رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

افت فریمش درحد 1.2 درصده اگر برندش عالی باشه. بین اون سه مدل خب مشخصه اول کولرمستر بعد دیپ کول و بعد گرین. 

گرین فکر میکنم یه بررسی ازش گذاشته تو یاستای داخلی برای برند های خارجی هم یوتیوب بگردی هست مقایسه با و بدون رایزر.

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

۲ ساعت قبل، arash_aria گفته است:

سلام دوستان کیتهای نصب عمودی موجود قیمت مناسب سه تا هستن 

یکی گرین یکی دیپ کول یکی کولر مستر .کیفیت کابل کدوم بهتره از بقیه؟

افت فریمشون در چه حده ؟ممنون میشم .

برای کیس سورنا میخام زد 5 ولی متاسفانه گرین که اصلا نمیخوره باید اسلاتا بریده بشه 

و فقط کابل و براکت نصب عمودی کارت گرافیک کولر مستر MCA-U000R هست که میشه اسلاتها رو نبیرمشون و 

چون کارت من RTX هست خوشبختانه اگر قسمتی که HDMI میخاد بره داخل بین اسلاتها نباشه برشی نمیخواد 

فقط بحث کیفیت و افت فریم مطرحه برام.

دوستان راهنمایی کنین ممنون میشم 

عزیز لطفا هر کاری کردین به منم بگین بیزحمت ممنون میشم اگه خریدین بگین چجوری وصل کردین چون منم میخوام بگیرم ولی نمیدونم چجوری تو کیس t400 بزارمش بازم ممنون

لینک به دیدگاه

۴ ساعت قبل، arash_aria گفته است:

سلام دوستان کیتهای نصب عمودی موجود قیمت مناسب سه تا هستن 

یکی گرین یکی دیپ کول یکی کولر مستر .کیفیت کابل کدوم بهتره از بقیه؟

افت فریمشون در چه حده ؟ممنون میشم .

برای کیس سورنا میخام زد 5 ولی متاسفانه گرین که اصلا نمیخوره باید اسلاتا بریده بشه 

و فقط کابل و براکت نصب عمودی کارت گرافیک کولر مستر MCA-U000R هست که میشه اسلاتها رو نبیرمشون و 

چون کارت من RTX هست خوشبختانه اگر قسمتی که HDMI میخاد بره داخل بین اسلاتها نباشه برشی نمیخواد 

فقط بحث کیفیت و افت فریم مطرحه برام.

دوستان راهنمایی کنین ممنون میشم 

مبارکه بالاخره از 1060 خلاص شدی

لینک به دیدگاه

ل
اگر بایوس مورد داره مجدد پروگرام کنید. ارزش نداره این همه خرج کنید سر دل چرکین شدن. اون رم هم به تنهایی معجزه نمیکنه روی باندل رده پایین .

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، Sabertooth گفته است:

مبارکه بالاخره از 1060 خلاص شدی

از شر 3 گیگ رم خلاص شدم 

درگیر شر 6 گیگم خخخ مرسی ممنون

البته اون خیلی تو زمان خودش سرتر از 2060 تو این زمونه بود این اصلا نمیشه

ریتریس رو روشن کنی خیر سرش گیمینگ. لحظه روشن شدن ری تریس 

فریم میوفته زیر 40 افتضاح میشه . تو بازی مدیوم فریم بدون ری تریس 77 با ریتریس 29 و 11 و 40 نهایتا بشه .

بدون ریتریس و دایرکت ایکس 12 در حد 1070 تی آی و 1080 میمونه ولی بازی DLSS داشته باشه رو بالانس بزاریش فریم ثابت میشه 

رو 40 با ریتریس عالی مثل بازی سایبر پانک ولی کنترل مثلا افتضاحه با ریتریسینگ میره تا 30 میره پایین .

