رفتن به مطلب

تاپیک جامع بحث‌ها و مشکلات مربوط به گلوگاه سیستم و قطعات

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام
تا چند وقت دیگه قصد خرید یک کارت گرافیک رو دارم.ولی چون سی پی یو و قطعات دیگر سیستم قدیمی هستن میخواستم بدونم که حداکثر چه گرافیکی رو میتونم روی سیستم ببندم که گلوگاه یا مورد دیگه ای پیش نیاد...
قطعات سیستم هم به این صورته:
Q6600 2.40GHz
RAM 1GB×4 kingston DDR2 BOSS1066
GIGABYTE GA-P35-DS3L
POWER TONB 450W REAL

مرسی از کمکتون دوستان اینم اضافه کنم که رزولیشن مورد نظر در حد HD و پایین تر آدم کم توقعی ام :Dبودجه هم تا 300 تومن هست :(​

ویرایش شده توسط MS7
لینک به دیدگاه

• ارسال 1.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

سلام. اگه بودجت کمه خرج نکن چون ارزش نداره یکم خرج کنی. پاورت درسته 450 ریله (بعید میدونم ) ولی زیر فشار زود اسیب میبینه. دیدم که میگم

با این cpu اگه گراف ضعیفم بندازی باز هم بازی های روز رو نمیتونه تحمل کنه. نظر من اینه که اگه بودجت کمه حد اقل cpu 9550 یا 9650 بنداز بت یه گراف 7770 با 750 یا 750ti یا 550ti که کم مصرفن.

رم هم حتما یه 4 دیگه اضاف کن.

اگه فقط میتونی گرافیک بخری همون 550ti

لینک به دیدگاه

کاملا بستگی به رزولوشن مورد نظر و ببودجه داره ! لطفا اعلام بفرمایید تا دوستان بهتر راهنمایی کنند 

لینک به دیدگاه

میتونی یه i3 6100سوکت 1151 بخری با یه مین ارزون و رم ddr4 و فعلا با گرافیک انبوردش سر کنی بعدش یه گرافیک حد اقل 750ti بخری. اینجوری نه نیاز به تعویض پاور داری و نه پردازندت گلوگاه میشه. قدرت گراف انبوردشم هم فکر کنم در حد gt 630 یا 640 باشه درست مطئن نیستم.

ویرایش شده توسط Milad_Bm
لینک به دیدگاه

کاملا بستگی به رزولوشن مورد نظر و ببودجه داره ! لطفا اعلام بفرمایید تا دوستان بهتر راهنمایی کنند 

ویرایش کردم متن رو :)

سلام. اگه بودجت کمه خرج نکن چون ارزش نداره یکم خرج کنی. پاورت درسته 450 ریله (بعید میدونم ) ولی زیر فشار زود اسیب میبینه. دیدم که میگم

با این cpu اگه گراف ضعیفم بندازی باز هم بازی های روز رو نمیتونه تحمل کنه. نظر من اینه که اگه بودجت کمه حد اقل cpu 9550 یا 9650 بنداز بت یه گراف 7770 با 750 یا 750ti یا 550ti که کم مصرفن.

رم هم حتما یه 4 دیگه اضاف کن.

اگه فقط میتونی گرافیک بخری همون 550ti

روی پاور که همین ذکر شده (tpx sang 450w real) رم رو با گرافیک میتونم ارتقا بدم ولی در مورد سی پی یو بودجه نمیکشه:( از بین این گرافیک هایی که گفتید هم 7770 و 550ti نسبت به بودجه بهترین گذینست فکرکنم :-?

لینک به دیدگاه

دوست من شما با این رزولوشن مورد نظر و بودجه بنظر من میتونین این کارت رو که DDR5 هم هست بخرید البته قیمتش 90 تومن بالاتر از بودجه شما هستش اما در عض کرات اکبند با گارانتی اواژنگ هستش ! اما اگه نمیخواین 90 تومن بیشتر هزینه کنین میتونین با همین بودجه 300 تومن کارت دست دوم اما DDR5 بخرید فقط بنظر من هرگز این 300 هزار تومن برای کارت DRR3 نو خرج نکنین چون الان کارت DDR3 اصلا ارزش 300 هزار تومن رو نداره ! راجع به بنچمارک های این کارت هم با سی پی یو تون میتونن تو     یو  تو   ب       سرچ کنین : 

Q6600 GT740 GTA V 

Q6600 GT740 BF4 

و مثلا بازی های دیگه !!!! در ضمن دوستان میدونم این گراف نمیتونه GTA V و BF 4 رو تو تنظیمات بالا اجرا کنه این گیم های رو برای مثال گفتم دوستمون میتونن اسم هر گیم دیگه ای رو بجای اینها بنویسن و بنچمارکهاش رو مقایسه کنن ! 

