم؟ این پردازش ها مستقل از همن هیچ رابطی بینشون وجود نداره که بخوایم معیاری برای گلوگاه بودن فرض کنیمش پس فعلا  میتونیم درصد استفاده رو مبنا قرار بدیم (یا درصد بیکاری) تا پایین تر که عرض کنم

شما می گی که برای مانیتور 60 فریم بیشتر از 60 فریم نیاز نیست

😅مانیتور "60 هرتز"

در طوماری هم که نوشته بودین هم گفتین اس اس دی باعث افزایش فریم بازی می شه ! این مورد هم برین تحقیق کنین به نتایج جالبی می رسین

من گفتم افزایش پاسخ دهی سیستم و افزایش فریم،  برای کل جمله مشترک بود چون از رم هم صحبت کردم وگرنه خود ssd فقط زمان لود بازی رو کاهش میده برای ssd پاسخ دهی سیستم بالا میره 

شما هنوز نمیتونی 2تا کلمه رو در جای درست خودش بنشونی از اینو اون ایراد میگیری؟

در کل قضیه بهترین سی پی یو گیمینگ و گلوگاه بدون توجه به قیمت یا تفاوت سی پی یو ها توسط بنچمارکها انجام می شه! نتایج به دست امده رو در اختیار همه قرار میدن حالا اینجاس که هرکسی برحسب نیاز یا بودجه مالی باید تصمیم گیری کنه 

گفتم که گلوگاه همیشه هست  نمونشم مثال زدم  نمونه دیگشم میشه زمانی که سیپیو شما 20 درصد استفاده میشه و 100 درصد داره گرافیک استفاده میشه پس بازم اینجا گرافیک گلوگاهه! شما نمیتونی هیچوقت ترازورو جوری بچینی که جفتشون 100 درصد  باشن هیچوقتتتت نمیتونی .

تا بینهایت این گلوگاه هست فقط باید دید کی به ضرر ماست!

🙂

6600 هم در با 2060 گلوگاهه !!!!!!!!!!!!!!!!!! ا

باشه پایین توضیح میدم حل شه موضوع

مبحث بعدی اینه که ایا این مقدار گلوگاه باتوجه به مانیتور یا هزینه برای ارتقا سی پی یو و امثال اینها ارزش داره یا نه ؟!

گلوگاه مگه ارزش داره؟  

اون چیزی که شما داری سرش با من میجنگی فریمه ! الان من میگم به جای اینکه شما درصد استفاده قطعات رو ملاک قرار بدی که  هی بالا و پایین میشن و یه زمان این گلوگاه میشه یه زمان اون

پس شما بیا فریم رو معیار قرار بده 

بگو من برای x فریم میخوام سیستم ببندم حالا سیستمتو بچین 

مثلا 6600 با 2060 خوب ایا x فریم در بازی امروزی میده؟ میریم تست های انواع بازی هارو میبینم برای مانیتوری که دارم و قطعاتی که شبیه به من هستن از لحاظ عملکردی

خوبx فریم  میانگین داد؟ اوکیه همونو بخر 

نداد؟ خوب این سیپیو برای xفریم رسیدن گلوگاهه و نمیزاره 2060 از ظرفیت خودش استفاده کنه (به شرطی که گلوگاه از جانب سیپیو باشه نه گرافیک) پس برو یه سیپیو بهتر انتخاب کن

وقتی شما فریم رو معیار بزاری خیلی از این بازی های روانی براتون حل میشه و دیگه به بقیش فکر نمیکنی 

الان شما میگی مثلا i5 نسل جدید بندازه خوب اینجا درصد استفاده زیر 80 درصد میشه و اینجا گرافیک گلوگاه میشه و نمیزاره سیپیو از 100 درصد ظرفیتش استفاده کنه🙂  دیدی سادست؟

منم 1000بار میگم سیستم های فعلی گلوگاه خالصن ! ولی جواب کار مارو میدن پس معیار ما اینجا جواب کار دادنه! 

