رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 7 دقیقه قبل، amir44 گفته است :

دقیق نمی دونم احتمالا باید باشه ولی من خودم اخیرا چک نکردم. البته همیشه آپشن خرید از آمازون هم هست، با سایت های واسطه. 

الان توی ساتی مثل امازون هم موجود نیستن تقریبا و کمیابن چه برسه اینجا

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 11 ساعت قبل، moly گفته است :

الان توی ساتی مثل امازون هم موجود نیستن تقریبا و کمیابن چه برسه اینجا

فکر کنم باشه.

https://www.amazon.com/gp/offer-listing/B07STGGQ18/ref=dp_olp_0?ie=UTF8&condition=all

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، yebordi گفته است :

این سری سه رایزن که از تیر ماه مردم ما رو خفه کردن باهاش می شه دقیقا بگید کجا برا خرید پیدا می شه ؟ فروشگاهی تو تهران موجود داره این مدل رو ؟

تو آمازون بغیر از 3900x بقیه مدل ها با قیمت اعلامی کارخانه موجوده ولی بازار داخل هنوز  قیمتا بالاست. بین مدل ها 3600 و  3700x ارزش خرید دلاری بالایی دارند.

بر خلاف CPU های نسل سوم   APU های این نسل مثل 3400G یا 3200G  اصلا پیشنهاد نمی شه. در واقع AMD داره همون CPU نسل دوم رو همراه VEGA در قالب APU نسل سوم می فروشه و  مزیت خاصی بغیر از قیمت بالاتر نسبت به نسل قبلی نداره.

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، amir44 گفته است :

خرید از آمازون مشکلات خاص خودش رو داره .... برا من که می خام یه کیس کامل خریداری کنم ترجیه می دم کلیه قطعات از یک منبع فوق الهاده معتبرو با گارانتی معتبر خریداری بشه ... برای مثال من بخام سی پی یو که یک قطعه فوق العاده حساسه رو از آمازون خریداری کنم باید حدود 1 ماه منتظر باشم که تازه سی پی یو دستم برسه بتونم تست بگیرم ... تازه معلوم نیست که سالم باشه یا خیر ... شرایط گارانتی و بازگشت قطعه هم که روش نمی شه حساب کرد چون قوانین خیلی خاص و محکمی داره مرجوع کردن کالا بوسیله سایت های رابط ....

لینک به دیدگاه

سلام به نظر شما  i7 6700k ارزش ارتقا داره الان یا بیخیالش بشم.هدفم بازیهای سنگین و کار با برنامه های سبک هست

ویرایش شده توسط amooo
لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، amooo گفته است :

سلام به نظر شما  i7 6700k ارزش ارتقا داره الان یا بیخیالش بشم.هدفم بازیهای سنگین و کار با برنامه های سبک هست

i7 6700k کاملا Okهست نیاز به ارتقا نداره روش 2080tiهم بندازی گلوگاه نمیکنه 

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، yebordi گفته است :

خرید از آمازون مشکلات خاص خودش رو داره .... برا من که می خام یه کیس کامل خریداری کنم ترجیه می دم کلیه قطعات از یک منبع فوق الهاده معتبرو با گارانتی معتبر خریداری بشه ... برای مثال من بخام سی پی یو که یک قطعه فوق العاده حساسه رو از آمازون خریداری کنم باید حدود 1 ماه منتظر باشم که تازه سی پی یو دستم برسه بتونم تست بگیرم ... تازه معلوم نیست که سالم باشه یا خیر ... شرایط گارانتی و بازگشت قطعه هم که روش نمی شه حساب کرد چون قوانین خیلی خاص و محکمی داره مرجوع کردن کالا بوسیله سایت های رابط ....