لینک به دیدگاه

دوست عزیز من یک پیشنهاد بهتون میکنم. البته اگه در توانتون هست بودجه رو افزایش بدید. شما بهتره کارت GTX750Ti تهیه کنید. به دلایل زیادی:

-معمولا کارت های GT که مصارف روزمره دارن از لحظا کولینگ و فاز قدرت تعطیلن. در عوض یه کارت GTX 750Ti TF msi خیلی باکیفیت تر هست.

-بنده خودم برای یکی از اقوام با پردازنده i3 همین کارت رو بستم تو رزولیشن 768×1366 و خیلی مناسب فریم داد. برای 900×1600 و بالاتر این کارت مشخصا کم خواهد اورد، مگر آپشن هارو کمی تویک کنید.

-از گلوگاه هم نترسید. تو سناریو شما مهم این نیست که گلوگاه باشید یا نه؛ نکته اینجاست که پلتفرم شما در عین ضعیف بودن، قدیمیه و شما هیچ آپشنی برای ارتقای CPU با برد 775 نخواهید داشت (که با عقل جور در بیاد). پس دیر یا زود ممکنه سیستم رو کلا عوض کنید. اما اگه کارت 740 تهیه کنید و بخواید سیستم هم در آینده عوض کنید عملا ناچارید باز گرافیک رو عوض کنید. کسی باید احتیایته گلوگاه رو بخرج بده که پلتفرمش جدیده اما پردازندش بر فرض پنتیومه. این شخص میتونه با تهیه فقط یک پردازنده در آینده گلوگاهشو جبارن کنه.

-در نهایت حتی اگه با کارتی مثل 750 هم به گلوگاه بخورید فقط کارتتون با قدرت کمتری کار میکنه. این هم گرمای کمتر و هم مصرف و دور فن پایین رو به همراه داره. حتی اگه با 740 هم به اندازه 750Ti فریم بگیرید؛ 740 شما با دور فن بالاتری به فعالیت خودش ادامه خواهد داد.

پس در انتخاب 750 شک نکنید چون برق جداگونه هم نیازی نداره رد کردنش در آینده به عنوان یک کارت گیمیگ راحت تر هست. البته فقط بحث بودجه میمونه.

باز اگه خواستید میتونید مقاله کامل که توسایت هست رو مطالعه کنید.

لینک به دیدگاه

با بودجه 300 تومن کارت درست حسابی گیرت نمیاد 

مگه اینکه دسته دو بخری که فکر کنم 

GTX 460 رو توی همین فروم با قیمت 250 تومن میفروشن

پاور و گرافیک قبلی رو بفروش یه پاوری که حد اقل 450 وات باشه و 2 تا شش پین داشته باشیه از اقای محبی یا شعبانی تهیه کن ( این آقایون همیشه پاور با انواع مصرف دسته دو و اکبند موجود دارن و بنده هیچ تبلیغاتی براشون انجام نمیدم اگر پاور گفته شده از جای دیگ سراغ داری همونو بگیر ) 

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

دوست من شما میتونید با استفاده از نرم افزار realtemp و کنترل فایل اکسل خروجیش ببینید که آیا هنگام گیمینگ پردازنده تون رو ۱۰۰% لود هست همیشه؟ اگر هست که برا گرافیکتون گلوگاهه

ویرایش شده توسط Solo
لینک به دیدگاه

دوست من شما میتونید با استفاده از نرم افزار realtemp و کنترل فایل اکسل خروجیش ببینید که آیا هنگام گیمینگ پردازنده تون رو ۱۰۰% لود هست همیشه؟ اگر هست که برا گرافیکتون گلوگاهه

