رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود به دوستان

پردازنده توی بازی چقدر تاثیر داره نسبت به سایر قطعات؟ مثلا این کانفیگ زیر میتونه GTA V روی تنظیمات Medium یا High اجرا کنه؟

i3 12100

ram 16 ddr4

vga 1060

ssd m2 500gb

main H610

مثلا این کانفیگ اگر کارت گرافیک 3060 روش نصب شه بجای 1060 پردازنده میکشه توی بازی ها؟

در کل میگم با همین i3 12100 هم میشه گیم زد؟

و یه سوال دیگه اینکه گرافیک های مجتمع پردازنده ها چه قدرتی دارن؟ مثلا UHD Graphics 730  از کجا میتونم بفهمم چقدر قدرت داره؟ مثلا اگر کارت گرافیکی نندازیم روی کیس با همین گرافیک 730 خود پردازنده چه بازی های رو با چه تنظیماتی میتونیم اجرا کنیم؟ مثلا GTA V رو با تنظیمات Low اجرا میتوونه کنه؟؟

ویرایش شده توسط Masrour
لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

40 دقیقه قبل، Masrour گفته است:

درود به دوستان

پردازنده توی بازی چقدر تاثیر داره نسبت به سایر قطعات؟ مثلا این کانفیگ زیر میتونه GTA V روی تنظیمات Medium یا High اجرا کنه؟

i3 12100

ram 16 ddr4

vga 1060

ssd m2 500gb

main H610

مثلا این کانفیگ اگر کارت گرافیک 3060 روش نصب شه بجای 1060 پردازنده میکشه توی بازی ها؟

در کل میگم با همین i3 12100 هم میشه گیم زد؟

و یه سوال دیگه اینکه گرافیک های مجتمع پردازنده ها چه قدرتی دارن؟ مثلا UHD Graphics 730  از کجا میتونم بفهمم چقدر قدرت داره؟ مثلا اگر کارت گرافیکی نندازیم روی کیس با همین گرافیک 730 خود پردازنده چه بازی های رو با چه تنظیماتی میتونیم اجرا کنیم؟ مثلا GTA V رو با تنظیمات Low اجرا میتوونه کنه؟؟

همین کانفیگت رو من دارم فقط گرافیکم rx 5700 که تقزیبا همقدرت  3060 تو فورزا 5 با تنظیمات هایج 90fps بهم میده،اینم بگو تو اون تنظیمات پردازنده از نصف قدرتش فقط استفاده میکنه،یعنی جا داره هنوز گرافیک قویتر روش بندازن

IMG_۲۰۲۳۰۱۱۶_۲۳۳۸۵۸.jpg

ویرایش شده توسط Grayli
لینک به دیدگاه

22 دقیقه قبل، Grayli گفته است:

همین کانفیگت رو من دارم فقط گرافیکم rx 5700 که تقزیبا همقدرت  3060 تو فورزا 5 با تنظیمات هایج 90fps بهم میده،اینم بگو تو اون تنظیمات پردازنده از نصف قدرتش فقط استفاده میکنه،یعنی جا داره هنوز گرافیک قویتر روش بندازن

IMG_۲۰۲۳۰۱۱۶_۲۳۳۸۵۸.jpg

یعنی پردازنده شما الان i3 12100 هست؟؟؟

خب سوال من اینه که اصلا گیریم کارت گرافیک نداشته باشیم فقط از گرافیک Intel UHD 730 استفاده کنیم. با این حال میشه بازی هارو فکر کنم در سطح گرافیکی Low اجرا کنه درسته؟

سوال دوم اینه که خب همین مسئله که از گرافیک خود پردازنده استفاده شه به مرور به پردازنده فشار نمیاره و داغ نمیکنه چون داریم توی بازی از قدرت گرافیکش استفاده میکنیم؟

ویرایش شده توسط Masrour
لینک به دیدگاه

18 دقیقه قبل، Masrour گفته است:

یعنی پردازنده شما الان i3 12100 هست؟؟؟

خب سوال من اینه که اصلا گیریم کارت گرافیک نداشته باشیم فقط از گرافیک Intel UHD 730 استفاده کنیم. با این حال میشه بازی هارو فکر کنم در سطح گرافیکی Low اجرا کنه درسته؟

