رفتن به مطلب

تاپیک جامع بحث‌ها و مشکلات مربوط به گلوگاه سیستم و قطعات

اشتراک گذاری

Recommended Posts

اتفاقا یه سایت خارجی دیدم بنده خدا رو همین سی پی یو فکر میکنم بود یک عدد 980ti رفرنس گزاشته بود و حالش رو میبرد .... طرف نسبتا کاربر حرفه ای بود ...

منکه نمیتونم باور کنم حرفه ای بوده باشه چون خودم 9590 داشتم 690 گلوگاه بود همیشه 20 درصد فرم کمتر از سایت میآوردم تو اکثر گیمها چه برسه 980 تی آی

لینک به دیدگاه

• ارسال 1.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

مدرک مستند نشون بده که با 7970 فریم نمیده و گلوگاه داره 

من دو  سال 8320  رو با  7970 استفاده  کردم  اصلا گلوگاه  نبود.

اینقدر  دوستان تو  فروم  از  ای  ام  دی  بد  گفتن منم سی  پی یومو  فروختم 4690k گرفتم.

واقعا تفاوت  زیادی  احساس نکردم.

الانم پشیمونم که  چرا  اینقدر  هزینه  کردم  فقط  برای  5 فریم...

لینک به دیدگاه

8350 قدرت فوقولاده ای داره اما متاسفانه اکثر بازیها برای این cpu بهینه نیستند و از تمام قدرت این cpu استفاده نمیکنن من خودم بازیه GTA:V رو که بازی میکنم توی task manager سی پی یو لود روی 40٪ تا 45٪ متغییره و 4 تا هسته زیر 25٪ لود میشن و 4تای باقی مونده بالای 55٪ این نشون میده که بازی برای سی پی یوهای amd بهینه نیست

شات از تسک منیجر هنگام بازیه GTA:v با سی پی یو 8350

taskmanager.png

این هم شات از سی پی یو fx 8350 در حالت اورکلاک تا فرکانس 4.71GHz با فن استوک که خودم گرفتم

CINEBENCH_735_4_7GHz.png

همونطور که میبینی امتیاز 735 رو از CINEBENCH گرفته که نشون دهنده ی قدرت بالای این CPu هست

اینم بدون با اومدن direct x 12 و ویندوز 10 سی پی یو fx 8350 کاراییش توی بازیها بیشتر میشه چون از 8 هسته همزمان برای پردازش استفاده میکنه اون وقته که تاثیر تعداد هسته توی بازیها مشخص میشه

ویرایش شده توسط (WarCraft)
لینک به دیدگاه

8350 قدرت فوقولاده ای داره اما متاسفانه اکثر بازیها برای این cpu بهینه نیستند و از تمام قدرت این cpu استفاده نمیکنن من خودم بازیه GTA:V رو که بازی میکنم توی task manager سی پی یو لود روی 40٪ تا 45٪ متغییره و 4 تا هسته زیر 25٪ لود میشن و 4تای باقی مونده بالای 55٪ این نشون میده که بازی برای سی پی یوهای amd بهینه نیست

taskmanager.png

این هم شات از سی پی یو fx 8350 در حالت اورکلاک تا فرکانس 4.71GHz با فن استوک که خودم گرفتم

CINEBENCH_735_4_7GHz.png

همونطور که میبینی امتیاز 735 رو از CINEBENCH گرفته که نشون دهنده ی قدرت بالای این CPu هست

بنازم به این صداقت

لینک به دیدگاه

taskmanager.png

CINEBENCH_735_4_7GHz.png

اینم بدون با اومدن direct x 12 و ویندوز 10 سی پی یو fx 8350 کاراییش توی بازیها بیشتر میشه چون از 8 هسته همزمان برای پردازش استفاده میکنه

به نظر من این دوستمون کاره درستی کردن اور کردن چون این سی\ی یو برای اور ساخته شده.ضعفشم هسته ضعیفشه نه تعداد هسته 

