رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در ۷ ساعت قبل، Amirakbar گفته است :

سلام😃

1.لطفا بودجه رو مشخص کنید تا بهتر راهنمایی کنیم

2.باندل خوبیه البته باندلی که @kiarash917 معرفی کردند عالیه اما گرافیک داخلی نداره و مشکله! تا زمانی که سوکت پردازنده کج نشده باشه یا اسلات پایه هاش کج یا نشکنه مشکلی نداره

3.در مورد پاور نمیدونم بهتره دوستان متخصص راهنماییتون کنند🤔

4.خیر رم قدیمی جواب نمیده.کارت گرافیکتون (710) و سری های 700 و 600 قطع آپدیت شده درکل کارت گرافیک آنبرد 9100 خیلی از 710 بهتره

5.بله تهویه کیس های جدید خیلی بهتره از کیس های قدیمی

ممنون از شما و اقا کیارش، سیستم قبلی من برای ۱۲ سال پیش و مادربردش که ایسوز pk5pl بود سوخت! بودجه من کف هست با کاربری وب و برای کارای سنگین و گیم نیاز ندارم، بودجم برای مادربرد حدود ۲ تومن که نظرات دیجی کالا رو خوندم تو این رنج عجیب بود از ایسوز خیلی شاکی بودن که مثلا یدونه اسلات رم کار نمی کرده حالا نمیدونم ریفرش بوده یا کیفیت تو این رنج پایین...

پردازشگر 9100 ظاهرا گرافیک آنبرد نداره و باید کارت گرافیک بخرم

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه
در 2 ساعت قبل، drsherman گفته است :

سیپیو هایی که انتهاشون f دارن بدون گرافیک داخلی هستن، شما همون 9100 بگیرید گرافیک داره و از gt 710 هم قوی تره.(9100f نگیرید)

لینک به دیدگاه

گفتم باندلی که آقا کیارش معرفی کردند کارت آنبرد نداره
دقت کنید cpu های اینتلی که آخرشون f هست کارت آنبرد نداره و گرنه ۹۱۰۰ آنبرد داره

فرستاده شده از SM-A515Fِ من با Tapatalk

لینک به دیدگاه

در ۳ ساعت قبل، drsherman گفته است :

ممنون از شما و اقا کیارش، سیستم قبلی من برای ۱۲ سال پیش و مادربردش که ایسوز pk5pl بود سوخت! بودجه من کف هست با کاربری وب و برای کارای سنگین و گیم نیاز ندارم، بودجم برای مادربرد حدود ۲ تومن که نظرات دیجی کالا رو خوندم تو این رنج عجیب بود از ایسوز خیلی شاکی بودن که مثلا یدونه اسلات رم کار نمی کرده حالا نمیدونم ریفرش بوده یا کیفیت تو این رنج پایین...

پردازنده هایی که تو آخرشون پسوند f وجود داره یعنی فاقد گرافیک آنبورد هستن  مثلا 9100f که گرافیک داخلی نداره   ولی پردازنده هایی که هیچ پسوندی ندارن مثل 9100  این پردازنده ها دارای گرافیک آنبورد هستن و از اون gt 710 که مد نظر قدرتمند تره

ولی من پیشنهاد بهتری دارم

الان قیمت یه 9100 گرافیک دار  حدودا 4700 برات خرج باز میکنه   شما بیا i3 10100 گرافیک دار بگیر  که برات حدودا 3600 آب میخوره  نسل جدید تر   قدرتمند تر در حد i5 9400 هست   حدودا ۱ ملیون از اونجا برات ارزون تر درمیاد که میتونی این هزینه رو بذاری رو مادربرد  یه ۵۰۰ تومن هم گیر بیار یه h410 mk بگیر  واقعا نسبت به h310 بهتر شده از  سر گیره اسلات گرافیک گرفته تا تعداد فاز های بیشتر

