رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 13 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

بنده داشتم و موردی نداشتم بعد ۷ ماه این دوستان ظاهرا کشتی گرفتن که ۳ ماهه خراب کردن سوییچ رو در هر صورت اگر سوییچ خراب بشه چری هم که باشه داخل بازار من ندیدم بفروشن صرفا گلوریوس دیدم تخت جمشید می فروشه که قیمتاش جوک هست

پک 120 تایی Gateron قرمز الان 1900 سایتا قیمت زدن تعداد کمتر هم هست که خوب قیمتش کمتر میفته

چری هم دونه ای 40 تومن

ویرایش شده توسط hadi soleimanzadeh
لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 7 دقیقه قبل، hadi soleimanzadeh گفته است :

پک 120 تایی Gateron قرمز الان 1900 سایتا قیمت زدن تعداد کمتر هم هست که خوب قیمتش کمتر میفته

چری هم دونه ای 40 تومن

دوست عزیز الان به نظر شما ۱ دونه سوییچ ۴۰ تومن به صرفست؟ 😂 بنده دیگه حرفی ندارم به نظرم شما از این برند خرید نکنید و بهتر هست فکر برند دیگه ای باشید موفق باشید

لینک به دیدگاه

سلام

بنده میخواستم 16 گیگ رم (2*8) تهیه کنم اما نمیدونم چه برندی باید بگیرم

و cpu من 9400f هستش و بیشتر از 2666 ساپورت نمیکنه ولی میخوام 3000 یا 3200 بگیرم برای بعدا ک قراره ارتقا بدم سیستمو

میخواستم بدونم دارم عدد بیشتری میگیرم مشکلی نداره که 2666 نیست درسته؟

بعدشم رم ها خیلی تقلبی شدن

اگه میشه چند مدل رم خوب و قابل اعتماد پیشنهاد کنین

خیلی ممنون

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، dewer گفته است :

سلام

بنده میخواستم 16 گیگ رم (2*8) تهیه کنم اما نمیدونم چه برندی باید بگیرم

و cpu من 9400f هستش و بیشتر از 2666 ساپورت نمیکنه ولی میخوام 3000 یا 3200 بگیرم برای بعدا ک قراره ارتقا بدم سیستمو

میخواستم بدونم دارم عدد بیشتری میگیرم مشکلی نداره که 2666 نیست درسته؟

بعدشم رم ها خیلی تقلبی شدن

اگه میشه چند مدل رم خوب و قابل اعتماد پیشنهاد کنین

خیلی ممنون

سلام

اون سرعت مشکلی نداره شما 3000 هم بندازی خود مادربرد رو 2666 تنظیم میکنه  و اگه مادربردتون از سری Z باشه میشه فرکانس رم رو بالا برد

برند های کورسیر و جی اسکیل و ازگارد و ژل و تیم گروپ  خوبن  ولی به هیچ عنوان کینگستون از سری هایپر ایکس بر ندار

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است :

سلام

اون سرعت مشکلی نداره شما 3000 هم بندازی خود مادربرد رو 2666 تنظیم میکنه  و اگه مادربردتون از سری Z باشه میشه فرکانس رم رو بالا برد

برند های کورسیر و جی اسکیل و ازگارد و ژل و تیم گروپ  خوبن  ولی به هیچ عنوان کینگستون از سری هایپر ایکس بر ندار

سلام

جی اسکیل اخه توی دیجی داشتم میدیدم یک رم با سرعت بیشتر و بقیه مشخصات یکسان قیمت ارزانتری داشت

https://www.digikala.com/product/dkp-3055359/رم-دسکتاپ-ddr4-تک-کاناله-3200-مگاهرتز-cl16-جی-اسکیل-مدل-aegis-ظرفیت-8-گیگابایت

https://www.digikala.com/product/dkp-857958/رم-دسکتاپ-ddr4-تک-کاناله-3000-مگاهرتز-جیاسکیل-مدل-aegis-ظرفیت-8-گیگابایت

عجیب نیست؟

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، dewer گفته است :

فروشنده ها فرق میکنن

لینک به دیدگاه

فرکانس رم ربطی به سی پی یو نداره مهم مادربردتونه

اگه h310_b360_h370 باشه نهایت فرکانس همون 2666عه اما اگه z370_z390 باشه میتونید از فرکانس های بالاتر هم استفاده کنید

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، dewer گفته است :

والله در مورد قیمت اینا زیاد چیزی نمیدونم

ولی خب با این قیمت ارزشی نداره  پیشنهاد من اینه که دوتا ژل Evo Potenza 8gb بردارید از این رم ها داشتم فوق العاده بودن

