رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 3 ساعت قبل، mrtz گفته است :

این کیس داخل یه سایت گذاشته بودن که به  پولم میخوردش زیر 7 میلیون هستش منم همین قدر میخوام هزینه کنم اهل بازی هستم ولی در اون حد که تمام بازی هارو انجام بدم مثل (pes ،rainbow six، mafia،)نهایت call of duty که بیشتر از همه pes بازی میکنم میخواستم جوری باشه حداقل pes 2020 بکشه.فقط یه چیزی این پاوری که معرفی کردید اگر من یه هارد 1 ترا دیگه هم اضافه کنم میکشه منظورم دو تا هارد 1 ترا هستش ؟ میتونید یه گرافیک تو رنج قیمت 1 میلیون 800 معرفی کنید که بهتر از (rx 550) باشه؟

سلام

به نظرم شما یک سیستم i3 9100f یا 700 تومن بیشتر i5 9400 سیستم با شش و نیم تا هفت و نیم میشه بست با یک گرافیک دست دوم rx580 ببندید بهتر هست و آینده بهتری داره یا سیستم رایزن 2400g استفاده از گرافیک آنبرد. 

ویرایش شده توسط amirreza
لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

با سلام سوالی داشتم به نظر شما پاور Green Gp650uk Plus Gold برای کارت گرافیک RTX 2070 super و یا RX 5700xt کافی هستش ؟؟؟

ویرایش شده توسط Game World
لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، mrtz گفته است :

این کیس داخل یه سایت گذاشته بودن که به  پولم میخوردش زیر 7 میلیون هستش منم همین قدر میخوام هزینه کنم اهل بازی هستم ولی در اون حد که تمام بازی هارو انجام بدم مثل (pes ،rainbow six، mafia،)نهایت call of duty که بیشتر از همه pes بازی میکنم میخواستم جوری باشه حداقل pes 2020 بکشه.فقط یه چیزی این پاوری که معرفی کردید اگر من یه هارد 1 ترا دیگه هم اضافه کنم میکشه منظورم دو تا هارد 1 ترا هستش ؟ میتونید یه گرافیک تو رنج قیمت 1 میلیون 800 معرفی کنید که بهتر از (rx 550) باشه؟

در کل اگه میتونین حدود ۷تومن خرج کیس کنین، سراغ این کیس نرین جناب. دودلیل عمده؛ ۱. ضعیفه و ارزش خرید پایینی داره، ۲. قابل ارتقا نیست.

سراغ یه‌باندل 

Gigabyte B360M

و

i3-9100F 

با ۸گیگ رم 2666MHz برین، به‌همراه گرافیک دست دوم RX580 (قیمت 1,800)، همون ۷میلیون درمیاد.

به‌شدت‌هم قابل ارتقاست برای بعدها.

سوال مربوط به‌هارد و پاور: بله جناب، مصرف برق هاردها خیلی کمه و شما 10-15تا اضافه کنین‌هم مشکلی پیش نمیاد. 580W مقدار انرژی مناسبی هستش برای همه‌ی کیس‌های گیمینگ معمولی و برای ارتقای بعدی دست‌تون رو خیلی باز میذاره که لازم نشه یه‌پاور دیگه بخرین.

گرافیک‌هم که معرفی کردم؛ RX580, 8GB 

1,800تومن

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Game World گفته است :

با سلام سوالی داشتم به نظر شما پاور Green Gp650uk Plus Gold برای کارت گرافیک RTX 2070 super و یا RX 5700xt کافی هستش ؟؟؟

بله جناب. گویا از مقدار واتاژ پیشنهادی‌شون بیشتره و مناسبه برای جفتشون. ولی یادتون نره که مصرف کل سیستم رو هم حساب کنین.

Recomended PSU;

2070 Super:

565W

5700 XT:

575W

لینک به دیدگاه

در 21 ساعت قبل، erfann22 گفته است :

دوستان بهترین مین و cpu با بودجه نهایت 2و نیم چیه؟

برا گیم

i3-9100F: 

1,450 تومن

Gigabyte B360M:

1,120تومن.

یا اگه حتما 2,500 محدودیت‌تون هستش، میتونین یه‌مادربرد ارزون‌تر با چیپست H310 بخرین. بزرگترین تفاوت‌ش اینه که ۲تا اسلات رم دارن اونا و ۱۰۰-۲۰۰تومن ارزون‌ترن.

