رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه
در ۳ ساعت قبل، Programmer-hack گفته است :

روان و بدون لگ با ویندوز 10 پرو اورجینال هست یا نه؟

اکثر برد های 775 با ssd و مخصوصا ویندوز 10 یکم سر ناسازگاری دارن، اینجوری نیست که نصب نشه و کار نکنه، درست نصب نمیشه،

مثلا فایلای بوت ویندوز درست ساخته نمیشن و بعد ریستارت، دیگه ویندوز بالا نمیاد

من روی همین سیستم خودم به سختی ویندوز 10 نصب کردم، روی هارد دیسک مشکلی نداشت، اما پروتکل های ssd رو درست حسابی ساپورت نمیکرد . موقع نصب کلی روش های مختلف امتحان کردم تا جواب داد

اولی که ssd روی سیستم انداختم، با برنامه paragon ویندوز قبلی رو روی ssd کپی کرده بودم، بعدش که ویندوز 10 اومدم بریزم، دیدم که چه بد بختی هایی دارم، اگه دیدید ویندوز 10 موقع نصب اذیت میکنه و نمیاد بالا، اول روی هارد بریزید بعد با paragon روی ssd کپی کنید

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 20 ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

اکثر برد های 775 با ssd و مخصوصا ویندوز 10 یکم سر ناسازگاری دارن، اینجوری نیست که نصب نشه و کار نکنه، درست نصب نمیشه،

من روی همین سیستم خودم به سختی ویندوز 10 نصب کردم، روی هارد دیسک مشکلی نداشت، اما پروتکل های ssd رو درست حسابی ساپورت نمیکرد . موقع نصب کلی روش های مختلف امتحان کردم تا جواب داد

اولی که ssd روی سیستم انداختم، با برنامه paragon ویندوز قبلی رو روی ssd کپی کرده بودم، بعدش که ویندوز 10 اومدم بریزم، دیدم که چه بد بختی هایی دارم، اگه دیدید ویندوز 10 موقع نصب اذیت میکنه و نمیاد بالا، اول روی هارد بریزید بعد با paragon روی ssd کپی کنید

آها البته من روی همین سیستم ddr2 775 ویندوز 10 دارم ولی اصلا با بوت نصب نشد اومدم با فایل install.exe ویندوز نصب کردم مشکلی هم نداره ولی لگ داره و در کد نویسی اذیت میکنه 

در 20 ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

خوب نصب که بشه با رم 8 و ssd lexar 256 و q9400 بدون لگه و هنگ هست یا نه؟؟

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Programmer-hack گفته است :

با رم 8

محمود عزیز هم فرمودند که نصب رم مجموعا 8 گیگ برای سیستم ddr2 تقریبا امکانپذیر نیست علی الخصوص که مادربرد شما دو تا جا برای رم بیشتر نداره.(بعیده که رم چهار گیگ قبول کنه).مدل دقیق مادربرد را برایمان بنویس.

و همچنین سر کیسه رو شل کن.(بودجه رو بیشتر کن.)

سلام و ادب به هردوی شما یادم رفت

لینک به دیدگاه

سلام

CPU: Ryzen 5900X = 20.000

MB: ASUS ROG STRIX X570-E = 13.000

GPU: ASUS ROG STRIX Radeon RX 6800XT 16GB LC OC = 59.000

RAM: GSkill Trident Z Royal 2*32GB 4000MHz = 18.000

Cooler: ASUS ROG RYUJIN 360 RGB = 8.000

PSU: ASUS ROG STRIX 1000G Full Modular 80Plus Gold = 9.000

SSD: Samsung 980 Pro M.2 2TB = 11.800

HDD: WD 4TB Blue = 2.500

Case: ASUS ROG STRIX Helios = 11.000

TOTAL PRICE ~ 153

این قیمت ها حدودی هستن. اگه حضوری بخرید احتمالا زیر 150 درمیاد

البته همونطور که خواسته بودین این فقط کیس بود. همچین کیسی قطعا یه مانیتور عالی و لوازم جانبی(کیبورد، موس و ...) خوب میخواد 

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Elderado گفته است :

محمود عزیز هم فرمودند که نصب رم مجموعا 8 گیگ برای سیستم ddr2 تقریبا امکانپذیر نیست علی الخصوص که مادربرد شما دو تا جا برای رم بیشتر نداره.(بعیده که رم چهار گیگ قبول کنه).مدل دقیق مادربرد را برایمان بنویس.

و همچنین سر کیسه رو شل کن.(بودجه رو بیشتر کن.)

