رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

Crucial BX500

مزایا: قیمت پایین - سرعت خواندن 540 سرعت نوشتن 500 - عمر متوسط 80 ترابایت برای مدل 240 گیگابایتی

معایب: عمر متوسط - نداشتن رم - نداشتن AES

Samsung 870 EVO 

مزایا: عمر مناسب 150 ترابایت برای مدل 240 گیگابایتی - سرعت خواندن و نوشتن 560-530 - 512MB DDR4 RAM - AES

معایب: قیمت بالا

جالب اینه که مدل NVME سامسونگ ارزونتر از SATA هست. اگر سیستمتون ساپورت میکنه NVME 970 EVO Plus بگیرید مشخصات با 870 EVO یکی است اما با سرعت 4 برابر

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در ۱۴۰۰/۱۰/۵ در ۱۸:۳۰، Black Boy گفته است:

سلام

Crucial BX500

مزایا: قیمت پایین - سرعت خواندن 540 سرعت نوشتن 500 - عمر متوسط 80 ترابایت برای مدل 240 گیگابایتی

معایب: عمر متوسط - نداشتن رم - نداشتن AES

Samsung 870 EVO 

مزایا: عمر مناسب 150 ترابایت برای مدل 240 گیگابایتی - سرعت خواندن و نوشتن 560-530 - 512MB DDR4 RAM - AES

معایب: قیمت بالا

جالب اینه که مدل NVME سامسونگ ارزونتر از SATA هست. اگر سیستمتون ساپورت میکنه NVME 970 EVO Plus بگیرید مشخصات با 870 EVO یکی است اما با سرعت 4 برابر

سپاسگزارم. نظرتون درمورد حافظه SSD برند Apacer مدل AS350 PANTHER چیه؟ نسبت به مدل BX500 که معرفی کردید چطوره؟

لینک به دیدگاه

۸ ساعت قبل، pouyamahmoudi گفته است:

سپاسگزارم. نظرتون درمورد حافظه SSD برند Apacer مدل AS350 PANTHER چیه؟ نسبت به مدل BX500 که معرفی کردید چطوره؟

خواهش میکنم.

اپیسری که فرمودید مدل پردازنده اش و چیپ حافظه اش جایی نوشته نشده و نظری ندارم در موردش.

تو رنج قیمتی که اضافه کردید انتخاب های من اینها هستند:

1. Crucial BX500 عمر مفید 80 ترابایت. سرعت خواندن و نوشتن معقول

2. Western Digital Green عمر مفید 80 ترابایت. سرعت خواندن و نوشتن معقول

کمی گرانتر:

1.Western Digital Blue - پرفورمنس خوب - عمر بالاتر در حدود 100 ترابایت - رم داخلی DDR3

2. Adata SU800 اگر آی سی های داخلش هنوز مثل زمان معرفی اش باشند مشخصاتش مثل وسترن هست. 

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Black Boy گفته است:

خواهش میکنم.

اپیسری که فرمودید مدل پردازنده اش و چیپ حافظه اش جایی نوشته نشده و نظری ندارم در موردش.

تو رنج قیمتی که اضافه کردید انتخاب های من اینها هستند:

1. Crucial BX500 عمر مفید 80 ترابایت. سرعت خواندن و نوشتن معقول

2. Western Digital Green عمر مفید 80 ترابایت. سرعت خواندن و نوشتن معقول

کمی گرانتر:

1.Western Digital Blue - پرفورمنس خوب - عمر بالاتر در حدود 100 ترابایت - رم داخلی DDR3

2. Adata SU800 اگر آی سی های داخلش هنوز مثل زمان معرفی اش باشند مشخصاتش مثل وسترن هست. 

فایل مشخصات حافظه SSD برند Apacer مدل AS350 را به پیوست خدمت شما ارسال کردم.

