رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 11 ساعت قبل، Rasoul.A گفته است :

ممنون. الان RX 460 2GB OC دارم. اما فکر نکنم تا به حال با گلوگاه مواجه شده باشم.

درود.

سیپیوتون مناسب هست کاملا و شاید درحد بسیار کمی گلوگا بشه(پیشنهاد میکنم اور کنید) بنده i5 به تازگی خریدم تفاوتشان کم است ولی به دلیل تبلیغات جوری جا افتاده که انگار زئون ها اشغال هستند و i5 سلطان.

اگر میتونید بیشتر خزینه کنید 1060 6gb بگیرید خیالتون اسوده تر باشه درمورد اینده.

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 4 دقیقه قبل، GRANDAM گفته است :

درود.

سیپیوتون مناسب هست کاملا و شاید درحد بسیار کمی گلوگا بشه(پیشنهاد میکنم اور کنید) بنده i5 به تازگی خریدم تفاوتشان کم است ولی به دلیل تبلیغات جوری جا افتاده که انگار زئون ها اشغال هستند و i5 سلطان.

اگر میتونید بیشتر خزینه کنید 1060 6gb بگیرید خیالتون اسوده تر باشه درمورد اینده.

سلام. ممنون از راهنمائیتون.
منظورتون اینه که CPU رو اور کنم؟
قصد دارم RX 560 ITX 4GB OC بخرم. نظرتون چیه؟

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Rasoul.A گفته است :

سلام. ممنون از راهنمائیتون.
منظورتون اینه که CPU رو اور کنم؟
قصد دارم RX 560 ITX 4GB OC بخرم. نظرتون چیه؟

بله اور البته ن خیلی زیاد درحد مناسب.

درمورد گرافیک 1050TI از 560 بهتره ولی اگر بتونید کمی بودحتون رو ببرید بالاتر یا باهمین بودجه یه 1060 6 گیگ دسته دو بگیرید خیلی بهتر هست(اگر برای کارهای دیگه هم استفاده میکنید 980 هم گزینه بدی نیست)

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، GRANDAM گفته است :

بله اور البته ن خیلی زیاد درحد مناسب.

درمورد گرافیک 1050TI از 560 بهتره ولی اگر بتونید کمی بودحتون رو ببرید بالاتر یا باهمین بودجه یه 1060 6 گیگ دسته دو بگیرید خیلی بهتر هست(اگر برای کارهای دیگه هم استفاده میکنید 980 هم گزینه بدی نیست)

سلام. میتونید لطفا بهم آموزش بدید؟
من کلا اگه بتونم 1300 (با هزینه ی پستش) خرج کنم! یکی از دوستان 560 رو میگه 1250. (آکبند تعویض از گارانتی، 2 سال هم از گارانتیش باقی مونده)
نظر شما چیه؟

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، GRANDAM گفته است :

درود.

دوست عزیز چجوری زئون کنار i5 میارید ؟

ای سی پی یو هر طور که حساب کنیم گلوگاه میشه !! اخه سوکت 775 دیگه از رده خارج شده و مشکلات فراوانی هم داره توی بازی ها

اصلا امکان نداره گلوگاه نشه تست های یوتیوب  ببینید

همین چند وقت پیش یکی از دوستان که 9650 داشت اسرار داشت که نه سی پی یوش قوی ترینه و از پسه همه بازی ها برمیاد که 20 نفر بسیج شده بودن که ایشونو از گمراهی در بیارن ولی بازم مقاومت میکرد

در 13 ساعت قبل، Rasoul.A گفته است :

ممنون. الان RX 460 2GB OC دارم. اما فکر نکنم تا به حال با گلوگاه مواجه شده باشم.

به هیچ عنوان از 560 2گیگ به 4 گیگ ارتقا ندید

با بودجه شما میشه همون 1050 تی ای خرید

حداقل رزولوشنی که بازی میکنید 1080 کنید که کمی گلوگاه رفع بشه که بازم تو بازی های سنگین صد در صد گلوگاه خواهید داشت

لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، hosin گفته است :

دوست عزیز چجوری زئون کنار i5 میارید ؟

ای سی پی یو هر طور که حساب کنیم گلوگاه میشه !! اخه سوکت 775 دیگه از رده خارج شده و مشکلات فراوانی هم داره توی بازی ها

اصلا امکان نداره گلوگاه نشه تست های یوتیوب  ببینید

همین چند وقت پیش یکی از دوستان که 9650 داشت اسرار داشت که نه سی پی یوش قوی ترینه و از پسه همه بازی ها برمیاد که 20 نفر بسیج شده بودن که ایشونو از گمراهی در بیارن ولی بازم مقاومت میکرد

به هیچ عنوان از 560 2گیگ به 4 گیگ ارتقا ندید

با بودجه شما میشه همون 1050 تی ای خرید

حداقل رزولوشنی که بازی میکنید 1080 کنید که کمی گلوگاه رفع بشه که بازم تو بازی های سنگین صد در صد گلوگاه خواهید داشت

سلام.