لینک به دیدگاه

به هر حال چاره ای نداریم به حداقل چند سایت اعتماد کنیم وگرنه می تونیم به همه سایتا مشکوک باشیم خوب حالا تکلیف چیه ینی حالا که انتقاد کردی راه حل پیشنهاد بده و دلیلش رو هم بگو ، مثلا اگه یه سایت دیگه رو پیشنهاد دادی دلیلش رو بگو اگه یه سایتی رو رد کردی هم همین طور. تا حالا ندیدم یا موردش کمبوده که سایتایی که می خوان حداکثر فریم یه کارت رو ثبت کنن از محصول ای ام دی استفاده کنن. شاید برای تست خود پردازنده تست بازی بگیرن . اما برای تست خود کارت تا جایی که من بنچمارکا رو دنبال می کردم. همیشه پردازنده اینتل مورد استفاده قرار می گیره. خود ای ام دی هم چندساله اصلا دستی روی پردازنده و چیپ مادربردش نمیکشه.

لینک به دیدگاه

آقا شما کارتو بخر فعلا بعدا که پول اومد دستت اصلا پلتفرم z170 ببند....

گلوگاهش اینجوری نیست که 0 فریم بهت بده...

اگرم کارت ارزون تر می خوای بگیری r9 390 کارت خوبیه از 970 بهتره از نضر دلاری هم تا جایی که یادمه ارزون تره باید بیاد تو بازار ببینیم قیمتاش چجوری میشه....

لینک به دیدگاه

شما  خودت  کشف  کردی  طول  عمرش کمتره؟

آقا من قبلا 8320  داشتم  تو  رزولوشن  فول اچ  دی اصلا گلوگاه نبود.

الان هم 4690k دارم تفاوتشون  تو  بازی  کمتر  از  5  فریم  بوده  برای  من.

اگه  در  حال  حاضر   8350 داری  نگهش  دار  وگرنه  اگه  می خوای  یه  سی پی یو  جدید بخری اینتل  بخر

فقط کافیه چند تا دوست تعمیرکار داشته باشی تا به حرف من برسی.

در ضمن این بحث ها  قبلا تو همین سایت شده نمیخوام بیشتر از این تاپیک رو کش بدم.

پردازنده ای ام دی از تجربیات فروشنده (اقای حسینی)      لینک

ویرایش شده توسط ♥♥Intel♥Love♥♥
لینک به دیدگاه

آقا شما کارتو بخر فعلا بعدا که پول اومد دستت اصلا پلتفرم z170 ببند....

گلوگاهش اینجوری نیست که 0 فریم بهت بده...

اگرم کارت ارزون تر می خوای بگیری r9 390 کارت خوبیه از 970 بهتره از نضر دلاری هم تا جایی که یادمه ارزون تره باید بیاد تو بازار ببینیم قیمتاش چجوری میشه....

این کارت حدود 20 روز تو سایت واسه فروش قرار گرفته قیمتشم فکر کنم 1600 بود Sapphire NITRO R9 390 OC Tri-X 8GB GDDR5

لینک به دیدگاه

در مورد حرارت و طول عمر انجوری نیست که 1 ماهه سی پی یو از کار بیفته مثلا به جای اینکه 8 سال کار کنه 7 سال اصلا 6 سال کار می کنه همون 6  سال هم زیادشه دیگه چه خبره مگه ؟؟؟/

من یه cpu داشتم am2 دماش توی لود ه مدت تا 100 هم می رفت 7-6 سال کار می کرد اینجوری هنوزم سالمه و کار می کنه ..... سیلیکونه کره که نیست آب بشه خراب بشه بره..... من خودم به شخصه تا حالا cpu ندیدم خراب بشه مگر اینکه مثلا پایه هاش کنده شده باشه ..... gpu رو دیدم اونم معمولا به خاطر overvolt یا خیلی بد تغذیه شدنش بوده .... دقت کنید اکثر مواقع که یه کارت گرافیک خراب میشه مشکل خود gpu نیست و برد هست .....