والحالا عالیه .کلا بین 1070 تی آی و 1080 هستش تو همین رنج

برای ری تریس فقط و فقط 3070 اونم امسال سال بعد نمیدونم

مگر اینکه یه فکری به حال دی ال اس اس بکنن وگرنه دو سال دیگه 2060 مینیمم هم نیستش با این وضع 

3 ساعت قبل، Deadgamer گفته است:

عزیز لطفا هر کاری کردین به منم بگین بیزحمت ممنون میشم اگه خریدین بگین چجوری وصل کردین چون منم میخوام بگیرم ولی نمیدونم چجوری تو کیس t400 بزارمش بازم ممنون

مدل کولر مستر یونیورساله بستنش که آب خوردن رو همه کیسا میشه بست و کارت روش عقب جلو میشه برای اتصال کابل مانیتور

من موندم رایزر روی کولر مستر افت فریمش زیاده یا نه؟؟؟؟ کسی میدونه بگه لطفا چون بهترین کیت کیت کولر مستر یونیورسال یا جهانی هست که به همه مدل کیسی که 

دست کم 7 اسلات داشته باشه میخوره و مال PCI EX 3 هست نه 4 به اون نمیخوره مدل PCIE4 گیر نمیاد بیادشم 1000 دلاره هم قیمت

یه 2060 براتون در میاد .

ولی بازم چشم اگر خریدم از نصبش فیلم میزارم چشم

ویرایش شده توسط arash_aria
لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، milad.azn گفته است:

افت فریمش درحد 1.2 درصده اگر برندش عالی باشه. بین اون سه مدل خب مشخصه اول کولرمستر بعد دیپ کول و بعد گرین. 

گرین فکر میکنم یه بررسی ازش گذاشته تو یاستای داخلی برای برند های خارجی هم یوتیوب بگردی هست مقایسه با و بدون رایزر.

خوب برند کولر مستر رایزرش چطوره عالیه یا نه؟؟؟باید بریم 2 میلیون بدیم راگ استریکس بخریم ؟؟؟

این رایزر 98% کارایی بده برام کافیه هر چند خودش مدعیه ممتازه کابل روی کیتش .

نمیدونم موندم راهنمایی کنین من فردا بخرم دیگه 

لینک به دیدگاه

۶ دقیقه قبل، arash_aria گفته است:

خوب برند کولر مستر رایزرش چطوره عالیه یا نه؟؟؟باید بریم 2 میلیون بدیم راگ استریکس بخریم ؟؟؟

این رایزر 98% کارایی بده برام کافیه هر چند خودش مدعیه ممتازه کابل روی کیتش .

نمیدونم موندم راهنمایی کنین من فردا بخرم دیگه 

فکر نمیکنم فرقی بین راگ یا کولرمستر  باشه. کولرمستر جزو 5 تا برند تاپ هست  مدل دیپ کول و گرین رو بنظرم بیخیال شو بهترین مورد بین گزینه هات رو بگیر. کولر بگیر اگر کولر هم بخواد  ناامیدت کنه به کل باید دور این وسیله رو خط کشید. راگ و کولرمستر دریک سطحن بنظرم.

لینک به دیدگاه

۱۳ ساعت قبل، milad.azn گفته است:

ل
اگر بایوس مورد داره مجدد پروگرام کنید. ارزش نداره این همه خرج کنید سر دل چرکین شدن. اون رم هم به تنهایی معجزه نمیکنه روی باندل رده پایین .

سلام

کلا گارانتی گفتن تنها راهش تعویض آی سی بایوس هست با پروگرام حل نمیشه  که آی سی این مدل تو ایران موجود نیست

14 ساعت قبل، Sabertooth گفته است:

10400f

b460 

تمام

درسته گرونتره اما راحت 5 تا 7 سال جوابه

تفاوت قیمت b460 و 560 رو دیدم انچنان تفاوتی ندارن

حالا برا پردازنده یه فکری میکنم 

ولی مشکل اینجاست که رمم فوق العاده بی کیفیت هست

لینک به دیدگاه

۱ دقیقه قبل، AliMv گفته است:

کلا گارانتی گفتن تنها راهش تعویض آی سی بایوس هست با پروگرام حل نمیشه  که آی سی این مدل تو ایران موجود نیست

گارانتی کدوم شرکته؟ اگر مشمول گارانتی شده  باید یا درستش کنن یا تعویض. 

لینک به دیدگاه

هم اکنون، milad.azn گفته است:

گارانتی کدوم شرکته؟ اگر مشمول گارانتی شده  باید یا درستش کنن یا تعویض. 