سلام و ادب به هردوی شما یادم رفت

سلام خدمت شما دوست عزیز می خواهم ی مادربرد ddr3 با lga 775 بندازم بعد ی رم 8

در 7 ساعت قبل، Elderado گفته است :

سلام دوستان امروز با یکی از دوستان خبره در شهرمون صحبت کردم

گفت ی مادربرد ddr3 با سوکت 1155 بزار

بعد فعلا ی i3 2100 بنداز بعد بعدا که پول دستت اومد برو ی i7 نسل 3 بنداز 

بنظرتون خوبه؟!

راستش پول منم می رسه خوبه؟

لینک به دیدگاه

در در ۱۴۰۰/۵/۵ در ۲۳:۴۹، invoker گفته است :

مادربرد ایسوس ROG MAXIMUS XII HERO WI-FI / قیمت 12.500

ممنون بابات پیشنهادتون

این مادربورد CPU نسل 11 رو ساپورت میکنه؟

لینک به دیدگاه

در ۴ ساعت قبل، rezanew گفته است :

ممنون بابات پیشنهادتون

این مادربورد CPU نسل 11 رو ساپورت میکنه؟

خواهش میکنم.

خیر فقط نسل 10 در توضیحات مادربرد درج شده.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، invoker گفته است :

خیر فقط نسل 10 در توضیحات مادربرد درج شده.

چون CPU که معرفی کردین نسل 11 هست

فکر کنم باید مادربورد دیگه ای جایگزین کنیم، پیشنهاد معادلی دارین؟

لینک به دیدگاه

در ۴۵ دقیقه قبل، rezanew گفته است :

چون CPU که معرفی کردین نسل 11 هست

فکر کنم باید مادربورد دیگه ای جایگزین کنیم، پیشنهاد معادلی دارین؟

اشتباه بنده بود ...

مادربرد گیگابایت Z590 AORUS ULTRA

این مورد پیشنهاد میشه ارزش خرید بسیار عالی و خوبی داره ...

لینک به دیدگاه

در در ۱۴۰۰/۵/۵ در 22:26، rezanew گفته است :

سلام دوستان عزیز

قصد خرید یک کیس دارم بیشتر برای تولید محتوای ویدیویی و گرافیکی و در کنار اون برنامه نویسی، بیشتر برای رندر کردن استفاده خواهد شد و باهاش بازی نمیکنم

هاردش حتما ۲ ترا ssd باشه یا بیشتر (نوعش رو ممنون میشم راهنمایی کنید)

رمش حداقل ۶۴

Cpu هم جزو آخرین نسل های موجود

پیشاپیش تشکر میکنم

عزیز برای سیستم شما ssd با کیفیت خوب موجود دارم اکبند دارم ۲ میلیون زیر قیمت خرید میدم. 

Corsair mp400 2tb nvme 3000 3480 قیمت هم فقط ۸ میلیون. دو عدد موجود دارم . این مدل در ایران موجود نیست. 

قیمتش هم ۳۳۴ دلار هست و بدون هزینه حمل و مالیات ۸.۵ میلیون درمیاد ‌‌

Screenshot_2021-07-29-13-33-02-733_com.android.chrome.jpg

ویرایش شده توسط zen
لینک به دیدگاه

در در ۱۴۰۰/۵/۵ در ۲۲:۲۶، rezanew گفته است :

سلام دوستان عزیز

قصد خرید یک کیس دارم بیشتر برای تولید محتوای ویدیویی و گرافیکی و در کنار اون برنامه نویسی، بیشتر برای رندر کردن استفاده خواهد شد و باهاش بازی نمیکنم

هاردش حتما ۲ ترا ssd باشه یا بیشتر (نوعش رو ممنون میشم راهنمایی کنید)

رمش حداقل ۶۴

Cpu هم جزو آخرین نسل های موجود

پیشاپیش تشکر میکنم

پردازنده  بر پایه amd باشه بهتره {5900x}

رمی که میخواین انتخاب کنید ترجیحا بالای 3200 م-ه باشه

اس اس دی حتما سامسونگ انتخاب کنید ترجیحا 2 ترابایت { من باشم 2 تا میبندم }

مین مورد نظر باید چیپست x570 باشه البته میتونید روی b550 هم راه اندازی کنید اما b550 درست حسابی قیمتش با x570 یکیه { مدل  X570 AORUS PRO مناسبه }

گرافیک 3070 هم کفایت میکنه  { وارداتی قیمت 27 - 28 تومن هم پیدا میشه }

پاور 850 وات کفایت میکنه برای این سیستم

بستگی به خودتون داره چه برندی تهیه کنید گرین کورسیر کولر مستر و ... البته گرین سریه OC بسیار با کیفیت هستند