+

قیمته کارتم من ندیده بودم چقدر بوده در مورد پرفورمنسشم شک دارد ویدئوی JaysTwoCents رو ببینید کاملا بررسی می کنه کارتو.....

لینک به دیدگاه

در مورد حرارت و طول عمر انجوری نیست که 1 ماهه سی پی یو از کار بیفته مثلا به جای اینکه 8 سال کار کنه 7 سال اصلا 6 سال کار می کنه همون 6  سال هم زیادشه دیگه چه خبره مگه ؟؟؟/

من یه cpu داشتم am2 دماش توی لود ه مدت تا 100 هم می رفت 7-6 سال کار می کرد اینجوری هنوزم سالمه و کار می کنه ..... سیلیکونه کره که نیست آب بشه خراب بشه بره..... من خودم به شخصه تا حالا cpu ندیدم خراب بشه مگر اینکه مثلا پایه هاش کنده شده باشه ..... gpu رو دیدم اونم معمولا به خاطر overvolt یا خیلی بد تغذیه شدنش بوده .... دقت کنید اکثر مواقع که یه کارت گرافیک خراب میشه مشکل خود gpu نیست و برد هست .....

+

قیمته کارتم من ندیده بودم چقدر بوده در مورد پرفورمنسشم شک دارد ویدئوی JaysTwoCents رو ببینید کاملا بررسی می کنه کارتو.....

حقیقتش من خودم هم 13 ساله سی پی یو amd دارم اصلا ندیدم خراب بشه

گرچه فروشنده های سی پی یو از فروش سی پی یو های intel سود بیشتری میبرن تا amd دلیلش هم قیمت بالاش هست. بر فرض مثال اگه از فروش یه سی پی یو amd پنجاه هزار تومن سود ببرن از فروش یه سی پی یو intel صد هزار تومان سود میبرن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگه مطالعه نکرده بودم اینجا نمیگذاشتم

بله شما درست میگید اجباری وجود نداره

اصلا فکر کنید هیچ بنچ مارکی موجود نیست

فرض کنید شما الان میخواید سیستم ببندید و بین 4690 و 8350 نمیدونید کدوم رو انتخاب کنید (برای بازی) و در برابر پولتون کدوم ارزش بیشتری داره

الان عقل و منطق شما وقتی هیچ بنچ مارکی نیست کدوم رو انتخاب میکنه؟

یا اینکه بنچ مارک معتبری سراغ دارید؟اگه بله به بنده هم معرفی بکنید استفاده کنم ممنون هم میشم

دوست من بند اصلا بحثم سر 8350 نیست !

شما میگید عملکرد i3 به استناد این بنچ مارک ! بعد تو همین بنچمارک یه i3 ضعیفتر از همون خانواده 23 درصد بهتر از i3 با 200 مگاهرتز فرکانس بالاتر بوده ! میشه به این بنچمارک استناد کرد !؟

لینک به دیدگاه

مدرک مستند نشون بده که با 7970 فریم نمیده و گلوگاه داره 

بنده با تستی که خودم انجام دادم میگم.دوستم 8350 داشت با گرافیک مورد نظر .با خرید 4790K فریم ها بیشتر شد. و حتی لگ های گاه و بیگاه داخل بازی هم از بین رفت.

اینو من هم نمیگم کل سایت های معتبر رو سرچ کنید کسی 8350 رو با 290 یا 970 هم پیشنهاد نمیده که شما میگی برو خیالت تخت با 980Ti استفاده کن.

با احترام. واژه ی "حد اقل" و "واجب" زیاد مناسب به نظر نمیاد با استناد به بنچمارک های متفاوت و متنوع موجود.همچنین اکثریت گیمر های هم وطن full hd و با یک کارت گرافیک به بازی کردن می پردازن پس شرایط خاص هم معیار مناسبی برای سنجش و مشاوره دادن نیست.