با GTA V و FO4 و TombRaider و FC5 و بازیهای دیگه، تا الان که فکر نکنم گلوگاه شده باشه.

الانم 460 2 گیگ دارم، نه 560. رزولوشن مانیتور هم 1080.

1050تی آی مشکلی به وجود نخواهد آورد؟ مگه قوی تر از 560 نیست؟؟؟ ?

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، hosin گفته است :

درود خدمت شما عزیز.

بنده نگفتم که زئون اندازه I5 هست بلکه گفتم تفاوتش اونقدر نیست که بری 2 تومن بدی بخریش درحالی که قدرتاشون اونقدرا تفاوتی نداره. ( کارایی/هزینه)

اون دوست عزیزی که 9650 داشت مربوط به ویژگی های سیپیو SSE4.2 بود و این سیپیو ها فاقد این ویژگی اند و تعداد اندکی بازی عرضه شده که این ویژگی را الزاما نیاز دارد و ربطی به قدرت این سیپیو ندارد. در بازی هایی که این قابلیتو نیاز ندارن شخصا مشکلی ندیدم .

گلوگاه برای 460 همونطور که گفتم بسیار کمه ولی برای گرافیک های بالاتر مثلا 1060 در محدوده 5-20 فریم گلوگاه هست که ارزش هزینه بالارو نداره.

این سیپیو رو همونطور که گفتم اگر اور کرد تفاوتش با I5 کم میشه در حد 20 درصد ولی شما گفتید خیلی ضعیفه این سیپیو که باید بگم اصلا اینطور نیست.

البته بنچمارکای مختلفی هست و در مولتی و سینگل تفاوت زیاد هست ولی این سیپیو ها هم قدرت کمی ندارند و همچنان میتونن از بازیای روز بر بیان. اگر قرار بر هزینه اضافی بشه بنظرم صدرصد باید روی گرافیک بشه نه خرید سیپیو.

در 2 ساعت قبل، Rasoul.A گفته است :

سلام. میتونید لطفا بهم آموزش بدید؟
من کلا اگه بتونم 1300 (با هزینه ی پستش) خرج کنم! یکی از دوستان 560 رو میگه 1250. (آکبند تعویض از گارانتی، 2 سال هم از گارانتیش باقی مونده)
نظر شما چیه؟

والا چون اتفاقا بنده هم مین گیگا فقط استفاده کردم تا الان کاملا با تنظیمات این برند اشنام و میتونم راهنماییتون کنم(یه تایپیک بزنید بنده رو خبر کنید شرکت خواهم کرد.)

بنظرم ارتقا از 460 به 560 میتونه مفید باشه بخاطر مموری ولی بنظرم انچنان ارزش نداره.1050ti باز بهتر هست. باز هم میگم اگر میتونید حتما 1060 بگیرید حتی دسته دو چون اگر اخبار مربوط به گرونی درست باشه دراینده دستتون بسته میمونه. البته اگر نمیتونید همون 1050ti بهترین گزینه هست(اگر 970 هم با این قیمت پیدا کنید هم مناسب هست )

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، GRANDAM گفته است :

درود خدمت شما عزیز.

بنده نگفتم که زئون اندازه I5 هست بلکه گفتم تفاوتش اونقدر نیست که بری 2 تومن بدی بخریش درحالی که قدرتاشون اونقدرا تفاوتی نداره. ( کارایی/هزینه)

اون دوست عزیزی که 9650 داشت مربوط به ویژگی های سیپیو SSE4.2 بود و این سیپیو ها فاقد این ویژگی اند و تعداد اندکی بازی عرضه شده که این ویژگی را الزاما نیاز دارد و ربطی به قدرت این سیپیو ندارد. در بازی هایی که این قابلیتو نیاز ندارن شخصا مشکلی ندیدم .

گلوگاه برای 460 همونطور که گفتم بسیار کمه ولی برای گرافیک های بالاتر مثلا 1060 در محدوده 5-20 فریم گلوگاه هست که ارزش هزینه بالارو نداره.

این سیپیو رو همونطور که گفتم اگر اور کرد تفاوتش با I5 کم میشه در حد 20 درصد ولی شما گفتید خیلی ضعیفه این سیپیو که باید بگم اصلا اینطور نیست.

البته بنچمارکای مختلفی هست و در مولتی و سینگل تفاوت زیاد هست ولی این سیپیو ها هم قدرت کمی ندارند و همچنان میتونن از بازیای روز بر بیان. اگر قرار بر هزینه اضافی بشه بنظرم صدرصد باید روی گرافیک بشه نه خرید سیپیو.

