رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

2 hours ago, airoonia said:

قیمت رو از فروشگاه های آنلاین داخل کشور در آوردم.

شما خارج از ایران زندگی میکنید ؟ اگر بله بهتره بدونید که قیمت ها از 6 ماه قبل تغییرات گسترده ای داشته. بعضی چیزا گرون شده و بعضی چیزا هم ارزون تر شدن و یه سریا هم تغییر قیمت چندانی نداشتن.

مثلا همین کیس Z4 Astiak رو عید نوروز خریدم 250.000 تومان الان شده سه برابر قیمتش!

نه ایرانم 

rtx قیمت 

از کجا آوردین؟ 

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 25 دقیقه قبل، shayantale گفته است :

نه ایرانم 

rtx قیمت 

از کجا آوردین؟ 

چرا یه گشتی داخل نت نمیزنید ؟

پیشنهادم اینه که یه مراجعه کوچیک به گوگل داشته باشید و قیمت ها رو از سایت های اعلام قیمت فروشگاه های مختلف در بیارید. (قیمت ها مدام در حال تغییر هست)

همین فروشگاه لیون چند وقت پیش این مدل رو موجود داشت ولی الان مدل های 2060 سوپر رو جایگزین کرده ولی اگر گشتی بزنید داخل فروشگاه های آنلاین میتونید مدلی که به دوستمون پیشنهاد کردم رو پیدا کنید.

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، Aimbot گفته است :

تا جایی که میدونم قبلاً تایید شده که پردازنده های میلان یا همون zen 3 از smt4 استفاده نمیکنند.

رد شد توسط AMD؟

منم گفتم که قبلا در حد شایعه بوده وتایید رسمی نشده

امروز هم خبر افزایش ipc برای ذن 3 به میزان 8درصد و عرضه در سال 2020 رو دیدم ضمن اینکه هنوز ساختار 8 هسته در CCX رو نگه میداره فقط بهبود هایی برای اینفینیتی فبریک و کش انجام شده.

با توجه به تغییرات و بهبود ها میتونه 200 مگاهرتز بیشتر از نسل قبل ذن2 یا سری 3000 رایزن اور بشه

لینک به دیدگاه

سلام

دوستان لیون اگر خودشون هستند یا افرادی رو می‌‍شناسند که بتونن از خارج ایران (امارات، دوبی و ...) دو قلم قطعه رو به صورت مسافرتی برام وارد کنند، ممنون می‌شم بهم در خصوصی پیام بدن.

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، MojArch گفته است :

رد شد توسط AMD؟

منم گفتم که قبلا در حد شایعه بوده وتایید رسمی نشده

امروز هم خبر افزایش ipc برای ذن 3 به میزان 8درصد و عرضه در سال 2020 رو دیدم ضمن اینکه هنوز ساختار 8 هسته در CCX رو نگه میداره فقط بهبود هایی برای اینفینیتی فبریک و کش انجام شده.

با توجه به تغییرات و بهبود ها میتونه 200 مگاهرتز بیشتر از نسل قبل ذن2 یا سری 3000 رایزن اور بشه

چند روز پیش که roadmap جدید رو دادن گفتن که میلان از همون smt2 استفاده میکنه. البته همون اول هم گفته بودن که میلان قرار نیست خیلی با رُم فرقی کنه در هر جهت.

در عوض جنوآ  با اینکه تایید نشده اما مثل اینکه قرار هست pcie 5 / ddr5 / سوکت جدید / smt4 رو با هم بیاره !

لینک به دیدگاه

15 minutes ago, Sandor said:

سلام

دوستان لیون اگر خودشون هستند یا افرادی رو می‌‍شناسند که بتونن از خارج ایران (امارات، دوبی و ...) دو قلم قطعه رو به صورت مسافرتی برام وارد کنند، ممنون می‌شم بهم در خصوصی پیام بدن.

https://forum.persiantools.com/threads/سفارش-کالا-از-تمام-نقاط-دنیا-از-جمله-آمریکا-چین-و-امارات-و-ارسال-سریع-به-ایران.948201/#post-12702737

ایشون هست تجربه خریدتون بعدا به اشتراک بذارید

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، shayantale گفته است :

اونجا خیلی وقته که عضور نیستم و لیون رو به خاطر سابقه خرید و فروشی که داشتم ترجیح می‌دم. یعنی اینجا کسی نیست؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان  

ماینبرد p61 s3 دارم ..جدیدا کارت rx580 گرفتم .. میخوام i5 2500 رو بفروشم و 3770 بگیرم .. خواستم بدونم این سی پی یو با این گراف بخوبی مچ میشه واسه گیم ؟

جواب میده واسه 1080 p ?

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوست گلم.