لینک به دیدگاه

در در 29 مرداد 1398 در 00:49، Mhdyr گفته است :

i3-9100F: 

1,450 تومن

Gigabyte B360M:

1,120تومن.

یا اگه حتما 2,500 محدودیت‌تون هستش، میتونین یه‌مادربرد ارزون‌تر با چیپست H310 بخرین. بزرگترین تفاوت‌ش اینه که ۲تا اسلات رم دارن اونا و ۱۰۰-۲۰۰تومن ارزون‌ترن.

بعد این cpu با 1060 6گیگ گلوگاه نمیکنه؟

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، erfann22 گفته است :

10 در صد  یا 20 درصد داره 

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، amir1155 گفته است :

10 در صد  یا 20 درصد داره 

کدوم کم میاره؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان خسته نباشید
میخواستم یه سیستم جمع کنم برای نرم افزار های افترافکت و سینمافوردی و مقداری هم گیم. بین سی پی یو i۷ ۸۷۰۰ و ryzen ۷ ۲۷۰۰ موندم کدومو انتخاب کنم
گرافیک هم میخواستم دست دو تهیه کنم .این دوتا مد نظرم هس قیمتشون هم حدودا یکی هستن

Gigabyte GTX ۹۸۰ Ti Waterforce Xtreme Gaming ۶G
MSI GTX ۱۰۷۰ GAMING X ۸G

مادربرد هم برای i۷ ۸۷۰۰ این گزینه رو مد نظر دارم
Asus Prime Z۳۷۰ - a
بودجه هم برای این قطعات  10 تومن هست
ممنون میشم دوستان اگه راهنمایی دارن یا گزینه های دیگه ای بگن 

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، erfann22 گفته است :

nvidia-geforce-gtx-1060-vs-nvidia-geforce-gtx-1060.intel-core-i7-6700k-4-00ghz-vs-intel-core-i3-9100f-3-60ghz.ultra-vs-ultra.0.thumb.png.effe658acd2a802056856164f6ffd945.png20190822_002131.thumb.png.a2f21d8b0690e5e2d05bdea5f7bd7f08.png

این دوتا اسکرین‌شات برای اینکه خودتون مقایسه کنین.

مقایسه با i7-6700K (مچ‌ترین سی‌پی‌یو با 1060 6GB)

البته در وبسایت pc-build مثل‌اینکه هنوز مقدار باتل‌نک i3-9100 حساب نشده.

دقت کنین که خیلی‌ها به‌استفاده از اون‌ابزار سنجش گلوگاه وبسایت pc-build به‌عنوان "وحی‌منزل" اکتفا میکنن. اینطور نیست. اولا که اون درصدها با یکم پیازداغ بیشتر هستن، حتی توی خود وبسایت‌ش یک صفحه‌ی سلب‌مسئولیت هستش که نتایج رو حتمی درنظر نگیرن کاربرا، درصورتی که میتونه کمک کنه برای مقایسه بین پردازنده‌ها. و اینکه باتل‌نک به‌خیلی‌فاکتورها بستگی داره؛ سیستم عامل، دما، نرم‌افزاری که اجرا کردین، موتور بازی، بهبودسازی‌هایی که میتونین انجام بدین، رزولوشن مانیتور و... اگه بخوان این‌ابزارها همه‌ی اینهارو حساب کنن، به‌یه‌ابر کامپیوتر احتیاج دارن.

از طرفی باتل‌نک میتونه توسط پاور (مخصوصا موقع اورکلاک یا انتخاب نامناسب واتاژ پاور)، رم و (واضح‌ترین و معمول‌ترین‌ حالات) HDDها (مخصوصا اگه از ویندوز 10 استفاده میکنین) رخ بده. پس حتما سیستم عامل رو روی یدونه SSD نصب کنین.

با‌توجه به‌ اون اسکرین‌شات‌ها و توضیحات من، نهایت انتخاب با شماست.

لینک به دیدگاه

سلام 

من میخوام سیستمی با رایزن 2400gبا 8 گیگ رم جمع کنم 

ارزون ترین مادر برد و پاور و یه اس اس دی اروزن بخوام بزارم روش کلا چقد در میاد؟

چه مادربردی و پاوری پیشنهاد میکنید

ممنون

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، morteza161 گفته است :

سلام دوستان خسته نباشید
میخواستم یه سیستم جمع کنم برای نرم افزار های افترافکت و سینمافوردی و مقداری هم گیم.