تست کردم هیچ مورد 100% نشد

یعنی مشکلی نیست ؟

اگه 100 % لود میشد یعنی من باید گرافیک رو تعویض میکردم ؟

لینک به دیدگاه

سلام 

در ایجاد گلوگاه api مورد استفاده بازی هم بسیار تاثیر گذار هست و در هر بازی هم تاثیر cpu  فرق میکنه 

سایت http://gamegpu.com/  سی پی یو ها رو در هر بازی جدید که میاد با قویترین کارت روز تست میکنه دوستان میتونن با توجه بنچمارک  به طور  تقریبی حدس بزنند که ایجاد گلوگاه میکنه یا خیر

در ضمن  در این لینک 5 نسل از اینتل رو با کارتهای مختلف بررسی کرده که امیدوارم مفید باشه براتون http://www.hardwareunboxed.com/5-generations-of-core-i7-processors-2600k-3770k-4770k-5775c-6700k-gaming-comparison/ 

doom_proz_v.jpgdoom_proz_o.jpg

qQx43EM.pngA6t9If0.pngsTk9okt.png71DGQaj.pngXvwgU0J.pngXDWxKe6.png

نکته مهم : در بررسی hardware unboxed تمامی cpu های مورد بررسی روی فرکانس 4 گیکاهرتز قفل کردند.

SA5NYey.png

ویرایش شده توسط flanker993
لینک به دیدگاه

درود،

من دیروز برا یکی از دوستان یک عدد r7 370 گرفتم برای بازی dota 2.

تست های که دیدم بین 80 تا 140 فریم این کارت میده ( میانگین 100) اما الان که رو بازی تست میکنیم 50 فریم هست که با کم کردن تنظیمات هم افزایش پیدا نمیکنه.

B75a-g41 - i3 2100 - 8 gig gskill aegis

اینم مشخصات سیستم

Sent from my D5503

لینک به دیدگاه

بهترین راه برای تشخیص این مورد استفاده از نرم افزارهای مانیتورینتگ سخت افزار هست 

برای مثال شما برای اینکه تشخیص بدین داخل یک بازی کدوم قطعه باعث افت فریم شده میتونید از نرم افزار Rivatuner استفاده کنید تا ببینید میزان استفاده ی شما از رم و سی پی یو و گرافیک شما چقدر است 

مثلا اگر داخل یه صحنه ایی از بازی شما فریمتون از 60 اومد روی 30 یا 20 نیگاه کنید میزان مصرف سی پی یو اگر 100% شده یعنی توی اون صحنه سی پی یو شما کم آورده و به اصطلاح گلوگاه شده یا همینطور شاید مقدار رم سیستمتون کم اومده و یا کلا گرافیکتون نمیکشه توی اون صحنه

ویرایش شده توسط pourya
لینک به دیدگاه

ایا گلوگاه به قطعاتی مثل گرافیک اسیب میرسونه؟

خیر 

لینک به دیدگاه

درود،

من دیروز برا یکی از دوستان یک عدد r7 370 گرفتم برای بازی dota 2.

تست های که دیدم بین 80 تا 140 فریم این کارت میده ( میانگین 100) اما الان که رو بازی تست میکنیم 50 فریم هست که با کم کردن تنظیمات هم افزایش پیدا نمیکنه.

B75a-g41 - i3 2100 - 8 gig gskill aegis

اینم مشخصات سیستم

Sent from my D5503

خب شما مشخصات سیستمی که مورد تست قرار گرفته رو هم نگاه کن . شاید روی سیستم شما ، این کارت گرافیک نهایتا به عنوان مثال 60 فریم بده.

Sent from my SM-G361H using Tapatalk

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

بنده چند وقته یه مشکل عجیب با بازی ها دارم که الان تو دوتا بازی اخیرم برام بوجود اومده(deus ex...battlefield 1 beta)

من سیستمم راحت این بازی ها رو اجرا میکنه ولی یهو بعد از چند دقیقه فریم بازی از 60 میاد روی 20 بعد دوباره بعد چند ثانیه دوباره مشکل حل میشه.

هر چند دیقه هم همین مشکل تو بازی بوجود میاد.و واقعا اعصاب آدم خورد میکنه.حالا اگه راه حلی بلدین لطفا کمک کنید.