لینک به دیدگاه

پردازنده هایی که تو آخرشون پسوند f وجود داره یعنی فاقد گرافیک آنبورد هستن  مثلا 9100f که گرافیک داخلی نداره   ولی پردازنده هایی که هیچ پسوندی ندارن مثل 9100  این پردازنده ها دارای گرافیک آنبورد هستن و از اون gt 710 که مد نظر قدرتمند تره
الان قیمت یه 9100 گرافیک دار  حدودا 4700 برات خرج باز میکنه   شما بیا i3 10100 گرافیک دار بگیر  که برات حدودا 3600 آب میخوره  نسل جدید تر   قدرتمند تر در حد i5 9400 هست   حدودا ۱ ملیون از اونجا برات ارزون تر درمیاد که میتونی این هزینه رو بذاری رو مادربرد  یه ۵۰۰ تومن هم گیر بیار یه h410 mk بگیر  واقعا نسبت به h310 بهتر شده از  سر گیره اسلات گرافیک گرفته تا تعداد فاز های بیشتر
دقیقا همین کار رو بکنند[emoji106][emoji106]

فرستاده شده از SM-A515Fِ من با Tapatalk

لینک به دیدگاه

درود.
لطفاً میخام بدونم ،فقط ارتقا سی پی یو سیستمم از core i3 4160 به core i7 4790 یا core i7 4790K چقدر یا چند درصد کانورت فایل های ویدیویی را بهبود می بخشد؟
۲- چقدر در بهبود اجرای گیم با گرافیک GTX 1650 Super OC موثر است؟
همونطوری که مشخصه سیستم و  مادربرد ، نسل چهار اینتل هست و ارتقا  فقط در این  نسل میخام انجام بدم.
ممنون.

لینک به دیدگاه

در در ۱۴۰۰/۳/۳۰ در ۱۱:۳۶، kiarash۹۱۷ گفته است :

کیارش جان ممنون از راهنمایی خوبت، اقا من GIGABYTE H410M S2H (rev. 1.0) سفارش دادم چند روز دیگه دستم میرسه به نظرت اوکی هست؟ دیدم گارانتی ایسوس جالب نیست و قیمتش روی 410 خیلی بالاتر گیگابایت خریدم. بعد پردازنده 10100 خیلی گرون حدود 3700 شده من دیدم پردازنده پنتیوم گلد جدید اومده Pentium Gold G6405 که گرافیک هم داره قیمتش حدود 1800 به نظرت خوب هست؟ چون این پردازنده ها 1200 سوکت فقط برای نسل 10 و 11 فک کنم باشن نسل بعد منسوخ میشه... نظر شما چیه؟

یه سوال دیگه هم داشتم کارت گرافیک قدیمی من که برای 10 سال پیش gefource 9400GT روی این pci express های ورژن جدید کار می کنه؟

لینک به دیدگاه

سلام. ممنون بابت این تاپیک و توضحیات بسیار مفیدتون.

یه سوال. من واقعا اطلاعات زیادی ندارم در مورد مانیتورها و صرفا چیزی که میتونم مقایسه بکنم، مشخصات فنی ای هست که توی سایتها از هر محصولی درج کردند و  با مطالعه اونها، به این دو تا مانیتور رسیدم برای خرید:

BenQ ZOWIE XL2731 و همین مدل Odyssey G5.

کاربری من هم کاربری معمولی هست. یعنی گیم آفلاین و داستانی، فیلم، وبگردی و کارهای دیگه کامپیوتر و بعضی وقتها هم شاید یه مقدار اتوکد.

حالا شما از دیدگاه خودتون، نقاط ضعف و قوت هر کدوم از اینها نسب همدیگه، چیه؟

سایر دوستان هم اگر امکانش رو دارین، ممنون میشم در انتخاب مدل کمکم کنید. ❤️

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Pejmancity گفته است :

سلام. ممنون بابت این تاپیک و توضحیات بسیار مفیدتون.

