رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوست من

لطفاً عکسی از نوشته های روی پاور و لیست قطعات تون رو درج بفرمایین...

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در ۱۰ ساعت قبل، m.sadeghi۱۲ گفته است :

سلام من سیستم جدید جمع کردم مادربرد گیگابایت h410و پردازندهi3 10100و رم 8ddr4انداختم ولی پاور قدیمی خودم روکه230وات بود رو گذاشتم روش ولی سیستم روشن نمیشه ولی رو مادربرد قبلی که میزارم g41هستش روشن میشه کار می‌کنه البته پاور کانکتور4پین داره ولی رو مادربرد جدیده 8پین میخوره بهش اگر قدرت پاور کمه مادربرد رو پس بدم چون گارانتی آواژنگ داره

اصلا به احتمال قدرت پاور کم باشه یا ...   اون پاور قدیمی رو به هر نحوی میخوای نگه داری و مادربرد رو پس بدی؟🤔🤔🤦‍♂️

یکم بهتر توضیح بدین   کلا روشن نمیشه یا مثلا یه لحظه سریع روشن میشه و دوباره خاموش میشه؟

لینک به دیدگاه

سلام خسته نباشید میخواستم کمکم کنید که قویترین cpu و ram و کارت گرافیک برای مادربرد gigabyte ga_p31_es3g رو بهم معرفی کنید    خیلی ممنون

لینک به دیدگاه

در ۸ ساعت قبل، SARVAR گفته است :

سلام خسته نباشید میخواستم کمکم کنید که قویترین cpu و ram و کارت گرافیک برای مادربرد gigabyte ga_p31_es3g رو بهم معرفی کنید    خیلی ممنون

cpu : q8400 - q 9400 - q9450 - q9550

رم میتونید فقط 4 گیگ استفاده کنید یعنی 2 تا رم 2 گیگ ddr2

گرافیک gt730

لینک به دیدگاه

سلام و وقت بخیر. من میخوام یه سیستم با محور i5 11400f جمع کنم و در مورد یه سری قطعات راهنمایی نیاز دارم. مادربرد انتخابی من asus tuf gaming b560m plus هست. در حال حاضر یه کیس گرین oraman plus (به همراه dvd rom) و پاور گرین GP530A-EU دارم که به خاطر بودجه محدود میخوام اگه بشه فعلا از همینا استفاده کنم. همینطور بودجه کارت گرافیک هم ندارم و میخوام فعلا از HD 7850ای که دارم استفاده کنم. قصد دارم دو تا فن 120 گرین هم به جلوی کیس اضافه کنم.

حالا سوال من اینه: 1) چه cpu coolerای پیشنهاد می کنید برای سیستم (تا نهایت 1.5 میلیون)؟ 2) اس اس دی M.2 مقرون به صرفه و خوب با حجم 1 ترابایت؟ 3) رَم 16 گیگ 3200؟ (خودم به corsair vengance lpx فکر می کنم) 4) و در نهایت آیا پاوری که الان دارم جوابگوی این سیستم خواهد بود؟ می تونه در آینده gtx 1660 super یا حتی rtx 3060 ti رو جواب بده؟

پیشاپیش ممنون

لینک به دیدگاه

سلام. من میخوام پاورمو عوض کنم چون کارت گرافیکای سری 3000 گویا همه ش دوپین هشتایی میخوان. پیشنهاد شما چیه. هم خوب هم ارزون

الان یه پاور700 دارم که مارکش یادم نیست حقیقتش. سیستمم 6800K و 1070 هستش.

دست شما درد نکنه بابت وقتی که میذارید

لینک به دیدگاه

در ۴۰ دقیقه قبل، alireza fattahi گفته است :

سلام. من میخوام پاورمو عوض کنم چون کارت گرافیکای سری 3000 گویا همه ش دوپین هشتایی میخوان. پیشنهاد شما چیه. هم خوب هم ارزون

الان یه پاور700 دارم که مارکش یادم نیست حقیقتش. سیستمم 6800K و 1070 هستش.