سیستم من:

gtx 970

amd 8320

msi 970a-g43

8 ram

لینک به دیدگاه

بنده چند وقته یه مشکل عجیب با بازی ها دارم که الان تو دوتا بازی اخیرم برام بوجود اومده(deus ex...battlefield 1 beta)

من سیستمم راحت این بازی ها رو اجرا میکنه ولی یهو بعد از چند دقیقه فریم بازی از 60 میاد روی 20 بعد دوباره بعد چند ثانیه دوباره مشکل حل میشه.

هر چند دیقه هم همین مشکل تو بازی بوجود میاد.و واقعا اعصاب آدم خورد میکنه.حالا اگه راه حلی بلدین لطفا کمک کنید.

سیستم من:

gtx 970

amd 8320

msi 970a-g43

8 ram

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

شما بنظرم فرکانس cpu , gpu و رم کارت و رم خود سیستم و همینطور حجم مصرفی  شون رو  یه بررسی کنید و ریز جزییاتشون رو در بیارید ببینید در اون لحظه فرکانسی افت پیدا می کنه یا حجمی پر میشه یا نه !!! 

بنظر من می تونه از افزایش نیاز رم در کارت باشه که رم  بیشتر 3.5 تقاضا می کنه و هنگام استفاده از .5 تای اخر یهو سیستم تو شک میره و یا از رم سیستم طلب می کنه...!

یا کارت داغ میشه فرکانس رو میاره پایین تا افزایش دما رو جلوشو بگیره بعد خنک شد دوباره میده بالا...!

یا cpu این مشکل پیش میاد براش...!

یا بازی و هاردت مشکل داره... و هنگام لود سرعت عمل لازم رو نشون نمیده ! 

و و و ... کلا باید بررسی کنی  ببینی چی به چیه یه چیزیش هست سیستمت !^_^

لینک به دیدگاه

یه نرم افزار مانیتورینگ جواب سالتونو میده. Log کنید دمای پردازنده و گرافیک و میزان درگیری رم و پردازنده و گرافیک رو. بعد نتایج رو بررسی کنید احتمالا یه اتفاق معنی داری تو اون زمان برای یکی از این 3 قطعه میفته. وگرنه ممکنه مشکل از درایور یا بازی باشه (مگه اینکه تو همه بازیای دیگتون هم همین اتفاق بیفته) چون جدیدن دوتا بازی که میفرماید

لینک به دیدگاه

دوست عزیز کانفیگ من هم شبیه شماست:

این مادربورد vrm  های ضعیفی داره که با هشت هسته ای به شدت داغ می کنه واسه همین دماش از یه حدی بالاتر بره cpu ولتاژه خودشو شدید میندازه که سیستم نابود نشه و بعد که دما اومد پایین دوباره سرعت بر میگرده بالا. شما  اولا اینکه ببین  با HWINFO چک کن ببین دمای Auxiliary کی به 100 میرسه اون همون موقعیه که سرعت به شدت کم می شه برای حفظ سیستم.

اولاً پاورت باید با کیفیت باشه که خیلی نوسان ولتاژ به سیستم نده و به نظرم با این گرافیک حداقل 40 آمپر باید روی 12 ولت داشته باشی.  ثانیاً کیست باید حتماً جریان ورودی از بغل داشته باشه که هوا بخوره به vrm ها . اور اصلاً نکن و از فن استاک استفاده کن چون طراحی بورد طوریه که جریان هوای فن استاک به پایین پخش میشه روی vrmها. و اما مهمترین نکته اینه که توربو رو خاموش کن و تا میتونی cpu رو undervolt کن. من خودم روی کلاک 3500 با توربو خاموش روی 1.14 استیبل شد و حتی توی prime95 هم دمای auxiliary از 92 بالاتر نمیره و هیچ مشکلی پیش نمیاد. تا 3700 هم میتونی با ولتاژ 1.18 یا 1.20 استیبلش کنی که vrm ها توی تست های torture و به 100 میرسه ولی توی بازی بعیده. بالای 3700 اصلاً توصیه نمی کنم با این مادربورد به خاطر چند درصد افزایش سرعت سیستم به شدت ناپایدار میشه. نکته دیگه اینکه ماکسیمم دمای پردازنده توی بایوس رو از 60 بالاتر نزن.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...