یه سوال. من واقعا اطلاعات زیادی ندارم در مورد مانیتورها و صرفا چیزی که میتونم مقایسه بکنم، مشخصات فنی ای هست که توی سایتها از هر محصولی درج کردند و  با مطالعه اونها، به این دو تا مانیتور رسیدم برای خرید:

BenQ ZOWIE XL2731 و همین مدل Odyssey G5.

کاربری من هم کاربری معمولی هست. یعنی گیم آفلاین و داستانی، فیلم، وبگردی و کارهای دیگه کامپیوتر و بعضی وقتها هم شاید یه مقدار اتوکد.

حالا شما از دیدگاه خودتون، نقاط ضعف و قوت هر کدوم از اینها نسب همدیگه، چیه؟

سایر دوستان هم اگر امکانش رو دارین، ممنون میشم در انتخاب مدل کمکم کنید. ❤️

اگر فقط گیم افلاین هست کاربریتون  و استفاده های معمولی سعی کنید مانیتور ای پی اس بگیرید

لینک به دیدگاه

🌺‌ سلام. پنج سال پیش با خرد جمعی اعضای فروم؛ سیستم زیر رو خریداری کردم (از سایت لیون کامپیوتر)

Cpu: i5 4460

MotherBoard : Asrock H97 Fatality

Graphic: Nvidia 970

Power: 650 Green

Ram: HyperX FURY DDR3 4*4

این سیستم در زمان خودش بی نظیر و پربرکت بود. در زمینه آتلیه و فتوشاپ، به مدت ۵ سال شبانه روز روشن بود. اما هفته پیش از کولر گازی اتاق کار، تعدادی یخ پرتاب شد داخل کیس و بلافاصله خاموش شد!

با فشردن دکمه پاور روشن نمیشد و یا روشن می‌شد اما به مدت ۴ ثانیه فن سی پی یو شروع به حرکت میکرد و بعد خاموش میشد! 

سیستم رو پیش یک مهندس بردم!‌‌!  روز دوم تماس گرفت و فرمود مشکل از مادربرد است و سوکت پردازنده کج شده، و۷۰۰ هزار تومان بدهید تا سرویس کنیم بعد برویم مرحله بعد! گفتم مرحله بعد چیه دیگه؟ گفت ممکن است چندجای دیگر مادربورد هم خراب باشه و مثلاً ۱ میلیون دیگر هزینه بخواد!

گفتم آقا شاید اصلا نخوام با پله پله شما جلو برم... شما اول ببین دقیقا چی خرابِ چی نیست بعد یک قیمت نهایی اعلام کن تا من متوجه بشم ارزش داره یا خیر...گفت باشه اطلاع میدم!

بعد از چندروز تماس گرفت و گفت متاسفانه سی پی یو شما هم سوخته!

من منکر شدم و گفتم چرا آخه همه چیز باید باهم بسوزه؟ شما که روز اول همه چیز رو تست کردید، ولی نام سی پی یو رو مطرح نکردید؟ 

ناراحت شد و گفت اگر به من دادید که تجربه من میگه پردازنده سوخته و مادربرد هم مشکلاتی داره! و بیخیال این سیستم بشوید چراکه پردازنده سوخته تعمیر نمیشه و برای مادربرد ۱۱۵۰ هم ارزش نداره اینقدر هزینه تعمیر کنید..

سپس ۳ پیشنهاد داد:

۱- خرید مادربرد جدید به قیمت ۷ یا ۸ میلیون با سی پی یو نسل جدید به همین قیمت و ۱۶ گیگ رم ddr4 (۲۰ میلیون هزینه کنید)‌و ورم های DDR3 خود را بفروشید.

۲- مادربردی از نسل ۱۱۵۱ یا ۱۱۵۵ پیداکنید که رم ddr3 رو ساپورت کنه و یک سی پی یو جدید هم بخرید!‌‌‌ (‌ اصلا همچین مادربردی داریم؟)

۳- مادربرد ازراک h97 خودتان رو تعمیر کنید (به هر قیمتی که میشه) و یک پردازنده ۱۱۵۰ هم بخرید. 