والا چون اتفاقا بنده هم مین گیگا فقط استفاده کردم تا الان کاملا با تنظیمات این برند اشنام و میتونم راهنماییتون کنم(یه تایپیک بزنید بنده رو خبر کنید شرکت خواهم کرد.)

بنظرم ارتقا از 460 به 560 میتونه مفید باشه بخاطر مموری ولی بنظرم انچنان ارزش نداره.1050ti باز بهتر هست. باز هم میگم اگر میتونید حتما 1060 بگیرید حتی دسته دو چون اگر اخبار مربوط به گرونی درست باشه دراینده دستتون بسته میمونه. البته اگر نمیتونید همون 1050ti بهترین گزینه هست(اگر 970 هم با این قیمت پیدا کنید هم مناسب هست )

سلام. ممنون از پاسخگوئیتون :)

از طریق BIOS، فرکانس سی پی یو رو رسوندم به 3.51GHz. خدا رو شکر سیستم پایدار است :)

اونوقت، 1060 دست دوم چند قیمته؟ و گرافیک خودم رو چند میتونم بفروشم؟

ویرایش شده توسط Rasoul.A
لینک به دیدگاه

در 18 ساعت قبل، Rasoul.A گفته است :

از طریق BIOS، فرکانس سی پی یو رو رسوندم به 3.51GHz. خدا رو شکر سیستم پایدار است :)

1060 دست دوم 2200تا 3000تومن3تومن هم اونم خیلی کم کار کرده و تمیز مثلا درحد چند ساعت کار کرد

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

در 23 ساعت قبل، Rasoul.A گفته است :

یه جورایی فرکانس رو رسوندم به 3.6 ! ببینم چی میشه؟
میشه تنظیمات کلی رو همینجا لطف کنید؟
مثلا FSB Frequency و CPU Voltage و ...

شرمنده شما مثل اینکه پیام بنده ارسال نشده بوده.

بنده خودم 5430 داشتم تا 3.2 بردم البته تا 4 هم بردم ولی برای احتیاط همون 3.2 بود کلا.

FSB رو روی 400 بزارید مناسب هست و کاملا میشه گفت امن هست. ولتاژ از 1.2175 میتونید بدید تا 1.3 خودتون تست کنید شاید پایینتر هم پایدار بود.

1060 دسته دو دوروبر 2 هم گیر میاد ماین نشده ولی ماین شده شاید زیر 2 هم باشه(چند هفته پیش یکی از دوستان همین فروم حدود 1.5 میفروخت)

از قیمت دقیق گرافیکتون زیاد خبری ندارم ولی 560 4 حدود 1.4 هست که سیدرصدش میشه 980 و فکر کنم شما بتونید 750 بفروشید البته کامل از قیمت خبردار نیستم بهتره یه تایپیک قیمت گذاری بزنید بهتر به نتیجه میرسید.

لینک به دیدگاه

سلام

در 7 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

1060 دست دوم 2200تا 3000تومن3تومن هم اونم خیلی کم کار کرده و تمیز مثلا درحد چند ساعت کار کرد

2200!!! بودجه حد اکثر 1300 ایناست! ?

در 1 ساعت قبل، GRANDAM گفته است :

شرمنده شما مثل اینکه پیام بنده ارسال نشده بوده.

بنده خودم 5430 داشتم تا 3.2 بردم البته تا 4 هم بردم ولی برای احتیاط همون 3.2 بود کلا.

FSB رو روی 400 بزارید مناسب هست و کاملا میشه گفت امن هست. ولتاژ از 1.2175 میتونید بدید تا 1.3 خودتون تست کنید شاید پایینتر هم پایدار بود.

1060 دسته دو دوروبر 2 هم گیر میاد ماین نشده ولی ماین شده شاید زیر 2 هم باشه(چند هفته پیش یکی از دوستان همین فروم حدود 1.5 میفروخت)

از قیمت دقیق گرافیکتون زیاد خبری ندارم ولی 560 4 حدود 1.4 هست که سیدرصدش میشه 980 و فکر کنم شما بتونید 750 بفروشید البته کامل از قیمت خبردار نیستم بهتره یه تایپیک قیمت گذاری بزنید بهتر به نتیجه میرسید.