فکر می‌کنم همون حافظه SSD برند Crucial مدل BX500 برای ظرفیت‌ها و رنج قیمت‌هایی که مد نظر داشتم بهترین گزینه باشه اما اینکه TBW پایین‌تری نسبت به رقبا با قیمت مشابه داره نگرانم می‌کنه.

AS350_Full Capacity_Spec_rev2.2.pdf

لینک به دیدگاه

۳ ساعت قبل، pouyamahmoudi گفته است:

فایل مشخصات حافظه SSD برند Apacer مدل AS350 را به پیوست خدمت شما ارسال کردم.

فکر می‌کنم همون حافظه SSD برند Crucial مدل BX500 برای ظرفیت‌ها و رنج قیمت‌هایی که مد نظر داشتم بهترین گزینه باشه اما اینکه TBW پایین‌تری نسبت به رقبا با قیمت مشابه داره نگرانم می‌کنه.

AS350_Full Capacity_Spec_rev2.2.pdf 718.86 kB · 0 دریافت

بله عدد عمر مفید این دستگاه ها پایین هست. این نظر شخصی خودم هست و ممکن هست غلط باشه اما اینکه اس اس دی سامسونگ پرو با چیپ MLC عمر مفید کمتری 

از این مدل داره باعث میشه به این شرکت اعتماد نکنم.

توصیه می کنم نظر بقیه دوستان رو هم در این مورد جویا بشید و تنها به نظر بنده بسنده نکنید. مشورت کردن با جمع بهتر از پشیمانی است!

دوستانی که اپیسر داشتند نظر خودشون رو اعلام کنند.

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۱۰/۵ در ۱۵:۵۹، pouyamahmoudi گفته است:

سلام. قصد خرید حافظه SSD ساتا با ظرفیت 240 گیگابایت (در رنج قیمت هشتصد هزار تومان) و 480 گیگابایت (در رنج قیمت یک و نیم میلیون تومان) دارم. بین مدل‌هایی که در فروشگاه‌های اینترنتی موجود هستند و قیمت مناسبی دارند کدوم را پیشنهاد می‌کنید؟ چرا؟

@ARMIN

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، hosin گفته است:

حسین جان، خدمت این دوستمون در انجمن سخت افزار مگ مشاوره دادم.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان. دنبال دو تا ماوس میگردم. اگر گزینه خوبی دارین ممنون میشم پیشنهاد کنید.

یکی مخصوص بازی هایی مثل لیگ و دوتا که کلیک هاش زود خراب نشه. قیمت پایین هم باشه مشکلی نیست فقط با دوام باشه.

یکی دیگه هم گیمینگ و بیشتر برای بازی های شوتینگ. حدود پونصد تومن یه تومن چند تا هم معرفی کنین بهتره.

قیمت ها رو میدونم اخیرا موس قیمتش رفته بالا ولی ترجیحا چیزی که پیشنهاد می کنید زیر یه تومن باشه. چند مورد هم پیشنهاد کنید ممنون میشم.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان.برای کارهای شبکه و برنامه نویسی و مجازی سازی سطح متوسط نهایتا 5 ماشین مجازی این سیستم مناسبه؟

CPU 11400 OR 11500

RAM 8 GB*4=32 GB

GRAPICKS UHD 730

SSD 970 EVO SAM 500 GB

لینک به دیدگاه

با سلام

دوستان عزیز

با توجه به اینکه هفته دیگه amd سی پی یو جدید معرفی میکنه و ضمن اینکه سری 12 بنظرم پسرفت کرد اینتل ....

نظر اساتید محترم چیه ؟

مثلا i7 سری 12  ارزش خرید داره ؟

یا بهتره صبوری کنیم سری جدید amd بیاد

یا سری 10 و 11 رو بخریم
یا حتی سری پارسال amd

ارادتمند

لینک به دیدگاه

51 دقیقه قبل، ealireza گفته است:

با سلام

دوستان عزیز

با توجه به اینکه هفته دیگه amd سی پی یو جدید معرفی میکنه و ضمن اینکه سری 12 بنظرم پسرفت کرد اینتل ....