حالا اساتید برجسته من رو یاری کنند. پیشنهاد شما چیه؟ درحال حاضر بجز پردازنده که می‌گفت سوخته و مادربرد که معلوم نیست مشکلش چیه ، ۲۰ گیگ رم از نوع ddr3، پاور ۶۵۰، گرافیک ۹۷۰ و مانیتور ۲۴ اینچ سامسونگ دارم.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، KarimkhanF گفته است :

🌺‌ سلام. پنج سال پیش با خرد جمعی اعضای فروم؛ سیستم زیر رو خریداری کردم (از سایت لیون کامپیوتر)

Cpu: i5 4460

MotherBoard : Asrock H97 Fatality

Graphic: Nvidia 970

Power: 650 Green

Ram: HyperX FURY DDR3 4*4

این سیستم در زمان خودش بی نظیر و پربرکت بود. در زمینه آتلیه و فتوشاپ، به مدت ۵ سال شبانه روز روشن بود. اما هفته پیش از کولر گازی اتاق کار، تعدادی یخ پرتاب شد داخل کیس و بلافاصله خاموش شد!

با فشردن دکمه پاور روشن نمیشد و یا روشن می‌شد اما به مدت ۴ ثانیه فن سی پی یو شروع به حرکت میکرد و بعد خاموش میشد! 

سیستم رو پیش یک مهندس بردم!‌‌!  روز دوم تماس گرفت و فرمود مشکل از مادربرد است و سوکت پردازنده کج شده، و۷۰۰ هزار تومان بدهید تا سرویس کنیم بعد برویم مرحله بعد! گفتم مرحله بعد چیه دیگه؟ گفت ممکن است چندجای دیگر مادربورد هم خراب باشه و مثلاً ۱ میلیون دیگر هزینه بخواد!

گفتم آقا شاید اصلا نخوام با پله پله شما جلو برم... شما اول ببین دقیقا چی خرابِ چی نیست بعد یک قیمت نهایی اعلام کن تا من متوجه بشم ارزش داره یا خیر...گفت باشه اطلاع میدم!

بعد از چندروز تماس گرفت و گفت متاسفانه سی پی یو شما هم سوخته!

من منکر شدم و گفتم چرا آخه همه چیز باید باهم بسوزه؟ شما که روز اول همه چیز رو تست کردید، ولی نام سی پی یو رو مطرح نکردید؟ 

ناراحت شد و گفت اگر به من دادید که تجربه من میگه پردازنده سوخته و مادربرد هم مشکلاتی داره! و بیخیال این سیستم بشوید چراکه پردازنده سوخته تعمیر نمیشه و برای مادربرد ۱۱۵۰ هم ارزش نداره اینقدر هزینه تعمیر کنید..

سپس ۳ پیشنهاد داد:

۱- خرید مادربرد جدید به قیمت ۷ یا ۸ میلیون با سی پی یو نسل جدید به همین قیمت و ۱۶ گیگ رم ddr4 (۲۰ میلیون هزینه کنید)‌و ورم های DDR3 خود را بفروشید.

۲- مادربردی از نسل ۱۱۵۱ یا ۱۱۵۵ پیداکنید که رم ddr3 رو ساپورت کنه و یک سی پی یو جدید هم بخرید!‌‌‌ (‌ اصلا همچین مادربردی داریم؟)

۳- مادربرد ازراک h97 خودتان رو تعمیر کنید (به هر قیمتی که میشه) و یک پردازنده ۱۱۵۰ هم بخرید. 

حالا اساتید برجسته من رو یاری کنند. پیشنهاد شما چیه؟ درحال حاضر بجز پردازنده که می‌گفت سوخته و مادربرد که معلوم نیست مشکلش چیه ، ۲۰ گیگ رم از نوع ddr3، پاور ۶۵۰، گرافیک ۹۷۰ و مانیتور ۲۴ اینچ سامسونگ دارم.