لینک به دیدگاه

سلام من بین نسل نهم و نسل دهم پردازنده اینتل نمیتونم یکیشونو انتخاب کنم، به ی اندازه هزینه ام میشه ولی ی نظر بهم بدید ممنون میشم♥

برای نسل دهم قطعات مورد نظرم اینه :

--------------------------
Motherboard : Asus prime B460M-A
MicroATX  /  Intel LGA 1200
---------------------------
CPU : INTEL Core I3 10100F BOX

------------------------
Power : Green 
GP480A (480W) Or GP530A (530W)
HDD X1 = WD BLUE 
SSD SATA III X2 = Crucial BX500 240GB
SSD M.2 NVME = (ADATA)
XPG SX6000 LITE 128GBB
----------------------------
Case : Green Aria
RAM (X4) = 
Cruial 8GB 2666 MHZ CL 19 DDR4
( Not sure yet )
GPU : 
Geforce GTX 1050TI
OR 1650 TI
( Not sure yet )

و برای نسل نهم :

Motherboard : GiGABYTE B365 - DS3H
MicroATX  /  Intel LGA 1151 
DDR4  X4  64 GB 2033/2400/2666
CPU : INTEL Core I5 9400F BOX
Power : Green 
GP480A (480W) Or GP530A (530W)
| HDD & SSD M.2 & SSD SATA 3 |
HDD X1 = WD BLUE 
SSD SATA III X2 = Crucial BX500 240GB
SSD M.2 NVME = (ADATA)
XPG SX6000 LITE 128GB
Case : Green Aria
RAM (X4) = 
Cruial 8GB 2666 MHZ CL 19 DDR4
( Not sure yet )
GPU : 
Geforce GTX 1050TI
OR 1650 TI
( Not sure yet )

میخاستم بدونم نظر شما چیه قطعات بهم میخوره یا نه و کدوم نسل مناسب تر هستش (استفاده اصلیم ادیت با رندرینگه البته کمی گیمینگ) همه قطعات هم از خود این فروشگاه تهیه میکنم 

ویرایش شده توسط arash-ux
نسل رو اشتباه نوشته بودم
لینک به دیدگاه

سلام دوستان سی پی یو من i5-9400f هست میخواستم بدونم اگه مثلابا i9-9900k عوض کنم مادربوردم  میتونه این سی پی یو رو ساپورت کنه یا ممکنه دچار مشکل بشه و بسوزه در کل بهترین سی پی یو برای این مادربورد چیه؟ ممنون از راهنماییتون

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، shahriar782 گفته است :

سلام دوستان سی پی یو من i5-9400f هست میخواستم بدونم اگه مثلابا i9-9900k عوض کنم مادربوردم  میتونه این سی پی یو رو ساپورت کنه یا ممکنه دچار مشکل بشه و بسوزه در کل بهترین سی پی یو برای این مادربورد چیه؟ ممنون از راهنماییتون

سلام
به هیچ عنوان از 9900k استفاده نکن

اولا دماش خیلی بالاست و یه واتر کولر 360 به زور نگهش میداره
دوما مادربردت برا این cpu اصلا خوب نیست  همون i5 9400f رو نگه دار     

لینک به دیدگاه

دادا ۵ ۶ ماه دیگه میخوام یه کارت گرافیک    6800xt بگیرم فک کنم با i5-9400 گلوگاه کنه به نظرت چی کار کنم؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، shahriar782 گفته است :

درود 

i9 9900 بهترین با مادربورد های رده بالا استفاده بشه همین i5 9400fبهترین انتخاب هست برای این مادربورد

i7 9700 هم برای ارتقا گزینه خوبی هست 

لینک به دیدگاه

سلام من سیستم قدیمی دارم پردازنده E8500روی سیستم هست ۳.۱۶کش۶مگ هستش دو هسته ای 

مبخوام q9300بزارم روی سیستم ۲.۵کش ۶مگ هستش چهار هسته ای 

کدوم قوی تره بهتره روی سیستم 

لینک به دیدگاه

فرکانس کاری پردازنده پنتیوم بیشتره ولی اگر کار سنگین داری که به تعداد هسته بیشتر نیاز داره پیشنهاد میکنم از q9300 استفاده کنید 

یک نکته دیگه هم توان مصرفیشون هست که پنتیوم 65 واتی نسبت به کواد کور که 95 وات هست بهینه تره 

ویرایش شده توسط Abolfazl_Gamer
لینک به دیدگاه

سلام

اگر مادربردتون ساپورت کنه 9300 خیلی بهتره

الان باید بتونید 9500 رو زیر 400 تومن پیدا کنید . از 9300 بهتره .