دوست عزیز اینطور که شما میگینم نیست گارانتی در ایران الان یعنی در این وضعیت سیاسی اقتصادی کشور کشکه خیلی راحت بهت بگم 

قطعه ای هم که میاد اول خود سیپیو تو باکس شرکت هست بعدم باز همون باکس شرکت تو یه باکس دیگس که میرسه دست شما بعدم بنظر بنده خیلی این حرف مسخره هست که سایت هایی  که به اسم واسط از امازون هست .اگر شما یه نگاه تو ریز قیمتاشون بندازین که نوشتن دست مزد و غیره چه مقدار هست مشخصه بیشتر بنظر میاد این مسعله یعنی درواقع میخوام اینو بگم بنظر بنده شاید 95 درصد از همین دبی و ابوذبی میاد به دستمون که سایت های واسط میگن از امازون میاد اینو از این جهتم میگم که شما هیچ کدرهگیری خاصی مثلا الان کجای جهان هست نداری بعدم 1ماه غیره ممکنه دست شما از امریکا برسه دستت مگر از طریق هواپیما که اونم با این ریز قیمتی که اینها نوشتن صرفه اقتصادی نداره اوردنش پس احتمال اومدنش از کشور های حاشیه خلیج فارس بیشتره میشه 

لینک به دیدگاه

در در 2 مهر 1398 در 20:16، poyagh گفته است :

سلام

سیستمی که دارم اینه و برای رایت ازش استفاده میکنم:

Z170A Gaming M3
CPU:
Intel Core i3-7100 Kaby Lake
Ram:
Geil Pristine SO-DIMM 8GB 2400Mhz DDR4 
SSD ADATA SP600 128GB SATA3
Power:
GP480A-ES
No Graphic Card

میخوام ارتقا بدم و الان برای ادیت ویدیو با افتراکت و پریمایر و دیگر ادیتورها نیاز دارم. (کارهای سنگین)

چه قطعاتی پیشنهاد میدید که هم مچ باشه و هم خوب و هم مقرون به صرفه؟

بودجه: 5~6 میلیون تومن

پیشاپیش ممنون

فعلا دست نگه دار تا سری جدید amdواینتل گرافیکشون بیاد تو بازار مشخص شه بازی چند چنده

ولی درکل الان سی پیو رو بفروشی میتونی یه i58400دست دوم با یه amd rx 5700)xtبخرید 

لینک به دیدگاه

در در 2 مهر 1398 در 14:14، Reza mi گفته است :

یه مادربورد ارزون واسه ryzen5 3400g میخوام چی پیشنهاد میدید .

مادربوردی که بشه از گرافیک مجتمع cpu استفاده کرد

اور کردن نیازه 

ممنون

matherboard b450&x370موارد مناسب هست ولی خب شما به غیر از x570وb550نمیتونید از ارتباط pcie4استفاده کنید

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

درود بر دوستان

دو تا سوال فنی داشتم

1. من دنبال مدل خاصی از مادربرد هستم که تو بازار ایران موجود نیست. مثل مدل‌ها زیر:

Z390 auros Elite

Z370 Aorus Gaming 5 or 7

برای خرید این مادربردها نمی‌خوام از طریق سایت‌های خرید آمازون اقدام کنم. می‌خواستم بدونم دوستانی در لیون هستند که مثلا به امارات یا دوبی سفر کنند و بتونن به صورت تکی برام وارد کنند؟ اگر هستندشرایط به چه صورت هست و میشه تگشتون کنید از خودشون سوال کنم؟

2. برای پردازنده 9400 در یک سیستم گیمینگ آیا فن استوک جواب‌گو هست؟ یا باید فن قوی‌تری گذاشت؟ ارزون‌ترین مدلی که میشه روی این پردازنده گذاشت چیه؟ مثلا مدل کولر مستر i70C خوب هست؟  کیس من استرایکر با سه فن پیش فرض هست.

لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، Sandor گفته است :

درود بر دوستان

دو تا سوال فنی داشتم

1. من دنبال مدل خاصی از مادربرد هستم که تو بازار ایران موجود نیست. مثل مدل‌ها زیر:

Z390 auros Elite

Z370 Aorus Gaming 5 or 7

برای خرید این مادربردها نمی‌خوام از طریق سایت‌های خرید آمازون اقدام کنم. می‌خواستم بدونم دوستانی در لیون هستند که مثلا به امارات یا دوبی سفر کنند و بتونن به صورت تکی برام وارد کنند؟ اگر هستندشرایط به چه صورت هست و میشه تگشتون کنید از خودشون سوال کنم؟

2. برای پردازنده 9400 در یک سیستم گیمینگ آیا فن استوک جواب‌گو هست؟ یا باید فن قوی‌تری گذاشت؟ ارزون‌ترین مدلی که میشه روی این پردازنده گذاشت چیه؟ مثلا مدل کولر مستر i70C خوب هست؟  کیس من استرایکر با سه فن پیش فرض هست.

برادر Z370 های گیگابایت نسبت به Z390 هاش اصلا  جالب نیستند. یعنی اگر توی فکر Z370 هستی اصلا سراغ گیگابایت نرو.

Z390 هاش خوبن، حالا هر مدلش رو که دوست داشتی.

ولی برای پردازنده 9400 نیازی به سری Z نداری، با B360 هم کارت راه میفته. بیخودی خرج مادربرد نکن مگر اینکه بخوای بعدا پردازنده رو ارتقا بدی.

برای مادربرد حتما  از داخل اقدام کن که گارانتی داشته باشه. خرید مادربرد از خارج بدون گارانتی ریسک بزرگیه.

سری 9 به غیر از مدلهای ضریب باز K، بسیار داغ هستند. کولر استوک اینتل حتی 9100 رو هم نمیتونه خوب خنک کنه چه برسه به 9400، هر کولر دیگه ای بگیری بهتر از کولر استوک اینتل عمل می کنه حتی اون i70C. ولی اگر یه چیز بهتری برداری ضرر نمی کنی.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

Z390 هاش خوبن، حالا هر مدلش رو که دوست داشتی.

خب برای همین مدل Z390 auros Elite  هم مد نظرم هست. باقی اونهایی که در بازار داخل موجوده قیمت‌های تخیلی دارند! مگر اینکه برم سراغ Z390 UD یا Prime ایسوس که قیافه‌هاشون خیلی جالب نیست، حتی در حد یک مادربرد معمولی.

برای خنک‌کننده هم نفرمودید که همون مدل کولرمستر کفایت می‌کنه یا باید برم سراغ مدل‌های حرفه‌ای تر؟ کیس استرایکر یه بدی که داره جای ارتفاع برای کولرهای خوب نداره.

در 1 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

برادر Z370 های گیگابایت نسبت به Z390 هاش اصلا  جالب نیستند. یعنی اگر توی فکر Z370 هستی اصلا سراغ گیگابایت نرو.

علت این موضوعی که می‌فرمایید چی هست؟ و مادربرد Z370 جایگزین چی پیشنهاد میدین؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 16 دقیقه قبل، Sandor گفته است :

سلام برا بنده هم سوال هست 

یعنی مادربرد با کیفیت  giga aorus z370 gaming 7  که ظاهرشم داد میزنه   و خودم هم استفاده کردم  به چه علت اصلا جااب نیست ؟

بعد ایسوس  مثلا z390 prime

که تابلو هست چیه کیفیت ساختش و قطعاتش 

خیلی خوبه

اگر دلایل دارید لطفا  بفرمایید 

ویرایش شده توسط ferdosi
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Sandor گفته است :

خب برای همین مدل Z390 auros Elite  هم مد نظرم هست. باقی اونهایی که در بازار داخل موجوده قیمت‌های تخیلی دارند! مگر اینکه برم سراغ Z390 UD یا Prime ایسوس که قیافه‌هاشون خیلی جالب نیست، حتی در حد یک مادربرد معمولی.