نظر اساتید محترم چیه ؟

مثلا i7 سری 12  ارزش خرید داره ؟

یا بهتره صبوری کنیم سری جدید amd بیاد

یا سری 10 و 11 رو بخریم
یا حتی سری پارسال amd

ارادتمند

سلام به نظرم نسل جدید رایزن و اینتل پیشرفت چشمگیری نخواهند داشت و با توجه به قیمتشون الان اینتل مناسب تر هست ( میتونید به 9900K گوشه چشمی داشته باشید که همقیمت 5600x )

ویرایش شده توسط mahdi1226
لینک به دیدگاه

قطعا و بدون شک در حال حاضر i7 12700K بهترین انتخاب ممکن از نظر کارایی و قیمت میباشد

لینک به دیدگاه

سلام
دوست عزیز با توجه به بودجه و نوع استفادتون از دو لینک زیر کمک بگیرید و انتخاب کنید:

Workstation
https://www.tomshardware.com/reviews/best-performance-cpus,5683.html

Gaming
https://www.tomshardware.com/reviews/best-cpus,3986.html

شخصا با توجه به تورم موجود و افزایش قیمت دلار توصیه به صبر جهت موجود شدی سری جدید سی پی یو نمیکنم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۱ ساعت قبل، .VFSDF. گفته است:

قطعا و بدون شک در حال حاضر i7 12700K بهترین انتخاب ممکن از نظر کارایی و قیمت میباشد

میشه توضیح بدید چطوری نسبت به قیمت بهترین انتخابه الان؟

لینک به دیدگاه

۴ دقیقه قبل، Hadi MP گفته است:

درود بر شما؛ استفاده اصلی چی خواهد بود؟ اینتل نسل 12 گند زده اینطور که معلومه! سری H و B از PCIE 5.0 بهره مند نیستن! پورت ساتای سری B به 4 کاهش پیدا کرده! سیپیو های I3 کلا هسته E ندارن و فقط P! مادربردهای D5 هم چنان تعریفی ندارن Rog Strix Hero Z690 چند روزه آتیش میگیرن! اینطور که معلوم شده از پاور دلیوری رمهاست و ماسفت میسوزه :| (بنظر ایسوس یک خازنو برعکس نصب کرده، هنوز قطعی بیانیه ندادن...!)

وضعیت سیپیوهای AMD خوب نیست و متاسفانه تو بازار ایران اینتل بصرفه تره. اگر سیستم ندارین بر اساس بودجتون Z590 با 11700 بردارین. نسل 12 هم تا بیاد برسه اشکال هاش رفع بشه نسل 13 میرسه و این چرخه ادامه داره....

خرید 11700 اشتباه محضه

i5 نسل 12 11900k رو به راحتی میذاره تو جیبش

لینک به دیدگاه

نسل 12 اینتل پسرفت نکرد حقیقتش دیدن نمی تونن 16 هسته بزرگ همسان مثل amd استفاده کنن و مصرف برق و حرارت هم تحت کنترل باشه اومدن مسیر رو عوض کردن و اومدن سراغ معماری شبیه چیزی که سالیان سال در موبایل استفاده میشه big.little cores شخصا هیجان زدم برای لپ تاپ های این سری الدرلیک البته اینتل قیمت گذاریش رقابتی هست و به غیر از 5900x و 5950x به نظر بقیه پردازنده های amd الان ارزش خرید ندارن اونم به شرطی که شما خارج از ایران باشی داخل ایران که کلا شخصا خرید amd رو توصیه نمی کنم به بهانه گارانتی قشنگ خریدار تیغیده میشه