موفق باشین 

ببخشید حداقل یا واجب اینا کلمات بیگانه ای با کامپیوتر نیست.مثلا بخوایم کارت 980Ti رو بندازیم رو سیستم پاور رو میگیم باید بالای 600 وات باشه واجبه خوب به غیر کلمه واجب چه چیزی می توان به کار برد؟  مثلا بگیم بهتره فلان استفاده بشه ؟

فول اچ دی این حرفا چه ربطی به بحث ما داشت ؟ :)

من روی حرفم هستم برای کارت بالای 980 ، برای دریافت ماگزیموم فریم حتما و باید 4790K یا 5930K استفاده بشه.اما کسی که محدودیت بودجه داره با همون I5 هم میتونه کارش رو راه بندازه.

ممنون از پاسختون اما کسایی که میگند برای amd 7970 گلوگاه میشه چه برسه به 980ti باید بگم انویدیا از یه فناوری استفاده می کنه که پهنای باند رو فشرده می کنه و این باعث میشه که گلوگاه نصبت به گرافیک های ای امی دی که پهنای باند بیشتر دارند کمتر بشه در ضمن کسایی که این بنچاماک ها رو میزارند از بازی هاست که باید توجه کند بیشتر بازی ها تنها از 4 هسته ی سی پی یو استفاده می کنند پس ملاک پنجامارک ها باید برنامه های تست زنی مثل 3dmark باشه

دوست من حرف شما درسته درایور ای ام دی گلوگاه بیشتری ایجاد میکنه ولی نه اینکه دیگه 970 بتونه روی این پردازنده 8350 به خوبی فریم بده.

بنچمارک 3Dmark در رندر گیم فقط کارت رو تست میکنه در تست فیزیکس هم که گلوگاهی مشخص نیست.

پس بهترین راه فهمیدم گلوگاه داخل بازی هست تا بنچمارک.

اینکه بازی ها از 4 رشته پردازشی استفاده میکنن درست ولی شما سایر پردازش های سیستمی رو هم درنظر بگیرید همون 4 ترید اضافی داخل بازی تاثیر داره در فریم گیری.

رجوع کنید به بنچمارک هایی که در یوتیوب موجوده. حتی با همین کارت خودم 7970 وقتی 4770 رو سیستم هست فریم تا حدودی بهتر میشه و لگ های داخل بازی GTA V هم اصلا مشاهده نمیشه.

در حالی که با 4670K گاها لگ های گاه و بیگاهی دیده میشه. 

در مورد 8350 و قدرت هسته هاش رجوع کنید به تست Super Pi که پردازنده هاسول نصف تایم معماری ویشرا اون تست رو محاصبه میکنه.(این تست فقط از یک هسته استفاده میکنه)

بله حرف شما کاملا درسته و چون بیشتر بازی ها روی چهار هسته پردازش میشند با 8350 فریم کمتری میگره و این دلیل نمی شه که گلوگاه بشه و کاملا بستگی به بازی داره

=))  :D  :D

عزیز دل این تاپیک کلی در این مورد بحث شد.هسته ضعیف تر یعنی گلوگاه  همین ! 

در بازی اول هسته قوی تر ملاک هست بعد تعداد هسته. که هرچه بیشتر باشه در محیط های شلوغ عملکرد بهتری داره. 

معماری ویشرا مناسب سیستم گیمینگ اونم با یک کارت گرافیک رده بالا نیست. کسی میخواد قبول کنه میخواد قبول نکنه.

دوست من بند اصلا بحثم سر 8350 نیست !

شما میگید عملکرد i3 به استناد این بنچ مارک ! بعد تو همین بنچمارک یه i3 ضعیفتر از همون خانواده 23 درصد بهتر از i3 با 200 مگاهرتز فرکانس بالاتر بوده ! میشه به این بنچمارک استناد کرد !؟

معین جان گل گفتی کیه قبول کنه.
بنچمارک های جدید گرو هم که دیگه شده فیکستان .
ویرایش شده توسط Aliover
لینک به دیدگاه

با  احترام به نوشته شما 

تست شما و دوستتون مدرک مستند نیست وتست روی یک گیم در شرایت برابر 

میتونه یک مدرک درست باشه 

خب یک فیلم از مقایسه عملکرد بزار بین دو پردازنده  مثلا 4150 و یا 4440

لینک به دیدگاه

بیخیال!! درست شد.منفی هاتون رو پاک کنید.

