رفتن به مطلب

تاپیک جامع بحث‌ها و مشکلات مربوط به گلوگاه سیستم و قطعات

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 2 ساعت قبل، amir99ir گفته است :

دوست عزیز کانفیگ من هم شبیه شماست:

این مادربورد vrm  های ضعیفی داره که با هشت هسته ای به شدت داغ می کنه واسه همین دماش از یه حدی بالاتر بره cpu ولتاژه خودشو شدید میندازه که سیستم نابود نشه و بعد که دما اومد پایین دوباره سرعت بر میگرده بالا. شما  اولا اینکه ببین  با HWINFO چک کن ببین دمای Auxiliary کی به 100 میرسه اون همون موقعیه که سرعت به شدت کم می شه برای حفظ سیستم.

اولاً پاورت باید با کیفیت باشه که خیلی نوسان ولتاژ به سیستم نده و به نظرم با این گرافیک حداقل 40 آمپر باید روی 12 ولت داشته باشی.  ثانیاً کیست باید حتماً جریان ورودی از بغل داشته باشه که هوا بخوره به vrm ها . اور اصلاً نکن و از فن استاک استفاده کن چون طراحی بورد طوریه که جریان هوای فن استاک به پایین پخش میشه روی vrmها. و اما مهمترین نکته اینه که توربو رو خاموش کن و تا میتونی cpu رو undervolt کن. من خودم روی کلاک 3500 با توربو خاموش روی 1.14 استیبل شد و حتی توی prime95 هم دمای auxiliary از 92 بالاتر نمیره و هیچ مشکلی پیش نمیاد. تا 3700 هم میتونی با ولتاژ 1.18 یا 1.20 استیبلش کنی که vrm ها توی تست های torture و به 100 میرسه ولی توی بازی بعیده. بالای 3700 اصلاً توصیه نمی کنم با این مادربورد به خاطر چند درصد افزایش سرعت سیستم به شدت ناپایدار میشه. نکته دیگه اینکه ماکسیمم دمای پردازنده توی بایوس رو از 60 بالاتر نزن.

من قبلا رو این سیستم 750ti و پاور 530 گرین بود و همین مشکل تو بازی GTA v و fifa16 داشتم.

ولی از وقتی کارت رو و پاور و عوض کردم فقط این جدیدا رو این دوتا بازی که سنگین هم هستن این مشکل به وجود اومد.

کیس من سه تا فن داره فک نکنم مشکل از اون باشه .خود منم فک کنم مشکل از مادربرد باشه.

میتونه مشکل از فن سی پی یو باشه؟؟؟؟چون فن اورجینال خودشه :/

لینک به دیدگاه

• ارسال 1.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

مشکل دراپ شدن FPS توی بتل 1 بتا به رم مربوط بود که مصرف بسیار بالایی بعد از یک ساعت بازی رو برای رم   درست میکرد . و تقریبا تمام بازیکنان این مشکل رو تجربه کردند . 

بنده رمم رو به 16 ارتقا دادم و بعد از یک ساعت بازی چیزی حدود 14 گیگ از رم استفاده میشد توسط بتلفیلد 1 بتا.

و به نظر میرسید که این یه مشکل از طرف بتلفیلد بود و نه از طرف بازیکن ها .

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، aliwake گفته است :

من قبلا رو این سیستم 750ti و پاور 530 گرین بود و همین مشکل تو بازی GTA v و fifa16 داشتم.

ولی از وقتی کارت رو و پاور و عوض کردم فقط این جدیدا رو این دوتا بازی که سنگین هم هستن این مشکل به وجود اومد.

کیس من سه تا فن داره فک نکنم مشکل از اون باشه .خود منم فک کنم مشکل از مادربرد باشه.

