رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

الان من با ci3 کارم راه میافته ولی توجیهی داره ci5 2500k بگیرم وقتی نه اور دارم نه کار سنگین نه بازی ؟

ram غیر از کینگستون یا کینگ مکس یا اپیسر معمولی 1333 نگیرم باز چه توجیهی داره مثلا adata cl5 بگیرم!؟

بازی به ندرت - نه میکس و مونتاژ نه اور نه بازی سنگین

main‌هم یه چیزی مثل p8p67le

ویرایش شده توسط php
لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

نه . من خودم هم اهل اور نیستم . 2400 گرفتم . اگر نیازی نداری هزینه نکن . رم هم 1333 کافیه . CL9 هم برات با CL7 هیچ فرقی نمیکنه . چون کاری که با سیستم داری نیازی به همچین چیزهایی نداره . فقط رم رو با گارانتی معتبر بگیر . تو فرکانس 1333 برند زیاد مهم نیست .

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

سلام

این مادربرد asrock x79 exterme4سوای امکانات از لحاض کیفیت چطوریه؟ایسوس که قیمتش بیخودی بالایه !قیمت زیر 500تومن مد نظر هست.msi بهتر نیست؟پیدا میشه با این قیمت؟

ویرایش شده توسط ahmad91
لینک به دیدگاه

کیفیتش به نسبت قیمتش خوبه . مادربورد های MSI هم هست . قیمتشون تو همین حدود باید باشه .

لینک به دیدگاه

باید بپرسی . هست تو بازار . ولی کمه . MSI برند معتبر تریه . اما به نظر من تفاوت چندانی نداره با ازراک .

لینک به دیدگاه

تا 1 تومن یه سیستم کامل معرفی کنید . برای استفاده عادی نه خیلی حرفه ای . ممنون

مانیتور - کیس - صفحه کلید - موس - اسپیکر .

پرینتر و اسکنر و اینها نمی خواد فقط یه سیستم کامل.

لینک به دیدگاه

تا 1 تومن یه سیستم کامل معرفی کنید . برای استفاده عادی نه خیلی حرفه ای . ممنون

مانیتور - کیس - صفحه کلید - موس - اسپیکر .

پرینتر و اسکنر و اینها نمی خواد فقط یه سیستم کامل.

پردازنده : Intel Pentium G620 قیمت 90

مادربورد : MSI P67A-C45 1155 قیمت 175

گرافیک : Sapphire HD 5670 1GB GDDR5 قیمت 128

رم : Kingstone 2x2GB DDR3 1333Mhz Ram قیمت 38

هارد : Seagate Barracuda 500GB SATA3 قیمت 102

درایو نوری : Liteon DVD-RW 24X قیمت 32

کیس : GREEN MAGNUM 2 قیمت 63

پاور : GREEN GP430A-EU قیمت 67

مانیتور : SAMSUNG 20A310 قیمت 205

کیبورد : A4Tech KM-720P قیمت 15

ماوس : A4Tech N-708X قیمت 18

اسپیکر : Hessel HS-352MU 2.1 Speaker قیمت 69

جمع : 1002000 تومان . قیمت ها ممکنه کمی تغییر کنن .

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

سلام

یه کولر برای i7 3820 رنج قیت 50 تا 80 تومن که کارایی خوبی داشته باشه.شاید cpu اور بشه.

ویرایش شده توسط ahmad91
لینک به دیدگاه

سلام

یه کولر برای i7 3820 رنج قیت 50 تا 80 تومن که کارایی خوبی داشته باشه.شاید cpu اور بشه.

Tuniq Tower 120 Extreme قیمت 90

Thermalright HR-02 Macho قیمت 80

البته اول اندازه رو چک کن که تو کیس جا میشن یا نه .

لینک به دیدگاه

من تا حالا دو سه مرتبه شنیدم گرافیکati amd با برد intel نبند سازگار نیست یا اون کارایی اصلی رو نداره!!من خودم این چیزا رو نمیتونم قبول کنم ولی نظر شما چیه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نه عزیز همچین چیزی نیست یه شرکت نمیاد فروش خودشو نصف کنه برای همچین کار بی منطقی! :D

لینک به دیدگاه

اصلا این حرفها درست نیست . اینها رو بعضی از فروشنده ها از خودشون در میارن تا جنس خودشون رو بفروشن . شما باور نکن اینها رو .