بله ۳۷۷۰ به اندازه کافی برای این گرافیک مناسب می باشد.

لینک به دیدگاه

دوستان قصد خرید مانیتور داشتم بین این دو مدل گیر کردم بنظر شما کدوم بهتر هست برا مقداری گیم و مطلاله درسی بیشتر(زیاد تو مانیتور خیره میشم و هم برا تایپ و غیره میخوام بخرم:

Benq BL2420pT

Dell u2410

بین این دومورد گیر کردم هردو رو هم 1250درنظر بگیرید 

تو یوتیوب یه چیزایی بود ولی نمیتونستم رو اون حساب کنم چون چیزی که ازنزدیک ندیدم نمیتونم مقایسه کنم .

بنکیو چون 2kهست تو گیم بکارم نمیاد و صرفا برا اینده نگری تو فکرشم شاید 2070 سوپر خریدم سال آینده یا مدل دیگه ولی تو همین رنج

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

راستی بنکیو رو هم به این صورت درنظر بگیرید که اگر بیام رو فول اچ دی میشه فریم بالاتر ازش گرفت که میتونه جبران کنه مقداری فاصلشو 

لینک به دیدگاه

سلام دوستان ... میشه این دو رم رو با هم بست ؟

8GB GeIL DDR3 12800 1600MHz CL11  11 11 28

Kingston ValueRAM 4GB DDR3 1600MHz CL11  

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، haydar8881 گفته است :

مشکلی بنظر نباید داشته باشه اما سیستم این دورو به صورت دوال کار نمیکنه که خب باعث میشه افت کارایی داشته باشین 

البته باید یه تست شه 

لینک به دیدگاه

در 59 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است :

مشکلی بنظر نباید داشته باشه اما سیستم این دورو به صورت دوال کار نمیکنه که خب باعث میشه افت کارایی داشته باشین 

البته باید یه تست شه 

سلام . داداش دلیلش چیه ک بصورت دوال کار نمیکنه ؟

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، haydar8881 گفته است :

سلام . داداش دلیلش چیه ک بصورت دوال کار نمیکنه ؟

چون ما دوال 12 گیگ نداریم دوال به صورت4..8...16..32...64.....هست

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

چون ما دوال 12 گیگ نداریم دوال به صورت4..8...16..32...64.....هست

اختلاف کارایی چقدر هست در گیم اگه رم به صورت دوال یا غیر دوال بسته بشه ؟

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، haydar8881 گفته است :

اختلاف کارایی چقدر هست در گیم اگه رم به صورت دوال یا غیر دوال بسته بشه ؟

در حالت دو کاناله پهنای باند انتقال دیتا دوبرابر میشه.

راستش من خودم تست کردم در بحث گیم هیچوقت نمیشه یه نتیحه یکسان گرفت و مثلا گفت در حالت کلی حالت تک کاناله بهتره یا دو کاناله ، رو یه سیستم تست کردیم با 16 گیگ بصورت تک کاناله (یه ماژول تنها) در بازیهایی مثل Apex ، فورتنایت و GTA بهتر فریم میداد و با همین شکل رم در یک سیستم با مشخصات دیگه فریم دهی کمتر از حالت دو کاناله شد.

لینک به دیدگاه

شما به صورت استیبل نمیتونید نتیجه بگیرین باید درحالت اورکلاک یا گیم سنگین که مقدار زیاد رم نیاز داره تست کنید تا عملکرد دوال و سینگل رو متوجه شین apexو....که فرمودین بازی های خاصی از این جهت برای تست محسوب نمیشن 

کالاف دیوتی ...تام رایدر...بتلفیلد ...مترو ...تایتان فال....red dead redemtionکه داره برای پی سی داره و نظیر همپین مواردی برای تست خوب هستن اما برتری دوال نسبت به سینگل (کانال)کاملا مشخص هست ونیازی به تست کردن نیست حتی اگر سیستمی مثل سری xاینتل یا رایزن تردیپر که از کواد چنل پشتیبانی میکنن اگر رم رو روشون کواد بسته شه عملکرد بمراتب بهتری نسبت به دوال دارن اینها چیز هایی هستن که مشخصه وسرش بحثی نیست

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، haydar8881 گفته است :

سلام

بله میشه و مشکلی نیست و بصورت دوال کار میکنن.