برای خنک‌کننده هم نفرمودید که همون مدل کولرمستر کفایت می‌کنه یا باید برم سراغ مدل‌های حرفه‌ای تر؟ کیس استرایکر یه بدی که داره جای ارتفاع برای کولرهای خوب نداره.

مادربرد Prime A که بهتر از Elite حساب میشه. ظاهرش هم بهتره، حالا من در مورد قیافه نمیتونم اظهار نظر کنم این سلیقه ی هر شخصیه.

مادربرد Z390 مثل مادربورد گیگابایت Z390 AORUS ULTRA  از هر نظر مادربرد کاملیه، از نظر رنج قیمتی هم سطح Strix-E Gaming ایسوس حساب میشه.

اگر اصرار دارین سری Z تهیه کنید، ارزون ترین و بهترین مادربرد در حال حاضر که پست میدم مادربورد ایسوس PRIME Z370-A هستش. هم از نظر کیفی و هم از نظر قیمتی. مگر اینکه قیافه اش رو دوست نداشته باشید. این پیشنهاد منه.

اگر نرم افزار های مخصوص گیمینگ می خواین، کارت صدای بهتر، و اینکه اگر پردازنده 9400 خواهد بود، مادربورد ایسوس ROG STRIX B360-F GAMING انتخاب بهتریه، چون کارت صدای بهتری داره و نرم افزار های مخصوص گیمینگ.

برای خنک کننده اگر ارتفاع کیس شما اجازه میده کولر سی پی یو گرین نوتوس 200 Notus200-PWM  رو تهیه کنید.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ferdosi گفته است :

سلام برا بنده هم سوال هست 

یعنی مادربرد با کیفیت  giga aorus z370 gaming 7  که ظاهرشم داد میزنه   و خودم هم استفاده کردم  به چه علت اصلا جااب نیست ؟

بعد ایسوس  مثلا z390 prime

که تابلو هست چیه کیفیت ساختش و قطعاتش 

خیلی خوبه

اگر دلایل دارید لطفا  بفرمایید 

,والا جناب فردوسی عزیز،

دلایل که چند تاشو میگم خدمت شما.

اول اینکه گیگابایت تا قبل از Z390، در مورد RGB زده بود جاده خاکی راه رو کلا" اشتباه می رفت.

digitalled-port.jpg.748f96edba8561ce6b24522eb0f4737b.jpg

اگر نگاهی به درگاه های RGB سری Z370 گیگابایت بندازین مشخصه تجهیزات نورپردازی که دارای 5 پین و 3 پین بدون فاصله باشن در دنیا وجود نداره که گیگابایت براشون درگاه ساخته. عملا این خروجی ها به هیچ دردی نمیخوره. شما اگر امروز مادربرد Z370 گیگابایت بخری، عملا خروجی RGB نداری!

Capture.PNG.6ba81c3b8428c5e000fa751b642d9f04.PNG

خود گیگابایت خوشبختانه متوجه این داستان شد و از مادربرد های Z390 به بعدش، فرمون رو 180 درجه برگردوند به همون راهی که MSI و ASUS رفته بودن و در فن آوری RGB FUSION 2.0، اومد خودشو اصلاح کرد و مطابق تصویر بالا مثل بقیه مادربرد های مجهز به RGB، از خروجی 4 پین و 3 پین فاصله دار استفاده کرد.

لازم به ذکره، تجهیزات جدید گیگابایت شامل کارتهای گرافیکش که از RGB FUSION 2.0 پشتیبانی می کنند، با تجهیزات قدیمی Z370 که از RGB FUSION نسخه اول استفاده می کنند سازگاری 100 در 100 ندارند. مثلا اس اس دی های گیگابایت که RGB دارند فقط با مادربرد های جدیدش که RGB FUSION 2.0 دارند SYNC میشن.

افکت های متنوع تری هم در RGB FUSION 2.0 وجود داره. خلاصه رسما یعنی خود گیگابایت دیگه خودش اون سیستم نورپردازی Z370 رو انداخته دور.

