رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

اینم از سیستم نهایی :

CPU :

Intel® Core™ i3-2120 Processor

VGA :

SAPPHIRE HD7850 2GB GDDR5

MB :

Asus P8B75-V 1155

HDD :

Seagate Barracuda 1TB SATA3 HDD

RAM :

Patriot Gamer II 8GB 2x4GB DDR3 1333

CASE :

CASE GREEN MAGNUM 2

POWER :

TOPOWER FATALITY 650W Gaming PSU

سوال :

1_ فیزیکس و کودا انویدیا چه قدر تو گرافیک مهمه ( یک تصویر مقایسه میزارید مثلا با یک AMD مقایسه شده باشه میخوام بود نبودشو توبازیا ببینم )

2_ CORE I3 11200 با وجود دو هسته سرعت خوبی در مفقابل 4 هسته ای ها و 7 هسته ای ها داره (1155)

3_ به نظرتون کی سیستمو برم بگیرم الانا یا صبر کنم!!؟؟

4 _ قیمتا ی این قطعات توی سایت آپدیت هست ؟

5_ اگه نکته یا اشتباهی یا گزینه بهتری دارید بگید ؟

یکی از دوستان چند پست قبل جواب دادن به شما . از نظر من هم جوابهای ایشون درست بودن . فقط در مورد سوال آخرتون . اگر بتونید کیس بهتری بگیرید خیلی خوب میشه . مثلا X3 یا حداقل هانتر .

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

این قطعات توش جا نمیشه مگه ! ( تو مگنوم 2 ! )

یک سول داشتم اینکه الان میشه GTX 570 رو 600 گیر اورد ؟!

570 بهتره یا 6850

لینک به دیدگاه

جا که میشه . ولی مگنوم 2 کمی قدیمی شده . کیس جدیدتر و خنک تر بگیری بهتره. البته همین مگنوم هم مشکلی نداره . گفتم بهتره که کیس مناسبتری بگیری . اجباری نیست .

گیر آوردن 570 دست دوم با این قیمت به شانست بستگی داره . باید بگردی . سخته . اما غیر ممکن نیست .

570 خیلی از 6850 قویتره .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بهترین و قوی ترین سی پی یو برای سوکت LGA 775 چیه و قیمتش چنده؟

لینک به دیدگاه

Q9650 بود که احتمالا گیر نمیاد تو بازار . اگر هم باشه حدود 700-800 تومان پول آکبندشه :huh:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

Q9650 بود که احتمالا گیر نمیاد تو بازار . اگر هم باشه حدود 700-800 تومان پول آکبندشه :huh:

8-X 8-X

پس بهترین سی پی یو برای lga775 در حد 200 تومن چیه؟

ویرایش شده توسط fredy
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود و تشکر

حامد جان یه مودم وایرلس خوب که دوتا طبقه رو به خوبی و مطمئن ساپرت کنه با قیمت حدودی معرفی میکنی ؟؟؟

در واقع این دوستمون یه مودم می خواد بخره بزاره تو یه طبقه بعد از دو طبقه ی دیگه هم بشه دسترسی عالی داشت... بودجشم حدود 100 هست، اگه بیشتر با کمتر هم بود معرفی کن بهش بگم تو این رنج هست! :D

ویرایش شده توسط nima2007
لینک به دیدگاه

حامد جان؛

یه لپتاپ هستش که 2 تا رم 2 گیگ 1024 DDR3 روش نصبه. میخوام 8 گیگش کنم، یعنی 2 تا 4 گیگ. آیا باید حتما همین فرکانس 1024 باید باشه، یا میتونم 1333 بگیرم خودش با فرکانس پایینتر کار کنه. احیانا از هزینه 2 تا ماژول 4 گیگ اطلاع دارین؟ ممنون از راهنماییتون.

ASUS K52JK

لینک به دیدگاه

درود و تشکر

حامد جان یه مودم وایرلس خوب که دوتا طبقه رو به خوبی و مطمئن ساپرت کنه با قیمت حدودی معرفی میکنی ؟؟؟

در واقع این دوستمون یه مودم می خواد بخره بزاره تو یه طبقه بعد از دو طبقه ی دیگه هم بشه دسترسی عالی داشت... بودجشم حدود 100 هست، اگه بیشتر با کمتر هم بود معرفی کن بهش بگم تو این رنج هست! :D

به نظر من بهتره یک مودم سری N300 تهیه کنه . چون N150 جواب نمیده احتمالا . شاید هم جواب بده . ولی ریسک داره خریدنش .TP-Link 8961N از سری N300 هست . قیمتش 86 تومان بود . الان حدود 100 تومان شاید باشه . D-Link DSL-2750U هم هست که مشابه همینه و قیمتش هم تو لیون 115 خورده . نمیدونم جدیده قیمت یا نه . ولی من مدل 2730 که N150 هست رو دارم و راضی هستم .