تو بازی شما معیارو بزار  ثابت فریمی که میخوای دریافت کنی 

ویرایش شده توسط mَd
لینک به دیدگاه

در 55 دقیقه قبل، mَd گفته است :

منم 1000بار میگم سیستم های فعلی گلوگاه خالصن ! ولی جواب کار مارو میدن پس معیار ما اینجا جواب کار دادنه! 

شما تا حالا نگفته بودین این حرفو که گفتین منم همینو می خواستم بگین 😊 پس 6600 با 2060 گلوگاهه اما جواب کار این بنده خدارو میده پس جواب استارتر تاپیک هم می شه **بله گلوگاهه** 

تو بقیه صحبت هاتون پر اشتباه بود که با توجه به یه سری دلایل که از شما دیدم دلیلی نیست که بهتون بگم فقط همینکه خودتون اقرار کردین گلوگاهه کافیه بقیش مهم نیست

لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، Divine گفته است :

شما تا حالا نگفته بودین این حرفو که گفتین منم همینو می خواستم بگین 1f60a.png پس 6600 با 2060 گلوگاهه اما جواب کار این بنده خدارو میده پس جواب استارتر تاپیک هم می شه **بله گلوگاهه** 

تو بقیه صحبت هاتون پر اشتباه بود که با توجه به یه سری دلایل که از شما دیدم دلیلی نیست که بهتون بگم فقط همینکه خودتون اقرار کردین گلوگاهه کافیه بقیش مهم نیست

من 2تا پست دارم میگم سیستم های امروزی به دلایلی که گفتم گلوگاهن شما میگی نگفتی؟

شما گویا به جای اینکه ماهو ببینی نوک انگشت بنده رو میبینی

سیستم شما i9 9900k هم باشه با شرایط فعلی سیستم ها گلوگاه داره ازین نظر میگم کلیه سیستم های فعلی گلوگاه خالصن نه اینکه فقط 6600 گلوگاه باشه فقط چون i9 قوی هست و شما به این اندازه در سیستم دسکتاپ قدرتمند ندیدید میگید i9 خیلی غوله ولی بازم داستان گلوگاه در اون هست ، من دیدم نسبت به گلوگاه با دید شما فرق داره خوب مشخصه من هرچی بگم شما از زاویه خودت بهش نگاه میکنی و حرف خودتون میزنی

ولی از دیدگاه شما بخوام نگاه کنم  اینکه i5 6600 باعث بشه گرافیک 2060 گلوگاه باشه باهاش در فریم بین 60 تا 90 خیر گلوگاه نیست تا الان نبوده شاید بعدا باشه . اینم یه چیز میانگین و نسبیه وگرنه الان بازی میشه ساخت که 2060 گلوگاه بشه ولی سیپیو درصد استفادش زیر 50 درصد باشه(یعنی پردازش هارو برای گرافیک سنگین کرد ) برعکسشم هست یعنی یه پردازنده i9 داشته باشی جوری پردازش های سیپیو رو زیاد کنی که i9 با 2060 گلوگاه بشه پس این یه چیز نسبیه 

مطمعنن از یه پردازنده 4هسته ای انتظار 120 فریم داشتن در بازی های سنگین اشتباه بزرگیه ولی 60 تا 90 فریم رو خواهد داد و این انتظار رو براورده میکنه  وگرنه که حتی رایزن و اینتل و هرچی رده دسکتاپ هست گلوگاهن دلایلشم کامل و منطقی 1پست توضیح دادم دیگه بیشتر از این در توانم نیست شفاف صحبت کنم :- ))))

درضمن کسانی که اینجا مجرب و حرفه ای هم هستن تایید کردن دیگه مابقیش مهم نیست

در 3 ساعت قبل، Divine گفته است :