اشکال نداره. دشمنتون شرمنده
FSB رو حدودای 400 و CPU Voltage رو روی 1.35000 گذاشتم، بعد از حدود 15 دقیقه، دیگه نمیشد برنامه اجرا کرد! FireFox هم بالا نمیومد و کرش میکرد. تنظیماتش رو همون Auto گذاشتم و فکر کنم یکیشونو از Turbo تغییر دادم به Standard (توی تنظیمات نوشته بود بعد از اورکلاک، حالت Standard به پایداری سیستم میتونه کمک کنه)
خدا رو شکر، روی 3.51 پایداره :)
همین 1300 رو نیز باید قرض کنم!!! بعدا با فروش گرافیکم و از یارانه ها، قسطی حسابمو تسویه کنم! ^_^
فکر کنم حدودای 1 ت باشه گرافیکم.
حالا بین این دو تا گرافیک، کدوم رو شما توصیه به خریدش میکنید؟ ?
RX 560 AERO ITX OC 4GB  آکبند تعویض از گارانتی ، 2 سال از گارانتیش مونده ، Shading Units: 1024 ، قیمت: 1250000 تومان
Galax GTX 1050ti OC 4GB  کارکرد 6 ماه ، ماین نشده ، اور نشده ، گارانتی تا اسفند امسال هرچند کارتشو نداره و به جاش رسید خریدش موجوده ، Shading Units: 768 ، قیمت: 1300000 تومان

ویرایش شده توسط Rasoul.A
لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، Rasoul.A گفته است :

سلام

2200!!! بودجه حد اکثر 1300 ایناست! 1f604.png

اشکال نداره. دشمنتون شرمنده
FSB رو حدودای 400 و CPU Voltage رو روی 1.35000 گذاشتم، بعد از حدود 15 دقیقه، دیگه نمیشد برنامه اجرا کرد! FireFox هم بالا نمیومد و کرش میکرد. تنظیماتش رو همون Auto گذاشتم و فکر کنم یکیشونو از Turbo تغییر دادم به Standard (توی تنظیمات نوشته بود بعد از اورکلاک، حالت Standard به پایداری سیستم میتونه کمک کنه)
خدا رو شکر، روی 3.51 پایداره :)
همین 1300 رو نیز باید قرض کنم!!! بعدا با فروش گرافیکم و از یارانه ها، قسطی حسابمو تسویه کنم! ^_^
فکر کنم حدودای 1 ت باشه گرافیکم.
حالا بین این دو تا گرافیک، کدوم رو شما توصیه به خریدش میکنید؟ 1f914.png
RX 560 AERO ITX OC 4GB  آکبند تعویض از گارانتی ، 2 سال از گارانتیش مونده ، Shading Units: 1024 ، قیمت: 1250000 تومان
Galax GTX 1050ti OC 4GB  کارکرد 6 ماه ، ماین نشده ، اور نشده ، گارانتی تا اسفند امسال هرچند کارتشو نداره و به جاش رسید خریدش موجوده ، Shading Units: 768 ، قیمت: 1300000 تومان

galaxبهتره و همین الان بدون گارانتی درنظر بگیر 

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

galaxبهتره و همین الان بدون گارانتی درنظر بگیر 

میشه دلیل(ها)تون رو بهم بگید ?
یکی میگفت چون RX تعداد بیشتری از Shading Units رو داره، در پردازش تصویر و کیفیت تصویر بهتر عمل میکنه. منم گرافیک و زیبایی برام مهمتره تا 60 فریم بر ثانیه! :دی فکر کنم غالبا سیستمم تا 30 فریم و اینا ارائه کار داشته! :دی
بعدشم، اون RX نوئه، 2 سال هم گارانتی داره، اما این Ti گارانتی نداره (طبق گفته شما) و کارکرده هم هست. قوی تر بودنش درست، اما در هر صورت به نظرم با سیستم من جفتشون گلوگاه خواهند داشت. مگر این که دلیل پیشنهاد شما، آینده نگری باشه. درسته؟

لینک به دیدگاه

سلام به همه. 

دوستان کسی در مورد رم ، مارک KLEVV مدل IM48GU88N26-GIIHA0 اطلاعی داره ؟ چون قیمتش نسبت به بقیه مارکها بهتره میخام بخرمش.

اگه کسی اطلاعی داره ممنون میشم راهنماییم کنه

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Rasoul.A گفته است :

1f604.png

1f914.png

ولتاژخیلی بالاست البته طبیعی هست مادربرد خودش انقدر بالا میده میتونید ولتاژو راحت تا 1.24 پایین بیارید پایینترم تا 1.21 با تست در همین محدوده میتونید. توربو استاندارد داخل بایوس خودم ندیدم حتما نسخه شما اینجوری هست. با اپدیت بایوس ضریب سیپیو و یا به اصطلاح Ratio حداقلش دوتا میاد پایین که باعث میشه یکم سیپیوتون کمتر زیر فشار باشه.حیف شد ولی همون 1050ti هم گرافیک خیلی خوبیه .

قطعا 1050 ti با یه سرچ ساده هم میتونید ببینید 560 دراصل اگر اشتباه نکنم همون 460 هست کمی اورکلاک شده و یه چند تا چیر ریز تغییر کرده و تفاوت انچنانی باهم نخواهند داشت .