بحث بعدی بایوسه، بایوس در Z390 به کل متحول شد نسبت به Z370، و خیلی بهتر شده. اصلا قابل قیاس نیست. توی Z370 دهنم سرویس شد تا 5 گیگاهرتز روی پردازنده با ثبات کنم، و در این راه، بارها CLEAR CMOS زدم و به دلیل هنگ های طولانی که در مادربرد Z370 Gaming 7 داشتم، اورکلاک رمها هم ضعیف بود و در خلال این ریستارت زدن ها و اورکلاک کردن ها، اس اس دی M.2 نازنینم سوخت، که در "Best Case Scenario" فقط یک اتفاق بوده، و در "Worst Case Scenario" نفهمی مطلق مادربرد بوده که به جای افزایش ولتاژ پردازنده نفهمیده کجا رو ولتاژ داده که زد اس اس دی رو سوزوند.

بحث بعدی مدار تغذیه است، در اکثر ریویو ها به مدار تغذیه سری Z370 ایراداتی وارد شد که خدا رو شکر اون مشکلات در سری Z390 رفع کرد و شما در Z390 با مدار تغذیه بسیار بهینه تر و خنک تر مواجه هستید. اصلا خود گیگابایت تبلیغ سری Z390 رو با تاکید بر مدار تغذیه بهتر مطرح کرده.

در مورد Z390 A Prime که فرمودین ظاهرش خوب نیست، منم همین اعتقاد رو داشتم، ولی برای یکی از دوستان که از اون مادربرد به همراه 9900K استفاده کردم، به طور باورنکردنی در اورکلاک همه ی هسته ها تا 4.9 به صورت کاملا پایدار و بسیار خنک، نتایج بسیار خوبی رو گرفتم که خودم هم باورم نمی شد Z390 Prime A بتونه از پسش بر بیاد. ولی قیمتش الان زیاده، از این نظر با توجه به اینکه پردازنده انتخابی این دوستمون 9400 هستش، براش Z370 Prime A بیشتر صرفه ی اقتصادی داره و به نظرم مناسب تره.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

یک سیستم با پردازنده     ای ام دی Ryzen 7 3800X

برای بنده جمع کنید .فقط کیس باشه     

برای کارهای معمای میخوام و رندرینگ..

هزینه هم تا 25 میلیون تومن.   اگرهم  2  الی 3 میلیون بالا پایین بشه مشکلی نیست

میخوام حتما ssd  با سوکت مستقیم وصل بشه به مادر برد..

کیس  گرد گیر باشه ..

ممنون

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

,والا جناب فردوسی عزیز،

دلایل که چند تاشو میگم خدمت شما.

اول اینکه گیگابایت تا قبل از Z390، در مورد RGB زده بود جاده خاکی راه رو کلا" اشتباه می رفت.

digitalled-port.jpg.748f96edba8561ce6b24522eb0f4737b.jpg

اگر نگاهی به درگاه های RGB سری Z370 گیگابایت بندازین مشخصه تجهیزات نورپردازی که دارای 5 پین و 3 پین بدون فاصله باشن در دنیا وجود نداره که گیگابایت براشون درگاه ساخته. عملا این خروجی ها به هیچ دردی نمیخوره. شما اگر امروز مادربرد Z370 گیگابایت بخری، عملا خروجی RGB نداری!

Capture.PNG.6ba81c3b8428c5e000fa751b642d9f04.PNG

خود گیگابایت خوشبختانه متوجه این داستان شد و از مادربرد های Z390 به بعدش، فرمون رو 180 درجه برگردوند به همون راهی که MSI و ASUS رفته بودن و در فن آوری RGB FUSION 2.0، اومد خودشو اصلاح کرد و مطابق تصویر بالا مثل بقیه مادربرد های مجهز به RGB، از خروجی 4 پین و 3 پین فاصله دار استفاده کرد.