دست شما درد نکنه بابت وقتی که میذارید

سلام

اگه پاورتون واقعا همین توان رو داره، از پس مثلا rtx 3070 و 6800k بر میاد.

ولی اگر مایل به خرید پاور جدید دارید، مدل های زیر به ترتیب:

- green 700w hp evo

- asus tuf 750w

- cooler master 700w mwe

پاور های خوب و مناسبی هستن برای قطعات آینده شما.

لینک به دیدگاه

در در ۱۴۰۰/۴/۲۱ در 10:25، Blueman6 گفته است :

سلام

اگه پاورتون واقعا همین توان رو داره، از پس مثلا rtx 3070 و 6800k بر میاد.

ولی اگر مایل به خرید پاور جدید دارید، مدل های زیر به ترتیب:

- green 700w hp evo

- asus tuf 750w

- cooler master 700w mwe

پاور های خوب و مناسبی هستن برای قطعات آینده شما.

مشکلم نداشتن دوتا کابل هشت پینه برا گرافیک. یعنی 90درصد مطمئنم نداره ولی الان کیس پیشم نیس دقیق چک کنم.

ممنون از پیشنهادات

الان دیدم یه دو و 6 داره. میشه جای هشت استفاده کرد دیگه؟

لینک به دیدگاه

سلام من پاور گرین 430قدیمی دارم که یک قطعه ش خرابه بردم گرین با200تومن درست میشه. بدم درست کنه بهتره یا پاور معمولی بخرم؟چون مادربرد 8پین میخوره ولی پردازنده م قوی نیست 4پین بستشه

مادربردh410 giga رم8 گرافیکgt520.پردازندهi3 10100

لینک به دیدگاه

در ۹ ساعت قبل، m.sadeghi۱۲ گفته است :

اگر بودجه خرید تا بالای 2 تومن دارید نو بخرید اما اگر ندارید بدید تعمیر 

اصلا سمت پاورهای متفرقه نرید

لینک به دیدگاه

در ۱۲ ساعت قبل، m.sadeghi۱۲ گفته است :

سلام من پاور گرین 430قدیمی دارم که یک قطعه ش خرابه بردم گرین با200تومن درست میشه. بدم درست کنه بهتره یا پاور معمولی بخرم؟چون مادربرد 8پین میخوره ولی پردازنده م قوی نیست 4پین بستشه

مادربردh410 giga رم8 گرافیکgt520.پردازندهi3 10100

سلام اگه واقعا پول خرید پاور جدید رو ندارید ,بدید تعمیر کنن

لینک به دیدگاه

با کمک و راهنمایی دوستان، دو سیستم رو یکی کردم و یه کارت گرافیک هم خریدم. الان این مشخصاته:

CPU: AMD FX-4100, 4 Core, 3600 MHz
Motherboard: MSI 870A-G54Fx
RAM: 14 GB DDR3
Graphic: Geforce TUF-GTX1650-O4GD6-P-GAMING 4GIG
Power: Green 580w model:GP580B

الان خیلی وضعیت بهتر شد و بازی هایی که گفتم رو حتی در وضعیت Ultra روون اجرا میکنه.

بجز مثلاً و مخصوصاً Ghost Recon Wildlands و تا حدودی هم Metal Gear Solid V رو که با گرافیک خیلی بالایی اجرا میکنه ولی لگ داره و صفحه صفحه لود میکنه. روی کیفیت low هم تاثیر زیادی نداشت.

نکته اینکه در زمان اجرا وضعیت مصرف GPU نورماله و به 30% هم نمیرسه، اما CPU کاملاً روی 100% چسبیده. که به نظرم مطابق نظر دوستان همون حکم گلوگاهیه که گفتند.