در 3 ساعت قبل، Rasoul.A گفته است :

1f914.png

والا بگم اصلا ربطی نداره یه یک چیز اشتباه نگفتم قبلا هم همچین حرف های غلطی زده میشد مثل این گرافیک بیتش بیشتره قویتره(کارت های amd با حافظه های hbm)یا این کارت گیگش بالاتره بهتره که کاملا این حرفها اشتباه هستش و مربوط به یک مشخصه نیست. ازین که کلا shader های انویدیا و amd فرق دارند بگذریم درهمه چیز 1050 ti تقریبا قویتر هست.

زیبایی دربازی دست خودتون هست میتونید با بالا پایین کردن تنظیمات به نتیجه دلخواه خودتون برسید.

والا بنده هم عین شما از همین فروم 980 دسته دو تهیه کردم قبل از گرونی ها که البته اون موقع هم از قیمت ها خبر نداشتم و گرون خریدم. گرافیک 1 سال کارکرده بود که نمیدونمم چه کاری ولی دوسال ههم گارانتی داشت که الان هم ازش مونده ولی اصلا به گارانتی نیاز پیدا نکردم. شما برای خرید 48 ساعت درخواست تست کنید همه تستی روی کارت انجام بدید اگر مشکلی نداشت و بی مشکل تست هارو پاس کرد با خیال راحت ازش استفاده کنید نگهش دارید اگرنه هم که خودتون میدونید. گلوگاه به این معنی نیست که کلا از یه مقدار فریم بیشتر نمیتونید استفاده کنید و هرکارتی بگیرید یکسان باشه بلکه منظور اینه در بازی مثلا شخص x  70 فریم میگیره شما 60 فریم بگیری که هرچی هم کیفیت گرافیک رو در بازی بالاتر ببرید این اختلاف کمتر میشه البته سیپیو هم خودش در بازی بی تاثیر نیست به طور مثال 4790k برای این گرافیک نه تنها گلوگاه نیست بلکه زیادم هست ولی شما اگه برید مدلهای بالاتر مثل 8700 و امثالهم بگیرید خب قطعا فریم بالاتر و بیشری خواهید گرفت.

امیدوارم توضیحات بنده تا اینجا برای شما مورد فایده قرارگرفته باشه.

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، GRANDAM گفته است :

ولتاژخیلی بالاست البته طبیعی هست مادربرد خودش انقدر بالا میده میتونید ولتاژو راحت تا 1.24 پایین بیارید پایینترم تا 1.21 با تست در همین محدوده میتونید. توربو استاندارد داخل بایوس خودم ندیدم حتما نسخه شما اینجوری هست. با اپدیت بایوس ضریب سیپیو و یا به اصطلاح Ratio حداقلش دوتا میاد پایین که باعث میشه یکم سیپیوتون کمتر زیر فشار باشه.حیف شد ولی همون 1050ti هم گرافیک خیلی خوبیه .

قطعا 1050 ti با یه سرچ ساده هم میتونید ببینید 560 دراصل اگر اشتباه نکنم همون 460 هست کمی اورکلاک شده و یه چند تا چیر ریز تغییر کرده و تفاوت انچنانی باهم نخواهند داشت .

والا بگم اصلا ربطی نداره یه یک چیز اشتباه نگفتم قبلا هم همچین حرف های غلطی زده میشد مثل این گرافیک بیتش بیشتره قویتره(کارت های amd با حافظه های hbm)یا این کارت گیگش بالاتره بهتره که کاملا این حرفها اشتباه هستش و مربوط به یک مشخصه نیست. ازین که کلا shader های انویدیا و amd فرق دارند بگذریم درهمه چیز 1050 ti تقریبا قویتر هست.

زیبایی دربازی دست خودتون هست میتونید با بالا پایین کردن تنظیمات به نتیجه دلخواه خودتون برسید.

والا بنده هم عین شما از همین فروم 980 دسته دو تهیه کردم قبل از گرونی ها که البته اون موقع هم از قیمت ها خبر نداشتم و گرون خریدم. گرافیک 1 سال کارکرده بود که نمیدونمم چه کاری ولی دوسال ههم گارانتی داشت که الان هم ازش مونده ولی اصلا به گارانتی نیاز پیدا نکردم. شما برای خرید 48 ساعت درخواست تست کنید همه تستی روی کارت انجام بدید اگر مشکلی نداشت و بی مشکل تست هارو پاس کرد با خیال راحت ازش استفاده کنید نگهش دارید اگرنه هم که خودتون میدونید. گلوگاه به این معنی نیست که کلا از یه مقدار فریم بیشتر نمیتونید استفاده کنید و هرکارتی بگیرید یکسان باشه بلکه منظور اینه در بازی مثلا شخص x  70 فریم میگیره شما 60 فریم بگیری که هرچی هم کیفیت گرافیک رو در بازی بالاتر ببرید این اختلاف کمتر میشه البته سیپیو هم خودش در بازی بی تاثیر نیست به طور مثال 4790k برای این گرافیک نه تنها گلوگاه نیست بلکه زیادم هست ولی شما اگه برید مدلهای بالاتر مثل 8700 و امثالهم بگیرید خب قطعا فریم بالاتر و بیشری خواهید گرفت.