لینک به دیدگاه

حامد جان؛

یه لپتاپ هستش که 2 تا رم 2 گیگ 1024 DDR3 روش نصبه. میخوام 8 گیگش کنم، یعنی 2 تا 4 گیگ. آیا باید حتما همین فرکانس 1024 باید باشه، یا میتونم 1333 بگیرم خودش با فرکانس پایینتر کار کنه. احیانا از هزینه 2 تا ماژول 4 گیگ اطلاع دارین؟ ممنون از راهنماییتون.

ASUS K52JK

فرکانس 1024 من ندیدم . 1066 هست . مشکلی ایجاد نمیشه . به خاطر محدودیت پردازنده 1066 ممکنه کار کنه . اگر پردازنده راه بده شاید همون 1333 هم کار کنه . قیمت ندارم . ولی فکر میکنم حدود 100 تومان بشه .

لینک به دیدگاه

فرکانس 1024 من ندیدم . 1066 هست . مشکلی ایجاد نمیشه . به خاطر محدودیت پردازنده 1066 ممکنه کار کنه . اگر پردازنده راه بده شاید همون 1333 هم کار کنه . قیمت ندارم . ولی فکر میکنم حدود 100 تومان بشه .

اشتباه از من بود حامد جان، درست میفرمایین همون 1066 هستش.

ممنون از کمکتون. @};-

ویرایش شده توسط Armin2012
لینک به دیدگاه

8-X 8-X

پس بهترین سی پی یو برای lga775 در حد 200 تومن چیه؟

آکبند بخوای 7200 شاید گیر بیاد . دست دوم Q8300 هم میتونی بگیری .

لینک به دیدگاه

سلام من چن تا سوال داشتم :

1_ فیزیکس انویدیا دقیقا چیه و بود نبودش چه فرقی تو بازی میکنه !!؟؟ تصویری دارید که این تفاوت رو بشه تو یک بازی دید ؟

2_ امکان وصل کردن سیستم به تلوزیون 42 به با HDMI هست بدون اینکه صفحه تار بشه وتو بازی بشه رزولوشن رو بالا برد !!

3_ یک کیس خیلی جم جور و قابل جابجایی راحت باشه و اینا رو ساپورت کنه برند هم مهم نیست

CPU :

VGA :

MB :

HDD :

RAM :

CASE :

POWER :

لینک به دیدگاه

سلام من چن تا سوال داشتم :

1_ فیزیکس انویدیا دقیقا چیه و بود نبودش چه فرقی تو بازی میکنه !!؟؟ تصویری دارید که این تفاوت رو بشه تو یک بازی دید ؟

2_ امکان وصل کردن سیستم به تلوزیون 42 به با HDMI هست بدون اینکه صفحه تار بشه وتو بازی بشه رزولوشن رو بالا برد !!

3_ یک کیس خیلی جم جور و قابل جابجایی راحت باشه و اینا رو ساپورت کنه برند هم مهم نیست

CPU :

VGA :

MB :

HDD :

RAM :

CASE :

POWER :

1 - در مورد فیزیکس زیاد صحبت شده . تو همین فروم هم بگردی مطلب هست . ضمن اینکه با یک جستجو تو گوگل به راحتی مطالبی رو که لازم داری پیدا میکنی . ولی به طور کلی میشه گفت کاری که فیزیکس میکنه اینطوریه که تغییرات توی شکل و فیزیک اجسام توی بازیها رو پردازش میکنه . این تغییرات با بودن فیزیکس طبیعی تر میشن . اگر فیزیکس با کارت گرافیک وجود نداشته باشه و شما بخوای دتایل تصاویر رو بالا ببری و از فیزیکس استفاده کنی بار پردازش اون میوفته روی پردازنده کامپیوتر . در نتیجه نمیتونه مثل پردازنده کارت گرافیک اون رو اجرا کنه و تغییرات تصاویر کمی ضعیفتر ثبت میشن . مثلا ریختن یک دیوار یا حرکت برگهای درخت .

2 - میتونید وصل کنی . تو محیط ویندوز کمی تصویر تار هست . ولی تو محسط بازی تفاوت زیادی نداره . به شرطی که فاصله مناسب رو رعایت کنی . چون زرولوشن تلویزیون هم فول اچ دی هست مشکلی نداره .

3 - کیس کوچکتر از همین مگنوم دیگه بر ندار . هانتر هم خوبه . از برندهای دیگه باید بگردی و پیدا کنی . سعی کن استاندارد باشه .

لینک به دیدگاه

نمیشه مقایسه کرد . کلا سخت افزار و نرم افزار ها این دو با هم فرق دارن . Xbox با توجه به سخت افزارش براش بازی درست میشه . ولی بازیهای PC محدودیت ندارن . برای همین بازیهای جدید تر ممکنه تو PC های قدیمی تر اجرا نشن .