حامی   تعویض نمیکنن میگن تست شده و بدون مشکله ولی عملا میبینم پر از مشکله

لینک به دیدگاه

14 دقیقه قبل، AliMv گفته است:

حامی   تعویض نمیکنن میگن تست شده و بدون مشکله ولی عملا میبینم پر از مشکله

زیاد اصرار نکن با این گارانتی در افتادم که اینو میگم  میبینی برد خودتو میگیرن با یه ریفر دیگه که معلوم نیست چه بلایی سرش اوردن تعویض میکنن  برا منم گرفتن تعویض کردن هر جوری شده بود نذاشتم و با کلی پیگیری و اینا برد خودمو گرفتم   

من b360f دارم دقیقا مثل شما بایوسش پروگرام شده ولی دیگه هیچ مشکلی نداره مثل روز اولش کار میکنه       

پیشنهاد من تعویض باندل هست

ویرایش شده توسط kiarash917
لینک به دیدگاه

سلام و درود

من برای خرید کولر پردازنده نیاز به یکم کمک دارم در حال حاضر با توجه به مشکلاتی که توی فروم و خارج فروم دیدم از خرید کولر لیکویید منصرف شدم چون دردسر خیلی بالایی داره و خب ممکنه به کیس من حتی نخوره و یه تعداد محدودی از خنک کننده های ابی  به کیس من بخوره 

کیس من gt 301 ایسوس هست و بهتون توصیه میکنم اگه میخواید واتر لیکویید توی بالای کیس ببندید در خریدتون صرف نظر کنید چون بیشتر واتر ها نمیخوره و در صورتی میخوره که شما یا جلو ببندی یا 120 بگیری یا اگه بالا بسته میشه رم ها باید شانه بزرگ نداشته نباشن

در حال حاضر من  پردازنده 10400f دارم و میدونستم کولر ابی هزینه اضافیه پس رو اوردم به بادی

این  4مرود  پیشنهاد من هستن دوستانی خریدند یا دارند یه نظری بدند که من بیشتر با محصول اشنا بشم و انتخاب برام راحت تر باش

GAMEMAX GAMMA 600

DEEPCOOL AS500 PLUS

COOLER MASTER HYPER 212 LED TURBO ARGB

MASTERAIR MA610P ARGB

PCCOOLER GI-CL120 VC

و در اخر یدونه واتر کوچیک هم به لیست اضافه کردم که هم قیمت همونا هست  

و خودم بیشتر نظرم روی گامکس هست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۵ ساعت قبل، Mamad_jason گفته است:

سلام و درود

من برای خرید کولر پردازنده نیاز به یکم کمک دارم در حال حاضر با توجه به مشکلاتی که توی فروم و خارج فروم دیدم از خرید کولر لیکویید منصرف شدم چون دردسر خیلی بالایی داره و خب ممکنه به کیس من حتی نخوره و یه تعداد محدودی از خنک کننده های ابی  به کیس من بخوره 

کیس من gt 301 ایسوس هست و بهتون توصیه میکنم اگه میخواید واتر لیکویید توی بالای کیس ببندید در خریدتون صرف نظر کنید چون بیشتر واتر ها نمیخوره و در صورتی میخوره که شما یا جلو ببندی یا 120 بگیری یا اگه بالا بسته میشه رم ها باید شانه بزرگ نداشته نباشن

در حال حاضر من  پردازنده 10400f دارم و میدونستم کولر ابی هزینه اضافیه پس رو اوردم به بادی

این  4مرود  پیشنهاد من هستن دوستانی خریدند یا دارند یه نظری بدند که من بیشتر با محصول اشنا بشم و انتخاب برام راحت تر باش

GAMEMAX GAMMA 600

DEEPCOOL AS500 PLUS

COOLER MASTER HYPER 212 LED TURBO ARGB

MASTERAIR MA610P ARGB

PCCOOLER GI-CL120 VC

و در اخر یدونه واتر کوچیک هم به لیست اضافه کردم که هم قیمت همونا هست  

و خودم بیشتر نظرم روی گامکس هست

سلام 

مورد ۳

لینک به دیدگاه

سلام من سیستمم کارت گرافیک نداره پردازنده هم رایزن1500xهست رم کروشیال 8گیگ 2400 هست
پول خرید کارت ندارم فعلا ارزش داره که پردازنده به 3200gیا 3400g تعویض کنم؟؟
و اینکه قدرت گرافیک 3200 و 3400g در حد چه کارتی هستن؟؟
یک گزینه دیگه هم 4300gمد نظر دارم که نمیدونم مادربردم ساپورتش میکنه یا نه لطفا راهنماییم کنید

ویرایش شده توسط dariush2
لینک به دیدگاه

۱۳ ساعت قبل، dariush۲ گفته است:

سلام من سیستمم کارت گرافیک نداره پردازنده هم رایزن1500xهست رم کروشیال 8گیگ 2400 هست
پول خرید کارت ندارم فعلا ارزش داره که پردازنده به 3200gیا 3400g تعویض کنم؟؟
و اینکه قدرت گرافیک 3200 و 3400g در حد چه کارتی هستن؟؟
یک گزینه دیگه هم 4300gمد نظر دارم که نمیدونم مادربردم ساپورتش میکنه یا نه لطفا راهنماییم کنید

اگه برای گیم سیستمو میخوای تغییر چندانی نمیکنه و کلاس پردازنده ها پایین رده هست بهتره جمع کنی یه کارت گرافیک ti1050 بخری 

لینک به دیدگاه

ولی بنظر من 1050ti نگیر به هیچ وجه چون اصلا قدرت و توان بازی های جدید رو نداره

1650 سوپر یا 1660 بهتره هم قیمتش خیلی بالا نیست هم قدرتشون خوبه

لینک به دیدگاه

سلام دوستان خسته نباشید یسوال داشتم من کامپیوتر م skylake هست و قصد ارتقا دارم خواستم بدونم اگه با همین cpu 6600 یه گرافیک مثلا یا rx 580 بخرم گلوگاهه با سی پی یوم؟!! پاورم جوابگو ئه درضمن..

اگه گلوگاه میشع پیشنهاد تون چیه؟ با کمترین هزینه چکاری میتونم انجام بدم؟تغییر باید برم سوکت lga 1151 رو حتما؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان وقتتون بخیر 

بنده یه سی پی یو ۱۱۷۰۰k گرفتم کولینگ هم دارم 

coolermaster master liquid ml240r rgb

با خمیر z10 به نظرتون برای این سی پی یو کافیه فقط واسه گیم رزولوشن ۲کا هست اورکلاک اینا اصلا 

کیسم هم  cooler master h500  هست 

ممنون میشم راهنمای کنید

لینک به دیدگاه

بله برای گیم و گاهی رندر کافی هست.

ولی اگه رندر طولانی مدت یا اورکلاک خواستید انجام بدین بهتره که واتر کولر 360 ببندین.(البته همین هم کفایت میکنه زیاد وسواس نداشته باشید!)

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، aliak77 گفته است:

سلام دوستان خسته نباشید یسوال داشتم من کامپیوتر م skylake هست و قصد ارتقا دارم خواستم بدونم اگه با همین cpu 6600 یه گرافیک مثلا یا rx 580 بخرم گلوگاهه با سی پی یوم؟!! پاورم جوابگو ئه درضمن..

اگه گلوگاه میشع پیشنهاد تون چیه؟ با کمترین هزینه چکاری میتونم انجام بدم؟تغییر باید برم سوکت lga 1151 رو حتما؟

سلام بله برای همون مثالتون 580 گلوگاه ایحاد میشه بهتره به سوکت lag 1200 ارتقا بدین تا 1151

یه توصیه دارم برات اصلا دور و بر 580 نرو     1650super ارزش خریدش خیلی بیشتره

ویرایش شده توسط kiarash917
لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، aliak77 گفته است:

درود

خیر دوست من، اگر روی فول‌اچ دی کار می‌کنین پردازنده 6600 و گرافیک RX580 بسیار با هم مچ هستن و هیچ گلوگاهی ندارن

بستگی به هزینه‌ای که می‌خواین بکنین داره

لینک به دیدگاه

۶ ساعت قبل، aliak۷۷ گفته است:

https://www.gpucheck.com/fa-irr/compare/amd-radeon-rx-580-vs-amd-radeon-rx-580/intel-core-i5-8600-3-10ghz-vs-intel-core-i5-6600-3-30ghz/ultra/ultra/-vs-

لینک به دیدگاه

۶ ساعت قبل، ariarko گفته است:

سلام دوستان وقتتون بخیر 

بنده یه سی پی یو ۱۱۷۰۰k گرفتم کولینگ هم دارم 

coolermaster master liquid ml240r rgb

با خمیر z10 به نظرتون برای این سی پی یو کافیه فقط واسه گیم رزولوشن ۲کا هست اورکلاک اینا اصلا 

کیسم هم  cooler master h500  هست 

ممنون میشم راهنمای کنید

360 رو میگرفتی خیلی بهتر بود. ولی خوب نهایت پردازنده شاید نتونه بوست کنه یا زیاد روی بوست باقی بمونه. ولی به مشکل خاصی بر نمیخوری.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...