امیدوارم توضیحات بنده تا اینجا برای شما مورد فایده قرارگرفته باشه.

سلام. ممنون که وقت میذارید پاسخ سوالات ابتدائی بنده رو میفرمائید :)
به هر حال تا الآن که در 3.51 پایدار بوده و تنظیمات هم Auto هستش :)
در رابطه با گرافیک ها، درمورد 1050 یه کم نگرانم؛ چون کارکرده است و گارانتی هم نداره. اما در تصاویری که فروشندۀ محترم برای بنده ارسال کردند،
کارت بسیار تمیزی به نظر میرسید.
خب، گرافیکتون رو اگه الان میخریدیدش، گرونتر نبود؟
چه تستهایی رو باید انجام بدم؟ و با چه برنامه هایی؟
بله، گلوگاه رو یکی میگفت که مثلا در حین بازی، اگر CPU در حالت 100 درصد Load باشه و گرافیک حدودای مثلا 60-70، این یعنی گلوگاه داره سیستم. (درسته؟)

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، Rasoul.A گفته است :

خواهش میکنم عزیز وظیفه بندست.

بله ولی بهتره ولتاژ رو حداقل تا 1.25 پایین بیارید به کاهش دما هم کمک میکنه.

میتونم مدل کولرتونو بپرسم و اینکه تاحالا تست دما گرفتید ویا نه؟

همونطورکه گفتم تنها به عکس ها اتکا نکنید و دقت کنید ببینید برچسب پلمپ هم روش هست ویا خیر.

تست هایی مثل 3dmark-furmark-gpu z msi kombuster و خیلی تست های دیگه هم هست که میتونید انجام بدید . نتیجه رو با نتایج داخل اینترنت هم مقایسه کنید بدنیست.(تست دوم کارت گرافیک رو تا خرخره زیر فشار میبره و دما رو بشدت بالا میبره بهتره همزمان با gpuz ویا خودت برنامه مراقب دما باشید اگر داشت زیاد بالا میرفت تست رو ببندید)

بله دیگه الان گرافیک بنده تقریبا میشه گفت قیمتش دوبرابر شده.

تا حدودایی درست براتون توضیح دادن ولی توضیح کاملترش همون بود که بنده خدمتتون گفتم چون بلاخره گرافیک هم زیر فشار میره تا اخر(مگر بازی های سیپیو محور)

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، GRANDAM گفته است :

خواهش میکنم عزیز وظیفه بندست.

بله ولی بهتره ولتاژ رو حداقل تا 1.25 پایین بیارید به کاهش دما هم کمک میکنه.

میتونم مدل کولرتونو بپرسم و اینکه تاحالا تست دما گرفتید ویا نه؟

همونطورکه گفتم تنها به عکس ها اتکا نکنید و دقت کنید ببینید برچسب پلمپ هم روش هست ویا خیر.

تست هایی مثل 3dmark-furmark-gpu z msi kombuster و خیلی تست های دیگه هم هست که میتونید انجام بدید . نتیجه رو با نتایج داخل اینترنت هم مقایسه کنید بدنیست.(تست دوم کارت گرافیک رو تا خرخره زیر فشار میبره و دما رو بشدت بالا میبره بهتره همزمان با gpuz ویا خودت برنامه مراقب دما باشید اگر داشت زیاد بالا میرفت تست رو ببندید)

بله دیگه الان گرافیک بنده تقریبا میشه گفت قیمتش دوبرابر شده.

تا حدودایی درست براتون توضیح دادن ولی توضیح کاملترش همون بود که بنده خدمتتون گفتم چون بلاخره گرافیک هم زیر فشار میره تا اخر(مگر بازی های سیپیو محور)

:)

دفعه بعد إن شاء الله کمش میکنم :) با cpu-z دیدم 1.28 - 1.29 اینا بود!
کولرم، اینا رو دارم:

DeepCool Gammaxx 300 & Wind Blade 80 & GREEN GF120FSB

یه دونه 120 دیگه هم خریدم (شایدم 140 باشه! نمیدونم! داریم اصلا 140؟!) بستمش به درب کیس، کنار گرافیک! ^_^

در حال حاضر از خرید این دو یه جورایی منصرف شده ام. تا بعد شاید نظرم عوض بشه.

برای تست ها، من یه Cinebench دارم! (اسمشو اگه درست نوشته باشم!)

متاسفانه..

بله بله. :)

نظرتون در مورد این گرافیک رو میشه بدونم؟ میگن 1100  اما برگه گارانتی مخدوش و باطل شده پس گارانتی نداره

این وبسایت هم که میگه RX 560 بهتر از این گرافیکه! ?