لینک به دیدگاه

ok حدث میزدم اینا همش حرف بیخود باشه!

بدیش اینه که نمایندگی بودن شانس ما رو ببین نماینده هم نماینده های قدیم! قیمتاشون مثل همین سایت بود اما ازشون نگرفتم.

سوال : پاور gp535-a eu دارم نگاه کردم خازنهاش ظاهرا جامد نیستن !! درسته ؟ بفروشمش یا چی بگیرم ؟ میخوام 15 ساعت در روز به کار باشه بدون بازی و آور.

یه کیبورد مالتی مدیا + آفیس مثل کیبورد پاسکال آریا یا فراسو 2900 میخوام منتها جنس خوب باشه کلیدهای cut,copy,paste,close سمت چپ باشه کلیدهای مالتی مدیا هر جا میخواد باشه. کلید power,sleep,logoff داشته باشه.

یه ماوس خوب ترجیحا با کلیدهای back,forward,dblclick که دقت خوب داشته باشه هم تو موقعیت یابی هم کلیک. الان من ماوس نو خریدم مشکل کلیک داره یا وسط drag ول میکنه یا به جای کلیک دبل کلیک میکنه!

من تا حالا پول زیاد بالای ماوس ندادم اما تا 30 تومان چیزی هست ؟

اگه بلوتوس باشه یه چند تومن دیگه هم دلم میاد خرجش کنم.

اگه چیزی میشناسید لطفا بگید.

ممنون

لینک به دیدگاه

ok حدث میزدم اینا همش حرف بیخود باشه!

بدیش اینه که نمایندگی بودن شانس ما رو ببین نماینده هم نماینده های قدیم! قیمتاشون مثل همین سایت بود اما ازشون نگرفتم.

سوال : پاور gp535-a eu دارم نگاه کردم خازنهاش ظاهرا جامد نیستن !! درسته ؟ بفروشمش یا چی بگیرم ؟ میخوام 15 ساعت در روز به کار باشه بدون بازی و آور.

یه کیبورد مالتی مدیا + آفیس مثل کیبورد پاسکال آریا یا فراسو 2900 میخوام منتها جنس خوب باشه کلیدهای cut,copy,paste,close سمت چپ باشه کلیدهای مالتی مدیا هر جا میخواد باشه. کلید power,sleep,logoff داشته باشه.

یه ماوس خوب ترجیحا با کلیدهای back,forward,dblclick که دقت خوب داشته باشه هم تو موقعیت یابی هم کلیک. الان من ماوس نو خریدم مشکل کلیک داره یا وسط drag ول میکنه یا به جای کلیک دبل کلیک میکنه!

من تا حالا پول زیاد بالای ماوس ندادم اما تا 30 تومان چیزی هست ؟

اگه بلوتوس باشه یه چند تومن دیگه هم دلم میاد خرجش کنم.

اگه چیزی میشناسید لطفا بگید.

ممنون

این مدل پاور که شما گفتی اصلا نداریم . اگر 530A-EU منظورتونه ، پاور حیلی خوبیه . خازنهاش خوب هستن و موردی ندارن . فقط پاورهای گرونتر خازنهای ورودی و خروجیشون ژاپنیه ولی اینها یکی ژاپنیه و یکی تایوانی .اگر برای سیستمت کافیه لازم نیست عوض کنی .

کیبورد و ماوس رو از برند A4Tech بگیر و من خودم ماوس هاش رو دارم . خیلی خوب هستن . کیبورد رو بهتره بری از نزدیک ببینی . ولی ماوس رو A4tech XL- 750BK بگیر . حدود 30 تومانه . ارزونتر هم خواستی مشابهش هست که تا حدود 20 تومانه . از سری Oscar بگیر . عالی هستن .

تو این سایت برو : http://www.openpc.ir

یکی از دوستانمه . کارش لوازم جانبیه . کیبوردها و ماوس هاش رو نگاه کن . ببین کدوم خوشت میاد ، برو دنبالش .