منظورمو متوجه نشدین ! من در جواب کاربر SilverclaW.HHH گفتم که فشار در رزولیشن 4k بر روی سی پی یو ها کمتره ! دلیلش هم اینه کارتها گرافیک ضعیفن دقیقا مثه حالتی گرافیک قوی رو با یه سی پی یو ضعیف کارکنه ! الان تو رزولیشن 4k کاملا برعکسه گرافیکا برای 4k ضعیفن وسی پی یو ها قوی ! تقریبا نصف سی  پی یو های موجود تو نسل 8 و 9 اینتل و نسل 2 3 رایزن تو 4k با کارت 2080 نتایج یکسانی دارن(زیر5 درصد اختلاف دارن) چون اکثر کسانی که جدید وارد مقوله سخت افزار می شن فک می کنن که رزولیشن 4k نسبت به FHD فشار بیشتری به سی پی یو میاره !!

وظیفه تبدیل بردار به پیکسل توسط گرافیک انجام میشه دلیل اینکه مصرف سیپیو تو 4k پایین میاد اینه گرافیک پردازشش سنگین میشه و سیپیو بیکار میمونه   این کاملا درسته البته سیپیو ها برای 4k قوی نمیشن بلکه بیکار میشن! این 2 خیلی باهم فرق دارن @MojArch مگه نه؟ :- )

بند اخر شما دقیقا بندی بود که زومیت در یه اموزش جامع خرید سیپیو بهش اشاره کرده بود که گفته برای برای رزولوشن 4k باید به فکر i7 باشید :- ))))))))))))))))))

وقتی یه سایت فعال در عرصه تکنولوژی  دریوری انتشار میده من از کاربر عادی انتظاری ندارم 

ویرایش شده توسط mَd
لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، mَd گفته است :

وظیفه تبدیل بردار به پیکسل توسط گرافیک انجام میشه دلیل اینکه مصرف سیپیو تو 4k پایین میاد اینه گرافیک پردازشش سنگین میشه و سیپیو بیکار میمونه   این کاملا درسته البته سیپیو ها برای 4k قوی نمیشن بلکه بیکار میشن! این 2 خیلی باهم فرق دارن @MojArch مگه نه؟ :- )

بند اخر شما دقیقا بندی بود که زومیت در یه اموزش جامع خرید سیپیو بهش اشاره کرده بود که گفته برای برای رزولوشن 4k باید به فکر i7 باشید :- ))))))))))))))))))

وقتی یه سایت فعال در عرصه تکنولوژی  دریوری انتشار میده من از کاربر عادی انتظاری ندارم 

برای درک دقیق گلوگاه باید ساختار گرافیک و پردازنده و موتور های بازی سازی رو بدونید و نوع رفتار اونها رو  درک کنید

تو این مثال مونیتور رو ۲۴۰ هرتزی در نظر گرفتم و بازی کننده هم میل به ۲۰۰ فریم داره