بین اون‌دوتا CPU قطعا i7-8700 انتخاب بهتریه و ۱۰۰تومن ارزون‌تره. (که نباید باشه.. 😑)

اما حالا که تصمیم دارین یه‌مادربرد با چیپست z370 بخرین، چرا یه‌سی‌پی‌یو نخرین که بتونین اورکلاکش کنین؟!

من برای این‌کار یه‌پیشنهاد دارم که ۲۰۰-۳۰۰تومن ارزونتره، اما با اورکلاک کردن‌ش میتونین به‌قدرت i7-8700 برسونیدش؛

I5-9600K

بین کارت‌گرافیکا تفاوت اجرایی زیادی وجود نداره، ۳% تقریبا 1070 قویتره. اما اگه از همونم فاکتور بگیریم، همیشه توی تکنولوژی پیشنهاد میشه که جدیدترین نسل رو انتخاب کنین. البته من نمیدونم چه‌امکاناتی رو از کارت‌گرافیک انتظار دارین، پس اگه خصوصیات فیزیکی و قابلیت‌های جفت کارتهاروهم مقایسه کنین، انتخاب بهتری میتونین بکنین.

درهرحال چون برای ورک‌استیشن میخواین استفاده بکنین، حداقل ۱۶گیگ رم با مکزیموم فرکانس پشتیبانی سی‌پی‌یو و کمترین تاخیر خیلی کمکتون میکنه.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Iman samie گفته است :

سلام 

من میخوام سیستمی با رایزن 2400gبا 8 گیگ رم جمع کنم 

ارزون ترین مادر برد و پاور و یه اس اس دی اروزن بخوام بزارم روش کلا چقد در میاد؟

چه مادربردی و پاوری پیشنهاد میکنید

ممنون

Gigabyte a320 s2h

800تومن

GP380A-SP

360 تومن

به‌دلیل اینکه این‌پردازنده‌ی شما یک APU هستش، و به‌مقداری حافظه‌هم برای پردازشگر گرافیکی مجتمع‌ش احتیاج داره، 8گیگ کافی نیست، (دو عدد 8گیگ) ۱۶گیگ با ماکزیموم فرکانس پشتیبانی شده (3000MHz) پیشنهاد میشه.

حافظه‌ی SSD کینگستون UV500 120GBهم پیشنهاد میشه که هم دوسال گارنتی اصلی داره، هم اینکه از پس اجرای سیستم‌عامل‌تون و چندتا نرم‌افزار که احتیاج به‌اجرای سریع‌شون دارین برمیاد.

http://www.taktazshop.com/kingston-ssd/1282-ssd-kingston-uv500-120gb.html

ویرایش شده توسط Mhdyr
لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، erfann22 گفته است :

کدوم کم میاره؟

کارت گرافیک که هیچوقت باتل‌نک نمیکنه. مشکل اصلی همیشه سر سی‌پی‌یو هستش. وقتی سی‌پی‌یو ضعیفه، کارت گرافیک مدام باید منتظر حساب‌کتاب کردن سی‌پی‌یو وایسته، اما وقتی کارت گرافیک ضعیفه، نشون میده که شما نیاز دارین که بودجه‌تون رو تقسیم کنین بین سی‌پی‌یو و جی‌پی‌یو. چون سی‌پی‌یوتون خیلی قوی هستش و میتونه کارت‌گرافیک بهتر از این رو پشتیبانی کنه.

لینک به دیدگاه

من رایزن 3 بستم با rx570 تو فرم دهی 30 فرم بزور میداد نمی دونم مشکل از رم بود یا سی پی یو ولی خوب روی گرافیک مطمئن بودم چون تازه از گارانتی اومده بود تست گرفتم pes 2019 رو با cpu rayzen r3 2200g و 8گیگ رم خیلی بد کیفیت بود برام منم کل اش فروختم i5 8400

H310   و گرافیک rx580 4gb خریدم گلوگاه نداره تقریبا و همون 8 گیگ ولی از باس 3000 به 2400 اومد ولی الان عالی واقعا فوق العاده است ولی توی پردازش برنامه کم می یاره نمی دونم فکر کنم مال ویندوز uefi هست چون سر هارد زدم و uefi نیست باید یه اس اس دی بخرم 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 7 ساعت قبل، morteza161 گفته است :

