رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

ممنون کاربری گیمینگ با رزولوشن1080 با 60 فلاپس

و بودجه حدودا 16 یا 17 میلیون

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 19 ساعت قبل، شکار تاریکی گفته است :

دایی ببین  خوده این دوتا مادربرد تفاوته زیادی باهم ندارن و در جزیات باهم متفاوتن درست - مثلا A520با رمهایرم G.Skill Trident  4800MHz  سازگاری کامل داره{امتحان کردم ولی بیش از حد داغ میکنه}ولی B450  بیشتر از 3400مگا هرتز توان کلاک رم نداره - ولی تا وقتی که تو فرکانسهای بالا نخای از سیستم کار بکشی متوجه نمیشی  ولی خب وقتی بخای تصویر 4k خروجی داشته باشی که فقط در فرکالنسهای بالا امکانبذیره  اون موقه میفهمی که چیبست A520M یه سر گردن بالاتر از B450 - استفاده ایسویس ا ز فن اوریه حفاظتیه  5X Protection تو این چیبست{A520} هم خودش موید این مطلبه - ولی من شخصا گول این اعداد ارقام نمیخورم و بنظر من از هر دوتای اینها باید استفاده معمولی کرد و نباید با مادربردهای گیمینگ مقایسه کرد - مثلا در استفاده از A520- k توفرکانس بالا قشنگ جای خنک کننده و هیتسنگ   روی Voltage Regulator Moduleمیشد حس کرد -ماسفتهاش  معمولیه و پد ناقل حرارت نداره که میشد بیش بینی کرد - البته مدلی که مدلی که دسته دوستان بود A520- k بود میتونست تا 64 گیگ رم کلاکک  کنه که امتیازی محسوب نیمشه بنظرم

دمت گرم  پس A520M-A درکل انتخاب بهتریه

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، امیر . گفته است :

ممنون کاربری گیمینگ با رزولوشن1080 با 60 فلاپس

و بودجه حدودا 16 یا 17 میلیون

با این بودجه می تونم این سیستم رو بخرم؟

پردازنده:INTEL Core i3-9100F

مادربرد:ASUS Prime H310M-A

رم:Zeus Dragon DDR4 Gaming RAM 3000MHz-8G

پاور:GP550A-UK Plus گرین

WESTERN DIGITAL BLUE 1TB SATA HDD :hdd

ssd:وسترن دیجیتال WD Blue SATA3 500GB SS

graphic: کارت گرافیک ایسوس TUF GTX1650 4G GAMING

این قطعات خوب هستن و اینکه تا چند سال می تونم بازی های روزو با کیفیت متوسط یا نچندان پایین بازی کنم؟

ویرایش شده توسط امیر .
لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، امیر . گفته است :

با این بودجه می تونم این سیستم رو بخرم؟

پردازنده:INTEL Core i3-9100F

مادربرد:ASUS Prime H310M-A

رم:Zeus Dragon DDR4 Gaming RAM 3000MHz-8G

پاور:GP550A-UK Plus گرین

WESTERN DIGITAL BLUE 1TB SATA HDD :hdd

ssd:وسترن دیجیتال WD Blue SATA3 500GB SS

graphic: کارت گرافیک ایسوس TUF GTX1650 4G GAMING

این قطعات خوب هستن و اینکه تا چند سال می تونم بازی های روزو با کیفیت متوسط یا نچندان پایین بازی کنم؟

با این بودجه شانس بیاری کارت گرافیکش رو بخری

اگر گرافیک رو بیاری پایینترین حد شاید بتونی بازی های چند سال دیگه رو با فریم 30 به پایین بازی کنی الان دیگه بازی های جدید کم کم به 4 گیگ راضی میشن چه برسه به سال های دیگه

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، شکار تاریکی گفته است :

نه لزوما-  تا کیفیت بقیه قطعات سیستم مورد بررسی قرار نگیره نمیشه نظر داد - توصیه میکنم از قطعات گرون قیمت  رو مادربردهای ارزون قیمت اسفاده نکنید - نقل قول از یکی از مهندسان باتجربه که معتقده علته بیشتر خرابی گرافیکها جریان و بار اضافه از مادربرده که اونهم بدلیل حرارت زیاد ناشی از استفاده طولانی مدت از مادربرد  رخ میده

جک بود یا ؟

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، YUNKI گفته است :