سوال دوم اینه که خب همین مسئله که از گرافیک خود پردازنده استفاده شه به مرور به پردازنده فشار نمیاره و داغ نمیکنه چون داریم توی بازی از قدرت گرافیکش استفاده میکنیم؟

قبل از این پردازنده ۱۰۱۰۰ داشتم اون گرافیکش در حد انودیا ۷۱۰ بود،اینم یخورده از اون قویتره و بدرد بازی نمیخوره.نهایت بتونی باهاش pes 2019 به پایین بازی کنی یا dota2

و اینکه فشار بیاره موقع بازی هم اطلاعات زیادی ندارم فقط میدونم دماش نرمال میمونه خودم هم یه سال با همون پردازنده داخلی ازش استفاده کرده بودم و مشکلی پیش نیومد.الان اره ۱۲۱۰۰ دارم

لینک به دیدگاه

اساتید عزیز یه کیس بودجه 30 تومن میخوام (کاربری و تایم کار بیشتر نرم افزار Android Studio هست و گاهی گیم)

قطعات:

CPU

Main

Ram

PSU

SSD

Case

CPU Fan

من خودم قطعات زیر رو مد نظر دارم.

Intel Core i5-12400 Alder Lake LGA1700 Tray Processer

ASUS ROG STRIX B660-A GAMING WIFI D4 LGA1700 12th Gen ATX Motherboard

Corsair VENGEANCE RGB PRO Black 16GB 8GBx2 3200MHz CL16 DDR4 Memory

FSP HYDRO G PRO 750W Gold Full Modular Power Supply

GREEN Z5 SURENA ARGB Mid-Tower Case

DeepCool AK400 ZERO DARK CPU Cooler

SSD فعلا انتخاب نکردم

اینا حدودا 30 تومن میشه

کارت گرافیک الان خریداری نمیشه ولی بعدا احتمالا یه چیزی حدودا 10 تا 12 تومن دست دوم بگیرم

شاید بیایین بگید چرا مادربورد چرا 8 تومنی برداشتی چرا 5 تومنی مثلا گیگا برنداشتی! خب دلیلش اینه پورت های بیشتری داره پشتش و اینکه سری ROG هست کیفیت قطعات بهتر هست و اینکه یکم بالاتر در نظر گرفتم امکاناتشو که در آینده راحت تر بتونم چیزی رو ارتقا بدم

ویرایش شده توسط Masrour
لینک به دیدگاه

دوستان این مادربورد میشه روش DDR4 انداخت؟ یا در کل فقط DDR5 رو ساپورت میکنن؟

یه مطلب اینجا خوندم که گویا با یه آداپتور میشه !

وقتی برای پردازنده این کارئ مردن و میشه هم نسل 13 انداخت هم نسل 12 چرا روی رم ها اینکارو نکردن؟

وقتی پردازنده میتونه پشتیبانی کنه و خود مادربرد هم به صورت فیزیکی براش این امکان را فراهم کنن، خب BIOS هم میتونن درست کنن بقیه شم که حله

ویرایش شده توسط Masrour
لینک به دیدگاه

13 دقیقه قبل، Masrour گفته است:

دوستان این مادربورد میشه روش DDR4 انداخت؟ یا در کل فقط DDR5 رو ساپورت میکنن؟

یه مطلب اینجا خوندم که گویا با یه آداپتور میشه !

وقتی برای پردازنده این کارئ مردن و میشه هم نسل 13 انداخت هم نسل 12 چرا روی رم ها اینکارو نکردن؟

وقتی پردازنده میتونه پشتیبانی کنه و خود مادربرد هم به صورت فیزیکی براش این امکان را فراهم کنن، خب BIOS هم میتونن درست کنن بقیه شم که حله

خیر ،درتمام مدل ها قید شده که ساپورت ddr4 میکنند یا ddr5  از لحاظ ساختار باهم فرق میکنند و همچنین اسلات .