کولر هم چون میخوان رندر کنید بهتره یه 360 انتخاب کنید کورسیر = ایسوس - کولر مستر  هر 3 تو یه بازی قیمتی هستند { بنده ایسوس پیشنهاد میدم }

میزان هارد دیسک به خود شما مربوط میشه که چه مقدار نیاز دارین

کیس هم به نظرم اگر بحث هزینه مهمه و تعصبی در کار نیست کیس های گرین تهویه خوبی دارند در کنار قیمت مناسب { + یه پک فن هم حتما تهیه کنید برای تهویه مناسب تر }

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، hosin گفته است :

پردازنده  بر پایه amd باشه بهتره {5900x}

رمی که میخواین انتخاب کنید ترجیحا بالای 3200 م-ه باشه

اس اس دی حتما سامسونگ انتخاب کنید ترجیحا 2 ترابایت { من باشم 2 تا میبندم }

مین مورد نظر باید چیپست x570 باشه البته میتونید روی b550 هم راه اندازی کنید اما b550 درست حسابی قیمتش با x570 یکیه { مدل  X570 AORUS PRO مناسبه }

گرافیک 3070 هم کفایت میکنه  { وارداتی قیمت 27 - 28 تومن هم پیدا میشه }

پاور 850 وات کفایت میکنه برای این سیستم

بستگی به خودتون داره چه برندی تهیه کنید گرین کورسیر کولر مستر و ... البته گرین سریه OC بسیار با کیفیت هستند

کولر هم چون میخوان رندر کنید بهتره یه 360 انتخاب کنید کورسیر = ایسوس - کولر مستر  هر 3 تو یه بازی قیمتی هستند { بنده ایسوس پیشنهاد میدم }

میزان هارد دیسک به خود شما مربوط میشه که چه مقدار نیاز دارین

کیس هم به نظرم اگر بحث هزینه مهمه و تعصبی در کار نیست کیس های گرین تهویه خوبی دارند در کنار قیمت مناسب { + یه پک فن هم حتما تهیه کنید برای تهویه مناسب تر }

عزیز تو بعضی از  نرم افزار های برنامه نوسی amd به مشکل میخوره ‌‌.  

لینک به دیدگاه

در ۵۶ دقیقه قبل، zen گفته است :

بزرگوار تو چه نرم افزارهایی؟ 

لینک به دیدگاه

در ۳ ساعت قبل، hosin گفته است :

با توجه به کیفیت ساختشون، قیمتشون حقیقتا مناسب نیست 😅

الان مثلا Z5 Surena حدود 3.5 قیمتشه؛ با کمتر از این قیمت میشه کولرمستر MB500 خرید

البته کیس کلا یچیز سلیقه ای هست، ولی بهتره برای این سیستم از یه برند بهتر تهیه بشه

لینک به دیدگاه

در ۵۹ دقیقه قبل، Blueman۶ گفته است :

بزرگوار تو چه نرم افزارهایی؟ 

من خودم یک سال پیش یه سیستم amd ryzen با سی پی یو r5 3600 فروختم طرف پس اورد و مشکل داشت تو برنامه نویسی نرم افزار های اندروید‌ و خروجی نمیداد‌ . علتش را نمیدونم ولی مشتری تحقیق کرده بود و گفته بود این مشکل از عدم سازگاری بعضی از نرم افزار های برنامه نویسی با amd هست و باندلش را با i7 8700 عوض کردم مشکلش حل شد. حالا ایشون بهتر بره تحقیق کنه درباره اون نرم افزاری های که قرار کار کنه که عدم سازگاری نداشته باشن. 

لینک به دیدگاه

در ۱۹ دقیقه قبل، zen گفته است :

من خودم یک سال پیش یه سیستم amd ryzen با سی پی یو r5 3600 فروختم طرف پس اورد و مشکل داشت تو برنامه نویسی نرم افزار های اندروید‌ و خروجی نمیداد‌ . علتش را نمیدونم ولی مشتری تحقیق کرده بود و گفته بود این مشکل از عدم سازگاری بعضی از نرم افزار های برنامه نویسی با amd هست و باندلش را با i7 8700 عوض کردم مشکلش حل شد. حالا ایشون بهتر بره تحقیق کنه درباره اون نرم افزاری های که قرار کار کنه که عدم سازگاری نداشته باشن. 

من خودم به عنوان توسعه دهنده اندروید  و در کل جاوا میدونم در حال حاضر نه تنها مشکلی نداره، بلکه واقعا بهتر عملا میکنن بخصوص نسل ۳۰۰۰ و ۵۰۰۰ . چون تجربه استفاده از از دو پلتفرم رو دارم.