لازم به ذکره، تجهیزات جدید گیگابایت شامل کارتهای گرافیکش که از RGB FUSION 2.0 پشتیبانی می کنند، با تجهیزات قدیمی Z370 که از RGB FUSION نسخه اول استفاده می کنند سازگاری 100 در 100 ندارند. مثلا اس اس دی های گیگابایت که RGB دارند فقط با مادربرد های جدیدش که RGB FUSION 2.0 دارند SYNC میشن.

افکت های متنوع تری هم در RGB FUSION 2.0 وجود داره. خلاصه رسما یعنی خود گیگابایت دیگه خودش اون سیستم نورپردازی Z370 رو انداخته دور.

بحث بعدی بایوسه، بایوس در Z390 به کل متحول شد نسبت به Z370، و خیلی بهتر شده. اصلا قابل قیاس نیست. توی Z370 دهنم سرویس شد تا 5 گیگاهرتز روی پردازنده با ثبات کنم، و در این راه، بارها CLEAR CMOS زدم و به دلیل هنگ های طولانی که در مادربرد Z370 Gaming 7 داشتم، اورکلاک رمها هم ضعیف بود و در خلال این ریستارت زدن ها و اورکلاک کردن ها، اس اس دی M.2 نازنینم سوخت، که در "Best Case Scenario" فقط یک اتفاق بوده، و در "Worst Case Scenario" نفهمی مطلق مادربرد بوده که به جای افزایش ولتاژ پردازنده نفهمیده کجا رو ولتاژ داده که زد اس اس دی رو سوزوند.

بحث بعدی مدار تغذیه است، در اکثر ریویو ها به مدار تغذیه سری Z370 ایراداتی وارد شد که خدا رو شکر اون مشکلات در سری Z390 رفع کرد و شما در Z390 با مدار تغذیه بسیار بهینه تر و خنک تر مواجه هستید. اصلا خود گیگابایت تبلیغ سری Z390 رو با تاکید بر مدار تغذیه بهتر مطرح کرده.

در مورد Z390 A Prime که فرمودین ظاهرش خوب نیست، منم همین اعتقاد رو داشتم، ولی برای یکی از دوستان که از اون مادربرد به همراه 9900K استفاده کردم، به طور باورنکردنی در اورکلاک همه ی هسته ها تا 4.9 به صورت کاملا پایدار و بسیار خنک، نتایج بسیار خوبی رو گرفتم که خودم هم باورم نمی شد Z390 Prime A بتونه از پسش بر بیاد. ولی قیمتش الان زیاده، از این نظر با توجه به اینکه پردازنده انتخابی این دوستمون 9400 هستش، براش Z370 Prime A بیشتر صرفه ی اقتصادی داره و به نظرم مناسب تره.

البته این درگاه ها برای rgb و argb تبدیل داره و قابل استفاده هست. روی مادربورد یدونه تبدیل ۵ پین به ۴ پین وجود داره و واسه argb هم همه شرکت ها چند سری واسه کنترلر میزارن که قابل استفاده باشه. ولی در کل عجیب بود واسه بار اول که منم دیدم ولی قابل حل هست. نرم افزار rgb گیگابایت خیلی افتضاح بود تا قبل از ورژن ۲ ، با همچیز تداخل داشت ولی مشکل سخت افزار نبود و با اپدیت جدید روی همین z370 عالی شده واقعا.

ویرایش شده توسط Behrouz Molaei
لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

برای خنک کننده اگر ارتفاع کیس شما اجازه میده کولر سی پی یو گرین نوتوس 200 Notus200-PWM  رو تهیه کنید.

برای خنک‌‍کننده اگر سراغ کولرمستر برم چطوره؟ 212 ها منظورم هست. به گرین خیلی اعتمادی ندارم.

برای مادربرد هم یک Z390 خوب لازم دارم. خودم Gigabyte Z390 Gaming X مد نظرم هست، مگر اینکه مدل دیگه‌ایبا قینت مناسب‌تر برای پیشنهاد سراغ داشته باشید.