لینک به دیدگاه

........ کیبورد و ماوس رو از برند A4Tech بگیر و من خودم ماوس هاش رو دارم . خیلی خوب هستن . کیبورد رو بهتره بری از نزدیک ببینی . ولی ماوس رو A4tech XL- 750BK بگیر . حدود 30 تومانه . ارزونتر هم خواستی مشابهش هست که تا حدود 20 تومانه . از سری Oscar بگیر . عالی هستن .

تو این سایت برو : http://www.openpc.ir

یکی از دوستانمه . کارش لوازم جانبیه . کیبوردها و ماوس هاش رو نگاه کن . ببین کدوم خوشت میاد ، برو دنبالش .

سلام آقا حامد،

من دنبال کیبرد A4Tech KD-800L میگردم، تو این سایتی که معرفی کردین هست، آیا این دوستتون تهران هم مغازه داره؟ جایی رو میشناسین بشه این کیبرد رو تهیه کرد؟

لینک به دیدگاه

نه . تهران مغازه نداره . ولی این مدل فکر نکنم اومده باشه . مدل KD-600L رو موجود داشت . ولی 800 رو نه . تو تهران گیر میاد . اینها هم از تهران میگیرن . همه چیزهایی رو که تو سایت زده موجود نداره . فقط لیست کرده ;)

لینک به دیدگاه

سلام به همه اساتید من میخوام یک کیس ببندم و قطعات زیر را انتخاب کردم .لطفا دوستان نظر کارشناسی در مورد این کیس بدهند( محدودیت بودجه تا حداکثر900 تومان دارم ) . کاربردم هم به ترتیب دیدن فیلم فول اچ دی -وبگردی - دانلودهای شبانه - رایت و کانورت dvd - بازی هست:

1- مادربرد از بین این دو مدل : ghgabyte z68-ds3 یا msi h77ma g43

2- سی پی یو intel core i5 2400

3- رم : kingeston 4gb ddr3 1333

4- کارت گرافیک بین این دومدل: his 6790 icqx 1gb ddr5 یا ginward gtx 460 768mb ddr5

5- کیس هم گرین هانتر را انتخاب کردم

یک پاور گرین 430 وات هم دارم که امیدوارم با قطعات بالا هماهنگ باشه اگه نبود حتما بگید چه پاوری لازم دارم .

با توجه به موارد بالا لطفا راهنمایی فرمایید باسپاس

ویرایش شده توسط 51019703
لینک به دیدگاه

سلام به همه اساتید من میخوام یک کیس ببندم و قطعات زیر را انتخاب کردم .لطفا دوستان نظر کارشناسی در مورد این کیس بدهند( محدودیت بودجه تا حداکثر900 تومان دارم ) . کاربردم هم به ترتیب دیدن فیلم فول اچ دی -وبگردی - دانلودهای شبانه - رایت و کانورت dvd - بازی هست:

1- مادربرد از بین این دو مدل : ghgabyte z68-ds3 یا msi h77ma g43

2- سی پی یو intel core i5 2400

3- رم : kingeston 4gb ddr3 1333

4- کارت گرافیک بین این دومدل: his 6790 icqx 1gb ddr5 یا ginward gtx 460 768mb ddr5

5- کیس هم گرین هانتر را انتخاب کردم

یک پاور گرین 430 وات هم دارم که امیدوارم با قطعات بالا هماهنگ باشه اگه نبود حتما بگید چه پاوری لازم دارم .

با توجه به موارد بالا لطفا راهنمایی فرمایید باسپاس

1 - شما به مین بورد سری Z68 نیازی نداری . همون MSI مناسبتره . البته یک مدل دیگه هست که به نظر من بهتره . MSI P67A-GD55 قیمتش حدود 200 باید باشه

2 - پردازنده خوبه

3 - رم رو به نظر من 8 گیگ بگیر .2 تا 4 گیگ . اگر هم همین 4 گیگ رو میخوای بگیری 2 تا 2 گیگ باشه که 2 کاناله کار کنه .

4 - 6790 بهتره . البته با 6770 هم میتونی کارت رو به خوبی انجام بدی .