بیش از ۲ سال پیش بود که فقط برای ساخت ماشین مجازی تو اندروید استودیو، از virtualization پردازنده های AMD نمیتونست استفاده کنه ولی همون طور که گفتم الان رایزن ۳۰۰۰ و ۵۰۰۰ فوق العاده هستن.

------------------------------

برای سیستم های متوسط در حال حاضر اینتل خیلی به صرفه تره مثل ۱۰۴۰۰ یا ۱۱۴۰۰ با یدونه b560 ولی برای رده های بالاتر، کاملا amd سرتره.

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان عزیز
قصد خرید یک کیس دارم برای یکی دوستام
میخواد باهاش فتوشاپ و پریمیر ، افترافکت و از این دسته برنامه های ویژه طراحی استفاده کنه
بودجش مشخص نیست بین 28 تا 35 متغیر هست فعلا
منتظر پیشنهاد دوستان هستم
فقط کیس !

لینک به دیدگاه

در ۵۹ دقیقه قبل، Blueman۶ گفته است :

من خودم به عنوان توسعه دهنده اندروید  و در کل جاوا میدونم در حال حاضر نه تنها مشکلی نداره، بلکه واقعا بهتر عملا میکنن بخصوص نسل ۳۰۰۰ و ۵۰۰۰ . چون تجربه استفاده از از دو پلتفرم رو دارم.

بیش از ۲ سال پیش بود که فقط برای ساخت ماشین مجازی تو اندروید استودیو، از virtualization پردازنده های AMD نمیتونست استفاده کنه ولی همون طور که گفتم الان رایزن ۳۰۰۰ و ۵۰۰۰ فوق العاده هستن.

------------------------------

برای سیستم های متوسط در حال حاضر اینتل خیلی به صرفه تره مثل ۱۰۴۰۰ یا ۱۱۴۰۰ با یدونه b560 ولی برای رده های بالاتر، کاملا amd سرتره.

پس این مشتری من چطور مشکل داشت اخه ؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

در ۳ ساعت قبل، zen گفته است :

درود

مشکلات در همون نسل اول وجود داشت

سری 1000

بعد توی  سری 2000 تقریبا رفع شد و کاملا اوکی و استیبل بود در سری های بعد

این یه باور که کلا توی همین جامعه ایرانی من دیدم amd فلانه amd بیساره

لینک به دیدگاه

در ۳ دقیقه قبل، zen گفته است :

پس این مشتری من چطور مشکل داشت اخه ؟؟؟؟

https://android-developers.googleblog.com/2018/07/android-emulator-amd-processor-hyper-v.html

یحتمل IDE مشتری شما نسخه قدیمی بوده یا ابتدای ورود به این حوزه بودن.

تاریخ دقیقش تو لینک بالا اومده.

در 2 دقیقه قبل، hosin گفته است :

درود

مشکلات در همون نسل اول وجود داشت

سری 1000

بعد توی  سری 2000 تقریبا رفع شد و کاملا اوکی و استیبل بود در سری های بعد

این یه باور که کلا توی همین جامعه ایرانی من دیدم amd فلانه amd بیساره

ارتباطی هم به پردازنده های amd نداشت، خود android studio هنوز از این قابلیت بی بهره بود. همین الان سری ۱۰۰۰ هم مشکلی ندارن.

لینک به دیدگاه

سلام. مادربرد مدل گیگابایت b460 d2v دارم منتهی سوکت 12 ولت rgb داره میخوام بدونم چطوری به 5 ولت argb میشه تبدیل کرد آیا مبدلی وجود داره؟ 

مثل925399816_download(2).jpeg.00502c6423fa124e9fdc925c4fce42c6.jpeg این 👆👆👆مبدل؟ 

لینک به دیدگاه

درود. من 60 میلیون تومن دارم. سیستمی می خواستم که بازی های جدید و سنگین رو با حداکثر تنظیمات گرافیکی بدون لگ اجرا کنه. همچنین برای رندر کردن ویدیو و ادیت ویدیو هم مناسب باشه.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

قصد خرید یه سیستم مالتی مدیا دارم بدون کارت گرافیک به صورتی که تمام بودجه جهت بهتر کردن رم، پردازنده و مادربرد صرف بشه

ممنون میشم پیشنهادات خودتون رو برام بفرستین.

بودجه هم 16 میلیون هست که ماکسیموم تا 17 قابل ارتقا هست.

لینک به دیدگاه

در ۸ دقیقه قبل، MasoudK۹۶ گفته است :

سرفیس مایکروسافت!

کیس نیاز هست باشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...