برای نرم افزار های افترافکت و سینمافوردی و مقداری هم گیم. بین سی پی یو i۷ ۸۷۰۰ و ryzen ۷ ۲۷۰۰

در 2 ساعت قبل، Mhdyr گفته است :

من برای این‌کار یه‌پیشنهاد دارم که ۲۰۰-۳۰۰تومن ارزونتره، اما با اورکلاک کردن‌ش میتونین به‌قدرت i7-8700 برسونیدش؛

I5-9600K

دوست عزیز اورکلاک جای تعداد بالاتر هسته با فرکانس بالا نمی گیرد  در حین استفاده نرم افزار های افترافکت و سینمافوردی با پردازنده اورکلاک شده که شما می فرمایید پدر cpu ومادربرد  در می آید  .

به علت سازگاری وقیمت مناسب تر 8700 بنظرم 8700 بگیرید در آینده یه دونه 9900k می گیریدو ارتقا می دهید

ویرایش شده توسط 780ti
لینک به دیدگاه

یه سی پیو ryzen 2700xوتمام دوستان خودتون هم میدونید بهترین تو این مباحث هست amdبرا گیگ هم که مشکلی پیش نمیاد گرافیک دوست عزیز بازم برای شما میگم quadro nvidiaبهترین هست چون خوره همین کار هست اما قیمتش سرسام اور هست حداقل از 13-14تومن شروع میشه اما با این وضعیت پیشنهاد بنده یه مقدار بودجه رو افزایش بدین و حداقل یه rtx2060بخرید یکی از دوستان هم یه تعداد اورده برای فروش تو فروم مورد بسیار عالی هست 

لینک به دیدگاه

در 21 ساعت قبل، erfann22 گفته است :

کدوم کم میاره؟

ببین تفاوت 3 تا cpu رو در نرخ فرم دهی 

Screenshot_20190822-135553.jpg

Screenshot_20190822-135644.jpg

Screenshot_20190822-135713.jpg

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، Mhdyr گفته است :

Gigabyte a320 s2h

800تومن

GP380A-SP

360 تومن

به‌دلیل اینکه این‌پردازنده‌ی شما یک APU هستش، و به‌مقداری حافظه‌هم برای پردازشگر گرافیکی مجتمع‌ش احتیاج داره، 8گیگ کافی نیست، (دو عدد 8گیگ) ۱۶گیگ با ماکزیموم فرکانس پشتیبانی شده (3000MHz) پیشنهاد میشه.

حافظه‌ی SSD کینگستون UV500 120GBهم پیشنهاد میشه که هم دوسال گارنتی اصلی داره، هم اینکه از پس اجرای سیستم‌عامل‌تون و چندتا نرم‌افزار که احتیاج به‌اجرای سریع‌شون دارین برمیاد.

http://www.taktazshop.com/kingston-ssd/1282-ssd-kingston-uv500-120gb.html

پاور ارزون تر نمیشه انداخت؟؟

ارزون ترین شو میشه معرفی کنید.با یه کیس خیلی ارزون

لینک به دیدگاه

در 40 دقیقه قبل، Iman samie گفته است :

پاور ارزون تر نمیشه انداخت؟؟

ارزون ترین شو میشه معرفی کنید.با یه کیس خیلی ارزون

پاور ارزونتر از این پیدا نمیتونین بکنین. ازطرفی ارزش خرید داره. شاید اگه بگردین، بتونین پاورهای تسکو رو ارزون‌تر پیدا کنین که پیشنهاد نمیشن.

کیس‌هم Green ava پیشنهاد میشه ولی اگه امکانات کمتری بخواین، کیس‌های ۱۰۰هزارتومنی "سادیتا"هم هستن.

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، Mhdyr گفته است :

بین اون‌دوتا CPU قطعا i7-8700 انتخاب بهتریه و ۱۰۰تومن ارزون‌تره. (که نباید باشه.. 1f611.png)

اما حالا که تصمیم دارین یه‌مادربرد با چیپست z370 بخرین، چرا یه‌سی‌پی‌یو نخرین که بتونین اورکلاکش کنین؟!