میتونه مشکل از فن سی پی یو باشه؟؟؟؟چون فن اورجینال خودشه :/

مشکل از مادربورد و در حقیقت رگولاتورهای ولتاژ مادربورده که 1+4 فازیه و خنک کننده هم نداره. کیفیتشون هم پایینه فکر کنم نیکوس باشه که جز ضعیف ها است. دمای اینها که بالا میره به 100 درجه میرسه مادربورد برای بقای سیستم سرعت پردازنده رو به شدت میاره پایین تا رگولاتورها خنک بشوند. با 8320 و در صورتی که همه چی روی auto باشه اگه بازی از پردازنده استفاده زیادی بکنه خیلی سریع این اتفاق می افتد. شما با prime95 تست کن با hwinfo دمای auxiliary رو ببین چه بلای سرش میاد.

تنها راهی که داری اینه که پردازنده رو تو بایوس undervolt کنی و توربو رو غیر فعال. اور رو هم بی خیال شو. خودم اینکار رو کردم راه دیگه اینکه روی vrm ها هیتسینگ بگذاری که من تجربه ای از اینکار ندارم.

لینک به دیدگاه

با سلام

من جدیدن یه rx460 گرفتم ولی افت فریم دارم توی بازیRust Experimental

کدوم قطعه نیاز به ارتقا داره ؟

پاور corsair 450

گلوگاه.PNG

fdd.PNG

ویرایش شده توسط aminbi
لینک به دیدگاه

چه سی  پی یو ای مناسب هست  ؟ پاورم 450 w هستش .

مادربرد biostar A770e3

ویرایش شده توسط aminbi
لینک به دیدگاه

سلام. کلا amd جالب نیست اگه امکان ارتقا به اینتل نیست یه phenom 945 حد اقل لازم داری. cpu فعلی شما خیلی ضعیفه و 100 درصد گلوگاهه. رمتم کم میاد

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، aminbi گفته است :

چه سی  پی یو ای مناسب هست  ؟ پاورم 450 w هستش .

مادربرد biostar A770e3

این لینک مادربرد شما و cpu هایی که ساپورت می کنه

http://www.biostar.com.tw/app/en/mb/introduction.php?S_ID=450#cpusupport

شما میتونید با حدود 300 تومن یک cpu مناسب برای 460 بگیرید

..................

نکته مهم :

در گیم cpu های اینتل بهتر رفتار می کنن . فناوری اینتل به روز هستش اما از عمر فناوری AMD چند سال میگذره البته تا چند ماه آینده cpu های جدید AMD و اینتل از راه میرسه و شاید اون موقع cpu های AMD هم بتونن با نمونه های اینتلی رقابت کنن . اما برای شما که 460 دارید cpu های AMD هم میتونن از پسش بر بیان و نگران نباشید . بهترین کار اینه که شما بودجه خودتون رو مشخص کنید و مشخصات دقیق سیستم و حتی بازی های مورد علاقتون رو هم لیست کنید !!!!

در مورد پاور

از اونجایی که گرافیک فعلی شما 460 هستش و کم مصرفه شما حتی با خرید cpu شش هسته ای سری فنوم هم مشکلی ندارید چون مصرف سیستمتون حتی با خرید یک cpu شش هسته ای  زیر 400 وات می مونه

اما مدل دقیق پاورتون رو بگید شاید اون رقمی که روی پاور نوشته صحیح نباشه و به سیستم شما آسیب بزنه

اینجا میتونید مدل مصرف سیستم خودتون رو محاسبه کنید : http://www.coolermaster.com/power-supply-calculator/

موفق باشید .

لینک به دیدگاه

با سلام

میخواستم بدونم q6600 حداکثر گرافیکی که براش گلوگاه نشه کدوم مدلاس.