ویرایش شده توسط amooo
لینک به دیدگاه

با  احترام به نوشته شما 

تست شما و دوستتون مدرک مستند نیست وتست روی یک گیم در شرایت برابر 

میتونه یک مدرک درست باشه 

خب یک فیلم از مقایسه عملکرد بزار بین دو پردازنده  مثلا 4150 و یا 4440

شرایط برابر بوده فقط پلتفرم عوض شده بوده و هم اکنون امکان فیلم برداری و این چیزا نیست. وقتی پلتفرم تعویض شده یعنی فروخته شده رفته.

وقتی این همه ادم گفتن گلوگاهه میخواید قبول کنید میخواید قبول نکنید. شما به همون بنچمارک های داخل نت استناد کنید به نظر کافی میاد.

موفق باشید. :x  @};-

ویرایش شده توسط Aliover
لینک به دیدگاه

با احترام.

دوست من متوجه عرایض بنده نشدین. شما از واژه ی حداقل برای 4690k و واجب برای 4790k استفاده کردین در صورتی که برای گیمینگ در resolution 1920*1080 (full hd  در حال حاضر 3570k هم کاملا کفایت میکنه و اگه صرفا 5fps بیشتر هزینه ی بیش از یک میلیون تومان رو برای شما توجیه میکنه باید بگم جزو اقلیت ها بشمار میرین.درمورد 8350 هم کاملا موضوع شفاف هست اما دلیل بر واجب بودن و الزام خرید 4790k نمیشه. خواهش میکنم در مجمع علمی از دادن نظرات احساسی و بی پایه و اساس اجتناب کنید.یا دلایل قانع کننده برای ادعای خودتون بیارین. 

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B1%D9%88%D8%B4_%D8%A7%D8%AB%D8%A8%D8%A7%D8%AA

موفق باشین

ویرایش شده توسط mohsen.dehvari
لینک به دیدگاه

منکه نمیتونم باور کنم حرفه ای بوده باشه چون خودم 9590 داشتم 690 گلوگاه بود همیشه 20 درصد فرم کمتر از سایت میآوردم تو اکثر گیمها چه برسه 980 تی آی

گشتم عکسش رو که چند روز پیش دیدم رو اینجا بزارم و همین طور  نظر صاحبش رو ، ولی متاسفانه پیدا نکردم .....

لینک به دیدگاه

با احترام.

دوست من متوجه عرایض بنده نشدین. شما از واژه ی حداقل برای 4690k و واجب برای 4790k استفاده کردین در صورتی که برای گیمینگ در resolution 1920*1080 (full hd  در حال حاضر 3570k هم کاملا کفایت میکنه و اگه صرفا 5fps بیشتر هزینه ی بیش از یک میلیون تومان رو برای شما توجیه میکنه باید بگم جزو اقلیت ها بشمار میرین.درمورد 8350 هم کاملا موضوع شفاف هست اما دلیل بر واجب بودن و الزام خرید 4790k نمیشه. خواهش میکنم در مجمع علمی از دادن نظرات احساسی و بی پایه و اساس اجتناب کنید.یا دلایل قانع کننده برای ادعای خودتون بیارین. 

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B1%D9%88%D8%B4_%D8%A7%D8%AB%D8%A8%D8%A7%D8%AA

موفق باشین

بازم میگم رزولیشن هیچ ربطی به کارت نداره .اگر قرار بر کفایت هست که پس i5 2500K هم برای چهار تا تایتان اکس کفایت میکنه .

الان مقایسه 3570K با 8350 نیست عزیزم.بحث 8350 با 980Ti هست که دست کم یک میلیون پول ایشون پودر میشه میره هوا چون کارت بلااستفاده خواهد بود.

شما 3570K رو مثال میزنید بله کسی که این پردازنده رو داره نیازی نداره به ارتقا براش کفایت میکنه فوقش کمی فرکانس رو میندازه بالاتر .