5 - کیس خوبه

6 - برای این کارت گرافیک شما نیاز به پاور حداقل باید پاوری بگیری که 2 تا کابل 6 پین داشته باشه و زیر 500 وات هم نباشه . از گرین بخوای بگیری باید GP600A-EU با قیمت حدود 108 تومان بگیری .

لینک به دیدگاه

مرسی آقا حامد توضیحات خیلی کاملی بود اگر براتون امکان داره مشخصات قطعاتی که با این توضیحات و بودجه میتونم بگیرم را بگید.با سپاس

لینک به دیدگاه

سلام يه 3770 k دارم ميخرم خواهشا در مورد خريد بقيه لوازم راهنمايي كنيد

مادربرد z77 تا ٤٠٠٠٠٠ تومان

كارت گرافيك تا ٣٠٠٠٠٠

١٦ گيگ رم تا ٣٠٠٠٠٠ تومان

اگه راحت اور كلاك ميشه و بي دردسره و ارزش داره يه فن تا ٦٠ تومان معرفي كنيد اگه با فن خودش بشه كه نيازي نيست

اگه هارد ssd روي سرعت هنگام كار اثر داره تا ٢٠٠٠٠٠ تومان

براي 3dsmax ميخوام ازش كار بكشم

ممنون

لینک به دیدگاه

مرسی آقا حامد توضیحات خیلی کاملی بود اگر براتون امکان داره مشخصات قطعاتی که با این توضیحات و بودجه میتونم بگیرم را بگید.با سپاس

پردازنده : Intel® Core i5-2400 قیمت 319

مادربورد : MSI P67A-C45 قیمت 175

رم : Apacer 2X4GB DDR3 1333 قیمت 95

گرافیک : HIS 6770 Fan قیمت 199

هارد : Seagate Barracuda 500GB SATA3 قیمت 101

درایو نوری : LiteOn DVD-RW 24X قیمت 32

کیس : GREEN HUNTER قیمت 78

پاور : GREEN GP530A-EU قیمت 90

جمع : 1089

اگر میخوای کمتر بشه باید پردازنده رو i3 2100 بگیری که میشه 219 تومان و 100 تومان میادپایین . البته باز هم میشه کمش کرد . اگر رم رو 2 تا 2 گیگ بگیری میشه 40 تومان و 45 تومان دیگه کم میشه .

لینک به دیدگاه

سلام يه 3770 k دارم ميخرم خواهشا در مورد خريد بقيه لوازم راهنمايي كنيد

مادربرد z77 تا ٤٠٠٠٠٠ تومان

كارت گرافيك تا ٣٠٠٠٠٠

١٦ گيگ رم تا ٣٠٠٠٠٠ تومان

اگه راحت اور كلاك ميشه و بي دردسره و ارزش داره يه فن تا ٦٠ تومان معرفي كنيد اگه با فن خودش بشه كه نيازي نيست

اگه هارد ssd روي سرعت هنگام كار اثر داره تا ٢٠٠٠٠٠ تومان

براي 3dsmax ميخوام ازش كار بكشم

ممنون

مادربورد : MSI Z77A-G45 1155 قیمت 435

گرافیک : Gainward GTS 450 1024MB DDR5 قیمت 186

رم : Gskill Ripjaws 4x4GB DDR3 1600 Mhz قیمت 236

فن : Thermalright True Spirit 120 قیمت 59

SSD هارد جامد : Kingstone V+200 60GB SATA3 SSD قیمت 285

کارت گرافیک رو بهتره از انویدیا بگیری برای کار گرافیک . اگر قویتر میخوای میتونی از برند هایی که کمتر معروف هستن مدل 560 رو تا 340-330 پیدا کنی .

لینک به دیدگاه

سلام برای i5 3550 یک مادربرد با چیپ z77از برند gigaبا قیمتش معرفی کنید ممنون

لینک به دیدگاه

اگه msi نخوام چي بگيرم

كارت گرافيكي كمي قويتر

رم corsair هم هست شما كدوم رو بهتر ميدونيد

اور كلاك با اين پردازنده رو پيشنهاد ميكنيد؟

هارد ssd چه تاثيري روي كاركرد داره

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...