ببینید برای پردازنده مهم نیست تصویر شما ۶۴۰در۴۸۰ هست یا ۶۴۰۰در۴۸۰۰ (مقدار ۱۰ برابری مثال زدم قشنگ مشخص بشه) چون فیزیک بازی در هر دو این تصاویر یکسان هست و محیط هم با توجه به یکسان گرفتن draw distance (اینجاست که مبحث موتور بازی سازی وارد میشه) کاملا یکسان هست. یعنی براش فرقی ندارن در هر دو حالت فریم ها رو با سرعت یکسان پردازش میکنه و میفرسته بره اما چه چیزی باعث تفاوت این دو رزولوشن میشه؟ گرافیک! برای اجرای تصویر ۶۴۰در۴۸۰ گرافیک شاید از ۱۰ درصد توان خودش استفاده کنه در نتیجه به خاطر قدرت بالای خودش میتونه تعداد فریم زیادتری تولید کنه و مقدار فریم دهی اون به بیش از ۲۰۰ فریم(ماکز فرضی موتور بازی سازی) میرسه در این حالت پردازنده باید ۲۰۰ فریم رو پردازش کنه و همین باعث افزایش درگیری پردازنده میشه حالا اگر پردازنده ما از پس پردازش این ۲۰۰ فریم بر نیاد پردازنده گلوگاه شده و عملا پردازنده قدرتمند تر برای این منظور نیازه(پایین تر توضیح میدم همین حالت هم میتونه گلوگاه نشه) اما رزولوشن ۶۴۰۰در۴۸۰۰ باعث میشه گرافیک از ۱۰۰ درصد توان خودش استفاده کنه(اگه گرافیکی داشته باشیم که بتونه حدود 16K تصویر بده😂🤣) و همین موضوع باعث میشه این گرافیک نتونه بیش از ۳۰ فریم به پردازنده بده در نتیجه پردازنده به راحتی این ۳۰ فریم رو پردازش میکنه و میفرسته بره(باقی زمان رو که کسری از یک ثانیه هست پردازنده میره تو حالت ایده‌آل یا بیکاری فقط ما متوجه نمیشیم و اگر برنامه weakup گروه tom's hardware رو داشته باشید که میتونه تو بازه های میلی ثانیه حالت پردازنده رو گذارش کنه این بازه های ایده‌آل رو به راحتی میتونید توش ببینید)بعد دوباره در کسری از ثانیه ۳۰ فریم بعدی باز پس از اون میره حالت ایده‌آل در این حالت پردازنده ما گلوگاه نیست چون به راحتی از پس ۳۰ فریم برمیاد و مشکلی نداره اونچه در این حالت گلوگاه هست کارت گرافیکه. چون کارت ما نمیتونه بیش از ۳۰ فریم در این حالت بده پس تنها بخشی که سیستم رو محدود به ۳۰ فریم میکنه همین گرافیک هست.

بریم مثال بعدی این خیلی مهمه دقت کنید:

سیستم مثال بالا در حالتی که ۶۴۰ در ۴۸۰ رو پردازش میکنه در نظر بگیرید اینبار مونیتور ما ۶۰ هرتزی هست و بازیکننده هم دنبال ۶۰ فریم هست.

بازم مثل مورد قبلی گرافیک میاد با ۱۰ درصد قدرتش ۲۰۰ فریم میسازه و میفرسته برای پردازنده بعد پردازنده میاد ۲۰۰ فریم رو تقسیم بر ۶۰ فریم میکنه و به عدد حدودی ۳.۳ میرسه(اینجا باز موتور بازی سازی درگیر هست که به پردازنده بگه این عدد رو رند به پایین کن یا رند به بالا)با فرض رندبه پایین کردن پردازنده از هر ۳ فریمی که گرافیک بهش میده یکی رو انتخاب میکنه و میفرسته برای صفحه نمایش یعنی عملا ۶۰ فریم رو بیشتر پردازش نمیکنه(دقت کنید اگه فقط ۶۰ فریم اولیه رو پردازش کنه و باقی ۱۴۰ فریم رو بریزه دور ما بخشی از اتفاقات داخل بازی رو از دست میدیم پس منطقی نیست اینکار) (مهم: انتخاب ۶۰ فریم به این سادگی که گفتم نیست و معادلات بسیار پیچیده‌ای داره) در این حالت با اینکه پردازنده ما خیلی قوی نیست ولی راحت ۶۰ فریم رو میتونه پردازش کنه و برای سیستم گلوگاه نمیشه. در این حالت نه گرافیک گلوگاهه نه پردازنده بلکه کاربر گلوگاهه(منظور اینکه کاربر از هیچ کدوم توان بیشتری انتظار نداره)

پ.ن: برای ۹۰ و ۱۲۲و ۱۴۴ فریم برثانیه مقادیر رو عوض کنید همین توضیح جواب گو هست :)

پ.ن۲: سعی کردم خیلی ساده توضیح بدم وگرنه تخصصی خیلی سنگین و تقریبا درک اون دشوار میشد.