لینک به دیدگاه

در 55 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است :

شما به صورت استیبل نمیتونید نتیجه بگیرین باید درحالت اورکلاک یا گیم سنگین که مقدار زیاد رم نیاز داره تست کنید تا عملکرد دوال و سینگل رو متوجه شین apexو....که فرمودین بازی های خاصی از این جهت برای تست محسوب نمیشن 

کالاف دیوتی ...تام رایدر...بتلفیلد ...مترو ...تایتان فال....red dead redemtionکه داره برای پی سی داره و نظیر همپین مواردی برای تست خوب هستن اما برتری دوال نسبت به سینگل (کانال)کاملا مشخص هست ونیازی به تست کردن نیست حتی اگر سیستمی مثل سری xاینتل یا رایزن تردیپر که از کواد چنل پشتیبانی میکنن اگر رم رو روشون کواد بسته شه عملکرد بمراتب بهتری نسبت به دوال دارن اینها چیز هایی هستن که مشخصه وسرش بحثی نیست

سپاس از توضیحاتتون

درسته ، البته خب تست ما بر پایه گیم های آنلاین و پر طرفدار شکل گرفته بود ولی در کلیت ماجرا با حرف های شما موافقم و برای بررسی دقیق بایستی موشکافانه تر عمل کرد. من خودم هم کلا هر چی سیستم پیشنهاد میکنم همیشه رم ها رو با چینش دو کاناله پیشنهاد میدم حالا هرچقدر میخواد باشه. واسه پلتفرم HEDT هم که همونطور که فرمودید حالت چهارکاناله بهترین هست.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ***sniper*** گفته است :

سلام

بله میشه و مشکلی نیست و بصورت دوال کار میکنن.

دوست عزیز ، شرط دوال کار کردن رم ها چیه ؟

و اینکه دوال کار کردن چند درصد بهبود فریم دهی در بازی ها رو داره ؟

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، haydar8881 گفته است :

دوست عزیز ، شرط دوال کار کردن رم ها چیه ؟

و اینکه دوال کار کردن چند درصد بهبود فریم دهی در بازی ها رو داره ؟

باید مشخصاتشون (تاخیر،فرکانس،و...)شبیه هم باشه.بستگی به برد هم داره که بتونه رم با مشخصات متفاوت رو ران کنه.اگر رمها متفاوت باشن معمولا با مشخصات رم پایینتر ران میشه.مثلا اگر یکی از رمها 1333 و دیگری 1600 باشه،هر دو روی 1333 کار میکنن.

حجم هم یکی نباشه دوال میشن،من خودم رم 4 با 2 و 4 با 8 رو تست زدم و مشکلی نبوده.

توی مبحث رم،الویت با حجم رمه،فرکانس و تاخیر اولویتهای بعدی هستن.بصورت کلی دوال بودن سرعت سیستم رو بهبود میبخشه.

اگر از انبرد استفاده میکنید فرکانس بالا و دوال بودن تاثیر خوبی رو فریم داره.البته باید برد فرکانس بالا رو ساپورت کنه.

برنامه سیپیو زد رو نصب کنید توی تب مموری مشخصات رم رو نشون میده و همچنین میتونید ببینید رم چند کاناله کار میکنه.

لینک به دیدگاه

On 21 مهر 1398 at 1:24 PM, Sandor said:

اونجا خیلی وقته که عضور نیستم و لیون رو به خاطر سابقه خرید و فروشی که داشتم ترجیح می‌دم. یعنی اینجا کسی نیست؟

داخل لیون تاپیک زدن اما اون رو پیدا نکردم 

لینک به دیدگاه

در در 7 آبان 1398 در 12:21، yasin1380 گفته است :

البته این رو هم در نظر بگیرید که با پهنای باند رم های حال حاضر تفاوت در ۴ کانال و ۲ کانال در بازی خیلی به چشم نمیاد مگر اینکه سیستم خیلی قدرتمند باشه مثلا i9-9900K و TITAN RTX باشه که تاثیرش مشخص بشه چون الان یه رم نرمال ۲ کاناله راحت حدود ۳۴ گیگ بر ثانیه انتقال میده(DDR4-2133 به صورت دو کاناله) که بازی خیلی بیشتر از این نمیخواد حالا فرض کن بازی میتونه پر کنه این مقدار رو ؟ 

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، MojArch گفته است :

البته این رو هم در نظر بگیرید که با پهنای باند رم های حال حاضر تفاوت در ۴ کانال و ۲ کانال در بازی خیلی به چشم نمیاد مگر اینکه سیستم خیلی قدرتمند باشه مثلا i9-9900K و TITAN RTX باشه که تاثیرش مشخص بشه چون الان یه رم نرمال ۲ کاناله راحت حدود ۳۴ گیگ بر ثانیه انتقال میده(DDR4-2133 به صورت دو کاناله) که بازی خیلی بیشتر از این نمیخواد حالا فرض کن بازی میتونه پر کنه این مقدار رو ؟ 

بله درسته منظور من برای تشخیص بهترش هست بهترین بازی هم برای همین کار مترو اگزودوس هست که واقعا رم میخوره 😄

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...