مدلای بالاترش(سوکت775) چجورین کدوم مدلو پیشنهاد میدین؟(به قیمتش بیارزه)

ممنون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بیشتر از 750Ti ارزش نداره خرج کنید مگر اینکه بخواهید سیستم رو در اینده ایی نزدیک ارتقا بدین

لینک به دیدگاه

اگه اورش کنم چی؟گرافیک در حد 7870=950رو جواب میده؟گرافیکای 400=500تومنی(دست دو)

البته به صورت حرفه ای بلد نیسم و ولی دوست دارم.خیلی سخته؟

میشه کاربر معمولی با سرچ تو اینترنت و اینا انجام بذه؟

لینک به دیدگاه

cpu شما دیگه خیلی قدیمی شده و حتی در حد پنتیوم های امروزی هم نیست. بهتر هست به جای خرید کارت گرافیک, cpu رو ارتقا بدید و بعد از اون کارت بخرید. دور اورکلاک رو هم کلا خط بکشید چون برای اور هم مادربرد و هم کولر خوب میخواید که هزینه اونا از خود cpu هم بیشتر میشه. حتی اگر اور هم کنید باز افزایش پرفورمنس چشم گیری نمیبینید. بهترین راه ارتقا به skylake هست.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Ehsan_PCI گفته است :

cpu شما دیگه خیلی قدیمی شده و حتی در حد پنتیوم های امروزی هم نیست. بهتر هست به جای خرید کارت گرافیک, cpu رو ارتقا بدید و بعد از اون کارت بخرید. دور اورکلاک رو هم کلا خط بکشید چون برای اور هم مادربرد و هم کولر خوب میخواید که هزینه اونا از خود cpu هم بیشتر میشه. حتی اگر اور هم کنید باز افزایش پرفورمنس چشم گیری نمیبینید. بهترین راه ارتقا به skylake هست.

عزیز اگه امکانش بود حتما به اسکای لیک میرفتم ولی...

فقط سوالی که ذهن منو درگیر کرده اینه که با یه کولر 60-70 تومنی و اور تا 3 وحالا کمی بیشتر حداکثر گرافیکی که بشه روش انداخت کدوم مدلاس که گلوگاه نشه سی پی یو

ویرایش شده توسط 1369823
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فکر کنم همون 750ti باشه ف بیشتر از اون مسلماً گلوگاه میشه شاید با همین 750 گلوگاه شد مطمئن نیستم ولی بهترین گرافیک تو رنج شما و قدرت مناسب همین 750ti هستش

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

با سلام خدمت دوستان

بنده ی سیستمی دارم که بعضی بازی های ساده هم با تیک اجرا میکنه .. میخواستم بدونم که آیا مشکل از سیستممه ؟؟

مشخصات سیستم :

AMD Phenom x6 - 1055 T

M.B : Asus M5A78L

Ram : 4 G 1066

VGA : Spphier 7950 Boost  3 G

HDD : WD 1T blue 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

بصورت کلی بله مقداری CPU ضعیف هست و اینکه قدیمی هم هست

رم سیستم شما 4 گیگ هست که از سی پی یو مهمتر هست ارتقا دادنش

لینک به دیدگاه

cpu برای گرافیک کافیه .

البته بازی ها با هم متفاوت هستند و بعضی ها بیشتر به cpu نیاز دارند .

اما در مورد شما رم 4 گلوگاه محسوب میشه .

لینک به دیدگاه

ببینید میزان لود شدن cpu شما تو بازی های سنگین به صورتی نیست که مثلا 100 درصد بشه و فریم کم بیاد ولی در کل اگه اینتل بزارید فریم بیشتری میگیرید. بحث فریم مهم تره تا میزان اشغال cpu و افت فریم. رم هم پاینه و تیک زدن هم از همینه

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

سلام دوستان.

یه سیستم ddr2 دارم با 4گیگ رم و سی پی یو e8400.

میخوام یه کارت 6750براش بگیرم.

سوال اینه آیا cpuیا مادربرد برای کارت گرافیک گلوگاه ایجاد نمیکنه؟؟!!!