ویرایش شده توسط Rasoul.A
لینک به دیدگاه

بهترین تجربه استفاده از 1060 و 2500k رو میتونی از من بپرسی ...سی پی یو رو تا 4.8 هم اور کردم اما برای احتیاط رو 4.4 استفاده میکنم..تو گیم فرقی بینشون از نظر کارایی نبود

تو هیچ بازی اذیتم نکرد فقط بتل1 

ویندوز عوض میکنم اتومات بازی روی الترا هست نه لگی نه چیزی fps بالای 60 اما بعد 1 یا 2 روز تو مپ های بزرگ لگ دارم و fps تا 45 پایین میاد..برای تست fps اصلا به بازیهای سینگل پلیر و افلاین اعتماد نکنید

احتمال میدم مشکل لگ بازیم بعد 2 3 روز ویندوز باشه قصد ارتقا به 2600k یا3770 داشتم که بخاطر ارزون شدن شدید!!!!  قطعات دست نگه داشتم...

سمت اورکلاک میخوای بری حتما سری k بگیر مادربرد هم قدرت اور رو داشته باشه مثل سری p67 , z68 و بالاتر..z68 داشتم سوخت b75 گرفتم اما تا 3.7 بیشتر اجازه اور نمیداد با p67 تعویض کردم و خیلی هم راضیم

شما بهترین انتخابت 1050tiیا 1060 کارکرده و مادربرد cpu 1155هست...بخوای سمت رایزن و ddr4 بری هزینت بالای 5 میلیون فقط برای باندل میشه

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، Rasoul.A گفته است :

1f914.png

کولرتون بسیار خوبه پس فکرکنم از نظر دما خیالتون راحت باشه.

والا فن 140 داریم ولی واتر کولر 140 گرین رو نمیدونم حقیقتش.

بله نرم افزار کاربردی هست بنده هم برای سیپیو ازین نرم افزار استفاده میکنم البته که یه بخش گرافیک هم داره.

والا تا اونجایی که اطلاعات بنده قد میده کارت گارانتی رو تو اتیش هم بندازی گارانتیش باطل نمیشه و حتی میشه از سایت(برخی گارانتی ها) مدت زمانش رو دید ویا درخواست دوباره کارت گارانتی کرد. البته شاید این مورد استثنا بوده و شایدهم به دلایل دیگری گارانتیش باطل شده.

والا این سایت مقایسه درستی نکرده فقط گفته این کارت کوچیک تره بیتش بالاتره و..

قدرت های وبنچمارک های این دو کارت به راحتی بایه سرچ ساده در اینترنت پیدا میشن.

این بنچمارک زئون و I5 و سلرون(در اینترنت سرچ کنید که سلرون اندازه این زئونه)

15441.thumb.PNG.198eac003259f570a02b9de84125c0f5.PNG

لینک به دیدگاه

سلام دوستان. ممنون از پاسخگوئیتون :)

در 11 ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

بهترین تجربه استفاده از 1060 و 2500k رو میتونی از من بپرسی ...سی پی یو رو تا 4.8 هم اور کردم اما برای احتیاط رو 4.4 استفاده میکنم..تو گیم فرقی بینشون از نظر کارایی نبود

تو هیچ بازی اذیتم نکرد فقط بتل1 

ویندوز عوض میکنم اتومات بازی روی الترا هست نه لگی نه چیزی fps بالای 60 اما بعد 1 یا 2 روز تو مپ های بزرگ لگ دارم و fps تا 45 پایین میاد..برای تست fps اصلا به بازیهای سینگل پلیر و افلاین اعتماد نکنید

احتمال میدم مشکل لگ بازیم بعد 2 3 روز ویندوز باشه قصد ارتقا به 2600k یا3770 داشتم که بخاطر ارزون شدن شدید!!!!  قطعات دست نگه داشتم...

سمت اورکلاک میخوای بری حتما سری k بگیر مادربرد هم قدرت اور رو داشته باشه مثل سری p67 , z68 و بالاتر..z68 داشتم سوخت b75 گرفتم اما تا 3.7 بیشتر اجازه اور نمیداد با p67 تعویض کردم و خیلی هم راضیم

شما بهترین انتخابت 1050tiیا 1060 کارکرده و مادربرد cpu 1155هست...بخوای سمت رایزن و ddr4 بری هزینت بالای 5 میلیون فقط برای باندل میشه

1060 یه خورده قیمتش دو برابر بودجه منه! ?

سی پی یو هم که فعلا قصد آپگرید ندارم.

5 میلیون! :دی که میره این همه راهو! ?

منم نظرم روی 1050Ti میباشد که البته به دلیل بودجه محدود، کمی قصد انصراف از خرید دارم! :دی

در 31 دقیقه قبل، GRANDAM گفته است :

کولرتون بسیار خوبه پس فکرکنم از نظر دما خیالتون راحت باشه.