سیستم رو گرفته و ببرید جای دیگه تا نظر بدن..اگر خرج به باندل باید بدید بهتره برید سمت amd  بخاطر خوب بودن در رندر

در صورت خرید باندل بهتره پاور هم عوض کنید ممکنه مشکل ساز بشه

تست و عیب یابی همچین مواردی نیاز حضوری داره و قطعات مشابه برای تست

لینک به دیدگاه

سلام میخواستم بدونم  سی پی یو  Ryzen 3 4300GE AM4 Tray با مادربورد ASUS TUF GAMING A520M-PLUS سازگاری داره؟ عملکردش تو گیمینگ در مقایسه باi5 9400f چطوره؟ و اینکه تو سایت amd نوشته OEM Only مشکلی ایجاد نمیکنه؟

ویرایش شده توسط mmd1401
لینک به دیدگاه

سلام .

یک سوالی برای من پیش اومده بود.

میخواستم بدونم من الان رم 2 دارم،اگر رم 4 گیگ را خریداری کنم،این 2 با 4 جمع میشه ،رم 6 میشه یا همون 4 که خریدم میمونه؟

ممنون میشم جواب بدید🙏

لینک به دیدگاه

در ۱۴ دقیقه قبل، AmiRGT گفته است :

سلام .

میخواستم بدونم من الان رم 2 دارم،اگر رم 4 گیگ را خریداری کنم،این 2 با 4 جمع میشه ،رم 6 میشه یا همون 4 که خریدم میمونه؟

ممنون میشم جواب بدید🙏

6

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، mmd1401 گفته است :

سلام میخواستم بدونم این سی پی یو با مادربورد ASUS TUF GAMING A520M-PLUS سازگاری داره؟ عملکردش تو گیمینگ در مقایسه باi5 9400f چطوره؟ و اینکه تو سایت amd نوشته OEM Only مشکلی ایجاد نمیکنه؟

سلام دوست من، این مادربردی که فرمودین بله از 4300ge پشتیبانی می‌کنه

توی گیم حدود ۷ الی ۲۰ درصد از پردازنده 9400f قوی‌تر هست.

Oem only خیر مشکلی ایجاد نمیکنه چون شما که از خود کمپانی خرید نمی‌کنین که یک محصول oem به دست تون برسه، معمولا به همین دلیل به صورت بدون پک این پردازنده در داخل کشور به فروش میرسه

در 26 دقیقه قبل، AmiRGT گفته است :

سلام .

ممنون میشم جواب بدید🙏

سلام دوست من، برای تهیه رم سعی کنین فرکانس، تایمینگ و شرکت سازنده رم یکی باشن، اگر این موارد رو رعایت کنین مشکلی پیش نمیاد

وقتی رم ۲ دارین بهتره یا یک رم ۲ بگیرین یا اینکه این رم رو بفروشین و دو رم ۴ گیگ خریداری کنین.

اگر رم ها مطابقت داشته باشن ۶ گیگ میشه، اما اگر مطابقت نداشته باشن یک ماژول شناسایی میشه (گاهی هم مقداری از حافظه ماژول دیگه اضافه میشه)

لینک به دیدگاه

سلام 

پاور 600 برای کارت 3070Ti جواب میده؟

مدلش هم اینه فکر کنمhttps://www.digikala.com/product/dkp-34603/منبع-تغذیه-کامپیوتر-گرین-مدل-gp600a-hp

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، HAM۳D گفته است :

سلام 

مدلش هم اینه فکر کنمhttps://www.digikala.com/product/dkp-34603/منبع-تغذیه-کامپیوتر-گرین-مدل-gp600a-hp