ممنون

لینک به دیدگاه

با سلام نه گلو گاه نمیشه ولی دیگه گرافیکش قدیمی شده بهتره به فکر خرید از سری 7000باشید مثل 7750یا 7770دست دوم تویه همین فروم گیر میاد اگر هم بودجت نمیرسه میتونی 7730یا یه مدل دیگه از سری 400انویدیا یا سری های بالاترش تهیه کنی

ویرایش شده توسط حامد 480
لینک به دیدگاه

برای یه نفر همین cpu رو با 4 گیگ رم ddr3 باس 1333 دسته دوم گرفتم. یه کارت 6770 هم گذاشتم کنارش ، شاید برای بازیهای که محیط کوچیکی دارند مشکلی پیدا نکنه و بتونی روی تنظیمات پایین بازی کنی ولی من بازیهایی مثل unity و سیندیکیت از سری آساسین رو تست زدم تو نرم افزار afterburner تمام مدت cpu روی 90 تا 100 کار میداد. شما اون کارت رو هم بگیری به دلیل پایین بودن رم گرافیکی و قدیمی بودن باز برات درست جواب نمیده. الان من اون سیستمی رو که بالا گفتم پردازنده و مینبوردش رو عوض کردم و phenom 2 x4 b97 از amd هم گذاشتم باز تو اون دو تا بازی که بالا گفتم روی پایینترین تنظیمات و رزولشن نمیتونه روون اجرا کنه و اذیت میکنه یه مقدار. شما حتما کارتی تهیه کن که حداقل دو گیگ رم گرافیکی داشته باشه چون یه گیگ رم گرافیکی روی تنظیمات پایین هم به سرعت پر میشه و کارایی اون کارت رو به شدت تحت تاثیر قرار میده. تا حدود 300 یا 250 تومن   میتونی  کارتای خوبی پیدا کنی.

ویرایش شده توسط mory_num1
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، mory_num1 گفته است :

برای یه نفر همین cpu رو با 4 گیگ رم ddr3 باس 1333 دسته دوم گرفتم. یه کارت 6770 هم گذاشتم کنارش ، شاید برای بازیهای که محیط کوچیکی دارند مشکلی پیدا نکنه و بتونی روی تنظیمات پایین بازی کنی ولی من بازیهایی مثل unity و سیندیکیت از سری آساسین رو تست زدم تو نرم افزار afterburner تمام مدت cpu روی 90 تا 100 کار میداد. شما اون کارت رو هم بگیری به دلیل پایین بودن رم گرافیکی و قدیمی بودن باز برات درست جواب نمیده. الان من اون سیستمی رو که بالا گفتم پردازنده و مینبوردش رو عوض کردم و phenom 2 x4 b97 از amd هم گذاشتم باز تو اون دو تا بازی که بالا گفتم روی پایینترین تنظیمات و رزولشن نمیتونه روون اجرا کنه و اذیت میکنه یه مقدار. شما حتما کارتی تهیه کن که حداقل دو گیگ رم گرافیکی داشته باشه چون یه گیگ رم گرافیکی روی تنظیمات پایین هم به سرعت پر میشه و کارایی اون کارت رو به شدت تحت تاثیر قرار میده. تا حدود 300 یا 250 تومن   میتونی  کارتای خوبی پیدا کنی.

منم فکرمیکنم گلوگاه بشه.

درمورد کارت کاری نمیتونم بکنم ولی بنظرتون چه پردازنده ای بگیرم )775(

تا بتونه از همین گرافیک تمام قدرتشو بکشه؟

چیزی مدنظرتون هست؟

لینک به دیدگاه

ضمنا مادربرد و رم ddr2توکارایی کارت ddr5 چقدرتاثیرگذاره؟

مین بورد pci_e 16x داره .

لینک به دیدگاه

• 4 ماه بعد...

سلام من میخوام یک سیستم بگیرم که میخواستم ببینم این قطعات با هم با قدرت کامل کار میکنن یا نه؟وامکان گلوگاه شدن داره؟

Cpu: phenom x2 b59 که در حالت انلاک میشه Athlon ii x4  b559

گرافیک:msi gtx 560 ti

Ram:4gig

Power:green 585

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...