I5-9600K

بین کارت‌گرافیکا تفاوت اجرایی زیادی وجود نداره، ۳% تقریبا 1070 قویتره. اما اگه از همونم فاکتور بگیریم، همیشه توی تکنولوژی پیشنهاد میشه که جدیدترین نسل رو انتخاب کنین. البته من نمیدونم چه‌امکاناتی رو از کارت‌گرافیک انتظار دارین، پس اگه خصوصیات فیزیکی و قابلیت‌های جفت کارتهاروهم مقایسه کنین، انتخاب بهتری میتونین بکنین.

درهرحال چون برای ورک‌استیشن میخواین استفاده بکنین، حداقل ۱۶گیگ رم با مکزیموم فرکانس پشتیبانی سی‌پی‌یو و کمترین تاخیر خیلی کمکتون میکنه.

ممنون از نظرتون_
من زیاد شناخت ندارم از این مادربرد و هم رده های خودش ولی تعریفشو چون شنیده بودم گفتم انتخاب کنم.اگه مادربرد دیگه ای برای این سی پی یو مد نظر دارید ممنون میشم بگید
i5 هم فک نکنم ارزششو داشته باشه به نسبت 8700 چون تعداد رشته و هسته کمتری داره فرکانس توربو سی پی یوش هم مثل 8700 هست واسه مادربرد هم هزینه بیشتری باید بکنم که نسل 9 رو جواب بده
فقط اورکلاکش نقطه مثبتش هست که فک نکنم ارزششو داشته باشه
کارت گرافیک ها هم 980ti این مدلش تعداد کودا و بیت بیشتری داره به نسبت 1070 فقط همین ولی 1070 جدیدتره

در 13 ساعت قبل، 780ti گفته است :

دوست عزیز اورکلاک جای تعداد بالاتر هسته با فرکانس بالا نمی گیرد  در حین استفاده نرم افزار های افترافکت و سینمافوردی با پردازنده اورکلاک شده که شما می فرمایید پدر cpu ومادربرد  در می آید  .

به علت سازگاری وقیمت مناسب تر 8700 بنظرم 8700 بگیرید در آینده یه دونه 9900k می گیریدو ارتقا می دهید

ینی پردازنده اورکلاک شده مناسب این نرم افزار ها نیستن و خیلی روشون فشار میاد؟طرف سری k نرم پس

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، amir1155 گفته است :

ببین تفاوت 3 تا cpu رو در نرخ فرم دهی 

Screenshot_20190822-135553.jpg

Screenshot_20190822-135644.jpg

Screenshot_20190822-135713.jpg

اینجوری که این جا گفته cpu خودم خیلی بهتره که

i5 2500

ولی اصلا اینجوری نیست

همیشه cpu 100درصد مشغوله درحالی که گرافیک نهایتا به 50درصد برسه

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، amir1155 گفته است :

من رایزن 3 بستم با rx570 تو فرم دهی 30 فرم بزور میداد نمی دونم مشکل از رم بود یا سی پی یو ولی خوب روی گرافیک مطمئن بودم چون تازه از گارانتی اومده بود تست گرفتم pes 2019 رو با cpu rayzen r3 2200g و 8گیگ رم خیلی بد کیفیت بود برام منم کل اش فروختم i5 8400

H310   و گرافیک rx580 4gb خریدم گلوگاه نداره تقریبا و همون 8 گیگ ولی از باس 3000 به 2400 اومد ولی الان عالی واقعا فوق العاده است ولی توی پردازش برنامه کم می یاره نمی دونم فکر کنم مال ویندوز uefi هست چون سر هارد زدم و uefi نیست باید یه اس اس دی بخرم 

دوست عزیز UEFI ربطی به هارد یا SSD نداره

دقیقا در چه دسته پردازش هایی کم میارید؟

2200g داشتید، از گرافیک انبرد تصویر که نمیگرفتید؟(اگر میگرفتید گراف انبردش خیلی بیخود هست)

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

2200g داشتید، از گرافیک انبرد تصویر که نمیگرفتید؟(اگر میگرفتید گراف انبردش خیلی بیخود هست)

بعضی برنامه ها مثلا اگه msi after burnner واسه نمایش فریم و کار کرد دستگاه یهو هنگ می کرد  ولی نسبت به سیستم قبلم عالی 

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

اونم گرافیک rx570 روش بود 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...