لینک به دیدگاه

سلام دوستان میخوام از لیون یه ستاپی رو بخرم ولی موندم تو یه سری از مواردش چیو‌ انتخاب کنم ستاپی که من انتخاب کردم اینا هستن

Cpu: ryzen9 5900x

Gpu: rx6900xt

Ram:4×16 corsair vengeance rgb pro  Motherboard: rog crosshair viii formula

Power: rog thor 1200p

Ssd: samsung 980pro 1tb(اگه لیون بیاره ۲ ترابایت)

Hard: wd black 6tb

Cpu cooling: asus rog strix lc 360 rgb

Case: asus helios

خب اول میرم سراغ سی پی یو که یکی از دلایل مهم انتخابش میتونه یکی از ویژگی های سی پی یو های نسل 5000 و گرافیکای نسل 6000 amd باشه که بنظر میرسه باعث میشه داخل گیم اف پی اس بیشتری بگیره مطمئنا این دلیل کافی نیست تا به نسبت i9 بری 8 میل بیشتر بدی دلیل دومم انجام یه سری پردازش های سنگین هست که باتوجه به مقایسه ای که کردم این سی پی یو i9 رو قورت میده:/ حالا زیاد نمیخوام وارد جزئیات بشم بریم برا مورد بعدی

درمورد گرافیک اول میخواستم 3090 بگیرم ولی بعد از دیدن اختلاف قیمت بیش از ۴۰ میلیون تومن پشیمون شدم چرا باید اینقد پول بدم برا یه 3090? نمیدونم چن میلیونش میره بابت اینکه rx6900xt گارانتیش ۳ ماهه و 3090 ۳۶ ماهه ولی واقعا نمیرزه تازه توی گیم 3090  داخل 1080p و 1440p به 6900xt کم میاره ولی خودشو توی 4k نشون میده اونم نه زیاد که من اصلا 4k لازمم نمیشه اگه بشه یه سری گیم افلاین که تو همونم از 60 اف پی‌اس بیشتر که نیاز نیست منم کارام در حدی نیس که حتما نیاز 24 گیگ رم باشم چون میدونم اون 24 گیگ الکی نیس و خیلی کمک میکنه تو  رندر و تازه این خنک کنندش هم یه چیز نابیه برا خودش(rx6900xt)

درمورد رم که واقعا دو دلم من ادمی نیستم که‌گارانتی زیاد برام مهم باشه ولی اینجا فرق میکنه! صد در صد رمای کورس ایر اگه بهترین نباشن چیزی از بهترین کم‌ندارن ولی برام جالبه که گارانتی ندارن:/ و اینجا من یه گزینه خوب که میبینم رم ocpc x3treme هستش که آواژنگ گارانتی مادام العمر کرده راستش اگه مادام العمر نبود نمیخواستم ولی این دیگه کم چیزی نیستش واقعا هم فرقی بینشون ندیدم ولی خب یه جور دودلی به ادم دست میده

درمورد مادربرد واقعا حرفی ندارم بزنم چون یه غولیه برا خودش و این مسئله درمورد پاورم صدق میکنه:/

درمورد ssd هم طبق چیزایی که من دیدم روی کاغذ 980proتو رنج خودش رقیب نداره ولی انگار توی یوتویوب به970pro باخت میده برام جالبه چرا ولی بقدری فاصلشون کمه که ارزش ۱ میلیون هزینه بیشتر نداره

درمورد هارد هم که میشه گفت یه شاهکاریه هارد بلک واقعا عالیه ولی موندم ایا برا استفاده عادی هم شاهکاره؟ اگه ۲ ترابایت ssd بگیرم بنظرم یکم بی مصرف بنظر میاد بنظرتون یه هارد ۸ گیگابایت آبی یا بنفش با ۱ ترابایت ssd sata3 چطورع؟ اینم یه دودلی داره

اما کولینگ سی پی یو که خیلی مهمههه واقعا برام مهمه که باید چی تهیه کنم رقیب اصلی این کولینگ بنظرم ryujin 360 هست واقعا بین این دوتا موندم فاکتور rgb بنظرم معیار خاصی نیست تو یه سری گزینه های دیگه بهتره ولی اپشنایی که ryujin میده رو این نداره پس این یه دودلی شدید ایجاد میکنه

کیسم‌ که دیگه میشه گفت یه غولیه دیزاین شیک و ساده ای داره این دیزاین بدون فن برام قشنگه 

و در اخر درمورد مانیتور خودم رو مانیتور الین ویر aw2720hf هستش یه مانیتور 240hz ips 1080p خیلیاتون احتمالا بگید چرا یه مانیتور 1440p نمیگیری دلیلش واضحه وقتی خوب بش فکر میکنم که تا چند سال دیگه بازیا چقدر پیشرفت میکنن و طوری میشه که با 1440 نرخ فریم خیلی پایین تر از 1080 میشه و دیه نمیتونم 240fps کامل بگیرم به‌این نتیجه میرسم 1080 بگیرم البته یه مانیتور 4k سامسونگ هم دارم تو خونه که دیه دلیل میشه تا اصلا نیاز به 1440 نداشته باشم 