بله،

اما پاورتون فک کنم تولیدش 2-3 سال پیش دیگه قطع شد،

اگه عمر پاورتون بالای 5 ساله، من بودم تعویضش میکردم،

ولی در کل مشکلی نداره

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

بله،

اما پاورتون فک کنم تولیدش 2-3 سال پیش دیگه قطع شد،

اگه عمر پاورتون بالای 5 ساله، من بودم تعویضش میکردم،

ولی در کل مشکلی نداره

تقریبا میشه گفت 6 ساله دارمش مشکلی هم نداشتم

چرا تعویض باید کرد؟

لینک به دیدگاه

در ۳ ساعت قبل، HAM۳D گفته است :

سلام 

سلام.شما میتونی در این سایت مشخصات سیستمت رو بزنی میگه چند وات خوبه.https://green.ir/calculator

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۵۲ دقیقه قبل، HAM۳D گفته است :

چرا تعویض باید کرد؟

لزومی برای تعویض نیست. من سلیقه خودمو گفتم، من اگه پاور سیستمی قدیمی شده باشه و بخوام یه قطعه تپل بهش اضافه کنم، اونم عوض میکنم

بهر حال اون پاور قدیمی، یه 6 سالی کار کرده و روی یه توان مشخص زیر لود بوده، کم یا زیاد شدن این توان خروجی، بعد چند سال استفاده، شاید برای پاور خوشایند نباشه

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، HAM۳D گفته است :

چرا تعویض باید کرد؟

بنظر من مخصوصا اگه زیاد کار نکرده باشه نیاز به تعویض نیست.(به نظر من).اگه کفایت کنه برا سیستم.

لینک به دیدگاه

ممنون 

قطعاتی که گرفتم فعلا ایناس

b460 plus gaming

10400f

ram 2*8 3000

خودم مد نظرم 3060ti بود که خب نیست و گرونه

میخواستم ببینم اون 3070ti برا این قطعات گلو گاه نمیشه؟

با حسابگر گرین زدم تقریبا شد 560 وات کانکتور مادربرد و پاور رو سر درنمیارم

کیسم هم گرین x1 اون کارتای 3فن 3070ti تو کیسم جا میشه؟

لینک به دیدگاه

در ۶ دقیقه قبل، HAM۳D گفته است :

با حسابگر گرین زدم تقریبا شد 560 وات کانکتور مادربرد و پاور رو سر درنمیارم

فک میکنم نیاز به تعویض دارید.من اینجوری زدم:

image.thumb.png.b02358f5913d5ed2c67c71e02c72d188.png

image.thumb.png.20ea9800d3808f81854265776dd47592.png

باز خودتون تحقیق کنید یا دوستان هم نظر بدن.

لینک به دیدگاه

سلام. بنده یه سیستم قدیمی دارم که حالا می خوام کمی بروزش کنم. مثلاً یک ssd، یک هارد اینترنال جدید، رم جدید و یک کارت گرافیک 2 گیگی یا چهار گیگی جدید بهش اضافه کنم. نمی خوام سی پی یو و مادربرد هم تغییر بدم. پاور هم 400 وات گرین هست.

مشخصات مادربرد:

https://www.msi.com/Motherboard/B75A-G43/Specification

و مشخصات سیستم کنونی هم در تصویر ارسالی هست:

استفاده زیادی هم نمی خوام از این سیستم بکنم. یه ویندوز 10 و اجرای چند نرم افزار معمولی جوابه. حالا چه بخرم. چی کار کنم؟

1.jpg

لینک به دیدگاه

در 41 دقیقه قبل، amir.t.1261 گفته است :

فک میکنم نیاز به تعویض دارید.من اینجوری زدم:

image.thumb.png.b02358f5913d5ed2c67c71e02c72d188.png

image.thumb.png.20ea9800d3808f81854265776dd47592.png

باز خودتون تحقیق کنید یا دوستان هم نظر بدن.

من خودم زدم این شد

من کولر ندارم 2 تا هارد معمولی دارم 3تا فن rgb هم به غیر از مادربردم ندارم

112.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...