با این بودجه شانس بیاری کارت گرافیکش رو بخری

اگر گرافیک رو بیاری پایینترین حد شاید بتونی بازی های چند سال دیگه رو با فریم 30 به پایین بازی کنی الان دیگه بازی های جدید کم کم به 4 گیگ راضی میشن چه برسه به سال های دیگه

مگه قیمت1650 نو چنده فکر کنم رو هشت و خورده ای باشه؟ 

من چون بودجم خیلی محدوده زدم تو یه سایت نوشته بود که این سیستم بالا با یکم تغییر ولی باهمین گرافیک قدرتش به اندازه ایکس باکس سری اس هست یا حتی بالاتر

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، شکار تاریکی گفته است :

مگه دنیا با من تو شوخی داره که جک بگم😑 من کارت گرافیکم GTX1050TI  و بردازنده  CPU Corei5 9400 و رم 16این خب - بااینکه خیلی از بازیهارو 1080 میده مثل GTA 5 و میدونم براش راحته و فشار نمیاد بهش ولی بعد از نیم ساعت دما میرسه 85 درجه و اونموقع دیگه از  بازی بیرون میام - چو نمیخام به سرنوشتی دچار بشه که که اینجا تایبیک رفع اشکال بزنم -ایران جهنمه گیمر هاست

دوست عزیز خمیر گرافیکتون تعویض کنید

این گرافیک نهایت دماش 70 درجست

دوست من سیستم شمارو داره فقط به جای 9400 - 9100 داره

روزی هم بالای 10 ساعت دوتا2  { 1080p و تنظیمات HIGH } بازی میکنه نهایت دماش همون 70 درجست

لینک به دیدگاه

در 52 دقیقه قبل، امیر . گفته است :

من چون بودجم خیلی محدوده زدم تو یه سایت نوشته بود که این سیستم بالا با یکم تغییر ولی باهمین گرافیک قدرتش به اندازه ایکس باکس سری اس هست یا حتی بالاتر

راستی اگه میشه میگین قیمت دسته دو این قطعه ها چنده 

cpu: Intel Sakylake Pentium G4400

motherboard: GigaByte GA-H110M-S2PV DDR3 LGA 1151

graphic: hd5450

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، شکار تاریکی گفته است :

همین تابستان گرفتمش و همون موقع هم همینطوری بود - بعد از یه ساعت بازی فول اچدی و مدیوم و های بین 80تا 85 بازی میکنه و در حالته معمول بیشتراز45 نمیره - من خیلی اهله بازی نیستم بیشتر فیلم سریال و بورس - ولی دقت کردم به موتور cry engin خیلی حساسه - مثل بازی crysis 3 - سریع دماش بالا میره ولی بیشتر از 84 نمیشه - تابستون دیگه حتما جیغ میکشه فنهاش - میدم گارانتی  - کاش منم اونقدر خیالم راحت بود که همش بازی کنم 😉

مدلش چیه ؟

اگه مدل تک فنه دماش عادیه

لینک به دیدگاه

در 22 ساعت قبل، 19Mojtaba89 گفته است :

الان اگر به فرض یک واتر کولر 240 ببندم روش چقدر دما رو میتونه بیاره پائین؟ الان با همین کولری که روش هست دما روی 65 تو فول لود هست  و ثابت میمونه ولی پیک دمایی مثلا تو یک یا دو ثانیه میرسه به 75 و بر میگرده همون 65 .  پس با این حساب واتر کولر نمی تونه زیاد دما رو پائین بیاره؟  اصلا این دما مناسب هست خطرناک نباشه؟ در ضمن کیس من Green Z2+ Hero  هست.

سلام.

اگه واتر کولر 240 درست و حسابی استفاده بکنید میتونه دما رو روی 65 تا 70 به صورت پایدار نگه داره، ولی ممکنه که بعضی اوقات در حد 1 یا 2 ثانیه دما بالاتر بره ولی عموما روی 65 تا 70 میمونه. این دما مناسب هست و خطری نداره. اگه از خمیر خوب هم استفاده بکنید حتی ممکنه که دما به صورت کامل روی 65 یا بلکه پایین تر هم پایدار بمونه. داخل کیس شما چند تا فن نصب شده؟

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، امیر . گفته است :

از هشت و خورده هست تا بالای ده تومن بستگی داریتو کدوم رو برداری همشون خوبن ولی سری تی یو اف دو فن دمای بالایی دارن نسبت به بقیه سری ها