بحث هزینه هست .

y5QyJ_ddr3-vs-ddr4-vs-ddr5WkE6N.jpg

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

برای موس گیمینگ اقتصادی زیر ۱ تومن، چه برندهایی و چه مدل‌هایی رو پیشنهاد می‌کنید؟

خصوصا برندهای قیمت مناسبی مثل تی دگر، رپو یا حتی گرین

لینک به دیدگاه

10 دقیقه قبل، Sandor گفته است:

سلام دوستان

برای موس گیمینگ اقتصادی زیر ۱ تومن، چه برندهایی و چه مدل‌هایی رو پیشنهاد می‌کنید؟

خصوصا برندهای قیمت مناسبی مثل تی دگر، رپو یا حتی گرین

https://www.lioncomputer.com/product/pk731/Corsair-KATAR-PRO-Ultra-Light-EU-Wired-Gaming-Mouse

https://www.lioncomputer.com/product/v8grk/ADATA-XPG-PRIMER-RGB-Gaming-Mouse

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، yasin1380 گفته است:

ممنون

بیشتر می‌خواستم در مورد کیفیت برندهای غیرمطرح سوال بپرسم وگرنه برندهای مطرح تو رنج زیر ۱ تومن واقعا چیز به درد بخوری ندارن (مخصوصا به لحاظ طول عمر)

موسی که داشتم مدلش این بود:

Acer predator pmw510 که از نظر ارگونومی دقیقا شبیه به سری rivals از برند steel series هست. الان هم دقیقا دنبال یه موس هستم که ارگونومیش نزدیک بهش باشه

لینک به دیدگاه

14 دقیقه قبل، Sandor گفته است:

ممنون

بیشتر می‌خواستم در مورد کیفیت برندهای غیرمطرح سوال بپرسم وگرنه برندهای مطرح تو رنج زیر ۱ تومن واقعا چیز به درد بخوری ندارن (مخصوصا به لحاظ طول عمر)

موسی که داشتم مدلش این بود:

Acer predator pmw510 که از نظر ارگونومی دقیقا شبیه به سری rivals از برند steel series هست. الان هم دقیقا دنبال یه موس هستم که ارگونومیش نزدیک بهش باشه

Opera Snapshot_2023-02-05_155843_www.google.com.png

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

نکته خنده دار این موس این هست دلار دو برابر شد و قیمت این موس اومد پایین تر حتی واردات این موس واسه وارد کنندش قطعا زیان خالص بوده و واسه خریدارای الانش یک لذت باور نکردنی 28 دلار بدی موس پرچمدار بخری🤣

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

قصد خرید یه کیس تا حدود 25 تومن و یه مانیتور 32اینچ 4k تا 20 تومن رو دارم( مجموع 45 تومن). استفاده‌م بیشتر برنامه نویسی با simatic manager و اتوکد و نرم افزار های مهندسی، مشاهده فیلم، گاهی اوقات شبیه ساز اندروید و وب‌گردی هست.

نظر خودم رو این قطعات برای کیس هست:

main : msi pro b660m-e

cpu : i5 12400f

ram : adata premier 8gb*2 3200mhz

vga : msi gtx 1650 d6 ventus xs oc

ssd : adata xpg sx8200 256gb

hdd : 1tb wt blue

خنک کننده : gammaxx 200 v2

power : msi mpg-a650gf

قوطی کیس نیاز نیست. فعلا green z4 astiac دارم

1_ ممنون میشم اگر سیستم بهتری به نظرتون میرسه راهنمایی کنید

2_ در مورد مانیتور نظرم روی lg 32un650 هست. حتما پنل ips 32inch فورکی60هرتز میخوام بگیرم. اگر  مدل جدیدتر و بهتری میشناسید ممنون میشم راهنمایی کنید

3_ برای خرید حضوری تو تهران کجا رو پیشنهاد میکنید؟ مرکز کامپیوتر ایران چطوره به نظرتون؟ 

همه قطعات رو به صورت آکبند و استفاده نشده تهیه میکنم

لینک به دیدگاه

نظرتون در مورد این سیستم چیه؟

با توجه به اینکه 30 تومن بودجع اولیه داریم این قطعات رو انتخاب کردیم و در ماه های آینده قطعاتی چون: کارت گرافیک + یه رم 16 گیگ دیگه و یه SSD یک ترابایتی اضافه خواهد شد.