در کل الان پردازنده 12600k با قیمت رنج 10 میلیون بهترین خرید هست منتها amd هنوز دستش رو نکرده یهو دیدی اومدن پردازنده 8 هسته ای با هسته های بزرگ و 3dv cache رو اسمش رو گذاشتن 6600x و 300 دلار فروختنش اون موقع قطعا 6600x بهتر هست هنوز amd سیاستش برای سال 2022 مشخص نیست اما سری 12 اینتل به نظرم سال 2022 می تونه موفق باشه و پردازنده 12400 هم می تونه بهترین انتخاب باشه برای گیمرها باید تا عید منتظر موند و دید چی میشه

ویرایش شده توسط matrix.trixx
لینک به دیدگاه

به نظر من 12400f ارزش بسیار بالایی خواهد داشت ولی بنده صبر نکردم و 4650g خریداری کردم. چون اقتصادی در میومد و کاملا هم نیاز بنده رو در گیم و پردازش برطرف میکنه. گرافیک آنبرد نسل جدید هم ارزشی نداشت و رم های ddr5 هم گرونن. برای همین نظرمو جلب نکرد تا ببینم آینده چی نشون میده.

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، Hadi MP گفته است:

درود بر شما؛ استفاده اصلی چی خواهد بود؟ اینتل نسل 12 گند زده اینطور که معلومه! سری H و B از PCIE 5.0 بهره مند نیستن! پورت ساتای سری B به 4 کاهش پیدا کرده! سیپیو های I3 کلا هسته E ندارن و فقط P! مادربردهای D5 هم چنان تعریفی ندارن Rog Strix Hero Z690 چند روزه آتیش میگیرن! اینطور که معلوم شده از پاور دلیوری رمهاست و ماسفت میسوزه :| (بنظر ایسوس یک خازنو برعکس نصب کرده، هنوز قطعی بیانیه ندادن...!)

وضعیت سیپیوهای AMD خوب نیست و متاسفانه تو بازار ایران اینتل بصرفه تره. اگر سیستم ندارین بر اساس بودجتون Z590 با 11700 بردارین. نسل 12 هم تا بیاد برسه اشکال هاش رفع بشه نسل 13 میرسه و این چرخه ادامه داره....

یا خدا

آتیش ؟

همه مدل هاش اینطوریه ؟

نکنه مشکل چیپ های نسل دوم تکرار شده ؟

یادمه چیپ ها باگ داشتن

دوستان من سیستم دارم قدیمیه 4770k هست

و چیزی میخوام در عین جدید و پر سرعت بودن بتونه کم مصرفم باشه

نگاه کردم نسل 12 40 وات رو idle مصرف میکنه

سیستم من الان 5تا 10 واته

لطفا یه راهکار خوب بدین

64/128 گیگ هم رم میخوام  نمیدونم باز صبر کنم برای ddr5 یا همن ddr4 رو بگیرم

خیلی عجیب شده انتخاب سیستم

لینک به دیدگاه

سلام 

دوستان میخوام یه کیس جمع کنم و بیشتر از نیازم براش پول خرج نکنم برای همین بودجه خاصی ندارم (هرچی کمتر بهتر تا جایی که به کاربری لطمه نزنه)

مین‌برد . پردازنده + خنک کننده

رم  .پاور. کیس

هارد برای ویندوز فقط

دوستان گرافیک رو ننوشتم چون به غیر از تماشای فیلم و سریال (با مانیور ۱۰۸۰) کار خاصی با گرافیک ندارم برای همین فکر میکنم آنبرد جوابگو باشه 

کار اصلیم وب‌گردی (استفاده همزمان از چندین مرورگر (۷ ۸تا مثلا) و تماشا فیلمه) برای همین پردازنده و رم اولویت دارن برام.

۳تا هارد دارم و فقط نیاز به یه ssd برای سرعت بهتر دارم نمیدونم اینترنال بهتره یا اکسترنال.