لینک به دیدگاه

سلام دوستان میخوام برای رندر سی پی یو 9100f رو ارتقا بدم اینو بفروشم ارتقا بدم بودجه حدود 7 میلیون چی بگیرم 10400؟ با مادربرد 7 میلیون میخوام بزارم 

ویرایش شده توسط mr mega
ناقص بودن
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، YUNKI گفته است :

از هشت و خورده هست تا بالای ده تومن بستگی داریتو کدوم رو برداری همشون خوبن ولی سری تی یو اف دو فن دمای بالایی دارن نسبت به بقیه سری ها

یعنی خیلی دماش میره بالا؟تا چقدر

شما که میدونید کدوم مدل بهتره؟

این مدل خوبه؟ASUS DUAL GTX1650 O4G D5یا این یکیPH-GTX1650-O4G Graphics Card

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، امیر . گفته است :

یعنی خیلی دماش میره بالا؟تا چقدر

شما که میدونید کدوم مدل بهتره؟

این مدل خوبه؟ASUS DUAL GTX1650 O4G D5یا این یکیPH-GTX1650-O4G Graphics Card

داداش اولویت رو بزار رو بودجه دما میره بالا ولی رو عملکرد نهایتا یه فریم دو فریم تاثیر گذار باشه اینهمه ادم این کارتا رو میخرن ولی مشکل حادی باهاش ندارن این دو مدل هم خوبن هر کدوم بودجت میخوره بخر چون کلا این 1650 کارت داغی نیست و مصرف کمی هم داره

همه چی رو قتصادی انتخاب کن الان که باندل نسل نه و ده قیمتش وحشتناک بالا رفته اگر بتونی یه باندل نسل چهار i5 یا i7 پیدا کنی خیلی خوبه این مدل ها تو فروم تا چند روز پیش معامله میشدن

مصرف کلی سیستم خیلی کم هست پس یه پاور 400 وات با کیفیت میتونه جوابگوی همه قطعات باشه

لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، YUNKI گفته است :

داداش اولویت رو بزار رو بودجه دما میره بالا ولی رو عملکرد نهایتا یه فریم دو فریم تاثیر گذار باشه اینهمه ادم این کارتا رو میخرن ولی مشکل حادی باهاش ندارن این دو مدل هم خوبن هر کدوم بودجت میخوره بخر چون کلا این 1650 کارت داغی نیست و مصرف کمی هم داره

همه چی رو قتصادی انتخاب کن الان که باندل نسل نه و ده قیمتش وحشتناک بالا رفته اگر بتونی یه باندل نسل چهار i5 یا i7 پیدا کنی خیلی خوبه این مدل ها تو فروم تا چند روز پیش معامله میشدن

مصرف کلی سیستم خیلی کم هست پس یه پاور 400 وات با کیفیت میتونه جوابگوی همه قطعات باشه

ممنون از راهنماییت نسل چهار مثل کدوم میخوام یه چیزی باشه که به گرافیک بخوره نسل چهار خوبه؟ 

اگه خوب نیست میشه i5 9400f ببندم با مادربرد h310؟

ویرایش شده توسط امیر .
لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان عزیز ...

گرافیک های سری 1000 انویدیا مثل 1650 پورت dvi-d دارند. برای اتصال به یه مانیتور فول اچ دی که پورت vga ش فقط خالیه ، چه کابل یا تبدیلی باید بخرم که دقیقا کیفیت فول اچ دی رو بمن بده؟

ممنون.

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، DM.JAGUAR گفته است :

سلام.

اگه واتر کولر 240 درست و حسابی استفاده بکنید میتونه دما رو روی 65 تا 70 به صورت پایدار نگه داره، ولی ممکنه که بعضی اوقات در حد 1 یا 2 ثانیه دما بالاتر بره ولی عموما روی 65 تا 70 میمونه. این دما مناسب هست و خطری نداره. اگه از خمیر خوب هم استفاده بکنید حتی ممکنه که دما به صورت کامل روی 65 یا بلکه پایین تر هم پایدار بمونه. داخل کیس شما چند تا فن نصب شده؟

5 تا فن نصب هست. دو تا سقف و 2 تا جلو و یکی هم پشت کیس.