ولی کسی که 8350 داره باید ارتقا بده این الزام هست چون پولی که داره برای کارت 3 تومنی پرداخته میشه پودر میشه.

الزام از این جهت هست که من میرم نزدیک به 3 میلیون پول برا 980Ti میدم ولی کارایی در حد 970 هم نمیگیرم یعنی پولم رو ریختم دور این میشه الزام.

عزیز دلم صحبت های بنده پایه اساس داره،  دارم با منطق با شما صحبت میکنم . فکر میکنم شما درک درستی از صحبت های بنده ندارید یا متوجه نمیشید.

شما بحثتون یه چیز دیگست که اصلا ربطی به صحبت های بنده نداره.

بنده برای هر حرفم دلیل آوردم میتونید برید تحقیق کنید. الان گیر شما اینه که الزام چیه حداقل چیه ؟

به صحبت بنده دقت کنید و کمی فکرکنید 

الزام خرید 4790K یعنی بهره کافی از کارتی که بابت ش 3 میلیون پول میپردازید.اگر میخواید فریم خوب بگیرید بهتره (جهت اینکه شما خیلی به کلمه الزام حساسیت دارید) 4790 بگیرید اگر محدودیت بودجه دارید میتونید فعلا حداقل i5 داشته باشید بعدا ارتقا بدید.

بحث بنده و شما به هیچ جایی نخواهد رسید چون صحبت های بنده و شما همسو نیست. 

موفق باشید

در صورتی که برای گیمینگ در resolution 1920*1080 (full hd  در حال حاضر 3570k هم کاملا کفایت میکنه 

موافقم ولی این برای کسی هست که این پردازنده رو داره نه کسی که 8350 داره 

http--www.gamegpu.ru-images-stories-Test

http--www.gamegpu.ru-images-stories-Test

ویرایش شده توسط Aliover
لینک به دیدگاه

980ti و 8350 اصلا به هم نمیان کسی که 980ti  میخره قطعا میخواد با رزولوشن بالاتر از full hd  بازی کنه درصورتی که 8350  اصلا مناسب برای رزولوشن بالا مثل  4k  نیست و قطعا کم میاره دوستانی که میگن 8350 جواب میده مثل این میمونه که بگیم پراید هم حرکت لامبورگینی هم حرکت میکنه حالا بنظرتون  تفاوت حرکتشون چقدره!!!؟؟؟8350 اگه گلوگاه نشه تو رزولوشن های پایین نمیشه و اگه بخوایم با رزولوشن پایین بازی کنیم دیگه چه نیازی به 980ti  هستش خب یه کارت ارزون تر میخری.

درمورد اون دسته از دوستانی هم که میگن ویندوز 10 بیاد عملکر amd  زیاد میشه باید بگم خیلی اینطور نیست اگه amd  تو بازی ها ضعیف هستش بخاطر این نیست که بازی ها از 4 هسته بیشتر استفاده نمیکنند بخاطر معماری ضعیف amd هستش دلیلشم واضحه چهار هسته ای های amd  اصلا در حد 4 هسته ای های intel  نیستنداگه پنچمارک هارو نگاه کنید می بینید که یک پردازنده 4100 یا 4150 با i5 ی که 4 هسته ای هستش اصلا قابل قیاس نیست حتی از i3  دوهسته ای هم ضعیف تر هستند.

نظر کلیم اینکه خرید 980ti با پردازنده 8350 اصلا کار عاقلانه ای نیست

لینک به دیدگاه

من به شخصه تجربه استفاده از مدربرد و سی پی یو amd رو نداشتم ولی چیزی که از دوستان شنیدم پردازنده های amd دمای بیشتری نسبت به intle تولید میکنه و این خود در افت فریم و لگ زدن تو گیم خیلی موثر هست

من خودم دو روز کولر cpu رو در آورده بودم و فن معمولی بسته بودم روی 4460 در بازی gta v تیک میزد چون سیستم خنک کننده cpu خوب نبود