امید که این مشکل گلوگاه رفع شده باشه و اینکه گلوگاه رو بیخیال شید همین الان از سیستمی پیام میدم که بر اساس محاسبه گر گلوگاه گرافیکش ۱۰۰ درصد گلوگاه هست رو این بازی هم میکنم(لپتاپه بازی سبک انجام میدم) و لذتشو میبرم شما هم بازی کنید لذتشو ببرید

اگر نگران گلوگاه هستید سعی کنید هدفتون فریم مشخص در زرولوشن مشخص باشه اینجوری سیستمتون حتما چیزی که انتظار دارید رو براورده میکنه

ویرایش شده توسط MojArch
لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، Divine گفته است :

دوست عزیز تعریف گلوگاه برای گرافیک چی هست ؟

هر محدودیتی که نزاره به حداکثر ظرفیت پردازشش برسه چه معماری چه نرم افزاری چه سخت افزاری چه... 

از بند اخری که نقل قو کردین به این نتیجه رسیدین از حرفای من که برای 4k نیاز به یه سی پی یو قوی هست ؟!؟!؟؟!

نه 

میگم بند اخرتون که گفتید مردم فکر میکنن فشار بیشتری رو 4k رو سیپیو میاد رو سایت زومیت در راهنمایی خرید گفته بود :)))))) واقعا واضح توضیح دادم

در 14 ساعت قبل، mَd گفته است :

خب داداش به عنوان مثال وقتی i3 9100  رو با 2080 کارکنه ایا 2080 بیکار می شه یا برای سی پی یو قوی هست ؟!؟!؟؟!؟!؟

تو 4k مناسبه این سیپیو چون 2080 میانگین 50 فریم میده و سیپیو که نام بردید اینجا بیکارتر از رزولوشن fhd میشه 

این 2 قطعه 2پردازش جداگونه انجام میدن 

هیچ کدوم بر دیگری برتر و قوی تر نیست

زمانی که شما داری رندر تک فریم میگیری پردازش ها تقریبا یکسان میشن اونجا هر گرافیکی از هر سیپیویی برتره :)))))) 

در بازی اینطور نیست باید ببینی چقد پردازش به سیپیو محول شده 

پس هر بازی با بازی دیگه فرق داره ^_^

خیلی منطق عجیبی دارن اهل کجا هستین

:-)))))  الان که پروفایل شمارو دیدم فکر کنم باید به زبان کشور خودتون صحبت میکردم 

ازین به بعد رعایت میکنم طبق قوانین کشورتونو

@ARMIN

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، MojArch گفته است :

نگران گلوگاه هستید سعی کنید هدفتون فریم مشخص در زرولوشن مشخص باشه اینجوری سیستمتون حتما چیزی که انتظار دارید رو براورده میکنه

^_^ خدا خیرت بده 3تا ساعته دارم همینو توضیح میدم نمیدونم ایشون قبول نمیکنه 😂

واقعا خیلی سادست نمیدونم چرا دوست دارن لقمه رو گردش علمی ببرن جا اینکه نوش جان کنن

بعضی وقتا از توضیح دادن خسته میشم دیگه 1بار توضیح میدم کسی فهمید که هیچ نفهمیدم سعی در نفهمیدن داره

ویرایش شده توسط mَd
لینک به دیدگاه

در در 17 آبان 1398 در 02:19، shayantale گفته است :

حالا یه سوال دیگه اگر 9100

اورکلاک کنیم چی 

کلا به اورکلاک 

cpu وارد نیستم و اطلاعاتی ندارم ممنون میشم باز توضیح بدین 

9100 با 2060 گلوگاه میشه، حداقل از 9400 باید استفاده کنید

برای 2070 حداقل باید از 9600K استفاده کنید.

برای گرافیک های قوی تر هم  بهتره از Core i7 استفاده کنید.

لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، mَd گفته است :

:-)))))  الان که پروفایل شمارو دیدم فکر کنم باید به زبان کشور خودتون صحبت میکردم 

ازین به بعد رعایت میکنم طبق قوانین کشورتونو

@ARMIN

جانم؟

یه بخش هایی صحبت شما درسته یه بخش هایی صحبت دوستمون، بله در همه ی سیستم ها گلوگاه هست، اما یه زمانی ما میاییم بحث توانایی می کنیم، مثلا هرچی توانایی پردازنده ها بیشتر باشه اتوماتیک کارت گرافیک در شرایطی فریم بیشتری میده، پس همیشه گلوگاه هست، - اما - بحث گلوگاه از اونجایی مهم میشه که تناسب رعایت نشه. تنهاسب در سیستم یعنی Core i3 با RTX2060 بی معناست و قطعا گلوگاهه، حالا ممکنه شما فلان بازی کنی هرگز گلوگاه نشه یا بشه. بحث عمومیت مطرحه نه Case by Case

به صورت کلی 9100 با RTX2060 گلوگاهه، حتی اگر کلی بازی باشه این اتفاق نیفته.

تو بحث 4K شما درست میگین، من با 9100 هم توی 4K راحت Battle V زدم رووون رووون، اما با همون سیستم توی FHD پردازنده هی گلوگاه میشد فشار میومد، کند میشد و از بازی می پرید بیرون. پس چون 4K جواب میده و FHD نمیده، اینجا تمایز قایل نمیشیم، کلا" میگیم این دو با هم گلوگاه هستند.

ولی به خود بحث بپردازید، حملات شخصی نکنید، من صحبت شما در مورد کشور رو متوجه نشدم، اگر بحث فنی تبدیل به بحث شخصی بشه، اخطار دریافت می کنید.

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، MojArch گفته است :

اگر برنامه weakup گروه tom's hardware

میشه لینک بدید؟

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، ARMIN گفته است :

جانم؟

یه بخش هایی صحبت شما درسته یه بخش هایی صحبت دوستمون، بله در همه ی سیستم ها گلوگاه هست، اما یه زمانی ما میاییم بحث توانایی می کنیم، مثلا هرچی توانایی پردازنده ها بیشتر باشه اتوماتیک کارت گرافیک در شرایطی فریم بیشتری میده، پس همیشه گلوگاه هست، - اما - بحث گلوگاه از اونجایی مهم میشه که تناسب رعایت نشه. تنهاسب در سیستم یعنی Core i3 با RTX2060 بی معناست و قطعا گلوگاهه، حالا ممکنه شما فلان بازی کنی هرگز گلوگاه نشه یا بشه. بحث عمومیت مطرحه نه Case by Case

به صورت کلی 9100 با RTX2060 گلوگاهه، حتی اگر کلی بازی باشه این اتفاق نیفته.

تو بحث 4K شما درست میگین، من با 9100 هم توی 4K راحت Battle V زدم رووون رووون، اما با همون سیستم توی FHD پردازنده هی گلوگاه میشد فشار میومد، کند میشد و از بازی می پرید بیرون.

ولی به خود بحث بپردازید، حملات شخصی نکنید، من صحبت شما در مورد کشور رو متوجه نشدم، اگر بحث فنی تبدیل به بحث شخصی بشه، اخطار دریافت می کنید.

مدیریت کنید رفتار دوستان رو ایشون داره توهین میکنه کم کم به بنده

میانگین بازی هایی برای مانیتور 60 هرتز درنظر بگیریم هیچ گلوگاهی با i3 9100f وجود نداره تا 90 فریم هم حتی وجود نداره  اگه داره نشون میدید؟ پنتیوم گلد که قیمت زیر 1تومن داره  راحت بتلفیلد رو 90 فریم هندل میکنه  مابقی بازی هارم 60 فریم راحت هندل میکنه

ولی خوب اگه فریم رو باز بزارید دراپ فریم میخوره بهش البته از بازی نمیپره بیرون فقط دراپ فریم میشه و یا بیشتر از یه فریمی دیگه هندل نمیکنه