لینک به دیدگاه

سلام سیستم من برای کار تری دی مکس و رندر ویری کند هست وجواب نمیده با کمترین هزینه چه قطعه ای رو تعویض کنم که درست بشه
مشخصات فعلی :H61M-DPSسوکت۱۱۵۵-کارت گرافیکGT710 2GB- رم4-cpui5-2400

لینک به دیدگاه

در در 15 فروردین 1400 در 12:29، Sabertooth گفته است :

برای 10700 یدونه ایر کولر هم جوابه اما سری k زیر 360 دما بالاست

سلام به نظرتون پردازنده های نسل 11 مثل i7-11700  و i9-11900 معمولی (و نه سری k) رو هم میتونه خنک کنه؟
اصلا شما PCcooler GI-CX240 ARGB رو خنک کننده خوبی میدونید؟

لینک به دیدگاه

سلام و خسته نباشید خدمت همگی

من یه سیستم به دستم رسیده که گرافیکش gtx 980 ئه . دنبال یه cpu مناسب براش می‌گشتم که بتونه باهاش جور باشه و حداکثر کارایی رو بده اما خیلی ام گرون نباشه چون بعید می‌دونم فعلا بخوام گرافیگشو دست بزنم 

خواستم بدونم پیشنهادی دارین؟

ممنون 

لینک به دیدگاه

در در 16 فروردین 1400 در 21:58، 19Mojtaba89 گفته است :

5 تا فن نصب هست. دو تا سقف و 2 تا جلو و یکی هم پشت کیس.

اگه فن های خوبی داشته باشید میتونه گردش دما رو تامین بکنه و اینکار باعث کاهش دمای پردازنده و کل کیس میشه.

لینک به دیدگاه

سلام. دوستان یه لطف کنید به این سوالم جواب بدین تا من این هفته این سیستم رو راه بندازم.فقط همین خنک کننده مونده که بگیرم.

از اونجایی که کاربریم گیم هست بین این دو گزینه کدوم ارزش خرید بیشتری داره.

(اختلاف قیمتشون رو در نظر نگیرین فقط کاراییش واسم مهمه و لطف کنید یه توضیح کوچیک بدین که به عنوان مثال چرا اولی بهتره )

MasterLiquid ML240L ARGB V2
MasterLiquid ML240R RGB

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Ardella گفته است :

سلام. دوستان یه لطف کنید به این سوالم جواب بدین تا من این هفته این سیستم رو راه بندازم.فقط همین خنک کننده مونده که بگیرم.

از اونجایی که کاربریم گیم هست بین این دو گزینه کدوم ارزش خرید بیشتری داره.

(اختلاف قیمتشون رو در نظر نگیرین فقط کاراییش واسم مهمه و لطف کنید یه توضیح کوچیک بدین که به عنوان مثال چرا اولی بهتره )

MasterLiquid ML240L ARGB V2
MasterLiquid ML240R RGB

سلام.

مدل MasterLiquid ML240R RGB پیشنهاد میشه. به دلیل نویز پایین تر و میزان هوا دهی بیشتر فن ها.

ویرایش شده توسط DM.JAGUAR
لینک به دیدگاه

سلام

اساتید برای 10700k کولینگ مناسب چی پیشنهاد میکنید؟ ( ترجیحا rgb دار باشه😅)

لینک به دیدگاه

در در 15 فروردین 1400 در 22:11، شکار تاریکی گفته است :

نه لزوما-  تا کیفیت بقیه قطعات سیستم مورد بررسی قرار نگیره نمیشه نظر داد - توصیه میکنم از قطعات گرون قیمت  رو مادربردهای ارزون قیمت اسفاده نکنید - نقل قول از یکی از مهندسان باتجربه که معتقده علته بیشتر خرابی گرافیکها جریان و بار اضافه از مادربرده که اونهم بدلیل حرارت زیاد ناشی از استفاده طولانی مدت از مادربرد  رخ میده

خب من هدفم فقط استفاده از APU هست یعنی کارت گرافیکی درکار نیست با این قیمت های فضایی رو این حسابه که میخوام Ryzen5 3400G یا Ryzen3 pro 4350G بگیرم البته بین این دوتا پردازنده هم گیر کردم کدوم رو بگیرم در کنار رم ای دیتا 16GB 3600MHz CL18 پاورم هم CoolerMaster 485W هستش حالا برای این ASUS PRIME A520M-A بهتره یا ASUS PRIME B450 PLUS ؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...