خلاصه درمورد اون ستاپ اگه اون موردایی که گفتم بینشون دودلم پیشنهاد بدین(حتی اگه بین دوتاش نباشه ولی دلیل خوبی داشته باشه) ممنون میشم

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت شما دوستان

مدل مادربورد بنده این هست:

H61H2-M13 فکر کنم V1

از شما درخواست دارم کسایی که وارد این کار هستن توی این تاپیک

یه سیستم با این مادربورد برام ببندن

مرسی ;)

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

من یه مادربردz490 aorus elite  و cpu10700k  دارم. برای خرید رم دو به شک شدم که چه برندی بگیرم که هم تو رندرینگ سنگین دووم بیاره و هم بهترین سازگاری رو داشته باشه. 

فعلا این سه تا مدل مد نظرم هست.دوستان متخص لطفا نظرشون رو بگن که خوبه یا نه .درصورتی هم که پیشنهاد دیگه ای تو این رنج قیمت دارید بفرمایید.ممنون میشم.

https://www.lioncomputer.com/product/jm3z3/TeamGroup-T-FORCE-DELTA-TUF-Gaming-Alliance-RGB-16GB-8GBx2-2400Mhz-CL16

https://www.lioncomputer.com/product/jpyw1/TeamGroup-XTREEM-ARGB-16GB-8GBX2-3200MHz-CL16-DDR4-Gaming-Memory

https://www.lioncomputer.com/product/22l18/VENGEANCE-LPX-16GB-8GBx2-3200MHz-CL16

لینک به دیدگاه

تجربه شخصی می‌گه کورسیر و جی‌اسکیل بهترن ولی تیم‌گروپ هم دیدم که خیلیا استفاده کردن و مشکل نداشتن.

در ضمن مورد اولی که لینک دادید فرکانسش 2400 هست، درحالی که پردازنده و برد شما بیش از این هم ساپورت می‌کنه

لینک به دیدگاه

پردازنده من I3-4160 و کارت گرافیک من

Asus Radeon HD 5750 1GB DDR5

هستش من میخوام با کمترین هزینه این دو تا رو بفروشم و به جاشون پردازنده و کارت قویتر بگیرم . بازی های جدید پردازده چهار هسته ای میخواد . مشکلی ندارم بازی های جدید رو با حداقل جزییات بازی کنم .
الان میخوام بازی RAGE 2 رو با این سیستم خودم باز کنم فایده نداره هر کار کردم . میشه کمکم کنید . رم من 8GIG هستش . مانیتور هم از 17 یا 19 بالاتر نمیره .
اگه جای مطمطئنی میشناسید که میتونم این دو تا قطعه خودم رو بفروشم راهنمایی کنید با تشکر فراوان

لینک به دیدگاه

سلام.کسی از سایت هارد سرا خرید داشته؟معتبره؟

و ssd سامسونگ PM871 چطوره؟سرعتش خوبه؟پیشنهاد میشه از این سایت ssd استوک گرفت؟

این ssd برد ssd های معمولی؟سرعتش مثل ssd های های معمولی روی sata 2 هست؟(مثلا 250 مگابایت)

https://www.digikala.com/product/dkp-2849748/اس-اس-دی-اینترنال-اپیسر-مدل-t300ba-ظرفیت-64-گیگابایت

ویرایش شده توسط amir.t.1261
لینک به دیدگاه

سلام مشخصات کامپیوتر من به این شکل هست

1050Ti,Corei34160,Z3CrystaL,16GbDRR3Ram,50, 0GB SSD SANDDISK, Motherboard AsrockH81M-GL

چه پاوری برای این سیستم مناسبه؟ 

بودجه هم 2 میلیون هست،برند گرین رو هم پیشنهاد ندین باتشکر 

لینک به دیدگاه

درود پاور ۳۳۰ وات هم براش کافیه اما اگه میخواید آینده نگری کنین اینا رو یه نگاهی بندازین

https://www.digikala.com/product/dkp-1079077

https://www.digikala.com/product/dkp-645211

https://www.digikala.com/product/dkp-2733597

پیشنهاد خودم آخریه ۸۰ پلاس گلد هم هست

لینک به دیدگاه

سلام

خیلی خلاصه بهترین پردازنده سوکت 1151 زیر 6م پیشنهادتون چیه؟

مین z170

ویرایش شده توسط hamidjalab
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...