ولی وقتی شما 120 هرتزی دارید قطعا باید دنبال i5 باشید حداقلش 

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، mَd گفته است :

میانگین بازی هایی برای مانیتور 60 هرتز درنظر بگیریم هیچ گلوگاهی با i3 9100f وجود نداره تا 90 فریم هم حتی وجود نداره  اگه داره نشون میدید؟

چطوری نشونت بدم، مگر اینکه آدرس بدم بیایی پشت سیستمم بشینی خودت ببینینی توی بعضی صحنه های کل بازی Slow Motion میشه و یا حتی دیر لود می کنه یا فریم فریم میشه یا پرت میشی بیرون بازی.

هر کسی توهین کنه درجا اخطار میگیره.

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

چطوری نشونت بدم،

یه نگاه میندازی اینو

https://www.youtube.com/watch?v=M5M0TthPJZg

https://www.youtube.com/watch?v=iro_oq2z3TQ

ویرایش شده توسط mَd
لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، mَd گفته است :

یه نگاه میندازی اینو

من خودم 9100 با 2060 دارم میگم گلوگاهه، من خودم سندم این وسط، لینک از یوتیوب لازم نیست.

اصلا 9100 رو ولش کن،

پردازنده Intel Core i7-2700K با RTX2060 مگه گلوگاه نیست؟

تناقض صحبت شما همینجاست، از یک طرف میفرمایید همه ی سیستم ها گلوگاه دارند، بعد از طرف دیگه چیزی که واقعا گلوگاهه رو میفرمایید نه. نیست.

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

پردازنده Intel Core i7-2700K با RTX2060 مگه گلوگاه نیست؟

خوب اینکه کلا منسوخه چون avx جدید رو نداره 

و اینکه 60 فریم بزور هندل میکنه

در 6 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

تناقض صحبت شما همینجاست، از یک طرف میفرمایید همه ی سیستم ها گلوگاه دارند، بعد از طرف دیگه چیزی که واقعا گلوگاهه رو میفرمایید نه. نیست.

خوب همه گلوگاهن ولی باید دید چه فریمی میخواد ادم با چه رزولوشن و مانیتوری تا اون گلوگاهه ،نتیجه ای کمتر  از خواسته ای که داره  تحویل نده وگرنه الان i7 نسل 9 هم برای 200فریم گلوگاهه تو میانگین همه بازی ها ولی هر کی 144 هرتزی داره میره i7 میخره 

اگه 60تا 90  فریم در fhd باشه i3 9100 گلوگاهه؟ من دیدم میگم نیست درکنار بقیه قطعات مناسب البته یعنی رم و گرافیک و بقیه اجزا درست انتخاب شده باشن

ولی بیشتر از 90 فریم گلوگاهه یعنی نمیتونه هندل کنه و دراپ فریم میخوره (میانگین بازی ها ،ممکنه یه بازیو با 120 تا فریم هندل کنه)

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، mَd گفته است :

خوب اینکه کلا منسوخه چون avx جدید رو نداره 

و اینکه 60 فریم بزور هندل میکنه

اصلا AVX به کنار، به قول شما 60 فریم رو به زور هندل کنه، پردازنده 9100 هم از نظر قدرت توی همون کلاس i7 2700K هستش. وقتی 2700K به قول شما به زور هندل می کنه، اونم همینه.