برای باقی اطلاعاتی که در اختیار گذاشتید ممنونم.

ویرایش شده توسط Sandor
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Sandor گفته است :

برای خنک‌‍کننده اگر سراغ کولرمستر برم چطوره؟ 212 ها منظورم هست. به گرین خیلی اعتمادی ندارم.

برای مادربرد هم یک Z390 خوب لازم دارم. خودم Gigabyte Z390 Gaming X مد نظرم هست، مگر اینکه مدل دیگه‌ایبا قینت مناسب‌تر برای پیشنهاد سراغ داشته باشید.

برای باقی اطلاعاتی که در اختیار گذاشتید ممنونم.

اگر کیس شما به ارتفاع ایرکولر اجازه میده 212 ها هم عالی هستند.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان من می خوام یه سیستم ببندم با پردازنده ryzen 5 3600 

و کارت گرافیک rx 580 8gb 

الان موندم چه مادربوردی بردارم نمی خوام از دو تا کارت گرافیک در آینده هم استفاده کنم . 

برای کار گرافیکی و رندر گرفتن و فتوشاپ و کمی هم گیم می خوام . و استفاده از ssd  

چه مادربوردی و چه نوع ssd پیشنهاد می دین ؟؟ بین مادربورد های سری x با b چه تفاوتی هست ؟ 

برا مادربورد هزینه زیادی نمی خوام بکنم ولی اگه محدودیت اساسی ایجاد کنه هزینه بیشتری می کنم 

پردازنده به قیمت 3200 ارزش خرید داره بگم از دبی  اشنا بیاره . 

بعد کارت گرافیک msi armor  ارزش خرید داره ؟؟ مشکلی نداره ؟؟ تو این رنج قیمت 3 تومن کارت گرافیک چی بهتره ؟؟

نظرتون در مورد این بورد چیه ؟؟ 

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/motherboard/amd/asus/socket-am4/asus-tuf-b450-plus-gaming-am4-mainboard.html

این بورد چه تفاوتی با بالایی داره ؟؟ 

https://meghdadit.com/product/67204/asus-rog-strix-b450-f-gaming-am4-motherboard/مادربرد-ایسوس-مدل-راگ-استریکس-بی-450-اف-گیمینگ/

ویرایش شده توسط mojtaba m
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، mojtaba m گفته است :

سلام دوستان من می خوام یه سیستم ببندم با پردازنده ryzen 5 3600 

و کارت گرافیک rx 580 8gb 

الان موندم چه مادربوردی بردارم نمی خوام از دو تا کارت گرافیک در آینده هم استفاده کنم . 

برای کار گرافیکی و رندر گرفتن و فتوشاپ و کمی هم گیم می خوام . و استفاده از ssd  

چه مادربوردی و چه نوع ssd پیشنهاد می دین ؟؟ بین مادربورد های سری x با b چه تفاوتی هست ؟ 

برا مادربورد هزینه زیادی نمی خوام بکنم ولی اگه محدودیت اساسی ایجاد کنه هزینه بیشتری می کنم 

پردازنده به قیمت 3200 ارزش خرید داره بگم از دبی  اشنا بیاره . 

بعد کارت گرافیک msi armor  ارزش خرید داره ؟؟ مشکلی نداره ؟؟ تو این رنج قیمت 3 تومن کارت گرافیک چی بهتره ؟؟

نظرتون در مورد این بورد چیه ؟؟ 

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/motherboard/amd/asus/socket-am4/asus-tuf-b450-plus-gaming-am4-mainboard.html

این بورد چه تفاوتی با بالایی داره ؟؟ 

https://meghdadit.com/product/67204/asus-rog-strix-b450-f-gaming-am4-motherboard/مادربرد-ایسوس-مدل-راگ-استریکس-بی-450-اف-گیمینگ/

برای SSD پیشنهاد من Samsung 860 evo  هست. فوق العاده باکیفیت و قابل اطمینان.