فعلا اینا رو انتخاب کردیم تا استارت بزنیم با همین شروع کنیم تا بعد از عید چیزای دیگه اضافه شه. با 30 تومن انتخاب این قطعات مناسبه؟

عرض کنم کاربری بیشتر عمومی و خانگی هست، فیلم، وبگردی، گاهی برنامه نویسی، گیم در حد خیلی متوسط و ...

قطعات:

Intel Core i5-12400 Alder Lake LGA1700 Tray Processer = 6,845,000 TOMAN

ASUS ROG STRIX B660-A GAMING WIFI D4 LGA1700 12th Gen ATX Motherboard = 8,399,000  TOMAN

Corsair VENGEANCE RGB RS 16GB 3200MHz CL16 DDR4 Memory = 2,395,000 TOMAN

FSP HYDRO G PRO 750W Gold Full Modular Power Supply = 3,345,000 TOMAN

Cooler Master MasterBox MB510L Red Trim Mid Tower Gaming Case =  2,059,000 TOMAN

DeepCool AK400 120mm CPU Cooler = 1,499,000 TOMAN

SAMSUNG T35F LF27T350FH FreeSync IPS 27 Inch Monitor = 5,849,000 TOMAN

جمع 30.000.000 تومان

نکات اضافه:

تا دو سه ماه دیگه یه کارت گرافیک حدودا 10 تومنی خریداری و اضافه خواهد شد

یه SSD یک ترابایت هم خریداری و اضافه خواهد شد

یه رم 16 گیگ دیگه هم خریداری و اضافه خواهد شد

چیزی لازمه جایگزین شه؟

در ضمن خودم مادربورد رو این مدل برداشتم چون میخوام چیز خوبی باشه امکاناتش بیشتر باشه برای ارتقاهای آینده کن نداشته باشه.

ویرایش شده توسط Masrour
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۱۱/۴ در 12:05، Mhjch گفته است:

سلام

امکان افزایش بودجه کیس تا ۴ تومن رو ندارین؟

اگر خیر پیشنهاد من این مورد هست

https://www.lioncomputer.com/product/j3k93/DeepCool-CG540-RGB-Mid-Tower-Case

نسبت به گرین خیلی کیس بهتری هست

اس اس دی هم nm610 lexar 1tb پیشنهاد میکنم در رنج ۲ تومن(البته حدود ۲۳۰۰ هست)اگر کاربریتون گیمینگه خیلی عالی جوابگو هست

برای پاور میزارم سایر دوستان راهنمایی کنن

سلام، قصد خرید این کیس cg540 رو داشتم ولی دیدم حداکثر ابعاد پاور زده 160 خیلی کمه که گرین g6 تا 210 جاداره و تعداد درایو 3.5 اینچ هم 2 تا فقط پشتیبانی میکنه! باز نظرم برگشت همون g6 دوباره، مدل دیگه ایی پیشنهاد نمیشه؟ 

ویرایش شده توسط amirreza
لینک به دیدگاه

سلام

دوستان اهل فن، یک استابلایزر (تثبیت‌کننده جریان برق) برای یه PC نهایتا با 650 وات مصرف + یک مانیتور گیمینگ، چه گزینه‌ای و از چه فروشگاهی پیشنهاد می‌کنید؟

لینک به دیدگاه

25 دقیقه قبل، amirreza گفته است:

سلام، قصد خرید این کیس cg540 رو داشتم ولی دیدم حداکثر ابعاد پاور زده 160 خیلی کمه که گرین g6 تا 210 جاداره و تعداد درایو 3.5 اینچ هم 2 تا فقط پشتیبانی میکنه! باز نظرم برگشت همون g6 دوباره، مدل دیگه ایی پیشنهاد نمیشه؟ 

سلام

یادم نیست انتظارات دقیقتون از کیس و بودجتون چقدر بود

یکبار دیگه این موارد رو بگین تا ببینم موردی پیدا میشه یا خیر

البته یه نکته ای رو خدمتتون عرض کنم،کیس گرین کیس خوبی هست  روی کاغذ،من خوب بودن و بد بودن این کیس رو تایید نمیکنم،ولی به شخصه اعتقاد دارم تا نقد و بررسی معتبری از محصول نبینم به هیچ عنوان سمتش نمیرم هرچقد هم که به نظر مشخصاتش رو کاغذ خوب به نظر بیاد،به نظرم شما هم اگر نظر نهاییت خرید کیس گرین شد،تا نقد و بررسی معتبری یا تجربه دقیقی ازش از دوستانی که تجربه استفاده از این کیس رو دارن نگرفتی، خرید نکن!

لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، Mhjch گفته است:

سلام

یادم نیست انتظارات دقیقتون از کیس و بودجتون چقدر بود

یکبار دیگه این موارد رو بگین تا ببینم موردی پیدا میشه یا خیر

البته یه نکته ای رو خدمتتون عرض کنم،کیس گرین کیس خوبی هست  روی کاغذ،من خوب بودن و بد بودن این کیس رو تایید نمیکنم،ولی به شخصه اعتقاد دارم تا نقد و بررسی معتبری از محصول نبینم به هیچ عنوان سمتش نمیرم هرچقد هم که به نظر مشخصاتش رو کاغذ خوب به نظر بیاد،به نظرم شما هم اگر نظر نهاییت خرید کیس گرین شد،تا نقد و بررسی معتبری یا تجربه دقیقی ازش از دوستانی که تجربه استفاده از این کیس رو دارن نگرفتی، خرید نکن!

مدل G6 چندتا بررسی ازش هست داخل نت و اکثر نظرات هم راضی هستند، تا 3 تومن دنبال کیس هستم میخوام از نظر محدودیت کمترین محدودیت را داشته باشه مثل حداکثر ابعاد خنک کننده بادی و مایع و حداکثر ابعاد پاور و کارت گرافیک درایو 3.5 هم حداقل 4 تا بخوره 

الان گرین g7 هم هست حدود قیمتی تا 4 تومن هم اگر خیلی کیس بهتری بشه اوکی هست میخوام دیگه در آینده مجبور به تعویض قوطی کیس نباشم

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، amirreza گفته است:

مدل G6 چندتا بررسی ازش هست داخل نت و اکثر نظرات هم راضی هستند، تا 3 تومن دنبال کیس هستم میخوام از نظر محدودیت کمترین محدودیت را داشته باشه مثل حداکثر ابعاد خنک کننده بادی و مایع و حداکثر ابعاد پاور و کارت گرافیک درایو 3.5 هم حداقل 4 تا بخوره 

الان گرین g7 هم هست حدود قیمتی تا 4 تومن هم اگر خیلی کیس بهتری بشه اوکی هست میخوام دیگه در آینده مجبور به تعویض قوطی کیس نباشم

یه لینک در پیام خصوصی فرستادم

لینک به دیدگاه

10 ساعت قبل، amirreza گفته است:

نمیدونم شما الان چه پاوری مدنظر دارید ولی تا 1000وات گلد کفایت میکنه این ابعاد.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان عزیز

مادربردی که الان موجود باشه در سایت لیون کامپیوتر و از پردازنده i7 7700k پشتیبانی کنه چی سراغ دارین؟

لینک به دیدگاه

4 دقیقه قبل، m.ossia گفته است:

سلام دوستان عزیز

مادربردی که الان موجود باشه در سایت لیون کامپیوتر و از پردازنده i7 7700k پشتیبانی کنه چی سراغ دارین؟

موردی که مناسب این سی پیو باشه نیست ولی یه چیزی که راش بندازه اینه

https://www.lioncomputer.com/product/6lvxz/ASUS-H110M-R-LGA1151-Micro-ATX-Motherboard

دست دوم شاید به قیمت معقول بتونید سری z برای این مادربرد پیدا کنید.

لینک به دیدگاه

11 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است:

موردی که مناسب این سی پیو باشه نیست ولی یه چیزی که راش بندازه اینه

https://www.lioncomputer.com/product/6lvxz/ASUS-H110M-R-LGA1151-Micro-ATX-Motherboard

دست دوم شاید به قیمت معقول بتونید سری z برای این مادربرد پیدا کنید.

دست دوم جای معتبری میشناسید خریداری کنم

لینک به دیدگاه

هم اکنون، m.ossia گفته است:

تو فروم تاپیک خرید بزنید.

جا و مکان معتبر خیر

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، m.ossia گفته است:

ایسام بگرد شاید پیدا کنی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...