در مجموع برای اینکه یه حرکت دیگه بزنیم تا بازی های جدیدتر هم اجرا بشن پیشنهادتون چیه؟

و اگر پیشنهاد روی CPU هست چه مدلی پیشنهاد میکنید؟
بودجه: 5 تومن اما اگر فکر میکنید ارزشش رو داره، تا 10 تومن هم میتونم افزایش بدم.
همچنین مایلم بدونم حداکثر CPUیی که سیستمم با این مشخصات میتونه ساپورت کنه چیه؟

پیشاپیش متشکرم.

لینک به دیدگاه

در صورت ارتقا cpu باید مادربرد رو هم عوض کنید 

با بودجه ۱۰ تومان میتونین i5 نسل ۱۰ خریداری کنید 

i5 10400f و مادربرد b460 

و البته باید رم رو هم به ddr4 ارتقا بدید 

لینک به دیدگاه

در ۹ ساعت قبل، NabiKAZ گفته است :

با کمک و راهنمایی دوستان، دو سیستم رو یکی کردم و یه کارت گرافیک هم خریدم. الان این مشخصاته:

CPU: AMD FX-4100, 4 Core, 3600 MHz
Motherboard: MSI 870A-G54Fx
RAM: 14 GB DDR3
Graphic: Geforce TUF-GTX1650-O4GD6-P-GAMING 4GIG
Power: Green 580w model:GP580B

الان خیلی وضعیت بهتر شد و بازی هایی که گفتم رو حتی در وضعیت Ultra روون اجرا میکنه.

بجز مثلاً و مخصوصاً Ghost Recon Wildlands و تا حدودی هم Metal Gear Solid V رو که با گرافیک خیلی بالایی اجرا میکنه ولی لگ داره و صفحه صفحه لود میکنه. روی کیفیت low هم تاثیر زیادی نداشت.

نکته اینکه در زمان اجرا وضعیت مصرف GPU نورماله و به 30% هم نمیرسه، اما CPU کاملاً روی 100% چسبیده. که به نظرم مطابق نظر دوستان همون حکم گلوگاهیه که گفتند.

در مجموع برای اینکه یه حرکت دیگه بزنیم تا بازی های جدیدتر هم اجرا بشن پیشنهادتون چیه؟

و اگر پیشنهاد روی CPU هست چه مدلی پیشنهاد میکنید؟
بودجه: 5 تومن اما اگر فکر میکنید ارزشش رو داره، تا 10 تومن هم میتونم افزایش بدم.
همچنین مایلم بدونم حداکثر CPUیی که سیستمم با این مشخصات میتونه ساپورت کنه چیه؟

پیشاپیش متشکرم.

سلام

همون طور که قبلا هم گفتم CPU گلوگاهه

به نظر میرسه که مادربرد شما توانایی ساپوررت 8350 رو هم داره که تا 2 برابر 4100 قدرت داره .

اما به نظرم چندان ارزش هزینه نداره

شما میتونید با 2 - 2.5 یا نهایت 3 تومن یه مادربرد چیپست b450 بگیرید که طیف بسیار وسیعی از پردازنده های رایزن رو پشتیبانی می کنه

مثلا این :

https://www.lioncomputer.com/product/y881l/ASUS-PRIME-B450MA-AM4-Motherboard

برای پردازنده هم با توجه به بودجه 10 تومنی میتونید حتی رایزن 3600 رو با قیمتی در حدود 6 - 7 تومن بخرید .

البته هزینه کولر و رم رو هم نباید فراموش کنید .

الان میشه با حدود 4 - 5 تومن از نسل 4000G یا نسل 2000 رایزن هم پردازنده های خوبی خرید .

اگر هم با دسته 2 مشکلی نداشته باشید میتونید بگردید و موارد بهتری پیدا کنید .

مهاجرت به اینتل هم گزینه بعدیه .

البته کلا DDR4 داره به آخر راهش میرسه و با DDR5 جایگزین میشه .

لینک به دیدگاه

از راهنمایی همه دوستان در بالا ممنونم.