لینک به دیدگاه

من به شخصه تجربه استفاده از مدربرد و سی پی یو amd رو نداشتم ولی چیزی که از دوستان شنیدم پردازنده های amd دمای بیشتری نسبت به intle تولید میکنه و این خود در افت فریم و لگ زدن تو گیم خیلی موثر هست

من خودم دو روز کولر cpu رو در آورده بودم و فن معمولی بسته بودم روی 4460 در بازی gta v تیک میزد چون سیستم خنک کننده cpu خوب نبود

عزیز فک کنم مشکل لگ چیز دیگه ای بجز دمای پردازنده باشه. یا پردازنده کار میکنه یا نه یجوری صفر و یک هست. درسته دما میتونه به پردازنده آسیب بزنه. اما تاثیری در کارایی نداره . ینی پردازنده دماش۴۰ درجه باشه در فول لود و یا ۹۰ درجه ، به یک اندازه کارایی داره. البته دمای ۹۰ درجه برای پردازنده مناسب نیست. :) ویرایش شده توسط saeed110
لینک به دیدگاه

عزیز فک کنم مشکل لگ چیز دیگه ای بجز دمای پردازنده باشه. یا پردازنده کار میکنه یا نه یجوری صفر و یک هست. درسته دما میتونه به پردازنده آسیب بزنه. اما تاثیری در کارایی نداره . ینی پردازنده دماش۴۰ درجه باشه در فول لود و یا ۹۰ درجه ، به یک اندازه کارایی داره. البته دمای ۹۰ درجه برای پردازنده مناسب نیست. :)

من دقیقا عکس حرف شمارو تو کارت گرافیک تجربه کردم فن کارت گرافیکم خراب شده بود اهسته میچرخید دماش به 90 رسیده بود تو بازی انقدر لگ میزد که شک کردم وقتی به کارت نگاه کردم فهمیدم که فن خراب شده درواقع لگ زدن باعث شد به دمای کارت پی ببرم

لینک به دیدگاه

سلام

دوست عزیز

صد در صد گلوگاه هست.

تمام پردازنده های ای ام دی برای کارت های گرافیک high end گلوگاه ایجاد میکنه و تو این قضیه شک نکنید.

حتی شرکت ای ام دی تست های کارت های گرافیک خودش رو در سیستم های مبتنی بر پردازنده های اینتل انجام میده.

http://www.pureoverclock.com/wp-content/uploads/2012/03/AMD-Next-Generation-Radeon-Graphics-.pdf

عملا همه تست ها بر روی سیستم های اینتل بوده

صفحه 64 در پی دی اف رو ببینید قسمت FOOTNOTES

ویرایش شده توسط xboyiut
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

انجام این کار مثل این میمونه که  i7 5960x رو با hd 4870 x2 ببندید.یعنی هیچ تناسبی با هم ندارند یکی های اند که تازه تولید شده ودیگری میدرنج که مال چند سال پیشه.من خودم دوست دارم amd  ببندم ولی فعلاً صرفه نداره و تا سوکت am4 باید صبر کرد،خدا کنه بتونه محصولات مناسبی ارائه بده.این سوکت عمر خودشو کرده،تو یکی فرومهای خارجی هم از +am3 با عنوان dead socket یاد شده بود.(گرچه هنوز اینجا سوکت 478 در جریانه!)

اگه براتون مقدوره برد سیپیو خودتون رو بفروشید،حدودا 500ت سیپیو و برد هم 400ت(اگه برد حرفه ای باشه)،که حدود 900 ت میشه و 500 ت هم خودتون افزایش بودجه بدید و موارد زیر رو تهیه کنید:

asrock z97 pro4..........440t  

بعدا به i7 4790k ارتقا بدید یا با 900ت کارکرده شو میتونید تهیه کنید    intel i5 4690k..............800t  

tr ts 120m bw rev.......120t  

سیستم نباید گردن زرافه و پای مورچه و هیکل کرگدن داشته باشه

ویرایش شده توسط ***sniper***
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...