برای مادربورد دقت کنید چون می خواهید سری B450 انتخاب کنید حتما بتونید بایوس رو آپدیت کنید. بین مادربوردهای B450 برند MSI خیلی از مدل ها  امکان آپدیت بدون CPU رو داره ولی تو برند ASUS با وجود کیفیت بالاتربیشتر مدل ها برای راه اندازی اولیه 3600 حتما نیاز به cpu  نسل دوم رایزن خواهید داشت تا بتونید بایوس رو آپدیت کنید.  البته ذکر کنم اگه فروشگاهی که خرید می کنید جنس جدید وارد کرده باشه احتمال اینکه مادربوردتون از کارخونه آپدیت شده باشده و اصطلاحا 3000 ready باشه وجود داره و قبل خرید باید چک کنید.

اگر از خارج از ایران خرید می کنید 570 خیلی خوشقیمت تر از 580 هست. بنظرم در پله بالاتر بجای 580 می شه به گزینه هایی مثل 1060 یا حتی 1660 فکر کرد.

ویرایش شده توسط habib8624
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، habib8624 گفته است :

برای SSD پیشنهاد من Samsung 860 evo  هست. فوق العاده باکیفیت و قابل اطمینان.

برای مادربورد دقت کنید چون می خواهید سری B450 انتخاب کنید حتما بتونید بایوس رو آپدیت کنید. بین مادربوردهای B450 برند MSI خیلی از مدل ها  امکان آپدیت بدون CPU رو داره ولی تو برند ASUS با وجود کیفیت بالاتربیشتر مدل ها برای راه اندازی اولیه 3600 حتما نیاز به cpu  نسل دوم رایزن خواهید داشت تا بتونید بایوس رو آپدیت کنید.  البته ذکر کنم اگه فروشگاهی که خرید می کنید جنس جدید وارد کرده باشه احتمال اینکه مادربوردتون از کارخونه آپدیت شده باشده و اصطلاحا 3000 ready باشه وجود داره و قبل خرید باید چک کنید.

اگر از خارج از ایران خرید می کنید 570 خیلی خوشقیمت تر از 580 هست. بنظرم در پله بالاتر بجای 580 می شه به گزینه هایی مثل 1060 یا حتی 1660 فکر کرد.

ممنون 

فقط cpu رو از دبی می خرم بقیه قطعات همین جا مشکلی برا اپدیت بایوس ندارم چه مدل مادربورد رو پیشنهاد می دین برای ssd سوکت m.2 رو بتونم روش ببندم .

دوستان msi armor rx 580 مشکل خاصی نداره ؟ 

بین gigabyte aorus  x470 و Asus  rog b450 کدوم رو انتخاب کنم ؟؟؟ 

ویرایش شده توسط mojtaba m
لینک به دیدگاه

سلام.دوستان برای این قطعات چه پاوری مناسب است .مادربورد گیگابایت x470 auoros gamingو پردازنده amd ryzen 5 1400وکارت گرافیک گیگابایت rx 570 4g miورم دوکانله 16g(2×8g) و کیس گرین strikerبا3تافن 120 میلی متری وموس وکیبورد گیمینگ و هارد دیسک 1تراودرایور دی وی دی و مانیتور.لطفا دوستان گرامی تاجایی که میتونین دقیق بگین چه پاوری با چه توانی لازمه ی این قطعات است.

لینک به دیدگاه

درود مجدد

بین دو مادربرد گیر کردم:

1. Z390 Gaming X از گیگابایت

2. Z390 Prime A از ایسوس

به نظرتون کدوم بهتره؟

برای من نورپردازی فعلا در اولویت نیست، اون چیزی که برام بیشتر مهمه دوام قطعات و کارایی‌شونه. دلایلتون رو هم بگید اگر ممکنه

ویرایش شده توسط Sandor
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...