در 10 دقیقه قبل، mَd گفته است :

خوب همه گلوگاهن ولی باید دید چه فریمی میخواد ادم با چه رزولوشن و مانیتوری تا اون گلوگاهه ،نتیجه ای کمتر  از خواسته ای که داره  تحویل نده وگرنه الان i7 نسل 9 هم برای 200فریم گلوگاهه تو میانگین همه بازی ها ولی هر کی 144 هرتزی داره میره i7 میخره 

اگه 60تا 90  فریم در fhd باشه i3 9100 گلوگاهه؟ من دیدم میگم نیست درکنار بقیه قطعات مناسب البته یعنی رم و گرافیک و بقیه اجزا درست انتخاب شده باشن

ولی بیشتر از 90 فریم گلوگاهه یعنی نمیتونه هندل کنه و دراپ فریم میخوره (میانگین بازی ها ،ممکنه یه بازیو با 120 تا فریم هندل کنه)

خوب دیگه، بحث تفاوت دیدگاه داریم منم به همین موضوع در پیام اولم به شما اشاره کردم. خدمت شما توضیح دادم ممکنه حالتی باشه که گلوگاه نباشن، اما بحث اون حالت خاص در رزلوشن خاص، در مانیتوری خاص نیست. موردی نگاه نکنید. شما موردی نگاه می کنی، میگی در فلان حالت گلوگاه نیست پس نتیجه میگیریم نیست. این طور حکم دادن اشتباهه به نظر من.

من کلی نگاه میکنم، در یک حالت هم گلوگاه باشه حکم اینه گلوگاهه و باید از بستن چنین سیستمی خودداری کرد.

تفاوت دیدگاه داریم داداشم.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، mَd گفته است :

میشه لینک بدید؟

دسترسی به نت ندارم

اما تو مقاله بررسی بوست سری ۳هزار رایزن ها اشاره کرده که برنامشون چیه و چطور کار میکنه

ویرایش شده توسط MojArch
لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

خوب دیگه، بحث تفاوت دیدگاه داریم منم به همین موضوع در پیام اولم به شما اشاره کردم. خدمت شما توضیح دادم ممکنه حالتی باشه که گلوگاه نباشن، اما بحث اون حالت خاص در رزلوشن خاص، در مانیتوری خاص نیست. موردی نگاه نکنید. شما موردی نگاه می کنی، میگی در فلان حالت گلوگاه نیست پس نتیجه میگیریم نیست. این طور حکم دادن اشتباهه به نظر من.

من کلی نگاه میکنم، در یک حالت هم گلوگاه باشه حکم اینه گلوگاهه و باید از بستن چنین سیستمی خودداری کرد.

من 2تا دیدگاه دارم 

1- در حالت فعلی تمامی سیستم های pc گلوگاه خالصن گفتم دلایلشون و اینکه ما داریم درباره ماده صحبت میکنیم پس قطعا گلوگاهن

2- برای اینکه بتونم یه انتخاب درست داشته باشم فریم و رزولوشن و نرخ تازه سازی مانیتور رو ملاک قرار میدم میانگین تمام بازی های 1یا 2سال اخیر رو در اون ملاکم مقایسه میکنم با یه سیپیو که مد نظرمه 

اگه جواب داد که هیچی با اینکه گلوگاه هست اما جواب خواسته منو میده اگه جواب نداد علاوه بر اینکه گلوگاه هست ، خواسته منو جواب نمیده 

فکر کنم باید اینطوری میگفتم

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

دسترسی به نت ندارم

اما تو مقاله بررسی بوست سری ۳هزار رایزت ها اشاره کرده که برنامشون چیه و چطور کار میکنه

منم میتونم رو اینتل استفاده کنمش؟ 

قابل دانلوده؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

9100 با 2060 گلوگاه میشه، حداقل از 9400 باید استفاده کنید

برای 2070 حداقل باید از 9600K استفاده کنید.

برای گرافیک های قوی تر هم  بهتره از Core i7 استفاده کنید.

خیلی ممنون از شما حرف منم همین بود این دوستمون هیچ جوره زیر بار نمی رفت 😂 i5 6600 از i3 9100 ضعیفتره پس گلوگاه می شه 

در 52 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

منم دقیقا اینو گفتم شما با زبان بهتری گفتین به نظرم ادامه بحث خیلی جالب نیست mَd

ویرایش شده توسط Divine
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...