راستش اگر بخوام برم توی فاز عوض کردن مادربرد، کلاً سیستم جدیدی میبندم با بودجه خیلی بیشتر که تو فکرشم بزودی.

اما الان فعلاً تصمیم داشتم یه تغییر cpu رو امتحان کنم با همین داشته های فعلی. نهایتش بعداً با کمی پایینتر میفروشمشون.

که چند تا از دوستان بالا 8350 رو پیشنهاد دادند. میخوام مطمئن بشم با سیستمم سازگاره و البته برای این مادربرد این بالاترین چیزیه که میشه تهیه کرد؟

البته توی نت هم هر چی گشتم اصلاً این مدل موجود نیست که خودش مشکلیه و اگر جایی سراغ داشتید لطفاً معرفی کنید.

در در ۱۴۰۰/۴/۲۶ در 12:58، big VULTURE گفته است :

مهاجرت به اینتل هم گزینه بعدیه .

منظورتون از این چی بود؟

یعنی کارایی اینتل رو بهتر از amd میدونید؟

لینک به دیدگاه

سلام من یک مادر برد قدیمی دارم که سالمه ولی سوکت cpu روی مادر برد حالت پین هست که پین های روی cpu روش قرار میگیره 

cpu های جدید هم روشون پین نداره الان چیکار کنم

لینک به دیدگاه

سلام دوستان من یک پاور 650w gold green دارم که 4 سالی میشه ازش استفاده میکنم بقیه سیستم هم اینه

i5-8600k

ram 8 ddr4 *2

fan case * 4

1 ssd 240 sata

hdd 1 tb wd blue

hdd 1 tb wd green

watercooler 120 cpu green

پاورم دو تا 6 پین و 2 پین داره که میتونم بعنوان دوتا 8 پین استفاده کنم و توی سایت های پاور کلکولتر هم که زدم مینیموم پاور رو میداد 650 وات

بنظر شما با این مشخصات این پاور حال حاضرم کشش 3070ti رو داره ؟ اگر نه ممنون میشم پاور پیشنهادی تون رو بگید

من قصدم خریده این کارت هست و تو خود سایتش زده که مینیموم 750 وات

https://www.leadtek.com/eng/products/graphics_cards(1)/WinFast_RTX_3070_Ti_HURRICANE_8G(40927)/detail

خوشحال میشم نظراتتون رو ببینم خیلی مچکرم

ویرایش شده توسط RaveN97
لینک به دیدگاه

در ۸ دقیقه قبل، RaveN۹۷ گفته است :

سلام دوستان من یک پاور 650w gold green دارم که 4 سالی میشه ازش استفاده میکنم بقیه سیستم هم اینه

i5-8600k

ram 8 ddr4 *2

fan case * 4

1 ssd 240 sata

hdd 1 tb wd blue

hdd 1 tb wd green

watercooler 120 cpu green

بنظر شما با این مشخصات این پاور حال حاضرم کشش 3070ti رو داره ؟ اگر نه ممنون میشم پاور پیشنهادی تون رو بگید

من قصدم خریده این کارت هست و تو خود سایتش زده که مینیموم 750 وات

https://www.leadtek.com/eng/products/graphics_cards(1)/WinFast_RTX_3070_Ti_HURRICANE_8G(40927)/detail

خوشحال میشم نظراتتون رو ببینم خیلی مچکرم

2 تا 8 پین میخواد باید 750 وات بگیری, جسارتا از کجا داری تهیه میکنی و به چه قیمتی ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

توانی بخوای ببینی سیستم شما تو استرس حدودا 600 وات مصرف داره. جای شما بودم کارت رو تهیه میکردم، بعدا اگه دیدم پاور توی گیم صدای فنش در میاد یا کویل واینش زیاد میشه اون وقت به فکر تعویضش می افتادم. 4 سال برای پاور خیلی زمان زیادی نیست که بگیم پاور شما قدیمیه.