والا فن 140 داریم ولی واتر کولر 140 گرین رو نمیدونم حقیقتش.

بله نرم افزار کاربردی هست بنده هم برای سیپیو ازین نرم افزار استفاده میکنم البته که یه بخش گرافیک هم داره.

والا تا اونجایی که اطلاعات بنده قد میده کارت گارانتی رو تو اتیش هم بندازی گارانتیش باطل نمیشه و حتی میشه از سایت(برخی گارانتی ها) مدت زمانش رو دید ویا درخواست دوباره کارت گارانتی کرد. البته شاید این مورد استثنا بوده و شایدهم به دلایل دیگری گارانتیش باطل شده. 

والا این سایت مقایسه درستی نکرده فقط گفته این کارت کوچیک تره بیتش بالاتره و..

قدرت های وبنچمارک های این دو کارت به راحتی بایه سرچ ساده در اینترنت پیدا میشن.

این بنچمارک زئون و I5 و سلرون(در اینترنت سرچ کنید که سلرون اندازه این زئونه)

15441.thumb.PNG.198eac003259f570a02b9de84125c0f5.PNG

دما حدودای 50 اینا بود. الان ولتاژ رو گذاشتم روی 1.25 که فرمودید، ببینم بعد از چند ساعت چند درجه تغییر پیدا خواهد کرد...
واتر کولر نیست، فن معمولیه! ^_^
خودتون تست رو انجام دادید؟
حرف شما رو به فروشنده منتقل کردم! ببینم ایشون چی پاسخ میدند...

اگر بودجه ردیف بشه، قصدم خرید یه دونه 1050Ti است. :) اما با توجه به ماین و راین و امثالهم!، به این راحتیا نمیشه خرید کرد!

لینک به دیدگاه

سلام دوستان عزیز

راهنمایی میخواستم برای خرید مادربرد سری  Z370 

که حتما از SSD مدل Nvme ساپورت کنه

رو مبلغ زیاد حساس نیستم. پیشنهادتونو با توجه به کاربری گیمینگ و کارای گرافیکی مثل فتوشاپ اعلام کنید مممنون میشم.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Moh3n68 گفته است :

سلام دوستان عزیز

راهنمایی میخواستم برای خرید مادربرد سری  Z370 

که حتما از SSD مدل Nvme ساپورت کنه

رو مبلغ زیاد حساس نیستم. پیشنهادتونو با توجه به کاربری گیمینگ و کارای گرافیکی مثل فتوشاپ اعلام کنید مممنون میشم.

چیپست z370 تقریبا همشون از Nvme پشتیبانی میکنن بیشتر سلیقه ای یه انتخاب مین

سری ROG ایسوس همشون عالین

اما به شخصه من باشم سری TUF میخرم

مخصوصا ASUS Z370 TUF - PRO Gaming

مدل های گیگابایت و ام اس ای هم میتونید ببینید

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، hosin گفته است :

چیپست z370 تقریبا همشون از Nvme پشتیبانی میکنن بیشتر سلیقه ای یه انتخاب مین

سری ROG ایسوس همشون عالین

اما به شخصه من باشم سری TUF میخرم

مخصوصا ASUS Z370 TUF - PRO Gaming

مدل های گیگابایت و ام اس ای هم میتونید ببینید

ضمن تشکر،

سری Tuf چه فرقی داره با بقیه سری های Prime ایسوس؟؟

چون Tuf کلا ارزون تره دلیل ارزون بودنشونم میدونید ممنون.

خودمم بین مدل Asus Tuf Z370-Pro Gaming و ASUS ROG H370-F STRIX GAMING موندم

کدوم بهتره در کل و اینکه مدل Rog سری H هستش. درسته که سری H ضعیفتر از سری Z هستش؟

ممنونم از کمکتون

ویرایش شده توسط Moh3n68
لینک به دیدگاه

در 52 دقیقه قبل، Moh3n68 گفته است :

ضمن تشکر،

سری Tuf چه فرقی داره با بقیه سری های Prime ایسوس؟؟

چون Tuf کلا ارزون تره دلیل ارزون بودنشونم میدونید ممنون.

خودمم بین مدل Asus Tuf Z370-Pro Gaming و ASUS ROG H370-F STRIX GAMING موندم

کدوم بهتره در کل و اینکه مدل Rog سری H هستش. درسته که سری H ضعیفتر از سری Z هستش؟

ممنونم از کمکتون

سری H و یا همون Home بیشتر کاربری نیمه حرفه ای هستش

سری TUF ایسوس برای کاربری زیاد و یه جورایی جون سخته واسه همین زرق و برق سری های دیگه رو نداره اما سگ جونه ?

در کل صد در صد بین اون دو مورد Z370 TUF  خریداری کنید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...