لینک به دیدگاه

دوستان از این دو مورد کیبورد کسی دیده جایی واسه فروش من هرچی اینجا گشتم نبود

a4tech kd800L یا kd600L که بک لایت هستن .

ویرایش شده توسط hamed1715
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان سلام علیکم

یک بنده خدا زحمت بکشه برای ما یه سیستم بر پایه AMD لیست کنه

اگر ازین APU ها باشه بهتره همچین باشه که بتونه بازیهای روز رو در حالت مدیوم اجرا کنه

خودم میدونم با این اوضاع نمیشه طرف اینتل رفت دوستان لطفا راهنمایی فرمایید با تشکر

بودجه بین 1میلیون تا نهایت 1100000

ویرایش شده توسط HD5870
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان سلام علیکم

یک بنده خدا زحمت بکشه برای ما یه سیستم بر پایه AMD لیست کنه

اگر ازین APU ها باشه بهتره همچین باشه که بتونه بازیهای روز رو در حالت مدیوم اجرا کنه

خودم میدونم با این اوضاع نمیشه طرف اینتل رفت دوستان لطفا راهنمایی فرمایید با تشکر

بودجه بین 1میلیون تا نهایت 1100000

هیچکس نی چرا اینجا متروکه شده کسی جواب نمیده

لینک به دیدگاه

شما سیستم کامل میخوای ؟ با مانیتور و لوازم ؟

اگر فقط کیس میخوای این لیست رو ببین :

185 = cpu : AMD A6-3500 FM1 APU

ram : Adata 2x2GB DDR3 1333 = 55

power : Green GP 600A-EU = 170

main : Biostar A75MH = 190

vga : XFX ATI Radeon HD6770 1 GB DDR5 = 275

H.D.D : Seagate Barracuda 500GB SATA3 = 140

Case : GREEN MAGNUM 2 = 97

جمع : 1112000 تومان . این قیمت ها رو از سایت لیون برداشتم . شاید بعضیها آپدیت نباشن . برای قیمت دقیق تماس بگیر با فروشگاه

لینک به دیدگاه

من قیمت وکارایی و ارزش خرید این کارت رو میخواستم و

آیا به 6970 100% آنلاک میشه

-----------------------------------------

Asus 570 چند هست قیمتش ؟

لینک به دیدگاه

آکبند بخوای 7200 شاید گیر بیاد . دست دوم Q8300 هم میتونی بگیری .

جناب شما قیمت دست 2 Q9650 رو دارین تو چه حدودی میشه خرید؟

لینک به دیدگاه

جناب شما قیمت دست 2 Q9650 رو دارین تو چه حدودی میشه خرید؟

به قول گفتنى دنبالش نگرد نيست. اگه 1 درصد باشه هم ارزشش هم نداره.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

فکر کنم شما نگران سرعت پردازشی هستید!

اگر اینطور هست بنده پیشنهاد میکنم علی الحساب یک عدد هارد Seagate سری Baracudda خریداری کنید!

تا بعدا به یک 1155 یا بالاتر ارتقا بدید!

البته پیشنهاد بنده بیشتر برای آینده به شما کمک میکنه دلیل هم این هست که شما از معماری 775 در حال حاضر استفاده میکنید

این معماری یک سری ضعف داره یک سری قدرت در مقایسه با نسل فعلی

با ضعف که کاری بنده ندارم ولی خوبیش این هست که نیازمند سرعت قویی هارد یا حافظه نیست (البته جانبی)

این مورد میتواند توضیحی بر این باشد که چرا بعضی دوستان که 775 داشتند به 1155 داشتند اون چیزی رو که میخواستن برآورد نکرد!

معماری 1155 به این شکله که برعکس قدرت سخت افزاری از قدرت حافظه ی جانبی شما استفاده میکنه مثل SSD یا هارد

این میتونه کمک بزرگی برای خرید سیستم های ارزان قیمت باشه که قدم بزرگی در معماری های اینتل بود!

درآخر پیشنهاد بنده اینه که اگر میتونید حداقل CPU جدید خریداری نکنید و سیستم رو ارتقا بدید!

لینک به دیدگاه

دوستان بنده یک هارد 500 سامسونگ دارم که حین هارد به هارد کردن کابل مشکل داشت و بردش سوخته کسی از دوستان میدونه از کجا میتونم برد واسه این هارد گیر بیارم

لینک به دیدگاه

با سلام...

سیستمی خواستم بگیرم متوسط، بازی و کارهای معمولی(فقط کیس) یه چیزایی تو ذهن خودم هست، که امیدوارم قیمتش بالای 1.300 نباشه. و شما هم یه سیستم پیشنهاد بدین که بالا 1.300 نباشه.

MB= Asus P8B75

CPU= Core i3 2120

RAM= 2*4 GB DDR3 1600

VGA= GTS 450 1GB DDR5

HDD= WD 500

پاور، کیس و فن (اگه لازمه) چی پیشنهاد میکنید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...