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، Slasher گفته است :

2 تا 8 پین میخواد باید 750 وات بگیری, جسارتا از کجا داری تهیه میکنی و به چه قیمتی ؟

پاورم دو تا 6 پین و 2 پین داره که میتونم بعنوان دوتا 8 پین استفاده کنم و توی سایت های پاور کلکولتر هم که زدم مینیموم پاور رو میداد 650 وات . براتون پیام خصوصی دادم

در 2 دقیقه قبل، Devileytion گفته است :

توانی بخوای ببینی سیستم شما تو استرس حدودا 600 وات مصرف داره. جای شما بودم کارت رو تهیه میکردم، بعدا اگه دیدم پاور توی گیم صدای فنش در میاد یا کویل واینش زیاد میشه اون وقت به فکر تعویضش می افتادم. 4 سال برای پاور خیلی زمان زیادی نیست که بگیم پاور شما قدیمیه.

یعنی منظورتون این هست که ممکنه بخاطر کمبود پاور داغ کنه کارت ؟ بعد آسیب نمیبینه ؟

ویرایش شده توسط RaveN97
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 ساعت قبل، RaveN97 گفته است :

پاورم دو تا 6 پین و 2 پین داره که میتونم بعنوان دوتا 8 پین استفاده کنم و توی سایت های پاور کلکولتر هم که زدم مینیموم پاور رو میداد 650 وات . براتون پیام خصوصی دادم

یعنی منظورتون این هست که ممکنه بخاطر کمبود پاور داغ کنه کارت ؟ بعد آسیب نمیبینه ؟

مشخصا هرچی مصرف سیستم بیشتر باشه به پاور فشار بیشتری هم میاد. پاور زمانی داغ نمی کنه (حرارت تولید نمیکنه) که سیستم خاموش باشه. فقط اندازه اینکه چقدر داغ میکنه بر میگرده اول به اطلافش بعد به مصرف قطعات. پاور شما گلد هست و اطلافی کمی داره پس میمونه اینکه قطعات چقدر مصرف کنن. حتی اگه پاور 500 هم داشتید و فرض کشش سیستم رو نداشت با شات داون یا ریست و یا حتی بلو اسکرین متوجه کمبود ظرفیت پاور میشید. ولی جوری نیست که قطعه ای رو بسوزونه مگر اینکه پاور تغلبی، خراب/تعمیری یا آشغالی/فوق ارزون باشه.

ویرایش شده توسط Devileytion
لینک به دیدگاه

سلام خدمت شما 650 وات کافیه البته پاور درست و درمون الان قیمت پاورای کولر مستر خیلی خوب شده 750 واتش حدود 2300 هست وایت و برنز 700 وات هم 2600 اکبند با گارانتی !!! خواستی پیام خصوص بده لینک فروشگاهش رو بفرستم برات

لینک به دیدگاه

سلام

من یک لپ تاپ inspiron 5110n دارم ممکنه برای یک SSD بخرم می‌خواستم بدونم به چیا باید توجه کنم و اینکه توان مصرفی ssd ها اگر بیشتره (یا نیست) مشکلی برای توان کل مصرفی و دمای سیستم ایجاد نمی‌کنه و چرا بهتره ssd رو بجای هارد بندازم هارد و بگذارم جا درایو dvd و چه مارک ومدلی خوبه حدود 240 گیگ که هم زیاد خرج نشه و هم بی کیفیت نباشه چون فکر می کنم (اصلا مطمئن نیستم) که تا sata2 بیشتر پشتیبانی نمی کنه

پیشاپیش ممنون

ویرایش شده توسط smhk
لینک به دیدگاه

سلام من مادر برد h110-plus  دارم میخواستم ببینم cpu i3 9100f  بهش میخوره ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 ساعت قبل، کافی گفته است :

سلام من مادر برد h110-plus  دارم میخواستم ببینم cpu i3 9100f  بهش میخوره ؟

سلام خیر  نمیخوره

مین h310  نیاز دارید 

ویرایش شده توسط ferdosi
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...