به نظرتون چه قطعاتی ببندم

لینک به دیدگاه

حدود و سقف بودجه؟

ویرایش شده توسط kiarash917
لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، Alir3za گفته است:

مین‌برد . پردازنده + خنک کننده

رم  .پاور. کیس

به نظرم تاپیک خرید ایجاد کنید چون قیمتای دست دوم دیوار بعضا گرونتر از نو🤕
بازه 4 تا 4500 برای مادربرد و پردازنده ddr4 موارد خوبی پیدا میشه اگر قصد خرید نو دارید بهترین انتخاب h510m+10100(نسخه معمولی که گرافیک داره) هست ک حدود 4700 الان
کیس و رم هم سلیقه ای برای استفاده شما 2*4 ddr4 کافیه
پاور 450 تا 500 برندهای جا افتاده و کم کار
ssd حتما m2 ظرفیتم بسته به نیازتون
حدود 7 تا 8 تومن پیاده میشید خلاصه

ویرایش شده توسط mahdi1226
لینک به دیدگاه

۱۶ ساعت قبل، kiarash۹۱۷ گفته است:

حدود و سقف بودجه؟

ببین اگه مجبورم ۱۰م پیاده بشم میدم اما نمیخوام پول الکی بیشتر از نیازم بدم چون واقعا تهیه اش سخته

یه پردازنده‌ و رم که جواب کار و لود ۷ ۸ مرورگر رو بده و اذیتم نکنه چی نیازه؟ از طرفی گرافیک مجمع هم داشته باشه که پول گرافیک ندم. 

بعد نسبت به همین دوتا میاییم بقیه قطعات رو برمیداریم یه مین‌برد و پاور با هارد

لینک به دیدگاه

56 دقیقه قبل، Alir3za گفته است:

ببین اگه مجبورم ۱۰م پیاده بشم میدم اما نمیخوام پول الکی بیشتر از نیازم بدم چون واقعا تهیه اش سخته

یه پردازنده‌ و رم که جواب کار و لود ۷ ۸ مرورگر رو بده و اذیتم نکنه چی نیازه؟ از طرفی گرافیک مجمع هم داشته باشه که پول گرافیک ندم. 

بعد نسبت به همین دوتا میاییم بقیه قطعات رو برمیداریم یه مین‌برد و پاور با هارد

دو تا مورد میتونم پیشنهاد بدم

1)

A520m tuf plus

4350g pro

ram 8 gb brand gigabyte

ssd 240 gb brand gigabyte

power 430 eud green

2)

i3 10100

h510m h/sh2 gigabyte

ram 8 gb 2666 brand gigabyte

ssd 240 gb brand gigabyte

power 530 eud green

ویرایش شده توسط kiarash917
لینک به دیدگاه

با سلام

با نظر دوستان كاملا موافقم

پردازنده 10100 قيمت 3015

مين h510m a قيمت 2400

رم Kingmax Zeus Dragon 2*8 قيمت 2600

يا Vengeance LPX قيمت 2350

اس اس دي sx6000 lite 256gb قيمت 1170

پاور گرين gp450a eco قيمت 1000

خنك كننده گرين نوتوس قيمت 500

كيس گرين اريا قيمت 1260

حداقل شد 11700 ولي بازم ميتونيد كمترش كنيد مثلا كيس و كولر و رم رو ارزونتر بگيريد يعني قيمت رو به 10200 هم ميشه كاهش داد

ولي بازم اگر زياده ميتونيد دست دوم بگيريد كلا بشه تقريبا 9 تومن

بازم بايد خودتون تصميم بگيريد به نظر من يه كيس كه بعدا بتونيد راحت بفروشيد بهتر از چيزيه كه خريدار نداشته باشه و رو دستتون بمونه

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، rayan54080 گفته است:

با سلام

با نظر دوستان كاملا موافقم

پردازنده 10100 قيمت 3015

مين h510m a قيمت 2400

...

ممنون

تا اینجا همه اینا اوکی فقط هارد اس اس دی مدل SX8200 Pro بهتر نیست؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...